PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Goese woningbouw Weizmann onderhandelt met koning Abdoellah Truman tegen Sowjet-Unie DE BILT Russen legden treinverkeer naar Berlijn stil Economisch drielanden- congres gesloten. Schendingen van het Palestina-bestand. Hevige aardbeving in Toskane. Windhoos in Groningen, Felle brand woedde in frnitloods. VOORSPELT 191e Jaargang - No. 137 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 14 Juni 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week: 3.20 per kwartaal: franco per post 3,45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS12 ct per mm., minimum p. advertentie t 2. Giro nr 359300 P.ZC., Middelburg. Bureaux Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10en 51 - Middelburg: Loudense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes. L Vorststr 55 teL 2475 (b^.g 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 -Temeuzen: BrouwerUstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C160, tel.28 Joden zouden „federatie van hei Midden-Oosten'' voorstellen Primeur van de Franc-tireur Het Parijse blad „Franc Tireur (links-socialistisch) meld de, dat dr. Chaim Weizmann, president van Israël volgen de week te Parijs twee afgezanten van koning Abdoellah van Transjordanië zal ontmoeten om „een federatie van sta ten van het Midden-Oosten" voor te stellen. De zegsman van het blad was een „belangrijke Zionisti sche persoonlijkheid" te Bern. Zo meldt professor Brodetsky, voorzitter van de Britse Zio nisten, bevestiging te hebben ontvangen, dat „discrete sa menkomsten" de afgelopen veertien dagen waren gearran geerd tussen Zionistische lei ders en koning Abdoellah. Volge-ns het blad heeft prof. Brodetsky gezegd: „Abdoellah wil liever tot een accoord met de Joden komen dan aan de zijde van koning Faroek van Egypte vechten". DE VOORSTELLEN. De door Weizmann aan de vertegenwoordigers van koning Abdoellah te overhandigen voorstellen zijn op drie punten gebaseerd. 1. Israël is bereid toe te tre- Resoluties der secties aanvaard. Onder voorzitterschap van dr. W. F. Lichtenauer heeft het economisch drielanden- congres, georganiseerd door 't comité van Belgisch-Neder lands-Luxemburgse samenwer king, Zaterdag in 't Ind. Inst. te A'dam zijn plenaire slotzit ting gehouden, waar de resolu ties van de secties behandeld en na enkele discussies amendementen goedgekeurd werden. In de sectie handel kwam men tot de conclusie, dat van volledige Benelux-kamers van koophandel in het buitenland geen sprake kan zijn, zonder dat de economische unie een feit is geworden. De door de vergadering aan vaarde resoluties der industrië le sectie zegt ondermeer, dat het bedrijfsleven zich nu reeds moet instellen op een toekomst, waarin de Beneluxlanden één grote markt zullen vormen. Nationaal en in Benelux-ver- band zal men daarover nu reeds met collega's overleg dienen te plegen. Er zullen gelyke con- currentie-voorwaarden in het hele gebied moeten worden schapen. De monetaire sectie heeft er de nadruk opgelegd, dat het zeer gewenst is, de monetaire politiek der in de Benelux ver enigde landen volledig te 1 co- ordineren. Er moet worden ge streefd naar een stabiel geld wezen. Daartoe is nodig, dat even wicht wordt verkregen in de staatsbegroting der deelnemen de landen. Zo nodig moet een inflationistische financiering ook bij financiering van het worden gecorrigeerd. Zulks impliceert mede, dat bedrijfsleven inflationistische tendenties moeten worden ver meden. Herstel van evenwicht tus sen de prijsniveaux der deelne mende landen behoeft niet een gelijkschakeling van het niveau der inkomens met zich mee te brengen. Als laatste spreker werd het woord gevoerd door prof. A. Coppé, lid van het Belgisch parlement en hoogleraar aan de universiteit van Leuven, die een betoog hield over diverse fiscale aspecten van de samen werking in Benelux-verband. Churchill tegen het socialisme. Winston Churchill heeft op een massavergadering van conservatieve jongeren ver klaard, dat er geen hoop op herstel kan bestaan, tenzij Groot-Brittannië „bevrijd wordt van de perverse leer stellingen van het socialisme". „Dit eiland kan zijn bevolking als een grote mogendheid niet handhaven, aldus Churchill, onder een socialitisch of collectivistisch systeem. De meest energieken en de vaar digsten zullen emigreren en wij zullen hier achterblijven met een troep ambtenaren, broedend op een hoop verkom merde, hongerige en gebroken menselijke wezens. Churchill noemde het huidi ge parlement niet representa tief voor de volkswil en drong aan op nieuwe verkiezingen. Een Nederlands militair vliegtuig heeft 'n vlotte nood landing gedaan op 'n voetbal veld te Houthalen in België- den tot een federatie van sta ten varj het Middenoosten. 2. Israël zou met de Arabi sche staten samenwerken bij de verdediging van het Mid den-Oosten tegen een eventuele aanvaller. 3. De kwestie-Jeruzalem zal door. de V.N. worden geregeld. VERKLARING VAN ABDOELLAH. Het bericht van de Franc Ti reur sluit aan op een verkla ring van koning Abdoellah van Transjordanië. Deze zeide, dat zijn land, wanneer in Palestina een „Ver. Natie van Arabieren ën Joden" gevormd zou worden, er geen bezwaar tegen zou hebben zich aan te sluiten bij de Ver. Naties. Wy gaan onderhandelingen aan met de Joden om te pogen het Palestijns probleem tot op lossing te brengen. Wanneer de Joden er in toe stemmen te behoren tot één Arabische na tie in Palestina, dan zyn wij bereid hen al het kwaad, dat zy de noncombattante Arabi sche vrouwen en kinderen in Palestina hebben aangedaan, te vergeten. Vakbonden op Malakka ongeldig verklaard. De federatie van Mallakka heeft te KoealS,. Loempoer de „Vakbond voor geheel Malak ka", waarin communisten de leiding hebben, onwettig ver klaard. De bond beweert meer dan 120.000 leden te tellen. De federatie beval tevens, dat de bond zou worden ontbon den. Tien andere vakbonden werden eveneens buiten de wet gesteld. De Britse hoge com- maris, sir Edwart Gent, ver klaarde dat de federatie van Malakka onmiddelyk maatre gelen zou nemen o'm de „golf van geweld, die over het land gaat, neer te slaan". Arabieren stellen een ultimatum. Gelijk te verwachten viel, beschuldigen de partjjen in Pa lestina elkaar herhaaldelijk van schendingen van het be stand. De Arabieren hebben zelfs een ultimatum gezonden aan graaf Bemadotte, waarin gedreigd wordt met een „algemene aanval op alle fronten", indien de Joden niet strikt de wapenstilstand naleven. Bemadotte vat het kalm op. In allerijl zendt Bemadotte. waar mogelijk, waarnemers naar de plaatsen, waar inciden ten gerapporteerd zijn, om de schendingen vast te stellen. Hij zou reeds een in code op gesteld rapport naar de Veilig heidsraad hebben gezonden, waarin van Joodse schendin gen van het bestand wordt ge wag gemaakt. Graaf Bemadotte verklaar de zelf: „Ik heb een zekere mening over de schendingen van het bestand, doch die kan nog niet gepubliceerd worden. Ik hoop er een eind aan te kunnen maken. Ik wil niet oordelen, alvorens de andere partij gelegenheid tot verkla ring gegeven te hebben". Bemadotte zou Dinsdag a.s. van Rhodos naar Cairo willen gaan voor een conferentie met de Arabische leiders. De Franse politie te Port de Bouc heeft verklaard, dat on geveer duizend Joodse vrijwil ligers voor Palestina scheep zijn gegaan op het landings vaartuig „Elkalena". NA 27 DAGEN STRIJD. De Joden beweren, dat in de 27 dagen van strijd de balans ten voordele van Israël is doorgeslagen. Alle grote steden en dorpen binnen het gebied van Israël, plus 50 dorpen en een gebied van 700 vierkante km. daarbuiten, waren in Jood se handen. In Toskane is een geweldige aardschok waargenomen, die onder de bevolking een grote paniek veroorzaakte. Te Arez- zo zijn verscheidene muren ge scheurd en neerstortende ste nen hebben een vrouw gedood en talrijke inwoners zijn naar het platteland gevlucht. Drie ton schade voor land en tuinbouw. De dorpen Tolbert en Leek in de gemeente Leek (Gr.) zijn Zaterdag getroffen door een windhoos en zware ha gelbuien. Tussen 4 en 6 uur gister ochtend vielen in de genoem de dorpen verscheidene zware hagelbuien, die telkens onge veer twintig minuten duurden, een van deze buien ging ge paard met een windhoos. Aan vankelijk leek de schade niet zo groot'te zijn. Later bleken 200 ha. land bouwgewassen volkomen te zHn vernietigd. 3 boerderijen zyn totaal vernield, woonhui zen, schuren en stallen liggen geheel tegen de grond. Onge veer twaalf personen zjjn dak loos geworden. Persoonlijke ongevallen deden zich echter niet voor, wel kwam enig vee om, maar de juiste aantallen hiervan ontbreken nog. Door de hagelstenen werd zeer veel pluimvee opslag ge dood. De tuinbouwbedrijven liepen ernstige schade op aan de kassen en aan de fruitbo men, waar niet alleen de vruchten, maar ook de schors van werd afgerukt. De tota le schade bedraagt naar voor lopige schating ten minste 3 ton. Slachtoffers van zeilramp gevonden. De Harderwijker boot ont dekte Zaterdag een drijvend lichaam van een meisje. Het bleek het stoffelijk overschot ■te zijn van de 24-jarige mej. G. J. Brakel, die Zondag jl. met de zeilboot „Jan van Gent" in gezelschap van mej, Loopuit en de heer Brey ver ongelukte. Het stoffelijk over schot van de 21-jarige mej. Elly Loopuit werd Vrijdaga vond door de vrachtboot Am- sterdam-Amersfoort gevonden en naar Baam overgebracht. Dr. van Kleffens over de Sovjet-Unie. EREDOCTOR VAN LANCASTER. Aan mr. van Kleffens is Vrij dag door het „Franklin and Marshall-college" te Lancas ter in Pennsylvania (V.S.) het eredoctoraat in de rechten aan geboden. In een toespraak tot een groot aantal studenten ging mr. van Kleffens in op de ver schillen tussen de Westelijke mogendheden en de Sowjet- Unie. „Wij moeten niet ver wachten", zo zeide hij, „dat de Russen op dezelfde wijze reage ren als Amerikanen of Neder landers, omdat hun geestelijke achtergrond geheel anders is dan de onze. In Rusland is het totalitarisme diep geworteld". Mr. van Kleffens sprak de hoop uit, dat de Russische zienswijze van de dingen een niet al te grote belemmering mocht blijken op de weg naar betere betrekkingen en een be ter wederzijds begrip. „Wij be hoeven niet te denken, dat het ergste beslist moet gebeuren. Een uitdrukkelijke voorwaarde is echter, dat wij vastbesloten heid tonen en ons voorbereiden om aan onverwachte gebeurte nissen het hoofd te kunnen bie den. Dan is alles in orde". Mr. van Kleffens besloot zijn toespraak met te zeggen, dat West-Europa niet te vermoeid is om iets voor de beschaving te doen. Roemenië heeft de staat Israël erkend. Vandaag is het 20 jaar geleden dat de Engelse voor vechtster voor vrou- wenemanicipatie Em- meline Pankhurst. de leidster der ..suffraget tes", te Londen over leed; is het 125 jaar gele den dat een eerste proefvaart werd gehou den van Rotterdam naar Antwerpen met 'n Nederlands stoomschip. Deze proefvaart werd can Vlissingen af door koning Willem I mee gemaakt. De Gaulle te velde tegen Bidault. Generaal de Gaulle heeft te Nevers in Midden-Frankrijk verklaard, dat de overeen komst der zesmogendheden ten aanzien van Duitsland „het Franse volk overtuigd heeft van de zwakte van Ro bert Schuman's regering". Na Brits protest bevel Ingetrokken. Elbebrug wordt gesloten. Na een Russisch bevel aan de directie van de Duitse spoorweg is alle treinverkeer van de Westelijke zones naar Berlijn een tijdlang stopgezet. De Sow jet-autoriteiten gaven dit bevel in verband met eeu opstopping van het verkeer. De Britse autoriteiten pro testeerden daartegen en ver zochten de Russen de spoor lijn „onmiddellijk" weer open te stellen. Zaterdagavond deelde een Britse instantie mee. dat 't treinverkeer weer hervat zou worden. „ONZIN EN PESTERIJ". In Britse ambtelijke krin gen wordt de Russische ver klaring dat er een' opstopping Stalin zou een gevangene van de partij zijn. In een rede in de universiteit van Califomië heeft president Truman de Sowjet-Unie uitgedaagd bewijs te leveren van haar verlangen naar vrede door haar tactiek van „dwang- uitoefening en openlijke agressie" te beëindigen. Geen „handeltjes" lussen grote mogendheden. In onverbloemde termen zei de de president, dat de „weige ring van de Sowjet-Unie sa men te werken met de bond genoten uit de oorlog voor wereldvrede en herstel", de „bitterste teleurstelling van onze tijd" was. Truman wees aparte conferenties met de Sowjet-Unie over meningsver schillen die andere landen ra ken, van de hand. „Geen land heeft het recht een prijs voor goed gedrag te verlangen", al dus zei hij. „De deur staat steeds open voor eerlijke on derhandelingen, met de bedoe ling tot een werkelijke rege ling te geraken". GEEN HANDELTJES. Truman verklaarde, dat 1. de Ver. Staten weigeren te spelen met de hoop van de mensheid op vrede door „han deltjes" te maken met andere grote mogendheden ten koste van zwakkere landen. 2. De klove van thans niet bestond tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten alleen, doch tussen de Sowjet-Unie en de rest van de wereld. 3. De Sowjet-Unie en „haar satellieten de hulpverlening aan de guerilla strijders in Griekenland" moesten stopzet- Amerikanen bombar deerden vissersschepen Tydens de borabardements- oefeningen door de Ameri kaanse luchtmacht aan do Oostelijke kust v,an Korea z\jn waarschijnlijk verleden Dins dag elf Koreaanse vissers boten in de grond geboord, aldus hebben de Amerikaanse autoriteiten medegedeeld. Volgens de Koreaanse pers werden by deze oefeningen negen personen gedood cn tien gewond. ten en Noord-Korea zich met Zuid-Korea laten verbinden. De wereld leeft in een sche mering tussen een zo duur ge wonnen oorlog en een vrede, welke ons nog steeds blijft ontglippen, aldus zeide Tru man, en dit ligt voornamelijk aan de houding van één land, de Sowjet-Unie. „Wij hebben geen vijandige of agressieve bedoelingen tegen de Sowjet-Unie of een ander land. Wij voeren geen koude oorlog". STALIN EEN GEVANGENE. Volgens president Truman is maarschalk Stalin de gevange ne van het Politbureau der communistische party. De pre sident legde deze verklaring af tijdens een korte toespraak, toen de presidentiële trein even stilhield te Eugene (Ore gon). Hij voegde er aan toe, dat hij door zijn gesprekken met maarschalk Stalin te Potsdam tot de overtuiging was geko men, dat de maarschalk de overeenkomsten wilde naleven, maar dat hij door het politiek bureau van de communistische party werd gedwarsboomd. Rupsenplaag in Langdorp. In Langdorp (Bel gisch Brabant) heerst een rupsenplaag. De kruipende horden heb ben eerst een eikenbos- je totaal kaal gevreten en drongen daarna de belendende huizen bin nen waar zli tafels, stoelen en bedden over dekten, zodat de bewo ners gedwongen wer den een ander heenko men te zoeken, totdat de ongenode gasten verdelgd zouden zijn. is op de goederenstations te Berlijn, „onzin" genoemd. „De opstopping is niet groter dan gewoonlijk en de bevol king van de stad moet in elk geval gevoed worden." William Babcock, de plaats vervangende Amerikaanse commandant in Berlijn, ver klaarde dat de aanhouding van treinen was besproken op de stafvergadering van ge neraal Clay. De Russen leid den alle treinen naar Bran denburg in de Russische zóne, waar de documenten werden gecontroleerd, aldus Babcock- Hij voegde hieraan toe, dat naar zijn gevoel de Russen met opzet „trachtten te irri teren" en dat hij verwachtte, dat de vertraagde treinen tenslotte wel in Berlijn zou den komen. Er komen dagelijks 18 tot 20 treinen in Berlijn aan. Hiervan vervoeren enkele vracht voor de geallieerde autoriteiten, de meeste het voedsel en de brandstof voor de uit vier millioen zielen bestaande bevolking van Ber lijn aan. SLUITING ELBEBRUG. De Elbebrug in de auto weg BerlijnHelmstedt zal op 15 Juni te Hohenwarthe voor het verkeer gesloten worden vanwege dringende herstellingswerken. aldus heeft de dienst van bruggen en wegen voor de Sowjet- zöne medegedeeld Deze auto weg is de enige weg te land, die door de Westerse mogend heden voor het transport van hun personeel naar Berlijn wordt gebruikt. Materiaal-positie niet altijd gunstig Middenstandswoningen zijn te koop (Slot) In ons vorig artikel over de nieuwbouw in Goes, gaven wy weer hetgeen de bouwkundigen over de stand van de woning bouw in de bijzondere bijeen komst van de raadsleden me dedeelden. Een ander belang- ryk punt, de aanleg van stra ten, riolering, gas enz. werd behandeld door de heer J. Pouwer, die hierover interes sante en belangwekkende me dedelingen deed. De straten In bouwplan II krijgen een ry- breedte van 5.70 m. breedte, terwijl daarnaast komt een trottoir van 1.65 m. en bij en kele huizenblokken een voor tuintje. Moeiiyk is het echter aan de benodigde straatklinkers te ko men. Alle pogingen worden in het werk gesteld om deze toch spoedig te kunnen bemachti gen. De trottoirs zullen echter voorlopig moeten wachten, daar „Wederopbouw" thans niet toelaat dat tegeltrottoirs worden gelegd. Ook bij de riolering, die in twee straten gereed is, doen zich tijdelijk enige moeilijkhe den voor, daar de oude riole ring in de Scheldestraat, waar langs de afvoer moet geschie den, veel hoger ligt. Tot het nieuwe rioleringsplan ook in de Scheldestraat zal zijn uit gevoerd, zal daarom ter plaat se voorlopig een oppompinstal- latie nodig zijn. De gasleiding is in de bijna gereedzijnde straten eveneens gelegd, ter wijl men met de waterleiding juist dezer dagen begonnen is. Over 14 dagen zal ook dit ge reed zyn. Een moeilijkheid vormt ech ter de electriciteitsvoorziening. De kabels zyn er wel, doch de reeds in Januari 1947 bestelde meters enz. zyn nog steeds niet gearriveerd. Het is daar om niet onmogelyk dat de be woners van de nieuwe huizen zich even met een petroleum lampje zullen moeten behelpen. VOORBEELDEN. Om een beeld te krygen van de moeilijke materiaalpositie nog enkele voorbeelden. Voor de afvoer van water naar de riolen zyn trottoirkolken no dig. Deze zijn meestal van gietyzer. De fabrikant wilde gaarne de order noteren, doch... 20 maanden levertyd. Men moest dus op zoek naar een andere oplossing en vond deze tenslotte in betonnen trottoirkolken. Andere schaar se artikelen zyn sloten. Een bekende slotenfabriek ls op zyn leveranties aan een deu- renfabriek liefst 90.000 sloten achter. Vooral binnensloten zyn moeilijk te krygen omdat er... twee stalen veertjes in zitten. Veerstaal is schaars. Daarom moest in enkele ge vallen aan aannemers worden toegestaan voor binnendeuren buitensloten te gebruiken. Deze zyn iets beter te krygen om dat er slechts één veertje voor nodig is! STENEN VLOEREN. Vele mensen blijken nog, hetgeen ook door enkele raads leden naar voren werd ge bracht, een antipathie tegen stenen vloeren te nebben. Dc deskundigen verklaren echter dat deze vloeren kwalitatief niet minder dan de houten zyn. Zy hebben verschillende voor delen. Stenen vloeren wer den echter voor de oorlog min der gebruikt omdat zy toen duurder waren. Vandaar ook misschien dat men er nu wat vreemd tegenover staat. MIDDENSTANDSWONIN GEN TE KOOP. Over de mogelykheid en de voorwaarden van aankoop der in aanbouw zijnde midden standswoningen blijkt nog een grote onwetendheid onder het publiek te bestaan. Daarom zy nog eens in het bijzonder hier op de aandacht gevestigd. Hoe wel de koopsom ogenschijnlyk zeer hoog is, 17 k 19.000) ligt hy in werkelijkheid be- langryk lager. Ingevolge de financieringsregeling wordt n.l. van rykswege over een belang rijk deel, de zgn. onrendabele waarde, een rente van 4 uit betaald, terwyl het Ryk na 10 of 15 jaren de niet rendabele bouwkosten ineens uitkeert. Voor een goed begrip van zaken zy nog opgemerkt, dat de gemeente hier niet als „ma kelaar in huizen" optreedt, doch deze huizen laat bouwen volgens de voor particulieren geldende financieringsregeling, met de verplichting tegenover 't Ryk, dat deze huizen zo spoe dig mogelyk aan particulieren moeten worden overgedragen. Het optreden van de ge meente is dus bedoeld als een stimulans voor de particulier om van deze regeling gebruik te maken. Als „attractie" voor de kopers doet het gemeente bestuur by aankoop de toezeg ging da£ in deze huizen geen samenwoning zal plaats heb ben, waneer de koper andere woonruimte in Goes vrymaakt. EEN KIJKJE OP DE BOUWWERKEN. Na deze informatorische be sprekingen maakten B. en W„ de raadsleden en de deskundi gen een rondrit langs de nieu we bouwwerken. Verschillende byna gereed zynde huizen wer den bezocht, men klauterde over de balklagen van half ge reed gekomen woningen en men was algemeen enthousiast over de keurige afwerking en de prachtige, doelmatige inde ling. Hulde aan de ontwerpers! Vooral de bouwwerken aan de Heernisseweg, waar een stads wijk verrijst welke tot dicht aan Kloetinge komt, leverden een imposant beeld op. WH kunnen ons goed Indenken dat èn B. en W. èn de raadsleden, die aan de totstandkoming hier van medewerkten, met trots een en ander in ogenschouw namen. De bevolking, kan voor dit voortvarend optreden niet anders dan dankbaar zyn! Zaterdagmiddag werd 't stoffelijk overschot van de kolonel der infanterie (b. d«), W. F. Hennink. in de Meida gen van 1940 bevelhebber van het achtste regiment in fanterie. dat de Grebbeberg tegen de Duitse aanval ver dedigde, op het Grebbekerk- hof ter aarde besteld. VEILING TE HONSELERS- DIJK GETROFFEN. Een felle brand heeft Zon dagmorgen gewobd in de fruit- loods van de groenten- en fruitveiling te Honselersdljk, waardoor veertien pakloodsen, gevuld met kratten, papier en houtwol, geheel werden ver woest. Vermoedelijk zyn kinde ren, die met lucifers hebben gespeeld, de schuldigen aan deze brand. Het vuur greep zeer snel om zich heen. De plaatselyke brandweer en de korpsen van de omliggende plaatsen hebben door de hevige hitte van de vlammenzee met grote moei lijkheden te kampen gehad. De warmte was zo groot, dat de beschoeiing van de 12 m. brede vaart, aan welke de veiling ge legen is, werd geschroeid. Bo vendien raakten de spuiten uit Honselersdijk en Monster de fect. Na twee uur blussen was de brand bedwongen. De scha- bedraagt naar schatting 150.000. Een hoeveelheid be- strydingsmiddelen tegen de coloradokevers verspreidde zich over de plaats van de brand. Het water ln de veiling vaart werd zodanig vergiftigd, dat de vissen in grote hoeveel heden op het water lagen. Nieuwe gouverneur van Curasao. Naar het A.N.P. verneemt, kan de benoeming van de heer L. A. II. Peters, momen teel als landbouwraad verbon den aan de Nederlandse ambas sade te Washington, tot gou verneur van Curacao als op volger van dr. P. Kasteel, waarsolijjnlyk worden geacht. De heer Peters, die op het ogenblik in Nederland ver toeft, is Rykslandbouwconsu- lent en officier in do orde van Oranje-Nassau. Senaatscommissie over Marshall-hulp. De Senaatscommissei voor de toewijzingen heeft zich eenstemmig uitgesproken tegen de verlaging van de hulp aan Europa met 26 procent. De commissie bereikte een stemmigheid omtrent de basis van 12 maanden van het hulp- program in plaats van de voorgestelde 15 maanden. Zy stelde een toewijzing voor van 5 milliard en 55 mil lioen dollar in plaats van de oorspronkelijke verzochte 5,3 milliard. ZONNIG WEER Geldig .tot Maandagavond: Overdag zonnig weer. Meest matige, langs de Waddenkust nu en dan vrij krachtige wind uit Oostelh'ke richtingen. Wei nig verandering van tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1