Tussentijds wethouders-ontslag ondemocratisch? NIEUWS UIT ZEELAND Kantoren voor de „Zeeland" te Hoek van Holland? Spitfire bij Schoondijke opgeruimd. WALCHEREN TWEEDE KAMER DE MINISTER MEENT HET TEGENDEEL. Hij wil maximum eigen pensioen van 4800. De Tweede Kamer heeft Donderdag de heer Hoogcar- spel (C.P N verlof verleend tot het richten van vragen aan de minister van binnen landse zaken over het feit, dat in vele gemeenten van ons land de burgemeesters bepaalde groepen zalen voor bijeenkomsten weigeren- De interpellatie zal op een nader te bepalen datum gehouden worden. Vervolgens is voortgezet de behandeling van het wets ontwerp tot aanvulling van de provinciale wet en de ge- gemeentewet, tussentijds ont slag van leden der G.S- en van wethouders. De heren Korthals (V-V.D.) en Krol (C-H.) beschouwen het ontwerp gelegenheids wetgeving. De eerste vreest, det de aantrekkelijkheid van de wethoudersfunctie zeer zal verminderen De heer v. Dis (S G.) meent, dat de be palingen een te algemeen ka rakter hebben. NIET ANTI COMMUNISTISCH. De heer Joekes (Arb legt er de nadruk op, dat tussen tijds ontslag gehanteerd kan worden in sommige gevallen, dat het niet gegrond is. Van daar het amendement-Scheps, om de nodige waarborgen vast te leggen Minister Witteman zegt niet te begrijpen, hoe men het voorstel ondemocratisch kan noemen. liet is misschien juist té democratisch. De wet Is van blijvende aard en is geen anti-communistische wet. Voor het stellen van een termijn aan de wet voelt hij weinig. WIJZIGING PENSIOENWET. Daarop is de beraadslaging over de wijziging der pensi oenwet hervat. De minister deelt mede. dat het overleg met zijn ambtgenoot van fi- Ramp in Golf van Lubeck herdacht. Op 3 Mei 1945, de dag voor de capitulatie van Duitsland, werden in de Golf van I-übeck twre schepen, de „Cap Arcona" en de „Thielbeck", met ongeveer 8000 gevangenen uit het kamp Ncuengamme binnen enkele ogenblikken door een luchtaanval vernietigd, waar bij op slechts 250 mensen na allen de dood vonden. Ter herdenking hiervan werd aan de Golf een plechtige bijeen komst gehouden van meer dan 1500 voormalige gevan genen uit Neuengamme, on der wie enkele overlevende. Krijgen de I.G. Farben- lelders straffen? De Amerikaanse aanklager, brigade-generaal Telford Tay lor, heeft het Neurenbergs hof voor de berechting van oor logsmisdadigers verzocht de 23 leiders van de I. G. Farben te veroordelen op grond van medewerken aan het voeren van een agressieve oorlog. Zjjn requisitoir duurde vier uren. Het argument van de pleiters, dat de aangeklaag den niet op de hoogte geweest zouden zijn van de plannen der Nazi's, verwierp Taylor als on reëel. Zij hebben willens en wetens het gebruik van nog niet uitgeprobeerde chemica liën by medische experimen ten op bewoners van concen tratiekampen toegestaan en aangemoedigd. nanciën tot het resultaat heeft geleid, dat op enkele Eunten aan geuite verlangens an worden tegemoet geko men. Uitzicht op uitgesteld pensioen van voor 1922 ge- pensionneerden is thans aan vaardbaar. Eveneens is aan vaardbaar uitbreiding van dcelgerechtigheid in het ge zinspensioen door verhoging van 4500 tot 5000. doch zonder verhoging van het percentage. Een weduwe zon der kinderen kan nu komen tot 2200, een weduwe met vier kinderen tot 4000. Voorts verklaart de minis ter aanvaardbaar uitbreiding van het eigen pensioen, ech ter niet tot 5000, doch tot 4800. Nadat een motie-van Sleen betreffende een artikel-wijzi ging ten gunste van de voor lopig gepensionneerden zh s. was aangenomen, werd de Kamer verdaagd tot Vrijdag- EEN HONDERDJARIGE TE DOKKUM Woensdag woei de Dokkum- mer vlag van het stadhuis, want de oudste inwoonster van deze stad, Geeske Kemp, werd honderd jaar. Vele kwa men de honderdjarige geluk wensen. Onder hen waren de burgemeester van Dokkum, drs. S. van Tuinen en zfln echtgenote. (Ingezonden mededeling) Cr a aat mets (roven CALVÉs PUDDING CUSTARD MAÏZENA a/t-m „Echte nieuwe" laat zich slecht vangen. De aanvoer van nieuwe maatjesharing is dit jaar zeer aanzienlijk beneden de ver wachting gebleven. Hoewel thans vrijwel de gehele vloot in zee is en de reders het aan tal netten per schip hebben opgevoerd is de vangst tot nog toe 30.000 kantjes minder dan verleden jaar in dezelfde pe riode of wel bijna 70 percent. Thans één jaar tegen mr. van der Deure. Wegens appèl van de of ficier tegen de strafmaat in het vonnis van de Arnhem se rechtbank werd de straf zaak tegen de advocaat-pro cureur mr P. van der Deu re, die tevens voorzitter was van de N.C.R.V., opnieuw in behandeling genomen. Hij werd wegens het onjuist aan gifte doen van zijn vermo- fensposltie veroordeeld tot maanden Verdachte was niet ter zitting verschenen. Do procuruer-generaal noem de het onderhavige geval 'n geraffineerde belastingknoei erij en eiste één jaar met aftrek. Uitspraak op 24 Juni. Weer levenslang geëist voor roofmoordenaars. Voor het Gerechtshof te Amsterdam werd Donderdag de zaak voortgezet tegen de 27-jarige W. A. v. d. S. en de Jarige P. W. R., beiden uit Hilversum. Beide verdachten waren op 14 November van het vorige jaar door de Am sterdamse rechtbank veroor deeld tot levenslange gevange nisstraf. Op 2 Januari 1944 zyn de twee verdachten naar de wo ning van een oude dame in Hilversum gegaan en hebben haar van het leven beroofd door de oude vrouw eerst met een zandzak en toen dit niet afdoende bleek met een. loden buis op het hoofd te slaan. Een aantal gouden en zilveren voorwerpen was hun bult. De procureur-generaal, mr. J. Fabius, vond de zaak vrij wel hopeloos voor beide ver dachten, die als SS-ers reeds door het Bijz. Gerechtshof tot straffen van 10 en 12 jaar zijn veroordeeld. Mr. Fabius vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Het Hof zal op 24 Juni a.s. uitspraak doen. De Noodvoorziening gemeente-financiën. De regering heeft medege deeld, dat de gemeentelijke be grotingstekorten, waarvoor 'n bijdrage uit 's Rijkskas zal worden verleend, In 315 ge meenten tezamen 83.644.000 bedragen. De bijzondere uitke ring is voor deze 345 ge meenten (met samen rond 4.450.000 inw.) 54.775.000. Voor 112 gemeenten (met sa men rona 1.752.000 inw.) bedraagt deze uitkering 36.203.000. Deze cjjfers zgn gepubliceerd in een nota der regering naar aanleiding van het verslag der commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp „Noodvoorziening gemeente- financiën". Aan het verzoek een opgave te verstrekken van het totaal bedrag kan nog niet worden voldaan. De regering meent, aldus de ze nota, dat het niet verant woord ls om de klasse-indeling, zoals die ln het ontwerp is op genomen, te beperken. Koning Leopold blijft op zijn Stuk staan. Volgens „La Libre Belgi- que" zou koning Leopold het standpunt innemen, dat hfl slechts dan zyn zoon Boude- wijn naar België zal laten terugkeren, indien vast staat dat hfl zelf weer de troon kan bestegen. Iedere oplossing van het koningsprobleem door middel van een troonsafstand zou door de vorst niet in overweging genomen worden. Trygve Lie, heeft zich voorstander verklaard van het Instellen van een kleine polt- tlestrljdkracht der V.N., om de beslissingen van de Veilig heidsraad kracht bij te zetten. Een speldeprik bracht Oostburg gordijnen. Een dame ln Kromme nie vernam vla een fami lielid, dat ln een fabriek te Tilburg afvalgarens lagen, die alleen nog maar gebruikt werden als poetskatoen. De dame wist een par ty van dit garen te be machtigen en na een op roep ln de krant waren weldra vele dames ijve rig in de weer om glas gordijntjes te haken. Naar welke getroffen gemeente deze gordijn tjes te zenden? Een prik op de kaart en... het was Oostburg. Dinsdagavond was een dames-comité uit Krom menie in Oostburg om aan de gedupeerde leden van de Plattelandsvrou wenbond 90 stel glas gordijntjes aan te bieden. Vier jaar voor Kicken. De Haagse rechtbank heeft de Haagse knokploegleider W. Kicken („majoor Braddock"), 'wlen ten laste was gelegd dat hij als officier van het Oranje Nusuau-regiment zeven perso nen liquideerde zonder reden, veroordeeld tot 4 jaren gevan genisstraf met aftrek van pre ventief met daarna voorwaar delijke ter beschikkingstelling van do regering. Soekamo naar Tapanoell. Soekarno heeft Fort de Koek verlaten voor een vijf daags bezoek aan Tapanoell, aldus meldt Antara. Het pre sidentieel gezelschap omvat negentien personen, o.w Soe- kiman, minister van binnen landse zaken, die dezer dagen te Fort de Koek een bijeen komst had met Republikein se bestuursambtenaren. Na zijn bezoek aan Tapanoeli zal Soekarno Atjeh bezoeken. Gouden jubileum fruittelersorganisatie. De Nederlandse Fruitteelt- organisatie vierde Donderdag te Utrecht haar gouden ju bileum. In de Stadsschouw burg werd 'n herdenkingssa- menkomst gehouden, waar on dermeer gesproken werd door ministei S. L. Mansholt, die namens de regering geluk wensen aanbood. Spr. zeide dat voor de fruitteelt een goede toekomst is wegge legd. De N.F.O. is noodzake lijk 'voor goede afzet-moge- ïykheden. De West-Europese samenwerking zal een vrije- r.e ontplpoling van het be drijfsleven tot resultaat heb ben. Wy zullen beste kwali teit moeten leveren tegen la 's prijs. Amok gemaakt in dronkemansroes. Zes jaar opsluiting is Don derdag geëist tegen de Rot- ttrdamse keliner N. Bakker, die de metselaar Jansen in een aanval van woede en m staat van dronkenschap in de buik heeft geschoten, waardoor het slachtoffer le vensgevaarlijk gewond werd, op ae bedrijfsleider Kirch- heiner schoten heeft gelost en de 74-jarige weduwe As sies de schedel heeft inge slagen. Graaf Bemadotte wacht af. HET PALESTIJNS BESTAND Graaf Bemadotte heeft zijn voorgenomen reis naar Jeruza lem uitgesteld tot Zaterdag morgen, 24 uur nadat de order staakt het vuren van kracht zal zijn geworden. Daarna zal hij naar Rhodos gaan om daar z\jn hoofdkwartier in te rich ten. President Truman heeft in een rede te Bremerton het be stand in Palestina een over winning voor de V.N. genoemd. Prins Bernhard heeft een boerenbruiloft bijgewoond in Lochem. Het feest, dat in de deel van de boerderij Velt- kamp werd gegeven en waal meer dan 150 boerenfamilies te gast waren, verliep bijzon der enthousiast. Donderdagochtend heeit H. M. de Koningin een be zoek gebracht aan de ten toonstelling van de Apel- doomse brandweer. Marktberichten VEILINGSVERENIGING „WALCHEREN" 9 Juni 1948- Groenten: Andvie 719 et-: Doperwten, (stam) 58 74 et.; Peulen 155 ct.; Was- peen 38 ct-: Postelein 15—30 ct.; Rabarber 1017 ct.; Spi nazie 524 ct.; Dubbele prin- cessen 146167 ct-; Tuinbo nen 2735 ct.; Snijbonen 120 —138 ct.. alles per kg. Bloem kool IA 25—46 ct.; idem I 13 39 ct-; idem II 5—13 ct; id. Ill 78 ct: Platglaskomk. IA 27 ct.; idem I 2130 ct.; idem II 19—26 ct; idem UI 12—22 ct-, alles per stuk: Savoije kool 2631 ct; Spitskool 25 28 ct, beiden per kg.; Bos- kroten 1125 ct; Bospeen 15 —30 ct., beiden per bos. Fruit: Aardbeien 128145 ct- per kg. Aardappelen: Grote 1521 ct.: Drielingen 1316 ct-; Kriel 412 ct., alles per kg* De architect S.van Rave- steyn heeft een project ge maakt voor de wederopbouw van het spoorwegstation te Hoek van Holland. Men is nu bezig dat project uit te wer ken en verscheidene delen er van zün reeds klaar, zo bij voorbeeld de nieuwe visitatie zaal, die een prettige indruk maakt. Er komen ook nieuv/e wachtkamers, welke in Octo ber van dit jaar gereed zullen zijn. Maar er is nog iets meer geprojecteerd door de heer van Ravesteyn. HU ont wierp namelijk ook in aan sluiting od het station een reeks kantoren en voorts 'n bureau voor de Maatschap pij „Zeeland". HU rekent er op, dat dit laatste bouw werk over drie jaar gereed zal zijn als de materialen op tijd worden toegewezen en zich geen belemmerin gen voordoen. Voor degenen, die denken aan de terugkeer van de Maatschappij „Zeeland" naar Vlissingen. zit er in de me dedelingen van de heer van Ravesteyn wel een element van verrassing! Piloot voorlopig op kerkhof begraven. Op 14 October 1944 werd een Spitfire van de R.A.F., ge vlogen door George James Ro- ney, een piloot uit Nieuw Zee land. bij Schoondijke neerge schoten. De machine drong diep in de bodem van een stuk bouwland bij het dorp. Thans heeft de Hulpverle ningsdienst op verzoek van de burgemeester het toestel opge ruimd. De eigenaar van het terrein voelde hier aanvanke lijk weinig voor. omdat hij on gaarne zijn bieten, die hij er op teelt, vernield zag. Hij deed bo vendien de voorspelling, dat de brokstukken op 6 metèr diepte rustten. Toen de mannen van de Hulpverleningsdienst aan het graven gingen, stootten zij op 3 meter diepte op de motor en de cabine. Het vernielde toestel bleek goed geconser veerd te zijn, want het materi aal zag er als nieuw uit. De omgekomen piloot, die deerlijk verminkt was, kón geïdentifi ceerd worden met behulp van de papieren, die men op hem vond. Dat hg zijn vlucht van Bel gië uit was begonnen, bleek uit het. Belgische geld, dat hjj bg zich had. Hij werd voorlopig begraven op het kerkhof te Scnoondyke. De Hulpverle ningsdienst, die nabij bet vlieg tuig talrijke 2 cm. patronen heeft gevonden, stelde de En gelse ambassadeur op de hoog te van de opgraving en de ter aardebestelling. B. en W. van Souburg tegen centralisatie van slachtingen. Ook de burgemeester en wethouders van Souburg zijn tegen het gemeenschappelijk gebruik van het abattoir te Middelburg, zoals G S. het hebben voorgesteld. Zowel uit het oogpunt van gemeente belang als uit dat van de sla gers keurt men een gemeen schappelijke regeling af. Het abattoir in Vlissingen, aldus B, en W., ls een coöpe ratieve instelling, waarbij de nodige gelden door particulie ren zijn byeen gebracht. Wie waarborgt echter, dat dit ook het geval zal zijn bij het ge meenschappelijk gebruik van het Middelburgse slachthuis Men vreest, dat in geval van nood (en het feil staat vast, dat het abattoir in Middelburg zich zelf niet kan bedruipen zonder steun van overheids wege) de gemeentebesturen zouden trachten by te sprin gen. Ook de Souburgse slagers zouden de nieuwe regeling be treuren. Het abattoir in Vlis singen is voor hen veel gun stiger gelegen dan dat in Middelburg. Bovendien zullen zij in Middelburg langer op hun beurt moeten wachten dan in Vlissingen. Verschillende artikelen van de voorgestelde regeling ko men B. en W. onbillijk voor. Maandag zal de raad zyn standpunt weergeven. eeuwsa nippen Geslaagd voor 3e stuur man de heer C. I. J. v. d. Schans, leerling van de „De Ruyterschool". Op 18 September a s. zal prof. G Wisse, Middelburger van geboorte, zijn 50-jarig ambtsjuibileum vieren. Door V.V.V. Is gedurende het zomerseizoen 1948 tot bad man te Zoutelande benoemd de heer J. v. Sluys. De opbrengst van de col lecte voor de Reclassering be draagt te Zoutelande 21.40. Massaal vlascongres te Roosendaal. In Roosendaal zal Dinsdag 22 Juni een massaal vlascon gres worden gehouden, onder auspiciën van de Ondervak groep Vlasverwerkende Indus trie en het Nederlands Vlasin stituut. Tevens staat een expo sitie van de nieuwste machi nes op vlasgebied op het pro gramma. Ondermeer zijn in- schrnvingen binnengekomen uit Koewacht en Axel. Twee verkeersongevallen in Rilland-Bath. Woensdagavond omstreeks 5 uur is de heer M. die met zjjn motor op weg was naar Bath, ter hoogte van de Derde- weg in botsing gekomen met een jeugdige wielrgder, die dacht nog te kunnen over steken. De wielryder die in de sloot belandde, kwam met de schrik vry, doch de mede passagier van de motorryder werd op de straat geslingerd en liep een hersenschudding op. De motorrHder had geen verwondingen. De motor kreeg geringe schade. In de nacht van Woensdag op Donderdag is een automo bilist, komende uit Amsterdam en op weg naar Middelburg, op de Rijksweg ter hoogte van de Derdeweg op een tot nu toe onverklaarbare wyze in de sloot gereden. De auto mobilist werd mfet zijn hoofd door de voorruit geslingerd, waardoor hij vleeswonden aan zijn gezicht en hoofd .kreeg. Hij kon zich na verbonden te zijn naar huis begeven. De auto is Donderdagmorgen met een takelwagen weggesleept. Duitse granaat te Domburg. Donderdagmorgen heeft de politie ter hoogte van de laagwateriyn op het strand te Domburg een 23 cm. granaat gevonden. Het projectiel, dat 165 kilogram woog, is des- tyds afgevuurd uit Duits ge schut, maar bleek van Frans fabrikaat te zgn. De Hulpver leningsdienst heeft de gra naat gedemonteerd en meege nomen. Vergadering Hervormde vrouwen besloten. Donderdag ls de landelijke vergadering van de Hervormde Vrouwengroep C.J.V.F. te Vlis singen besloten. 's Morgens werd een huishoudeiyke ver gadering gehouden, waarin de verslagen van secretaresse en penningmeesteresse werden goedgekeurd, 's Middags maak te èen déél Van'.de .damesgroep een zeer geslaagde rondtocht over Walcheren, een ander deel maakte een boottochtje naar Breskens. 's Avonds kwam men tot besluit bijeen ln de St. Jacobskerk te Vlis singen, waar mevr. C. Sickesz- Snflder uit Terneuzen een wy- dingswoord sprak. De reis- en verblijf, kosten van weder- opbouwarbeiders. Het ligt in de bedoeling van die minister van weder opbouw en volkshuisvesting geen uitkering meer te ver strekken voor reis- en ver- biyfkosten van wederop- bouwarbelders. Deze kosten zullen waarschyniyk ten laste van de aannemers worden gebracht. Wellicht zal dit 'n verhoging van de aanne mingssom betekenen. De minister overweegt echter een uitzondering te maken voor de arbeiders in zwaar getroffen gebieden o. a in Walcheren en Z. Vlaanderen. De bestaande re geling zou hier kunnen wor den gehandhaafd tot eind '49. Hierdoor zou ook de vervul ling van de herbouwplicht vóór deze datum worden ge stimuleerd. De maatregelen worden op het departement thans nader bestudeerd. Meer montage woningen. Naar wy vernemen zal de minister van wederopbouw en volkshuisvesting b(j de vaststelling van het bouwvo lume over 1949 één monta gelij k stellen aan halve normale woning. Hierdoor zullen meer monta gewoningen gebouwd kunnen worden, clan tot dusverre 't geval was. Handel in electrische apparaten. In de vergadering van de Provinciale Staten van Zee land is kort geleden 'n motie aangenomen van het lid de heer L. J. var 't Westende be treffende beperking van de verkoop van electrische appa raten door de P.Z.E.M. In antwoord daarop heeft het bestuur van de P. Z. E. M. thans aan de Gedeputeerde Staten medegedeeld, aat deze motie geen rekening houdt met de werkelijke toestand op het gebied van de apparaten- verkoop. Er is tussen de betrokken vakgroepen aan het einde van het vorig jaar een regeling getroffen wat betreft de ver koop van electrische appara ten door overheidsbedryven. Nu er een officiële regeling is, deelt de raad van bestuur der P. Z. E. M. mede, dat onder dehuidige omstandig heden niet op zijn medewer king gerekend kan worden voor de uitvoering van de motie. BESPREKING OVER POL DERS- EN WATERSCHAPS- WERKEN. Het college van Gedeputeer de Staten van Zeeland heeft Woensdag een bespreking ge voerd met de minister van wederopbouw en volkshuisves ting, mr. dr. J. in 't Veld, over polders- en waterschapswer- ken. Mijnengevaar in Westkapelle. PROJECTIELEN IN BOMTRECHTERRANDEN. Enige Üid geleden reed een vrachtauto in de omgeving van de dijkdoorbraak te Westkapelle óp een mijn. Se dertdien durven de arbeiders zich niet meer in dit terrein te bewegen. Thans is daar ter plaatse opnieuw een mijn ontdekt. De hulpverlenings dienst is begonnen het ter rein zorgvuldig na te zoeken. Gebleken is, dat zich in de randen van de bomtrechters nog projectielen bevinden. Deze dodelijke werktuigen worden thans opgeruimd. WAARNEMEND-GRIFFIER VOOR TRIBUNAALZAKEN. Mr J. F. C. van Deinse te Middelburg is benoemd tot waarnemend griffier van het Kantongerecht te Middelburg voor de tijd, dat de Tribu naalzaken door het Kanton gerecht zullen worden be handeld. Mr. van Deinse was tot 1 Juni j.l. secretaris van het thans opgeheven Tribu naal te Middelburg. Middelburg Van der Goes van Naters sprak te Middelburg. Voor de Party van de Arbeid afd. Middelburg sprak Donder dag jr. mr. M. van der Goes van Naters, die allereerst wees op de gevaarlijke situatie, waarin Europa en dus ook Ne derland, zich bevinden en op de keuze tussen een zekere oorlog met al de gevolgen daarvan of een stuwing naar een hogere levensphase. Tegenover het steeds meer dringend gevaar van het com munisme kan alleen samen werking op internationaal en op nationaal gebied gesteld worden, hetgeen onverbrekelijk met zich mede brengt ordening en geleide economie. Zonder ordening en zonder geleide eco nomie kan het welvaartspeil, volgens spreker, niet opgevoerd worden. De P. v. d. A. wil verder Ne derland, West-Indië en Indone sië als absoluut gelijkwaardige partners in een Unie verenigd zien, gebaseerd op geesteiyke en economische samenwerking. Om het communisme in Ne derland te weerstaan, achtte spreker een politieke herorde ring van Nederland en verster king van het gezagsapparaat noodzakelijk. De Nationale re serve moet dienen om even- tuële onruststoking in de kiem te smoren. Het principe, dat niemand door de in de oorlog geleden schade naar een sociaal min dere groep mag afvallen, doch moet blijven in de groep, waar in hy thuis hoort welk prin cipe door prof. Lteftinck bij de vergoeding oorlogsschade wordt nagestreefd is vol gens spreker de enige juiste weg en hij betreurde het zeer, dat door een amendement van de fractie van de K.V.P. in de Tweede Kamer 400 millioen gulden van de vermogenshef fing ineens werden afgehaald, die aan oorlogsslachtoffers een ruimere uitkering hadden kun nen bezorgen. Een nationaal kabinet was volgens spreker onmogelgk. Fel hekelde spreker het pro gramma van ae Party voor Vrgheid en Democratie, die met de leuze „geleide economie, doodt alle energie", zich niet by de Internationale samenwer king zou kunnen aanpassen en bovendien by de stemming over de Grondwetsherziening „vóór" stemde onder voorbehoud na de verkiezingen „tegen" te stemmen, indien er geen natio naal kabinet gevormd zal wor den. De Party van de Arbeid zal echter niet aan een nationaal kabinet deelnemen. Nadat er gelegenheid was geweest vragen te stellen, dankte de voorzitter, de heer P. M. Bayens, de spreker voor de uiteenzetting. Vlissingen EEN UITSTAPJE VOOR DE SCHOOLJEUGD De leerlingen van de hoog ste klassen van school D te Vlissingen maken dezer da gen een vierdaagse vacantie- trip naar Oisterwijk. Onder leiding van het hoofd der school, de heer Oosterling, bijgestaan door leerkrachten en dames van de Centrale* Ouderraad, wordt o-a. een bezoek gebracht aan de be kende vennen aldaar. In „De Pastorale" zullen de leerlin gen worden ondergebracht. O.- en W.-Souburg RAADSVERGADERING Maandag a.s. te 2 uur zal de gemeenteraad van Oost en West-Souburg in vergade ring bijeenkomen. D© agenda vermeldt ondermeer de beëdi ging van de heer E. van Weel tot waarnemend gemeentese cretaris; een voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 400.000 voor de bouw van 80 woningen in het ver lengde van de Wilhelmina- straat en de De Deckerestraat en de samenstelling van op merkingen ten aanzien van de gemeenschappeiyke rege ling betreffende het gebruik van het slachthuis te Middel burg. WEDVLUCHT. De postduivenvereniging „De Luchtbode" te Souburg nam deel aan een wedvlucht uit Orleans over een afstand van 414 kilometer. De eerste 10 prijswinnaars zijn: 1ste, 2de en 10de pr. W. Wouters; 3de pr J. Pothuisen; 4de en 9ste pr. J. Fransooi; 5de en 7de pr. Babiin; 6de pr. Gebr. Caljouw; 8ste pr. W. Minne- boo. Aan de Rgksuniversiteit te Leiden zyn geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskun de de heren M. E. Nordlohne te Goes en G. V. M. de Meh'er te IJzendyke. Sport Davis-cup wedstrijd EngelandNederland. Donderdag was het de eer ste dag van de Davis-cup lawntenniswedstriid tussen Engeland en Nederland in Birmingham. Het eerste enkelspel ging voor ons land verloren door een nederlaag van Van Swol tegen de Engelse leader Mot tram. Deze won met 63, 6 4. 9li, 63 Ook het twee de enkelspel leverde een Britse zege op: Geoffrey Paish sloeg van Meegeren met 6—3, 6—2, 3—6, 7—9, 6— 1. Na de eerste dag leidt En geland met 20. Nadat van Swol zijn partij Donderdagavond verloren had, kon ook van Meegeren het niet tot een overwinning brengen, zodat Engeland thans met 20 leidt. Van Meegeren heeft zich tot het uiterste ingespannen om de partyen op gelijke voet te bren gen en al slaagde hy hier niet in, toch dwong hy Paish vijf sets te spelen. De spelers hadden veel last van het gladde baanoppervlak, waardoor ze herhaaldelijk uit gleden. Kerknieuws PROV. ZEEUWSE DIACO NALE CONFERENTIE. De 21e prov. diaconale con ferentie van de Geref. kerken in Zeeland zal 21 Juni a.s. ln de Geref. kerk te Goes wor den gehouden onder presidium van de heer J. P. Brouwer van Zierikzee. In de morgenverga dering komen de huishoudelij ke zaken aan de orde w.o. vraagpunten van de diaco nieën van Zierikzee, Grijpsker- ke, St. Laurens en Goes. Voorts moeten twee nieuwe comité-leden gekozen worden in de vac. ontstaan door pe riodieke aftreding van de he ren J. P. Brouwer en M. C. Duynhouwer te Goes. Naast de heer Brouwer is gecandi- deerd de heer C. Lemson të Haamstedeen naast de heer Duynhouwer de heer M. C. de Leeuw te Heinkenszand. In de middagvergadering zal als referent optreden dr. J. Hoek, Geref. predikant te 's- Gravenhage-West, met het on derwerp „Gzinszorg". De predikanten ds. R. A. Flinterman te Goes en ds. S. Greving te Zierikzee zullen de conferentie als adviseur die nen. GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK De generale synode der Ned. Herv. Kerk zal van 814 Juli a.s. bijeenkomen op „Woud- schoten" te Zeist. In deze ver gadering zal o.m. een begin worden gemaakt met de be handeling van het ontwerp kerkorde. GEREF. KERKEN. Beroepen te Willemstad A. A. Oostenbrink te Oostburg. legenda MIDDELBURG. Vrgdag. Kunstmuseum exposi tie Claire Bonebakker 1 5; Concertzaal „Les Beati tudes" 8. Molenwater Con cert 8, Electro De Grote verzoeking 7, 9.15. Schouwburg, Mexicano 8. Zaterdag. Concertzaal, verga dering V.V.D. 8. Oorlogs museum 1012, 24. Kunstmuseum, zie Vrijdag, Electro zie Vry dag Sch.- burg, zie Vrijdag. Verge noeging 812. Zondag. Kunstmuseum 105, Electro De Grote verzoe king 3.30, 7 en 9.15. Schouwburg Mexicano 2.30 8. Schuttershof, dansen. VLISSINGEN. Vrijdag. Concertgebouw P.v.d. A. 8. Concordia Schilders patroons, 8. Alhambra Co ver Girl, 7, 9. Luxor Pur peren monster 7 en 9. Zaterdag Concertgebouw V.V. D. 8, Alhambra Cover GIrl 7, 9, Luxor Purperen mon ster 7, 9. Zondag. Alhambra Cover girl 3, 7, 9. Luxor Purperen monster 3, 7, 9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2