PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Coloradokever-invasie was erger dan ooit te voren. Zeelands rol bij de paardenfokkerij Russen verscherpen grenscontrole in Duitsland Djogja antwoordde Palar beklaagt zich over de Nederlanders D£ BILT Gevaar goeddeels bedwongen Maandag begint controle op Zeeuwse aardappelvelden In deze provincie werd pionierswerk verricht Belangrijke export VOORSPELT 191e Jaargang - No.135 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. VRIJDAG 11 JUNI 1948 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN "dvcrtent" 1 ABONNEMENTSPRIJS: 25 Ct. per week; 3.20 per kwartaal; franco per post 3,45 per kwartaal. Losse nummers S cent. Giro nr 359300 P.ZC., Middelburg. Bureaux Vlissinscn: Vlamtagatr 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Loudens. Kaal 29. tel. 20T7 en 2221 - Go... L Vowtatr 55 lel. 2475 (bg.g.2228) - OoBburg: Pr. Maurllsstr. 12. tel. 102 - Terneuren: BrouwerD.tr. 2 - ZlerltaecN. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Het Wereldgebeuren Nieuwe crisis rondom Berlijn verwacht. Honderden vermoeide reizigers stonden Donderdagavond op de grens tussen de Westelijke en de Oostelijke zóne van Duitsland te wachten. De Russen hadden plotseling de ver- keersbepalingen weer verscherpt, zodat haast niemand door kon. Een noodzakelijke maatregel of het begin van de vol gende ronde in de treitercampagne? Volgens de nieuwe voor schriften moeten alle interzo nale paspoorten thans met de hand getekend zijn door daar toe bevoegde personen. Stem pels of fascimxlé's zijn verbo den. Reizigers uit het Westen, die naar een plaats in de Russi sche zóne willen, moeten een verblijfsvergunning voorleggen afgeleverd door de burgemees ter van die plaats. Bij de grensovergang te Hof eisten de Russische wachten boven dien een voorrangsbewijs, ge tekend op het Sowjet-hoofd- kwartier. De Duitsers zelf geven een plausibele reden voor deze ver scherpingen. Ieder weet dat in de Westelijke zóne een munt hervorming op het program staat, een soort geldzuivering la Lieftinck, zij het niet zo grondig. Het gevolg is, dat Duitsers met handelsgeest naar de Russische zóne trekken en daar voor hun marken, die wel licht binnenkort waardeloos Nog 8000 Joden in Berlijn. Het aantal Joodse inwoners van Berlijn bedroeg in 1933: 178.000. Honderd duizend Jo den weken uit naar het bui tenland, terwijl er 65.000 in de Duitse concentratiekampen omgekomen zijn. Op het ogen blik verblijven nog 8000 Joden te Berlijn. De meesten worden door het gemeentebestuur of door de vereniging tot onder steuning van slachtoffer van het Nazisme financieel gehol pen. Van de 23 in Berlijn ver nielde synagogen zijn er thans zes hersteld. De meeste Joden blijven met tegenzin in Duits land. Slechts 1200 echter heb ben sedert de capitulatie het land kunnen verlaten. De zaak Schreleder. Het Tweede Kamerlid, de heer Goethart, heeft medege deeld, dat het Vrijdagmiddag vragen zou stellen aan de mi nister-president en de minis ter van justitie over het vrij laten van Schreieder- Het Kamerlid wenst te weten in hoeverre Schreieder betrok ken is bij de indeling van de gedropte parachutisten in 4 categorieën, waravn de eer ste zonder bezwaar terstond doodgeschoten kon worden. Ook vraagt de heer Goedhart of Schreieder op geen enke le wijze betrokken is geweest bii het vermoorden van enige gearresteerde parachutisten, die uit Haaren ontsnapten, weer gegrepen werden en la ter in hun cel vermoord Ten slotte heeft de heer Goed hart er bezwaar tegen, dat een Nederlandse justitie ambtenaar hem een zeer knap en correct politieman noemde. Exjkonlng Mlchaël en Prinses Anne in Athene gehuwd. Ex-koning Michaël van Roemenië en prinses Anna van Bourbon Parma zijn Don derdag in de troonzaal van 't koninklijk paleis te Athene door aartsbisschop Damas- kinos, de orthodoxe primaat van Griekenland, in het huwe lijk verbonden. De prinses werd ten huwe lijk gegeven door haar oom, prins Erik van Denemarken. Koning Paul van Griekenland was de bruidsjonker van Ex- koning Michaël, die het gala uniform van een Roemeense generaal droeg. De troonzaal was voor de gelegenheid veranderd in een Grieks-orthodox kapel. Leden van de koninklijke garde stonden langs de wanden van de zaal opgesteld en hielden buiten het paleis de wacht. Pers en publiek hadden geen toegang tot de plechtigheid. De ouders van de bruid waren niet aanwezig, ofschoon zij er wel in hebben toege stemd, dat het huwelijk vol gens de orthodoxe ritus plaats ■vond. Prinses Anna blijft Rooms-Katholiek. Olieboringen in Delft hadden geen succes. De exploratie-boring, welke de Nederlandse Aard-oli© Mg. te Delft heeft gedaan, heeft geen direct resultaat opge leverd. Men heeft tot 1845 m. geboord, zonder indicaties van de aanwezigheid van aard olie. Het onderzoek van de bodem in de omgeving van Delft zal worden voortgezet. worden, gauw allerlei kostbare goederen kopen. Indien de munthervorming werkelijk doorgaat, valt een nog veel scherpere controle te voorzien. NIEUWE TREITER- CAMPAGNE? Minder verdedigbaar is het Russische plan om het verkeer over de hoofdverkeersweg naar Berlijn te belemmeren. Volgens geruchten zijn ze van plan de grote brug over de Elbe te sluiten „wegens herstelwerk zaamheden." Dat zou het ver voer van het Westen naar Ber lijn bqzonder lastig maken, hetgeen trouwens de bedoe ling is. De stilte van de laatste twee maanden in Berlijn mag ook niemand bedriegen. De Weste lijke sector in de Duitse hoofd stad is en blijft een voor de Russen gevaarlijke en irrite rende Amerikaanse voorpost in hun zóne. Naarmate de vor ming van een aparte staat West-Duitsland duidelijker vor men aan zal nemen, valt een toenemende actie te voorspel len om de geallieerden „weg te treiteren". Volgens sommige insiders is nog deze zomer een beslissende crisis rondom Berlijn in zicht. De eerste aanval, in Febru ari van dit jaar, is door het Westen afgeslagen. De tweede aanval wordt voorbereid. Minister Lieftinck ontvangt Wereldbank- delegatie. De delegatie van de wereld bank, die momenteel een bezoek brengt aan ons land, heeft een onderhoud gehad met minister Lieftinck en enkele hoge amb tenaren van het ministerie van financiën, waarbö van gedach ten gewisseld werd over finan ciële vraagstukken. Londenaren teleurgesteld. Duizenden Londenaren wa ren Donderdag samengestroomd om de parade ter ere van de verjaardag van de Koning gade te slaan. Een uur voor dat de parade zou beginnen kondigden echter luidspreker- wagens aan, dat de koning de parade afgelast had „van wege het weer". Teleurgesteld verspeldde zich de menigte, waaronder men buitenlandse diplomaten met grijze hoge hoeden en dames in modieuze „new look" kon waarnemen, terwijl de zon helder scheen. VADERDAG. In navolging van Ame rika zal nu ook in Ne derland voortaan de der de Zondag in Juni al9 vaderdag gelden. In Amerika noemt men deze dag „Christmas in June", wat wel bewflst, dat Vaderdag daar als 'n ware feestdag wordt be schouwd. Vorige jaren werd de Nederlandse vaderdag ln Oótober herdacht, doch omdat het St. Nicolaas- en het Kerstfeest er spoedig op volgen heeft men gemeend, dat de maanden Mei of Juni er geschikter voor waren. Mei was echter al voor de moeders gereserveerd, namelijk de tweede Zon dag in die maand. Restte dus Juni. Zo zal de der de Zondag in Juni alge meen als Vaderdag wor den beschouwd. Strekking van het antwoord is nog niet bekend Officiële verklaring verwacht. Mohammed Roem en dé Sul tan van Djogja, die met een lijntoestel Donderdagmiddag op het vliegveld Kemajoran te Batavia arriveerden, zouden-in de namiddag aan de luitenant- fouverneur-generaal het repu- likeinse antwoord op de Ne derlandse aide de memoire overhandigen. Vrijdag zouden beide republikeinen weer naar Djogja terugkeren. Met het zelfde vliegtuig arriveerden in Batavia de heren van Vreden- burch, Coert Dubois, Hadji Agoes Salim en de secretaris- Bestuur van de Stichting Keuringsdienst Zeeland van de N. A.K. te Goes. Van links naar rechts zittend: Ir. D. J. v. d. Have; Ir. C. J. Droogendijk, adv. lid; L. Overbeke; A. Min- derhoud, Vice-Voorzitter; A. E. Langenhorst, Voorzitter; Ir. J. D. Dorst, Directeur; Ir. J. Versteeg; J. A. Stols; D. W. Lindenbergh. Staande van links naar rechts: .1. v. Hoeve; M. Verbrugge; A. C. Geluk; D. Goense; P. L. Mangnus; J. v. d. Stolpe. generaal der republikeinse de legatie Soedjono. De heer Coert Dubois, die eveneens Vrijdag naar Djogja terugkeert, zal ook een onderhoud hebben met de landvoogd. Hadji Agoes Sa lim is om gezondheidsredenen naar Batavia gekomen. Hij verklaarde echter aan Aneta, dat het mogelijk is, dat hij ook om ambtelijke redenen gedurende enige weken in Ba tavia zal blijven. INHOUD NOG ONBEKEND. Intussen verklaarde de repu blikeinse minister van voor lichting, Mohammed Natsir, aan Aneta's speciale corres pondent in Djogja. dat de re publikeinse persberichten be treffende de inhoud van het republikeinse antwoord op de Nederlandse aide de memoire door hun gecomprimeerdheid en onvolledigheid geen juist beeld geven van dit antwoord. Natsir noemde alle specula ties betreffende de inhoud van het antwoord voordat een offi ciële verklaring is uitgegeven, „niet op de plaats". In Djogja. Te Djogja had onder leiding van Moh. Hatta een bijeen komst plaats van de leiders der arbeidersorganisaties en de landbouwersorganisatie om te komen tot een nauwere samen werking. Voornamelijk het be slechten van geschillen tussen werkgevers en werknemers had de aandacht. In een Interview te Djogja verklaarde Sjahrir, dat zjjn partij, de P.SJ., niet geïnteres seerd is in het nationale pro gram, maar het principe aan hangt, dat staatsactiviteit voor alles moet gaan. Hij streeft niet naar uitbreiding van zijn partij, omdat hij de partijstrijd, die verlammend werkt op de staatsactiviteit, niet wil sti muleren. De coloradokever-invasie aan onze kusten moet wel de grootste kever-invasie genoemd worden, die wij tot nu toe hebben meegemaakt Ons land staat hierbij niet alleen: ook aan de kusten van Engeland zijn grote hoeveelheden coloradokevers aangespoeld, terwijl België en Frankrijk eveneens aangespoelde kevers signaleren. Reeds thans kan gezegd worden, dat het grootste gevaar, ook in Zeeland geweken is en dat dank zij de ontplooide activiteit van de schooljeugd, in de eerste linie veel onheil is voorkomen. Het zoeken door de jeugd op het strand is van grote waarde, temeer daar chemi sche bestrijding op het strand niet uitvoerbaar is: vlammen werpers bestrijken slechts een smalle strook, terwijl voor de bestrijding met gifti ge middelen de kevers te veel verscholen zitten. Toch zal het wel voorgeko men zijn, dat enkele school kinderen of andere helpers enige levende kevers in een lucifersdoosje mee naar huis genomen hebben. Dit is bij de wet verboden De plantenziektenkundige dienst is uitermate tevreden over het verloop van de ,-af- weerslag". De plantenziektenkundige dienst te Wageningen deelt ons met betrekking tot de kevers het volgende mede. Er z\jn coloradokevers aan gespoeld volgens meldingen aan de kusten van Walche ren, Noord- en Zuid-Beve land, Zeeuwsch-Vlaanderen Schouwen, aan die van de Z. Hollandse eilanden en aan de kuststrook van Hoek van Holland tot Zandvoort. Ten Noorden van Zandvoort wa ren er minder massale aan spoelingen. Ook werden co loradokevers gemeld bij de Friese kust, echter niet in een overweldigende mate. Vissers hebben grote aantal len coloradokevers op zee aangetroffen en ook in hun netten gevangen. Men meent thans bij de plantenziektenkundige diens,t dat men het ergste achter de rug heeft, gezien vroege re ervaringen. Zulke massa le aanspoelingen als ditmaal zijn echter nog nimmer ge registreerd. Deze kevers gaan bjj een bepaalde weersgesteldheid in Frankrijk vliegen, komen in zee terecht en indien de stroming gunstig is, komen zij aan onze kust. In Frank rijk is de bestrijding minder intensief en niet zo goed ge organiseerd als in Nederland, maar men doet daar al het geen mogelijk is. De kevers die aanspoelen en nog niet werden verdelgd zullen vermoedelijk niet ge vaarlijk meer kunnen wor den, aangezien, wanneer zij het aardappelloof bereiken, dit bespoten is met giftige stof, zodat zij toch ten dode opgeschreven zijn. 600 contröleurs van de plantenziektenkundige dienst in vliegende brigades, zijn thans langs de weg om de bespuiting te controleren. Deze vliegende brigades zijn uitgerust met jeeps, welke 'n spuitinrichting met zich mee voeren. VLIEGTOCHT ALS BELONING. Het K-L.M.-werkkledingbe- drijf „Echo" te Haaksbergen heeft besloten, gezien de enorme medewerking van de scholen, het aantal uitgeloof de gratis vluchten Schiphol— Twente met bezichtiging van het bedrijf te verhogen tot tien, die zullen worden ver loot onder die scholen, wier leerlingen aan de verdelging van de colorado-kever heb ben deelgenomen. Het aan wijzen van de winnende scholen zal geschieden door het ministerie van landbouw- De schoolhoofden van de winnende scholen zullen zelf kunnen bepalen wie van hun leerlingen het meest actief is geweest en voor een prijs in aanmerking komt DE TOESTAND IN ZEELAND. Ook de kever-invasie in Zeeland is erger geweest dan ooit tevoren- Dank zij de me dewerking van de burgemees ters. hoofden der scholen en vooral de schooljeugd, die duizenden en nog eens dui zenden kevers inleverde, kon er echter het hoofd aan wor den geboden. De kevers komen uit het Zuiden. De windrichting is thans gunstig voor vluchten. De kevers zijn in zee gestort en door de golfstroom aan de stranden aangespoeld. Donderdag werden aanspoe lingen gemeld uit Baarland en Hoedekenskerke- Het aan tal kevers bedroeg echter een derde deel van de eerder aangespoelde Natuurlijk zijn ook kevers op aardappelvelden terecht gekomen. Alle velden in Zeeland moeten thans bespo ten zijn. Naar wij vernemen begint Maandag een strenge controle. Tegen onwilligen of lakse betrokkenen zal on middellijk worden opgetre den. Uit verscheidene plaatsen van Zeeland wordt ons ge meld, dat de keverinvasie zo ongeveer bedwongen is. Te Wemeldinge maakte de schooljeugd zich geheel ver dienstelijk met het vangen van de kevers. In Domburg wordt het aantal gevangen Coloradokevers op ongeveer 35.000 geschat. In Zoutelandc zijn meer dan 20.000 exemplaren onschade lijk gemaakt. Men vindt ech ter de kevers al in de dui nen, zodat een aantal het strand, waar ze aanspoelden, reeds konden verlaten. De schooljeugd van Oost- kapelle heeft Woensdag en Donderdag onder leiding van de onderwijzers het strand afgezocht en vele Colorado kevers gevangen. Mr. van Kleffens diende hem van repliek. Kort debat in de Veiligheidsraad. De heer Palar, Republikeins gedelegeerde, heeft Donderdag avond In de Veiligheidsraad een rede van 1 f2 uur gehouden, waarin hjj zich ernstig be klaagde over de houding der Nederlandse regering. Zeeland is voor de paardenfokkerij en de paardenhandel een belangrijke provincie. Voor de eerste misschien nóg meer dan voor de laatste, maar aangezien men geen paar den kan verhandelen zonder dat deze eerst gefokt zijn, mag men de betekenis van de Zeeuwse fokkers voor onze paar- denexport toch niet onderschatten. Nu de Nederlandse Vereniging „Het Trekpaard" 't prae* dicaat Koninklijke heeft verworven, komt het orgaan dezer Vereniging met een bijzonder belangwekkend artikel, dat goeddeels gewijd is aan de rol welke de Zeeuwen in de paar denfokkerij hebben gespeeld en nog steeds spelen. Wij ontlenen aan dit artikel het volgende: „Aanschouwelijk onderwijs is toch maar je ware. Dat be wezen en bewijzen nog steeds de vele tentoonstellingen, niet het minst de Nationale Tentoonstelling, die onze Vereniging sinds 1921 organi seert. Dat moet ook de in ternationale landbouwten toonstelling in 1884 te Am sterdam gehouden, bewezen hebben. PIONIERSWERK. Deze tentoonstelling heeft zeker de ogen van vooruit ziende fokkers geopend en het zijn de Limburgers ge weest, aan wie de eer toe komt, de eerste daadwerke lijke stappen te hebben on dernomen om een vastom lijnde fokkerij toe te passen De Zeeuwen volgden hen op de voet- Zocht men eertijds verbetering te bereiken door kruising van alle mogelijke rassen, na 1884 begon men in Limburg en Zeeland, gevolgd door Brabant en geleidelik ook in de overige provincies, doelbewust verbetering te zoeken door te fokken met de beste exemplaren van het zware trekpaard dus verbete ring in eigen ras en boven dien kocht men hengsten en merries waarvan verbetering van het ras kon worden ver wacht, in België aan. Bii dit pionierswerk heb ben mannen als de Feiiter. van Dixhoorn, Puijlaert, de Dobbelaere, Aernoudts, Kerckhaert en vele anderen belangrijk werk verricht. In die tiid woonde te Aar denburg, nu wijlen, de heer G. A- Vorsterman van Oyen, hoofd der school aldaar. Vooral de belangen van de landbouw in al zijn geledin gen, maar vooral die der paardenfokkerij, hadden zijn grote belangstelling, die hij dan ook daadwerkelijk toon de. Deze ver vooruitziende pionier begreep, dat, om het doel, nl. het op hoger peil brengen van de fokkerij van ons trekpaard, te bereiken, het nood-za- kelijk was de beste hengsten en merries en hunne fok- producten te registreren. Rusteloos werkte hij in deze richting, totdat in 1908 op zijn initiatief het Stamboek voor het Zeeuws-Belgische trekpaard, het toenmalige Z> B-S. werd opgericht. Van die tijd af werd het peil van on ze trekpaardfokkerij, vooral dank zij het kundige werk van onze voortvarende fok kers, zienderogen op steeds hoger peil gebracht. Intussen hadden vooruit strevende fokkers in andere delen van ons land het goede voorbeeld van hun Limburg se en Zeeuwse collega's ge volgd, met als resultaat, dat meerdere verenigingen voor stamboekhouding werden op gericht. In December 1314 werd de kroon op het werk gezet door de oprichting van het „Stamboek voor het Neder landse Trekpaard, Belgisch tvpe", later „Het Nederland se Trekpaard". Hierdoor wer den de fokkers van het zware trekpaard in één organisatie verenigd. FOKDISTRICT BETEKENIS VAN Het werk der in de jonge krachtige Vereniging ver enigde fokkers kreeg allengs meer en meer bekendheid ook buiten de grenzen. Voor al Zeeland werd een fok- district van grote betekenis- De hengstenkeuringen wer den bezocht door fokkers uit geheel Nederland en men zag er ook dikwijls buiten landers- Tal van goegekeur- de hengsten en voorts vele beste fok-merries vonden hun weg naar andere provin cies. Onze trekpaardfokkerij had reeds een dusdanig peil bereikt, dat we op de buiten landse markt een goed figuur konden slaan. In dit verband moge de naam genoemd worden van een pionier op handelsgebied, nl-, nu wijlen, de heer Frans Dekker van Axel, die be greep, dat wanneer aan ons fokproduct bekendheid werd gegeven in het buitenland, 't ook gekocht zou worden. Hij kéék niet alleen tot over de grenzen, maar met een grote dosis handelsgeest en -kennis, trok hij er ook over en voor onze trekpaardfoklcerii niet zonder succces. 't Is nu 20 jaar geleden, dat de heer Frans Dekker de eer ste hengst naar Frankrijk uit voerde. Wanneer we dan zien, dat de Franse koper van toen, gedachtig aan dit feit, thans een kunstvoorwerp voor de Nationale Tentoon stelling 1948 aanbiedt, dan geeft dit toch grote voldoe ning. Als men niet tevreden is, doet men dat niet. En welke triomfen viert Paul van Luntershoek met zün nakomelingen in Zweden! De fokkerij van het Neder landse Trekpaard was op een hoag peil gekomen, het werk der Vereniging werd steeds belangrijker. Ook door de Re gering werd dit werk naar waarde geschat Duidelijk kwam dit tot uiting bij de in voering van de nieuwe Paar- denwet 1939, waarbij de uit voering van de betreffende bepalingen geheel in handen van de Vereniging, dus in handen van de fokkers zelf werd gelegd. Een heugelijk feit! EXPORT NA DE OORLOG. Na afloop van de tweede wereld-oorlog heeft men in gezien. dat het van het groot ste belang zou zijn, tot export van ons te veel aan paarden te komen. Benzine en ohe be gonnen weer in toenemende mate te vloeien, zodat de tractoren weer van hun plaats konden komen, het welk ons te veel aan paarden nog meer deed voelen. Het stemt hierbij tot bijzondere verheuging, dat in Frankrijk, Spanje, Italië, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije, Denemar ken en Zweden, belangstel ling voor en vraag naar ons trekpaard bestond. Vooral Frankrijk en Spanje kochten; er gingen enige duizenden fok- en werkpaarden heen- Grote voldoening geeft het, dat men allerwege zeer te vreden is over de uitgevoerde paarden. Nu is over deze export nog al eens wat te doen ge weest- Het is voor hen die dit te regelen hebben een zeer ondankbaar werk. Het spreekt van zelf, dat bij ex port-transacties, de klant, in dit geval het buitenland, ko ning is en die neemt alleen af het paard, dat hém schikt. Ondoordacht wordt door som-1 migen wel eens gecritiseerd. Men bedenke evenwel, welke bijzonder grote moeilijkhe den bii export moeten over wonnen worden, aleer een handelsovereenkomst met 'n andere mogendheid is afge sloten. Verscheidene gebeurtenis sen, zo zei hij, zoals het instel len van een voorlopige federale regering voor Indonesië, heb ben in de Republiek een grote mate van wantrouwen gewekt. De volksstemming op Ma- doera betitelde hg als een grap op het peil van een operette. Ook beschuldigde hij de Ne derlanders van schending van het recht van vergadering en van de persoonlijkheid. Het be reiken van een overeenkomst werd door dat alles in gevaar gebracht. De Belg van Langenhoven stelde voor eerst eens de ont vangst van het rapport der commissie af te wachten alvo rens verder te debatteren. De voorzitter vond dit juist, maar gaf eerst nog de heer van Kleffens het woord. MR. VAN KLEFFENS ANTWOORDT. Mr. van Kleffens verzocht de Veiligheidsraad zich er niet door de heer Palar toe te laten brengen, de onderhandelingen, die thans in Indië worden ge voerd, te storen. Men krjjgt de indruk, zo ver zekerde onze afgevaardigde zijn collega's, dat de Republi keinen nog steeds het idee van een Indonesië onder Republi keinse leiding in hun hoofd hebben. Met hun verstand heb ben zij het denkbeeld van een federale staat aanvaard. Met hun hart echter nog lang niet. De klacht, dat de Nederlanders de economische bepalingen van het bestand niet nakomen, loopt achter de feiten aan. Op 7 Juni is een overeenkomst ge tekend inzake het vervoer van levensmiddelen. De Veiligheidsraad stelde na dit debat Palarvan Kleffens de volgende vergadering over de Indonesische kwestie vast op 17 Juni. WEINIG VERANDERING. Geldig tot Vrijdagavond. Droog weer, behoudens en kele verspreide onweersbuien m het Zuiden van het land. Enige overdrijvende wolken banken. Meest matige wind hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Weiing verandering van temperatur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1