Spannende strijd op de Cauberg verwacht KAPPIE en het geheim van de aardlaag WEK kETHEI Lezers schrijven het 7 Hysterie TlMrd A<"n," van de Prinsengracht BURGERLIJKE STANDEN WIELRENNEN Amsterdamse beurs Jansen moet titel verdedigen tegen Middelkamp, Schu lte en vele anderen Bij de amateurs is Voorting favoriet. Zondag 13 Juni zal het weg rennerscorps van Nederland voor de zoveelste keer de strijd aanbinden om het nationale kampioenschap voor profes sionals en amateurs. In totaal schreven meer dan 300 renners in, van wie slechts twee in de zo begeerde rood wit- en blauwe trui een ere rondje zullen maken. Uren lang zullen de renners op de pedalen duwen en zwoegen om de moordende hellingen van de Cauberg te beklimmen en in snelle vaart zullen de profs 22-maal en de amateurs 16- maal door scherpe bochten en over kleileemachtige weggetjes naar omlaag snellen. Zoals elk jaar zal ook thans de Cauberg weer haar offers vragen en velen dwingen na verloop van tyd om een of andere reden op te geven. Een kleinigheid kan schone dromen vernietigen en bij deze wedstrijd geldt wel in het bij zonder, dat het geluk een ste vig woordje meespreekt. DE PROFS Bij de profs zal Janssen zijn titel moeten verdedigen tegen een groep op revanche belus te tegenstanders, waardoor 'n uiterst felle strijd verwacht kan worden. Theo Middelkamp is goed in vorm en zal wel feen kans onbenut laten om e trui te veroveren en straks bij de wereldkampioenschap- Ïien de regenboogtrui daar aan oe te voegen. Schulte loert op zijn kans om te tonen dat hij nog steeds de sterkste baan- en wegrenner in Neder land is, nu hij door de beruch te startgeldkwestie niet aan de Ronde van Nederland deel nam. Verder is er nog een groep van renners, die tot uit stekende prestaties in staat is, zoals Van Beek, Vooren, Bakker, Schellingerhoudt en de Korver, terwijl de Limburg se „troeven" Seyen, Lam- brichs en Janssen ook ge ducht van zich zullen afbijten. AMATEURS Bij de amateurs start Voor ting als favoriet, maar ook HANDBAL Nederland Zweden 5 12. Onder zeer grote belang stelling werd gisteren op 't Houtrust-terrein de handbal- wedstrijd NederlandZweden gespeeld. Gezien de cijfers, waarmede de Zweden de wedstrijden in het tournooi om het wereldkampioenschap wonnen, is de prestatie van het Nederlandse elftal lang niet slecht. Hoewel de score vrij hoog werd, was 't spel van de Nederlanders zeer goed. De rust ging in met een 63 voorsprong voor de wereldkampioenen. Het Zweedse voetbal-elftal woonde de wedstrijd bij en moedigde de handbalcollega's luide aan, teon deze kort na het begin van de wedstryd ccn achterstand moesten in halen. hier zijn talrijke andere gega digden. Vooral het werk van Wagtmans, die dit seizoen reeds zes overwinningen wist te boeken, wordt met span ning tegemoet gezien, hoewel hij nog zeer jong is en waar schijnlijk niet het nodige uit houdingsvermogen bezit, Eén ding is zeker: er zal hard ge streden worden om de titel en de toeschouwers zullen on getwijfeld veel te genieten krijgen. Charles Trenet weer vrij. De Franse zanger Charles Trenet, die kort geleden bij aankomst te New-York werd aangehouden en naar Ellis Is land overgebracht, is thans, na voor de 7,speciale commissie van onderzoek" te zijn versche nen ,-,op zjjn woord" voor 60 dagen vrijgelaten. Het ministerie van justitie zal voortgaan met het onder zoek van zijn dossier. Wanneer de termijn zal zjjn verstreken en zich geen nieuwe feiten heb ben voorgedaan, zal hij als een gewone bezoeker in de Ver enigde Staten kunnen vertoe ven. 8 Juni 9 Juni N.I. Hand. B. 120% 121% Ned. Hand. Mii. 153 153 A.K.U. 166% 167% Calvé 199% 197 Ned. Ford 350 Unilever 295% 293% Kon. Petr 346% 342% Fokker V 179 Amst- Rubber 165 170% H-A. Lijn 213% 211 Scheepv. Unie 185% 186% H.V.A. 218 223% Deli Mii. 141 141 Nederland 1939 100 100 Idem 1947 99% 99% Idem 1938 103% 103% In deze tijd van het jaar plegen de meeste jaarversla gen van maatschappijen los te komen. Over het algemeen uiten de directies zich, afge zien van de vrijwel unanieme klacht over belemmerende overheidsmaatregelen, in be vredigende zin en geven de financiële resultaten vol doening Omtrent het weldra verschijnende verslag der Kon- Petroleum Mij. zijn de verwachtingen hoog gespan nen, gezien de alom te con stateren uitbreiding der olie- industrie en de door andere ondernemingen reeds gerap porteerde cijfers- Men acht het dan ook denkbaar, dat 'n hoger dividend dan 9 pet. voor de Kon. mogelijk zou zijn geweest- Woensdag wa ren het de verslagen van „Gouda-Apollo" en de Rot- terdamsche Lloyd die de aan dacht vroegen door de divi dendverhoging van beide on dernemingen. Op de effecten beurs valt van enige uitwer king dezer verslagen echter maar weinig te bespeuren. 24. De stier nam een aanloop en holde achter Kappie en de Professor aan- Eerst hadden ze daar geen erg ln, maar omdat de stier hen steeds meer inhaalde, hoorden ze ineens het geluid van zijn bonkende voetstappen. Kap pie en Professor Larifix keken ver schrikt om. „Een stier!" brulde Kappie. „Hij komt op ons af!" „Wat is dat nu weer voor interruptie!" zei de Professor klagend. „Kan de mens dan niet ongestoord leven en rustig zijn hersens gebruiken!" „Wat moeten we doen!" gilde Kappie- „Help!" „Wat wil dat beest!" riep Professor Larifix. „Ik word van alle kanten op gejaagd! Is er dan geen rust meer op de wereld!" Wat het beest wilde zou de Profes" sor gauw genoeg merken. De stier dook met zijn hoofd naar be neden en naderde met een ongeloof lijke snelheid In de vaart nam hij de professor op zijn ene en Kappie op zjjn andere horen. En voort ging het! KORFBAL. ZEEUWSE KORFBALBOND. UITSLAGEN 5 JUNI. 1 kl. LuctorVolharding, Volharding niet opgekomen- Madjoe 1—Seolto 13, Vios 1—B.K-C. 2—2 2e kl. A: V. K.V. I—Swift 2 3—0. 2e kl. B: EendrachtScampolo 1 1 3e kl. A: V-Z-O-D—Top 1 —2, V.K.V. 2—Olympia 8—4; 3e kl. B: DosDios 2 40- Tjoba 2Sinoto 13: 3e kl. C: Vios 2—Elto 2 8— 0; 3e kl. D: A-K-C—K.W.B. 00; FortunaMadjoe 2 02 KINDERACTIE. ARBEIDERSKAMPEN. Medio April heeft in de dag bladen een oproep van het IKO gestaan, medewerking te wil len verlenen, om evenals in het vorige jaar, aan kinderen van wederopbouw-arbeiders uit de grote steden een veertien dagen gastvrijheid te verlenen in Walcheren in de plaatsen, waar de arbeiders in kampen zijn ondergebracht. Deze oproep heeft tot nog toe niet het gewenste resul taat gehad. Vooral in Vlissin- gen, waar het grootste aantal kampen is, loopt het slecht. Eensdeels is dat wel te begrij pen, want ook in Vlissingen is het huisvestingsprobleem het grootst en het valt voor velen niet mee een logeetje te ber gen. Maar ik ben ervan overtuigd, dat er meer veel meer adres sen zijn waar men een kind zou kunnen nemen en ook wel wil nemen, wanneer men ziet hoe belangrijk dit werk is en hoe vele arbeiderskinderen alweer naar deze vacantieda- gen uitzien. Belangrijk is dit werk, omdat we daardoor tegenover deze ar beiders een daad van „good will" verrichten, waardoor we iets van de Christelijke liefde kunnen tonen, en waardoor we vriendschapsbanden kunnen leggen, die medewerken om de Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Celebes 8 Juni v. Port Said: Johan de Witt passeerde 8 Juni Perim. Naar Indonesië: Indrapoe- ra 8 Juni van Belawan: Wil; lem Ruys, passeerde 8 Juni Perim. verhoudingen in onze zo ver broken samenleving te zuiveren en te verbeteren. Het is de bedoeling de kin deren te laten komen van 16 27 Augustus. Maar wie liever in de maand Juli een kind ont vangt, mag dit ook opgeven, want de kinderen in Amster dam hebben van medio Juli tot medio Augustus hun vacantie. Wij verwachten nu een grote toevloed van opgaven. Doet het spoedig. U kunt zich opgeven bij ondergetekende of voor Vlissingen brj Mevr. Blanken, Kasteelstraat 116, voor Mid delburg en Koudekerke bij de heer H. Barnard te Meliskerke en verder voor de kleinere plaatsen, bij de plaatselijke geestelijke verzorger van het kamp. Namens het IKO, P. Ph. STENEKER. HET E.H.B.O.-WERK. De Ned. Ver. E.H.B.O. orga niseert deze zomer een lande lijke E.H.B.O. week, zoals by velen bekend is. Dat gebeurt ook. in Zeeland en in de eerst komende dagen en maanden speciaal in Oostkapelle, Mid delburg en Krabbendrjke, wel ke afdelingen een programma hebben samengesteld, waarin onder meer voorkomt demon stratie op straat. De bedoeling daarvan is: propaganda voor een goede eerste hulpverlening, nieuwe afdelingen op te rich ten en versterking van hun financiën en daardoor nog krachtiger het mooie werk te kunnen verrichten. Toen 55 jaar geleden de vereniging werd opgericht was dit hoog nodig. Het toenemend aantal ongevallen door het steeds meer en meer gebruik van ma chines, in het snellere verkeer drong tot activiteit. Op het ogenblik is het noodzakelijk dat FEUILLETON „Wat ik wil!" riep de Rat, schor van woede. „Ik wil eer herstel, ik wil een openlijke bekendmaking, ik wil schade vergoeding voor mijn zaak en voor mijn naam als achtens waardig burger. Ik zal me tot de minister wenden, tot 't par lement, ik zal stukken in de kranten schrijven, ik zal..." De commissaris voelde, dat hij zichzelf weer meester was. „Ja, ja," zei hij „daar hebt U gelyk in, dat komt U toe. Dat moet U dan met Uw raads man in orde brengen. Ik kan niet anders doen dan U nog maals mijn spijt... onze spijt.." „Waarvoor was het nodig!" brieste de Rat, „dat ik hier van minuut tot minuut moest vertellen waar ik geweest was en wat ik gedronken had? Wat had U daar godbetert mee te maken!?" „Tja," zei de commissaris, „ziet U, we dachten..." „We dachten, we dachten!" snauwde de Rat. „Van al dat stomme denken ben ik toch maar de dupe geworden. Nou komt 't er zeker niks meer op aan wat ik doe of waar ik loop." ,-,Neen, natuurlijk niet," zei de commissaris haastig. „Als we weten, dat u niet., hem., dat U met de hele geschiedenis niks te maken hebt, gaat 't ons geen snars aan waar U ge weest bent of wat U gedaan heeft. Uw particulier leven in- tereseert ons in het minst niet, meneer." De Rat keek door het raam en zag, dat de boomtakken on der de blauwt voorjaarslucht waaiertjes van groene blaadjes gespreid hadden. Hij haalde diep adem en scheen plotseling haast te hebben om buiten te komen. „Waar is m'n horloge, m'n portemonnaie, waar zijn m'n brieven?" „U krygt alles terug," be loofde de commissaris. „Wees toch verstandig, meneer Har- ting. U heeft hier Uw hart eens willen luchten. Nou ja, dat is te begrijpen. Hier, steek een sigaar op. Hij stak uitnodigend het kistje schipperssigaren naar voren en tot zjjn verwondering nam de Rat er gretig een uit en zoog er verwoed aan, toen de commissaris er een vlafn- metje bij gehouden had. „Eindelijk kan ik weer ro ken!" riep hij. „Eindeljjk ben ik weer vrij!" „Zo is het," zei de commis saris. „U krijgt een bewijsje mee. Ze mochten in de stad eens denken, dat U ontsnapt was." „Maar U bent niet met me klaar, meneer!" riep de Rat. „Aan wiens adviezen heb ik het te danken, dat mjjn hechtenis verlengd is Wie heeft me hier in dezelfde kamer zitten mar telen?" „Martelen?" informeerde de commissaris, zjjn kin vooruit stekend. „Ja, met woorden, meneer!" riep de Rat, demonstratief op zijn smalle borst slaande. „Het leed iemand hier aangedaan is nog schrijnender dan elke licha melijke tuchtiging. Dat kimt U niet begrflpen omdat U geen Commissaris Vonkenberg stond op, omdat hij opnieuw zijn vingers voelde jeuken. „Als ik U was," zei hij, „dan zou ik nou maar vertrekken." Hjj drukte op het belleknopje en de brigadier kwam haastig binnen en keek verbaasd naar de rokende Rat. „Zorg, dat meneer zijn spul letjes terug krijgt en laat hem naar buiten," beval de com missaris. „Komt U maar mee, me neer," zei de brigadier ge dwee. „Ik zal U maar effetjes voorgaan." „Met jou heb ik ook nog 'n appeltje te schillen, muilezel," zei de Rat met een giftige blik. „Mui...!" stiet de brigadier verontwaardigd uit, maar de commissaris gebaarde hem driftig de gang op en de Rat, die de man haastig volgde, sloeg de deur met een slag achter zich dicht. Commissaris Vonkenberg pakte het kistje stinksigaren en stopte het zo diep moge lijk in de rechterla van zfln schrijbureau. „Oef, wat een bocht," zei hjj, het raam opschuivend. Hij beende een poosje met zjjn handen op de rug de kamer op en neer en grinnikte te vreden. Dat kat-en-rat-spelletje was een kolfje naar zjjn hand. De Rat waande zich vrij, maar de Koot van de kat was al opge- even. Hij stak zjjn hoofd voorzich tig bulten het venster en zag, dat de Rat de stoep van het bureau afstapte. De man schudde zich als een hond, die in het water heeft gelegen en liep haastig de straat over. Tien passen achter hem aan beende een sjofele handelsrei ziger met een monsterkoffer tje. Dit was meneer Donker van de recherche. (Wordt vervolgd) het aantal goede E.H.B.O.-ers wordt uitgebreid, ln onze dor pen en in onze steden. Wan neer men bedenkt dat jaarlijks, door leden van de nu reeds meer dan 240 afdelingen in ons land, in vele duizenden ge vallen eerste hulp werd ver leed, dan is het wel zeker dat in plaatsen waar nog geen eer ste hulpvereniging is, vele mensen nu een snelle eerste hulpverlening moeten ontbe ren. Van hoe grote betekenis een goed georganiseerde eerste hulpverlening kan zjjn, hebben de oorlogsjaren eerst recht ge leerd. Daarom roepen wij al len op om lid of donateur van zulk een afdeling te worden, en op de plaatsen waar geen afdeling is er een in 't leven te roepen. Geen plaats in ons land, of er moet een afdeling komen. Want: „In Nederland daar hoort het zó, In stad of dorp E.H.B.O.". C. V. ADOPTIE VAN MARINEGRAVEN De oud-ingezetene van Middelburg en ex-marinier A. de Haan Jr., Sumatra, Aworstraat 2, Soerabaya, ves tigt de aandacht er op, dat een aantal leden van het Korps Mariniers, bij de uit oefening van hun taak zijn gesneuveld en een laatste rustplaats hebben gevonden op het Eerekerkhof Kembang Koening. Hij zou graag wil len, dat deze graven door de burgerij van Middelburg en Vlissingen werden geadop teerd met de daaraan verbon den verplichtingen. Hij ver zoekt een ieder, die hieraan wil medewerken, contact te willen zoeken met hem, op dat geregeld kan worden, hoe deze adoptie tot stand moet komen. DE STEUN AAN DE BOEREN De heer Iz. de Bruyne te Sluis vestigt er de aandacht op, dat men vooral in de ste den spoedig geneigd is over de vele „steun" te praten, die de boeren zouden ontvangen •van de regering. Hij wijst er op, dat van de 87 millioen gul den, die kort geleden door de regering werd toegestaan voor de boeren, slechts een bedrag van 17 millioen gulden bestemd is voor hulp aan kleine boeren, terwijl 70 milli oen moet dienen als toeslag op melk en eieren, die men beneden de kostprjjs heeft moeten afgeven. In werkelijk heid komt deze toeslag aan de consument ten goede. Ook hoort men vaak zeggen, dat het bedrag van 548 millioen gulden toeslag op het distri butiepakket zou dienen voor „steun aan de boeren". Het is juist andersom. Iedere bur ger krjjgt 50.per jaar toeslag op zjjn levensmiddelen pakket. De regering noemt weliswaar het fonds, waaruit de toeslag wordt betaald „landbouw-egalisatiefonds", maar een betere naam zou zijn „consumenten-egalisatie fonds." Is het een wonder dat stad en platteland soms tegenover- elkaar komen te staan als men zo weinig ingelicht is over de bestemming van de rijksgelden? Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 8 Juni: Hast IV v Aarhuus, Prins Bemhard v. Antwer pen. Vertrokken 8 Juni: Afi- na n. Kopenhagen, Maria n. Londen; Hast IV n. Parijs; Prins Bemhard n. Bergen. Gepasseerd n Antwerpen 8 Juni: Minerva v. Huil; Anddijk v. Rotterdam 9 Juni; Algenib v. Rotterdam; Brem v. Opporto, Actjo V. Col chester. Gepasseerd v. Ant werpen: Renovatie n Rotter dam, Ala n. Rotterdam 9 Juni Quo Vadis n. Londen; Grijpe n. zee. PROGRAMMA VOOR 12 JUNI. Ie kl. SeoltoVolharding: LuctorSwift 1: Togo 1 Vios 1 Seolto kan deze wedstrijd tot een goed eind brengen, terwijl in de wedstrijd Luctor Swift I Luctor wel een on aangename verrassing aan de Middelburgers zou kunnen leveren. Togo gaat van Vios winnen. 2e kl. A: SI.W—S-S-S. 3e kl. A: V-Z-O-D—V.K-V. 2: 3e kl. B: SinotoDos: Vopo Tjoba 2. 3e kl C: De Poel—W-H-S-; Vios 2Ivo; 3e kl- D: FortunaZuid- zande: A-K-CGroede: K-W. BSwift 3. Vrijdag 11 Juni: 3e kl- B: Dios 1Dios 2. VOETBAL Om de K.N.V.B.-beker. In de kwart-finale van de voetbalwedstrijden om de K. N V. B.-beker wist de Am sterdamse twedee klasser D WV in Drente Emmen te verslaan. Wageningen bleek steeds een goede ploeg voor bekerwedstrijden te zijn en ook dit ke'er deed zij deze naam eer aan ten koste van Zwolse Boys. Roermond kon zich handhaven, terwijl Dins dag Limburgia, DFC uit Dordrecht uitschakelde. De uitslagen luiden:* Zwolse BoysWageningen 13; EmmenDWV 04; RoermondIW 21DFC Limburgia 11. „DE NOORMANNEN" SCHAKELT „ZEELANDIA" UIT. Tegen-de verwachtingen in is het eerste elftal van Zee- landia Zondag te Westkapel- le uitgeschakeld voor de K-N- V-B.-beker Met 42 bleven de Wcstkappelaars in de meerderheid. De rust ging in met een 10 voorsprong van De Noormannen, terwijl zij na de pauze direct weer het initiatief in handen namon en de stand op 30 brachten- Daarna maakte Zeelandia er 31 van, terwijl even later de stand, door een ongelukje van de Noormannen-keper, die overigens een schitteren de wedstrijd speelde, op 3-- 2 werd gebracht. Toen echter de snelle en goed spelende links-buiten van de Noorman nen, de Pagter, met een hard en zuiver schot er 42 van maakte was de nederlaag van Zeelandia een feit gewonden. BOKSEN HARRY BOS VERLIEST TE ANTWERPEN. Voor de competitie in de middengewichtklasse werd de Nederlander Harry Bos te Antwerpen op punten gesla gen door de Fransman Jury Vii. Officiële Publicaties HINDERWET VLISSINGEN. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. B. en W. van Vlissingen, ge let op het verzoek .onder dag tekening van 24 Maart 1948, ingediend door: M. G. de Graaf alhier, waar bij vergunning wordt gevraagd tot. het uitbreiden van de be staande was- en strijkinrich- ting door het bijplaatsen van een stoomketel 8.5 atmosfeer druk en een verwarmend op pervlak van 38 M2 in het per ceel Van Dishoeckstr. 26; L. Hulszoon alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een me taalwaren fabriek „Ruda", waarin zullen worden geplaatst een electromotor van 1 P.K. voor het drijven van een boor machine; 2 idem van 1.5 P.K. voor het drijven van resp. een slijp- en boormachine; 1 idem van 3 P.K. voor het drijven van een draaibank en een electr. lasapparaat 13.2 K.V.A. in het perceel P. Krugerstr. 408; overwegende, dat de beslis sing op deze verzoeken niet kan worden genomen binnen de termijn, bepaald ln art. 8, le lid der Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is geëindigd; gelet op art. 8, 2e lid der Hinderwet; besluiten: de beslissingen op voormelde verzoeken te verda gen. VERKIEZINGSBILJETTEN. B. en W. van Vlissingen ma ken bekend, dat verkiezings biljetten voor de a.s. Kamer verkiezingen kunnen worden aangeplakt op: de bestaande aanplakborden; de blinde muur van de woning Koudek.weg- Oost 26; de muur langs de op rit aan de Weststraat; de ge blindeerde ramen van de school aan het Groenewoud: het erfmuurtje van de ge meentebergplaats aan de Paul Krugerstraat; het houten vis- mijngebouw aan de Nieuwen- dijk; de bunker aan de zee zijde van de C. Buskenstraat: de bunker aan de Boulevard Bankert ter plaats van de vroegere pier; de tankmuren aan de Wilhelminastraat; de erf muur aan de school aan de Verk. Quakkelaarstraat; de muur van „De Schelde" aan de Walstraat en A. Dekenstraat. (Wat dit laatste betreft zo Hoeveel radioluisteraars telt Nederland Het aantal aangegeven ra dio-toestellen in Nederland be droeg op 1 Juni jl. 1.027.506 tegen 1.017.758 op 1 Mei. Op 1 Mei waren er 495.431 aan geslotenen op 't Rijksradio- distributienet, tegen 494.860 op 1 April jl. VLISSINGSN. Bevallen: J. PattenierPoel, z.; C. Gillissen—Nieuwenhuijze, d.; M. J. de BreeLuwema, z.; J. SohierMommaas, z.; M. VEm PoeljeGoedbloed, z.; M. Louwerensvan Belzen, z.; A. E. DoornsStroo, z. Getrouwd: W. A. Dembiens- ki, 22 j. en J. M. Kolijn, 17 j.; M. Kiesling, 27 j. en M. M. de Visser, 30 j.; P. de Noojjer, 42 j. en C. S. Lensen, 41 j.; W. Slawinski, 36 j. en M. Nieu wenhuijze, 40 j.; J. Siebols, 27 j. en J. W. Stroo, 21 j.; J. K. Burgerhoff, 33 j. en T. W. Koster, 35 j.; L. H. N. Boude- ling, 26 j. en M. V. Schot, 29 J. Ondertrouwd: P. J. Corthals, 44 1. en M. Rjjnders, 39 j.; A. J. Prinse. 24 j. en J. Theune. 20 j.; L. Huibregtse, 50 j. en P. Klein jan, 35 j. Overleden: E. C. de Kan, 75 j„ echtge. van P. J. Bertlng. KOUDEKERKE. Bevallen: S. J. KlapDinge- manse, d.; L. M. E. Stevens- van Rooijen, d.; C. van der SchuurHannema, z.; C. M. Bollenvan Beers, d.; J. de WijzeCiJvatj z.; J. Verhage Verhage, d. Ondertrouwd: W. Strulwigh, 25 j. en J. Schipper, 24 j. Getrouwd: M. L. Dellebeke, 24 1. en A. Koole, 24 j.; G. van de Voorde, 23 j. en F. de Pag ter, 20 j.; A. Bommeljé, 29 j. en A. Jasperse, 27 j. de Pag- OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: J. G. Lauwerse— Heijmans, d.; M. A. Walraven —de Witte, d.; J. E. Rijkers- Bos, d.; M. C. van Hoek Scheijbeler, z.; J. C. Olijslager Crucq. Ondertrouwd: J. Pieper, 28 j. en J. Brouwer,- 24 j.; W. J. Goor, 28 j. en C. van Schijndel, 26 j.; W. Roelse, 30 j. en J. de Groot, 24 j.; J. Vos, 28 j. en A. van den Dries, 31 j.; A. C. Compeer, 35 j. en W. A. Haarj- man, 28 j. Getrouwd: H. P. Francoog, 25 j. en P. Harthoorn, 23 j.; M. van Kogelenberg, 43 j. en S. J. Grashuis, 42 j. Overleden: C. J. Smldt, 17 j. ZOUTELANDE. Bevallen: N. MaasWijk- huijs, z. Getrouwd: M. Verhage, 33 j. en A. Dommisse, 24 j.A. Koets, 25 j. en M. J. Nieuwen- huize, 24 J. Verhage, 26 j. en E. Francke, 21 J. MELISKERKE. Bevallen: K- Vlieger Suurmond, d-: A W. Dinge- mansePoppe, z. Overleden: K- Wisse, 67 i-, echtgen. van S- de Visser. dicht mogelijk bij het aanplak bord hoek WalstraatA. De kenstraat). Voorts wordt bepaald, dat op Iedere aanplakgelegenheld van iedere politieke partij niet meet dan 2 biljetten mogen worden geplakt. Voor het aanplakken der bil jetten dient gebruik te wor den gemaakt van kleefstof, welke gratis door de gemeente wordt verstrekt en verkrijg baar is aan de gemeentelijke werkplaats, Waal gat. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis,, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van A. v. d. Welle om vergunning tot het oprichten van een bakkerij aan het Kers pel. Op 18 Juni a.s., des v.m. 11 uur, zal ter gemeente-se cretarie gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilli ging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente ken nis nemen van de ter zake In gekomen schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergun ning of de concessionaris en de in persoon of bij gemachtigde op de in art. 7 der Hinderwet bedoelde zitting verschenen be langhebbende. UIT DE VRIJDAG. Louis van Tulder is de so list by het concert van het Radio Philharmonisch orkest, dat concerteert onder leiding van Albert van Raalte. Hy" zingt de aria van Tamino uit de „Zauberflöte" van Mozart „Dies Bilnis is be- zauberend schön" en uit „Der Freischutz" van Weber „Durch die W&lder, durch die Auen". De vierde van Beethoven, de sympho- nie, die een geheel aparte plaats in het oeuvre van de ze componist inneemt, wordt eveneens in dit concert uit gevoerd. (H. n 20.55). Hilversum I. 7 en 8 Nieuws; 9 Lichte morgenklanken; 9.30 Symphoniemuziek (o.a. L'ap- prenti sorcier, Dukas); 10 Mor genwijding; 10.20 Twentyfive years of popular song (1910 1935); 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Herman van Roon, piano (Beethoven, Chopin, Debussy) 11.30 Johan Jong; 12 Middag concert; 12.30 Weerpraatje; 12.33 Sportagenda; 13 Nieuws; 13.15 The Seven Wings; 14 Kookkunst; 14.20 Kamermu ziek, (hedendaagse Franse mu ziek); 15 Ons volk in zyn dichters (Frans Muller); 15.20 Lehar en KUnneke; 16 Kamer omroeporkest (Mozart)16.30 Tussen 12 en 16; 17.20 Piet Tiggers over Internationaal muziekfeest A'dam; 18 Nieuws; 19.15 Jan Vogel; 20 Nieuws; 20.05 Eduard Müller. Zwitser land, speelt Bach (orgel St. Bavo, Haarlem); 21 Men vraagt en wy draalen; 21.50 Op vleug'len van muziek; 23.15 Symphonisch concert (Rimsy- Korsakoff, Elgar). Hilversum n. 7 en 8 Nieuws: 8.15 Pluk de dag; 9 Gerhard Taschner, viool, Cor de Groot, plano (Sonate Franck); 11 „De Zonnebloem"; 12.03 Her man Kruyt, piano (Joh. Chr. Bach, Sligtenhorst Meijer); 13 Nieuws; 13.20 Klaas v. Beek; 14 Symphonisch concert; 16 Studentenkoor en -orkest o.l.v. Hans Brandt Buys (de Nobel, Strategler)16.30 Alfred Cor- tot (Debussy); 17.15 Orkest zonder naam; 18.20 Spaanse kamermuziek; 19 Nieuws; 20 Nieuws; 2.12 De Zilvervloot; 20.55 Radio Philharmonisch orkest; 23 Nieuws; 23.15 Dans- orkesten. ZON EN MAAN. 11 Juni. Zon: op 4.20, onder 20.59 Maan: op 8.15, onder 0.18 11 Juni. Vlissingen HOOG WATER U. +NAP u. -HNAP 4.29 2.25 16.47 2.11 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 10.99 1.94 23.15 2.22

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3