De Franse Kamer en het Marshall-plan KAPPIE en het geheim van de aardlaag Beheersinstituut in 1947 Sport en wedstrijden KLANKEN AETHER Kantonrechter Middelburg Mysterie Prinsengracht Pessimisme in Londen over de MarshalUiulp CRISIS VERWACHT. (Van onze correspondent) Londen, Juni. De beslis sing van het' Amerikaanse Huis van Afgevaardigden om de toegezegde Marshall-hulp voor de 16 betrokken Euro pese landen met 25 pet te verminderen, heeft in Brit se diplomatieke kringen de vraag doen rijzen, of net dan inderdaad nog de moeite waard zou zyn deze hulp te accepteren, gezien de „toch al zo bindende voorwaarden, welke door de V.S. aan de Marshall-landen zijn opge legd." Volgens genoemde kringen zou het wijzer zijn 't feheel zonder Marshall hulp e stellen, dan een ontoerei kende hulp te aanvaarden, die niet alleen geen econo misch herstel zou waarbor gen, maar bovendien nog vér strekkende politieke verplich tingen met zich mee zou brengen. Naar verluidt zou den de drie voornaamste „Marshall-voorwaarden" in houden, ten eerste dat de V. S. zich het recht zouden voor behouden tot een eventuele devaluatie der geldstandaard van elk der betrokken lan den; ten tweede dat Paul Hoffman, Amerikaans „op zichter" van het Marshall- Slan, ten alle tijde de M.- ulp zou kunnen stop zetten indien het eigen belang der V.S. dit zou eisën, en ten derde dat de handel in het Verre Oosten tussen de Mars- hall-landen en Japan en Ko rea geheel door do V.S. ge controleerd zou worden. DUITSLAND'S IN DUSTRIE. Het nieuwe besluit, dat, naar men hoopt, door het Amerikaanse Congres zal worden verworpen, wordt hier algemeen gezien als de in leiding tot een ernstige nieu we Europese crisis In het bijzonder vraagt men zich af welke gevolgen dit met zich mede zal brengen wat be treft de houding van het Franse parlement inzake de bespreking van de Londense zes-landen conferentie. Men vreest hier, dat Washington's jongste be sluit tot een verwerping van de Londense overeen komst in het Franse par lement. zal leiden, daar men de mogelijkheid voor ziet, dat Frankrijk zich zal verzetten tegen een wederopbouw van D ui is land's zware industrieën, tenzij deze opbouw verge zeld zou gaan van volle dige Amerikaanse militai re garanties. Daar een vermindering van Marshall-hulp door velen ook LEZERS SCHRIJVEN MIDDELBURG HELPT DE SIM A VI. Na aftrek van alle onkos ten heeft de Simavi-bazar te Middelburg ruim 2500 op gebracht. Daaruit blijkt weer, dat mensen, die zelf nood ge kend hebben het meest leed en lijden van anderen kun nen aanvoelen. Met behulp van het actieve Simavi-comi- té is in Middelburg reeds driemaal een bedrag bijeen gebracht teneinde Simavi in staat te stellen het lijden van zeer velen in de tropen te helpen lenigen. Daarom is het mii een behoefte op deze wijze aan de Middelburgse bevolking, het comité en ver dere medewerkenden de har telijke dank van Simavi te betuigen. D. SAATHOF, Directeur Simavi-kantoor. Haarlem. als een slinkende kans op deze militaire garanties zal worden beschouwd, verwacht men felle aanvallen op Bi- dault, Frans minister van buitenlandse zaken, van de zjjde der Gaullisten zowel als van de communisten. GEEN MILITAIRE HULP. Van de eersten, omdat Bi- dault zich zou hebben neer gelegd by het feit dat zo als algemeen wordt aange nomen geen Amerikaanse militaire garantie verkregen werd op de Londense confe rentie; van de laatsten om dat de Franse communisten vrezen, dat een eventuele goedkeuring van de Londen se overeenkomst door het Franse parlement hetgeen het doorvoeren van 't „Ruhr- herstelplan" zou inhouden tot een conflict met Rusland zou kunnen leiden. Naar men te Londen cynisch opmerkt zou echter, in dit laatste ge val uit hoofde van de ge ografische ligging der V.S. zelfs de meest volledige Amerikaanse militaire ga rantie in den beginne weinig te betekenen hebben voor Frankrijk en de Beneluxlan- den. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 7 Juni: Anfina v. Antwerpen; Denis v Antwerpen. Vertrok ken 7 Juni: Conradi n. Rot terdam: 8 Juni Denis n. Kor- sow. Gepasseerd naar Antwer pen: Strijpe v- Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen: Alpherat n. Rotterdam; 8 Ju ni Sandenburg n. New Port- Mon. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Kota Baroc. passeerde 7 Juni MaJadiven; Oranje, 7 Juni van Port Said. Naar Indonesië: Kota Gede, passeerde 7 Juni Kaap d'Armi Belangstelling voor Olympische spelen. Athletiek blflkt in menig op zicht de meest populaire tak van sport voor de aanstaande Olympische Spelen te zijn. Niet alleen, dat voor athletiek de meeste landen hebben inge schreven. maar ook het pu bliek vraagt het meest naar kaartjes voor de athletlek- wedstryden, welke naar men weet gedurende een week ln het Wembley-stadion plaats Vinden. Op het ogenblik ls er voor een bedrag van 136.000 pond sterling ƒ1.360.000. aan kaartjes verkocht, waar van iets meer dan de helft al leen voor athletiek. Intussen zijn de kaartjes voor de zwemwedstrijden en het boksen reeds lang uitver kocht. Bij de wielerwedstrijden op Herne Hill zullen 12.000 toe schouwers kunnen worden ge borgen. Indien alle kaarten voor alle takken van sport zbuden wor den verkocht bedraagt de re cette 8.900.000.—. Het orga nisatiecomité denkt niet, dat men zover komt, maar een be drag van zeven en een half millioen gulden hoopt men toch Zeker binnen te krygen. DE VERDELING. Degenen; die een doorlopend plaatsbewys kopen voor een bepaalde tak van sport, genie ten bij het organisatiecomité de voorkeur, hetgeen veel mis noegen heeft gewekt by de minder gelukigen, die niet een week naar zwemmen of athle tiek kunnen gaan kijken en er ook het geld niet voor hebben. Britse Olympische ploeg. Het Britse Olympische elf tal, dat 20 Juni te Amster dam een wedstrijd tegen eer Nederlands Bondselftal zal ipelen, ie als volgt samenge teld: Doel: Mc. Linden. Achter: Hardistry, Lee, Frighet Bromley Voor: Boyd, Forguhar, Brown (Bromley), Rawlings, Joseph De linkshalf Frighet en de midvoor Brown, beiden uit Bromley, hebben reeds meer dere malen tegen een elftal uit Vlissingen gespeeld in kader van de sportuitwisse- Willem Ruys, passeerde 6 Juni j ling tussen Vlissingen en Suez. I Bromley. Verkeersovertredingen P. P., 22 j., tuindersknecht te Yerseke, had bij het rijden per rijwiel met beide handen het stuur losgelaten, 3 boe te, subs, 2 d. h- F. M. S., 24 j., koopman te Goes, was in de Lange Kerk straat aangetroffen, terwijl hij' dronken was en de open bare orde verstoorde. Boete: 20 subs- 10 d. h. Wegens het onbeheerd bui ten laten staan van ziin rij wiel werd J J. O., landarbei der te Ovezande, veroordeeld tot 3 boete subs. 2 d. h. J. W., 20 j., chauffeur te Kapelle, die door de politie werd aangehouden, kon geen vergunning tonen. Uitspr.: 15 boete sub. 8 d. h. J. v. Y-, bakker te Kerk- werve, die onder 's Heer Arendskerke werd aangehou den met een personenauto, waarvan de handrem niet aan de eisen voldeed, werd veroordeeld tot een boete van 20 subs. 10 d. h. P A. de W„ koopman te Goes, reed 's avonds met een auto, die onvoldoende ver lichting voerde. Uitspr. 5 subs. 3 d. h. D. J. J., koopman, 47 j-, wonende te Goes, ventte te Kortgene zonder een vergun ning van de burgemeester. Uitspr.: 4 boete subs. 2 d. h. C. W., makelaar, te Mid delburg, had zijn auto op de, Markt geparkeerd binnen de afstand van 10 Meter van 'n wegkruising Boete f 1 subs- 1 d. h. ZONDER RIJBEWIJS. Toen de 20-j. chauffeur J. S. L., te Vrouwenpolder, door de politie als bestuurder van een motorrijwiel werd ge controleerd, kon hij geen rij bewijs en geen nummerbe- wijs tonen. Het nummerbe- wiis had hij vergeten en een rijbewijs voor een motorrij wiel had hij in het geheel nietUitspr: 10 boete subs. 6 d. h. L. S., los arbeider te Mid delburg, was door de politie in kennelijke staat van dron kenschap op de openbare weg aangetroffen. Het was nog geen jaar na de vorige veroordeling voor hetzelfde feit. Boete: 25 subs. 10 d. h. Wegens het zich in kenlijke staat van openbare dronken schap op de openbare weg bevinden, werden veroor- oordeeld J v. d. B. en G. H. v. d. B-, beiden te Vlissingen tot een boete van 15 subs. 8 dagen hechtenis. F. v V., matroos te Vlissin- ?en, liep langs de spoorbaan. 3 boetp subs. 2 d. h. J. L., vrachtrijder te Zou- telande, was met een vracht auto aangehouden waarvan de handrem onvoldoende bleek te functionneren. Boe te: 20 subs. 10 d. h. HET VAN DE FKUILLKTON TJesrd Adem» „Nou, d'r zal van jou vast geen standbeeld in het Vondel park komen. Geef meneer een stoel, ezel! Neen, die fauteuil natuuriyk! Mooi zo, als ik je nodig heb zal ik wel bellen." Hy keek met nauw verholen pret van het hoogrode gezicht van de brigadier naar de ble ke, ongeschoren kop van de Rat, die zenuwachtiger dan ooit met zijn ogen knipte. „Wat betekent die come- die?" vroeg de Rat, toen de brigadier haastig de deur ach ter zich had gesloten. Commissaris Vonkenberg keek hem aan als een kina, dat genoodzaakt is zyn vader een schoolrapport met niks dan onvoldoendes te overhandi gen. „Kykeiris, meneer de Ra... hm... meneer Harting," zei hy, terwyi hij zyn stem tot een vriendelijke conversatie toon liet afzakken, „een mens is maar een mens." „Hoe bedoelt U?" vroeg de Rat wantrouwig. „Uche... uche," zjj de com missaris hoestend, „Kykeris, iedereen kan zich vergissen, niet waar?" „Behalve de politie," zei de Rat schamper. >tNeen, neen,' aal de com missaris, „een politieman is ook maar een mens. Ziet U, we hebben de zaak nou terde- §e onderzocht en 't is ons ge leken, dat we... hm... laat ik het maar eeriyk zeggen, dat we een bok geschoten hebben door U te arresteren." De Rat keek schichtig om zich heen. Het leek of zyn neusvleugels op en neer gin gen en hy aan alle kanten de lucht opsnoof. Het was duideiyk, dat hy die plotse linge ommekeer niet vertrouw de en de commissaris kreeg meer dan ooit de indruk van een knaagdier, dat voor het spek staat; maar instinctmatig weerhouden Wordt om er ln te byten. „Ja, het is een beetje moel- ïyk," zei hy. „Kykeris, we hebben U uit Uw werk ge haald omdat we dachten... omdat we vermoeden... dat U wat met die moord op Uw neef had te maken, maar 't is nu wel duidelyk geble ken..." „Weten Jullie dan al wie t gedaan heeft?" vroeg de Rat haastig. „Ja... nee... dat wil zeggen,- we hebben een spoor, dat in een heel andere richting gaat. Ik bedoel, dat we er nu wel van overtuigd zyn. dat we nodekxiv.. &m.H spgt iW* Het tanige gezicht van de Rat begon een flets-rode kleur te krygen. „SpytenUl" schreeuwde hij schor van woede, „spflten zegt U? En jullie denken, dat je daarmee van me af bent Jullie hebben me uit m'n werk gehaald, m'n zaken in de war geschopt en me hier in een nok gesmeten en al die kerels hebben me behandeld als een stuk vuil. Ik ben hier godbe tert door de commissaris en zyn handlangers afgeblaft en toegeschreeuwd of ik Judas in eigen persoon was, terwyi zo'n schobbejak me daarnet nog als een pak vodden naar binnen heeft gesmeten. Ik ben hier getrapt en gehoond en uitgezogen .iNou, nou," zei de commis saris kalmerend. „Niks nou nou!" schreeuwde de Rat. „Dan gaat er etndeiyk een deur open en dan zeggen ze tegen Je: neem me niet kwa- ïyk meneer, maar we hadden de verkeerde te pakken." De Rat hygde naar adem. Het leek of hy de commissaris wou aanvliegen, maar hy be dacht zich en spoog verachte- iyk op de grond. „Ho hol" riep de commissa ris, verschrikt naar zyn na- maak-Perzisch tapyt kykend. Het liefst zou hy de kerel met zyn eigen handen gewurgd hebben, maar hy onderdrukte met bovenmenselijke kracht zyn gevoelens, Hsbeerde een paar maal haastig door de kh mer en zette zich weer achter zyn schryfbureau. „Wat wou je dan?" vroeg hij grimmig. (Wordt vervolgd). 23. Kappie en Professor holden achter het paard aan waar Kaper Knipoog op zat maar dat verdween met een stof wolk achter zich aan, vlug in de verte. Kappie hijgde en blies van woede. „We verliezen het", mompelde hij- „Dat eiland gaat onze neus voorbij! Die lelijke boef is ons voor!" „Ik be grijp eigenlijk niet waar wij heen gaan!" zei de professor, zwaar adem halend. „Dit harde lopen is niet goed voor mijn concentratievermogen! Het is zeer slecht voor de kleine hersens waar het denkvermogen zetelt een geleerde kan zich zo iets niet ver oorloven! Hoe lang moet dit nog du ren!" Ze holden nu langs een met gras be groeide heuvel waar veel koeien stonden te grazen. En daar was ook een stier bij, die Kappie en de Profes sor in de gaten kreeg. Nu had de Professor een rode zakdoek in één van zijn zakken zitten en de stier werd woedend toen hij dat zag- Stieren houden nu eenmaal niet van rood. Ondanks klachten over énkele, grote waardering voor het gros der beheerders. Het Nederlandse Beheers instituut is een instelling met ruim 2000 man personeel, die met behulp van tienduizenden beheerders, bestuurders en be windvoerders, alle voorkomen de administratiebehandellngen heeft verricht over vermogens tot een totwil bedrag van cir ca twee milliard gulden. Van de liquide middelen was per ultimo 1947 een bedrag van 230.530.489 afgestort by 's rqks schatkist. Dit blijkt uit het verslag van de werkzaamheden van het instituut over het jaar 1947. In haar voorwoord merkt de directie op, dat het beheersin stituut gedurende het afgelo pen jaar is gekomen tot een meer rationele formatie van rijn apparaat en dat voorts op verschillende belangrijke ge bieden de algehele liquidatie van het vermogensbeheer kon worden ingezet. TE KORT GESCHOTEN. Steeds duideiyker bleek ech ter, dat vele beheerders de talrHke goede niet te na ge sproken in min of meer ern stige mate te kort bleven schieten in het zelfs maar na leven van hun formele ver plichtingen, dat het dientenge volge niet mogelijk was om op hun beleid aangenomen zelfs, dat dit overigens volko men in orde was een effec tieve contróle uit te oefenen. Ook bleek dat vele beheerders niet de deskundigheid bezaten ook niet konden bezitten; om met de langzamerhand meer gedetailleerde en verfyn- de ontwikkeling van de her stelwetgeving en de uitvoe- rlngslnstructies op de hoogte te biyven. Het heeft de opmerkzaam heid getrokken, dat de maat regelen van concentratie en vereenvoudiging in de kringen van de beheerders zelf soms tameiyk wat weerstand ver wekten. Het hoeft wel nauwe- ïyks gezegd, dat op de inge slagen weg zal worden voort gegaan zo vaak als zakelyke overwegingen dit medebrengen. Het bovenstaande beoogt in tussen stellig niet, het gros der beheerders met de zoeven bedoelden over één kam te scheren. De behoefte bestaat integendeel, om, juist in dit verband, een woord van grote waardering uit te spreken voor de vele Nederlanders, die,- reeds jarenlang als beheerder, be stuurder of bewindvoerder met animo een ondankbare arbeid hebben verricht, zonder welke het volkomen onmogeiyk zou zyn geweest de overheidstaak in deze uit te voeren. DRASTISCHE BEPERKING INGELUID. Behalve de organisatorische herziening, is een drastische beperking van het apparaat ingeluid door het liquideren van bepaalde onderdelen van het werk zelf, zoals b.v. de af wikkeling der roerende goede ren, de vereffening van het Dults-vyandelijk vermogen en de versnelde opheffing van be heren over landverraderiyic vermogen. In het verslagjaar zyn ver kopen van onroerende goederen geschied tot de volgende be dragen: openbaar 10.095.000, onderhands 8.600.000. De volgende hypotheekverleningen kwamen tot stand: beheer 6.975.000, bewind 4.950.000, bestuur 3.635.000, totaal 15.560.000. Gedurende het jaar 1947 werden 903 toestem mingen verleend tot het ver kopen van effecten uit onder beheer en bewind staande ver mogens tot een totale markt waarde van rónd 13.300.000. Medio 1947 waren de reeds vrygelaten politieke delinquen ten goeddeels weder van het nodige voorzien. In het alge meen kan worden aangenomen, dat alle sinds 1947 vrygelaten politieke delinquenten prac- tisch dus alle niet zware ge vallen aan het nodige wa ren geholpen. De liquidatie der resterende voorraden geschied de in het algemeen in publie ke velling. Experimenten om daarby aan oorlogsslachtoffers voorrang te verlenen, bleken niet wel uitvoerbaar te zyn en evenmin de belangstelling van het publiek te hebben. LAND- EN TUINBOUW. Uit het verslag biykt verder o.m., dat het aantal onder be heer gestelde land- en tuin bouwbedrijven, voor zover val lende onder beheer van de pro vinciale voedselcommissarissen, in de verslagperiode terugliep van pl.m. 3500 tot pl.m. 1200. De voornaamste voormalig- Dultse boscomplexen zijn reeds overgedragen aan het staats bosbeheer. In 1947 werden aan derden verkocht 46 boerderyen en 52 percelen los land. In 53 gevallen werd overgegaan tot ontbinding van pachtovereen komsten, in 42 gevallen tot verpachting en in 8 gevallen tot grondruil. chantants, voetbal-, korfbal en athletiekwedstryden, bios coopvoorstellingen, bals en danspartyen. Ook voor het hebben in café's van een auto matisch of mechanisch mu ziekinstrument,- daaronder be grepen een radio, is belasting verschuldigd. Ieder, die voor nemens is een toneelvertoning of andere vermakeiykheid, aan de belasting onderhevig, te ge ven of daartoe zyn huls of ge bouw of erf af te staan, ls verplicht van dit voornemen aangifte te doen ter gemeen tesecretarie, tenminste 3 x 24 uur vóór de aanvang van de vermakeiykheid. Als toegangs- bewyzen mogen alleen worden afgegeven die bewyzen, welke vanwege de gemeente zyn af gegeven. Oost- en West-Souburg, 1 Juni 1048. I SLUITING DISTRIBUTIEKANTOOR. In verband met de re-or ganisatie van de Distributie- dienst Kring Vlissingen is het kantoor Brouwenaarstr. 4, Vlissingen, op Zaterdag 12 Juni 1948 voor het publiek gesloten. GEM.-ONTV ANGER GOES Wegens bijzondere om standigheden zal het kantoor van de gemeente-ontvanger Donderdag 10 Juni voor het publiek gesloten zijn. De gemeente-ontvanger van Goes- Amsterdamse beurs 7 Juni 8 Juni 120% 120% 153% 153 168 166% 198 199% 354 350 297% 295% 352% 346% 179 166% 165 216 213% 186% 185% 222% 218 141 100 100 99% 99% 103% 103% Het Maandagavond bekend geworden dividendvoorstel der Kon. Petroleum van 9 pet. ln contanten was min of meer volgens de verwachtingen, doch liet niet na in sommige kringen teleur -te stellen. De hoop was op een hogere uit kering dan wel op een gedeel- betaling in stockdivi- N.I. Hand. B. Ned. Hand. My. A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubb. H.A. I4jn Scheepv. Unie H.V.A. Deli My. Nederland 1989 Idem 1947 Idem 1938 telHke dend tale [ivestigd. Ook het to- vldend der Shellunion van 7% pet, is, zoals verwacht. Niettemin liepen aandelen olie een 6-tal punten terug. De oude aandelen bereikten het laagste peil op 846%f de nieu we op 337%, waarby de mar- fe van 9 pot werd gehand- aafd, daar de nieuwe aan delen niet in dit dividend de len. Beide soorten zullen nu binnenkort na de dividend- betaalbaarstelling dooreen verhandelbaar worden De aandacht ging ook uit naar de suikerhoek, waar H.V.A. wederom zwak was en tot circa 218 terugliep. Men meent, dat ook deze cultuur- onderneming met een emissie aan de markt zal komen, waartoe de situatie op het oggnblik echter weinig ge-1 VOETBAL Selectiewedstrijd voor Beveland. De Bevelandse ploeg, wel ke Zondag in Zie rikzee Schouwen klopte, was slechts een B-ploeg, daar de spelers van Goes I niet beschikbaar waren. Ook Peters en van de Bulck van Patrijzen waren niet van de partij, daar hun club een bekerwedstryd moest spelen. Het ligt 'thans in de be doeling het Bevelandse A-elf tal Zaterdagavond om 7 uur in Goes tegen B te laten spelen, met dien verstande, dat Foudraine en W. Hop mans voor B uitkomen. AARDENBURGE.M.M. 3—5. Voor de voorronde van de be kercompetitie K.N.V.B, afd. Zeeland, leed de 3e klasser Aardenburg in de thuiswed- stryd, een 53 nederlaag te gen de 4e klasser E.M.M. uit Vlissingen. BOKSEN Nederland wint van België. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Neder landse bokssport werd giste ren een officiële landenwed- stryd gehouden tussen Ne derland en België. In het vlieggewicht wist J. Corman zfln Belgische tegen stander Abspoelin in de twee de ronde knock-out te slaan. De Rotterdammer Maas won in het bantamgewicht na een hard gevecht op pun ten van de Belg Lesseine. In het vedergewicht kwam Edgar Delannoit, een jongere broer van de Europese kam- Êloen, in de ring tegen Neer- tnds hoop Linneman. Het werd een snelle party, waar in Linneman in tempo te kort schoot. De jury verklaarde Delannoit overwinnaar op punten, hoewel onbeslist een betere uitslag zou zhn ge weest. De uitslagen luiden: lichtgewicht: J. Remle (Ned.) wint op punten van de Coster (België); weltergewicht: Hennie Slaap (Ned.) verliest op punten van Robert (België); middengewicht: J. Schubert wint door interventie van de scheidsrechter van Ooster- bank (België); half zwaargewicht: N. Ka non (Ned.) wint op punten van Camberlin (België). Uitslagen bypartflen: K v. d. Busken (Amsterdam) wint op punten van Brouwer (Arnhem); zwaargewicht: De Voogd (Winschoten) wint op punten van Niemans (Amsterdam). vry ge wicht: B. Linneman (Amsterdam) wint op pun ten van de Jager (Gronin gen). De einduitslag was 58 in hot voordoe! van Nederland, ATHLETIEK Nieuw Zeeuws record van Nel Karelse. Zoals wij reeds in ons nummer van Maandag meld den, bezette Nel Karelse in de selectiewedstrijden te Eindhoven de 3e plaats op de 200 meter hardlopen dames. Niet alleen leverde zij hier mede een prachtige prestatie, doch tevens sneuvelde het 2 jaar geleden te Leiden geves tigde record op deze afstand, dat met een tijd van 26.3 sec. op haar naam stond. Het nieuwe record staat nu op 26.2 sec. WIELRENNEN Twee Zeeuwen in Tour de France. De volgende Nederlandse wielrenners zullen onze kleu ren verdedigen in de ronde van Frankrijk: Sijen, de Hoog, van der Zande,; Jans sen en de Zeeuwen Frans Pauwels en Bernhard Fran cken. SCHAKEN SCHAAKTOURNOOI IN KARLSBAD. Dinsdag is te Karlsbad in Bohemen een internationaal schaaktoumooi begonnen, waaraan ook onze landge noot Prins deelneemt en ver der o-a. Tartakower, Golom- bek en Yanowski. Prins won zijn eerste partij van de Pool Gawlilowski. Officiële Publicaties OOST- EN WEST-SOUBURG. Degene, die voor het Jaar 1948 in aanmerking wensen te komen voor het gras, groeien de langs de verschillende we gen in de gemeente Oost- en West-Souburg, kunnen zich daartoe dageiyks tussen 9 en 12.3 uur (behoudens des Zater dags van 912 uur) ter ge meente-secretarie aanmelden t/m Zaterdag 19 Juni a.s. VERMAKELIJKHEIDS BELASTING B. en W. van Oost- en West- Souburg maken bekend; dat op toneelvertoningen en andere vermakeiykheden een verma- keiykheldsbelasting wordt ge heven. Onder deze vermake iykheden worden o.m. ver staan: concerten, zang- en mu ziekuitvoeringen, toneel-, caba ret-, variété- en circusvoorstel lingen, balletten, lezingen, voordrachten, tentoonstellin gen, DONDERDAG. Jo Vincent treedt voor de omroep meestal op als zan geres. Vandaag echter zingt zy niet, doch vervult zy n speekbeurt. Zij spreekt over „De Oorlogsgravenstich ting". (H. I 18). Leonard Bernstein ls nog steeds de gast-dirigent van het Residentie-orkest. Van avond dirigeert hy o.a. het Vioolconcert in D van v. Beethoven, waarin de vio liste Glpette Neveu als so liste optreed. (H. I 20.15). Hilversum L 7 en 8 Nieuws. 8.45 Werken van Offenbach; 9.30 Philharm. Symphonieor- kest van New-York; 10.30 Van vrouw tot vrouw: 10.50 Kleutertje luister; 11 Uit de romantische tyd; 11.45 Pa lestina, land van tragisch© conflicten; 12 Avroleans; 12.30 Weerpraatje; 13 Nieuws; 13.15 Virtuoso sex tet; 13.45 Gerhard HUsch, bariton; 14 De vrouw bin nen en buiten haar huis; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Tussen vier en vttf; 17 Ka- leidoscoop; 17.20 ar. Portiel- je; 17.30 Vaudeville stry'kor- kest; 18 Nieuws; 18.15 Da- vis Gup NederlandEnge land; 19.10 Jo Vincent; 20.15 ResIdentle-ork«8t; 21.45 Tech niek en noodlot, hoorspel; 22.20 Pierre Palla; 23 Nieuws; 23.15 Schlagers na 1920. Hilversum II. 7 en 8 Nieuws; 9 Voor de vrouw; 9.35 Belgi sche en Nederlandse marsen; 10 Kamerorkest o l.v. Adolf Busch; 10.45 Orgelspel; 11 Zonnebloem; 12.03 Volksliede ren uit Balkanlanden; 12.30 Weeroverricht- 12.33 Metro- pole-orkest; 13 Nieuws; 13.20 Metropole-orkest; 13.45 Hors d'Oeuvre; 14.40 Voor de vrouw; 15 Catherine v. Os senbruggen—Weyrich, zang; 15.30 werken van Francous Couperin; 16 BHbellezlng; 16 45 Symphonieorkest Au- gusteo Rome; 17 Radio Jeugdjournaal; 18.15 Orkest muziek; 19 Nieuws; 19.15 Leger des Heils kwartier; 19.55 Bachkoraal; 21 Wente lende wieken, klankbeeld van molens; 21.30 Omroep-orkest; 22.15 Vaart der volken; 22.35 Erica Morini, viool; 22.45 Avondoverdenking; 23 Nieuws; 23.15 B.B.C. Symphonie-or- kest. ZON EN MAAN. 10 Juni. Zon: op 4.20, onder 20.58 kermisinrlchtingen, café- Maan: op 6.48 10 Juni. Vlissingen Temeuzen Hanaweert HOOG WATER U. -f-NAP u. -f NAP 3.41 2.19 4.12 2.87 4J58 2.39 &21 1.56 15.59 2.13 16.81 2.31 17.16 2.38 17.39 1A6 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 9.50 2.07 10.35 2.26 11.09 2.41 10.88 1.54 22.24 2.26 23.09 2.45 28.48 2.61 2&11 1.78

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3