couzy NIEUWS UIT ZEELAND Middelburgs stadhuis goede expositieruimte Vermiste zeilboot terug gevonden Nieuws in een Noiedop Maximum pensioen van eigen is te laag WALCHEREN £nlpperi jT-genda Lichaam van een der opvarenden was nog aan boord. Twee meisjes vermist. Dinsdagmorgen om half twaalf is een Harderwijker visser met de vermiste zeil boot „Jan van Gent" de ha ven van Harderwijk binnenge komen. Het lijk van de 21-ja- rige leerling-stuurman J. Brei uit Baam bevond zich nog aan boord De schipper J. H. Foppen, vertelde, dat hy en zijn zoon in de vroege morgen boven het spiegelgladde IJsselmeer- water een giek en een mast hadden zien uitsteken. Zy voeren langszij en zagen een volgelopen zeilbootje met do boordrand net onder de wa terspiegel drijven. Toen zij de kuip voor een gedeelte hadden leeggehoosd, kwam het lichaam van een jonge man uit het water vrjj, die met zijn zwaar gewonde hoofd onder de voor plecht zat vastgekneld. Op de bodem van de Doot lagen een armbandje, met de naam van het slachtoffer J. Brei en de letters M.A.R.N., een mani- cuur-étultje, en een bosje sleu tels. Toen de boot geheel boven water was gebracht, kon de schipper op de voorsteven In rode letters de naam „Jan van Gent" lezen. Met zijn droeve vondst koerste hij direct naar Harderwijk. Om het been van het slacht offer zat een vorbandwindsel, dat aan stuurboord van de boot waa vastgeraakt. De schipper vermoedt, dat de ,-,Jan Vordering van de bouw in de N.O.-polder. Hoewel de tijdsomstandighe den nog remmend werken, wordt er de laatste maanden hard gebouwd in de Noord- Oost-polder. Daarnaast vraagt in deze zomermaanden de voor bereiding voor de zevende oogst van dit nieuwe land een zeer groot deel van dc beschikbare werkkrachten. In het najaar van 1947 heeft de directie 80 A 90 boerderijen in pacht gegeven, maar vaak moeten de pachters zich behel pen met noodschuren. Er wordt dan ook al het mogelijke ge daan om de boerderijenbouw zo snel mogelijk te doen vorderen. Men probeert voor de winter alle nieuwe pachters „onder dak" te brengen. De bouw van nieuwe wonin gen gaat vooral in Emmeloord In een behoorlijk tempo. Van de hoofdweg, welke dwars door de polder zal lopen, is thans het traject Emmel oordRamspol en een deel van het traject Lemmer—Emmel oord gereed. De weg Emmel oord—Urk is in gebruik geno men. Do ponten worden langza merhand door bruggen vervan gen. Werkte „Honnepon" mee aan Sinierklaasbommen- aHaire? 'Dnnsdag heeft de Haagse Rechtbank do zaak behandeld tegen de ambtenaar F. G. A. B. van het Bureau Nationale Veiligheid, verdacht van mede plichtigheid aan de bomaan slag op de Prinsegracht in Den Haag op Sinterklaasavond '46. De officier van justitie achtte bewezen, dat B., die op het Bu reau* Nationale Veiligheid be kend stond als „Honnepon", heeft mcegeconsplreerd en eis- to een gevangenisstraf van 14 jaar. De verdediger, mr. J. van der Ven, verklaarde, dat zijn cllè'nt geen actieve rol in deze zaak heeft gespeeld en con cludeerde tot vrijspraak. Uit spraak over twee weken. Smokkelaffalre in Twenthe ontdekt. Enkele weken geleden werd te Enschede een auto aange houden, die een hoeveelheid frauduleus ingevoerde auto onderdelen vervoerde. Dit leidde tot de opsporing van een uitgebreide smokkel-af- falre waarbij in het totaal 'n bedrag van 251.000 aan goed e ren waarde is gemoeid. Ondermeer zijn duizenden ponden koffie over de grens naar Duitsland gebracht in ruil voor auto- cn motor-on derdelen. Het complot heeft vertak kingen in verschillende plaat sen. Te Almelo werd een grote partH motorzuigers ge vonden onder dc vloer van een café, ter waaide van on geveer 15.000. Er zijn vele personen in arrest gesteld, onder wie de drie hoofddaders A. J. K. uit Enschede, C. K. uit Almelo en G. J. v. d E. uit Zwolle. (Ingezonden mededeling) f VOOR ELECTRISCHE WASMACHINES Ie Mlddcllandstraat 72 ^Td. 3UM0-3I293. R'dam van Gent" de volle wind in de zeilen heeft gekregen en toen is omgeslagen. De zeilen waren totaal aan flarden gescheurd. Hij vermoedt, dat de beide meisjes over boord zijn gesla gen of gesprongen, doch de jongeman daartoe geen kans heeft gezien. De waterpoli tl o van Amster dam, Harderwijk en Kampen zoekt nog steeds met boten het IJsselmeer af naar de lichamen van de twee meisjes. Prawda over Republikeins- Russische overeenkomst. Het Moskouse blad Praw da schreef Dinsdag, dat de overeenkomst tussen Rusland en de Republiek over de uit wisseling van consulaire be trekkingen een bewijs is van de kracht der Indonesische nationale vrüheidsbeweging- Het blad beschuldigt Neder land en de V.S. er van, onbe hoorlijke dreigementen tegen de Indonesiërs bij de onder handelingen ov^r de status van de Republiek in het bui tenland te uiten. In D.iocja wordt verwacht, dat het Republikeinse ant woord op de Nederlandse me dedeling in principe overeen zal komen met de Republi keinse verklaring bij de on dertekening van de overeen komst met Rusland. De vergadering van de po litieke commissie op Woens dag is thans definitief afge last Doodstraf voor verrader. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de zaak tegen de !8-jarigc Haagse boekhouder A. B., die van 1944 tot het einde van de oorlog werk tuig en handlanger van Schreieder, destijds Kriminal Direktor van de S. D. is ge weest. Hij was werkzaam als „Polizei-Angestellter" bil de Sicherheitspolizei en als V- man van de Sicherheitsdienst, in welke functie hij eenzelfde soort arbeid verrichtte als Van der Waals. De procureur-fiscaal. mrt de Gruyter, had de doodstraf tegen B. geëist, omdat deze zich vrijwillig gewijd had aan verraderswerk van het erg ste soort, hetgeen tientallen Nederlanders het leven heeft gekost. Het 'Bjjzonder Gerechtshof heeft B. thans conform de eis tot de doodstraf veroor deeld. Een 60-tal deelnemers aan het Internationaal Mu ziekfestival is Maandagmid dag door het prinselijk paar op Soestdijk ontvangen. In Vught is Maandag over leden de heer D. L. Jonker, oud-directeur der Prov. Noord- Brabantse Electriciteits-Mij. De verbruikersprijzen van kaarsen zijn met onge- i'hoi S.D.- vecr 10 verhoogd. Aan de 41-jarig< verrader Pons, die door het Amsterdamse Bijzondere Ge rechtshof ter dood was ver oordeeld, is gratie verleend. H(j kreeg levenslang. Balloncommandante en de „Spin". Tijdens het vlieg- toumooi te Soesterberg zal een 600 m3 grote luchtballon, de „Dr. Cannegieter" opstijgen- Als balloncommandante fungeert mevr. Boes manVisser» de echt genote van de beken de ballonvaarder Boes man Mevr. Boesman heeft slechts kort gele den haar brevet als balloncommandante verworven en het is voor de eerste maal. dat zij het commando op zich neemt- Op dit toumooi zal een der vlieg-toestcl- len die Fokker als scholier bouwde, ,.De Spin", worden gede monstreerd. Het vlieg tuig zal worden voor gereden door een auto uit 1898, dus door een auto uit de tijd, waarin de jonge Fokker met zijn constructieve avi- atische werkzaamheden begon. Kinderbijslag voor natuurlijke erkende kinderen Het Tweede Kamerlid Hoog. heeft aan de minister van so ciale zaken vragen gesteld. O.m. vroeg de heer Hoog of de minister bereid is op korte ter men de totstandkoming van 'n voorziening te bevorderen, waardoor, zonder dat deswege wettelijke rechten worden toe gekend; de mogelijkheid van uitkering van kinderbijslag voor natuurlijke erkende kinde ren wordt geopend, b.v. door ter zake te doen opnemen een post op de begroting voor so ciale zaken. DEMOBILISATIE VOORLICHTING. Het directoraat voor de de mobilisatie van de Koninklij ke Landmacht heeft een boekje uitgegeven, dat een overzicht geeft van de nieu we demobilisatievoorzienin gen. Het boekje dat 136 pag. telt bevat een schat van ge gevens voor demobiliserende militairen. Chr. H.B.S. in Middelburg? In een gedeelte van onze op^ lage van Dinsdag meldden wij reeds dat er plannen z(jn ont worpen voor een Chr. H.B.S. te Middelburg. Men deelt ons thans mede, dat het in de be doeling ligt binnen 14 dagen een bijeenkomst te organiseren ten einde over deze plannen nader te spreken. Verscheidene bij het onder wijs i.e. het bijzonder onderwijs in Zeeland betrokken personen, zullen worden uitgenodigd de ze vergadering bij te wonen. Men hoopt spoedig tot een beslissing te komen, waarna de zaak onmiddellijk by het Dep. van O., K. en Weten schappen aanhangig zal worden gemaakt. Voorstandera van een Chr. H.B.S. te Middelburg gaan er van uit, dat een dergelijke in richting in geen enkel opzicht schadelijk zal zijn voor ae be staande Rijles H.B.S.'en te Middelburg en Vllssingen. Deze scholen zullen voldoen de leerlingen-aanvoer blijven behouden. Men wil met 1 klasse begin nen teneinde de Chr. H.B.S. in 5 jaar tgds op te bouwen. Waarschijnlijk zal men de eerste paar jaar ongesubsidi eerd moeten werken, totdat het de regering blijkt, dat deze in een MmËÉttm school I behoefte voorziet. De werkgelegenheid. Gevraagd worden o-a.: Walcheren: bouwvakarbei ders, zandvormers. bankwer kers, metaalbewerkers, 1-1- boekbinder, mag. bediende, ong. kantoorpersoneel, bewa kers, ongeschoolde arbeiders, naaisters. winkelpersoneel, kantoorpersoneel, huishoude lijk personeel. Het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Middelburg heeft Bij kantoren te Vlissingen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierik" zee, Terneuzen, Hulst, Oost burg en Sas van Gent- Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Druten-Leeu- wen J. H. Renting te Heinkens- zand. De pensioenwetten zijn onleesbaar. Dinsdag heeft de Tweede Kamer een begin gemaakt met de behandeling van twee wets ontwerpen betreffende de pen sioenwetten, namelijk die tot nadere vaststelling van de re gelingen op het gebied van pensioenen, gedurende de be zetting uitgevaardigd en die, tot wijziging van de pensioen wet voor de spoorwegambtena ren 1925. De heer Reemink (C.H.) be pleit, evenals andere Kamerle den, invoering van zusterpen- sioen en een maximum van 5000 eigen pensioen, de heer Dassen (KVP) een bevredigen de regeling van invaliditeits pensioenen. Het minimum wil de hij verhogen van 30 op 40%. De pensioenwet schiet op acht punten tekort, aldus de heer Van Steen (Arb.), die een mo tie aankondigt voor positie- TWEEDE KAMER verbetering van de voorlopig gepensionneerden. SLECHTE TOESTAND PENSIOENFONDSEN. De heer Stapelkamp (AR) betoogt, dat vele ambtenaren het slachtoffer zijn geworden van de onleesbaarheid der pen sioenwet. Zijn fractiegenoot de heer Smeenk, toont zich be zorgd over de weinig rooskleu rige toestand van de pensioen fondsen: wij zullen ons moeten matigen. Verhoging van het maximum voor eigen pensioen acht hjj echter wel verant woord. Mevrouw Fortanier-de Wit (WD) wil in de commis sie tot herziening van de pen sioenwet de Algemene Ned. Onderwrjzersfederatle verte- gennwoordigd zien. Mej. Ten- derloo (Arb.) vindt de pen sioengerechtigde leeftijd voor ambtenaressen en ambtenaren te hoog. Min. Witteman zal Woens dag de sprekers beantwoorden. Zeeland's flnantlële nood. Aan het voorlopige ver slag der commissie van rap porteurs uit de Tweede Ka mer over het wetsontwerp ter herziening regeling der provinciale financien is het volgende ontleend: Enkele leden wezen er op, dat reeds nu enkele provin cies, zoals bv. Zeeland, haar begrotingen sluitend hebben moeten maken door 'n te laag uitgavenpeii te handhaven. Belangwekkend in dit opzicht zyn de gegevens, dienaan gaande verstrekt inde adres sen van de verschillende pro vinciale besturen, met name van Groningen, waarin reeds een tekort van 200.000 voor 1948 wordt geconsta teerd cn van Zuid-Holland, welke provincie na enige ja ren meent noodlijdend te zul len zyn, om van Zeeland en Overyssel maar niet te ge wagen. In verband hiermede werd om een overzicht gevraagd van de wyze, waarop de ver schillende provinciën haar be grotingen voor 1948 hebben opgezet. EINDEXAMEN CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL. Voor de aantekening Nutti ge Handwerken slaagden Dinsdag de volgende leerlin gen van de Christelijke Kweekschool te Middelburg, die vorige week met goed gevolg eindexamen aflegden: M. de Bruyne, Vlissingen, J. Jansen, Meliskerke, D. H. Koning, Barchem, J. de Nood, Middelburg, M. C. van Swig- chem, Westkapelle, P. E. La- porte, J N. Stam, P. W. Vin gerling en H. Wildschut, al len te Goes. GEITENKEURINGEN. Zaterdag werden te Westka pelle, Boudewynskerke en Zou telande geitenkeuringen ge houden. De keuringen stonden onder leiding van de heren W. Sietema en den Engelsen. Westkapelle: De uitslagen luiden: Lamme ren: 2e pr. P. de Kam; Één jarige geiten: 2 st.: Ie pr. W. Faasse; Tweejarige geiten: 1 st.: Ie pr. P. de Kam Lous; Oudere geiten: 3 st.: Ie pr. P. de Kam Lous. B oudewijnskerke Lammeren: le pr. A. Kleine- pr. A, Volbloed lammeren: le pr. pier Jzn.; 2e j Janse Czn. C. v. Sluya. Éénjarige geiten: le pr. L. Krijger; 2e pr. A. Boogaard. Tweejarige geiten: le pr. J. Mal j aars. Oudere geiten: le pr. K. Kleinepier; 2e pr. A. Kleine- tier. Stamboekgeiten: le pr» K. de Witte; 2e pr. A. Boogaard. Zontelande: Lammeren: le pr. P. v. Sluys Wzn.; 2e pr. F. de Wolf. Éénjarige geiten: le pr. L Nieuwenhuize; 2e pr. P. Stroo. Tweejarige geiten: le pr. L Nieuwenhuize; 2e pr. A. Kop pejan. Vlissingen HET ONGELUK IN DE AAGJE DEKENSTRAAT. Naar wij vernemen is de toe stand van de 7-jarige G. de Hartog, die Vrijdagmiddag in de Aagje Dekenstraat te Vlis singen door een bus van de „Stoomtram Walcheren" werd aangereden, bevredigend, hoe wel het verbrgzelde onderbeen afgezet moest worden. CONCERT. Donderdag zal de harmo nie „St. Caecilla" onder lei ding van de heer Jac. Hol- laers een concert in het Bel- lamypark te Vlissingen ge ven. Onder meer zullen worden uitgevoerd werken van E, Pontet, Necqès Etemelles, Carmen Sylva, Tvanovici, fan- taisie Opera Muritana en de beroemde Mars „IJzer en Staal'j D. Muller enz. Middelburg GEITENKEURING. In een vergadering van de Kring van Geitenfokvereni- ;ingen op Walcheren werd leslotèn om op 30 Juli a.s, te Grote zalen voor Tweed ,e ZETO beschikbaar. Publiek krijgt indruk van stand der restauratie. Wanneer op 17 Juni het publiek voor het eerst sedert acht jaar weer het oude Mid delburgse stadhuis zal betre den om de Tweede Z-E.T.O- te bezichtigen, zullen er geen prachtige eikenhouten deu ren opengaan, zal men geen fraai-afgewerktc gothische zalen met kroonluchters en panelen aantreffen, gaat men niet langs een vorstelijke trap naar dc bovenverdie ping. Maar toch zullen de be zoekers, die zich op de hoog te komen stellen van de prestaties en het streven van de Zeeuwse handel en in dustrie. verbaasd zijn over de vorderingen, die reeds in de stadhuisrestauratie even zeer een manifestatie van kunnen en vooruitgang zijn bereikt. Dit geeft aan de tentoonstelling een bijzonder en zeer aantrekkelijk aspect. Het Tweede Zeto-comité heeft, eveneens in het Schut tershof, in het gothisch ge deelte van het stadhuis een uitstekende tentoonstellings ruimte gevonden: ruime za len, waarin vele stands kun nen worden ondergebracht en waarin het publiek niet behoeft te dringen om wat te zien. Het heeft de restaura teurs en hun medewerkers heel wat moeite gekost om deze zalen tijdig zover ge reed te hebben, dat zij zich voor de inrichting van een expositie leenden Maar men heeft alles op alles gezet en thans is men, afgezien van enige kleinigheden, zo ver, dat de stadhouders de hun toegewezen plaats kunnen innemen IMPOSANTE ZALEN De bezoekers zullen op het terrein komen via de schut tingsdeur aan de Vlasmarkt; hier zijn houten huisjes ge plaatst voor verkoop en con- tróle van de entreekaarten. De hoofdingang boven het bordes vormt de toegang tot de tentoonstelling. Men komt hierdoor in de grote hall, die tot voor kort nog een zeer onherbergzame in druk bood. Hoewel de muren er nog kaal uitzien en de ra men overal kieren, bezit de zaal thans stijl. Dit is te dan- den aan het fraaie eikenbou ten plafond, dat onlangs is aangebracht Voorts is een noodvloer van tegels gelegd. Daar het onmogelijk was op de bovenverdieping te ko men, anders dan door be klimming van steigers, moest tevens een noodtrap worden aangebracht: deze is van hout en rust op de betonnen constructie voor de toekom stige trap Deze constructie kon niet gebouwd worden, zonder dat de betonkoker voor hete lucht werd aange bracht, omdat deze hier di rect achter is gelegen. Onder de trap zijn twee telefoon cellen geplaatst. waarvan met name de standhouders veel gemak zullen ondervin den. GROTE RUIMTE. Achter deze hall is een tweede zaal, waarin eveneens een eikenhouten zoldering prijkt- Gaat men de brede trap op, dan komt men in de grote zaal boven de hall, de burgemeesterskamer en de imposante burgerzaal, waarin nog geen gewelf is gebouwd, zodat men, naar boven zien de, de stalen spanten van het dak aanschouwt. In de voor malige Vleeshal wordt hard gewerkt aan het eikenhouten tongewelf. Het voorste ge deelte van deze ruimte, door een muur van het overige deel gescheiden, is echter ook beschikbaar voor het Zeto-co mité; hier komt een thee- schenkerii, waar de bezoe kers de rondgang over de tentoonstelling een ogenblik kunnen onderbreken. Loopt men thans de lege zalen door, dan kan men zich nog moeilijk voorstellen, dat Mercurius hier over twee we ken zün herautstaf zal zwaaien. Tegenover het bor des is echter de eerste voor bode van de handelsgod, een Middelburgse bouwmateria- lenhandelaar, druk in de weer met de opbouw van een grote stand. MOEILIJKHEDEN OVERWONNEN. De activiteit van de Zeeuw se middenstand en industrie welke in de organisatie van deze tentoonstelling tot uiting komt, geeft moed en vertrou wen voor de toekomst. De heer A. S. de JongeÉ secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland en be stuurslid van de Tweede Zeto, die het Zeeuwse bedrijfsleven door en door kent en met wie wij dezer dagen een gesprek hadden, wees op de vele moei lijkheden, welke handel en in dustrie na de bevryding heb ben moeten overwinnen. Bgna dodelijke verwoestingen, leeg geroofde fabrieken, gebrek aan arbeidskrachten, schaarste aan grondstoffen en last not least uiterst moeilyke verkeersver bindingen! Wanneer men dit alles in aanmerking neemt,- dan is de Tweede Zeto 'n evenzeer ver rassende als verheugende de monstrate van wat door 't zwaar getroffen Zeeuwse be drijfsleven in deze moeilyke jaren werd gepresteerd. Zó 2 het ook de hoogste autoritei ten in den lande, met name de ministers van wederopbouw en economische zaken, die beide reeds op bgzondere wijze van hun belangstelling hebben doen blijken. Moge het zó ook ge zien worden door de Zeeuwse burgery wanneer zij door een massaal bezoek aan de Twee de Zeto toont het initiatief èn het doorzettingsvermogen van het bedrijfsleven en van de or ganisatoren van deze tentoon stelling te waarderen. De Hindoestanen hebben het feit, dat zij twintig jaar in Suriname verblgven, ge vierd. Middelburg een kringkeuring van melkgeiten en geitlam meren te houden. Er hebben zich reeds twaalf verenigin gen voor medewerking hier aan opgegeven. In de jury werden benoemd de heren W. Sietema en C. den Engelsen; arbiter is ir. Harmsen té Middelburg. WEDVLUCHT Zaterdag 5 Juni hield de Postduivenvereniging „De Telegraaf" te Middelburg een wedvlucht van St. Quen- tin (Fr.) uit. Afstand plm. 187 km. De duiven werden met Z W. wind om 10.30 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok om 12 uur 41 min- en 44 sec, snelheid 1419-23 m. per min. De prijzen werden behaald als volgt: E. G H. Graaf huis 1 en 10; R.Dirven, 2 en 7, beiden te Middelburg; C. Pouwer (Vee- re), 3. 4 en 8; W. M. Walra ven, 5 en 9 en W. Daane 6, beiden te Middelburg. VOORBODE VAN DE VERKIEZINGEN. Op bepaalde „strategische** plaatsen in Middelburg rijn thans aanplakborden opge steld, waarop de politieke partijen, die in Zeeland met een Hist uitkomen, hun affi- che's kunnen aanbrengen. DS. KELDER KOMT SPREKEN. Det oud-Middelburger, ds. W. H. Kelder, Ned. Hervormd predikant te Leiden en be roepen door Amsterdam, zal op 23 Juni in een vergadering in het Schuttershof te Mid delburg, georganiseerd door det Partij van de Arbeid in samenwerking met de Prot. Chr. Werkgemeenschap, spre ken. Zoutelande COLLECTES IN ALPHEN AAN DE RIJN. Zondag Is ds. A. P. Lefeber suit Alpheü a. d." Ryn met en kele kerkeraadsleden op bezoek geweest by de Ned. Herv. Ge meente te Zoutelande. Ds. Le feber ging in beide diensten voor. Eenmaal per maand wordt te Alphen gecollecteerd voor de door oorlogsgeweld getroffen Hervormde kerk te Zoutelande. Het bedrag van vyfduizend gul den is reeds ver overschreden en elke maand komt er onge veer 400 by. GEMEENTERAADS VERGADERING. Vrijdag 11 Juni zal de ge meenteraad van Zoutelande des 's middags 3 uur bijeen komen. TENTOONSTELLING NAAICURSUS. Door de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten plattelande werden te Zoutelande onder lei ding van de lerares, mej. Koppejan, gedurende 30 we ken naaicursussen gegeven, waarvan druk gebruik is ge maakt. Donderdagavond werden de gemaakte en vermaakte kledingstukken tentoonge steld in „De Rode Leeuw" Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Kodde. Spr. vond, dat het geld, dat de gemeente aan deze cur sussen besteed had, de vruch ten wel had opgebracht. Daar de klederdracht snel aan het verdwijnen is, voelen de vrouwen dat het nu zaak is, burgerkleren te kunnen ver vaardigen. Mej. Koppejan dankte de burgemeester voor zijn medewerking en hoopte dat er ook nog een kookcur sus en een tuinbouwcursus zou komen. Tot slot bedankte mevr. Jobse namens de cursisten de lerares en bood haar als blijk van waardering een geschenk aan. I Westkapelle DE HERVORMDE VROUWENVERENIGING. De Ned. Herv. vrouwenver eniging „In dienst der kerk" te Westkapelle heeft het vol gende bestuur gekozen: de da mes A. Oosthoek—Kruyt, N. DominicusWesterbeke, A- VerstraateSimonse, A. SighemHeli ten en A. van RooyenPostma. O.- en W.-Souburg BRANDWEERWED STRIJDEN Op het terrein „Midden hof" te Souburg zullen Za terdag brandweerwedstrijden worden gehouden, waaraan deelgenomen zal worden door 13 ploegen. Vertegen woordigd zullen zijn de kring Walcheren van klasse C de provinciale afdeling van klasse B. Gemeentesecretaris Zierikzee benoemd. Tot secretaris van de ge meente Zierikzee werd be noemd de heer G. Grolleman, sedert Februari 1947 secretaris der gemeente Bruinisse. De heer Grolleman, die thans 29 jaar oud is, kwam na met goed gevolg de H.B.S. te Hee renveen te hebben doorlopen op de secretarieën van 4 Friese plattelandsgemeenten. Daarna ging hy naar Mid delburg en var. Middelburg naar Hengelo. Hierna verliet hg de secreta rie, om stafmedewerker te worden aan de VUGA, doch biykbaar kon hy toch zijn oude liefde niet vergeten, want hij solliciteerde in begin Februari 1947 naar de betrekking van secretaris der gemeente Brui nisse en werd toen ook als zo danig benoemd. Zijn werk te Bruinisse, waar een grote ach terstand was in te halen, ten gevolge van de evacuatie en de verwoesting, trok algemeen de aandacht. Het is dan ook voor deze gemeente jammer, dat de heer Grolleman reeds weer zo spoedig zijn post verlaat, te meer daar hij ook, nu de tijd hem dat toeliet, aandacht be gon te besteden aan de samen leving buiten de muren van het gemeentehuis en veel cultureel en sociaal werk in staat van voorbereiding was. Met de Z.L.M. naar Frankrijk. Dinsdagmorgen is wederom een groep Z.L.M.-ers naar het buitenland vertrokken om daar de landbouw te bestuderen. Ditmaal Frankrijk het doel van de excursie. Aan deze tocht, die per bus wordt gemaakt, nemen 57 personen deel, onder wie de voorzitter van de Z.L. M., ir. Geuze, de secretaris, mr. Schlingemann en ir. Stolp. Het overgrote deel der deelne mers verzamelde zich te Goes, terwijl de Zeeuwsch-Vlamingen zich in België by het gezel schap zouden voegen. Tijdens deze excursie, die tot Vrijdag a.s. duurt, zullen ver schillende grote landbouwbe drijven in N.-Franrijk worden bezocht, terwijl verder onder meer een rondrit door Parys op het programma staat. Goederenwagon In Middelburg in brand. Terwijl Dinsdagmiddag op het emplacement van de Ned. Spoorwegen te Middelburg een alleenstaande goederen wagon met hout werd gela den, brak plotseling door on bekende oorzaak in het op de wagon gebouwde hokje brand uit- Onmiddellijk ging men het vuur met 't blusap- paraat van een rangeerloco mobiel te lijf, doch alarmeer- dè. tevens de brandweer, om dat mert vreesde de wagon en het hout niet te kunnen red den. Toen echter de brand weerspuit op het emplance- ment arriveerde, had men de vlammen reeds bedwon gen. Directie Gasturbine maatschappij. Tot directeur van de N.V. Gasturbinemaatschappij, «die dezer dagen te 's Gravenha- ge werd opgericht, is be noemd ir. H. W. van Tijen van de N.V. Kon. Maatschap pij „De Schelde". 1 eeuwse s Geslaagd voor het exa men 3e stuurman, de heer A. Josiasse, leerling van de „De Ruyterschool' te Vlissingen. De collecte voor de Sticht ting 19401945 heeft te Nw.- en St. Joosland f 510 opge bracht. De collecte voor de Stichting Kinderbescher ming 50-08. Geslaagd voor 3e stuur? man M. C. G. Bouwmeester, leerling van de De Ruyter school te Vlissingen. MIDDELBURG. Woensdag: Kunstmuseum: Expositie werk van Clai re Bonebakker, 15; Electro: „I'll walk besi de you", 7 en 9.15 Donderdag: Concert- en Ge hoorzaal: Generale repe titie „Tot Oefening en Uitspanning" met solis ten, „Les Béatitudes" van César Franck, 7-30; Schuttershof: P. -v. d. A. Rede Jhr. mr. Van dei- Goes van Naters, 8; Zeeuws Oorlogsmuseum: geopend 1012 en 24; Kunstmuseum en Elec tro: zie Woensdag VLISSINGEN. Woensdag: St. Jacobskerk Herv. Vrouwenveren, enigingen 7-30. Alhambra „De Intrigant" 7 en 9. Luxor: „De Witte Pim pernel" 7 en 9. Donderdag: Nieuwe kerk Herv Vrouwenverenigin- 10. Alhambra: „De intri gant" 7 en 9. Luxor: „De Witte Pimpernel" 7 en 9. Bellamypark „St. Caeci- lia 8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2