Duitsers in „Mariënbosch" hebben het zo slecht niet NIEUWS UIT ZEELAND Minister Lieftinck weer in Nederland. Nieuws in een Noiedop WALCHEREN i eeuwaa nippen jT-genda De regering wil de kloof dempen. De minister van justitie, mr. J. H. van Maarseveen. heeft Zaterdag te zgnen departemen- te een persconferentie gehou den. waarop de publicaties in verband met het kamp Mariën bosch te Ngmegen ter sprake kwam. minister merkte op, dat hy aan de ene kant werd af geschilderd als een minister van barmhartigheid en aan de andere kant als een minister van de Gestapo. Heel veel cri- tiek had achterwege kunnen biyven als men de inlichtin gen, waarover men beschikte, even had getoetst by de daar voor geëigende instanties. DE VOEDING. Ten aanzien van de voeding ln het kamp deelde de minis ter mede, dat deze uitstekend is en dezelfde als welke Neder landers krygen. Alles wordt in natura uitgereikt, zodat de bewoners zelf kunnen contro leren of zij krygen, waarop zij recht hebben. De gezinnen worden bijeen gehouden. Er zyn aparte ba rakken, waar dc jeugd des nachts verblyft. Het aantal brieven,- dat ver zonden en ontvangen mag wor den, is onbeperkt, maar er is censuur. Ook mogen levensmiddelen pakketten worden ontvangen, slechts levensmiddelen uit de zwarte handel worden geweerd. Het kamp Mariënbosch is uitgekozen omdat het gemak- keiyk ligt als concentratie- plaats, nameiyk dicht by dc grens. Het verblgf moet er zo kort mogelyk duren, maar de geallieerde bezettingsautoritei ten wens uitgeleide „en mas- sse" en niet privé. ONDERDUIKERS. Men heeft bezwaren geuit tegen het „van het bed lich ten". De rgksvreemdcllngen- dienst heeft daartoe nooit op dracht gegeven, maar dit over- Vruchtbaar financieel contact. Zaterdagavond arriveerde per K-L.M.-lijntoestel uit Ba tavia minister Lieftinck, die in de afgelopen 14 dagen in Djocia tezamen met minister L. Götzen besprekingen heeft gevoerd met de lt.-gouver* neur-generaal en de betrok ken staatssecretarissen over een aantal financiële onder werpen, waarvan tussen Ne derland en Indonesië ge meenschappelijke belangen bestaan. In dc douaneloods op het vliegveld deelde de minister aan de aanwezige journalis ten mede, dat het contact bij zonder vruchtbaar is geweest cn tot een grote mate van overeenstemming heeft ge leid inzake de voorwaarden, waaronder een blijvende sa menwerking tussen de beide landen op financieel-econo- misch gebied in Unie-ver band zal kunnen worden ver zekerd. Samen hebben wij de in houd ontworpen van een fi- nancieel-cconomisch accoord, dat aldus dc minister in overeenstemming tussen dc partners deel zal kunftcn uitmaken van het Unie-sta tuut- Daarnaast hebben wii een regeling voorbereid van de bestaande financiële be trekkingen- Bij een en ander is uiter aard rekening gehouden met de financiële toestand van het koninkrijk, de sociale- en politieke verlangens der In donesiërs en met de Neder landse en buitenlandse be langen. die in Indonesië ge vestigd zijn, of tot weder zijds voordeel zullen kunnen deelnemen, door verschaffing van kapitaal en bedrijfserva ring. in de ontwikkeling van 's lands welvaartsbronnen Over de politieke verhou ding van Nederland met de Republiek wenste minister Lieftinck zich niet uit te la ten. Britse duikboot voor Nederland. I>e Britse onderzeeboot „Tau rus" is Zaterdag te Gosport plechtig aan de Nederlandse marine overgedragen. Veluwe-bataljon nam afscheid. DEFILE VOOR H M- DE KONINGIN Het Veluwe-bataljon. dat uit Ned- Indië repatrieerde heeft Zaterdag te Apeldoorn afscheid genomen. De burge meester van Apeldoorn sprak de militairen toe Kolonel W. J. Sluiiter. commandant van de U-brigade, reikte aan mej. J. W. Andriessen het offi cierskruis in dc O-N.-orde uit- In de loggia van de Kon- stallen ten paleize Het Loo werd een koffiemaaltijd ge bruikt. waarna gedefileerd werd voor H.M. de Koningin. H M- de Koningin onderhield -ich met dc familieleden der '•«•sneuvelde militairen van het bataljon- Ook tegenover dc familieleden van dc terug gekeerde militairen toonde gelaten aan het beleid van de gemeenteiyke politie. De minis ter erkende, dat het inderdaad is voorgekomen, dat wan neer vrees voor ontvluchting bestond mensen 's morgens vroeg van bed zyn gelicht. Reeds voor de „persbelangstel ling" is het bevel uitgevaar digd. dat tevoren gewaar schuwd moest worden. Van de tweehonderd ziin er toen hon derdtwintig ondergedoken. Dat men niet weet waarom men wordt uitgeleid ïykt de minister hoogst onwa&rschnn- ljjk. Nog nooit zgn vreemde lingen met zoveel rechtswaar borgen omgeven uitgeleid als juist de Duitsers. GEEN WROK. De minister verzekerde voorts, dat het volkomen on juist is, dat gevoelens van wrok of ressentiment een rol zouden spelen. De rgksvreemdelingen- dienst werkt er toe mede, dat Duitse kinderen in Nederland gastvrij worden ontvangen. Do regering is bezig het con tact tussen Nederland en Duitsland weer te doen lopen. De kloof tussen belde landen moet worden gedempt. Byzondere consideratie wordt gebruikt ten aanzien van Duit sers, dlo met Nederlandse vrouwen getrouwd zyn. Voorts deelde de minister mede, dat een nieuwe instruc tie is verstrekt aan het be heersinstituut om geen meube len te verkopen voor iemand definitief is uitgewezen. Minister Gielen opende tentoonstelling te Roosendaal. Zaterdagmiddag heeft Mi nister Gielen te Roosendaal de tentoonstelling Waroubi (Wat Roosendaal U biedt) officieel geopend. Deze tentoonstelling wordt van 5 t.m. 13 Juni ge houden in het kader der jubi leumfeesten. De expositie-ruimten beslaan tezamen een oppervlakte van 4000 M2. Truman op vetüdezJngstoumee. EEN RONDREIZEND WITTE HUIS. Sinds Vrijdag jl. regeert president Truman vanaf het spoor. Het rondreizende Wit te Huis bestaat uit de 13 rij tuigen van ziin extratrein, waarmede hij 18 staten van de Ver Staten zal doorreizen. Omstreeks 23 Juni wordt hij in de hoofdstad terug vér- wacht. De president zal viif grote „op schrift gestelde" redevoe ringen uitspreken, benevens een 50-tal toespraken „voor de vuist weg" van het achter balkon van zijn eigen rijtuig af, dat achter aan de trein is vastgemaakt. Verder staan nog troepenschouwingen, be zoeken en diverse manifesta ties op het program, en dit alles met het oog op de pre sidentsverkiezing in Novem ber a-s. Truman verblijft in het laatste riituig. waar hij be schikt over een kamer met badkamer, een salon en twee andere kamers. Verder is er nog een keuken en een par ticuliere eetkamer. De hoge ambtenaren van het Witte Huis, en de naaste medewerkers van de presi dent bezetten het volgend rijtuig. Jaarvergadering Onze Vloot. HET ZEECADETTENCORPS* In Hotel Polen te Amster dam heeft de Kon- Ned. Ver- Onze Vloot Zaterdag haar jaarvergadering gehouden onder leiding van de heer N- van Zalinge Het ledenaantal beweegt zich in stijgende lijn. De kapitein-luitenant ter zee A. Kroese deed mededelingen over de oprichting van de stichting Het Zeeverbond en een daarvan uitgaand zee- cadettencorps. In het ver bond zullen overheid en par ticulieren samenwerken voor het wekken van belangstel ling voor de scheepvaart en het aankweken van nautische kennis. Een zeecadettencorps be staat in Engeland reeds ja ren. Bü dit nautische jeugd werk staat de karaktervor ming voorop. Het corps zal staan onder een raad van toezicht, samengesteld uit vertegenwoordigers van het zeewezen, geestelijke- en so ciale verzorgers, jeugdleiders enz. Asperge-oogst valt tegen. De Bergen op Zoomse as perge-telers kijken met een benauwd hart naar de lucht. Het weer zal gauw moeten veranderen, wil er van het seizoen nog iets terecht ko men. De dag-opbrengsten worden snel geringer en men vreest, dat men het totaal van vorig jaar (175-000 kg.) zeker niet zal bereiken. De asperge heeft namelijk veel warmte en weinig water no- 'ïje enige troost voor de Bergse tuinders is nog, dat hun product nog steeds het hoogst geklasseerd is en dat de beste klassen nog 10 tot 12 et- per kilo meer opbren gen dan de asperges uit ande- •*e. stroken van het land. Levenslang geëist tegen roofmoordenaar. De officier van Justitie, mr. Hustinx eiste te Breda levens lange gevangenisstraf tegen de 43-jarige P. de J. uit Roosen daal, de dader van de moord aanslag op Paulina van den Broek, op 24 Juli van het vo rig jaar gepleegd, naby de Stok te Roosendaal. De 43-ja- rige Paulina v. d. Broek werd door verdachte naar de afge legen terreinen naby de Peren boomstraat gelokt, onder voor wendsel dat een man, die daar in een keet woonde, een bed te koop had. Met 11 in haar portemonnaie, begaf zy zich op weg. Op de afgesproken plaats wachtte de J. de vrouw op en overviel haar. Hij sloeg haar met een steen bewuste loos en roofde haar portemon naie en huissleutel. In haar huis wist hij het geldkistje te staan, waaruit hy 192 stal. De vrouw overleed enige dagen later. Als getuige werd gehoord de kermisreiziger K., die met hem in een cel had gezeten. De J. had aan zijn medegevangene zyn daad bekend en ook ver teld de heer Driessen uit Bre da, die sinds Mei '45 wordt vermist, te hebben vermoord. Het lijk zou hy begraven heb ben in het grensgebied tussen Roosendaal en Esschen. De po litie heeft naar het stoffelflk overschot gezocht, maar de plaatsaanduiding was te vaag. De bedrijfsorganisatie in de landbouw. Op een vergadering van 't Drents Landbouwgenootschap in Assen heeft de heer H. D. Louwes, voorzitter van het Kon. Ned. Landbouwcomité, gesproken over de publiek- rechtelgke bedryfsorganisatie in de landbouw. De heer Louwes pleitte voor een levendiger appèl anuit de Ned. Herv. Kerk op de huidige verantwoorde lijkheid van de Christen op dit -terrein. Spr. noemde de publiek- rechteüjke bedrijfsorganisatie noodzakeiyk voor de redding van onze demoertatie. Brabantse boeren versjacheren hun veevoer. In Baarle Nassau is door ambtenaren van dc C.C.D. een omvangrgke smokkelaffaire ontdekt, waarbij naar schat ting een honderdtal boeren uit de gemeenten Baarle-Nassau, Alphen, Chaam en Ulicoten zyn betrokken. Veevoeder op Nederlandse toewijzingen verstrekt, werd aan Belgische afnemers ver kocht. Als hoofdschuldige werd gearresteerd de te Baarle wo nende veevoederhandelaar A. van T. Het gaat hfer om een partij van enkele honderddui zenden kilogrammen. De noodzakelijkheid van grenscorrecties. Namens de commissie voor lichting in Gelderland inzake de geëiste grenscorrecties heeft ir. Maris, hoofdinge nieur dir. voor Gelder land van de Rijkswaterstaat een persconferentie gehou" den. waarin hij de noodzake lijkheid van de voorgestelde wijzigingen bepleitte. De kosten van de wederop bouw der te verwerven ge bieden schatte hü op 100 millioen. hetgeen dus in min dering komt van de baten- Bernard Shaw krijgt een standje. Een Duits denazifica- tiehof verklaarde „een stille verachting voor Bernard Shaw te koeste ren wegens zyn brief, waarin hy denazificatie niet alleen dom, maar „op dit ogenblik een mis dadige onderneming" noemde. De brief van Shaw werd door de verdediger overgelegd, by de behan deling van de aanklacht tegen Werner Krauss, die schuldig werd bevon den de nazi-propaganda krachtig te hebben ge steund door zijn rol in de film „Jud Süss". Shaw schreef de brief in antwoord op een schrjjven van Krauss. Het hof legde Krauss 5000 Rijks mark boete op. Volgens het Amerikaanse blad „Variété" bestaat voor de film „Het yzeren gordyn", wel ke thans ln grote Amerikaanse steden wordt vertoond, slechts geringe belangstelling. De bevolking van de stad New York is sedert het einde van de oorlog met een millioen toegenomen en be draagt thans 8-005-000 zielen- Een aantal Nederlandse arbeiders die in Duitsland wonen zullen in Nederland te werk worden gesteld. Zij komen dagelijks per auto uit Kleef, Emmerik enz om in Nijmegen en omgeving te werken. Henriëtte Davids is met de „Nieuw Amsterdam" uit New York naar Nederland vertrokken. In December zal zij opnieuw naar de Ver. Sta ten gaan- De Centrale van Chris- teliik-Historische Vrouwen groepen zal van 14 t-m. 16 Juni a.s- een conferentie hou den in het Gereformeerd Zenmngscentrum te Baarn. In een Hongaars dorp hebben 500 dorpelingen de Sarochie bestormd. Hierbij wam een politieagent om het leven en werden twee personen ernstig gewond. Naar „de Nieuwe Gids" bericht, zou de visserij crisis in België thans spoedig opge lost worden. Volgens het blad zou van September a-s. af een minimumprijs voor vis worden vastgesteld. In Zierikzee op Zondag winkels open. B. en W. van Zierikzee hebben in verband met het bezoek van toeristen aan Zie rikzee besloten een beperkte gelegenheid te geven tot het openstellen van winkels op Zondag. Zondag 6 Juni Icon den winkeliers, die in hoofd zaak prentbriefkaarten, boe ken, souvenirs enz verkopen, na verkregen vergunning hun winkels gedurende vier uren voor het publiek open stellen. Montagewoningen te Sas van Gent. In een spoedvergadering besloot de gemeenteraad van Sas van Gent 40 montagewo ningen te laten bouwen. De huizen zullen van hetzelfde type ziin als de woningen, die momenteel in Vlissingen worden gebouwd, terwijl de bouw vermoedelijk door de zelfde aannemer zal geschie den De kreeftenvangst loopt terug. De kreeftenvangst te Yer- seke is tengevolge van het koude weer en mede door de verschaling die zij ondergaan, teruggelopen. De prijs was deze week iets meer dan y°" rige week en bedroeg gemid deld ruim 15 per kilo Veel last ondervinden de kreef tenvissers van de krabben, die in zo ruime mate aanwe zig ziin, dat zij de korven bijna vullen. ORGANISTEN VERGADERDEN IN ZIERIKZEE. Het district Zeeland van de Nederlandse Organisten Vereniging vergaderde Zater dag in Zierikzee. Als voor naamste punt stond bezichti ging en bespeling van het or gel in de Grote Kerk op de agenda. De heer W. P. L. Bakker uit Zierikzee gaf een overzicht van de geschiedenis van het instrument, waarna de heer Jan Rijn uit Middel burg werken van Bach, Sweelinck, Distier Schuurman speelde. Bij dit concert kwam de voortreffe lijke dispositie van het orgel wel zeer tot zijn recht. Het concert werd, behalve door organisten, ook bijge woond door verschillende be langstellenden Tenslotte werd het orgel in de Chr. Gereformeerde Kerk bezichtigd. Mosselzaadvisserij. Curatorium Chr. Lyceum. Tot praeses van het Curato rium van het Chr. Lyceum te Goes is gekozen ds. J. H. Boer- ïyst In de door het bedanken van drs. C. Stam en Dr. A. H. Oussoren ontstane vacatures zyn benoemd de heren J. La- Sort, bankdirecteur te Goes eu van Tuinen, referendaris, chef der le afdeling van de Provinciale Griffie te Middel burg. Eindexamens Rijkskweekschool. Voor het eindexamen der Rijkskweekschool te Middel burg slaagden AL J. A. Bil, Vlissingen, A. v. d. Ende, Goes, J. J. v. Klippe, Goes, C. Tem- me, Middelburg, B. J. v. d. Velde, Borssele. Eén candidaat werd afgewezen. Ondanks het zeer ongun stige weer was de aanvoer van mosselzaad vorige week toch nog tamelijk bevredi gend. Zij beliep ongeveer 15.000 tonnen. Algemeen wordt te Bruinisse echter geklaagd, over de zeer klei ne banken mosselzaad, die in het thans opengestelde deel van de Waddenzee, de voor malige Zuiderzee, worden ge vonden. Het wordt iedere week moeilijker een goede vracht mosselzaad bii elkaar te vissen. Toch liep de prijs voor het ten verkoop aangeboden mos selzaad snel achteruit. Hij daalde tot plm. 1-25 per ton. Vlissingen „DE NEDERLANDSE VROUW". Het plaatseiyk comité te Vlissingen voor de tentvonstel- ling „de Nederlandse Vrouw 18981948" verzamelde 3010 handtekeningen en 1264,85 voor het huldeblijk van de Ne derlandse vrouwen aan H.M. de Koningin Voor het boek met handtekeningen, dat H.M. zal worden aangeboden, maakte de heer G. Jacobs ter inleiding van de Vlissingse bladzijden een fraaie pentekening. HONDEN TENTOONSTELLING. Op de te Breda gehouden In ternationale hondententoon stelling behaalde de heer F. W. Peters te Vlissingen de 1ste prijs met zijn Hollandse her dershond „Ciske van Wol- faartsdijk". Ook de heer G. Bosveld te Vlissingen behaalde de 1ste prijs met zyn New Foundlander „Koos van Froonacker". Middelburg Kerknieuws GEREF. KERKEN (ART. 31 K.O.). Aangenomen naar Goes A. Hordijk te Loenen aan de Vecht. EVANG. LUTH. KERK. Drietal te MiddelburgVlis singen: A. K. v. d. Mey te Ny- megen, J. P. vein Heest te Am sterdam en C. Pel te Amster dam. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Kruiningen P. H. Quartel te Kethel en Spa- land. Bedankt voor Zoimemgire ds. da Costa te Oudenbosch. Marktberichten. VEILINGS VER. „WALCHEREN." 4 Juni 1948. Groenten: Andy vie 813 Doperwten (stam) 6378; Postelein 3342; Rabarber 1116; Spinazie 1124; Sa voy e kool 1825; Spitskool 29; Peulen 151; Tumbonen 29; dubbele Princessen 151 193; Snijbonen 137—142, al les per kg. Bloemkool IA 4659; ld. I 24—57; id. II 15—31; id. Ill 516; Platglaskomkom- mers IA 32; id. I 26—32; id. II 10—25; id. IH 7—21; Na- tuursla I 36; id. II 34, alles per stuk. Bos Kroten 2840; bos Selderij 14—16; bos Peen 17 54,- alles per bos. Fruit. Aardbeien 130207 per kg. Aardappelen. Grote 2529; Drielingen 1924; Kriel 8 17, alles per kg. Diversen. Honing 216223 per pot. Toegekend aan Korp. der Mariniers C. Malipaard te Vlissingen, de bronzen medail le voor 12% jaar trouwe dienst bij het Korps Mariniers. HOGERE HOTEL-VAKSCHOOL. Voor het examen van de Hogere Hotel-vakschool, dat in Mei in Den Haag werd af genomen, zijn geslaagd, mej. N-van Graafeiland te Middel burg en de'heren N. Boude- ling te Kruiningen en F. H- van 't Westende te Middel burg. DE VERVAARDIGING VAN BEHANG. De vakgroep Schildersbe drijven organiseerde Vrijdag avond in de Bogardzaal te Middelburg in samenwerking met de Middelburgse Schil- derspatroonsvereniging „een studieavond - óver de vervaar diging van behangselpapier. Ondermeer toonden de leden van de Middelburgse Studie club voor Schilders him be langstelling. Een employé van de behangselpapierenfabriek Rath en Doodehever vertelde met behulp van een uitge breide serie uitstekende licht beelden op boeiende wgze over de fabricatiemethode en over de inrichting van de fa briek. In de pauze kon men walsen, die voor het druk ken worden gebruikt, hout blokken, zoals vroeger voor het drukken in gebruik zeldzame soorten behangsel papier bewonderen. Zoutelande VEEKEURING ZOUTELANDE. Woensdagmorgen is te Zou telande een veekeuring ge houden De uitslag is als volgt: 2-jarige stier L. Vos 2e pr., 1-jarige stier P- Diiigemanse 2e pr. Tevens beiden inge schreven. Eerste kalfskoeien; Eig. KI. Verhage 79 pnt.; E. Koppe- jan 79 pnt-; J. Kodde 78 pnt.; J. Clarisse 78 pnt.; C. Kleine pier 77 pnt.; L. Geschiere 77 pnt.; L Geschiere 77 pnt.; J. Koppejan 77 pnt.; A. Roose 77 pnt.; J. Koppejan 76 pnt- L. Geschiere 76 pnt.; P. Dim gemanse 76% pnt; A. Mal- jaars 76 pnt. J. de Witte 76 pnt.; K. Verhage 76 pnt.; A. Boogaard 76 pnt. Tweede kalfs-koeien: Eig. A. Roose 81 pnt.; P. Dinge- manse 80 pnt.; C. de Visser 79 pnt.; J. v. Sluys 79 pnt. W. de Kam 79 pnt.; P. de Vis ser 77 pnt; P- Dingemanse 77 pnt; A. Boogaard 77 pnt. P. Dingemanse 76 pnt.; L. Geschiere 76 pnt Derde kalfs-koeien: Eig. C. de Visser 80 pnt; J. Maljaars 79 pnt.- M Janse 79 pnt. Vierde kalfskoeien: Eig. J. Koldde 81 pnt; G. Koppejan 80 pnt: J. Kodde 80 pnt.; A. Roose 79 pnt.; J. v. Sluys 79 pnt.; K. Kleinepier 78 pnt J- C. Koppejan 77 pnt. Oudere koeien: Eig. C. Kleinepier 82 pnt, tevens kampioen: J. Wisse 81 pnt.; W. de Kam 80 pnt.; A. Franc- ke 80 pnt- Kalf vaarzen: Eig. J. de Witte 1; A. Francke 2, E. Janse 3. Vaarzen: Eig. J. v. Sluys 1; J. Kodde 2; J Wisse 3; J. Kodde 4. Op de keuring zijn 50 stuks vee aangevoerd. De kwaliteit van het vee was volgens de keurmeesters best te noemen. Oostkapelle RAADSVERGADERING. D gemeenteraad van Oost kapelle komt Donderdag 10 Juni des avonds te 7 uur in openbare vergadering bij een. E.ELB.O.-WEEK. De afdeling EJELB.O. te Oost kapelle houdt van 7 tot 12 Juni een E.H.B.O.-week. Men wil de bevolking op de hoogte bren gen van de noodzakelijkheid van goede eerste hulp by onge lukken. In de etalage van de heer P. de Visser zgn een aan tal E.H.B.O.-artikelen uitge stald. Zaterdag 12 Juni zal op het terrein van de Openbare school een demonstratie wor den gegeven. De muziekvereni ging „Crescendo" zal deze de monstratie met muziek opluis teren. O.- en W.-Souburg JUBILEUM WEDVLUCHT. Aan de jubileum-vlucht die door de vereniging van post- duivenhouders „De Luchtbode" te Souburg werd gehouden van Cortseil uit (330 km.) vlogen 266 duiven mee,- waaronder dui ven uit Middelburg en Vlissin gen. De eerste 10 prijswinnaars waren: le en 5é J. Fran gooi. Souburg; 2e L. J. Izeboud, Vlisingen; 3e Mommaas, Vlis singen; 4e W. Minneboo; 6e J. Florusse; 7e A. de Wart, allen Souburg; 8e J. J. Snoep, Mid delburg; 9e P. Babijn en 10e W. P. Wouters, beiden Sou burg. De beker, geschonken door de heer L. Korff, werd ge wonnen door L. J. Izeboud, Vlissingen. Westkapelle COMF1}® JUBILEUM FEESTEN. Te Westkapelle is een comi té opgericht, dat zich zal be lasten met de organisatie van de a.s. Jubileumfeesten. Het dagelijks bestuur van dit comi té is als volgt samengesteld: W. Gabriëlse, voorzitter, P. de Vos, 2e Voorzitter, D. Verhulst, secretaris, K. Flipse, penning meester. Ritthem VERENIGINGSLOKAAL. Dinsdag vergaderde de raad van de gemeente Ritthem, on der voorzitterschap van burge meester Daniëlse. Met de be zoldigingsregeling voor het per soneel van de keuringsdienst van waren, evenals met die voor de ambtenaren van burgerlijke stand ging de raad accoord. ABATTOIR. Geen goedkeuring werd ge hecht aan de gemeenschappe lijke exploitatie van het abat toir te Middelburg, daar in 1930 grote kosten zgn gemaakt voor de bouw van een eigen slachthuis met woning en win kel. Ook werd artikel 7 onbil- lgk geacht, daar de tot de kring Vlissingen behorende gemeenten vanaf 1 Jan. 1942 dienen bg te dragen in de na delige saldi van de kring Mid delburg. De gemeenten Blgge- kerke, Koudekerke, Oost- er West-Souburg, Ritthem et Vlissingen hebben in de jaren 1943 t.m. 1946 in totaal 36400 aan verlies op de vee vleeskeuringsdienst moeten by- dragen. Van de Jeugdraad der Ned. Herv, Kerk was een verzoek ingekomen om een terrein te doen aankopen voor korfbal sport. De heer W. Cevaal merk te op, dat de diaconie der Ned. Herv. Kerk ook over de gron den beschikt. Gedacht weift aan het weiland bij de molen en de Jeugdraad zal hiervan In kennis worden gesteld. De begroting 1947 werd gewgzigd. VERENIGINGSLOKAAL. De heer van Eenenaam wenste over te gaan tot het stichten van een café met ver enigingslokaal/ waarvoor de gemeente het aan haar toege zegde bedrag aan de heer van Eenenaam ter beschikking wil de stellen onder voorwaarde, dat alle verenigingen gratis van het verenigingslokaal kun nen gebruik makén. Alleen de heer de Groot had bezwaren. De heer Boogaard wees op de verzakking in de Lambrecht- senstraat en de heer Joh. Ce- vaal vond de prys van het drinkwater voor het vee te Souburg hoog, vergeleken by andere gemeenten. De heer de Pagter vroeg, wanneer de Rltthemse weg zal worden verbeterd. De voorzit ter vermoedt deze .zomer nog. De heer W. Cevaal pleitte voor een brug of dam met oprit van de dorpsweg naar Ramrae- kens. Dit zal bij de Polder aan hangig worden gemaakt. GEITENKEURING De uitslag van de te Ritthem gehouden geitenkeuring is als volgt: Lammeren: 1. J. A. de Visser; Éénjarige geiten: 1 I. J. Riemens; Oudere gelten; HET GROENE KRUIS. De Prov. Zeeuwse Vereni ging „Het Groene Kruis" komt Zaterdag 26 Juni a.s. in hotel „Het Vlaamsche Duyn" te Groede in algemene vergade ring bijeen. Na afhandeling van de huishoudelgke zaken en bespreking van het vraagstuk van de pensionnering der wijk zusters, zullen de geneeskun dig inspecteur van de Volksge zondheid en dr. P. K. de'Haas, kinderarts te Goes, een cause rie houden. Dr. B. Vaandrager te Dom burg, die vele jaren de belan gen van het Groene Kruis be hartigde, heeft om gezond heidsredenen moeten bedanken als bestuurslid van de prov. vereniging en als lid van de prov. commissie voor de Hygië ne van het Kind. Als tweede districts-huis- bezoelcster voor de kinderhy- giëne werd benoemd zuster P« M. Hagens uit Rotterdam, die in Walcheren en Zeeuwsch- Vlaanderen zal werken. Zuster J. Fuykschot, die nadat per 1 Jan. 1948 de di9trictshuisbe- zoeksters van de Prov. com missie voor de Hygiëne van het Kind naar de Kruisvereni gingen zgn overgegaan, in dienst van het Groene Kruis is getreden, heeft Z.- en N.- Beveland, Schouwen-Dulveland Tholen en St. Philipsland als werkterrein gekregen. 1. J. M. Cevaal, 2. Andr. Breel, 3. M. Hoogesteger; Stamboekgelten i 1. J. M. Cé- vaal. Tengevolge van delnundatle ls het aantal geiten ter dezer plaatse sterk terug gelopen; vroeger ±z 100 stuks, thans 20. Sport SCHOLIEREN WEDSTRIJDEN VAN E.M.M. Donderdagavond werden te Middelburg de jaarlijkse, door de vereniging E.M.M. georga niseerde scholierenwedstrijden gehouden. Door het slechte weer verliepen deze niet zo succesvoll als andere jaren, het geen ook in de prestaties tot uitdrukking kwam. Daar de examens naderen was de deel name geringer dan vorig jaan De voornaamste uitslagen waren: Meisjes 1214 jaar; 60 m hardlopen: 1. M. Lieven- se, 9.3 s.; 2. E. Snoep, 9.8 S.J 3. L. Verrgken, 9.9 s.; 4. M, Steen, 10 s.; Balwerpen: 1. Ml Lievense, 20.19 m.; 2. E. Snoep 16.95 m.; 3. L. Verrijken, 16.31 m.; 4. M. Beusekom, 15.15 m.; Jongens 1214 jaar: 60 m. hardlopen: 1. J. H. de Jongste, 8.9 s.; J. den Hollander,. 9.1 s.; 3. -As. Gel jon, 9-3 *s.;~4. Be- lier, 9.5 ,s.; vèrspringen^-. l. B> Wondergem, 4.43 m.; 2. J. V, Damme, 4.38 m.; 3. A. Gël- jon£ 4.17 m.; 4. J. H. de Jöng,- ste, 4.14 m.; Meisjes 15 jaar en ouder: 80 m. hardlopen: 1. T. v. d. Hoek, 11.2 s.; 2. P. Tazelaar, 11.6 s.; 3. C. Poppe 11.7 s.; 4. J. de Rgke, 12.7 s.; discuswerpen: 1. P. Tazelaar, 22.25 m.; 2. T. v. d. Hoek, 18.98 m.; 3. C. Poppe, 15.50 Jongens 1516 jaar: 80 m. hardlopen: 1. J. Antheunis- se 10.8 s.; 2. J. Dagevos, 12 s.; vèrspringen: 1. J. Antheu- nisse 4.85 m.; 2. J. Dagevos, 4.23 m.; discuswerpen; 1. J. Antheunisse, 23.68 m.; 2. J. Dagevos, 14.32 m.; Jongens 17 jaar en ouder: 100 m. hard open: 1. B. Bosch, 12.6 s.; 2. C. J. v. d. Berge, 12.9 8.; 3. M. J. Serjbel, 13.8 s.; 4. C. Wie- land, 13.9 s.; vèrèspringen: 1. B. Bosch, 5.74 m.; 2. C. Wie- land, 13.9 s.; vèrspringen; L Berge, 4.53 m.; 4. M. J. Sejj- bel, 4.48 m.; discuswerpen: 1. B. Bosch, 29.55 m.; 2. C. J. v. d. Berge, 22.40 m.; 3. A. Faro, 21.58 m.; 4. C. Wieland, 18.69 Aan de R.K. Universi teit te. Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen in de rechten, de heer P. Loeff uit Middelburg. Te Deventer slaagde voor het examen ter verkrijging van de aantekening voor Wijkver pleging, afgenomen door de Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis", Zuster H. P. Byi te Vlissingen. VLISSINGEN. Maandag: Alharabra, Neem mgn leven, 7 en 9. Luxor, De bandiet. Concordia, Vergadering Vereniging bev. Chr. On derwijs. Dinsdag: Alhambra: De Intri gant, 7, 9. Luxor; De Witte Pimper nel. MIDDELBURG. Maandag: Kunstmuseum: Ex positie werk van Claire Bonebakker, 15. Electro: All Baba en de 40 rovers, 7 en 9.15. Schouwburg-Bioscoop Mammy, 8. Dinsdag: Kunstmuseum: zie Maandag. Electro: Pil walk beside you, 7 en 9.15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2