De candidaatstelling voor de Tweede Kamer PREDIKBEURTEN Twaalt partijen bij de Tweede Kamer-verkiezing Kwaliteit van Walcherse paarden gaat vooruit KLANKEN AETHER Walcherea DE LIJSTEN VOOR ZEELAND. Te Middelburg ingediend. Vrydag, de dag van de can didaatstelling voor de Tweede Kamer, hadden de meeste par tijen reeds vroegtijdig hun lijs ten ingediend op de secretarie te Middelburg, het Hoofdstem bureau voor Zeeland. De ingediende lijsten vermel den de volgende candidaten: K.V.P.: 1. J. Groen, Alk maar; 2. W. Steinmetz, Haar lem; 3. T. S. J. Hooij, Haar lem; 4. J. H. van Maarseveen, Utrecht; 5. L. G. Kortenhorst, Den Haag; 6. A. H. Nolse, Am sterdam; 7. M. L. v.d. Weyden, Zevenbergen; 8. P. J. M. Aal- berse, Wassenaar; 9. W. M. W. van Lanschot, Utrecht; 10. C. J. v. d. Ploeg, Haarlem; 11. P. S. van Leeuwen, Noordwij- kerhout; 12. A. J. M. Ange- nent, Haarlem; 13. E. P. Clijnk, Zaandam; 14. N. J. Hooij- schuur, Koog a. d. Zaan; 15. W. J. Dijsselbloem, Oegstgeest; 16. M. P. A. Meissen, Waterin gen; 17. W. L. M. Groffen, Vlisslngen. P. v. d. A.: 1. W. Wrees, Den Haag; 2. J. A. W. Burger, Dordrecht; 3. N. Stuf kens, De Bildt; 4. H. J. Hofstra, Wassenaar; 5. S. A. Posthu mus, Delft; 6. J. Emmens, Naaldwijk; 7. C. Hamelink, Axel; 8. C. A. de Ruijterde Zeeuw, Rotterdam; 9. G. .T. N. M. Ruygers, Rijswijk; 10. P. C. de Jonge, Middelburg; 11. J. P. v. Praag, Dordrecht; 12. J. Spronkers, Rotterdam; 13. A. J. v. d. Weel, Middelburg; 14. A. J. Jongeleer, Leiden; 15. H. B. Engelsman, Schiedam; 16. L. P. v. Oorschot, Vlissln gen; 17. A. D. v. Dy'k, Oude Tonge; 18. H. van Es, Dor drecht; 19. E. J. van den Broecke-de Man, Aardenburg; 20. P. J. v. Dijk, Leiden. A.R.: 1. J. Schouten, Rotter dam; 2. A. B. Roosjens, A'dam; 3. P. S. Gerbrandy, Den Haag; 4. J. A. K. J. S. Bruins Slot, Aerdenhout; 5. C. v. d. Heu vel, Leiden; 6. A. Stapelkamp, Utrecht; 7. H. J. W. A. Meije- rink, Arnhem; 8. J. Algera, Leeuwarden; 9. J. Terpstra, Den Haag; 10. E. P. Verkerk, Boskoop; 11. J. Fokkema, Delft; 12. C. v. d. Zaal, Ui- rum; 13. A. W. Biewenga, Garsthuyzen14. G. Moll, Zui len; 15. J. Smallenbroek, As sen; 16. F. L. Muiswinkel, Den Haag; 17. J. Hommes, 's-Heer Arendskerke; 18. J. Balkenein- de, Kapelle; 19. J. J. Knibbe, Goes; 20. J. W. Kögcler, Mid delburg. C.P.N.: 1. G. Wagenaar, A' dam; 2. S. de Groot, A'dam; 3. Cf Borst, Hilversum; 4. H. Gortzak* A'dam; 5. J. Hoog- carspel, Rotterdam; 6. J. Ha ken, A'dam; 7. B. J. Stokvis, A'dam; 8. B. v. d. Muijzenberg- Wilemse, A'dam; 9. U. Kremer, IJzendijke; 10. J. H. C. v. Rens- sen, Heerenveen; 11. J. H. Hermans, Vaals; 12. A. C. Koe nen, A'dam; 13. G. v. Praag, Den Haag; 14. J. P. Schalker, A'dam; 15. M. E. Noble-Odi- not, Hilversum; 16. J. v. San ten, A'dam; 17. H. J. v. Om- meren-Avinlc, Haarlem; 18. G. de Vries, Andijk; 19. H. R. E. Rijpma-Vellema, Deventer; 20. W. Kremer, Emmen. Chr. Hist. Unie: 1. H. W. Tilanus, Den Haag; 2. J. J. R. Schmal, Voorburg; 3. H. K. J. Beerninck, Rijswijk; 4. T. Krol, Haren; 5. J. de Ruiter, Balk; 6. H. Kikkers, Zeist; 7. C. W. I. Wttwaal van Stoetwegen, Den Haag; 8. W. F. E. van der Feltz, Middelburg; 9. F. H. v. d. Wetering, A'dam; 10. J. W. de jQng Schouwenburg, Aer denhout; 11. C. Philipse, 's-H. Arendskerke; 12. F.A. Kraaye- veld, Heerlen; 13. D. W. v. d. Put, Zevenbergen; 14. A. H. S. Stemerdlng, Souburg; 15. P. Jouwsma, Enschedé; 16. S. Kui- £er, Werkendam; 17. G. H. uyendjjk, Middelburg; 18. A. C. Bensen, Eindhoven; 19. J. C. Vogelaar, Baarland; 20. W. H. Vermaas, Middelburg. V.V.D.: 1. P. J. Oud, Rot terdam; 2. A. Fortanier de Wit, A'dam; 3. H. A. Kort hals, Voorburg; 4. G. Vonk, Haarlem; 5. Ft den Hartog, Hoog Blokland; 6. G. Ritmees ter, Den Helder; 7. J. G. H. Cornelissen, A'dam; 8. H. J. Ankersmit, Deventer; 9. R. Zegering Hadders, Emmen; 10. J. J. G. S. Falkena, Heeren veen; 11. W. C. Wendelaar, Den Haag; 12. J. J. Feringa, Alkmaar; 13. J. L. Verhagen, Vlissingen; 14. M. J. Stoel Feu- erstein, Goes; 15. P. Merke- lijn, Hilversum; 16. J. G. Bet- tink, Haarlem; 17. J. F. Schou- wenaar-Franssen, Rotterdam; 18. J. Krooshof, Deventer. St. Geref.: 1. P. Zandt, Delft; 2. C. N. v. Dis, Ermelo; 3, D. Kodde, Zoutelande; 4. J. v. Dijk, Putten; 5. J. v. Bochove, Zeist; 6. C. Smits, Driebergen; 7. P. J. Dorsman, Schelluinen; 8. A. Vlasblom, Delft; 9. G. v. 't Foort, Barneveld; 10. A. J. Schot, Middelburg; 11. D. v. Ent Braat, Elburg; 12. J. Ham stra, Veenwouden; 13. A. J. Kersten, Rotterdam; 14. A. de Redelijkheid, Ouderkerk a. d. IJssel; 15. G. A. Zyderveld, Zwijndrecht; 16. T. de Jong H.Az., Leerbroek; 17. F. de Bruyn, Neder Hardinxveld; 18. D. Dekker, Epe; 19. J. Ver meulen, Alblasserdam, 20. S. v. d. Weerd, Zwolle. Onafhankelijk Nat. party: 1. W. K. H. Feullleteau de Bruijn, Den Haag; 2. N. ^V. van Har- tingsveldt, Den Haag; 3. F. IC. M. Steup, Dep Haag; 4. A. A. C. Bakker, Groningen; 5. M. R. Louze, Den Haag; 6. J. G. Ste- neker, Amsterdam; 7. P. .T. Enk, Groningen; 8. H. J. Ewoudt Vermeulen, Utrecht; 9. A. P. H. Winter, Den Haag: 10. E. S. B. v. d. Roemer-Vale- kamp, Den Haag; 11. W. A. Veenhoven, Den Haag; 12. J. C. de Vos, Den Haag; 13. H. J. Schmidt, Den Haag; 14. C. Poortman, Rijswijk; 15. J. Schouten, Den Haag; 16. P. Cool, den Haag; 17. W.O. Traa- rup van Tienen, Den Haag; 38. W. Belonje, Bussum; 19. H. Slurink, Aerdenhout; 29. G. L. Tichelman, Overveen. Nederl. Middenstadspartij: 1. J. P. J. Meyeren, Middelburg; 2. A. T. H. van Engh, Was senaar; 3. G. Roelofs, Den Haag; 4. H. Camminga, Am sterdam; 5. G. Elout, Purme- rend; 6. P.- v. d. Hijden, Utrecht; 7. J. Lindeloos, Den Haag; 8. J. G. Wiggcrs, Arn hem; 9. W. Teeminga, Gronin gen; 10. A. J. Wiebordink, Oosterwolde. Lijst Welter: 1. C. J. L M. Weiter, Den Haag; 2. M. L. F. Bajetto, DenHaag; 3. J. W- H. Zelis, Maastricht; 4. P. J T. Scheefhals, Den Bosch; 6. H. J. M. Hendriksen, Den Haag; 6. H. W. C. Simons, Den Haag; 7. R. C. A. F. J. v. Lis- sa Nessel, Oegstgeest; 8. H. T. A. M. Cuypers, Heemstede; 9. G. Kemper, A'dam; 10. F. P. O. M. Koch, Sint Jansteen; 11. J. E. v. Ravesteyn, Den Haag; 12. J. R. M. Keunen, Den Haag: 13. W. J. M. Vergnes, A'dam; 14. C. Smal, Alkmaar; 15. J. L. A. Zwarts, Den Haag; 16. M. W. v. d. Dungen, Den Haag; 17. V. N. Boon, Den Haag; 18. N. H. v. Muyden, Den Haag; 19. L. J. H. de Leyer, Den Bosch; 20. J. M; Knaapen- Fermont, Den Haag. Vliegende bossen. Enkele dagen 'geleden is 'n bos van 65.000 bo men door de lucht ver huisd. Men is namelijk bezig met proefnemin gen om IJsland opnieuw te bebossen. Na onderzoek kwam men tot de conclusie dat jonge bomen uit Noord Noorwegen de beste kans hadden om te ac climatiseren. Dezer da- fen is een vloot vlieg- uigen van de Scandina vische luchtvaartmaat schappij opgestegen van de Noordelijk gelegen stad TromsÖ niet aan boord 65.000 twee jaar oude Noorse dennebo- men en pijnbomen. Deze bomen zijn bestand tegen het ruwe wlnterkiimaat. De operatie „vliegend bos" wordt in de gehele wereld met grote belang stelling gevolgd. Heeft zjj succes, dan zal voor de eerste maal in de ge schiedenis een bos van het ene land naar het andere verplaatst zijn. Ncd. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Thcunissen, 2.30 ds. v. d. Wind; Arnemuiden 10 en 6 dhr. de Pater, 2 ds. Don; Blg- gekerke 10 dhr. Barnard, 2 ds. Wittevecn; Domburg 9.30 en 2.30 ds. v. Willenswaard; Ga- plnge 10 ds. de Boer; Grijps- kerke 10 en 2.30 ds. v. Loon: Klevorskerke 2.30 dhr. Bar nard; Koudekerke 10 ds. v Dijk, 2.30 ds. Aalbers; Melis- kerke 2.30 ds. v. Dijk; Middel burg Oostkerk 10 ds. de Vries, 7 ds. Don; Concertzaal 10 ds. van Woerden; Engelse kerk 10 ds. Janse; C.J.M.V.-geb. Kln- derkerk; Nieuw- en St. Joos- laTnd 10 ds. Keyzer, 2.30 ds. v. Woerden; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkanelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. MackaijRitthem 10 ds. Hartjes, 2.30 ds. de Vries; St. Laurens 10 ds. Don, 2.30 ds. ICeijzer; Vlisirtgen, St. Jacobs- kerk 10 ds. de Voogd, 5 ds. Spijkerboer; Havendorp 10 ds. Visbeek; Vrouwepolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; 't Zandt 10 ds. Witteveen, 7 ds. v. Djjl; In 1946 waren het er tien. DRIE VERDWENEN. In de 18 kieskringen van Nederland werden Vrijdag de candidatenlijsten der partijen of groepen ingediend, die aan de verkiezingen voor de Twee de Kamer op Woensdag 7 Juli a.s. zullen.deelnemen. In totaal hebben 3 2 partijen of groepen van de gelegenheid gebruik gemaakt om candida tenlijsten in te dlor.cn. Tien partijen of groepen hebben in alle 18 kieskringen van Neder land een lijst ingeleverd n.l. de katholieke volkspartij, de par ty van de arbeid, de anti-revo- lutionnaire partij, de volkspar- ty voor vrijheid en democratie, de staatkundig gereformeerde party, de communistische party Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Alcinous 1 Juni te Liverpool, Henk 2 Juni te Marseille, Waterman pass. 3 Juni Gibraltar. Naar Indonesië: Sibajak 3 Juni te Belawan. Willem Ruys pass. 3 Juni Malta, Zuider kruis pass. 3 Juni Point de Gallc. Sport VOETBAL VOETBALPROGRAMMA. OM HET KAMPIOEN SCHAP VAN NEDER LAND. HaarlemP.S.V. (Zaterdag) Go AheadHeerenveen. COMPETITIE. District II: Excelsior Stormvogels. District IV: Julianade Spechten; Willem IIMaurits. PROMOTIE. District IV: Dosko—DESK (terrein NAC). OM DE KNVB-BEKER. Kwart Finale: Roermond PVVZwolse BoysWagenin- gen; DFCLImburgia; Em men—DWV. Merrieksuring te Middelburg Donderdag werd op het Mo lenwater te Middelburg de pre miekeuring van merries gehou den. De juryleden en andere deskundigen waren van oor deel dat de kwaliteit der paar den op Walcheren, die door de omstandigheden geleden had, steeds vooruit blijft gaan. Van belangstelling gaf bij deze keuring o.a. blyk wethou der Kögeler. Alvorens de verschillende klassen te vermelden zij mede gedeeld, dat ter opluistering werd voorgeleid Irma van J. H. Geschiere, Grö'pskerke, welk paard reeds twee maal achter een no. één was. De klasse uitslagen zijn: Twee-jarige, grote maat: 1. Bora van 't Hof Nieuwland, van A. Wisse-Vogelaar, Nieuw en St. Joosland; 2. Lien van de Eendracht van C. Mesu, Nieuw- en St. Joosland; 3. Herta van J. de Visser en Zn., Domburg; 4. Ina van Claron van Iz. de Buck, Oostkapeile. Twee-jarige, kleine maat: 1. Laura van Kr. Hanse, Middel burg; 2. Irene van D. A. van Nieuwenhuyzen, Nieuw- en St. Joosland; 3. Mirza van P. Lou- werse, Oostkapeile; 4. Fiorina van Sluiskil van J. Maljaars Jz., Oostkapeile. Drie-jarige, grote maat: 1. Elly van Iz. de Buck; 2. Meta van J. J. Mesu. Nieuw- en St. Joosland; 3. Nicolièn van Mi- chels, van C. Mesu; 4. Jopie van Rhijnsburg van A. P. van Nieuwenhugzen, Oostkapeile. Drie-jarige, kleine maat: 1. Arva van 't Lusthof van A. Wisse-Vogelaar; 2. Lydie van Domburg van J. de Visser Zn., Domburg. Vier-jarige, grote maat:: 1. Nora van Trio van J. J. Ver hulst, Nieuw- en St. Joosland; 2. Aria van J. J. Klompe, Se- rooskerke; 3. Jenny van Zee duin, van J. Maljaars Jz., Oostkapeile; 4. Margriet van Monnikenhof van G. v. d. Put te, Ritthem. Vier-jarige, kleine maat: 1. Frida van Groenenburg van D. A. van Nieuwenhuyzen; 2. Glorieuse v. d. Llnge van And. de Buck. Oostkapeile; 3. Fri da van Oranje Hoeve van Jb. Vos, Koudekerke; 4. Cora van Avenir van P. Dingemanse, V(Jf- tot tien-jarige, kl. m.: I. Anna van. 't Hof Nieuwland van A. Wisse-Vogelaar; 2. Fiorina van Vijfhuizen van J. Maljaars Jzn.; 3. Davlna van L. Kluyfhout Lzn., Koudeker ke; 4. Dragonne van Dragon van Gebr. Wisse, Ritthem; 5. Caline van Kamperland van Gebr. Wisse; 6. Wilma van A. Wisse-Vogelaar; 7. Irene van Js. Vos, Koudekerke; 8. Ma rie van P. Lampert Pzn., Big- gekerke; 9. Juliana van A. Wisse-Vogelaar; 10. Kitty van J. H. Geschiere; 11. Helena van Graauw van D. A. van Nieu- wenhuijzen; 12. Bella van Fre- dericapolder van J. J. Mesu, Nieuw- en St. Joosland; 13. Larinda van Cor de Dreu, Nw. en St. Joosland; 14. Heddy v. F. J. Castel, SL Laurens. Vjif- tot tien-jarige, gr. m.: 1. Elza van C. Mesu; 2. Jeanne van Plakkebord van And. de Buck; 3. Bea van A. Wisse- Vogelaar; 4. Certa van G. Groenenburg van D. A. v. Nieu wenhuyzen; 5. Meta van Mina's Hoeve van Kryn Poppe, Gryps- kerke; 6. Lena van Karsveld van C. Langebeeke Cz., Ga- pinge; 7. Dina van de Lin: van C. Mesu; 8. Bertha van A. van Nieuwenhuijzen; 9. El za Clairon van Gebr. Wisse; 10 Mirza van W. Reynierse, St. Laurens; 11. Avina van J. Vos; 12. Ida van Audeux van A. Houterman, Meliskerke. Nederland, de christeiyk histo rische unie, de middenstands party, de onafhankeiyk natio nale groep en de lijst Weiter. In de Kieskringen III Am- hem, IV Nymegen, V Rotter dam, VI Den Haag, VII Lei den, VIII Dordrecht, IX Am sterdam, XI Haarlem, XHI Utrecht, XIV Leeuwarden, XVI Groningen en XVIII Maastricht heeft voorts de „Oude S.D.A- P., vooruitstrevende party voor wereld-regering" een candida- tenlijst ingediend, terwijl in de kieskringen V Rotterdam en IX Amsterdam nog een twaalf de party een ïy'st met candida ten heeft ingeleverd, n.l. de Revoluionnair Comm. Partij. By de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1946 waren er 10 partijen of groepen die een candldatenlijst hadden in gediend. Van deze 10 partyen hebben de protestantsche unie, de Bellamy-party en de groep- Rodrigues Lopez bij de candi daatstelling voor 1948 niet op nieuw lijsten ingeleverd, ter wijl de lyst Weiter, de Onaf- hankeiyke Nationale Groep, de Middenstandsparty, de Oude S.D.A.P., vooruitstrevende par tij voor wereldregering en de Revolutionnair Communistische Party als nieuwe partijen of groeperingen, die aan de ver kiezingen wensen deel te ne men, kunnen worden geken merkt. FILMS VAN DE WEEK Week zonder premières. Het is deze week elk wat wils. De kleurige sfeer van het Oosterse sprookje vindt men volop in de charmante amusementsfilm All Baba en de 40 rovers (Electro, Middel burg). Maria Montez, Jon Hall en Turhan Bey spelen de hoofd rollen. Een boeiende Engelse thriller is Neem myn leven met Hugh Williamse, Greta Gynt en Marius Goring. Ro nald Neame, de maker van „Brief Encounter" en „Grote verwachtingen", regisseerde dit zeer goed gespeelde dra ma. (Alhambra, Vlissingen). De Italiaanse film De bandiet (Luxor, Vlissingen) vertelt de historie van een soldaat, die uit krijgsgevangenschap terug keert (een meesterlijke rol van Amadeo Nazarri) en die mis dadiger wordt. Anna Magnani en Carlo Campanini vervullen de overige hoofdrollen. Ten slotte draalt de vooroorlogse zangfilm Mummy (Schouwburg Middelburg) een wat sentimen teel verhaaltje, dat men toch feboeld volgt. De kleine Bob- y Breen en het beroemde Hall Johnsonmegerkoor zor gen voor de zangintermezzi. Wegverbetering. De waarnemend Commissa ris der Provincie gaf in '42 opdracht aan de Provinciale Waterstaat tot vervaardiging van een ontwerp voor de verbetering van de weg sta- tion-Ryksweg Kruiningen met zytak ten Noorden van de spoorbaan. Deze weg is in Kruiningen begrepen. Aan dit besluit lag het motief ten grondslag, dat deze weg, die aansluit op de weg Kruinin genYerseke nr. verbetering een kortere en dus snellere verbinding met het vissery- centrum Yerseke met Krui ningenhaven en verder via Perkpolder met België en Noord-Frankryk vormt. In verband met de voort gang der werkzaamheden en op grond van de toezegging verzocht de ruilverkavelings- commissie de verbetering van de weg in 1947 ter hand te willen nemen. Het college van G. S. heeft' echter besloten deze weg niet op het urgen tieschema te plaatsen en mitsdien geen voorstel tot plaatsing op het Provinciaal Wegenplan te doen. Hierbij werd overwogen, dat er by Kruiningen reeds goede ver bindingen bestaan en dat het niet verantwoord is hier een weinig kortere verbinding te creëren, terwyi bij andere dorpen de veelal enige ver bindingsweg op zeer dringen de verbetering moet wach ten. GEDEELTELIJKE RESTITUTIE KOOP SOM. Op 27 Augustus j.l. is ech ter reeds door de plaatselyke ruilverkavelingscommissie de uitvoering van de wegsverbe- tering aanbesteed. De com missie heeft zich" thans wel bereid getoond afstand te doen van de oorspronkelyk ontvangen toezegging, echter onder voorwaarde, dat de 5128, die destyds voor grondaankoop op basis van een verbetering als secundai re weg meer zijn betaald dan de waarde van de by huidige uitvoering benodigde gronden bedraagt, door de Provincie worden terugbetaald. Dit be tekent voor de Provincie, dat zij geen 75 meer behoeft by te dragen in de kosten van het ontworpen ry'wielpad, die 190.000 zouden omvat ten. Wanneer Prov. Staten accoord gaan met het voor stel van G. S. tot terugbeta ling van 5128 moet het waterschap Kruiningen, als eigenaar van de te veel ver kochte gronden, zich bereid verklaren deze grond bij een toekomstige verbetering van de weg gratis ter king te stellen. Zoutelande 9.30 en 2 ds. Lefe- ber. Egllse Wallonne. Middelburg 7 ds. Blommacrt (doopsgez. kerk) Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 dhr. Vreugdenhil; Dom burg 11 leesd., 4 ds. Scheele; Gapinge 9.30 leesd., 4 ds. Veld- huyzen; Grrjpskerke 10 cn 2.30 ds. Dorst; Meliskerke 11 en 4 ds. van Nes; Middelburg, Hof- pleinkerk 9.30 ds. Veldkamp, 5.30 dr. Oussoren; Noorder- kerk 9.30 dr. Oussoren. 2.30 ds. Veldkamp; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapeile 10 ds. Dee- nik, 2.30 Serooskerlte 9.30 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 leesd., 2.30 ds. van Wouwe; Vlissingen 9 en 5 ds. Hindriks; Vrouwepol der 9.30 en 2 ds. Veldhuijzen; Westkapelle 9.30 ds. Scheele, 2.30 ds. Deenik. Geref. Kerk ex. art. 31. Mid delburg 2 en 7 ds. Verhey; Zoutelande 9.30 cn 4 ds. Ver hey. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30 2 en 6 leesd.; Oostkapeile 10 en 2.30 leesd.; Westkapelle 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Ryksen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Slofstra. Ver. Vrijz. Herv. Middeiburg 10 ds. Borgman; Vlissingen 10.45 ds. Goudsbloem. Evang. Luth. Gom. Middel burg 9 ds. Kok: Vlissingen 10.30 ds. Kok. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen 10 en -5.30 dierst. Leger des Heils. Vlissingen Kapt. Kromhoek. Herbouwplan Eiland te Vlissingen. Het herbouwplan voor het z.g. Eiland te Vlissingen. dat door enkele instanties reeds was goedgekeurd, kon niet de volledige instemming verwer ven van het Streekburcau Wal cheren. Men meende namelijk, dat de kosten van dit herbouw plan zeer hoog waren. In ver band daarmede heeft een inter departementale commissie de zer dagen een bezoek gebracht aan Vlissingen om zich van dat plan op de hoogte te bren gen. Naar wij vernemen is de commissie tot de conclusie ge komen. dat tegen de uitvoering van dit herbouwplan geen be zwaren bestaan. Hudson helpt Souburg. MAAR DE HUTSPOT WAS VERKEERD BEREID In de Amerikaanse stad Hudson (O) hangt een 337- jaar oude torenklok, die vroe ger in de Souburgse toren heeft gehangen. In verband daarmede voelen de bewoners van Hudson zich nog enigs zins verwant aan de Soubur gers. Wellicht was dit de re den, dat dit voorjaar een hulp actie werd georganiseerd. Dit ging in de vorm van een „fes tival", dat een fraai bedrag in dollars opbracht. Charman te meisjes in Hollands(l) cos- tuum serveerden heerlijke ge- j rechten en dranken, waaron der „hutput", dat voor onze hutspot, in de Verenigde Sta ten onbekend, moest doorgaan. Van de bereiding had men echter geen kaas gegeten, want de ingrediënten aar dappelen, wortelen, uien - wer den apart in schaaltjes opge diend, vergezeld van een flin ke pot koffie. Schoolmeisjes wilden ook Juin steentje by- dragen en boden aan tydens de avond van het festival op de babies van feestgangers te passen; de ouders van de kin deren betaalden hiervoor naar Amerikaanse gewoonte een be paald bedrag, dat eveneens ter beschikking van Souburg kwam. Tenslotte werd ook op andere manieren geld verkre gen: meneer Harrison Kits- miller bijvoorbeeld hakte hout en verkocht dit voor het goede doel en mevrouw Robert Ri chardson ventte haar taartjes, die in Hudson beroemd schij nen te zyn, uit. Voor het ingezamelde geld werden levensmiddelen en goe deren, met name kleding, ge kocht. De Souburgers die hier voor in aanmerking kwamen, hebben thans hun pakketje le vensmiddelen ontvangen. De kledingzending wordt nog te gemoet gezien. Er zal een da mescomité worden gevormd, dat zich met de verdeling zal belasten. Dat men de schen king zeer op prys stelt, blykt de inwoners van Hudson uit de dankbrieven, die de geluk kige ontvangers via de burge meester van Soubyrg naar de gulle gevers zonden. Herverkavelingscommissie bijeen. Vrydag kwam de herverka velingscommissie Walcheren te Middelburg in maandciykse vergadering byeen. Er werden bestekken behandeld en de voorwaarden voor plaatsing van Walcherense boeren in dc Noord Oostpolder werden aan een nauwkeurig onderzoek on derworpen. Er zyn stappen by de minister gedaan om te be reiken, dat de woongelegenheid in de Noordoostpolder wordt uitgebreid. GEEN BOUWMATERIAAL VOOR POLDERHUIS Een vertegenwoodiging van de Polder Walcheren en het gemeentebestuur van Mid delburg heeft Donderdag een bezoek gebracht aan den Haag. ten einde te pogen als nog toestemming voor de af bouw van het polderhuis te Middelburg te verkrijgen. Zoals men weet, wilde de regering dit niet toe staan met het oog op het feit, dat het schaarse materiaal in (ie eerste plaats gebruikt moet worden voor de woningbouw. Helaas heeft de nieuwe aanvrag geen resultaat mo gen opleveren. De minister is niet bereid een bouwvergun ning voor het polderhuis te verstrekken. Kerknieuws VRIJGEMAAKTE HERST. EVANG. LUTH. KERK. Van de zijde van het „comi té van actie", dat zich om de kortgeleden uit zijn ambt by de Hersteld Evangelische Lu therse gemeente te Amsterdam ontzette Ds. B. E. J. Bik heeft gevormd, wordt ons medege deeld. dat dit comité een eigen kerkgemeenschap heeft ge sticht, de „Vrygemaakte Her steld Evangelische Lutherse Kerk". Diaken en vertegen woordigers werden reeds geko zen. GEREFORMEERDE WERELDCONFERENTIE TE GENéVE A.s. zomer zullen 160 afge vaardigden van Kerken met Gereformeerde belydenis uit de gehele wereld te Genève bijeenkomen. Deze conferen tie wil niet in de plaats treden van de conferentie te Amsterdam, doch het is daar om te doen. dat elke belyde nis haar byzonder deel by- draagt tot de oecumenische gemeenschap. Om dat moge lijk te makèn is het nodig, dat er eenheid is tussen hen, die eenzelfde confessie aan hangen Ze sloten zich in 1867 dé Anglicanen aaneen voor de Lambeth-conferentie, in 1881 volgden de Methodis ten, in 1905 de Baptisten en in 1923 dc Lutheranen. De Gereformeerden verbonden zich in 1877 in Edinburgh. LAMBETH EN AMSTERDAM Behalve de Assemblee van de Wereldraad van Kerken te Amsterdam zal in Enge land de Lambeth-conferentie plaats vinden, die elke tien jaar gehouden wordt en waar de kerken van Anglicaanse belijdenis elkaar ontmoeten. Amsterdamse beurs 3 Juni. 4 Juni. N.l. Hand. B. 118% 118% Ned. Hand. Mij. 153% 153% A.K.U. 170% 168 Calvé 194 200 Ned. Ford 356 354 Unilever 295% 296 Kon Petr. 348% 149% Fokker V 180 Amst. Rubb. 166% 166 H.A. Lyn 218% 217 Scheepv. Unie 185% 186% H.V.A. 224 222 Dell Mij. 144% 143 Nederland 1939 100 100 Idem 1947 99% 99% Idem 1938 105% 103% ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen te bereiken zyn: Middelburg: de heer W Feikema, arts, Dam 16, tel! 2993. Vlissingen: de heer A. J. v. Kooten, arts, Koudekerkse- zullen rog 78, tel. 394. Voc - - oor Koudekerke, Westka pelle en Zoutelande, dr. M. Huygens, noodwoning 306, Zuidstraat. Westkapelle, tel. K 1188-316. Voor Veere, Serooskerke en Oostkapeile, de heer M. A. v. d. Sluijs, arts, Veere, tel. 271. APOTHEKENDIENST. Middelburg: Zondagdienst en nachtdienst van 5 t/m 11 Juni: apotheek v. Pienbroek, ..v.. Markt, tel. 2134. beschik-1 Vlissingen: Apotheek En- gering, Singel 60, tel 225. Hoewel de effectenbeurs te Amsterdam Vrijdag wederom een zeer rustig verloop had, gaven de bekende toonaan gevende aandelen de gehele middag enige affaire te zien, zy het dan ook dat de om- ze ttey in deze fondsen niet van grote afmetingen waren. Het koersverloop was onre gelmatig. Bij de opening werd in de meeste gevallen gehandeld op ongeveer het peil van de vorige slotkoer- sen, waarbij enkele soorten iets hoger en andere iets la ger waren. Weldra voltrok zich een kleine daling en de koersen gingen allerwege 'n paar punten achteruit. Ver volgens werd goed weerstand geboden en de kleine verlie zen welke aanvankelyk vie len op te merken werden merendeels geheel ingehaald en by het scheiden van de markt bevonden de meeste aandelen zich weer op het niveau van do openingskoer- ZON EN MAAN. 6 Jun' Zon: op 4.22, onder 20.55 Maan: op 3.25, onder 20.09 7 Juni. Zon: op 4.22, onder 20.56 Maan: op 3.52, onder 21.31 N.M. ZONDAG. Twee bekende Mozart- symphonieën worden uitge voerd, n.l. dc „Haffner" en de „Jupiter". De eerste wordt gespeeld door het Utrechts Stedeiyk Orkest onder leiding van Ignace Neumark (H. I 14.30), de tweede eveneens door het U. S.O., doch ditmaal onder lei ding van Willem van Otter- loo (H. II 14). Het Collegium Musicorum onder leiding van Hans Brandts Buys geeft een uit voering van Cantate nr. 39 „Brich dem Hungrigen dein Brot". De Oostenrijkse mededin gers aan het internationaal muziekconcours concerteren om 14.30 (H. II). Hilversum I: 8 Nieuws: 8.18 Symphonieorkest van Stock holm; 8.30 Voor het platte land; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Geestelyk leven; 10.30 Kerkdienst Ned. Herv. Kerk Ginneken; 12.15 Londens Promenadeorkest; 12.30 Zon dagclub; 13 Nieuws; 13.15 Les Gars de Paris; 13.50 Spoorwe gen spreken; 14 Edmund Kurtz; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Utrechts Stedelijk Or kest; 15.45 Skymasters; 17 Gesprekken met luisteraars; 17.20 Een gedicht, prof. Don kersloot; 17.30 Ome Keesje; 18.15 Jan Corduwener; 19 Ra- diolympus; 19.30 Stradiva-sex- tet; 20 Nieuws; 20.15 Opera concert; 20.50 Hoorspel „Villa Rost!': 21.20 vervolg Opera- concert; 22 Kleinkunst, „Hal lo U spreekt met"; 22.25 Jan Huckriede, piano; 23 Nieuws; 23.15 Licht amusement. Hilversum II: 8 Nieuws; 8.15 Werken van Corelli en Vivaldi; 8.30 Morgenwyding; 9.30 Nws.; 9.45 André Segovia; 10 Hoog mis: 11.30 K.R.O.-trio; 12.03 Liederen van Brahms; 12.35 Orkest zonder naam; 13 Nieuws; 13.20 Orkest zonder naam; 13.40 Jeanne v. d. Ro- slère, alt; 14 Utrechts Stede lijk Orkest; 14.30 OostenrUkse mededingers intern, muziek concours; 15.40 Muzikale tom bola: 17 Kerkelijke Cantates; 17.30 Kerkdienst; 19 Mijnwer kerskoor uit de Borinage; 19.15 Kent gij Uw bijbel; 19.30 Nieuws; 19.45 Fritz Krelsler; 19.50 In 't boeckhuys; 20.05 Gewone man; 20.12 Omroep Kamerorkest; 21.25 Standbeeld van de generaal; 22.02 Lichte klanken uit Amerika; 23 Nws.; 23.15 Radio Symphonieorkest van Kopenhagen. MAANDAG. Enige tyd geleden' is er een nieuw radio-strijkorkest opgericht. De leden van het befaamde Sweclinck-stryk- kwartet spelen in dit nieuwe orkest mede. Ook andere be kende Nederlandse violisten werken mede aan dit ensem ble. Vanavond speelt het or kest, dat onder leiding van Gerbrand Schürmann staat, in de Jeruzalemkerk te Am sterdam. Nicolaas Choveaux speelt de orgelparty in het Concert voor orgel en strijk orkest van C. Phil. Em. Bach (H. II 22). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.15 Morgenwyding; 9.30 Con certo Grosso in b Handel; 10.35 Theater Orkest; 11 Op de uitkyk; 32 Robert Monche, zang; 12.30 Weerpraatje; 12.38 Guus Deloof en zyn orkest; 13 Nieuws; 14 Dr. Ritter; 15 Bon- bonnière; 16.15 Musicalender; 18 Nieuws; 19 Skymasters; 19.30 Dr. P. van Anrooy; 20 Nieuws; 20.05 Laatste seizoen radioscoop; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9 Lili Kraus; 10.05 Opgewekte morgenklanken; 10.30 Morgen dienst; 11 Werken van Smeta- 12 Omroepkoor; 13 Nieuws; 13.45 Paul Robeson; 14 Zingende torens; 14.35 Light Opera Company; 16 Bijbelle zing; 16.45 Philadelphia Sym- phonie orkest; 17.15 Hoboreci tal; 18.30 Band en plaat; 19 Nieuws; 20.15 Kerk«£eert Leeuwarden22 Hollands StrUkorkest; 22.45 Avondover- denking; 23 Nieuws; 23.15 Werken van Tschaikowsky. Scheepvaartberlchten Vlissingen, aangekomen 3 Juni: Eemshtren v. Antwer pen; 4 Juni: Hoop v. Ant werpen. Gepasseerdn. Antwerpen Prins Bemhard v Londen; Gaasterkerk v, Le Havre; Badzo v. Londen: Reiger v. Londen; 4 Juni Arak v. Lon den. Gepasseerd v. Antwerpen: 3 Juni Celebes n. Rotter dam; 4 Juni Nassauhaven n. Kopenhagen; Bestevacr n. Amsterdam; Gruno n Beem- ster; Leuvchaven n.' Goteu- burg; Jacoba n. Dublin. De passagierslijsten van het m-s „Oranje" en het s.s. „Johan de Witt", die vermoedelijk op 14 Juni m Amsterdam zullen arri veren liggen van heden ef ter inzage op onze kanto ren te Middelburg, Vlis singen, Goes cn Oostburg. Vlissingen Hansweert 7 Juni Vlissingen Hansweert HOOG WATER U.+NAP u. -f-NAP 0.56 1.74 1.55 2.04 13.19 1.9i 14.22 2.24 LAAG WATER u. —NAP u. NAP 7.12 2.03 8.22 2.39 19.26 1.97 20.38 2.33 1.33 1.91 2.39 2.17 13.55 2.04 15.07 2.29 7.47 2.13 9.01 2.48 20.06 2.1Ï 21.20 2.47

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5