NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE en het geheim van de aardlaag WALCHEREN Mysterie Prinsengracht Tholen SCHOUWEN EN DUIVELAND Officiële publicaties De wielersport irt Zeeuwsch-Vlaanderen. De laatste tijd Is de belang stelling voor de wielersport ïn Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen sterk toegenomen, voorname lijk in het centrum. Vroeger bestond die belangstelling b\j- na uitsluitend in de omgeving van de Belgische grens. De liefhebbers staken de streep over en gingen in de Belgi sche steden en dorpen een kijk je nemen bij de wielerwed strijden. Zo kwam de wieler sport langzamerhand aan deze zijde van de grens meer in het teken der belangstelling te staan. Er werden wielerba nen aangelegd en de „piestes" te Kapellebrug, Sas van Gent en Terneuzen, hadden enige jaren druk bezoek, als er Zon dags bekende renners kwamen. Maar de belangstelling ver flauwde en de piestes konden zich niet meer handhaven. WEGWEDSTRIJDEN. Men ging toen meer over tot het organiseren van wegwed strijden en tot op heden is men daarvan niet afgeweken. Voor al in de grensgemeenten trok ken dergelijke wedstrijden grote publieke belangstelling en reden aanvankelijk renner- tjes met aanleg uit eigen om geving, thans nemen er ook renners met meer bekende na men aan deel, hetgeen het peil van de wielersport in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen ten goede komt en de belang stelling steeds doet toenemen, ook in het centrum. Duidelijk bleek dit op 3e Pinksterdag te Axel. Thans gaat er geen Zon- of feestdag voorbij in Oostelijk Z. Vlaanderen, of in de grensgemeenten worden wielerwedstrijden gehouden. Middelburg BERHEER VAN GELD, GOED EN TIJD. Dinsdagavond werd in het C.J.M.V.-gebouw te Middel burg een vergadering gehou den door de Chr. Midden standsvereniging, afd. Middel burg, waarvoor veel belang stelling bestond. Na de opening door de voorzitter, de heer P. I. Hamming, hield de heer J. van Altena, chef-enquêteur van het Economisch Instituut voor de Middenstand, een boeiende rede over het onderwerp „Be heer van geld, goed en tijd". Spreker leidde zijn betoog in met er de middenstanders op te wijzen, dat zg ee grote verantwoordelijkheid dragen. De middenstand is zich niet bewust van eigen kracht, blijft in sommige op zichten te veel achter en laat anderen beschikken over eigen belangen. De middenstanders zijn mede verantwoordelijk voor de goede verhoudingen in de branche, waartoe zij beho- Hiema gaf de heer van Al- ren. tena de aanwezigen talrijke practische wenken voor de boekhouding, de goederenre gistratie en de tijdverdeling. Hij merkte op, dat zeer vele middenstanders een volstrekt onvoldoende boekhouding heb ben Na zjjn met grote aan dacht beluisterde rede volgde een levendige nabespreking. WEDVLUCHT. De postduivenvereniging „De Telegraaf" te Middel burg hield een wedvlucht met oude duiven vanuit Qui- errain (B.), over een afstand van 121 kilometer. De prijzen werden als volgt behaald: E. G- H. Graafhuis en 5, W. M. Walraven 2 en 6 M. D. Walraven 7 en 13, M- P. Pikkaart 10 en R. Dirven 12, allen te Middelburg, T. Ra dings. Souburg 4 en 9, J. de Regt, Vrouwenpolder 8, A- J. Minneboo 11 te Veere. Vlissingen VISHANDELAREN BIJEEN. Woensdag kwamen de vis handelaren uit Vlissingen bij een in „Concordia". De1 propagandist van de vakgroep detailhandel in vis gewest Noord-Holland, de heer C. J. F. Hendriks, sprak over de belasting op de bedrijfs winst, over de sanering, die men waarschijnlijk ook in Ne derland zal gaan toepassen en over de diepvriesvis, die de laatste t|jd veel toepassing vindt. Spreker wees op de nood zaak om zich te organiseren en een gewest Zeeland op te richten. Met enkele voorbeel den toonde hjj aan, dat alleen een krachtige bedrijfsorgani satie de belangen van de de tailhandel in vis in de toekomst naar behoren zal kunnen be hartigen. De heer J. Obdam, secreta ris van het gewest Noord- Holland, beantwoordde enkele vragen. Tenslotte werd een voorlo pig bestuur voor Vlissingen gekozen, bestaande uit de he ren M. de Ridder, als verte genwoordiger van de venters, en C. Woltering, als vertegen woordiger van de winkeliers. O.- en W.-Souburg OUDEN VAN DAGEN VERENIGEN ZICH. Dinsdag werd te Souburg een vergadering gehouden door de bond van Ouden van dagen. Na een kort inleidend woord van de heer A. N. But, voor zitter van de affl. Middelburg, waarin hij de noodzaak be sprak om ook in Souburg een afdeling van de bond op te richten, sprak de bondsvoor zitter *iit Rotterdam, de heer Trouwborst. Spreker wees op de moeilij ke omstandigheden, waarin de ouden van dagen komen te ver keren, zodra zij niet meer aan het arbeidsproces kunnen deel nemen, en zette uiteen, wat de bond reeds bereikt had. Hoewel de noodwet-Drees een stap in de goede richting betekent, moet de bond actief blijven, daar de kosten van het levensonderhoud nog steeds stijgen. De bond telt thans 52 afde lingen met 11382 leden. Na afloop van deze toe spraak werd ook in Souburg een afdeling opgericht, waar van het bestuur als volgt werd gekozen: voorzitter de heer J. v. Maris, secretaris de heer A. J. Kamermans, penningmees ter de heer K. v. d. Veen. Aagtekerke NIEUWE TORENKLOK. De gemeenteraad van Aag tekerke vergaderde Vrijdag onder voorzitterschap van burgemeester J. Bosselaar. Besloten werd tot aan schaffing van een torenklok- De kosten zullen 1632 be dragen. Verwacht wordt dat de aflevering nog in Augus tus zal geschieden. De jaarwedde van de amb tenaar Burgerlijke Stand werd verhoogd. Op voorstel van B. en W. werd besloten voorlopig niet mede te wer ken aan de oprichting van een abattoir, zolang geen de finitieve financiële regeling is ontworpen. Aan brandweerpersoneel zal, wanneer het bij brand moet uitrukken, een vergoe ding worden verleend. Aan de school van de Gere formeerde Gemeente zal een vergoeding worden gégeven voor in de oorlog verloren gegane leermiddelen. Bij de rondvraag werd o-a- door de heer Willemse geïn formeerd naar de waterlei ding- Er is echter weinig hoop op een spoedige aanslui ting. Tenslotte diende de heer Willemse een voorstel in tot aanschaffing van een gazonmaaier. Dit voorstel werd aangenomen. Arnemuiden WEDVLUCHT. De postduivenvereniging ..Voorwaarts" te Arnemuiden hield Zaterdag een wed vlucht van uit Quivrain over een afstand van 121 ki lometer. De uitslagen waren: 1, en 4 A- W. v. d- Graaff; 2 P. van Belzen; 3 J- van Bel- zen; 5. Jac- de Meulmeester; 6 A- van Dalen; 7 Gebr Schroevers; 8 KI- van Belzen: 9 J Sturm te Veere; 10 en 15 B. de Ridder. Ritthem PROGRAMMA JUBILEUMFEEST. Maandagavond hield de Oranjevereniging te Ritthem een ledenvergadering. De heer P. J. de Pagter opende de bijeenkomst, waarna, het ont- werp-reglement werd bespro ken en na een kleine wijziging goedgekeurd. Vervolgens wer den tot bestuursleden geko zen de heren Joh. de Visser en J. J. de Mejj. Vervolgens kwam het a.s. jubileumfeest van H.M. de Koningin ter sprake. Besloten werd kinder en volkspelen te houden, een optocht te organiseren en een uur muziek en volkszang te or ganiseren. Vrouwenpolder RAADSVERGADERING Vrgdag kwam de Raad der gemeente 'Vrouwenpolder onder voorzitterschap van de bur gemeester W. N. van Liere in vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede dat van Ged. Staten een ont vangstbevestiging is binnen komen betreffende de Kam- peerverordening. Besloten werd van de Domeinen het strand in deze gemeete te huren gedurende de periode 1 Jan. '48 t/m 31 Dec. '52 tegen een vergoeding van 25% der ex ploitatie-opbrengst met een minimum van 75.per jaar. Aan C. Polderman werd voor 1 jaar toestemming ver leend tot het stallen van een dekbok aan de Noorddrjk. In de commissie belast met het nazien der rekeningen over 1947 van de beide Bg'z. Scholen in deze gemeente werden benoemd de heren Geertse en Wouters. De ontwerp gemeenschap pelijke regeling slachthuis Middelburg werd onder voor behoud goedgekeurd. Een verzoek van de Bg'z. School te Gapinge om voor- Schot ingevolge art. 72 der L.O.-wet '20 in de geleden oor logsschade werd aangenomen. Op verzoek van Ged. Staten werd de verordening op de be graaf rechten enigszins gewij zigd. Een nieuwe salarisver- ordening voor het gemeente- tepersoneel, ingaande 1 Octo ber 1947, werd vastgesteld. De vleeskeuringsverordening werd aangevuld met enkele bepalingen betreffende de in- en doorvoer van vlees in de kring Oostkapelle. De begro tingen 1947 en 1948 werden HET VAN DE 65 FEUILLETON Tïeerd Adema „Ik krijg dus lissans." een seintje, Coramiss&rTs." „Ja, dat zei ik toch al!" riep de commissaris geprikkeld. „Man, wat heb je een haast! Die Rat zit nog goed en wel in zijn hok. Net iets voor Feen- stra. Enfin... als U nog eens wat weet, meneer... ik bedoel, als u nog eens wat goeds weet..." „Dan kunt U op mij reke nen, commissaris," zei de re porter. „En omgekeerd natuur lijk ook." Commissaris Vonkenberg stak de handen in zijn broek zakken. „Ja," ja," zei hg zondergeel enthousiasme, „dat zullen we dan wel eens zien." „Neen commissaris, dat moet U mg beloven." „Nou, goed dan," bromde de commissaris. „Kom, heren, we gaan de zaak voor vanavond sluiten. Laten we maar eens gaan kijken of ik thuis nog een borrel kan vinden. Als mg'n vrouw naar bed is zal 't wel lukken, denk ik." Hg hees zich in zgn oVerjas, liet de bezoekers voorgaan en sloot aan de gangzijde zorgvul dig de deur van zjjn kamer. HOOFDSTUK XVI. De notaris verbaast zich. „Wat een pestweer," zei de notarisklerk Schimmel tegen ae candidaat, die tegenover hem aan een met paperassen volgeladen schrijftafel zat. De candidaat wierp een vluchtige blik op de ruiten van het sombere kantoor w: langs de waterdroppels zigzag hun weg zochten. Zo nu en dan aarzelde zo'n droppeltje even, maar dan vloeide het plotseling met een ander sa men, werd groot en dik en schoot lijnrecht naar de onder kant van het venster. „Ik zou vanmiddag met m'n verloofde naar het Stadion," zei hij spijtig. De heer Schimmel geeuwde achter zijn gesloten rechter vuist en legde zijn pen neer. „Wil je wel geloven", zei hij, „dat ik honderdmaal liever een ander baantje had dan hier als levend ljjk tussen al die stin kende papieren te zitten, 'k Heb gister aan meneer Van den Berg gevraagd of ie geen Slaatsje voor me aan de krant eeft!" „Jij aan de krant!" zei de candidaat schamper. „Je kunt je met die stijve poot van jou net zo goed voor de hordeloop laten inschrijven. -Dat is jouw tempo niet, beste kerel. De hoeveelste zijn we vandaag?" „Vrijdag de dertiende", zei de klerk, „een ongeluksdag. Ik voel 't aan m'n poot. We krij gen nog veel slechter weer. Als 't morgen nou maar droog is." „Waar moet je heeir?" „O, we gaan naar Buiksloot." „Wat moet je daar in 's he melsnaam uitvoeren?" infor meerde de candidaat. „O, we gaan vissen. Als ik je misschien dienen kan met een zoodje paling?" *Hëb je d'r wel een* «eni gevangen?" vroeg de candi dal!," zei de heer Schimmel, „wat heb ik een koppijn, 't Is vannacht in dat cabaret half twee geworden, 'k Wou, dat ik in m'n nest lag." „Binnen,* riep de candidaat. De kantoordeur ging open en hoofdinspecteur Cornelissen stond op de drempel. „Goeden morgen, heren." „Goeden morgen, inspecteur. Wat is er van Uw dienst?" „Ik zou graag de notaris even willen spreken. Denkt U, dat meneer mij ontvangen kan?" „Dat geloof ik wel, inspec teur," zei de candidaat. „Schim mel, ga jg 's even vragen." De heer Schimmel verdween na een klopje op de deur van een aangrenzend vertrek en kwam even later terug met de mededeling, dat de bezoeker verwacht werd. H|j hield be leefd de deur voor hem open en de heer Cornelissen stapte in een vertrekje, waarvan de wanden aan alle •■qjden achter hoge archiefkasten schuil gin gen. Achter een ouderwets schrijf bureau zat in een luster kan toorjas je een man van om streeks zestig jaar, die met de linkerhand ztfn breed gehoorn de leesbril van de neus nam om de bezoekers te kunnen bekijken. „Cornelissen. hoofdinspec teur van de Centrale Recher che", zei de politieman beleefd. „Ik hoop niet, dat ik U stoor, notaris." Notaris De Bruin stond op en reikte zijn bezoeker de hand. „Helemaal niet," zei hij. „Gaat U zitten, alstublieft." Hij legde de bril op zijn schrijfbureau, zette de vinger toppen tegen elkaar en keek z|jn bezoeker nieuwsgierig aan. „Gaat 't misschien over dat geschil met het viswater?" vroeg hij. (Wordt nmlsl). 19. Kappie, professor Larifix en de maat, gingen eens kijken wat er aan de hand was en ze leunden met z*n drieën over de verschansing. Kaper Knipoog zag hen en htf hief zijn gebalde vuisten naar hen op. „Dat hebben jullie hem gelapt!" bul derde hij- „Jullie hebben m'n boot stuk gemaakt! Ik zal jullie! Vispastei, appelmoes, zal ik van jullie maken!" „Ik heb die boot anders nog nooit van m'n-leven gezien", zei Kappie. „Ik meen toch ook van niet," zei de professor. „Wat wil die man met die boot?" Alleen de maat zei niets hardop. Ach ter zijn hand fluisterde hij tegen Kap pie. „Ik heb hem met een touw aan onze ankerketting vastgebonden!" Maar dat had Kaper Knipoog intussen ook in de gaten gekregen: Sissend van woede plakte hij een bijl en hAte daarmee het touw door. „Jullie zijn nog niet van Kaper Knip oog af!" dreigde hij. „Wacht maar eens tot ik dat eiland heb met al die diamanten!" gewijzigd. Bij de rondvraag wgst de heer Langebeeke op de onhoudbare toestand van de weg langs Wondergem. De voorzitter deelde hierop "mede, dat deze weg op korte ter mijn door de Herverkaveling Walcheren zal worden aange- §aktDe heer Frangois vraagt e P.Z.E.M. attent te willen maken 'op het onderhoud van de sleuven in de Serooslcerk- seweg. De heer Vos vraagt om medewerking voor de ver betering van de overgang van de duinen naar het badstrand. Nieuw- en St. Joosland VASTSTELLING DIJKGESCHOT. Vorige week vergaderden de ingelanden van de Johan na-, Mortiere- en Molenpol der in het koffiehuis „De Roode Leeuw" te Nieuw- en St. Joosland. De rekening van de Johanna-Polder voor 1947-'48 sloot met een batig saldo van 49.75. De begro ting voor 1948-'49 werd vast gesteld op 535,71. Het d|jk- geschot voor 1948 werd vast gesteld op 15 per hectare. De rekening van de Mor- tiere-Polder voor 1947'48 sloot met een batig saldo van 384,30. De begroting voor 1948'49 werd vastge steld op 984 Het dgkge- schot voor 1948 werd vastge steld op 19 per hectare. De rekening van de Molen- Polder voor 1947'48 sloot met een batig saldo van 37,97. De begroting voor 1948'49 werd vastgesteld op 188,58. Het dijkgeschot voor 1948 werd vastgesteld op 6.50 per hectare. St. Maartensdijk WEDVLUCHT De postduivenvereniging „De Zwaluw"' te St Maar tensdijk. nam deel aan een wedvlucht van uit Corbeil- De uitslagen luiden; Gebr. Priem, St- Maartensdijk, 1 ën 2; M. L. v. d. Rhee, St- Maartensdijk 2. 7 en 15: A. Franke, St. Maartensdijk. 3 en 9: P. W. Priem. St. Maar tensdijk. 4: Ari v- d. Rhee, St- Maartensdijk. 5 en 14; Johs. v d. Hoek, St. Maartensdijk, 6; C. v. d- Have. Scherpenis- se, 8. overduif; D. Klaasse, St* Maartensdijk. 10: P. v. Driel, St Maartensdijk. 11 en 12; Gebr. Hengstmengel, St. Maartensdijk, 13. Zonnemaire Burgerlijk Armbestuur gereorganiseerd. De raad der gemeente Zon nemaire kwam Maandagavond onder voorzitterschap van bur gemeester Roelvink bijeen.. De voorzitter deelde mede, dat de Centrale Raad van Be roep de uitspraak van het Ambtenarengerecht, waarbij het door C.M.A. de Vries in gestelde beroep inzake Rechts herstel ongegrond werd ver klaard, heeft bevestigd. Over 1947 zal aan het ge meente-personeel 2V2 van de verhaalde pensioenbijdrage worden gerestitueerd. De bekende motie van de C. P.N.-fractie van de raad van Beerta werd voor kennisgeving aangenomen. De raad ging accoord met de door Gedeputeerde Staten Ingezonden ontwerp-jaarwed- deregeling voor de ambtenaren van de burgerlijke stand. Geen bezwaren bestonden te gen de door Ged. Staten ge zonden besluiten van B. en W. van Goes, betreffende verbe teringen der salariëring van het personeel van de Keurings dienst van Waren. In hoofdzaak om financiële gronden besloot de raad zich uit. te spreken voor verbete ring van het ziekenhuis te Noordgouwe. Het wordt thans niet verantwoord geacht een nieuw ziekenhuis te Zlerlkzee te bouwen. Dit besluit werd met 5 stemmen aangenomen. De heer J. Rgstenbil werd op zgn verzoek, wegens lang durige ziekte, eervol ontslagen als fld van het burgerlijk arm bestuur. De heer M. C. van Kooten werd in zijn plaats be noemd. De naam van het bur gerlijk armbestuur zal in het vervolg zijn: Maatschappelijk Hulpbetoon. De in het burger lijk armbestuur zitting hebben de leden hebben zitting in Maatschappelijk Hulpbetoon. Niet benoembaar zijn zij, die jonger zijn dan 23 jaar en ouder dan 65 jaar. De thans zitting hebbende leden treden niet af wegens het bereiken of overschreden hebben van de leeftijdsgrens. Ingesteld zal worden een Ophaaldienst voor huisvuil. Drie inschrijvingen werden hiertoe ontvangen. B. en W. worden gemachtigd met de laagste inschrijver te onder handelen. Als route werd vastgesteld: Vanaf C. de Mun- nik t/m J. Deurloo en de kom der gemeente, welke zich uit strekt t/m v. d. Weele-Itienne, Overweel en J. M. Verhulst. Vastgesteld werd een veror dening op de heffing en invor dering van reinigingsrechten. Iedere bewoner in de vastge stelde route all, ook wanneer hij geen vuil wenst mede te geven bij de ophaaldienst, ver plicht worden de heffing te voldoen. De heer J. de Ridder werd op zjjn verzoek, wegens ver trek naar Amsterdam, eervol ontslagen als lid van de com missie tot wering van school verzuim. Op voorstel van B. en W. werd in de vacature be noemd de heer E. J. Jansen. Naast de 2 bestaande brug- a aan de haven voor Iaden én lossen van schepen zal een derde brug geplaatst worden. Een kasgeldlening ad 10.000.zal worden aange gaan met de Rijkspostspaar bank voor de t|jd van 1 jaar, tegen een rente van 1% per jaar. Op voorstel van de burge meester werd «en commissie ad hoe ingesteld voor onderzoek van de verdeling van 't door het Fonds Noodgebieden beschik baar gesteld bedrag van 15.000.De voorzitter deel de mede, dat ook 600.zal worden beschikbaar gesteld aan de muziekvereniging „Zon- Hiervoor zullen in- worden aange- nemaire' strumenten kocht. De heer de Vlieger vroeg inlichtingen over verdeling van woonruimte. De voorzitter ant woordde dat dit behandeld wordt door de Commissie van Advies ingevolge *ie Woon* rulmtewet in overleg met B. en W. De voorzitter deelde verder op een vraag van de heer De Rijke mede, dat de plannen voor de bouw van 1 midden standswoning ver gevorderd zijn. Bestek en voorwaarden zijn reeds aanwezig. Tot zg'n spijt moest de voorzitter me dedelen, dat de voor het bouw plan 1947 aangevraagde wo ningwet-woningen niet ge bouwd mogen worden. Het contingent voor Noord-Zeeland is hiervoor te gering. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: L. C. v. Hoepen Wagenaar, d.; W. Neufegllse- Braam, d.; A. den Engelsman Abrahamse, d.; A. de Munck Hegboer, d.; S. E. Verhage Volkers, z.; S. E. Verhage Volkers, d.; G. ZwengerToe poel, z.; W. J. Dekker—v. d. Klashorst, d.; C. P. Flierman Thomassen, z.A. P. Koot- straMulder, z.; C. Scheers Legdekker, d.; A. E. Mee use v. d. Weel, z.; E. P. Warmoes- kerkenVervoorn, d.; W. Die- lemanMinderhoud, d. Overleden: M. Tramper, 58 j., echtg. v. P. Bal jeu; J. J. Cosijn, 83 j., echtg. v. J. M. Rooze; P. H. J. Jansen, 4 j.J. M. Boshoven, 16 j.; D. de Vries, 67 j., wedn. v. C. de Haas; J. B. van Hilst, 65 j., echtg. v. F. J. Leijdekkers. Ondertrouwd: J. Verheul, 27 j. en J. Verhage, 30 j.; P. J. van Eenennaam, 34 j. en H. - - jsoks, 26 Lucas, 35 j.; Abr. de j j. en E. C. Snoep, 22 j. Getrouwd: C. Hendriks, 25 j. en M. Vlsscher, 25 j.; M. van Iwaarden, 24 j. en J. Fr. Bak ker, 23 j.; A. A. de Waal, j. en E. M. Neve, 25 j. SEROOSKERKE (W.) Mei 1948. Bevallen: M. Megers—Ja- kobsen, d.M. J. Jobsede Voogd, d.J. F. Minderhoud Schoe, z. Getrouwd: W. Hutjssoon, 24 j. en L. de Visser, 24 j. W. de Voogd, 28 J. en C. de Visser, 23 j. Overleden: A. Wondergem, 73 j., wed. v. J. W. de Boeft P. Zegers, 85 U wed. v. A. P. Zegers Flanoke. AANMELDING BIJ DE NAT. RESERVE» MIDDELBURG. De Burgemeester van Mid delburg maakt bekend, dat de aanmelding bij de Nationale Reserve voorlopig blijft open gesteld. Het aantal oefenuren per jaar is in plaats van 300 nader bepaald op ten hoogste 200. ONTEIGENING MIDDELBURG. De Burgemeester van Mid delburg brengt ter openbare kennis, dat hii op 20 Mei '48 van het college \van Alge' mene Commissarissen voor de wederopbouw heeft ont vangen een op 15 Mei 1948 gedagtekende aanzegging, dat genoemd college is overge gaan tot onteigening ten na me van de gemeente Middel burg en ten behoeve van de wederopbouw van een aantal percelen aan de Nieuwe Vlis- singse weg. De eigendom der bovenbe doelde goederen is op de Ge meente overgegaan op 20 Mei 1948. De op deze onteigening be trekking hebbende stukken liggen voor een ieder gedu rende 14 dagen, ingaande Juni a-s. kosteloos ter ge meente-secretarie (le afde ling) ter inzage. Middelburg, 26 Mei 1948 B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hen op de gemeente secretarie (2e afdeling) voor een ieder gedurende drie maan den ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is ge steld, een wijziging van de Al gemene Politieverordening voor Vlissingen als gevolg waarvan art. 19, eerste lid", sub a, dier verordening, met ingang van 30 Mei 1948 zal luiden als volgt: Het is verboden, tenzij met vergunning van B. en W. a. iets hoegenaamd in, op, aan of over de openbare we< te planten, te plaatsen, te han gen, vast te hechten, neder te leggen of te hebben. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter Inzage ligt een verzoek met bijlagen van Fa. J. A. Pi eters om vergunning tot het uit breiden van een limonadefa- briek door het plaatsen van een electromotor van 3 pk, welke dient voor het In beweging brengen van een spoelmachine In perceel Vlasmarkt 39. Op 11 Juni a.a., des v.m. 11 uur, zal ter gemeente-secretarie gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het ovengemelde tijdstip, ter se cretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergun ning of de concessionaris en de in persoon of bij gemach tigde op de in artikel 7 der hinderwet bedoelde zitting ver schenen belanghebbende. GEMEENTE MIDDELBURG. BEKENDMAKING. Aangifte van leerlingen voor de ép te richten openbare school voor gewoon lager onderwijs aan 't Zand. Ouders, voogden en ande ren, belast met de verzorging van kinderen, voor wie na de zomervacantle plaatsing wordt verlangd op bovenge noemde school, worden uitge nodigd vóór 15 Juli 1948 aan gifte te doen ter gemeente secretarie, afd. Onderwijs. Kinderen voor wie voor het eerst plaatsing op een lage re school wordt verzocht, moeten vóór 1 October 1942 geboren z|jn. Het zal op prjjs worden gesteld indien bij de aangif te het trouwboekje der ouders wordt overgelegd, of dat de namen en geboortedata der kinderen nauwkeurig kunnen worden opgegeven. Het ligt in de bedoeling Si deze school bij voorkeur nderen toe te laten, die wonen in dat gedeelte van de gemeente, dat ligt buiten de Singel*, Westelijk van de Kanaaldijk Middelburg—Vlis singen, tot en met het Park de Griffioen. Middelburg, 24 Mei 1948. Burgemeester en Wet houders van Middelburg. MIN- EN ONVERMOGENDEN Kaarten verkrijgbaar generale repetitie Kon. Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning", Middelburg. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op 7 Juni a.s. tussen 9 en 12 uur ter gemeente-secretarie afdeling bevolking, kaarten verkrijgbaar zijn voor min- en onvermogenden 0,10 voor de generale repetitie der Ko ninklijke Zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning" op Donderdag 10 Juni a.s. in de Concert- en Gehoorzaal. BEKENDMAKINGEN VAN B. EN W. VAN VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hen op de gem.-secre- tarie (2e aid.) voor een'ieder gedurende 3 maanden ter le zing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar Is gesteld: 1. een verordening op het kamperen in de gemeente Vlis singen, welke verordening he den (27/5) in werking is ge treden; 2. een wijziging van de Alg. Politieverordening voor Vlis singen, krachtens welke art. 52, le lid, dier verordening van 28 Mei j.l. af luidt: Het is verboden reclame, af beeldingen, drukwerken, ge schriften, cijfers, letters, figu ren, tekeningen of bekendma kingen aan te brengen of te bevestigen a. op of aan openbare ge bouwen, gemeente-eigendom men of aanplakborden, tenzij met vergunning van B. en W; b. op of aan enig ander on roerend goed, tenzjj met toe stemming van de eigenaar of gebruiker van dat goed; 3. een wijziging van de Alg. Politieverordening voor Vlis singen als gevolg waan,-an met ingang van 30 Mei is inge voerd art 170 bis, luidende als volgt: a. bij een muziekuitvoering in de open lucht, tijdens het ten gehore brengen van de mu ziek, op de openbare weg te lopen of met enig voertuig te rijden binnen de icring, Waar dit verbod op duidêlgk blijkba re wgze is aangegeven; b. bij een muziekuitvoering in de open lucht nodeloos enig stoorniswekkend geluid te ma ken. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen. brengen ingevolge de art. 6 en 7 der Hinderwet ter open bare kennis, dat bij "hen is ingekomen een verzoek van de N.V Kon. Mij. „De Schel de .alhier, om vergunning tot het uitbreiden van de be staande installatie tot berei ding van zuurstof door het bil plaatsen van een lucht- compressor, gedreven door een electr. motor van 65 P-K., een zuurstofcompressor gedreven door een electr. mo tor van 16 P.K. en een loog- circulatiepomp, gedreven door een electr. motor van 15 r-K-. m het perceel gelegen op het terrein aan de Aagje Dekenstraat; dat dit verzoek met de bij lagen heden op de Gemeente secretarie (2e afd.) ter visie morden gelegd en dat schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden inge" diend. Op 15 Juni 1948 zal ten Ge meentehuize. des v.m. 10 uur, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het uit breiden dier inrichting in te brengen terwijl daarbij zowel de verzoekster als zij, die be zwaren indienen, in de gele genheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. ^Zowel de verzoekster, als Zil, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie da- gen voor de l» Juni 1948 ter remeente-secretarie (2e afd.) -Ae ter, zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot be roep zyn gerechtigd zii, die niet övereenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of één of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hun be zwaren mondeling toe te lioh» ten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 7