PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De onderhandelingen te Kalioerang DE BILT Vermindering Marshall-hulp met 25 pCt.? Sowjet-geschenk voor Finland Strijd in Palestina auurt voort Die bunkers, wat doen wij er mee? Onverwacht voorstel van de begrotingscommissie van Amerikaans Huis van Afgevaardigden Nederlands elftal tegen Zweden. Vandaag. De R.V.D. te Batavia. VOORSPELT 191e Jaargang - No. 129 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. VRIJDAG 4 JUNI 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week: 3.20 per kwartaal: franco per post t 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per «èSien- WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN """ÏTi? Giro nr 359300 P.Z C., Middelburg. Bureaux Vlissingen: Vlamingstr 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924 - Goes. L Vorststr 55 tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102 - Teraeuzen: Brouwerijstr 2 - Zierlkzee: N "Bogerdstr G 160, tel. 26 Bezorgdheid in regeringskringen .in Washington De begrotingscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voorgesteld de bedragen die de rege ring der V. S. heeft gevraagd voor het Marshall-plan en de andere programma's voor hulpverlening in het buitenland, met 25 procent te verlagen. Dit voorstel werd gedaan in het rapport, dat de commissie heeft uitgebracht over het be treffende wetsvoorstel. De commissie wil een bedrag van 5.980.710.2228 dollar be schikbaar stellen voor alge mene hulpverlening in de peri ode van 15 maanden, eindigen de op 31 Juli 1949, terwijl pre sident Truman had gevraagd om gelden voor de periode van 12 maanden tot 30 April 1949. De commissie heeft het be drag voor de hulpverlening aan Europa vastgesteld op 4 milliard dollar, hetgeen een verlaging betekent van 245 millioen dollar t.o.v. het door de regering gevraagde bedrag. In kringen van het Congres bestaat weinig twijfel, dat het Huis van Afgevaardigden de door dé commissie voorgestel de verlagingen zal goedkeu- rep. In dergelijke gevallen ves tigt de regering gewoonlyk haar hoop op de Senaat, die zij er toe hoopt te kunnen be wegen om de verlagingen al thans gedeeltelijk ongedaan te maken. VERSPILLING? De begrotingscommissie van het Huis van Afgevaardigden merkte in haar rapport verder op, dat de V. S. sedert 1 Juli 1945 in totaal 18.182.000.000 dollars voor hulpverlening aan het buitenland hebben uitge geven, van welk bedrag een groot gedeelte is' „verspild", terwijl dergelijke uitgaven bo vendien het gevaar inhouden van uitputting van ,de hulp bronnen der V. S. Zij is van oordeel, dat niemand in staat is om ook maar een ruwe schatting te maken van de be hoeften der aan het plan- Marshall deelnemende landen. Ook gaf de commissie haar afkeuring te kennen over de plannen voor mechanisatie op grote schaal van landbouwbe drijven in het buitenland, ter wijl staal en petroleum in de V. S. schaars zijn en drukte zij haar ontevredenheid uit over de vorderingen van de Duitse wederopbouw. DE MENING VAN HOFFMAN. Na het voorstel van de toe- wijzingscommisie heeft Hoff man, administrateur van het E.R.P., op een persconferentie verklaard: „Wy hebben het volle bedrag van 5 3 milliard nodig. Als wy het program behoorlijk willen uitvoeren hebben wij dat geld nodig." Hoffman wilde niet zeggen of hij vertrouwde, dat de toe- wyzings-commissie van de Se naat het besluit van de Huis- commisSie zou teniet doen. „Ilc kan alleen maar hopen", zei hij. Zowel ambtenaren van de E.C.A.. als van het departement van buitenlandse zaken gaven uiting aan hun grote bezorgd- heid over de nieuwe ontwikke ling. DE SCHULDIGE JOHN TABER. De man die in hoofdzaak verantwoordelijk is voor de Kravchenko's boek In Rusland te koop. MOSKOU LACHT EK OM. In de „Russia to day's News letter" haalt Stanley Evans, een medewerker, enige verkla ringen aan van Jacqueline Blum, een nicht van de ambas sadeur van Luxemburg in Moskou. Zij zegt over het be kende boek van Victor Krav- chenko: „Kravchenko verkoos de vrijheid". Maar ik heb de vrijheid Kravchenko's boek in een Moskouse boekwinkel te kopen, het te lezen in gezel schap van mijn Russische vrienden en er met hen over te discussiëren. Kravchenko's beweringen wekken in de Sow jet-Unie geen sensatie. Nog minder worden zij bevestigd. De mensen halen hun schou ders op en gaan over iets be- langrijkers spreken". Stanley Evans levert het volgende commentaar: „Sow- jetburgers beschouwen de zo genaamde onthullingen van Kravchenko ongeveer als Ame rikaanse detective-verhalen. Zij slaan de bladzyden om en lachen om elke bladzijde van zonderlinge fantasie." stap van de Huiscommissie voor de toewyzlngen is de voorzitter van de commissie, John Taber (Republikein), die ervoor bekend staat, dat hy „elk dubbeltje tweemaal om keert alvorens het uit te ge ven". In welingelichte kringen verklaart men, dat de komen de dagen sterke druk van Hoffman eïi Marshall, moge lijk zelfs van president Tru man, op het Congres zal wor den uitgeoefend en dat zij zul len trachten het gevaar van een verlaging der toewijzingen en de mogelijke invloed op het moreel in Europa te dramati seren. In het verslag dat is ge voegd bij het wetsvoorstel tot vermindering van de credieten voor het plan-Marshall wijst Lenstra toch opgesteld. Voor de wedstrijd tegen Zweden, die Woensdag 9 Juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal worden ge speeld, is het Nederlands elftal als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: van Bun (MVV) en Schyvenaar (EDO). Midden: Stoffelen (Ajax), Terlouw (DCV)' en de Vroet (Feyenoord, aanv.). Voor: van der Tuyn (HDV S), Ryvers (NAC), Roozen- burg (Neptunia), YVilkes (Xer xes) en Lenstra (Heerenveen). Reserves: Landman (Neptu- nus), Everse (Neptunus), Beenhakkers (NAC) en Schaap Ct Gooi). De wedstrijd zal om 19 uur beginnen. Het Nederlands elf tal zal spelen in het normale oranje shirt met de witte broek, terwijl naar alle waar schijnlijkheid voor de eerste maal rugnummers zullen wor den gedragen. Amerika exporteert democratie. De negerleidster, Mevr- Jackson, verklaarde tijdens een demonstratie in Washing ton snedig: De Ver- Staten zijn zo druk bezig de demo cratie uit te voeren, dat er in Amerika zelf weinig van over dreigt te blijven. De demonstratie was een protestmeting tegen de anti communistische wet van Mundt. Ook de negerzanger Paul Robeson was een van de sprekers- de toewijzingscommissie er op dat het onmogelijk is juiste ramingen voor de credietver- lening te maken. De commis sie is bovendien van oordeel, dat sommige punten van het program voor hulpverlening aan Europa niet voldoende on derzocht zijn. De commissie meent dat het succes van het E.R.P. beslist niet in gevaar wordt gebracht door vermindering wat betreft de aankopen van katoen, tabak en wol. Bovendien acht zij het mechanisatieprogram voor de landbouw te ver doorgevoerd. De nadruk wordt vooral ge legd op het belang van het economisch herstel van Duits land, „waarvan het economisch herstel van geheel Europa af hangt". is het 150 jaar ge leden dat de befaamde Italiaanse avonturier Ca sanova in Bohemen over leed; wordt de Zwitserse dichter A. Maurer 65 jaar; is het 8 jaar gele den dat Duinkerken door de geallieerden werd ontruimd. Minister Lieftinck, wordt dezer dagen van zijn Indische reis in Nederland terugver wacht- Volgens berichten uit Asuncion zou de president van Paraguay, gen. Morinigo, af getreden zijn „onder pressie van de burgerbevolking en 't leger". Herstelbetalingen gedeeltelijk kwijtgescholden Het Finse ministerie van buitenlandse zaken heeft be kend gemaakt, dat Rusland heeft afgezien van een deel der door Finland te verrichten herstelbetalingen. Het bedrag der kwijtgescholden betalingen beloopt ongeveer 180 mil lioen gulden. Gebaar met politieke bijsmaak. De Sowjet-regerfng heeft aan dit geschenk een verkla ring toegevoegd, -\vaarin wordt gezegd, „dat de kwijt schelding moet worden ge zien tegen de achtergrond van het initiatief, dat in deze kwestie door de drie com munistische ministers in het Finse kabinet genomen is". Dat klopte want reeds tij dens clé jongste gebeurtenis sen rondom Leino's ontslag zinspeelden de communisti sche ministers op zulk een Russisch k'wij tscheldings ge baar. Natuürlijk is in regerings kringen in Helsinki het be sluit van de Sowjet-Unie warm ontvangen Volgens 't vredesverdrag moest Finland in totaal 790 millioen gulden aan herstelgoederen betalen, gebaseerd op de prijzen van 1938, en wel in acht jaar tij dB van 1944 af- Deze regeling legde een zeer zware druk op de Finse economie, daar een deel der productie regelrecht naar de Sowjet-Unie geëx porteerd moest worden. De kwijtschelding betekent dus een aanmerkelijke verlich* ting- Aan de andere kant zal niemand in Finland zich ont veinzen, dat het gescbenk 'n politieke bijsmaak heeft Op 1 en 2 Juli a.s- worden alge mene verkiezingen gehouden- De algemene verwachting is, dat de communisten, die thans 59 van de 200 zetels in de Finse Rijksdag innemen, .er eerder op achter- dan oo vooruit zullen gaan. Op de derde pagina van dit num mer staat een belangwekken de beschouwing van Hans Nesna over de stemming on der de Finse bevolking Het Sowjet gebaar dient onge twijfeld om de communisten te steunen door hen aan waardevol propaganda-mate- riaal te helpen. De Finse communisten zullen niet na laten er duidelijk op te wij zen, dat alleen een sterke communistische fractie in de Rijksdag een waarborg kan zijn voor een hechte Russi sche vriendschap of wat daar onder dan ook te verstaan is- Dat is een vorm van nationa le chantage die doet denken aan de verkiezingen in Italië- Toen waren het de Amerika nen die de Gasperi en zijn medestanders met Triëst en de Marshallhulp de argumen ten .verschaften voor een pro- Westerse stemming. Of de Russische navolging evenveel succes zal oogsten staat te bezien. De vacature-Koejemans. De voorzitter van het centraal stembureau heeft in plaats van de heer H- J. Averink, te Haarlem, die zi]r\ benoeming niet aannam, de heer M D. Proper te Haar lem, benoemd verklaard als lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. (Vac. Koe- jernans-). Dr. Malan heeft een nieuw kabinet gevormd. Dr. Daniël Malan, leider van de Zuid-Afrikaanse nationalis tische partij, die by de onlangs gehouden algemene verkiezin gen generaal Smuts versloeg, heeft Donderdag de vorming van een kabinet bekend ge maakt en de namen van zyn ministers medegedeeld. Op de kabinetslijst, die 12 namen telt, komen voor: dr. D. F. Ma lan, eerste minister; dr. E. Jansen, inheemse zaken; I. G. Styrdom (nationalist), minister voor het grondbezit; E, W. Louw (nationalist), economi sche ontwikkeling en mijn bouw. Naar de mening van poli tieke waarnemers, is het on waarschijnlijk, dat Zuid-Afrika zich van het Britse gemene best afscheidt en een republiek wordt onder de regering van Malan. Het is niet waarschijnlijk, dat de immigratie geheel zal worden stopgezet. Immigran ten uit Nederland en de Scan dinavische landen zullen waar schijnlijk worden aangemoe digd. Dr. Malan, de nieuwe premier van Z.-Afrjka- - Moeilijkheden over de voorwaarden van de wapenstilstand. Britse regering staakt wapenleveranties. Er zijn nog steeds belang rijke moeilijkheden te over winnen voor een volledige wapenstilstand in Palestina verwezenlijkt kan worden. De Joden stellen voorwaar den, die voor deArabieren onaanvaardbaar zijn en om gekeerd. De eerste voorwaarde, die door de voorlopige regering van Israël is gesteld, dat geen van beide partijen haar hui dige posities zal trachten te veranderen, betekent voor de Arabieren, dat de Joden ge heel Jeruzalem, behalve de oude stad en. de voornaamste haven van Haifa zullen be heersen. Het tweede punt, waarbij het verkeer van en naar Je ruzalem aan geen belemme ringen onderhevig is, zal zeer waarschijnlijk een struikel blok vormen in de onderhan delingen, daar de Arabische blokkade van Jeruzalem hun voornaamste wapen is om de 100-000 Joden in Jeruzalem tot overgave te dwingen. De Arabieren zullen slechts toe stemmen in de opheffing dér blokkade, indien zij alle Joodse convooien mogen on derzoeken Verder zijn de Arabieren hevig gekant te gen de derde Joodse voor waarde, dat de verscheping van goederen naar Israël niet belemmerd wordt- Nederlandse regering geeft suggesties. Geen nieuwe politionele actie verwacht. Donderdagmorgen hadden de heren Neher en van Vre- denburch te Kalioerang een bespreking met de republi keinse ministerpresident Hat- ta, wien zij een mededeling van de Nederlandse regering overhandigden, welke mede deling volgens een na afloop verstrekt communiqué betrek- Joodse soldaten rusten even uit na een gevecht tegen Arabische aanvallers. Sommige onmisbaar uit defensieoogpunt. Opruiming kost handen vol geld. Over de in het scherpe zon licht blinkende duinen van Walcheren gaat de voorjaars wind. Hij streelt de vlechtjes van een bruinverbrand meisje, een dreumes van drie op een duintop, die haar domein is. Met een haveloze pop drentelt zij heen en weer, speelt met het warme zand, oogt een vlin der na en daalt dan af naar de bunker, een brutale beton- massa, die als 'n loerend beest half uit het zand steekt. Maar voor dit meisje is het een be kend ding, zoals moeders schort en buurmans geit. Die bunker heeft immers altyd in haar duinen gestaan Zo is het op Walcheren. Maar zo is het ook bij Groede en Haamstede. Overal kleuters, die niet beter weten of de grauwe monstens horen er thuis. En de volwassenen Och, zij ergeren zich nog wel eens aan deze kwalijke oorlogserfe nis. maar eigenlijk zijn zij er ook al aan gewend. Zij zullen imers die ondingen wel nooit meer kwijt raken... Inderdaad: vele bunkers zal men nooit meer kwijt raken. Ten eerste, omdat de oprui ming op het ogenblik net zo veel kost als vroeger de bouw: voor gewapend beton 25 per m3. Wanneer zullen wy dé&r- voor weer eens geld hebben? Bespeurt men er veel van, dat in Vlissingen reeds voor acht ton aan oorlogsobstakels is opgeruimd? En ten tweede, omdat het ministerie van Oor log niet slaapt en zich wel de gelijk rekenschap geeft van de eisen die de landsverdediging stelt. REGISTRATIE In Middelburg is het Bureau Registratie van verdedigings werken voor Zuid-Nederland gevestigd. De trap is armoedig en wanneer men zich in een stoel zet, valt de leuning bijna op de plankenvloer. Men hul digt hier nog de opvatting dat de soberheid moet beginnen in de overheidsbureau?:. Overda dige luxe kennen de zes bur- opzichters en zes genie- ondeiofficieren niet, die hier'1 deze man? Wel, er is een be- onder leiding van Overste Van Esch hun arbeid verrichten, maar wel hard werken. Zij re gistreren de versterkingen en schuilplaatsen, die de bezetters in de drie Zuidelijke provincies' bouwde, maken er situatie schetsen van en zenden hun gegevens naar de Generale Staf, die beslissen moet of de objecten voor defensie kunnen worden gebruikt, zo niet, of op ruiming nodig is of dat zij schadelijk zijn. Over het algemeen zijn nog weinig beslissingen genomen. Dit geldt niet voor die objec ten, die voor de gemeenschap nadelig zijn en waarvan oprui ming dringend is gevraagd, zoals bepaalde bupkers in Vlis singen en in weilanden. Wanneer obstakels zijn vrij gegeven, wil dit alleen zeggen, dat het leger er niets aan heeft. Zij vallen dan onder ar tikel'658 Burg. Wetboek of, even ambtelijk uitgedrukt, zy zijn dan onrechtmatig gebouw de objecten op terreinen van andere eigenaren. Wanneer de eigenaar van de grond over het bouwwerk wil beschikken geschiedt dit geheel overeen komstig dit wetsartikel. Hij moet zich dan wenden tot de onlangs ingestelde commissie van afwikkeling onroerende goederen van de bezetter. DE OPRUIMINGS- KOSTEN. Welke tegemoetkoming in de opruimingskosten krygt nu sluit, dat, wanneer het alge meen belang het vordert, door het Ryk tot een maximum van 40 in de kosten wordt bij gedragen. Indien het alleen 'n kwestie van netheid en schoon heid is, betau'lt de regering niet meer dan 10 Staat het object in cultuurgrond, dan wordt de schadeloosstelling tussen deze 10 en 40 als re gel berekend in verband met de inbeslaggenomen opper vlakte en de normale waarde van de grond in m2. Soms wordt gevraagd de bunkers te mogen gebruiken als opslagplaats, champignon kwekerij, café, werkplaats of aardappelbewaarplaats. Zo be spaart men zich enorme kos ten. In Holland camoufleert men veel bunkers door er gras over te laten groeien. Slopen zonder toestemming is streng verboden. SCHUILKELDERS. Staat een bunker binnen de bebouwde kom van een ge- njeente, dan moeten de betrok ken instanties het Hoofd van de Luchtbeschermingsdienst In Den Haag waarschuwen. Deze beoordeelt of de oorlogsherin nering moet blyven staan als toevluchtsoord voor de bevol king in een eventuele nieuwe oorlog. Laten wij hopen, dat d&t nooit meer het geval zal zyn. En laten wij ons in het onver mijdelijke schikken, dat vele bouwwerken uit het teutonisch tijdperk op onze Zeeuwse grond zullen blijven staan, tot zy uit zich zelf vergaan! king heeft op de wijze, waar op, naar het oordeel van de Nederlandse regering, de be sprekingen met de republikein se delegatie 't best kunnen worden voortgezet. Deze mededeling had dus niet alleen betrekking op de zaak-Soeripno, maar was bre der gesteld. Volgens een woordvoerder van de Neder landse delegatie is er ook geen tijdslimiet gesteld voor het antwoord van de Repu bliek. Naar de Nederlandse rege ring meent, kunnen de onder handelingen, die door verschil lende omstandigheden werden .belemmerd, in een betere sfeer worden gebracht en met haar mededeling gaf zy te kennen, hoe de Nederlandse regering meent, dat de sfeer der onderhandelingen kan worden verbeterd. Op de vraag, of de onder handelingen worden afgebro ken, indien de republiek de Nederlarfdse suggesties bot weg afwyst, zeide de woord voerder, dat zulk een afwij zing het verdere verloop der onderhandelingen zeker nade lig zal beïnfluenceren. Volgens bf trouwbare zegs lieden te Batavia zouden er twee wegen openstaan om 'n einde aan de crisis te maken, indien het republikeinse ant woord aan de Nederlanders onaanvaardbaar zou blijken. Het ene alternatief zou zijn, het geschil wederom voor te leggen aan de Veiligheids raad en het andere: over te faan tot onderhandelingen op asis van de onlangs informeel door de Commissie van Goede Diensten gedane nieuwe voor stenen voor een regeling van het geschil. Volgens betrouwbare bron nen uit beide partyen is het weinig waarschijnlijk, dat, in dien de onderhandelingen mochten worden afgebroken, het zou komen tot een hervat ting van de politionele actie. JV, Lords handhaven de zweep. De Britse regering is in het Hogerhuis in de minderheid gesteld. Zij steunde een amen dement waarbij de af schaffing van het toe dienen van zweepsla gen als straf wordt ge- eist, mdar de Lords hebben zich met 29 tegen 17 stemmen voor het behoud van deze straf uitgesproken. 82 sleepboten, 448 aken en 157 andere zee- en rivier vaartuigen zijn uit de Oder ge licht. 175 vaartuigen zijn weer in gebruik genomen, zo meldt Radio-Moskou. De vijfde voorwaarde der Joden, dat zij immigranten naar Israël mogen brengen, ongeacht hun leeftijd, of schoon zii beloven, hen niet voor militair.e doeleinden te recruteren of op te leiden, is er een, waartegen de Arabie ren zich steeds verzet heb ben. DE STRIJD- Er wordt weer op alle fron ten gevochten. Op het Noor delijk front rukten de Joden verder op. Volgens de 'tiaga- nah wordt geheel W.-Galilea thans door hen beheerst. Vliegtuigen van de Iraakse luchtmacht bombardeerden fabrieken 8 km. van Tel Aviv. Op het Zuidelijk front woedt de strijd-in de woestijn van Negeb voort De Egypte- naren bevinden zich 32 km- ten Z.O. van Tel Aviv. De Britse regering heeft al le wapentransporten naar de Arabische landen en Israel verboden. Dit besluit houdt verband met de voorwaar den, die aan de wapenstil stand zijn verbonden. BEBNADOTTE. Graaf Bemadotte heeft be sprekingen gevoerd met de minister van buitenlandse za ken van Israël. Mosje Sjer- tok en zou zich heden naar Cairo begeven. Naar te Haifa verluidt, heeft hii bepaalde voorstellen voor de Arabi sche hoofdsteden. Arabische en Joodse woord voerders hebben Donderdag in de Veiligheidsraad inter pretaties van het voorstel tot staken van het vuren gege ven, die diametraal tegenover elkaar stonden- Minister Jonkman wees de heer Ritman af. Het plan van dr. van Mook, de heer Ritman te benoemen tot hoofd van de Regerings voorlichtingsdienst te Batavia, inplaalB van mr dr. Ozinga, is afgffctuit op 'de weigering van minister Jonkman, hier aan zyn goedkeuring te ver lenen. De heer Ritman heeft ty- dens zyn verblijf in den Haag getracht, de minister van O.G. tot andere gedachten te bren gen, doch is hierin niet ge slaagd, De laatste meemt blijkbaar integenstelling met de L. G. G. die de heer Ritman volkomen rehabiliteer de dat het nnmogelyk is iemand tot hoofd van de R. V. D. te Batavia te benoemen, die gedurende - de bczettings- tyd voor de Jappen heeft ge werkt. Ook ten deze divergeren de meningen van het Plèin en Rijswijk, Tijdens gesprekken met ver schillende autoriteiten in Ba tavia is ons gebleken, dat ve len van hen net als een ern stige fout zouden beschouwen, indien dr. van,Mook deze mu tatie zou kunnen doorzetten. Een openbaar onderzoek van de klachten tegen de heer Ritman en andere van colla boratie beschuldigden heeft hij verhinderd, door deze heren amnestie te verlenen. De Lt. G.G. heeft nu beslist, dat er voorlopig geen veran dering wordt gebracht in de huidige bezetting. Mr. dr.Ozin- f;a zal, althans in naam. zijn unctie blyven vervullen, de heer Ritman zal hoofd blyven van de buitenlandse afdeling van de R. V. D indien hij uit Amerika terugkeert. Som migen verwachten n.l. dat hy by de voorlichting, in Amerika een plaats zal krijgen, wat zy de gelukkigste oplossing zou den achten. 200.000 ontheemden naar de Ver. Staten. De Amerikaanse Senaat heeft na een debat van ruim elf uur de wet aangenomen tot toela ting in de V.S. van in totaal tweehonderdduizend ontheem den uit Europa ln de loop van een periode van twee jaren, aanvangende 1 Juli aanstaan de. Het wetsontwerp werd aangenomen met 63 tegen 13 stemmen. NOG ENKELE BUIEN. Geldig tot Vrijdagavond. Wisselend bewolkt met voornamelijk in de voormid dag nog enkele buien, plaat selijk met wat hagel of on weer. Weinig verandering van temperatuur, wind tus sen West en Zuid. Aanvanke lijk krachtig, vooral langs de Waddenkust Later wat afne mend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1