Djoc ja wil een nationaal kabinet NIEUWS UIT ZEELAND Critiek op de uitwijzing van Duitsers onrechtvaardig? Minister Drees behandelde verschillende zaken J Nog geen erkenning van de Staat Israël Overleg met Overzeese gebieds delen gaande Communistische motie Soekamo zal Su matra bezoeken. Australiërs in Djocja Maandag had te Djokja de eerste oriënterende bespre king plaats tussen Moh Hatta en de Repub. politieke partij en. aldus deelde de Repub- minister van voorlichting. Mohamad Natsir, aan Aneta mede. De heer Natsir wees er op. dat eventuele wijzigingen in het kabinet niet zozeer uitgaan van de basis der re solutie van de verschillende partijen d-d- 20 Mei jl-, doch meer voortkomen uit de noodzaak om te komen tot een spoedige overgang van een presidentieel kabinet tot een parlementair kabinet- NATIONAAL KABINET? Uit Djokjakarta meldt Antara over deze aangele genheid nog: In de verga dering. welke werd bijge woond door Soekarno cn Moh. Hatta. werd besloten tot de vorming van een nationaal front met nationaal programma. Dinsdagmorgen heeft de Republikeinse minister van voorlichting. Mohammed Nat sir. tegenover Aneta ver klaard, dat in de Maandag gehouden oriënterende be sprekingen tussen de verte- Minister Mansholt naar Frankrijk. Minister Mahsholt is Dins dagmorgen naar Frankrijk ver trokken om in verband met emigratie-vraagstukken bezoe ken te brengen aan Franse landbouwcentra. Min. Mansholt wordt vergezeld door ir. C. Staf, directeur-generaal van de landbouw, en ir. J. S. Keyzer, directeur-generaal van de voedselvoorziening. De minister zal, terugkeren de, deelnemen aan de voorge nomen Benelux-besprekingen in Luxemburg. Tydens zgn af wezigheid zal minister van den Brink het departement van landbouw, visserij en voedsel voorziening ad interim behe ren. De Ato was te duur- Tijdens de contröle, welke de prijsbeheersing doorlopend uitoefent, is ook bjj de N.V. Ato (v.h. Van Gend en Loos) een onderzoek ingesteld. Daarbij kwam aan het licht, dat in de rayons van de voor naamste kantoren dezer N.V. de vrachtprtfzen volgens het „Atip tanef" ernstig waren overtreden. De z.g. forfait- tarieven. welke, naar de prijs- contróledienst heeft geconsta teerd, door de meeste expe ditiebedrijven te hoog worden berekend, zijn door de Ato te Rotterdam ook aanzien lijk overschreden. Van het een en ander is 'n proces-verbaal opgemaakt. genwooraigers der politieke partijen en president Soekar no en vice-president Hatta, mr- Tamboenan van de Par- tai Kristen Indonesia, is aan gewezen als voorzitter van een comité dat „de grootste gemene deler" zal zoeken om te komen tot een nationaal programma. Thans is beslo ten. dat Soekarno niet zal wachten met zijn bezoek aan Sumatra op de kabinetswijzi ging, aangezien verwacht wordt, dat de besprekingen hierover nog wel enige tijd zullen duren. Verhouding MoskouDjocja. In een verklaring van het ..Democratisch Volksfront" (de groep der linkse party en) wordt de vestiging van diplo matieke betrekkingen met Rusland toegejuicht en deze vestiging een „diplomatieke overwinning" genoemd. Millioenste bezoeker op Schiphol. De millioenste bezoe ker van Schiphol was de heer Pauw uit Amster dam, die Zondagmiddag met vrouw en dochtertje een bezoek bracht aan de luchthaven, die 22 maanden geleden 26 Juli 19-16 weer voor het publiek werd open gesteld. Een standaard werk over Amsterdam, het jubileumwerk over de geschiedenis van de K.L.M., alsmede een re tourvlucht op een der binnenlandse Ignen en een z.g. „overnight bag" met smakeljjko inhoud werden hem respectieve lijk namens do gemeente Amsterdam, de K.L.M. en de American Over seas Airlines aangebo den. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat de heer Pauw, die voor de oorlog in het restaurant bedrijf van de K.L.M. op Schiphol werkzaam was, tevens kwam informeren of bjj de opening van het nieuwe restaurant in het stationsgebouw, de K.L.M. wederom van zyn diensten gebruik zou willen maken. EERSTE KAMER De Eerste Kamer heeft zich Dinsdag bezig gehouden met de Palestijnse kwestie. De heer Van Santen (C.P.N.) had namelijk een motie van orde ingediend, waarin de totstandkoming van de staat Israël met vreugde werd be- jroct, en waarin de wense- ijkheid naar voren werd ge bracht dat deze staat spoedig door de Nederlandse rege ring zou worden erkend. De senatoren bleken het echter niet geheel eens te zijn met de zienswijze van de communisten. Ook de minis ter had bezwaren. De rege ring heeft met 'de andere leden der Verenigde Naties ïetracht een oplossing inza- Palestina te bereiken. Zy zal haar steun verlenen aan elke poging om aan het wa- >engcweld een einde te ma ten. De erkenning van de staat Israël is echter een daad, die zeer veel overleg vraagt, met name zal hier rekening gehouden moeten worden met de adviezen van de overzeese gebiedsdelen. Voorts is er ook overleg gaande met de Beneluxlan- den. De minister stond daar om afwijzend tegen de motie van de heer Van Santen. Deze verdedigde haar even wel. Nederland moet een zelf standige politiek voeren, zc Verklaring van de Rijksvreemdelingendienst. Het kamp Mariënborg De laa-tste tijd is er veel cri tiek uitgeoefend op de uitwij zing van Ryksduftsers. Er werd geschreven over onhoud bare toestanden in het kamp Mariënborg, waar do uit te wijzen Duitsers zijn onderge bracht. Men sprak zelfs van een on menselijke behandeling. De ryksvreemdelingendlenst deelt thans echter mede dat deze critiek dikwijls onrecht vaardig en met miskenning der feiten Is uitgeoefend. Zo werd o.a. de Indruk gewekt als zouden Duitsers, die zich van geen Kwaad bewust z.yn, uit Nederland verwijderd wor den, omdat zy Duitsers z(jn. De onhoudbaarheid van deze voorstelling van zaken blgkt al hieruit, dat van alle Duit sers, die by de bevrijding in Nederland waren gevesti nog geen 10% uit zijn of zullen worden uitgewe zen. Dc richtlijnen, die door de regering hiervoor zijn op- festcld kunnen niet anders an mild worden genoemd. Dc betrokkenen zijn allen in dc ge legenheid geweest datgene aan tc voeren, wat ton gunste van hen pleit. ZH zyn meerma len door dc politic verhoord, niet alleen na de bevrijding, maar ook in de jaren 194b, 1947 en 1948. RICHTLIJNEN. In het najaar 1947 werd (Ingezonden mededeling) iToïïtor? door de Caritas Missie ge klaagd, dat de richtlijnen door de rijksvreemdelingendienst niet werden opgevolgd. De minister van Justitie heeft direct daarop ver zocht concrete gevallen te noemen, waarop door de Mis sie ruim twintig werden ge noemd. De minister onderzocht deze gevallen persoonlijk. Hij kwam daarbij tot de conclusie, dat de richtlijnen juist waren toegepast. Het bleek dat de Caritas Missie volkomen te goeder trouw was opgetreden als pleitbezorgster ook voor personen, die dit allerminst verdienen. COMMISSIE Daarna is door de minister een zevental commissies inge steld, die hem adviseren over de verdere uitwijzing van Ryksdultsers. Deze commis sies werden 'samengesteld aan de hand van door vertegen woordigers der kerkgenoot schappen cn andere bevol- gsgroepen verstrekte opga ven. zy hebben met nauwge zetheid cn yver hun arbeid verricht. In zeer sporadische gevallen, waarin de Rijks- vreemdelingendienst het advies van de commissie niet kon volgen, werd de beslissing van de minister ingeroepen. Wat betreft de toesanden In het kamp Mariënborg wordt medegedeeld dat het Interna tionale Rode Kruis een onder zoek heeft doen instellen, waaruit bleek dat de toestand In hygiënisch opzicht voor* treffelijk is, dat de voeding der In inbewarlng gestelden gciyk is aan die der burger bevolking en dat de regering aan redelijke eisen voldoet. Tenslotte wordt er aan toege voegd, dat de vertegenwoor diger geen bUzondcrc klach ten ter kennis ztfn gebracht. meende het communistische Kamerlid, het gevaar van verdragen met anderen biykt nu weer: er moet weer over leg worden gepleegd. De heer Anema deelde mede dat de anti-revolution- naire fractie tegen de motie zou stemmen. Ze heeft de strekking, door de Kamer druk uit te oefenen op de re gering. Dit is ongewenst. De heer Kieft (Arb.) be greep dat de regering nader onderzoek gewenst acht. Hg waardeerde het dat er over leg wordt gepleegd met de overzeese gebiedsdelen. Hg diende een motie in waarin gevraagd werd het onderzoek der regering met kracht te doen voortzetten en het re sultaat aan de Kamer mede te delen. Nadat de heer Van Santen zijn motie had ingetrokken, werd die van de heer Kieft z.h.s. aangenomen. SUBSIDIëRENG VAN HET HOGER ONDERWIJS. In de avondzitting werd be handeld het wetsontwerp tot wyziging en aanvulling van de hoger-onderwgswet, dat beoogt wettelijk een regeling te tref fen voor een redelyke tege moetkoming uit 's Rijks kas in de kosten van de bijzondere universiteiten en economische hogescholen. Nadat van verschillende zy- den instemming met het ont werp was uitgesproken en ook Minister Gielen nog enkele op merkingen had gemaakt, werd het ontwerp z.h.st, aangeno men. Kinderhuis Welgelegen opent 1 Juli. ER WORDT DRUK GEWERKT IN SEROOSKERKE. Het nieuwe kinderhuis van de vereniging Kinderzorg te Serooskerke (W.), Welgele gen het voormalig Vrede rust zal in Juli officieel worden geopend. Momenteel wordt er nog hardin ge werkt om het gebouw in ge reedheid te brengen- De benedenverdieping van Welgelegen in Serooskerke is voorlopig nog onbewoonbaar. Daar het gelijknamige tehuis in Goes, waar de kinderen, die naar Serooskerke zullen komen, thans nog verblijven, echter in de loop van deze maand moet worden ont ruimd, zal voorlopig eerst de bovenverdieping in gebruik worden genomen. Geleidelijk aan zullen de kinderen en de inboedel worden overge bracht- Door de regering is de officiële capaciteit van Wel gelegen nog niet vastgesteld; men verwacht echter, dat er ongeveer 40 kinderen in ge huisvest mogen worden- De restauratie van .de te huizen in Middelburg, is nog in volle gang. Het meisjes huis is bijna gereed, maar de werkzaamheden in het jon genshuis zullen nog wel eni ge tijd vorderen. Van herstel der gymnastiekzaal zal waar schijnlijk voorlopig niets kunnen komen wegens de hoge kosten. Geen aankoop pand voor Provinciale Waterstaat. In de Statenvergadering van 29 Juli 1947 werd een voor stel tot aankoop van het pand Balans-hoek Wagenaarstraat te Middelburg voor huisvesting van de Provinciale Waterstaat na verbouwing, aangehouden, omdat de vergadering zeker heid wenste te hebben over de vraag in hoeverre door het Rijk een bijdrage in de herstel- kosten zou worden verleend en omdat enige leden nog andere bezwaren koesterden. Inmid dels heeft de minister zich be reid verklaard een bijdrage van ten hoogste 50 in de kosten bjj te dragen. Het huisvestingsprobleem voor de Prov. Waterstaat is in tussen opgelost. De dienst is thans ondergebracht in een pand aan de Londense Kade, dat aan alle eisen voldoet. Der halve nemen G.S. hun voorstel tot aankoop van het bovenge noemde pand terug. Voor zo verre men van oordeel mocht zyn, dat behoud en herstel van dit gebouw in verband met de algehele restauratie van het Abdijcomplex gewenst of nood zakelijk is, zal dit doel langs andere weg bereikt worden. Enorme belangstelling .voor de tweede Zeto. Hoewel reeds geruime tijd geleden bekend was, dat de beschikbare expositieruimte volledig bezet was, komen nog steeds aanvragen binnen van firma's, die aan de ex positie deel willen nemen. Per dag zyn het er thans ge middeld tien! Zij moeten he' laas teleurgesteld worden. Het feit zeive bewijst even wel zonneklaar, dat ook het bedrijfsleven aanneemt, dat de tentoonstelling een succes wordt. Teruggetrokken als Kamercandidaat. Burgemeester J. M- A. C- van Dongen, van Aarden burg, heeft zich teruggetrok ken als Kamercandidaat voor de Kath. Volkspartij. BUITEN VERVOLGING GESTELD. De Officier-Fiscaal by het Byz. Gerechtshof te 's-Herto- renbosch voor de provincie leeland heeft zes personen voorwaardelijk en drie onvoor waardelijk buiten vervolging gesteld. Gezondheidszorg en het alcoholvraagstuk. De werkgelegenheid Tijdens de persconferen tie, die minister Drees Dins dag te 's Gravenhage hield, kwamen verschillende onder werpen, die het ministerie van sociale zaken aangaan, ter spreke. Zo deelde de minister me de dat, in tegenstelling tot de aanvankelijke gedachte om de ondernemingsraden te behandelen in het wetsont- Geen dispensatie roor Michael's huwelijk. Toen enkele weken gele den ten behoeve van de Rooms-Katholieke prinses An ne by de Paus een verzoek om dispensatie werd inge diend voor een huwelgk met ex-koning Michaël, is aan Michaël gevraagd de gebrui- kelgke verklaring te onderte kenen, dat de niet-katholleke partij zich niet zal mengen in de Katholieke opvoeding van eventuele kinderen. Mi chaël heeft echter geweigerd deze verklaring te onderte kenen, overwegende dat hg misschien weer op de Roe meense troon zou komen en dat zyn eventuele kinderen dan opgevoed zouden moeten worden in de in Roemenië als officieel geldende godsdienst. De Paus heeft tengevolge hiervan geen dispensatie kun nen verlenen. Michaël behoort tot de GrieksOrthodoxe kerk. PRINSES ANNE GEZOND EN WEL. Uit de omgeving van de familie van prinses Anne te Kopenhagen wordt gemeld, dat de berichten uit Athene, dat de prinses ziek is, onge grond zijn. Zij is gezond en wel in haar huis te Kopen hagen. Geen intergeallieerd vertoon bij jubileum feesten. Op uitdrukkelijk verzoek van H.M. de Koningin, die de wens tc kennen heeft gegeven haar jubileum op sobere wyze te willen vieren, zal er by de jubileumfeesten worden afge zien van intergeallieerd ver toon. Ook het intergeallieerd mu ziekfestival, waaraan militaire muziekcorpsen uit andere lan den zouden deelnemen, zal geen doojgang vinden. Sigaretten worden veel duurder. De Brabantse tabaksindustrie maakt zich zorgen over de maatregelen, die ten aanzien van de tabaksvoorziening worden genomen, aldus „Het Parool". De prijsverhoging zal niet zo gering zijn als de' eerste berichten deden onderstellen. Door het vervallen van de opcenten en het op één hoog te brengen van de accijnzen in België en Nederland wordt het nodig de accijns te bere kenen over de volle ver koopsprijs van een pakje. Gemiddeld zal de prijs stij gen met 23 procent of 13 4 cent. De laagste prijsklasse komt van 43 op 61 cent. Die van 60 cent komt op 74, die van 72 op 86 k 87 cent en die van 84 wordt een gulden. Extra kindertoeslag voor grote gezinnen? (Van onze Haagse redacteur) Van verschillende kanten is de laatste tyd bg de minister van Sociale 'Zaken gepleit de gezinnen met vier of meer niet-verdienende kinderen door middel van een extra-kinder toeslag tegemoet te komen. Daartoe heeft mr. Van Spaen- donck in het blad „Economie" een plan ontwikkeld. Dit plan en de daarmede sa menhangende kwesties zijn thans in overweging zo ver nemen wy mede in verband met een drietal aanvragen bg het College van Rgksbemidde- laars om vergunning dit sys teem te mogen toepassen. Er zal overleg gepleegd worden met de Stichting van de Ar beid. Rotterdam en Antwerpen toch doorvoerhaven? Naar te Londen van gezag hebbende zyde wordt verno men zgn Nederland en België door de Brits-Amerikaanse be zettingsautoriteiten voor Duits land uitgenodigd om nieuwe besprekingen te beginnen over het gebruik van de havens van Rotterdam en Antwerpen voor de doorvoer van goederen, be stemd voor de Brits-Ameri kaanse bezettingszdne. Men gelooft, dat de ontwik keling van het Europese her stelprogramma sedert de vo rige zomer het thans mogelgk zal maken ten aanzien van de dollar-kwestie overeenstem ming te bereiken. 'werp publieke bedrijfsorgani satie, het thans in het voor nemen ligt dit thans bij af zonderlijk ontwerp te rege len. Zo mogelijk zal dit nog voor de verkiezingen gescliie- den. Zoals bekend is het streven der regering nog voor de verkiezingen "het m wetsont werp betreffende publiek rechtelijke organisatie van 't bedrijfsleven in te dienen. De regering zal dit ontwerp niet als een „keurslijf" be schouwen- BEZITSSPREIDING- De commissie voor de be- zitsspreiding zal zeer binnen kort worden geïnstalleerd. De minister achtte verder de ontwikkeling van de bedrijfs geneeskunde, een belangrijke tak van de preventieve ge neeskunde- Deze tak heeft de aandacht van de regering. De missie tot opsporing van ver miste personen uit de bezet tingstijd zal binnenkort zeer belangrijk worden ingekrom pen. In verband met de cen trale opsporing in internatio naal verband zal evenwel ri kern aanwezig moeten blij ven. GEZONDHEIDSZORG- De organisatie van de ge zondheidszorg is in studie bij de centrale commissie voor de volksgezondheid. Een commissie hieruit is gekomen tot de samenstelling van een wetsontwerp, doch er is nog geen overeenstemming in al le opzichten bereikt. De ge zondheidszorg zelf wordt in middels reeds door tal van maatregelen verbeterd. De schooltandverzorging i opbouw volgens een door de raad van sociale schooltand verzorging voorgelegd plan- De diensten zullen per 1 September hun werkzaamhe den beginnen. Ten aanzien van de uitke- ringsdur van de ziektewet aan t-b.c.-patiënten, die langs werd verlengd tot één jaar, deelde de minister me de, dat het niet in de bedoe ling ligt de uitkeringsduur te verlengen. Er is echter bin nen afzienbare tijd een ande re verbetering voor t.b-c.-pa- tiënten te verwachten, n-1- 'n maatregel krachtens welke de bijdrage in sanatorium- verpleging ook na het eerste jaar nog zal worden ver leend- Het alcoholvraagstuk zal binnenkort worden bespro ken in een daarvoor in te stellen commissie. Ten aanzien van de werk gelegenheid deelde de minis ter mede dat industralisatie 't voornaamste middel zal zijn ter voorkoming van uit be volkingsaanwas groeiende werkeloosheid. Ook emigratie zal de werkeloosheidsdruk kunnen verminderen. Verder zullen veel arbeidskrachten nodig blijven voor de werk zaamheden tot herstel. Op het ministerie van soci ale zaken heerst de overtui ging, dat met het opleggen Geen provinciale subsidie aan Nieuw Walcheren? OOK RODE KRUIS MAAKT WEINIG KANS. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de Prov. Staten verzocht afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Stichting Nw. Walcheren te Middelburg om een subsidie ten behoeve van het Landschapsarchitectonisch Bureau. G.S. geven zich wel rekenschap van het belangrij ke wérk, dat dit bureau voor een doelmatige en aesthetische herbeplanting van Walcheren verricht, maar hebben niet de indruk, dat subsidieverlening noodzakelgk is. Bovendien noopt de toestand van de pro vinciale geldmiddelen tot be perking van het aantal sub sidies. Eveneens hebben G.S. aan de Staten voorgesteld afwijzend te beschikken op het verzoek van het Kringbestuur van het Nederlandse Rode Kruis in Zeeland om een jaarlgkse sub sidie van 1000.ter verlich ting en bestrijding van de kos ten verbonden aan de Bloed transfusiedienst in de provin cie. Men ziet het belang hier van ten volle in, maar maakt uit het feit, dat alleen de pro vincie Utrecht een subsidie van 1000 verstrekt op, dat blyk- baar de noodzakelgkheid van steun door de provincie voor het onderhavige doel nog niet algemeen wordt gevoeld. De kosten, verbonden aan één do nor, bedragen ongeveer 6. G.S. vragen zich af, of het niet mogelgk is deze kosten te ver halen op hen, te wier behoeve bloedtransfusie wordt toege past, c.q. op de ziekenfondsen. Zwitserse officieren bezoeken Walcheren. TEK BESTUDERING GEALLIEERDE METHODEN. Dinsdagmorgen arriveerde in Middelburg een autobus met 50 officieren van het Zwit serse leger, die een reis maken door Frankrgk, België en Ne derland, ter bestudering van de geallieerde aanvalsmethoden in de afgelopen oorlog. De ïondgang over Walche ren droeg het karakter van een bliksembezoek, dat niet langer ^an anderhalf uur mocht du ren. Allere»rst besteeg men de Lange Jm om een overzicht van het eiland te krggen. Daarna reed men naar de Iandingspiaatsen in Vlissingen en Westkipelje. De officieren, die van Brus sel kwamen, verlieten 's mid dags Walcheren voor een be zoek aan cfe Moerdyk en Rot terdam. BIJDRAGEN VOOR WEG VERBETERING. Gedeputeeide- Staten van Zeeland hebten ingevolge de Motorrijtuigeiwet en de We genbelastingwet de volgende bgdragen in d; kosten van ver- beteringswerkm uitgevoerd in 1947, toegekezd: weg 's Gra- venpolder-Oveande f 5244,49, rijwielpad Kondekerkse weg Vlissingen 3533; Buitenlust Sluis (wegvak Prinséweg) ■f 93.730,45, weg Zuiddorpe St. Jansteen 14.270,83. FILMS VAN DE WEEK De spanning viert hoogtij. Drie luchtige Amerikaanse films, waarin de spanning de boventoon voert, staan deze week op de bioscoopaffiche s. De aardigste van dit drietal is Texas in Luxor, T/lïssïngen, die men het beste zou kunnen omschrijven met „de betere Wild-Westfilm". Alle elemen ten van dit genre: veediefstal len, reeksen doden, achtervol gingen en een tikkeltje liefde vindt men in deze film terug. De bezetting is zeer goed: William Holden en Glenn Ford als twee avonturiers, Claire Trevor als het schone meisje. South of the border in Elec tro, Middelburg, brengt Gene Autry en Smiley Burnette in een sensationeel verhaal over twee Amerikaanse agenten, die een van de vele Mexicaan se revoluties bedwingen door slimheid en kracht. De film bevat een hele reeks aardige liedjes, waaronder de titelsong. N Victor McLaglen, eens de vertolker van de onvergetely- ke „Informer", is teruggedron gen tot tweede-rangsrolletjes, zo&ls de uitbeelding van de mannetjesputter Gitlo in Een trein gaat voorbg, waarvan Alhambra, Vlissingen, de Ne derlandse première draait. Hij is niet de enige, die in dit pro duct prima spel levert: dit geldt ook voor George Raft en Ava Gardner. Het gegeven, hoewel nu en dan zeer span nend, is nogal zwak, zodat de film het inderdaad van dit spel moet hebben. Prov. Stoombootdiensten in 1946. Aan de Prov. Staten van Zeeland is voorgelegd de ba lans per 31 Dec. 1946 en de rekening van baten en lasten over dat jaar van de Provin ciale Stoombootdiensten. De balans toont een totaalbedrag van f 4.977.948,86 en een ver- liesfvan 1.143.527. Daarin is begrepen een exploitatieverlies van 124.174,02 voor de dien sten, welke geheel voor reke ning van de provincie komen. De nadelige exploitatiesaldi zijn als volgt geraamd (tussen haakjes de lasten): dienst VlissingenBreskens 304.000 488.332,13); Terneuzen— Hoedekenskerke 96.000 (f 128.729,73); Kruiningen— Perkp. 224.000 296.895,37); ZierikzéeKatseveer 85.000 90 329,94)VeereKamper land 9400 (f 3.890.69); Kort- geneWolphaartsdgk 8300 27.893,39); M.s^ Prins Hen drik 26.550; m.s. Prinses Ju liana 44.150; m.s. in aanbouw •f 37.000; verbouw schepen 4000. De bgdragen van het Rijk zijn geraamd op 872.520. Het totaal der vervoersop- brengsten bedroeg voor Vlis singenBreskens 8.238,59; TerneuzenHoedekenskerke 487,17Kruiningen-Perkpol- der 5.560,38; ZierikzeeKat- se veer f 110.535,86; Kortgene Wolphaartsdijk 74.283,13; Veere-Kamperland 22.807,45, totaal i 221 912,58. PROV. KASGELDLENING 1949. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de Prov. Staten voorgesteld het college te machtigen om, evenals voor 1948, voor 1949 een kasgeld lening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 5.000.000.De Statenleden hebben bericht ontvangen, dat overgegaan kan worden tot renteverlaging van een aantal leningen. Walcheren. Middelburg Afscheid hoofdcommies Raad van Arbeid. Zoals wii reeds meldden heeft de heer R. Buitenhuis, hoofdcommies bij de Raad van Arbeid te Middelburg, eervol ontslag ontvangen we gens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Maandagmiddag heeft déze ambtenaar, die te Kloetinge woonachtig is, afscheid geno men. Namens het gehele per soneel ontving hii een fraai schilderij van J. H. Popma, benevens enige kleinere per soonlijke geschenken. Hij werd toegesproken door de voorzitter van de Raad> van Arbeid,mr. -Ai1 Cv -van -Epen- huisen en door de bureau chef, de heer C. de Bruin, die werk en karakter van de heer Buitenhuis prezen. De eerste bood hem een getuig schrift aan- Tenslotte dankte de scheidende ambtenaar voor de tot hem gerichte waarderende woorden en de prachtige geschenken. Vlissingen MILITAIR BEZOEK. Een afdeling stoottroepen uit Vught bracht Maandag gedu rende vierdaagse oefeningen een bezoek aan Vlissingen. In de Emmastraat stonden een twintigtal vrachtauto's gepar keerd, terwijl de militairen spoedig na aankomst de stad gingen bezichtigen. Marktberichten. VEILINGSVERENIGING „WALCHEREN". 31 Mei 1848- Groenten: Andijvie 1720 et, Postelein 37—43 ct., Ra barber 1719 ct„ Spinazie 35 42 ct, Tuinbonen 3139 ct., Peulen 130141 ct., stamsnijbonen 145148 ct-, Dubbele princessen 218 223 ct., alles per kg.; Bloem kool IA 5158 ct., idem I 27 59 ct„ idem II 2028 ct., idem III 515 ct, Platglas- komkommers IA 3236 ct, idem I 2934 ct-, idem II 26 •33 ct., idem III 21—27 ct., Glassla I 36 ct, idem II 3 ct., alles per stuk: Bos- kroten 1641 ct, Bospeen 2161 ct-, beiden per bos- Fruit: Aardbeien 196280, ct. per kg. Aardappelen: Grote 3948 ct., Drielingen 3539 ct-, Kriel 2029 ct., per kg. van een arbeidsplicht aan meisjes, ten behoeve van de voorziening in het tekort aan vrouwelijk personeel geen gunstige resultaten zullen worden bereikt. Het aantrek ken van Duitse meisjes voor tewerkstelling in huishoude lijke betrekkingen wordt om begrijpelijke redenen nog niet overwogen, zo werd meegedeeld. Wel worden po" gingen ondernqmen om meis jes van andere nationalitei ten naar Nederland te halen- J'l-genda MIDDELBURG- Woensdag: Kunstmuseum: Expositiewerk van Claire Bonebakker, 15; Leger des Heils: Hoog straat: bazar: Electro: South of the bor der ?-en 915. Donderdag: Oorlogsmuseum: geopend 10—12 en 24; Kunstmuseum: Leger des Heils en Electro: zie Woensdag; Schuttershof; Oprich tingsvergadering Bouw vereniging Het Platte- land van Walcheren, 7-30. VLISSINGETN. Woensdag: Alhaihbra: Een trein gaat voorbg 7, 9. Luxor: Texas 7, 9. Concordia, Vergadering Vishandelaren 8. Donderdag: Alhumbra: id. Luxor: id.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2