NIEUWS UIT ZEELAND De dood van Mirin Dajo Openbare werken blijven zorgenkindje De „Zonnetij"- affaire in hoger beroep Rechtbank Middelburg Dc „Zonnetij-affaire" is nog steeds niet afgelopen. Zoals men weet werd destijds het jacht „Zonnetij" op de Schel de aangehouden en opge bracht naar Hansweert. Aan boord werd een aantal vuur wapens en muniteic in beslag genomen. Nadat dc verdach- :n reeds voor de kanton rechter hadden terecht ge staan. behandelde de Arron dissementsrechtbank te Mid- Afschaffing van de verplichte vleeslevering- Reeds enige tijd wordt nage gaan of de verplichte vleesle vering kan worden afgeschaft in die zin, dat de veehouders niet meer, zoals in voorgaande jaren en dit jaar, een aanslag zullen krijgen om voor de peri ode 1948/1949 een voorgeschre ven hoeveelheid vlees te leve ren. Mocht deze regeling echter een feit worden, dan zal men van overheidswege 'ongetwij feld maatregelen nemen, om vooral ln het najaar een grote uitstoot qp dc leveringsmark- ten te kunnen opvangen. Ons land beschikt namelijk tenge volge van dc oorlog niet over voldoende vries-lnrichtingen. De vleespositie blijft groten deels afhankelijk van de var kensstapel, die opgevoerd kan worden, indien de vccvoedeipo- sitle normaler vormen gaat aannemen. Deze positie gaat echter een gunstiger beeld ver tonen, zodat wellicht verrui ming van de varkensstapel mo gelijk zal zijn. Verdwijnt het college van Rijksbemiddelaars? Het wetsontwerp publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie dat waarschijnlijk binnen af zienbare tijd bij de Tweeclc- Kamcr zal worden ingediend zal betekenen dat het colle ge van rijksbemiddelaars in de huidige vorm gaat ver dwijnen. In plaats hiervan komt een sociaal-economische raad, waarin zowel de over heid als de centrale vakorga nisaties zitting hebben. De raad moet verordeningen op het gebied van de lonen en arbeidsvoorwaarden goedkeu ren. De betrokken minister kan alleen de besluiten ver nietigen. Dit werd medege deeld op een vergadering van de Ned. Kath. Bond van brood, koek- en banketbak kers on cacao, chocolade- en suikei'bewerkers te 's Herto genbosch. die Zondag Maandag werd gehouden- Conslantijn Huyghens-prijs voor A. Roland Holst. De dichter A. Roland Holst Is Zondag ter gelegenheid van z\jn 60ste verjaardag op een zeer druk bezochte receptie in de sociëteit „De Koepel" te Amsterdam gehuldigd. Bij ont stentenis van de voorzitter van de vereniging van lctterkundi gen, Victor van Vriesland, sprak de dichter J. Engelman <le huldigingsrede uit, waarin hy in hartelijke woorden de kwaliteiten van Roland Holst als dichter en vriend naar vo ren bracht. Vervolgens sprak mr. Rei- nink, secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, die mededeelde, dat de regering opdracht heeft gegeven aan de schilder Willink om een por tret van Roland Holst te ma ken ter plaatsing in een open baar gebouw. Dr. J. Hulsker, hoofd van de afdeling kunstzaken van de gemeente 's-Gravcnhage bracht vervolgens de gelukwensen van het Haagse gemeentebe stuur over en deelde mede. dat het bestuur van de -Jan Cam- delburg de zaak thans in ho ger beroep. Tegen I. Sdi recteur te Aerdenhout,die door de kantonrechter was veroordeeld tot 10 geldboe ten resp. van 50, 50, 50, 30, 30. f 30, 30 30 en 70 te vervangen door 20, 20, 20, 15, 15, 15, 15, 15 en 30 d. en tegen F. K., architect te Zandvoort, die tot 6 geld boeten van resp. 30, j 30, 30. 5, 5 en 50 te vervangen door resp. 15, 15, 15, 3, 3 en 20 d.h. was ver oordeeld, eiste de officier be vestiging van dit vonnis. VERKEERSOVER TREDING. De 24-i. student I. de M., te Borssele, was in hoger be roep gekomen tegen een von nis van de kantonrechter te Middelburg, waarby h\j wegens overtreding van de Wegen- verkeersregeling was ver oordeeld tot 2 geldboeten resp. van 25 en 75 vervangen door resp. 10 30 d.h. Mr, Vlaming vroeg vrij spraak. Eis: Bevestiging von nis. Mozart in de wolken. Zondag arriveerde op het vliegveld Schiphol met de K.L.M.-DC-6, d< .Prinses Beatrix", uit Johannesburg het Am sterdams Strijkkwartet dat een tournee doe. Zuid-Afrika heeft ge maakt. Tijdens de rei# heeft het kwartet, bestaand? uit de heren M. Frank N. de Klijn, D. J. Vo: en H. Salomon op het traject, tussen Cano— Tunis, terwijl het vlieg tuig op een hoogte van 6000 m. vloog, een Mo- zart-concert gegeven, hetgeen door de passa giers zeer op prijs werd gesteld. Onder hen be vond zich de kunst schilder Cecile Michae- iis uit Johannesburg, die tiidens het concert portrettekeningen van de leden van het striik: kwartet maakte. Het Engelse s.s. „Nord Down", op weg naar Amster- dam, is Zaterdagnacht in 5 te aanvaring gekomen met de 1 en 1 Velzerspoorbrug. Hoewel de materiële schade aan de brug aanzienlijk is, heeft het treinverkeer slechts een klei ne vertraging ondervonden. De fakir ontwaakte niet meer uit trance. Hij had veel geluk I Aan het rapport over de ge rechtelijke lijkschouwing van Mirin Dajo, die Vrijdag in Win- terthur (Zwitserland) is gehou den, ontlenen wij het volgende In begin van Mei 1948 be gon Dajo te experimenteren Huy- iolst toe pertstichting eenstemmig heeft besloten de Constanten Huy- gensprtys aan Roland H< te kennen. Het bataljon van de Utrechtse brigade der Jagers, dat kortgeleden in het vader land terugkeerde, defileerde Maandag voor het Prinselijk gezin. (Ingezonden mededeling) Almedin» is een beproefd pijn stillend middol bij hoofdpijn, kies pijn, migraine, rheumatische en andere incidentele pijnen. Een product van de Organon-fobrie- i ken te Os». 0RGANON FABRIEKEN OSS met een ongeveer 35 cm lange naald, welke dikte conisch tot een halve cm opliep en aan welker eind een ronde knop van ongeveer 2% cm doorsnede zat. Deze naald stak Dajo met de knop vooruit, door de slokdarm tot de beqeden maagwand. De door de punt in de slokdarm veroorzaakte pijnen dwongen Dajo zich te laten onderzoeken. Er volgde een operatie, die prof. Brunner van de chirurgi sche kliniek van het kantonale hospitaal te Zlirlch 13 Mei uit voerde. Hy 'verwyderde de naald naar beneden door de maag wand. De operatie had een gun stig verloop en Mirin Dajo kon reeds twee dagen later als ge nezen ontslagen worden. Op 26 Mei legde Daje zich In een trance-toestand te rus te. Uit een dergelijke toestand ontwaakte hy volgens zyn ver zorgers gewoonlijk na 24 uur Ditmaal echter veranderde hij na verloop van deze tyd v. kleur en een uit het jaar 1937 date rend litteken van een operatie werd zwart. Daar zy» verzor gers deze verschijnselen nog nooit hadden waargenomen, waarschuwden zy een 'dokter, die bij zyn komst vaststelde, dat do dood minstens 12 uur tevorea mofest zyn ingetreden. Uit de door verschillende doktoren, die belast waren met de gerechtelijke lijkschouwing, verrichte sectie kwam vast te staan, dat Mirin Dajo door de verwondingen, die de punt van de naaid In de slokarm ver oorzaakt had, gestorven is. De verwondingen hadden een in fectie en deze weer inwendige bloedingen tengevolge, wa. - door ook de aorta verwond werd. In de borstkas was onge veer 2 Va liter bloed samenge vloeid, deels in geronnen, deels in vloeibare toestand. De doktoren stelden vast, dat er geen causaal verband be staat tussen de dood en de door prof. Brunner uitgevoer de operatie. VEEL GELUK. Bij de lijkschouwing consta teerde men talrijke inwendige verwondingen, door de experi menten verqorzaakt. waarbij echter essentiële organen niet of in geringe mate gekwetst waren. De doktoren gaven a!s hun mening, dat Mirin Dajc by zijn experimenten veel ge luk heeft gehad. Textielexport stijgt. Blijkens het jaarverslag van de Kamer van Koophandel voor Overijssel is de export van tex'tielgoedcren vergele ken bij de jaren 1946 en 1947 sterk gestegen. Er werd oan ongesponnen katoen inge voerd 51.913 ton ter waarde van 99.320 000 tegen 28 297 bruto ton in 1946. In 1939 be droeg de invoer 60.259 tor. die toen een waarde van 25.163.000 vertegenwoor digde. Uitgevoerd werden in 1947 aan katoen manufacturen aan het stuk 9575 ton ter waaide van 76.870 000. In 1946 be droeg deze uitvoer 2861 ton ter waarde van f 21.854.000. In 1939 werden uitgevoerd 17.381 ton ter waarde van 31.476.000. Van deze uitvoer ging 4263 ton naar Nederlands Indië ter waarde van 23-8200G0- In 1939 werd 12 314 ton uitge voerd naar Indië voor een waarde van 22.783 000. De „Garoet" aan de Lloyd overgedragen- In tgenwoordigheid van tal van autoriteiten is Maandag het m-s- „Garoet" officieel door de Rotterdamse Lloyd van de werf Wilton-Feiien- oord overgenomen. Een der directeuren van de werf Wil- ton-Feiienoord schetste om. de moeilijkheden bii de bouw waarna ir- D. T. Ruys na mens de Kon- Rotterdamse Lloyd zowel de historie van de bouw als de tragische on dergang van de eerste „Ga roet" in herinnering bracht. Op deze redevoeringen volg de het plechtig moment vsn de overdracht. Op 5 Juni zal het schip zijn maidentrip naar Batavia aan vangen. Onder de passagiers zullen zich dan bevinden een dertigtal leden van het Radio Philharmonisch Orkest van Batavia. Moderne seininrichting en sneiie treinen. Op een bijeenkomst van af gestudeerde M-T-S.-ers te Eindhoven heeft de heer J. H. C. v. d. Lip meegedeeld, dat de spoorwegen plannen hebben om in een nabije toe komst een radicale wijziging in het Nederlandse seinwezen aan te brengen. Door deze plannen zal Ne derland naast Amerika, de eerste plaats op dit gebied innemen. Er komt een volle dige electrificatie van het seinwezen. De mechanischs armseinen zullen worden vervangen door lichtseinen, het automatisch blokstelsel zal op alle baanvakken wor den ingevoerd. Eén man zal dan in staat zijn om een heel emplacement met wissels en seinen te bedienen, De Aik- maarse machinefabriek in sa menwerking met de N.V. Philips is bezig de benodigde toestellen te produceren. Wat de stationsbeveiliging betreft zal 's-Hertogenbosch waar schijnlijk het eerste station zijn. dat met de nieuwe tod stellen zal worden uitgerust. Voorts deelde de beer v- d. Lip mede dat de N-S- van plan zijn de maximale snel heid der treinen tot 120 km. op te voeren dus tot het voor oorlogse peil. In de toekomst hoopt men de snelheid nog tot 140 km. per uur te ver hogen. Ontwikkelingsdag te Goes. GEORGANISEERD DOOR DE Z.L.M. In het Schuttershof te Goes werd Zaterdag een drukbezochte ontwikkelings middag voor Zuid-Beveland gehouden, georganiseerd door de Z.L.M-, Bond van Platte landsvrouwen, L.J-G. en Ver. van Oud-leerlingen der H-L- W.S. in Zuid-Beveland. Na het openingswoord van de heer J. M- Klompe, voor zitter der afd- Zuid-Beveland West der Z.L-M.. zong het koortje van de afdeling Zuid' Beveiand W. van de Bond van Plattelandsvrouwen op verdienstelijke wijze enkele toepasselijke liederen, waar na ds- Samberg een inleiding hield over „Geestelijke voor waarden voor de opbouw". Spr. begon met te wijzen op de verwarring in Europa, waar fascisme, boljewistisch communisme en nat- socialis me zich openbaarden als ui ting van een proces van cul- tuurverval. Spr. gelooft ech ter in een wedergeboorte van de cultuur, waartoe allen moeten medewerken, vooral op het platteland. Want wan neer de cultuurvernieuwing komt. zal zij van het platte land komen. In Europa is de massamens gegroeid en zo wij hier niet van af komen, gaan we van catastrophe naar catastrophe. Spr. ging hierop de twee brongebieden van de Europese beschaving na. Dit zijn de Griekse cul tuurwereld van vóór de jaar telling en Palestina. In Athe ne is het denken begonnen en vanuit Jeruzalem kwam het geloof. Europa is thans bezig deze waarden te verlie zen. Volstrekte voorwaarde voor de geestelijke opbouw daarom, Jeruzalem en Athene achter ons te houden en daaruit aan het werk te gaan. In dit verband wees spr verder o-m. op de grote rijk dom van het boerenleven, waarin man en vrouw samen werkt, denkt en leeft. Spr- wékte de aanwezigen ook op innerlijk Zeeuw te blijven en niet tot eenvormigheid te vervallen. In verscheidenheid zit de rijkdom. Zo moeten wij dan samen een hei-boren Ne derland en een verenigd Eu ropa vormen. Spr stelde hierbij H M. de Koningin als voorbeeld. De kern van haar leven was: plichtsbetrachting en in verschillende radiotoe spraken wees zij ons duide lijk de weg die wij hebben te gaan- Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, sprak de heer F- van Loo, voorzitter der L- J. G. Zuid- Beveland een kort woord, waarop de heer Otte uit 's Heer-Arendskerke een ge dicht voordroeg en het LJ.G- -orkest Zuid-Beveland enkele nummers ten beste gaf. De heer C. Burger, voorzitter van de Ver. van Oud-leerlin gen, besloot het programma met enkele aardige Zuid-Be- velandse schetsen. Met een slotwoord van de heer Klompe en het zingen Volkslied ie bii een- van het Zeeuwse werd de komst gesloten. Zand uit de Schelde gaat naar het „Poldertje". Vaargeul was negen jaar niet gebaggerd. Sedert enige dagen ligt op de Schelde tegenover de Bou levard Bankert teVlissingen een zandzuiger, waarmede men druk in de weer is de vaargeul uit te baggeren. In negen jaar is er op deze plaats al niet gebaggerd en wanneer men weet, dat dit eigenlijk elke 3 jaar moet ge beuren. zal het zonder meer duidelijk zijn, dat het „hoog tijd" werd. Peilingen hebben reeds uitgewezen, dat de zandplaat, langs welke de vaargeul loopt, belangrijk is aangegroeid. Sommigen zijn zelfs van me ning, dat de snelle afbrokke ling van het strand voor een deel hiervan het gevolg is Zou dit inderdaad het geval zijn, dan mag misschien ook verwach worden, dat de stroom zich na het baggeren weer verplaatst ten gunste van het Vlissingse strand. Het weggezogen zand wordt niet, zoals vroeger meestal gebeurde, „ergens" in zee gestort, maar benut voor het opspuiten van het z.g. Pol dertje bij de Oost Souburgse weg. Het zand gaat in „bak ken" naar de buitenhaven en vandaar door een perslei ding naar de plaats van be stemming. Men vertrouwt, dat het ter rein in ongeveer een half jaar geheel volgespoten zal zijn. m De heer L- Verschueren is benoemd tot plaatselijk brandweercommandant Koewacht. Oud notaris J.C. Paap overleden Officiële Publicaties SPREEKUREN BURGEMEESTER EN WETHOUDER VAN ONDERWIJS TE VLISSINGEN. Het spreekuur van de bur gemeester van Vlissingen op a.s. Woensdag is niet van 10.3012, maar van 910 uur. De wethouder van onder wijs te Vlissingen is a.s. Woensdag verhinderd spreek uur te houden. Te Utrecht is Zondag op 81- jarige leeftijd overleden ten gevolge van een hartverlam ming, de heer J. C. Paap, vroeger, notaris te Vlissingen. Notaris Paap was in Vlissin gen een zeer geziene figuur- Ruim veertig jaar heeft hij zijn ambt aldaar bekleed. Hij bewoog zich in het openbare- en verenigingsleven. O-a. was hij voorzitter van de vereni ging van Vrijzinnig Hervorm den, secretaris van de vereni ging van Vrijzinnig Hervorm den in Zeeland, van het Nuts- Departement, van de vereni ging tot bestrijding van de t. b-c-, penningmeester van de Centrale Vereniging tot be strijding der t-b-c- op Walche ren. vele jaren lid van de Ge meenteraad en de Provincia le Staten, bestuurslid van het Groene Kruis, lid van de commissie van toezioht op het M-O., commissaris van de Zeeuwse Hypotheekbank, voorzitter van de Ring Midr delburg van de Broederschap van notarissen, hoofdbe stuurslid van de Broeder schap van Notarissen en lid van de permanente tarief- commissie van deze Broeder schap. lid van de Kamer van Toezicht op de Notarissen en candidaat-notarissen te Mid delburg enz- De heer Paap werd in 1944 door de bezetter wederrech telijk ontslagen, doch latei- door de Kamer van Toezicht op de notarissen in zijn ambt hersteld. Op 2 Maart 1946 legde de heer Paap zijn ambt als nota ris neer. In September 1946 werd hij op treffende wijze gehuldigd, ter gelegenheid van ziin uitgesteld 40- jarig jubileum en zijn af scheid- De crematie zal a-s- Don derdag geschieden te Wester- veld, na aankomst van de trein van 1-39. Gemeenteraad Middelburg Toegangsweg Industrl eterrein kan voorlopig niet worden aangelegd. KUNST Expositie-werk van Claire Bonebakker. Zaterdagmiddag heeft de vereniging „Voor de Kunst" te Middelburg in het Kunst museum een tentoonstelling van schilderyen, aquarellen en tekeningen van Claire Bo nebakker uit Veere, geopend. Mevr. J. V. C. Hefting, di rectrice van de Dienst voor Schone Kunsten te Den Haag. hield een korte causerie, waarin zij wees op de zeker heid en harmonie, die uit 't tentoongestelde werk spre ken en uitte de hoop, dat Claire Bonebakker voor goed het anker heeft geslagen in de Zeeuwse grond. beschouwer van dit •ordt meegesleept door sr Clair nebakker tulpen schildert, zijn ure Bo- Begroting 1947 was f 454.000 te hoo*g. De agenda, die de gemeen teraad van Middelburg onder voorzitterschap van burge meester jhr. mr. W. C. Sand- berg tot Essenburg Maandag- dagmiddag had te behandelen, bevatte slechts weinig belang rijke punten. Dit nam niet weg, dat over enkele voorstel len van B. en W. vry lang durig werd gediscusieerd. Met name was dit het ge val by de vaststelling van ver ordeningen ingevolge artikel 43 der Woningwet. Hierin ko men o.m. de bepalingen voor dat opèn terreinen niet mogen worden bebouwd met gara ges, fabrieken, pakhuizen of magazijnen, noch mogen wor den gebruikt voor opslag, ter wijl gebouwen, die nog niet als woning in gebruik zijn geno men, niet tot garages, etc. en evenmin tot winkels mogen worden ingericht. B. en W. kunnen evenwel ontheffing verlenen, indien de bepalingen ernstige belemmering in de ontwikkeling yan een bestaand bedrijf zouden veroorzaken. De heer M. de Vink (Arb.) wees er op, dat, wanneer 'n nieuwe zaak zich in Middel burg zou willen vestigen, een bepaald gebouw niet verbouwd zou mogen worden. De ver gadering ging er mede accoord dat een redactiewijziging werd aangebracht. Men stemde er eveneens mee in, dat de verificateur der gemeentefinanciën, de heer N. Tromp, benoemd werd De werkl vreugde. Wanneer Oei dit geen bloemen, die tevre den een kortstondig bestaan in een pulletje eindigen, maar wordt de indruk gewekt, dat dit een feest van bloei en kleur is. als plaatsvervangend secreta- Ook by de schynbare rust ris. De heer A. J. Schot (St. - een haventje, een drome- Ger.) opperde 'echter enige rig weitic,, een grazend paard bezwaren; hij was bevreesd voelt men als het ware voor sche de prikkeling van beweging en fel leven, dat ieder ogen blik kan uitschieten. Enige voortreffelijke .schil deryen aquarellen in ge dekte kleur, alsmede een serie bijzonder rake schetsen, ,met een wilgenhoutje getekend, éeven weer hoe smartelijk laire Bonebakker de ont moet hebben gevoeld. voor scheve verhoudingen, met name, wanneer de secretaris langdurig afwezig zou zyn. De voorzitter antwoordde, dat het oog op de verficateur was gevallen, omdat deze los staat van de secretarie, maar toch alle gemeentezaken door en door kent. By langdurige af wezigheid van de heer Koene zal een nadere voorziening worden getroffen De heer Tromp werd hierna beëdigd. G. S. EN HÉT BELEID VAN B. EN W. Het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting '47 bracht de heer J. S. Hoek (A.R.) er toe zyn afkeuring uit; té spreken over de scherpe briefwisseling, die naar aan leiding van deze begroting tussen G. S. en B. en W. is gevoerd en over het. feit, dat zy, naar thans gebleken is, 454.000 te hoog is geweest. Men ging hierna in besloten ziting, na afloon waarvan de voorzitter medeaeelde, dat de ze kwestie minder ernstig is dan men op het eerste gezicht zou denken en dat de „scher pe correspondentie" een ge volg was van verschil van op vatting tussen B. en W. en het college van S. over 't gevoerde beleid. Inmiddels is de vrede weer getekend. De raad nam de begrotingswijzi ging over. Men besloot een bedrag van 2000 ter beschikking te stel len van het garantiefonds voor 't openluchtspel. De heer Schot wilde geacht worden te heb ben tegengestemd. Hij herin nerde er aan, dat er reeds 2500 is uitgetrokken voor de volksfeesten en dat de f 2000 verloren geld zal zijn. Bovendien is een dergelijke groots opgezette feestviering niet in overeenstemming met de wens van H.M. de Konin gin, die sobere herdenking heeft gevraagd. Mevr. A. J P. C. de Vlie ger—de Vlieger (Arb.) be streed deze zienswijze: de landelyke feestcommissie, die zeker H.M.'s wensen zal eer biedigen. gaat accoord met de plannen van „Uit het volk voor het volk". Bovendien, ook wanneer door tegenslag terugbetaling van de garantie sommen niet mogelijk is, zal de stad by optocht en spel welvaren, want er zal onge twijfeld een groot bezoek aan Middelburr komsten zullen zijn. Spreker deelde mede, dat het in de bedoeling ligt aan de school-: kinderen een blijvende herin nering aan het regeringsjubi leum uit te reiken. HET INDUSTRIETERREIN Tot hoofd van de nieu we openbare lagere school aan het Zand werd benoemd de heer W. L. Groet te Enk huizen, tot onderwijzeres mevr. E. A. Kloos-Wesper te Hein- kenszand. Besloten werd een deel van het Industrieterrein, groot 1600 m2, te verkopen voor 7200 aan de fa. J. J. de Vlieger Co. te Middel burg. By dit laatste besluit deed de wethouder van gemeente werken, de heer L'. J. van 't Westende, de sombere medede ling;, dat toegangswegen, rio lering, gas enz. vermoedelijk voorlopig niet zullen kunnen worden opgeleverd, omdat de goedkeuring Openbare Wer ken ontbreekt. In verband met (le toegangsweg naar het in dustrieterrein is speciaal een bezoek gebracht aan het de partement echter zonder re sultaat. SEMI-PERMANENTE SCOOL Tenslotte verleende de raad nog een crediet van 125.500 voor bouw van een semi-per- manente school aan 't Zand en inrichting van een nood- school. Voorgesteld werd de levensduur van de semi-per- manente inrichting op 25 jaar te stellen. De architect heeft gepoogd aan de school zoveel mogelyk een permanent karak ter te geven. De heer M. Wattel (A.R.) informeerde, of er geen ter rein zou kunnen worden ge vonden, waar men niét behoeft te heien. Dit is echter onmo gelijk, omdat dan het gehele uitbreidingsplan, waarin deze school is opgenomen, onderste boven zou moeten worden ge gooid. By c.e rondvraag drong de heer Wattel aan op aanschaf fing van een machinale seis voor het grasmaaien van bol werken en plantsoenen en vestigde de heer Hoek er de aandacht op, dat het Molen waterterrein weliswaar een keurige aanblik biedt sinds de verbetering, maar toch niet aan zijn doel beantwoordt, om dat de kinderen op het losse grint niet kunnen spelen. komen, houder de heer J. W. Kögeler meende, dat „Uit het volk-voor het volk", ge zien haar verleden, het volste recht heeft op het vertrouwen van de raad. Tevoren weet men niet, wat de zakelijke uit- Tribunaal Zierikzee UITSPRAAK. Het Tribunaal te Zierikzee veroordeelde G. Alberts te Middelburg to't internering voor de tyd van vier jaren van 2 Mei '45 tot 2 Mei '49: verbeurdverklaring van vermogen en ontzetting rech ten. Afscheid burgemeester van St. Maartensdijk. Maandag heeft mr. M. M. Schuller, die benoemd is tot burgem. van Maartensdijk (U.) afscheid genomen van de ge meenten Scherpenisse en St. Maartensdijk. Des morgens geschiedde dit in een openbare raads verga dering te Scherpenisse, waar de scheidende burgemeester wethouders, raadsleden en gem. personeel dank bracht voor de samenwerking. Bij monde van wethouder C. G. Hartog, werd hem namens de gemeente dank gezegd voor zijn werk, terwijl de secretaris ontvanger, de heer A. L. G. van Doorn, zulks deed voor het gem. personeel, onder aanbie ding van een geschenk. De raadsvergadering te St. Maartensdijk werd des middags in verband met de grote be langstelling ditmaal in „Het Hof van Holland" gehouden. Ook hier sprak burgemeester Schuller een dankwoord tot de raad en zijn verschillende me dewerkers en schetste ook de wyze, waarop in het belang van de gemeente kon worden gewerkt. Wethouder A. L. Ha- ge sprak namens de raad, en kele raadsleden voerden nog het woord en de seoretaris, de heer J. E. B. Meloen, sprak na mens het gem, persbneel en deed uit naam van de raads leden en het gem. personeel een aandenken aanbieden. Na de officiële vergadering voerden nog verschillende per sonen het woord, die met waar dering getuigden van de pret tige samenwerking met burge meester Schuller. Vereniging Rijwielpad Walcheren vergaderde. De vereniging Rijwielpad Walcheren vergaderde Maan dagmorgen in het stadhuis te Vlissingen onder voorzitter schap van mr. B. Kolff, bur gemeester van Vlissingen. De verslagen van de secre taris-penningmeester, de heer J. Louwerse, werden evenals de rekening over 1947 en de begroting 1948 z.h.s. goed gekeurd. De heren J. L. Dreg- mans en mr. B. Kolff werden als bestuurslid herkozen. Mr. Kolff werd gekozen als afge vaardigde naar de federatie vergadering. Er zal in 1948 nog geen con tributie worden geheven. Het bestuur is namelijk van me ning, dat dit eerst, zal kun nen geschieden als de rijwiel paden allen in behooriyke staat zijn gebracht. Verwacht wordt dat in 1949 tot contri- butieheffing kan worden over gegaan. Vlissingen De viering van het Regeringsjubileum. ER KOMT EEN SPROOKJESOPTOCHT. Maandagavond vergaderde de Bond van Buurtverenigin gen te Vlissingen in het Con certgebouw. Wegens het aftre den van voorzitter en vice- voorzitter, de heren G. de Regt en G. Lammers, hanteerde de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, de voorzittersha mer. Na het voorlezen van de no tulen werd het financieel ver slag van de bazar behandeld. De netto opbrengst van deze - bazar, groot 3404, is bestemd voor het dekken van de onkos ten, die de viering van het a.s. Regeringsjubileum van H. M. de Koningin met zich zal bren gen. De voorzitter dankte al len, die zich voor het slagen "Van deze bazar hebben inge spannen. Vervolgens deelde de heer J. Snoodijk mede zyn bestuurs functie te wilen neerleggen, terwijl de heër E. J. Kleisma schriftelijk zijn ontslag had in gediend. De voorzitter was van me ning, dat de ontstane vacatures voorlopig moesten blyven rus ten. Na de jubileumfeesten kan een nieuwe bestuursverkiezing gehouden worden. Hiermede ging de vergadering accoord. JUBILEUMFEESTEN. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling een historische op tocht te organiseren, die ech ter veel bezwaren had en ten slotte werd verworpen. Het hoofdbestuur kwam met een geheel nieuw jubileum-pro gramma, dat punt voor punt behandeld werd. Het omvat onder meer op 30 Augustus a.s. een concert, een plechtige herdenking en feest- concert in de Sint Jacobskerk, op 31 Augustus reveille, ko- raalmuziek en nationale liede ren, ontvangst ten stadhuize, vlaggenoptocht, aubade in Bel- lamypark, wielerwedstrijd, sprookjesoptocht, kinderspelen op het strand, het lossen van 800 duiven, ballon wedstrijd, sprookjesoptocht met fakkels en tot slot een groot vuurwerk. De hoogtepunten van de fes tiviteiten zuilen zijn de Sprook jesoptocht en het vuurwerk. De kosten werden begroot op 6048,—. De vergadering verleende aan dit programma en aan de ze begroting haar goedkeuring, waarna verschillende werk- commissies samengesteld wer den, die ieder een punt van het programma voor haar rekening zullen nemen. De gemeente Vlissingen zal trachten de voornaamste pun ten in de stad van straatver lichting te voorzien met de haar ter beschikking staande mate rialen, terwyl de buurtvereni gingen afzonderlijk ook nog iets aan versiering zullen moe ten doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2