PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aardenburg maakt van de nood een deugd Sjarifoeddin weer in het kabinet van Djocja? Arabieren steken oud-Jeruzalem in brand DEBILT Stad weggespoeld Nationale Front kreeg 90 dér stemmen Vandaag VOORSPELT 191e Jaargang - No. 126 behalve op_ Zon- en Algemeen WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 1 juni 1948 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlisslngen Christelijke feestdagen. ABONNEMENTSPRIJS25 ct. per week: 3.20 per kwartaal; franco per post 3.45 per kwartaal. Losse nimmers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie t 2. Giro nr 359300 P.ZC., Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlisslngen: Walstr. 58-60. tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes. L Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Gratamastr 3. tel. 102 - Terneuzen: Brouwertjstr. 2 - Zierikze'e: Nwt Bogerdstr. C 160, tel. 26. OPPOSITIE GROTER DAN VERWACHT. Foto's in de enveloppe. Volgens de voorlopige totaal uitslag heeft het door de com munisten beheerste Nationale Front 90 van de uitgebrach te stemmen gekregen bU de verkiezingen in Tsjecho-SIo- tvakye. Politieke kringen te Praag toonden zich Verwonderd over de omvang van de bg de ver kiezingen aan het licht geko men oppositie. Het aantal blan co en ongeldige stemmen plus niet uitgebrachte stemmen be draagt bijna twintig procent van het totaal stemgerechtig den. Van officieuze zijde was geen geheim gemaakt van deL verwachting, dat meer dan 95 procent voor de regering zou stemmen. Radio Praag schakelde de ongeldige stemmen uit en kwam aldus tot een hoger per centage stemmen voor de re gering. Aangezien het niet vervullen van de stemplicht echter strafbaar is gesteld moet men de niet-stemmers wel tot de oppositie rekenen. Vele kiezers hebben foto's van .Benes, Masaryk of Chur chill in de enveloppe van het stembiljet gedaan. Men verwacht, dat de com munisten in de nabije toe- Frankrijk heeft geen militaire verplichtingen. LEGER VAN 660.000 MAN De Franse minister van de fensie Henri Teitgen, heeft verklaard, dat Frankrijk on der de militaire clausules van het pact van Brussel in het geheel geen militaire ver plichtingen op zich heeft ge nomen- Teitgen, die op een pers conferentie sprak, verklaarde, dat het Franse vredesleger 660-000 man sterk zou zijn. De voorgestelde begroting van defensie voor 1948 was 309 milliard franc, een iets hoger bedrag dan voor 1947- Hü voegde daaraan toe, dat om economische redenen is overeengekomen de dienst tijd tot 15 maanden te be-; perken. Persoonlijk achtte hij 18 maanden ideaal en nodig uit een oogpunt van opleiding bezien- Dalton weer in het Labour-kabinet. Officieel wordt meege- deeld, dat de voormalige Britse minister van financiën. Hugh Dalton, die vorig jaar aftrad, omdat hij ontijdig ge gevens over de begroting aan een journalist had verstrekt, in de Britse regering terug keert als minister voor het hertogdom Lancaster. Deze titel dient om een andere be langrijke functie in het kabi net te dekken. De nieuwe sociale verzekeringswetten. Weistandsgrens op 6000 (Van onze Haagse redacteur) Het laat zióh aanzien, dat b\j do thans op stapel staande algehele herziening van de so ciale verzekering de salaris- grens voor de verplicht verze kerden verhoogd zal worden van 3750,op 6000,In het rapport inzake de herzie ning van de sociale verzeke ring van de commissie-Van Rhgn en in het wetsontwerp Werldoosheidsverzekering is dezo verhoging althans voor gesteld. Weliswaar zijn hiertegen be denkingen gerezen in de krin gen van het industriële be drijfsleven, die een verhoging van sociale lasten vrezen, en vraagt men zich af, of de wei standsgrens van 6000,op zichzelf niet overdreven hoog is, doch de minister van Soci ale Zaken acht deze grens in het algemeen redelijk, zo ver nemen wij. Hij is namelijk van oordeel, dat het allerminst vaststaat, dat zij, die meer dan 3750,verdienen, onder de tegenwoordige omstandigheden zelf de geldelijke gevolgen van ziekte, invaliditeit, ouderdom en werkloosheid kunnen dra gen. Ook 0 wat betreft de in uit zicht gestelde kinderbijslagre geling voor kleine zelfstandi gen is gedacht aan een loon grens van 6000, Handel in verdovende middelen te Maastricht. De Maastrichtse recherche heeft drie personen aangehou den, die trachtten tubes morfi ne te verkopen. Men slaagde erin dertig tubes van dit ge vaarlijke verdovende goedje in beslag te nemen. komst hun positie zullen gaan verstevigen en dat als een der eerste maatregelen het aantal nieuwsbladen beperkt zal wor den. DANK AAN DE KIEZERS. In een radiorede heeft de Tsjecho-Slowaakse minister van binnenlandse zaken, Nosek, verklaard: „Ik dank al de kie zers en kiezeressen die zich om het vaandel van het natio naal front hebben geschaard. Uit de verkiezingen blijkt eens te meer dat de overweldigende meerderheid van het volk vast besloten is met ons te arbeiden aan de opbouw van onze volks- democratische republiek. Ons volk heeft spontaan zijn besluit te kennen gegeven, langs de kortste weg naar het socialis me te willen opmarcheren". Tentoonstelling per radio geopend. 'In het „Consthuys St. Joris" te Amersfoort is Zaterdagmiddag de dorps* en stadsgezich ten-tentoonstelling „Dc Elf Provinciën" ge opend. Via Holland-ra dio en telefoon sprak tot de in de kunstzaal verzamelde aanwezigen de heer L- Spetter, di rectie-lid van de Hol land-America Line en voorzitter van het Al gemeen Nederl. Ver bond te New York. Dr. R- Miedema uit Amersfoort dankte de heer Spetter- Wij ver heugen ons, aldus de heer Miedema, in de komst van vele Ameri kanen naar Nederland en roepen ze een harte lijk welkom toe - in Amersfoort. Sociaal-democraten grootste partij In Beieren. VERKIEZINGEN* IN' AMERIKAANSE ZÓNE Volgens nog onvolledige uitslagen van de in de Ame rikaanse zóne van Duitsland gehouden gemeenteraadsver kiezingen in 41 steden van meer dan tienduizend zielen kregen de Sociaal-Democra ten 30.9 procent van het aan tal stemmen. De Christen-So cialisten 18-5 procent. De na tionalistische Beierse partij 15-6 procent, de communisten 10 procent. In 1949 herziening van de Sociale Verzekering. Voorlopig nog geen nieuwe ziekenfondswei. (Van onze Haagse redacteur). Het ministerie van Sociale Za ken streeft ernaar, zo verne men wij, in 1949 een aantal wetsontwerpen tot herziening van de sociale verzekering b(j de Staten-Generaal In te die nen. Sinds geruime tijd bestaat het plan de sociale verzekering ingrijpend te hervormen. De commissie-Van Rhijn heeft de ze zaken bestudeerd en in haar reeds gepubliceerde rapport 'n aantal nieuwe regelingen voor gesteld. Het was de wens van de minister, dat het rapport 'n algemene discussie zou gaan uitlokken. Met deze uitwisse ling van meningen is uiteraard enige tjjd gemoeid, zodat de regelingen, die daarvoor in aanmerking komen, niet vóór 1949 in de vorm van wetsont werpen te verwachten zijn. De voorbereiding van een nieuwe ziekenfondswet ver keert nog niet in een zodanig stadium, dat het wetsontwerp spoedig kan worden ingediend. Wel was die voorbereiding ver gevorderd, maar meningsver schillen 'zijn gerezen, die nader beraad noodzakelijk maken. In 1949 olie-winning op Nieuw Guinea. Naar wij vernemen zijn de plannen van de N-V. Ned. Nieuw Guinea Petroleum Maatschappij er op gericht begin 1949 met de productie van aardolie in h£t Vogelkop- gebied op Nieuw-Guinea een begin te maken. Dodelijke val uit een trein De 70-jarige mevr. A. H. Paemsdijk-Nering Bögel uit Apeldoorn, die Vrijdag j.l. uit de rijdende trein tussen Naar- den en Bussum is gevallen, is in het Diaconessen-ziekenhuis te Naarden aan de bekomen verwondingen overleden. Prinses-Regentes ontving enige ministers. De Prinses-regentes heeft Vrijdag ontvangen de minis ter van oorlog, lt- kol. A- H. J. L. Fiévez, op Zaterdag de minister van verkeer en wa terstaat, ir- H. Vos, en Maan dagochtend de minister van economische zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink- Internationaal giroverkeer. Het internationale girover keer met Zwitserland en Frankrijk is op 15 Mei Her vat. Met België wordt dit verkeer op 1 Juni mogelijk- is het 50 jaar gele den, dat het wetsont werp tot invoering van persoonlijke dienstplicht werd aangenomen; wordt de Engelse dichter John Masefiëld 70 jaar. Tunnel door de Mont Blanc. Volgens de Zwitserse radio zijn te Rome Zwitserse verte- fenwoordigers aangekomen om esprekingen te voeren over 't- boren van een tunnel door de Mont-Blanc. 4000 paarden naar Spanje* (Van onze Haagse redacteur) Binnen afzienbare tijd zal weer een groot aantal paarden uitgevoerd worden en wel on geveer 4000 naar Spanje. Zo als reeds bekend is, gaan er ook 2300 naar Frankrijk. Deze export is een belangrijke de- viezenbrori. Als minimum prij zen zgn vastgesteld 1300 voor drie- tot vijfjarige paarden, 1100 voor tweejarige en 750 voor éénjarige paarden. Er mag niet beneden, doch wel boven deze prijs verkocht wor den. Vrijdagmiddag is Hr. Ms. patrouillevaartuig „Bat jan" uit Nieuwediep naar In donesië vertrokken. COLUMBIA-RIVIER VERZWOLG VANPORT. Honderden slachtoffers? De in de oorlog gebouwde stad Vanport is Zondag goed deels weggespoeld, toen de Columbia-rivier in de Ver enigde Staten buiten haar oevers trad- Van de 16-700 in woners van de stad is een nog onbekend aantal ver dronken. Gehele blokken van houten huizen, bestaande uit twee verdiepingen, werden weggespoeld en als wrakhout op elkaar gedreven. De stad lag ongeveer vijf meter beneden het waterpeil van de rivier. Mannen, vrouwen en kin deren werden gegrepen door de kolkende watervloed, die zich een weg had gebaand door een spoordijk. Honder den mensen zaten Zondag avond op de daken van de niet weggespoelde huizen, wachtend tot zii door een of ander bootje zouden worden opgepikt DE HOUTEN HUIZEN. De houten huizen dreven draaiend en kanteland mee op de woeste stroom als luci fersdoosjes of stootten tegen elkander op en werden ver splinterd. Ouders moesten machteloos toezien hoe hun kinderen door het water wer den weggesleurd. Een Rode- Kruisman vertelde van een gezin, dat in een auto zat en dat als verlamd scheen door de aanblik van het rollende water. Massa's jammerende mensen liepen op de hogere gronden aan de rand van het overstroomde gebied, aan iedereen vragend naar ver miste familieleden. Vanport, dat tijdens de oor log de tweede stad van Ore gon was met een bevolking van hoofdzakelijk scheeps werfarbeiders, is gelegen ten Noorden van Portland- Volgens mededeling van functionarissen is het een ramp van de grootste afme tingen en zal het juiste aan tal doden eerst na dagen, misschien zelfs na weken, be kend zijn. De meeste slachtoffers vie len onder de kinderen, die in de zon aan het spelen wa ren, toen de kokende golven de drukke binnenstad bin- nensloegen- In de tot rust ge komen zee. die thans bedekt was een Vanport was. zoekt men naar slachtoffers. Een groep redders haalde vijf lij ken uit één kamer. Volgens Gerald Wesselius, onderdirecteur van het Roode Kruis in het kustgebied van de Stille Oceaan, is dit de grootste ramp in de geschie denis van dit kustgebied. Duizenden redden hun leven door zwemmen, waden, hard lopen en zich voorttrekken langs een keten van mensen, doch honderden werden overvallen, toen de zwakke huizen als tenten samen klapten. Presdent Truman heeft het door overstroming geteisterde gebied in het N-,W. der Ver. Staten tot „rampgebied" ver klaard en bevel gegeven overgebleven oorlogsvoorra- den voor hulp en wederop bouw te gebruiken- Nog twee andere dijken zijn doorgebroken door de „optsuwende golven van de Columbia-rivier in de nabij heid van Woodland in ae staat Washington. De inwo ners van de streek zijn tijdig gewaarschuwd en de over heid denkt, dat zii een onder komen hebben kunnen vin den voor de overstroming. Door deze nieuwe dijkbreu ken staan duizenden hectaren bouwgrond onder water. Te Vanport hebben de reddings ploegen hun werk niet kun nen voortzetten door 't was sende water. Woningwetwoningen vorderen uitstekend. Sportpark in het najaar in gebruik? Overal in West-Zeeuwsch- Vlaanderen wordt hard gewerkt, maar wanneer men weer eens door het kleine, oude stadje Aar- deuburg wandelt, komt men toch altijd weer on der de indruk van de gro te voortvarendheid, waar mede men hier de zaken aanpakt. En het zijn niet alleen woningbouwcom plexen, welke hier verrij zen, maar ook en dat is juist zo bemoedigend tal van particuliere wonin gen en zakenpanden, die men overal weer ziet ver rijzen en die aantonen, dat ook de gewone burger, ja zelfs de kleine man, kan. herbouwen, wanneer de zakejj maar goed worden aangepakt. Dezer dagen maakten we met Aardenburgs burgemees ter J. E- F. van Dongen, die tijdens zijn vermaarde expe ditie in het Poolijs in elk ge val zijn warm en verwar mend enthousiasme niet heeft verloren, een kleine in spectietocht door zijn ge meente, waarbij deze ons niet zonder voldoening wees op de vele panden, die reeds herbouwd zijn of op het ogenblik herbouwd worden- Maar wat vooral zo belang rijk is: er wordt hier van dc nood een deugd gemaakt. Al lerlei misstanden worden op geruimd. Kijk maar eens naar de omgeving van de Ned. Herv. kerk. die er heel wat fraaier zal komen uit te zien, na de kerkrestauratie, vooral als hier eenmaal de Hervormde Kleuterschool en de Diaconie-woningen zullen zijn verrezen. En met de aan leg van de Peurssensstraat wordt bereikt, dat het ver keer zich niet langer door de nauwe Kaaipoort zal behoe ven te wringen. WONINGBOUW. Langs deze geheel nieuwe straat verrijzen de „Woning wetwoningen" 45 in getal die aan tal van gezinnen een prettig en goed bewoon baar onderdak zullen ver schaffen. Want wanneer men eens ziet in wat voor wonink jes sommige van hen tot dus ver hebben gewoond, slaat de schrik wel eens om hel hartInmiddels zijn de eerste huizen reeds bewoond- De nieuwe huizen werden ontworpen door twee archi tecten, die wel een zeer ver schillend aanzien aan hun projecten hebben gegeven. Aan de levendigheid van het straatbeeld komt dit natuur lijk in sterke mate ten goede Van architect Groosman, 'n IJzendijker, die tegenwoordig in Rotterdam woont, zijn de huizen, welke men op neven staande foto ziet afgebeeld. Ruime woningen het lukte nog toestemming voor 350 kub- meter te verkrijgen waarin de royale vensters speciaal van de woonkamer wel heel aantrekkelijk aan doen. Architect Stevens uit Haarlem ontwierp blokjes van een heel ander type. wel ke een zeer vriendelijke in druk maken en toch ook veel gied benutte ruimte bieden- ok deze zijn 350 kub. meter- In deze' zelfde omgeving komen de R K. school en de Politie-kazerne (met wonin gen), terwijl ook de textiel fabriek, nu nog bescheiden van omvang, maar met alle mogelijkheden voor behoor lijke uitbreiding, hier een goede plaats kreeg zonder dat ze ook maar enigszins sto rend of detonerend werkt. HET SPORTPARK. Natuurlijk moesten we ook nog even een kijkje nemen bij het Aardenburgse Sport park, dat sedert net vorig najaar in aanleg is. Een be langrijk onderdeel is zelfs al klaar gekomen: het gebouw tje, waarin zowel het restau rant als de kleedkamers zijn ondergebracht. Keurig ziet dat er uit. Een prettig res taurant met ruim uitzicht over de rondomliggende worden begonnen. Men hoopt er deze zomer nog menig bal letje op te kunnen slaan. Voor met de aanleg van het zwembad wordt begon nen, zal nog wel iets meer tijd verlopen, maar er moet toch de volgende zomer ge zwommen kunnen worden* De kleedhokjes denkt men onder de tribune van het voetbalveld te kunnen in richten. maar aangezien deze voorlopig nog wel niet ge bouwd zal worden de bur gemeester wil geen materiaal gebruiken, dat voor woning bouw niet gemist kan wor den denkt men zich voor lopig met een paar nissen- hutten te behelpen. Een rgtje woningen van architect Groosman aan de Peurs sensstraat te Aardenburg. Op de achtergrond enkele wonin gen van architect Stevens. sportterreinen en landerijen en in aansluiting daarmede royale kleedkamers voor twee elftallen en een apart „hokje" voor de scheidsrech ter, alles behoorlijk voorzien van wasbakken, douches, toi letten, enz. Het voetbalveld is reeds ingezaaid en men hoopt het in het najaar in gebruik te kunnen nemen. Om het veld komt een sintelbaan voor de athletiek-beoefenaren, terwijl op de plaats, waar nu nog het oude voetbalveld ligt, binnenkort met de aanleg van enkele tennisbanen zal De speeltuin voor de kin deren zal wel in orde komen zodra het restaurant in ex ploitatie gaat. Wanneer men weet, dat bü de inrichting van dit alles bovendien nog nauw overleg is en wordt gepleegd met de betrokken sportbon den, dan zal men wel tot de conclusie komen, dat Aarden burg hier een sportpark krijgt, dat er mag zijn. Aar denburg herbouwt niet al leen, maar het gaat er op vooruit ook. En dat is een van de redenen, waarom men hier de toekomst met ver trouwen tegemoet ziet! Eenheid is in deze tijd onmisbaar. De speciale correspondent van Aneta te Kalioerang meldt. De onderhandelingen tussen Nederland en de Re publiek zullen zeker worden beïnvloed door de komende wijzigingen in het Republi keinse kabinet. De kabinets wijziging heeft haar basis in de resolutie, die op 20 Mei door verschillende politieke partijen in de Republiek werd aangenomen, om in de ze tijd de Republikeinse re gering te steunen. Sjarifoed- dins oppositiepartij, het De mocratisch Volksfront, is reeds definitief uitgenodigd om een vertegenwoordiger in het kabinet aan te wijzen- Naar Aneta verneemt, zal dit hoogstwaarschijnlijk de lei der der partij, Amir Sjari foeddin worden, tewiil in Re publikeinse kringen te Ka lioerang ook de naam van Se- tiadjit wordt genoemd als mogelijke candidaat voor op name in het kabinet- De bedoeling der wijziging is, een sterk nationaal kabi net de meest volledige steun te verschaffen. De basis voor de samen werking is reeds gelegd en Maandag zal waarschijnlijk te Diokja tussen het kabinet en de betrokken politieke partijen een bespreking plaats hebben over de verde ling der portefeuilles. In het nieuwe kabinet zal dus de linkervleugel verte genwoordigd zijn. Men verwachtte Maandag, dat de vorming van het nieu we kabinet nog In de loop van Dinsdag haar beslag zal krjj- gen. Dr. Soekiman, de leider van de Islamietische partij (Masjoemi) heeft geen bezwa ren geopperd tegen een deel name van socialistisch-commu- nistische zjjde aan de samen stelling van het kabinet. DE BETREKKING MET MOSKOU. De Republikeinse minister van buitenlandse zaken, Had ji Agoes Salim, verklaarde aan een vertegenwoordiger van Antara, nog steeds niet op de hoogte te zijn van de feiten betreffende de affaire - Soeripno. Hij weet dit aan de moeilijke verbindingen van de Republiek met het buiten land, waarvoor de Nederland- Se blokkade verantwoordelijk zou ziin. Indien er werkelijk een overeenkomst is gesloten tussen Rusland en de Repu bliek, zal het voor de Repu blikeinse regering moeiliik zijn haar te ratificeren, ten einde de sfeer rondom de on derhandelingen niet te ver storen. Indien echter de er kenning unilateraal van de Sowjet-Unie is uitgegaan, zal zii moeilijk kunnen worden geweigerd. Loonsverhoging op de duur niet te vermijden. (Van onze Haagse redacteur) Hoewel de regering streng vasthoudt aan haar loon- en prijspolitiek, acht zjj het toch niet onwaarschijnlijk, zo ver nemen wjj, dat de op de duur te verwachten maatregelen van huurverhoging, hogere premies voor sociale verzeke ring en vermindering of af schaffing van de subsidies op de levensmiddelen een verho- fing van het loonpeil noodza- elijk zullgn maken. Het zal echter nóg wel even duren, voordat huur- en loonsverho gingen worden toegestaan. OPMARS NAAR TEL AVIV. Arabische Liga beraadslaagt Naar van Britse militaire zijde wordt medegedeeld heb ben de Arabieren de door hen vervoverde oude stad Jeruza lem in brand gestoken „als hygiënische maatregel". Nadere bijzonderheden hier over ontbreken nog. De militaire situatie is er de laatste 48 uur voor dé Joden niet beter op geworden. Volgens een Iraakse verkla ring bevinden gepantsftxle een heden van het Iraakse leger zich op minder dan acht km van de hoofdstad van Israël, Tel Aviv. Zij vervolgen Joodse vluchte lingen uit de verwoeste neder zetting Kolm, ten Noorden van de stad. Het Arabische Legioen meldt, dat het van het Zuid- Oosten uit naar Tel Aviv op rukt en de plaatsen Ramleh en Lydda bereikt heeft, ongeveer twintig km van de stad ver wijderd. De Joodse troepen hebben drie dorpen in de nabijheid van Nazareth bezet, aldus een com muniqué van de Haganah. Er wordt hevig gevochten om het belangrijke water voorzieningsstation van Ras el Ain, 19 k-m. ten Oosten van Tel Aviv. dat het water voor Jeruzalem levert- Vol gens voorlopige en onbeves- Publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Wetsontwerp vóór de verkiezingen. (Van onze Haagse red.) Naar wjj vernemen, streeft de regering ernaar nog vóór de verkiezingen bjj de Tweede Kamer een on .werp van wet in te dienen betreffende de plubiekrechteljjke organisa tie van het bedrijfsleven. Reeds in 1946 diende de toenmalige minister van Ver keer en Waterstaat een voor ontwerp in, dat veel stof heeft doen opwaaien. Verwacht mag worden, dat het nieuwe ont werp ingrijpende wijzigingen heeft ondergaan. Een wetsontwerp betreffen de de ondernemingsraden is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. In tegen stelling tot de aanvankelijke gedachte om de ondernemings raden te behandelen in het ontwerp van wet op de publi- rechtelgke bedrijfsorganisatie ligt het thans in het voorne men van de regering het wets- ondewerp-ondernemmgsraden als afzonderlijk ontwerp in te dienen bij de Staten C.-neraai. Zo mog?!'jk z?,l ook dit nog voor de verkiez'ngen geschie den. tigde berichten van Aarabi- sche zijde ziin hier 140 Jo den gesneuveld. De Joden waren er in geslaagd het sta tion te veroveren, doch wer den na een Arabische tegen aanval verdreven. Voor het eerst zijn Maandag Joodse gevechtsvliegtuigen in actie gekomen. Zjj vielen Ara bische verbindingswegen aan. Uit Cairo wordt gemeld, dat de Egyptische premier op een persconferentie heeft verklaard, dat het voorstel van de Veiligheidsraad waar schijnlijk zou worden aange nomen. Persoonlijk was hij voorstander van de wapen stilstand. ARABISCHE LEIDERS VERDEELD. De leiders van de Arabische Liga zyn intussen opnieuw in Annam bijeengekomen om de oproep van de Veiligheidsraad tot een bestand te bespreken. Er zou onder hen enige ver deeldheid heersen. Sommige leiders aarzelen een resolutie van de Raad op nieuw met de voeten te treden uit vrees de wereldopinie nog sterker tegen de Arabische zaak te krijgen. De Britten oefenen pressie uit op de Arabieren om het verzoek tot een bestand in te willigen. BERNADOTTE IN TEL AVIV. Graaf Bernadotte, de bemid delaar van de Ver. Naties, is inmiddels in Tel Aviv aange komen, waar hij een onderhoud had met Mosje Sjertok. Hij verklaarde bij aankomst, dat het voor iemand In zgn positie beter was veel te dén ken dan te praten. LASTIGE VRAAG. In het Britse Lagerhuis deel de onderminister Maykew mee, dat de 3.790.000 pond sterling die uit de Britse schatkist aan Transjordanië zijn betaald, ge bruikt worden voor de verde diging van dat land. Tegen wie verdedigt zich Transjordanië dan op het ogen blik? vroeg aanstonds het La- bourlid Silverman. Een antwoord bleef uit, on danks luid geroep van andere leden, dat Maykew antwoorden moest. NU EN DAN REGEN. Ggldig tot Dinsdagavond. Meest matige wind tussen 'uid-Oost en Zuid-West. Nu dan regen. Hier en daar met onweer. Vrij koel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1