B.V.V. haaltachterstand in Zwaluwen versloegen West-Vlaanderen Selectiewedstrijd in Goes Middelburg-Vlissingen 4-3 Sensaties in Scheveningen z"n* - HELMOND BLIJFT EERSTE KLASSER. Zierikzee II promoveert. LANDSKAMPIOENSCHAP. BW—Heerenveen 3—1; ED O—Go Ahead 2—2. Door de weinig twijfelach tige overwinning van BW op Heerenveen is de Bosse ploeg gelijk gekomen met Heeren veen. Go Ahead, dat door een overwinning nog een theoreti sche kans had, werd uitge schakeld door een gelijk spel tegen EDO. Winnen BW en Heerenveen beide de laatste wedstrijden, dan beleven we nog een beslissingswedstrijd. BW 9 6 12 17— 9 13 Heerenveen 9 6 1 2 2618 13 Go Ahead 9 4 2 3 19—20 10 EDO 9 3 3 3 15—18 9 PSV 9 2 1 6 14—20 5 Haarlem 9 2 0 7 15—21 4 Promotie 2e Klasse District IV. DoskoHelmond 03. Zoals te verwachten was is Helmond in de laatste enerve rende sprint er in geslaagd, als enige eersté klasser, het eerste klasseschap te behou den door een overwinning zo wel op Dosko als op Desk. Helmond 2 2 0 0 4—0 4 Desk 10 0 1 0—1 0 Dosko 10 0 1 0—3 0 Promotie Afdeling Zeeland naar Res. 2e Klasse E. Zierik zee n—De Zeeuwen n 31. De Zierikzeeënaars hebben zich een plaats veroverd in de res. 2e klasse van de K.N.V. B. door een overwinning op De De kampioens wedstrijden. De 18.000 personen, die de wedstrijd B.V.V.-Heerenveen bijwoonden, zijn getuige ge weest van een zeer spannend slot. Tot ongeveer 20 minuten voor het einde was B.V.V. voortdurend sterker geweest en had dit overwicht in twee doelpunten van respectievelijk Langeberg en Overbeek weten uit te drukken. Abe Lenstra speelde wel mee, maar de knieblessure hinderde hem zozeer, dat hij geen moment, gevaarlijk kon worden cn het zo verrassende en vaak gevaarlijke element in de Heerenveen voorhoede ontbrak. Ongeveer 20 minuten voor het einde echter wist Jonk man uit 6611 voorzet van Jan Lenstra met een kopbal te doelpunten en daardoor de stand op 2-1 te brengen. Toén ontketende Heerenveen een geweldig offensief, dat zijn hoogte punt vond in een vrije trap juist buiten het pe- naltygebied. Jonkman schoot echter naast. B.V.V. wist onder lui de aanmoedigen van de sup porters het spel te verplaat sen en kreeg in de laatste mi nuut door een overtreding van de Jong uit Heerenveen een strafschop toegewezen, waar door de eindstand 3-1 werd. Heerenveen speelde zeer matig, zodat B.V.V. deze zege volko men verdiende. De spil Krijgh van B.V.V. was de ster van het veld.' In een matig gespeelde wed strijd is het Go Ahead niet ge lukt E.D.O. te verslaan. Er stond een straffe wind over het veld en door het geven van te hoge ballen was het plaatsen zeer onzuiver, waar door het tempo nadelig beïn vloed werd. Tweemaal wist E.D.O. de leiding te nemen, maar door de linksbuiten Kolkmar. en door een fout van de keeper van E.D.O. haalde Go Ahead deZe achter stand belde keren in. S. G. V. S. G. N. 2—1. Zaterdagmiddag speelde de sportkring van het gemeente- personeel te Vlissingen een wedstrijd tegen de sportkring van Nijmegen. De wedstrijd werd in een sportieve geest gespeeld. De aanvallen van S-G.V. waren evenwel gevaarlijker dan die van Nij megen. Voor de rust werden twee doelpunten gescoord. Na de rust begonnen de Nij- megenaren een flink offen sief, doch de achterhoede van de S. G. V. bleef paraat. Ten slotte wisten de Nijme- genaren uit' een vrije schop een tegenpunt te scoren. „MARSEILLE" KAMPIOEN VAN FRANKRIJK. In de laatste wedstrijden om het kampioenschap van Frankrijk speelde Olympic uit Marseille tegen Sochaux' gelijk en versloeg St. Ettien- ne Reims met 32. Daardoor behaalde de ploeg van Mar seille het kampioenschap van Frankrijk. DAMMEN Anderson damkampioën van Zeeland. In een enerverende kamp, die ruim 4% uur duurde, heeft L. Anderson uit Goes Zondag te Kapelle de laatste partij in de beslissingsmatch om het per soonlijk damkampioenschap van Zeeland gewonnen van Blom uit Yerseke. Anderson heeft de titel door deze overwinning behaald. De partij bood lange tjjd wisselende kansen, totdat An derson in hevige tijdnood kwam, hetgeen niet op de juis te wijze door Blom werd uitge buit. Anderson kooa daarna een sterke voortzetting en wist zijn positie-voordeel in het eindspel in winst om te zetten. Zeeuwen. Deze laatste heeft nu alleen nog kans zii te handhaven, als zij zelf van Axel n de laatste wedstrijd thuis wint en Zierikzee n in Axel de baas blijft, in welk geval een beslissingswedstrijd zou moeten volgen. Wij gelo ven niet dat het zover komt en naar ons toeschijnt moet De Zeeuwen n zich op degradatie voorbereiden. Zierikzee H 3 1 2 0 5—3 4 Axel H 2 110 6—2 3 De Zeeuwen U/3 0 12 39 1 Gaat Nederlands elftal met rugnummers spelen Het Noorse-elftal speelde Woensdag j.l. tegen de oran jehemden met rugnummers, een gewoonte, welke in Euro pa meer en meer gebruikelijk wordt. De heer Lotsy deelde aan een journalist mede, dat hij persoonlijk zou toejuichen, in dien ook het Nederlandse elf tal in de toekomst met rug nummers in interland-wedstrij den zou spelen. Hrj verklaar de dat deze kwestie op een der eerstvolgende bestuursver gaderingen van de K.N.V.B. aan de orde zal komen. Voorts deelde de heer Lotsy mede, dat het nog niet zeker is, of het Nederlands-elftal tegen Zweden te Amsterdam in het oranjeshorts zal spelen. De Zweden spelen in een geel shirt en daarop het be kende blauwe embleem. Ook oranje en geel zijn kleuren, die tot misverstand aanleiding kunnen geven en daarom wordt er op het ogenblik over leg gepleegd tussen Nederland en Zweden in welke kleding de beide ploegen op 9 Juni in het Olympisch stadion zullen aantreden. Feest van de voetbaljeugd. Een schitterend geslaagd voetbal-festijn vond Zondag te Middelburg op het Gemeen telijk sportterrein plaats, waar een groot aantal voetbalelf tallen in drie groepen elkaar de eer betwist hebben De kleintjes van 10 tot 12 jaar op hef hockyveld weerde zich even fel als de 12 tot 14 ja rige op één der andere velden, terwijl de oudsten in de groep 15 tot 17 jaar lieten zien, dat de toekomst van enthousiaste voetballers verzekerd kan zijn. DE uitslagen waren: Groep 15 tot 17 jaar: Zeeuwen A - Middelburg B 8-0; Hontenisse A - Goes A 0-0; (door Goes gewonnen na strafschop); Vlissingen A - Alliance A 0-2; Goes A - M. O.C.-A 0-1. Halve finale: Zeeuwen A-Alliance A 0-2; Goes A - M.O.C.-A 0-0 (na strafschoppen gewonnen door M.O.C.). Finale: Alliance A. - M.O.C -A 2-1 (na verlenging). Prfls: Wisselbeker. GROEP jfcig,ar;eco igeni Groep 12 tot 14 jaar: R.C.S.-VIissingen B 0-2; Middelburg C - Goes B 3-2; Alliance B - Zeeuwen B 0-1; Sluis - Hontenisse B 0-1. Finale: Middelburg C - De Zeeuwen B 1-0. Groep 10 tot 12 jaar: Middelburg D - Zeelandia 0-1; Vlissingen - Middelburg E 11-0; De Zeeuwen - Middel burg F 1-0; R.C.S. - Middel burg G 6-0. De wedstrijden werden door K.N.V.B. en Afdelings-scheids- rechters geleid. Na afloop reikte de heer Pluijmers als voorzitter der adspiranten- commissie de prijzen uit en werden .door de leiders van verschillende bezoekende elf tallen woorden van dank en lof gesproken aan het adres der organiserende vereniging. De „Willem Ruys" is Zon dagmiddag met ruim 750 pas sagiers voor zijn vierde reis naar Batavia vertrokken. Aantrekkelijke wedstrijd in Gent. Er was een echte interland sfeer bij de wedstrijd West- VlaanderenZwaluwen, Zon dagmiddag te Brugge gespeeld ten bate van Sluis. Er waren nogal wat Hollan ders onder de bezoekers en speciaal Zeeuwsch-Vlaanderen was goed vertegenwoordigd. Op de eretribune merkten wij o.a. op, de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Jam mer, dat de tribunes hier en daar nogal wat open plekken vertoonden, temeer daar in de ze wedstrijd goed spel werd vertoond. Het begin was voor de gast heren. De Muynck kreeg vrij spoedig gelegenheid zijn talen ten te tonen toen de gevaarlij ke rechtsbuiten v. d. Broeck van korte afstand hard in schoot. Hij stopte echter mees terlijk. In deze periode waren de Belgen beslist sterker, wat werd uitgedrukt in enkele hoekschoppen. Onze achter hoede en speciaal Evertse werd nogal eens gepasseerd, doch de Muynck wist zeker schij nende doelpunten te voorko men. Na 35 min. moest hg echter zwichten toen uit een corner Chaves de Belgen de leiding gaf (1—0). Hierdoor werden de Hollan ders wakker geschud en reeds 2 min. later schoot Disselkoen tegen de lat. De terugstuiten den bal werd opgevangen door Mulders, die Braat passeerde. (11). Enkele minuten later, volgde weer een snelle Zwalu wen-aanval, waarop de Belgi sche verdediging met snel ge noeg reageerde. Disselkoen schoot onhoudbaar in (12). In de tweede helft was Braat vervangen door David. Geruime tijd volgde een gelijk- opgaande strijd, waarbij het meeste gevaar dreigde, van de snelle Belgische rechtsbuiten. Het was door zijn voorberei dend werk, dat Chaves na 19 min. de stand gelijk maakte (2—2). Daarna domineerden de Zwa luwen-spelers over ale linies. Na 28 min. wist Disselkoen een pass' over links te benutten (2—3). De laatste minuten probeer den de Belgen nog een gelijk spel te forceren, maar onze achterhoede stond pal, waar door het einde kwam met een verdiende overwinning voor de Zwaluwen. WIELRENNEN PAUWELS NAAR SPANJE. Het is vrijwel zeker dat Frans Pauwels, onze Zeeuwse prof-wegrenner uit Nieuw- Namen, zal starten in de ron de van Spanje die gereden wordt van 13 Juni tot 14 Juli, verdeeld over 20 étap pes. Sportieve burger vader. Het zal niet alle dag voorkomen dat een burgervader zijn zetel verlaat om een voetbal wedstrijd te gaan sdc- len. Burgemeester Vlam van Goor, vond echter dezer dagen daartoe aanleiding. De gelegenheid was er dan ook naar, want Goor's burgervader kwam uit als midvodr in een wedstrijd van 't Goor- se gemeentepersoneel tegen een elftal van het gemeentelijk gasbedrijf. De baten van deze wed strijd kwamen ten goe de aan het thuisfront- werk voor de soldaten overzee. De Goorse burgerij zorgde dat de opbrengst evenredig was aan het beleid van haar burgemeester. ATHLETIEK Nieuw Nederlands record op 10.000 m. De sintelbaan van „Hellas" te Utrecht werd Zondagmid dag voor de eerste maal na de bevrijding in gebruik genomen. Het prachtige lopen van de Limburger Sjef Lataster op de 10.000 meter, die ondanks de zware baan en het feit, dat hjj geen tegenstanders van for maat had, het Nederlands re cord met 0.6 sec. verbeterde en op 31 min. 45.2 sec. bracht, was de enige goede prestatie. Op de 1500 meter was een duel te verwachten tussen de Ruyter en Slijkhuis. De laatste liet echter verstek gaan. Het werd nu een gemakkelijke overwinning van de Ruyter met Kist, die buitengewoon taai is, maar aan wiens stijl nog wel het een en ander moet worden veranderd, op de twee de plaats. Op de 100 meter bleef Kleyn van de sintelbaan jveg door een lichte spierblessure. Schol ten werd winnaar in 11.l sec. Bij de dames won mevr. Fanny BlankersKoen het vèrsprlngen met 5.26 meter, het hoogspringen met 1.51% eter en de 80 meter horden in 12.2 sec., prestaties, welke door de weersomstandigheden ongunstig werden beïnvloed. De belangrijkste uitslagen luidden: Heren. 100 meter: 1 Scholten, A.V. 23 11.1 sec.; 2 Meyer, Blauw Wit 11.2 sec. 110 meter horden: 1. Lam- mers, A.V. *45 15.8 sec.; 2. J. M. Zwaan, A.A.C. 15.8 sec. 10.000 meter hardlopen: 1. Lataster, AVON 31.45.2, nieuw Nederlands record; 2. Walstra, Vitesse 32.36.2.' 1500 meter hardlopen: De Ruyter, A.V. '23 4.03; 2. Kist, Gooise A.C. 4.06, nieuw record district Utrecht. Vèrspringen: 1. Houtman, A.V. '23 6.77 meter. Speerwerpen: 1. Lutkeveld, A.P.G.S. 54.52 m. Kogelstoten; 1. De Bruyn, Vlug en Lenig 14.63 meter. Polsstokhoogspringen1. La- moree, .Haarlem 3.80 meter. 4 x 100 meter estafette: 1. Nationale ploeg 43.3 sec.; 2. A.A.C. 46 sec. Dames. Vèrspringen: 1. Fanny Blan kersKoen, Sagitta 5.26 me ter; 2. Nel Vos, PSV 5.06 me ter. 80 m. horden: 1. Fanny Blan kersKoen, Sagitta 12.2 sec.; 2. Hetty Petter, Action 13.3 sec. Hoogspringen: 1. Fanny BlankersKoen, Sagitta 1.51% meter. UITSTEKENDE PRESTATIE OP DE 400 METER. In een wedstrijd tegen 'n studenten athletenploeg te Sydney liep de Australiër Cu- rotta, de 400 m. in 47 sec. Met deze tijd verbeterde hij het Australische record en bleef hij slechts een seconde boven het wereldrecord van Harbig en Kelmmer, die bei den deze afstand gelopen hebben in 46 seconden. BILJARTEN Piet van der Pol in vorm. Vrijdagavond speelde de wereldkampioen Piet van der Pol in het café van de heer M. C. Baarends te Goes een partij van 600 caramboles cadrè 35/2 tegen de heer C. Baarends. De heer Baarends maakte een openingsserie van 10 ca ramboles, waarna van der Pol de partij in één beurt wist te beëindigen. Ieder kwartie scoorde hij 100 ca ramboles en zodoende duurde de partij 1% uur. ZWEMMEN SELECTIEWEDSTRIJDEN VOOR OLYMPISCHE ZWEMPLOEG. Op 19 Juni zullen in het „Bosbad" te Birkhoven bij Amersfoort selectie-wedstrij den worden gehouden voor de Olympische zwemploeg. Een verdere selectie vindt plaats in het „Stoops bad" te Haarlem op 28 Juni a-s. en tenslotte zal op 27 Juni in 't zwembad „De Kromme Riin" te Utrecht Zuld-Bevelands elftal opgesteld. Weinig verrassingen. Op het Goese sportterrein werd Zaterdagmiddag een selectiewedstrijd gespeeld tussen twee elftallen, samen gesteld uit verschillende Zuid-Bevelandse clubs- De opstelling hiervan luidde: geel: doel: Bonsema (Goes); achter van 1. naar r. W. Hop mans (Robur) en H. Wijs (Goes); midden: J. Beuns en P. Wijs (beiden Goes), F. Hopmans (Robur); voor: Maayzon (Patrijzen). van Steenbergen (Ovezande), Si- monse (Luctor), Weststrate, ('s Heer Arendskerke) en Nolet (Yerseke). Blauw: doel: Vermeulen (Lewedorp)Hopmans (Ro bur) en Vermeulen (Ovezan de); midden: C. Peters (Pa trijzen), van Koeveringe (Hansweertse Boys) en Pau- we (Yerseke); voor: van de Bulck (Patrijzen); Harinck (Patrijzen), v. d. Sluis GoesPoudraine (Robur en Mos (Goes). Geel behaalde een 42 overwinning, welke zij niet dankte aan de productiviteit van haar voorhoede, maar aan het eveneens zwakke spel van de achterhoede dei- blauwen. De middenlinie van blauw speelde vrii goed met C. Peters van Patrijzen als uitblinker. De voorhoede heeft in haar geheel voldaan Vllssingers vielen tegen Het sprekende overwicht der Middelburgers in de eerste helft, welke zij met een 20 voorsprong beëindigden, deed niemand vermoeden, dat het er in de tweede helft nog ge ducht spannen zou en dat de Vlissingers binnen een kwar tier een inmiddels opgelopen 30 achterstand zouden we ten in te lopen. Dat was toen Vlissingen eindelijk een zekere beklemming wist af te wer- fien en een paar toch werke- jjk goede spelers Iets van hun vorm, welke in deze wedstrijd hopeloos zoek was, terugvon den. Tweemaal was het v. d. Kasteele, die Moens wist te passeren en eenmaal vond Leijnse iets van zijn normale vorm terug, toen hij, in een niet te bedwingen solo-attaque Moens geen kans gaf. In de eerste helft overheerste Mid delburg de Vlissingers volko men en het was vooral de Vlissingse voorhoede, welke geen behoorlijke voel aan de grond kreeg. De Vlissingse voorhoede speelde op één lijn en in een sterk in elkaar gedrongen op stelling. Wanneer men be denkt, dat de midvoor volko men faalde, dat noch Leijnse, noch v. d. Kasteele, behalve in de periode, dat zij hun doel punten maakten, hun club- vorm wisten te bereiken en de vleugels voor een te zware taak stonden en op sublieme wijze werden uitgeschakeld, dan begrijpt men, hoe het er met het Vlissingse aanvalsspel voor stond. In de halflinio blonk de stopperende de Joode uit, doch konden Bode en Bos- selaar geen bevredigende in druk maken. De verdediging was door Burgerhof behoorlijk vertegenwoordigd. De Middelburgers waagden zich niet aan experimenten op technisch of tactisch gebied en speelden een opportunis- Internationaal Muziekconcours ZANGERES VAN 18 EN VIOLIST VAN 14 WINNEN HET MU Z1EKCONCOURS. Slechts 2 prijzen voor Nederland. (Van onze speciale verslaggever). Sensationele gebeurtenissen in Scheveningen! Een Spaans meisje, 18 jaar oud, wint de zangersprijs van het Interna tionaal Muziekconcours en een jongen, die eigenlijk nog een korte broek moest dra gen, een 14-jarige Fransman de violistenprijs. Maria de los Angeles Mora les.... een naam, die men langzaam moet uitspreken, dan hoort men er muziek in klinken met een welluidende sonore klank. De draagster van deze naam is een klein, wat tenger meisje,, met don ker krullend haar en een charmant gezichtje. Men zou niet zeggen, dat deze Spaanse een zangeres is, eerder een vrolijk H-B S-meisje, dat af en toe wat dromerig voor zich uit zit te staren Wij ontmoetten het sym pathieke zangeresje tijdens de repetitie voor het gala concert met het Residentie orkest. Och ja, ze vindt het wel prettig, dat ze een eerste prijs heeft gewonnen, maar aan de andere kant is het spijtig, dat haar vriendin, die ook meedeed, geen prijs kreeg. Maria was 15 toen ze met haar zangstudie begon. Vorig jaar behaalde zij haar eerste successen in Madrid, nl. de Lucrecia Arara-prijs- Haar vader vergezelt haar in Sche veningen. De man straalt van genoegen. I-Ioe kan het an ders? Een dochter met zo'n stem! Ze heeft maar weinig tijd voor ons, het orkest wacht vlug en elegant wipt ze het podiumtrapje op. VOLMAAKTE TECHNIEK Frits Schuurman dirigeert, het Residentieorkest speelt en Maria de los Angelos Mo rales zingt.... Mozart's Alle luja, het werkje, dat zoveel bekendheid kreeg door de film „Honderd mannen en een meisje". Het .is geweldig, het is fascinerend, wat dit meisje met haar stem kan. Een volmaakte techniek en een volmaakt geluid. Zelfs de orkestleden, die toch wel wat gewoon zijn, komen onder de indruk. „Bravissimo" zegt di* rigent Schurman en hfi geeft Maria een goedkeurend tikje met z'n dirigeerstok. Men vertelt van Schuman, dat de ze Chopin begroette met de woorden „Heren hoeden af, een genie". Men zou hier het zelfde kunnen zeggen. Sche veningen is getuige van de start van een geniaal wonder. WONDERKIND. Een andere verrassing is de Franse violist Christian Ferras. Het schijnt dat we te genwoordig in de eeuw van het muzikale kind leven- In Amerika reist een negenjari ge dirigent rond en behaalt grote triomfen. Hier is het een veertienjarige jongen, die iedereen verbaast met zijn volmaakt vioolspel. Vol maakt, voor zover het de techniek betreft. Men mag van een knaap niet verwach ten, dat hij speelt als een violist, die zich een eigen in terpretatie heeft verworven- Christian Ferras kan zijn ge weldige techniek en grote virtuositetit nog niet hele maal ondergeschikt maken aan zijn eigen opvatting, om de eenvoudige reden, dat hii nog geen eigen opvatting heeft. Toch blijft het een sensatie, het verbluffend spel van deze Franse jonge man te horen- Tijdens het galaconcert wist het publiek hem tot een toegift te dwin gen: een virtuoos werkje van Paganini, waarbij hii al zijn kwaliteiten kon uitstallen. Ferras was nog geen zeven jaar, toen hij al viool speelde- Op 9-jarige leeftijd gaf hij met orkest een uitvoering van de Romance in F van Beethoven. In 1944 werden hem de „Prix d'Excellence", de eerste prijs voor kamer muziek en de ereprijs van de stad Nice toegekend. Ook in Parijs won hij verschillende prijzen. OVATIE! Geheel anders speelt üe Pool Michal Szwalbe, even eens violist. Het spel van de ze 28-jarige prijswinnaar is volmaaktnaar alle zijden. Hieraan valt niets toe te voe gen- Het is af. Dat bleek Donderdagavond. Het Kur- hauspubliek is meestal enigs zins gereserveerd, het springt niet gauw uit de band- Men moet een beetje kunnen mer ken dat het een Haags pu bliek is- Donderdagavond na 't optreden in Mendelssohn's Vioolconcert in E schoten de remmen echter los- De ene ovatie volgde op de andere. Applaus was niet voldoende, de voeten moesten helpen. De eerste prijs in de piano sectie werd gewonnen door de pianiste Germaine de Fé" ze, een 26-jarige Francaise. EEN MANIFESTATIE. Het muziekconcours loopt weer ten einde. Het is een culturele manifestatie van de eerste orde geweest- Het was muzikaal evenement, maar 't niet alleen van betekenis als was vooral, van belang voor de musici zelf. Hun werd een kans geboden cm de plaats te bereiken, die hen toekomt, zonder voor andere, dan in eigen sfeer liggende weer standen te worden geplaatst. Bovendien hebben zii kennis kunnen maken met de opvat tingen van buitenlandse col lega's- Het is jammer, dat ons land wat mager voor de dag is ge komen. Slechts twee prijzen waren voor Nederlanders. De violist Theo Olof kreeg een zilveren en de violist Her man Krebbers een bronzen medaille. Toch had ons land het grootst aantal inschrij vers, nl. 82- Een volgende keer beter. Het ligt in de be doeling volgend jaar opnieuw een dergelijke wedstrijd te organiseren. Het kan van be lang zijn voor de hele muzi kale wereld. (Nadruk verboden). tisch spelletje, waarbg zjj hun individuele technische capaci teiten zo goed mogelijk aan pasten aan die der medespe lers. Openbaringen leverde dit elftal ook niet, doch een paar jonge spelers hebben getoond aanleg te bezitten en zullen zeker de aandacht van de Af- delings T.C. krijgen. Doelman Moens deed niets onder voor zijn collega Struiwigh aan de overzijde. De Middelburgse verdediger Jongepier speelde zjjn beste wedstrijd niet en zal zyn programma, althans voor wat wedstrijden betreft, deze zomer niet moeten overladen, wil hij volgend seizoen niet overspeeld op het competitie tapijt verschijnen. Jan Myn heer gaf een solide partij weg, zonder bijzondere dingen t'; presteren. De overwinning der Middelburgers zou ongetwij feld groter geweest zjjn met een Outermans op de spil- plaats.' Wat Anton Carol daar echter ten beste gaf was voor een invaller, die tot enkele mi nuten vóór de wedstryd niet wist, dat hij de voor hem on gewone spilpiaats moest bezet ten, ruim voldoende. Van de aanvallers waren de vleugels piet prima, doch dit werd door het binnentrio ruimschoots vergoed. Carol is een techni cus van de eerste orde in dit milieu, doch geen goalgetter. v. d. Driest ontpopte zich als een hard en enthousiast wer ker. Spannende strijd te Axel in bet verschiet Walchers en Z. Vlaams elftal samengesteld. Direct na de selectie-wed strijd MiddelburgVlissingen stelde de Streek T.C. het Wal- cherse elftal samen. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: Moens (Middelburg). Achter: L. Huibregtse (De Zeeuwen); J. Jongepier (Mid delburg). Midden: D. de Joode (Vlis singen); L. Outermans (Mid delburg) Fr. v. d. Kop (Mid delburg). Voor: P. v. d. Schiaaf (Vlis singen); J. v. d. Driest (R.C. S.); W. Leynse (De Zeeuwen); Abr. Carol (Middelburg); W. v. d. Kasteele (Vlissingen). Reserves: W. Struiwigh (Vlissingen); J. Kculemans (R. C.S.); Ant. Carol (Middel burg). Terecht echter heeft men de competitie-resultaten laten meespreken en dat rechtvaar digt in sommige gevallen de keuze. De Zeeuvvscli Vlamingen: Doel: H. Kramer (Hulst). Achter: A. v. Hijfte (IJzen- dyke); J. Fenijn (Breskens) Midden: P. Meertens (Aar denburg); H. Fenijn (Bres kens); W. Jansen (Corn Boys). Voor: J. Jonkman (Axel); A. de Baere (Breskens); J. Hesseling (IJzendyke); F. de Nijs (Hontenisse); A. v. d. Velde (Axel). Reserves: S. Laurens (Oost burg); F. Wullems (Sluiskil); W. Cardon (Corn Boys)L. van Poucke (IJzendijke). Een sterk elftal, dat tegen de' Walchenaren wel opgewas sen zal blyken en waarin de middenlinie de grote stoot kracht zal moeten geven. Een aardige strjjd ligt In de lijn der verwachtingen en het kan Zaterdagmiddag wel eens druk worden op het fraaie nieuwe Axelse terrein. en het zou geen verwonde ring wekken als zij gehand haafd bleef. Van der Sluis blijft nog steeds de midvoor die de kansen weet te benut ten en Foudraine vormt met Mos een sterke rechtervleu gel- De achterhoede van geel en de middenlinie waren goed op dreef. Het zal niet mee vallen P. Wiis en J. Beuns in spelopvatting ook maar enig zins te benaderen, zodat deze spelers zeker van hun keuze De voorhoede van geel be spraken wij reeds, maar we willen er nog aan toevoegen dat deze vijf spelers stuk voor stuk nog veel moeten le ren, eer zii kans maken, ge kozen te worden in een districtselftal. Simonse was nog de enige die enkele aar dige dingen deed. ,Over de wedstrijd nog het volgende: Froudraine kreeg na 10 min. de eerste kans blauw de leiding te geven toen Bonse ma uit doel kwam bij een pas van v. d. Sluis, maar zijn schot ging naast. Bonsema redde daarna fraai toen een hoge voorzet van Mos op het hoofd van v. d. Sluis scheen te belanden. De Goese doel" man was er echter juist op tijd bii om het leer van het hoofd van zijn clubgenoot te plukken. Geel domineerde wel enigszins, maar toch was het v- d. Sluis die aan de an dere kant een goeie pas van van Koeveringe benutte 10- Een offensief van geel bracht de blauwe defensie uit haar evenwicht en Mooy- man profiteerde hiervan 11. Nog voor de thee gaf v. d. Sluis blauw opnieuw de lei ding 2—1. Een fout van doelman Ver meulen strafte Nolet even na de hervatting af 22. In de resterende tijd scheen de achterhoede van blauw de kluts kwijt te zijn en verviel van de ene fout in de andere. Simonse wist op vrii gemak kelijke wijze de stand tot 2 4 op te voeren. Zondag werd het Zuid-Be velandse elftal samengesteld, dat Zondag 6 Juni in Zierik zee tegen Schouwen zal spe- Doel: J- feonsema (Goes); achter: van 1. naar r.: H. Wijs (Goes) en W. Hopmans (Robur, Goes); midden: J. Beuns (Goes), P. Wiis (Goes) en C. Peters (Patrijzen, 's- Heerenhoek); voor: C- van de Bulck (Patrijzen, J. Foudrai ne (Robur), J. v. d. Sluis (Goes), H- M. F. Renard en D. Mos (Goes). Schepen van en naar Indonesië. ®Indrapoera, Rotterdam-Ba- tavia, 28/5 N.M. van Aden. Johan de Wit, Batavia-Am- sterdam, 29/5 te Sabang. Ka- merligh Onnes, Rotterdam- Java, pass. 28/5 Kaap Guar- dafui. Oranje, Batavia-Am- sterdam, 29/5 te Colombo. Po- lydorus, Batavia-Amsterdam, 28/5 te Marseille. Waterman. Batavia-Rotterdam 28/5 6 uur te Suez. Scheepvaartberlchten Aangekomen te Vlissingen: Marinier van Goole. Vertrokken: Glashaven n. Kopenhagen; Violetta Erica n. Bilbao; Hada n Gothen burg; Amigo n. Oslo; Mari nier n. Antwerpen. Gepasseerd n Antwerpen: Europa v. Rotterdam; Cate- li v. Portsmouth; Prins Mau ri ts v. Rotterdam; Frem v. Huil; Egir v. Ranvlk; Bltf- dendijk v. Rotterdam; Angea v. Charleston; Spes uit zee. Gepasseerd v. Antwerpen: Leerdam n. Rotterdam; Arend n Londen; Dinkel n. Huil; Hazewind n. Oporto; Bata via n. zee: Carabia n. Oslo; Ge'stix n. Amsterdam; Aver- dijk n. Rotterdam. Officiële Publicaties SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN VLISSINGEN De Wethouder van Sociale Zaken te Vlissingen zal Dins dag 1 Juni in plaats van Woensdag 2 Juni spreekuur houden van 2.30/tot 4 uur des n.m. RECTIFICATIE. Uitreiking bonkaarten 8e en 9e periode 1948, tabaks-, ver snaperingen- en gecombi neerde leaarten en toeslag- kaarten a.s. en jonge moeders. Domburg: 10 Juni, zelfver- zorgers en niet-zelfverzorgers beiden A t.m. L; 11 Juni zelf- verzorgers en niet-zelfverzor gers beiden M t.m. Z. Vilmar Ljungdahl in '36 minister van financiën in Zweden, is gearresteerd, daar hii er van verdacht wordt zich wederrechtelijk staats fondsen te hebben toege ëigend. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u. +NAP u. -f NAP 9.09 1.37 9.30 1.58 10.— 1.76 10.14 1.16 21.32 1.18 21.55 1.40 22.17 1.54 22.35 0.88 LAAG WATER u. —NAP u. NAP 2.36 1.75 3.10 1.96 3.39 2.21 3.38 1.55 15.05 1.42 15.30 1.63 16.07 1.77 16.12 1.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3