Het Walcherse landschap Het drama van de Rode Kruis pakketten Bijzondere Politierechter Officiële publicaties Hysterie Prinsengracht WALCHEREN Sport en wedstrijden Baron van Harinxma treit geen blaam Commissie-Donner kwam tot deze conclusie In het destijds door de commissie Vorrink uitge brachte rapport over de Ro de Kruispakkétten zijn ern stige grieven geuit over het beleid van de heer B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, tydens de oorlog voorzitter van het „London- Committee" van het Neder landse Rode Kruis en verte genwoordiger van de hoge commissaris vqot vluchtelin genzaken te Lissabon. De minister van buitenland se zaken heeft het daarop wenselijk geacht een nieuwe commissie onder voorzitter schap van mr. dr. J. Donner, president van de Hoge Raad, te doen vaststellen of deze grieven consequenties dienen te hebben ten aanzien van de huidige functie van baron van Harinxma. Deze commlssle-Donner is thans tot de conclusie ge komen, dat de grieven over de werkzaamheid tijdens de oorlog van mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten, geen grond geven hem niet in zyn tegenwoordige posi.ie van Hr. Ms. ambassadeur by de Belgische regering te handhaven. Wat betreft de grieven over de illegale evacuatie uit Ne derland merkt de commissie op, dat wel vast staat, dat langs andere weg geen bete re resultaten hadden kunnen worden bereikt. LICHTVAARDIGE BESCHULDIGING. Bij het nagaan van het rapport .met bylagen van de commissie-Vorrlnk kwam de commissie-Don- ner tot de conclusie, dat voor een zo ernstige be schuldiging als de mede- veroorzaking van de dood van duizenden Nederlan ders de toch zeker ver eiste hechte grondslag ontbreekt. De commissie heeft ge tracht over de werkzaamhe den ten deze van het London Committee, in vergelijking met soortgelijke instanties van de andere nationalitei ten, ter plaatse nog nader licht te verkrijgen. Daarbij is gebleken, dat geen van de Londense Com mittees van de Rode-Kruis verenigingen der verschillen de landen vanuit Londen ten aanzien van de pakketverzen ding der politieke gevange nen iets heeft kunnen doen. Er wordt met lof over de werkzaamheid van het Lon don Committee van het Ne derlandse Rode Kruis en in het bijzonder van Baron van Harinxma gesproken. In het licht van al het vorenstaande vindt de com- missie-Donner geen grond ter zake van de inderdaad hoogst onbevredigende loop van za ken met betrekking tot de voedselvoorziening van de uit Nederland gedeporteerden baron van Harinxma te be zwaren. i Oostenrijk toetssteen van vredeswil der Sowjets. „Het verloop der bespre kingen over het vredesverdrag met Oosterijk is de toetssteen voor de oprechtheid van de wens tot Internationale samen werking" zo heeft Marshall op een persconferentie ver klaard. „Het sluiten van een voor Oostenrijk aanvaardbaar vre desverdrag is van 't grootste belang voor de vrede de veiligheid in Europa". Hij weet de mislukkingen der besprekingen over Oosten rijk aan "uitstelmanoeuvres" waartoe de Sowjets 18 maan den lang tijdens meer dan 325 bijeenkomsten hun toevlucht zouden hebben genomen. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Kamerlingh Onnes, 26 Mei v. Aden; Kota Gede, 26 Mei te Lissabon; Siba- jak, 2 Juni te Sabang ver wacht. Er zijn commlssie's aan het werk Wie de schoonheid van het oude landschap van Walche ren heeft gekend, weet dat deze hoofdzakelijk uitging van de grilligheid en het on opzettelijke welke aan dit landschap ten grondslag la gen. Nu ten gevolge van de inundatie veel hiervan is ver loren gegaan en men dus zal moeten trachten een nieuw landschap te creëren, kan men zich met bezorgdheid af vragen hoe dit zal uitvallen Immers, het staat wel vast dat het nieuwe landschap de bekoring van de grilligheid en onopzettelijkheid zal moe ten missen: het zal integen deel wel doordacht en doel bewust gevormd worden- Men denke slechts aan de in vloed van de ruilverkaveling door veranderingen in de perceelsprenzen, de breedte en het tracé van wegen en waterleidingen, enz. Ook van de boer zal het voor een groot deel afhangen hoe het landschap wordt; hoe krijgt men bv- de nodige Gerookte ham zonder bon- De byzondere Politierechter te Middelburg behandelde de volgende zaken: A. P .S., echtg. van P. v. H., te Breda, nam op 26 Febr. te Middelburg van I. J. een ge rookte ham tn ontvangst, zon der afgifte van bonnen, 40 of 20 d., met verb, verkl. der ham. R. J., 30 j., expediteur te N. en St. Joosland, werd wegens het niet voldoen aan een vor dering van een ambtenaar van de C.C.D. om zijn auto tot stil stand te brengen veroordeeld tot 10 of 5 d. De 61 j. gemeentewerkman J. de R. te Middelburg, had een varken van 95 kg. voorhan den, welk varken hy als big had aangekocht zonder aan koopvergunning. 40 of 20 d., met verb, verkl. Ook de 42 j. koopman J. L. te Middelburg was in het bezit van een varken van 96 kg., dat hij zonder aankoopvergunning had gekocht, 60 of 20 d., met verb, 'verkl. De 55 j. landarbeider G. de J. te 's-Gravenhage, werkzaam te Serooskerke, vervoerde op 18 Maart te Serooskerke 28 kippeneieren, 20 of 10 d., met verb, verkl. Wegens het verkopen van een textiel kaart werd de 28 1. koopman J. J. v. V. te Middel burg veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. C. J. D., 33 j., caféhouder te Midelburg had 1 kg. koffie en 4 kg. suiker afgeleverd zonder bonnen in ontvangst te ne men. 25 of 10 d. J. J., 33 j., fabrieksarbeider te Middelburg, werd wegens het kopen van een«tabakskaart en het verkopen van een tex- tielkaart veroordeeld tot tot 25 of 10 d. J. J. Bejje, 33 j., smid e Ar- nemuiden, betaalde aan een bij hem in dienst zijnde werk nemer een hoger loon uit dan het voor deze vastgestelde. 40 of 20 d. stoffage zoals erfbeplantin- §en en heggen (vooral Mei oom) zonder zijn medewer king? En dan is er nog de stede- bouwkundige die belast is met het- Dntwerpen van ge meentelijke uitbreidings plannen en daardoor mede verantwoordelijk voor het toekomstige landschapsbeeld Een nauwe samenwerking tussen de betrokkenen zal nodig zijn om de gewenste eenheid jn het landschap te verkrijgen. Tal van proble men moeten worden opgelos4" en tegenstrijdige belangen overbrugd. In dit opzicht heeft ook de Planologische Dienst een belangrijke taak te vervullen. Enkele commis sies van deze dienst, met na me de Vaste Commissie, de Agrarische Commissie en de Commissie voor Landschaps verzorging moeten er voor waken dat belangen over en weer worden ontzien. Zii dra gen een grote verantwoorde lijkheid. in het bijzonder te genover de komende geslach ten, want het is een nationaal belang dat het eiland Wal cheren opnieuw een land schap krijgt dat voldoet aar hoge eisen van schoonheid maar tegelijk aan de ontwik keling van de landbouw en andere takken van het men selijk bedrijf geen belemme ringen in de weg legt- De Vaste Commissie en de Agrarische Commissie ziin reeds enige tijd op dit terrein bezig, terwijl de Commissie voor Landschapsverzorging kortgeleden opnieuw is ge formeerd en weldra met haar taak zal beginnen- Scheenvaartherkhfen Aangekomen te Vlissingen, 27 Mei Amigo v. Antw.: Henriëtte v. Antw. Gepasseerd n. Antw.: 26 Mei, Niewaal van Londen; Havik v. Southampton; Stad Leiden v. Le Havre; Helen Newport; Marnix v. Ka- lex; Maraat v. Huil; 27 Mei Rose Marie v. .Rotterdam; Boskoop. v. Amsterdam; Din- kel v. Hamburg; Beverwijk uit zee; Prins Bemhard Londen. Gepasseerd van Antw.: II- ba n. Abö; Rynkerk n. Rot terdam; Tibo n. Denemar ken; 27 Mei Johanna ter Vel de n. Oslo. HET VAN DE FEUILLETON TJeerd Adema 59 „Een moment," zei de in specteur, het blad openvouw end. Zyn ogen vlogen over de nieuwsberichten en bleven hangen aan een extra zware kop. DOKTER VAN BREMEN IN VRIJHEID GESTELD. „Lees het op je gemak, ke rel," zei de reporter. „Ik heb wel even de tijd". De inspecteur las vlug het vetgedrukte bericht. „Naar wy vernemen heeft de justitie de bekende huis arts dr. Van Bremen heden middag in vrijheid gesteld. Zoals bekend, was de dok ter door een noodlottige sa menloop van omstandighe den betrokken geraakt in de verwikkelingen van de geheimzinnige moord, wel ke in het perceel Prinsen gracht gepleegd is. Uit zijn vrijlating mag zeker wor den geconcludeerd, dat de justitie van enige schuld zij nerzijds niet overtuigd Is geworden. Waarschijnlijk is ier van een betreurens waardige politionele vergis sing sprake, waarbij men evenwel niet uit het oog mag verliezen, dat deze zeer ingewikelde en mysterieuse affaire justitie en politie voor nog altijd onopgeloste problemen gesteld heeft, zo dat elke zekerheid van op treden ontbreekt en veilig heidshalve maatregelen worT den genomen, welke- later kun- volkomen overbodig nen blijken. Voor zijn talrijke patiën ten en vrienden is de thuis komst van de geliefde me dicus een blijde verrassing. Overstelpend waren reeds de bewijzen van hoogachting en' vertrouwen, welke de dok ter» bij zijn thuiskomst be reikten. Zijn woning was in een bloemhof herschapen en talrijke buren en vrienden maakten reeds hedenmid dag van de gelegenheid ge bruik de populaire arts per soonlijk met zijn rehabilita tie geluk te wensen. Naar wij vernemen zijn dokter en mevrouw voor nemens de eerstvolgende dagen in rustige omgeving buiten onze gemeente door te brengen. Op onze vraag waar dat zou zijn, wilde de dokter liever niet antwoor den, daar het in zijn bedoe ling lag, na alle emoties van de laatste dagen, een korte periode van volkomen rust te genieten. Wel heeft dr. Van Bremen ons meege deeld, dat hij binnen enkele dagen zijn practijk hoopt te hervatten." „Hoe weet je dat allemaal?" vroeg de inspecteur verbaasd. „Van de dokter zelf natuur lijk." „Heb je met Feenstra ook nog over de Rat gesproken?" „Ja, dat zou hij ernstig overwegen. Ik geloof, dat hy dat een zeer verstandige op lossing vond. 't Zou me niks verwonderen als je baas van daag of morgen een seintje krijgt, dat hy hem moet los laten. Heb je nog wat bijzon ders voor me?" „Ik?" vroeg de inspecteur schamper. „Ik mag 't wel aan jou vragen. Het blijkt, dat jij heel wat meer weet dan ik." „Misschien ben je nog niet te oud om in de journalistiek te gaan," zei de reporter. „Ik zal je wel eens waarschuwen als er een volontairsplaatsje vrij komt. Als ik wat bijzon ders weet krijg je een seintje. Heb ie de commissaris nog niet horen brommen?" „Welnee, ik wist er toch immers niets van." „Je moet altijd de krant le zen, beste kerel," zei de re- Êorter. „Dan bly'f je op de oogte. Adieu Henk, en bel me even als je weet, dat de Rat vrij komt. Misschien vraag ik dat nog wel eens aan de com missaris zelf. Als ik wat bij zonders hoor bel ik je wel even." „Je bedoelt; dat ik het dan in* de krant kan lezen." „Neem me niet kwalyk, bes te kerel, maar ik moet ophan gen!" riep de journalist. „Ik zit ergens achteraan. Mis schien hoor je straks nog wat anders." „Hallohalloriep de inspecteur, maar het ge sprek was al afgebroken. Juist toen inspecteur Beek man z\jn jas had aangetrok ken om naar het bureau te f;aan rinkelde opnieuw de te- efoonbel. „Beekman!" riep een zware stem, „kan je direct op het bureau komen?" „Ja, natuurlijk. Is U daar commissaris?" „J, dacht je soms, dat je met het daghitje van mevrouw Jansen sprak?" „Is er wat bijzonders, com missaris?" (Wordt vervolgd). HINDERWET MIDDELBURG- B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-secretarie ter inzage liggen de volgen de verzoeken met bijlagen: 1. van Coöp. Landbouwver. en- „Eiland Walcheren" om vergunning tot het oprichten van een ondergrondse be waarplaats voor petroleum met een daaraan verbonden meetpomp op perceel In dustrieterrein aan de Kle- verskerkseweg'; 2. van Coöp. Aankoopver. eniging „Eiland Walcheren'' om vergunning tot het op richten van een ondergrond se bewaarplaats voor benzine met een daaraan verbonden meetpomp op perceel In- dustrieterein aan de Kle- verskerkse weg; 3. van Coöp. Groenvoeder- drogerii „Eiland Walcheren" G-A. om vergunning tot het oprichten en exploiteren van een groenvoederdrogerij op perceel Inlustrieterrein aan de Kleverskerkseweg. Op 25 Mei a-s-, des v.m. resp. 10.30,- 11 en 11.30 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kun nen gedurende 3 dagen vóór de bovengemelde tijdstippen, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen- Middelburg. 11 Mei 1948 HINDERWET MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage liggen de volgende verzoeken met bijlagen: 1. van J- de Pagter om ver gunning tot het uitbreiden van de werkplaats en oprich ten van een rokerij in perceel Koudekerkseweg 26; 2. van M- J- J. van Bcve- ï'en c q. Zeeuwse Slachtpro- ductichandel om vergunning lot het exploiteren van- een darmslijmerij op het abattoir aan de Seis weg: 3- van A- Polderman en Zonen N-. om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een graanschoonderii in perceel Kinderdijk 30; 4- van Shell Nederland N-V. om vergunning tot het oprichten van een benzine- mstallatie bij perceel Molen berg 17; 5- van Fa. A- J. Stoppels en Zn- om vergunning tot het oprichten en exploiteren van een electr- timmerwerkplaats in perceel Kerkstraat 36. Op Maandag 7 Juni a-s-, des v.m. resp- 10, 10-15. 10 30, 11 en 11.30 uur zal ter ge meente-secretarie' gelegen heid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van de ze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zowel de verzoekers, als zij, die bezwaren hebber- kunnen gedurende 3 dagen vóór het bovengemelde tijd stip. ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belang hebbenden wordt er op ge vestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager of de concessionaris en de in persoon of bij gemachtigde op de in art. 7 der hinderwet bedoelde zitting verschenen belanghebbende. Middelburg. 24 Mei 1948- DRANKWET MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat by hem is ingekomen 'n verzoek van J. J. Bostelaar ,te Middelburg om een verlof A ingevolge de Drankwet voor de cantine op het ge meentelijk sportterrein aan de Nadorstweg te Middel burg. Binnen twee weken na he den kan ieder tegen het ver lenen van het verlof schrif telijk bezwaren bij hen indie nen. ONTHEFFING BOUWVERORDENING MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door M. de Dreu en Co's N.V. te Goes ontheffing is verzocht van de bepalingen van art 26, lid 1 van de ge meentelijke bouwverordening betreffende overschrijding van de achtergevel-rooilijn ten aanzien van de aan de Zus terstraat uit te breiden ga rage. Het verzoek ligt voor een ieder ter inzage ter secreta rie van 24 Mei tot en met 7 Juni a.s. BELASTING VERMAKELIJKHEDEN B. en W. van Middelburg, maken bekend, dat de wijzi ging van de „verordening tot heffing en invordering ener plaatselijke belasting op to neelvertoningen, enz." vast gesteld bij Raadsbesluit van 23 Febr. 1948 is goedgekeurd bü K. B. van 11 Mei 1948 no- 44, waardoor de nieuwe ta rieven sedert 14 Mei 1943 ziin ingegaan. Middelburg, 20 Mei 1948. Uitreiking bonkaarten 8e en 9e periode 1948, tabaks-, ver snaperingen- en gecombi neerde kaarten en toeslag- kaarten a.s. en jonge moeders te Middelburg. De directeur van de distri' butiekring Middelburg maakt bekend, dat de uitreiking van bovenstaande bonkaarten aan ingezetenen van de tot de kring Middelburg behorende gemeenten als volgt zal ge schieden: Gapinge: 31 Mei, zelfver- zorgers en niet-zelfverzorgers- Kleverskerke: 31 Mei, zelf- verzorgers en niet-zelfver zorgers- Amemuiden: 1 Juni, zelf- verzorgers; 2 Juni, niet-zelf verzorgers A t-m. G; 3 Juni, niet-zelfverzoregrs H t-m- L: 4 Juni: niet-zelfverzorgers M t-m- Z. Grijpskerke: 7 Juni, zelf- verzorgers en niet-zelfverzor gers belden A t.m- G; 8 Juni, zelfverzorgers en niet-zelf verzorgers beiden H- t.m. N. 9 Juni, zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers beiden O t-m- Z: Nieuw- en St. Joosland: 7 Juni, zelfverzorgers A t-m. L; 8 Juni, zelfverzoregers M t-m. Z; 9 Juni. niet-zelfverzorgers- Domburg: 10 Juni, zelf verzorgers en niet-zelfverzor gers beiden A t.m. L: 25 Juni zorgers en niet-zelfverzorgers gers beiden M. t-m. Z- Oostkapelle: 14 Juni, zelf verzorgers A t-m. L; 15 Juni zelfverzorgers M t.m. Z: 16 Juni, niet-zelfverzorgers. Veere: 17 Juni zelfver zorgers en niet-zelfverzorgers beiden A t-m. L: 18 Juni zelf verzorgers en niet-zelfverzor gers beiden M t.m- Z- Serooskerke: 21 Juni. zelf verzorgers A t-m. L: 22 Juni, zelfverzorgers M t-m. Z; 23 Juni, niet-zelfverzorgers- St. Laurens: 24 Juni. zelf verzorgers en niet-zelfver zorgers en niet-zelfverzorgers beiden A tm. L: 25 Juni. zelfverzorgers en niet-zelf verzorgers beiden M t-m- Z. Aagtekerke: 23 Juni, zelf verzorgers en niet-zelfverzor gers- Vrouwenpolder: 29 Juni zelfverzorgers en niet-zelf verzorgers- Medegebracht moeten wor den de stamkaarten met af geknipte inwisselingsbon van de bonkaart 306 en voor a.s- en jonge moeders de CM-, CA- of CB-kaart. Zelfverzorgers worden niet persoonlijk opgeroepen. Voor de uitreikingsuren wordt verwezen naar de plaatselijke bekendmakingen. Er wordt verder de aan dacht op gevestigd, dat voortaan bii de uitreiking op een deel van de bonkaarten van het gezin de datum zal worden vermeld, waarop de volgende bonkaarten voor het gehele gezin moeten wor den afgehaald. Publicatie over uitreiking van bonkaar ten zal daarom in het ver volg niet meer geschieden. DEELNEMING AAN DE STEMMING IN EEN ANDERE GEMEENTE. De burgemeesters van Vlissingen en Middelburg brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een kie zer, bö de verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaai en der provinciale staten, in plaats van in 'de gemeente, op wel ker kiezerslijst hy voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelne men. By de verkiezing van de leden der provinciale staten moet die andere gemeente ge legen zyn in dezelfde provin cie. De kiezer kan in die andere gemeente niet by volmacht stemmen. De kiezer, die bij de aan staande verkiezingen gebruik wil maken van deze bevoegd heid, deelt, ulteriyk veertien dagen vóór de voor de stem ming bepaalde dag, in per soon ter secretarie van een ge meente aan de burgemeester of aan de daartoe door deze aangewezen ambtenaar mede, in welke gemeente hij aan de stemming wil deelnemen. Hij geeft daarby op zijn naam en voorletters of voornamen en het jaar zijner geboorte, de gemeente, in welke hij op de voor deze verkiezingen gelden de kiezersiyst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hy aan de stemming wil deelnemen, zo mogelijk met aanduiding van straat en nummer: aan dit opgegeven adres ontvangt de kiezer, zo deze bevoegd Is aan de stem ming deel te nemen, de in art. 53 der kieswet vermelde op- roepingskaart voor de stem ming. Van de mededeling wordt een schriftelijke veNklaring opgemaakt; zij wordt door de kiezer en door de burgemees ter of de door deze aangewe zen ambtenaar ondertekend. Een afschrift van die verkla ring wordt de kiezer uitge reikt. NATIONALE RESERVE. De Burgemeester van Vlisr* singen maakt, ingevolge een daaromtrent ontvangen schrijven van het Minister!® van Oorlog, bekend, dat de gelegenheid voor aanmelding bii de Nationale Reserve tot nadere aankondiging alsnog is opengesteld. Het aantal oefenuren zal In plaats van 300 ten hoogste 200 pér jaar bedragen. De aanmelding kan geschie den ten gemeentebuize, ka mer 3. van des voormiddags 9—12.30 uur en des namid dags van 23 uur. Vlissingen, 25 Mei 1948- NATIONALE RESERVE. De Burgemeester van Goea brengt ter openbare kennis» dat vrijwilligers voor de na tionale reserve zich ter ge meente-secretarie, afd. Mili taire zaken, kunnen melden ook na 15 Mei 1948- Het aantal oefenuren ?al in plaats van 300 ten hoogst« 200 per jaar bedragen. J OPENBARE BEKEND MAKING SOUBURG. De burgemeester van Oost» en West-Souburg maakt bó- kend, dat van heden af gedu rende twee weken op de ge meente-secretarie voor een ieder kosteloos ter inzage lig gen de stukken, welke betrek king hebben op de onteigening van enige percelen aan de Nieuwe Vlissingseweg, aange zegd door het'College van AI- femene Commissarissen voor e Wederopbouw op 20 Mei 1948. Oost- en West-Souburg, 25 Mei 1948. DISTRIBUTIEKRING ZIERIKZEE. UITREIKING BONKAARTEN. Kerkwerve: 31 Mei. Ellemeet: 1 Juni ('s-mor- gen$). Serooskerke: 1 Juni ('s mid dags). Eikerzee: 2 Juni ('s mor- gens). Duivendiike: 2 Juni ('s mid dags). Brouwershaven: 3 Juni en 4 Juni. De ministers van buiten landse zaken der Benelux zullen op 7 Juni a.s. byeen- komen. St. Laurens KRINGVERGADERING GEREFORMEERDE MEIS JES VERENIGING. Dinsdagavond vergaderde in dc Gereformeerde Kerk te St. Laurens de kring Walcheren- Zuid van de Gereformeerde Meisjesverenigingen, onder lei ding van mej. D. Huser. Mej. S. Hillebrand hield een inlei ding over „schynheiligheid", gevolgd door een levendige be spreking. Verder werd de avond gevuld met voordracht, samenzang cn een intelligen- tiewedstrijd. Aagtekerke GEITENKEURING. Te Aagtekerke werd een geitenkeuring gehouden. De uitslag luidt: lammeren: I. VERGUNNING HOUTZAAGINRICHTING B- en W. van Middelburg, gezien het verzoek van N. Th. van Doom om vergunning tot het oprichten en exploiteren van een houtzaaginrichting in perceel Noord weg 131, overwegende, dat blijkens schrijven van de Hoofdin specteur van de Arbeid. Hoofd van het 2e district der Arbeidsinspectie, d-d. 11 Mei 1948, no- 37 Z/4887 deze in richting niet zal voldoen aan de eisen krachtens artikel 6 der Veiligheidswet 1934 ge steld; gelet op art. 11 bis der Hin derwet (Stbl- 1875. no. 95) besluiten: de gevraagde vergunning te weigeren. Middelburg, 21 Mei 1948. VOETBAL Voetbalprogramma. OM HET KAMPIOEN SCHAP VAN NEDER LAND. EDO—Go Ahead; BW— Heerenveen. PROMOTIE-DEGRADATIE. Tweede Klasse: Dosko Helmond. Reserve 2e klasse: Zierikzee Hde Zeeuwen H; Rla W Biervliet. COMPETITIE. District IV. JulianaSpech ten; Willem IIMaurits. District VI. MVV—Braban- tia. De wedstrijd tegen Zweden Naar wij vernemen is be sloten om vóór 9 Juni, wan neer te Amsterdam de ont moeting tegen Zweden wordt gespeeld, geen oefenwedstrijd van het Nederlands elftal meer vast te stellen aange zien hiervoor de tijd ont breekt. Men komt volgende week voor de centrale trai ning weer bijeen en daar zal men zich nader beraden over de samenstelling van de ploeg voor de wedstrijd te gen het zeer sterk geachte Zweedse elftal. SELECTIEWEDSTRIJD TE GOES Binnenkort zal een voetbal elftal uit Zuid-Bevcland een wedstrijd spelen tegen een elftal uit Schouwen en Duive- land. Om het elftal samen te stel len zal op Zaterdag 29 Mei a.s. op het Gem. Sportterrein te Goes een selextie-wedstrijd worden gespeeld. Spelers uit verschillende Zuid-Bevelandse elftallen zyn reeds uitgeno digd. KORFBAL. Uitslagen van 22 Mei. le kl. B.K.C-Volharding 28- 2e kl. a: Swift 2—V-K-V- I uitgesteld. 2e kl b: Unitas—Eendracht 01; Scan poloTogo 2 52. 3 kl. a: V.VJS. 2—V-Z-O-D- 1—2. 3 kl. b: DosTjoba 2 21 Dios 2Vopo 42. 3 kl. c: De Poel—Elto 2 16 —1; Vios 2—Elto 1 3—4. 3 kl. a A-K-C.Zuidzande 110; Madjoe 2Groede 7 1; Fotruna—Swift 3 1—0. Programma voor Zaterdag 29 Mei: le kl: Seolto—Togo 1: Mad joe 1—Vios 1: Swift 1—Vol harding 1. De wedstrijd SeoltoTogo is een treffen tussen gelijk waardige tegenstanders. De uitslag is dan ook niet te voorspellen. Madjoe gaat van Vios winnen, terwijl het nog de vraag is of Swift re vanche kan nemen voor de onverwachte nederlaag van vprig jaar, daar Volharding 't dit jaar goed doet. Toch kun nen de Middelburgers win nen, als er aangepakt wordt. 2 kl. a: Tjoba 1—S-IW.; S. S.S.—V.K.V. 1. 2e kl b-: UnitasScampolo 3 kl. a: Vitesse—VK-V. 2- 3e kl- b: SimotoDios 1: VopoDos. 3 kl. c: W.H SElto 1: Ivo Elto 2: 3 kl d: GroedeFortuna: Swift 3K WB. TENNIS ENGELS TEAM TEGEN NEDERLAND. Het Engelse team, dat de derde ronde voor de Davis Cup op 10, 11 en 12 Juni te Edgbaston tegen Nederland zal uitkomen bestaat uit de volgende spelers: Baxter, Bil- lington. Mottram en Paish. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De postduivenvereniging „De blauwe Doffer" te Wolf aarts dijk hield een wedvlucht van uit Ottignieo. De volgende pry zen werden behaald: X P. A. van Loo; 2 L. P. Pie- terse; 3 J. Koert; 4 J. de Ja ger; 5 A. YValhout; 6 L Boer. De postduivenvereniging „De Luchtbode" te Souburg nam deel aan een wedvlucht van uit Pont St. Maxence (Fr.). De uitslag luidt: 1. en 3. J. Francoois; 2 J. Pothui zen; 4 en 6 P. Babljn; 5. J. Florlssc. F. Kodde; 2. Jac. de Lange; 3. J. van Eijzeren. Éénjarige geiten: 1. Joh. Vos. Tweejarige geiten: 1. W. Wisse, 2. P. de Visser Czn., 3. L. Wouters. Oudere geiten: 1. C. Blaas, 2 en 3 J. van Eyzeren. Stamboekgeiten: 1. F. Kodde, 2. J. van Eyzeren. Amemuiden GEEN UITBREIDING WATERLEIDING. Maandag vergaderde de raad van de .gemeente Amemuiden onder voorzitterschap van d® burgemeester, de heer J. Lan- gebeeke. De twee nieuw® raadsleden, .de heren J. L. Joosse en J. J. C. v. d. Schraaf, werden na het onderzoeken van de geloofsbrieven tot de vergadering toegelaten. De raad besloot de verorde ning op de heffing van verma- kelykheidsbelasting te wij zigen. Het voorstel van B. en W. om 3% pandbrieven van de Holl. Hyp. bank te conver teren in 314 pandbrieven, werd z.h.s. aangenomen. ABATTOIR. Er wqrd besloten deel te ne men aan de gemeenschappe- lyke regeling voor exploitatie van een abattoir te Middel burg. B. en W. zouden echter graag zien, dat ook de plat telandsgemeenten medezeggen schap kregen in de vaststel ling van keurlonen en even tuele slachthufskosten. De raad ging accoord met de nieuwe salarisregellng voor de ambtenaren van de burger- lyke stand. De leges ter secretarie en de begrafenisrechten zullen definitief vastgesteld worden. WATERLEIDING. De Singelbewoners hebben de gemeente verzocht de aan leg van de waterleiding op de Singel te bevorderen. De voorzitter deelde mede, dat er nog een groot tekort aan materialen is, zodat de aanleg zowel op de Singel als in-Kleverskerke voorlopig nog niet zal kunnen geschieden. In de vacature, in de pryzen- commissie, ontstaan door het overiyden van de heer C. de Nooijer, werd de heer A. Kod de benoemd. Hierna werden de leden van de atembureaux gekozen. By'de rondvraag vroeg de hoer Joz. Siereveld, of dc Roomsestraat niet in orde ge bracht kon worden en de heer Scheele, of de pui van het ge meentehuis niet hersteld werd. De voorzitter deelde mede, dat getracht zal worden de Roomsestraat opnieuw te laten bestraten en de pui opgeknapt zal worden. GEITENKEURING. Maandag werd te Amomui- den een geitenkeuing gehou den. De uitslag was als volgt: Lammeren wit gehoornd: 1 J- C. de Voogd; 2. J. Goede* gebeure. t Eenjarige geiten wit ge hoornd: 1. J. C- de Voogd. Oudere geiten: gehoornd: 1- J- J. Huijssen; 2. J. Goe- degebeure; 3. idem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3