Prettiger vacanties door vacantiespreiding KAPPIE en het geheim van de aardlaag Noorwegen-Nederland Kim N.C.B.T.B. was actief op velerlei gebied tETHEl Mysterie Prinsengracht f Om het weer hoeft men het niet te laten. Belang voor Zeeland s vreemdelingenindustrie. Nu de zomer met rasse schreden nadert, wordt het probleem van de vacantie spreiding weer actueel. Nadat de Duitsers in 1043 getracht hadden deze voor alle werken de Nederlanders onder dwang door te voeren, heeft men weinig meer vernomen van het streven, dat wanneer het met succes wordt be kroond. zo diep zal ingrijpen in de recreatie van vrijwel alle landgenoten. Van de zij de van overheid en bedrijfs leven mag echter voorlopig nog niet worden verwacht, dat zii zich actief met de spreiding van de scholieren en arbeiders-vacanties zullen bezig houden. 4 Om twee redenen is het echter noodzakelijk,* dat de spreiding zo spoedig mogelijk en in zo ruim mogelijke mate ingang vindt. Hierin is de bes te kans-gelegen voor het ge- VOETBAL Het Zweeds elftal naar Amsterdam. De Zweedse voetbalbond heeft de volgende twaalf spe lers aangewezen als candiaa- ten voor de ploeg, die op 9 Ju ni a.s. te Amsterdam tegen Nederland speelt: Sune Andersson, Henry Carlsson en Boerje Leander, alle drie van A.I.K. Stock holm, Bertil Nordahl van De- gerfors, Gunnar Gren van Go thenburg, Karl Svensson en John Wikdahl, beiden van Haelsingborg, Erik Nilsson en Kjell Rosen van Malmoe, Tor sten Lindberg, Gunnar Nordahl en Knut Nordahl van Norrkoe- P'nHgét Het team wordt pas defini tief samengesteld na de wed strijden van Zondag a.s. PROMOTIE RES. Ie KLASSE Goes II speelde Zondag de laatste wedstrijd in de halve competitie voor promotie naar de res. Ie. klasse, nl. tegen Helmondia U en verloor met 4-0, zodat Goes II uitgescha keld is. Voorts werd gespeeld de wedstrijd R.B.C. H-Braban- tia II, die in een 2-1 overwin ning voor Brabantia eindigde. De stand is thans: Helmondia Wilhelmina II Brabantia II R. B. C. II Goes n 2 2 0 0 4 2 10 12 4 2 0 2 4 2 10 12 4 10 3 2 WIELRENNEN Ronde van Zuid-Beveland. De ronde van Zuid-Beveland is vastgesteld op 17 Juli a. s De route zal niet over Walcheren lopen, daar geen toestemming werd verkregen om gebruik te maken van de rijksweg. JAN VAN GELDERÈN NAAR ZWITSERLAND. Onze Zeeuwse wegrenner J. van Gelderen uit Sluiskil, die in de ronde van Luxem burg zal rilden, deelt ons mede, dat hij eveneens zal deelnemen aan de ronde van Zwitserland. havende hotel- en pension we zen in ons land om zich te kunnen herstellen. De gemid delde bezettingsgraad van de Horeca bedrijven gedurende 't topseizoen 15 Juli31 Au gustus ligt nabij 85%, voor en na de periode nabij 40%. In dien men de vacanties zou gaan spreiden zou de bezet tingsgraad van de logiesver* strekkende bedrijven in de vacantie centra en touristen- plaatsen in de driemaal zo lange periode MeiSeptem ber gemiddeld 70% kunnen zijn. Ook de vacantieganger zou van de vacantiespreiding profijt trekken; de over weldigende -drukte in de trei nen, trams en bussen zal voor een belangrijk deel kunnen worden voorkomen Boven dien wordt de kans op meer zon en minder regen groter! Cijfers van De Bilt leren, dat in de laatste 10 jaar de re genval in mm gemiddeld in Mei 48, Juni 56, Juli 70, Aug. 80 en Sepf. 68 bedroeg, het aantal uren zonneschijn in Mei 224, Juni 214, Juli 204. Aug. 193 en Sept. 152 en de zeewater-temperatuur in Vlissingen in Mei 58' F., in Juni 65', Juli 66'. Aug. 68' en Sept. 67' F. ZEEUWS BELANG. Zeeland, waar de verwoes tingen in de kuststreek gro ter zijn dan elders en waar de verbindingen bii lange na nog niet volledig hersteld zijn, heeft groot belang bij spreiding van de vacanties. De Prov- Zeeuwse V.V.V. re kent het zich tot haar taak dit probleem mede te helpen oplossen. Zij doet daarom op alle Zeeuwen, voor zover zii in de gelegenheid zijn zelf hun vacantietijd te bepalen, een beroep vacantie te ne men buiten de periode 15 Ju li31 Augustus. Oók wan- Amsterdamse beurs 24 Mei 25 Mei 118 118 152% 154 169% 168% 185 187 350 287% 287% 336% 338% 479% 475 175 172% 212 210 186 186 226 225% 140% 100 100 99% 99% 103% 103% NX Hand. B. Ned. Hand. Mij. AJLU. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubb. H.A. Ltfn Scheepv. U. H.V.A. Dell Mfl. Nederland 1939 Idem 1947 Idem 1938 De omzetten op de aande lenmarkt duiden wel sterk op de geringe omvang van zaken en op de ongeanimeer de tendenz die aan de dag treedt. Maandag werden we derom slechts voor 1.2 mil- lioen gulden aandelen omge zet, en het zag er niet naar uit dat de affaire Dinsdag veel beter zou zijn- Toch viel de stemming nog betrekkelijk mee. Dat een stille markt met dalende koersen gepaard gaat, ging Dinsdag althans niet op. Wel was de opening merendeels beneden het vo rig peil, doch reeds in de tweede tape brak een her stel baan en zag men oude aandelen Kon. Olie oplopen van 332 tot 338- Hoewel het nog even schijnt te zullen duren, alvorens het dividend voorstel van het hoofdfonds der Amsterdamse beurs be kend gemaakt wordt, neemt men reeds als vaststaand aan, dat dit 9 pet. zal bedragen. Professor Willy Messer- schmidt, de Duitse vliegtuig ontwerper, is door een zuive ringshof te Augsburg tot 2.000 Mark boete veroordeeld. neer zii hun vacantie in eigen gewest doorbrengen. Daardoor zal immers ruimte vrij komen voor hen, die hun rustperiode nog niet buiten de thans gebruikelijke tiid kunnen nemen. Vacantiespreiding kan, als ieder meewerkt, èn voor Zee- land's vreemdelingenin dustrie. èn voor waardever- hoging van de vacanties een zeer belangrijke stimulans zijn. 11. Intussen zat de Maat op de „Kraak" en hij loerde naar links en naar rechts om te zien of er een rood huid aankwam. Maar inplaats van een roodhuid kwam er over zee, in snelle vaart, een motorboot aan. „Daar heb je het al!" zei de maat- „Daar komt de ellende aan! Wie zou er op die boot zitten? Misschien wel iemand, die mij weg komt halen!" De man op de motorboot stond te grommen achter zijn stuurrad. „Te laat! Te laat!" mompelde hij. „Een stelletje schurken zijn mij voor ge weest. Ik zal ze! Ze kunnen kaper Knipoog niet in de maling nemen! Dat hoeven ze niet te proberen! Ha! Daar zie ik iemand_op dat schip daar! Ha! Ik zal hem! Ik zal een poffertje van hem bakken!" Kaper Knipoog maakte zijn motorboot met een haak aan de „Kraak" vast en klom toen tegen de touwladder op. „Schurk!" riep hij tegen de Maat, die angstig stond toe te kijken. „Ik zal je! Ik ga een poffertje van je bakken!" „Poffertje! Nee!" gilde de maat- In zeeland bijna 1000 leden. Aan het jaarverslag over 1947 van de Christelijke Boe ren- en Tuindersbond ontlenen wy het volgende: Het ledental was op 31 Ja nuari 1947 25.365 (begin 1947 24.519), waarvan in de Zeeuw se C.B.T.B. 988 (900). ACTIVITEIT. Het hoofdbestuur zond op 22 Maart aan de minister van landbouw een telegram, waar in werd geprotesteerd tegen de op dat tijdstip door de re gering gevolgde loon- en prijs politiek inzake de land- en VOETBAL Nederland kon nog nooit van de Noren winnen Voor Het eerst na 12 jaar. In allerlei toonaarden is de laatste weken gezegd en ge schreven, dat we van de No ren zo heel weinig weten. Er zijn enkele namen van spe lers bekend, die respect af dwingen voor hun technische vaardigheid en hun snelheid. Oefenwedstrijden speelden de Noren niet, zodat over „het elftal" niets te zeggen valt. Hun resultaten tegen Zweden in de na-oorlogse ontmoetingen waren niet be paald fraai, doch dit zegt nog niet zo heel veel. Wat heeft tenslotte het zwakke Nederlandse team tegen de sterkere Belgen na de oor log niet gepresteerd? Een voordeel voor de gast heren is, dat zij weten, wat onze Nederlandse elf weten te presteren en dat zii in de prognistieken, welke zonder uitzondering "Nederland ster ker achten, een prikkel vin den om met een extra schep je er op de Nederlanders te verrassen- Noorwegen speelt het stopperspil-systeem en dat op een heel solide ma nier. Er zal door onze voor hoede dapper en snel ge speeld moeten worden om openingen in het sterke drie back stelsel te forceren. Vooral nu onze grootste troef in de voorhoede, Len stra. niet meespeelt, blijft het een open vraag, of deze voor hoede in staat zal blijken de Noorse verdediging te door breken. Verder schuilen er nog vraagtekens in de verdedi ging- Kraak is wel de aange wezen man, al moet ervaring de doorslag geven bij de keuze uit een serie gelijk waardige doelverdedigers- Van Bun heeft in de oefen partijen goed voldaan Schijvenaar heeft zich weten te herstellen van een lichte inzinking. Met Terlouw HET VAN DE FEUILLETON Tjeerd Adema 57 „Dat weet ik niet, oom en ik weet ook niet waar hij heen gegaan is. Toen ik hem niet meer zag, hoorde ik iemand gillen en ik ben weggelopen, want ik was bang, dat ze me zouden zien. Ik was even te voren boven aan de trap, toen juffrouw Schaafsma me zag." „Hoe weet je dat?" „Ze zei, dat ze dacht, dat ze een kind zag, maar meneer Visser, die voorop liep, zei, 't onzin was want die dacht natuurlijk, dat ik in m'n bed lag." „En wat gebeurde er ver der?" „Ik weet 't niet, oom. Ik ben later in bed gekropen en Ik heb met mijn hoofd onder de dekens gelegen, omdat ik vreselijk bang was. Moet je... a|s je bij de politie komt, ook met pantermannen vechten?" teür a^UUr^Iï>" Ze' de insPec" Ja, maar als ze je dan dood ateken?" „Oh, maar dat doen ze niet, want wjj zijn veel sterker." De ogen van de jongen schit terden. u dat zeker, oom Henk?" „Natuurlijk. Die panterman nen zijn maar heel gewone mannetjes. Die hebben een doek om hun hoofd gebonden, want ze denken, dat. we dan met kunnen zien wie het ge weest is, maar we pakken ze allemaal." „En brengt U ze dan naar de gevangenis?" „Ja, en daar komen ze voor eerst niet meer uit." „Maar die panterman, die hier was?" „O, die hebhen we ook." De jongen schoot overeind. .Heeft U „Ja, hij is ook nog ergens anders geweest en daar heb ben we hem gevangen." „Weet U zeker, dat 't de zelfde was?" „Ja, want hg heeft verteld, dat hij hier geweest was." „En had hij die meneer hier doodgestoken?" „Ja, dat heeft ie gezegd. Nou, toen hebben we 'm dade lijk in de gevangenis gestopt." „En komt ie daar niet meer uit?" „Neen, daar moet ie wel twintig jaar blijven. Als hij er uitkomt is hij oud en dan doet hij geen kwaad meer." Nico de Wit zuchtte van verlichting. Zijn gezichtje straalde en de inspecteur kreeg het gevoel, dat zijn bezoek in derdaad meer waard was dan tien doktersvisites. Het was of er een grote last van de jon gen weggenomen was, of de angst, die hem in haar greep bekneld had gehouden, hem plotseling had losgelaten. Hij lachte vroüjk en keek de sterke oom bewonderend aan. ,,'t Is maar goed, dat U zo groot en zo sterk bent, oom Henk. Weet U, lk was bang dat die man hier nog eens te rug zou komen en daarom durfde ik niet meer ln 't don ker." „Ben je nu gerust, Nico?" „O ja," zei de jongen, „er is niets meer waar ik bang van kan zijn. Heeft U die man gezien, oom Henk?" „Ja, natuurlijk." „Ja, maar ik bedoel, heeft U zijn gezicht gezien?" De inspecteur knikte. „Hij is erg lelijk," zei hij, „maar dat hindert niet, want hij komt toch niet meer buiten." De deur ging zachtjes open en de heer De Wit keek voor zichtig om het hoekje. „Vader!" riep Nico enthou siast, „oom Henk heeft ge vochten." „Gevochten „Ja, met verschrikkelijke mannen, maar hij heeft het ge wonnen en nou zitten ze alle maal opgesloten. Vindt U dat niet fijn?" „Nou, dat is prettig," zei de makelaar, verheugd naar het stralende gezichtje van zijn zoontje kijkend. Ik kom oom Henk halen, jongen, want hij moet eten." „Mag hg dan straks nog even terug komen, vader?" „Ja, natuurlijk. Ik zal Jo- sientje vragen of ze weer bij je komt." „O, maar dat hoeft niet, va der. Ik ben helemaal niet bang meer." De heer De Wit legde zijn hand op het voorhoofd van de dan komt oom Henk straks nog even terug." Nico de Wit knikte en keek de mannen na, toen ze zacht jes de kamer verlieten. „Wat heb je met hem uit gevoerd?" vroeg de makelaar blij-verrast, „heb je met hem gesproken?" „Ja, we hebben een beetje zitten praten." „Wat heeft bil gezegd?" „Een man een man een woord een woord," zei de in specteur. „Dat mag ik Uniet vertellen, mijnheer De Wit." (Wordt vervolgd tussen lijkt het niet gek en toch kan men het trio niet met 100 vertrouwen zien vertrekken. Er zit een onze kerheids-factor in. Zijn zii op dreef, dan zijn we van een hecht verdedigingsblok ver zekerd. Tegen Rotherham echter leverden Terlouw en Schijvenaar niet hun beste prestatie. De Vroet was in die wedstrijd vooral in tech nisch opzicht prima en het is nu afwachten, wat zijn colle ga Stoffelen, die tegen Bel gië een minder goede indruk naliet, zal presteren. Eerlijk gezegd hadden we voor die plaats een andere keuze ver wacht- Voor het eerst na twaalf jaar gaan we de Noren be- Lenstra niet naar Oslo. «Naar het A.N.P. ver neemt, zal Abe Lenstra, die als linksbuiten in het Nederlands elftal was gekozen voor de wed strijd tegen Noorwegen, de reis naar Scadninavië niet meemaken op me disch advies. Lenstra heeft in de kampioens wedstrijd van Zondag jl. een blessure opgelopen en de geneesheer achtte het beter, dat hij niet naar Oslo zou vertrek ken. Bij de reserves was Bas Temming van D.O.S. gekozen. De Utrechte naar trof het wel heel ongelukkig, toen hij Maandagavond in Rot terdam op weg naar de laatste training uit de bus stapte en daarbij door zijn enkel zakte. Ook Temming zal de reis naar Oslo niet meema ken. De keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft beslo ten alsnog naar Oslo mee te nemen de A.D.O.- speler Clavan. Het defi nitieve elftal zal, in ver band met het uitvallen van Lenstra en Tem ming, pas Woensdag in Oslo worden samenge steld. tuinbouw. Ook sprak het hoofdbestuur zijn ernstige be zorgdheid uit over de te voe ren veehouderij- en tuinbouw- politiek. Ernstige aandacht werd geschonken aan de lang zamerhand onhoudbaar wor dende toestand voor de kleine bedrgven. Het verlenen van een compensatie-toeslag voor de lichtere gronden werd be- fileit. Uitdrukkelijk werd stel ing gekozen tegen de zoge naamde „derde loonronde". Niettegenstaande de nood wet-ouderdomsvoorziening handhaafde het hoofdbestuur zijn standpunt ten aanzien van de doorvoering van een be drijfspensioenregeling voor de landarbeiders. De uitdrukke lijke voorwaarde werd echter gesteld, dak de daaruit voort- vloelende kosten volledig in de prijzen der producten tot uitdrukking zouden worden gebracht. Deze voorwaarde werd door de regering aan vaard. PENSIOENFONDS. Door de minister werd de reservering van een bepaald bedrag uit het Landbouwcri sisfonds als premie toegezegd van 1 Mei 1947 af. Bg de de finitieve instelling van het be drijfspensioenfonds zullen de premieën door de bedrjjfsgeno- ten rechtstreeks moeten wor den opgebracht. Besloten werd, zich als C.B. T.B. op het standpunt te stel len, dat de bedrijfspensioenre geling in de land- en tuinbouw zich slechts behoort uit te strekken over de werknemers, met de mogelijkheid om na en kele jaren de vraag, of ook de kleine zelfstandigen dienen te worden opgenomen, te bespre ken. BIJZONDERE LEERSTOEL? Besloten werd een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid tot vestiging van een bij zondere leerstoel aan de Land- bouwhogeschool te Wagenin- gen, teneinde daarvoor in aan merking komende vakken te doen doceren in overeenstem ming met de Christelijke le vens- en wereldbeschouwing. Het kapitaal van de bond bedraagt blijkens de balans 14.455.07. De rekening van ontvangsten en uitgaven ver meldt een nadelig saldo' van 12.856.29. kampen. Tot heden is het niet gelukt hen te overwin nen. Driemaal werd gelijk ge» speeld en eenmaal verloren- Laat ons hopen, dat Woens dagavond in Oslo de balans in evenwicht wordt gebracht, maar laten we niet vergeten, dat een onbekende ploeg, ge selecteerd uit het technisch goed onderlegde, snelle en in telligente Noorse spelers-ar senaal, degenen, die bij voor baat van een zege overtuigd zijnj wel eens zou kunnen verrassen. Het is daarom, dat we met enige spanning de kamp Woensdagavond in Os* lo tegemoet zien. De Oranje-ploeg: Kraak Van Bun, Schijvenaar, Stoffelen, Terlouw, De Vroet, Van der Tuijn, Rijvers, Roozenburg, Wilkes, De Noren: (de Noorse ploeg werd ons juist na het schrij ven van dit artikel bekend). Dahlen, Karlsen, Soerensen, Kvammen, Thorensen. Spydevold, Svendsen, Simdblad. Holmberg, Saksvik, Torgersen. Selectiewedstrijd Mlddelburg-VHssingen. De Streekcommissie Wal cheren van de T.C. der Afde ling Zeeland stelde de elftal len, welke op Zaterdag 29 Mei a.s. op het R-C.S. terrein te Souburg een selectie-wedstrijd zullen spelen, als volgt samen: Vlissings Elftal: Doel: H. Struiwigh (Vlissingen)Ach ter: L. Huibregtse (Zeeuwen), Henk Burgerhof (Vlissingen); Midden: M. Bosselaar (EMM), D. de Joode (Vlissingen), C. Bode (Zeeuwen); Voor: P. v. d. Schraaf (Vlissingen), W. Leijnse (Zeeuwen)Lammers (Vlissingen), W. v. d. Kastee- le (Vlissingen), J. v. d. Endt (EMM). Reserves: v. d. Bulck (Zeeu wen), P. Weststrate (Vlissin gen). Middelburgs Elftal: Doel: C. Moens (Middelburg)Achter: J. Mijnheer (Zeelandia), A. Jongepier (Middelburg): Mid den: J. Keulemans (RCS), L. Outermans (Middelburg), Fr. v. d. Kop (Middelburg); Voor: K. Helbers (Middelburg), Abr. Carol (Middelburg), C. Janisse (Zeelandia), J. v. d. Driest (R CS), J. de Ruijter (Zeelandia). Reserves: M. Dellebeke (RC S), Anton Carol (Middelburg). C. v. d. Weel (Zeelandia). FILMS VAN DE WEEK Butlinkamp als filmdécor. Of het Butlinkamp inder daad in Haamstede zal komen, is nog een open vraag. Maar in Luxor, Vlissingen, kan men deze week al de sfeer van een dergelijk zomerkamp onder gaan, daar het de achtergrond vormt van de alleraardigste, frisse film Vacantleschandalen. Een Engelse familie uit de mid delklasse volgen wij in een Butlinkamp, waar een pittige intrigue onze geringe belang- steling voor lui vacantlehou- den moet stimuleren. Er is een akelig jongmens, dat pro beert roet in Butlin's luxe di ners te gooien en een lief meisje, Hazel Court, een nieu we ontdekking, die zeker ta lent heeft. De twee andere films van de week zagen wij reeds eer der. De verfilming van Char lotte Brontë's roman Jane Eyre („Jaane Eiere" zei ie mand in de bus) zal ook in Alhambra, Vlissingen, veelkg- kers trekken; het buitenge woon goede spel van Orson Wellis en Joan Fontaine recht' vaardigen dit zeker. Gemengd bloed in Electro, Middelburg, is een pretentieloos werkje over het kleurige zigeunerle ven, vol onwaarschijnlijke ro mantiek en een aardig rolletje van zekere Dinah Sheridan. Nederlandse film over de walvisvaart. Hannes de Boer, een opera teur van Polygoon-Profilti'.' Actualiteiten, is meegegaan met de eerste reis van de wal visvaarder Willem Barendsz en heeft druk gefilmd. Rita Ro land zorgde na zijn terugkeer voor de montage en het resul taat van beider arbeid kan men thans in Grand Theater, Goes, zien in de vorm van de interessante documentaire Walvis in zicht. Afgezien van enkele trage passages boeit deze rolprent voortdurend, hetgeen op zichzelf reeds een compliment voor de maker is. Het is een waardig filmver slag van deze grote Neder landse onderneming en het verdient zeker ieders belang stelling. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwer pen 25 Mei: Violetta Erica v- Rotterdam: Batavier v. Col chester: Strijpe v. Amster dam. Gepasseerd van Antwerpen 24 Mei: Lingestroom n> Am sterdam; Wickenburg n. Bor deaux. 25 Mei: Gruno naar Bremen; Escaut n. Parijs; Eben Haëzer n. Oslo: Milam n- Noorwegen. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: P. KrijgerAar- noutse, z.; M. JanseBakker, J. StolsPieters, d.; J. P. TammelingRaket, z.; E. Stuf kensLoodewijk, z.; J. P. BooneFransoo, d.E. J. Burgs—v. d. Bunder, z.; L. MichaëlisLastotsjikln Pels- ky, z.; M. C. KoogjeJoose, J. J. GeertseJobae, d. Ondertrouwd: I. Bosselaar, 30 j. en C. Janse, 32 j.; J. M. de Vries, 31 j. en A. L. Mal ers 31 j.; H. R. Stengenga, 31 en C. P. Kranendonk, 23 j.; C. de Kuijper, 26 j. en H. Geen- sen, 26 j. Getrouwd: D. Roelse, 27 j. t A. Wielemaker, 23 j.; E. Wieczorek, 31 j. en M. L. van Hoepen, 25 j.; P. W. D. van den Ameele, 25 i. en J. P. Goe man, 21 1.; F. Schouten, 24 j. en J. Josiasse, 24 J.; J. J. Pol derman, 29 j. en G. Bostelaar, 28 j.; W. Slnke, 23 j. en E. M. Back, 19 j.; R. A. van der Mooren, 39 j. en W. H. Amol- dus, 23 j.; M. Overweel, 37 j. en C. Cevaal, 31 j. Overleden: A..L. Amelunxen, I j.; P. F. van Gemert, 52 1.; W. Davldse, 59 J.; J. G. Braun, 75 j. SEROOSKERKE. Bevallen: J. Wondergem Goedbloed, z.; S. P. Cevaal Allaart, z.; C. CorbijnClaris- se, d.; J. KooleMaljaars, z. Ondertrouwd: W. Huijssoon, 24 j. en L. de Visser, 23 j.; A. van den Broeke, 32 j. en B. Tapperwijn, 30 j.; W. de Voogd, 28 j. en C. de Visser, 23 j. Getrouwd: J. Wondergem, 40 j. en J. Geertse, 28 j. SINT LAURENS. Bevallen: J. BesuijenMesu, d. Getrouwd: T. M. de Dreu, 22 j. en L. Rooze, 22 j. ME LIS KERKE. Getrouwd: K. Marjjs, 26 j, en L. de Wolf, 23 j. Bevallen: C. Dekker Louws, z. RILLAND. Bevallen: E. van der Bliek van Iwaarden, d.; M. Schout Nagelkerke, z. Ondertrouwd: D. Veldink, 32 j. en M. Almekinders, 23 j. Overleden: M. J. Vette, 74 j. KRUININGEN. Ondertrouwd: P- J- van der Borgt, 24 j- en J. H. den Boer» 23 j-; M. J. Schaal je, 24 j. en A- Bauer, 22 j. Getrouwd: H- J. van Hou- te, 28 j. en N- M. Baert, 25 j. - Bevallen: J. M. van den HamJansen, d. UIT DE DONDERDAG. gelegenheid van 60-jarig bestaan Ter het van het Concertgebouw wordt van avond het vierde jubileum concert gegeven. De diri gent Is Pierre Monteux. Uitgevoerd worden moder ne werken, Pijper, Strauss, Ravel. (H. II 20.15). Over Hilversum I wordt 'n galaconcert uitgezonden ter gelegenheid van het inter nationaal muziekconcours. Op dit concert speelt de winnaar van het concours voor viool met het Residen tieorkest een vioolconcert. (H. I 20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 8.45 H&ndel-Bach concert 10.30 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw; 11 Chan sons Bretonnes; 12 Orgel concert door Pierre Falla; 13 Nieuws; 14.20 Het Kamer orkest o.l.v. Anton Krelage; 15 Voor 'zieken en gezonden; 16 Van vier tot vijf; 16.35 Koning Jazz, hoorspel; 17 Kaleidoscoop; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strgdkr.; 19.15 Radio Volksmuziekschool o.l. Willem Gehrels; 20 Nieuws; 20-15 Gala-eonoert door het Residentie-orkest, o. Lv. Frits Schuurman; 22.15 The Romancers o l.v. Gerard van Krevelen; 23 Nieuws; 23.1524 „Der Freischütz" von Weber. Hilversum!!: 7 en 8 Nieuws; 8.30 Hoogmis van Sacra mentsdag in de kapel van het Moederhuis van de Fra ters van Tilburg; 9.45 School radio, Cursus C 2; 10 Lon- dens Symphonie Orkest o.l.v. Sir Hamilteon Harty; 10.45 Adriaan C.' Schuurman be speelt het orgel van de St. Joriskerk te Amersfoort; 11 De Zonnebloem; 12.03 Char les Panzéra, bariton; 13 Nieuws; 14 Peter Nobino's Musette-orkest; 11.40 Cau serie voor de vrouw; 15 Om roeporkest o.l v. Hugo de Groot; 16.45 Delen int de „Hohe Messe", Bach; 18.15 Land- en Tuinbouw; 18.30 Zang- en Pianorecital; 19.55 Het Bachkoraal; 20 Nieuws; 20.15 Het Concertgebouwor kest en het koor der Neder landse Radio Unie o.Lv. Pier re Monteux; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 27 Mei. Zon; op 4-31, onder 20-44. Maan: op 0-39, onder 7.41. 27 Md Vlissingen Temeuzen Hansweert Zlerikzee HOOG WATER u._-f NAP u. NAP 4.39 1.96 5.07 2.13 5.45 2.21 6.09 1.40 17.00 1.78 17.32 1.95 18.07 2.03 18.31 1.21 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 10.42 1.93 11.24 2.13 12.00 2.28 11.38 1.50 23.14 2.16 23.56 2.34

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3