Vorstelijke aansporing tot hulp aan het kind NIEUWS UIT ZEELAND Een nationaal plan voor bodemgebruik Vrijwel alle fracties waren het eens Weerbelastingverzwaring Volksherstel helpt noodgebieden opnieuw. WALCHEREN Diplomatieke betrekkingen ilusland—Israël. /Tgenda Millioenen stakkertjes t ot ondergang gedoemd, Radiorede van Prinses-regentes. H.K.H. de Prinsen-regentes Juliana heeft Dinsdagavond op Paleis Socstdijk, in haar kwa liteit van cre-voorzltster der Nederlandse afdeling van de „United Nations Appeal for Children" een radiorede uitge sproken, waarin z(j een drin gend beroep deed op ons volk om mee te helpen aan de red ding van millioenen kinderen. In de woorden de „Verenig de Naties heipen het kind' klinkt niet alleen de noodkreet van millioenen kinderen, die ten onder dreigen te gaan, maar ook de roep van do vol keren, om waarachtige inter nationale samenwerking, aldus sprak zij. Het zijn niet alleen de rege ringen maar ook de volkeren zelf, die door de UNO- opge roepen worden voor de grote vredestaak: redding te bren gen aan alle kinderen, die in onze na-oorlogse wereld ge doemd zijn om te komen van ontbering, indien geen spoedi ge hulp op zeer grote schaal wordt geboden. De Prinses-regentes wilde niet spreken over 't op zich zelf reeds -ontstellende feit, dat naar schatting 200 300 mil- lioen kinderen in deze wereld niet die voeding ontvangen, die voor hun gezonde ontwikkeling De „Wagon-lits"- affaire. WORDT DIRECTEUR IN VRIJHEID GESTELD In justitiële kringen te Am sterdam circuleren de meest tegenstrijdige berichten over do „Wagon.Ufe affaire", speciaal over een der beide onlangs In voorlopige hechtenis genomen directeuren H. M. H. uit Over- veen. De raadsman van de ge vangene en de rechtercommU. saris verklaarden tegenover het A.N.P., dat H. uit de voor lopige hechtenis zou worden ontslagen. Het economisch pai-- ket evenwel ontkende dit ten stelligste met de toevoeging, dat voor de invrijheidstelling nog niet alle daarvoor gewens. te handtekeningen op het bevel waren geplaatst. Volgens de raadsman, heeft de rechter commissaris dc rechtbank voorgesteld, H. op vrjje voeten te stellen, nadat n(j de overtui ging had gekregen, dat deze zich voornamelijk „aan on voorzichtigheden te buiten is gegaan". De melkdistributie. Naar wij vernemen, kan over ongeveer een maand een beslissing tegemoet worden gezien, of de melkdistributie zal worden opgeheven of dat die ook in de komende winter nog gehandhaafd zal blijven. Men zal dan een zodanig over zicht hebben over de melk- gift, dat men ook kan bereke nen wat er ingeblikt kan worden en wat er aan melk poeder gefabriceerd kan wor den. nodig iS. Het gaat thans om die kinderen, voor wie het uit blijven van hulp ondergang be tekent, want naast de directe dreiging van ziekte en dood, staat het gevaar van verwilde ring, wanhoop en doffe apa thie. In dergelijke ontberingen le ven thans ongeveer 20 millioen kinderen in Europa en talloze millioenen in andere wereldde len. die door de UNAC nog niet geholpen kunnen worden door gebrek aan fondsen. Helaas zijn er nog* te velen, ook in ons land, die de oproep „de Verenigde Naties helpen het kind" nog niet gehoord hebben of die er niet naar luis teren zullen, omdat zij menen genoeg te hebben aan hun eigen zorgen. Tegenover de nood moeten v.'ü echter onze menselijke roe ping en onze internationale plicht ten volle weten te ver staan. - Prinses-Regentes besloot: „Moge ons gehele volk het drievoudig getuigenis geven van ons aller liefde voor kin deren, van onze wil tot inter nationale samenwerking en van onze grote dankbaarheid voor de hulp, die het buiten land ons gaf in tijden van onze ergste nood Raadsels rondom Weygand. In zijn rubriek: ..Man nen, vrouwen en herin neringen" 6ehriift Atti- cus in de „Sunday Ti mes": Over Maxime Wey- Sand hebben altijd zon- erlinge legenden de ronde gedaan. Hii is de man die nu vrijge sproken is van hard nekkige beschuldiging van collaboratie. Drie jaar geleden werd hij od bevel van de Gaulle aangehouden, geïnter neerd en beroofd van zijn nationale waardig heid. Vele Fransen wis ten te vertellen dat HU de zoon is van de on gelukkige Maximiliaan, keizer van Mexico- werd geboren in het jaar dat Maximi liaan door Juarez werd terechtgesteld. Weygand zelf rept nooit over deze ver wantschap. maar be weert te Brussel gebo ren te zijn- De bestrij ders van de Maximili* aanse legende halen dit feit aan tot staving van hun stelling, dat Wey gand een zoon is van Leopold II, koning der Belgen- Het schijnt overigens waar te zijn, '- Hij 1857, ziin, dat hii naar Saint-C.yr werd gezonden een ongenoemde sonaliteit". door .per- Bescherming van agrarische belangen. (Van onze Haagse redacteur) Nog altijd dient een aantal problemen, die voir de land bouw in Nederland van zeer grote, principiële betekenis zijn, opgelost te worden. De vraag, die b(jna alle andere overheerst en die de landbouw wel zeer sterk benauwt, be treft de bestemming van de grond, De Commissie Grond gebruik van de Stichting voor e Landbouw heeft zich er in haar laatste vergadering diep gaand mee bezig gehouden. Zij stelde daarbij de mening voorop, dat een nationaal plan ten aanzien van het bodemge bruik zeer gewenst is. Bij 't opstellen, van een dergelijk plan moet men uitgaan van le gedachte, dat in Nederland In wezen alle grond cultuur grond Is. Dit betekent, dat 't gehele bodemoppervlak moet dienen voor productieve doel einden, in de eerste plaats voor landbouw, veeteelt en tuinbouw. Natuurlijk is ook de landbouw ervan overtuigd, dat tevops gronden beschikbaar moeten worden gesteld voor andere doeleinden, verkeer, in dustrie, stadsuitbreiding e.d. Bij de grote landhonger, die thans reeas bestaat en die nog steeds toeneemt, is de uiterste zuinigheid ten opzichte van de «rond geboden. Men moet oordrongen zijn van de kost baarheid van onze grond. Daarom is de commissie van oordcel, dat men moet begin nen met het opstellen van 'n plan en met het beschermen EERSTfc KAMER A.R. ziet grote gevaren in Waarover wordt in Djocja gesproken grondwetswijziging. begon De Eerste Kamer Dinsdagmiddag met de raadslagingen over het voor stel tot wijziging van do grond wet De heer Anema (A.R.) merkt op, dat geheel verschil lende Unie-constructies moge- ljjk z(jn op basis van deze wetstekst De fundamentele menselijke rechten en vrijheden worden door dit ontwerp In Indonesië onvoldoende ge waarborgd. Spreker gaat ac- Ingezonden mededeling} WORDT ER SL/ DOORGEDRAAID'/ Dat zal zeker niet gebeuren al» dc Hollandse huisvrouw méér sla b\j de maaltijden zou geven. Niet alleen b(j dc warme maal tijd, maar óók bij bet brood •maakt sla uitstekend. Sla is zeer gezond en verveelt nooit nis ze goed wordt aangemaakt Dc lekkere ingrediënten beeft De Gruyter: deze week een voortreffelijke, aachte azijn en een kruidige inos'.erd, die verse «la ccr aandoen. Van 28 Mei t/m 3 Juni bij elke fles azijn een potje mosterd vqqr slechts 10 centt coord met een federatieve in richting van Indonesië. Hij kan zijn stem niet geven. De heer Pollema (C.H.U,) heeft waardering voor het voorstel. WAAROVER ONDERHANDELEN De heer Koopman (K.V.P.), acht het ontwerp een duidelijk en oprecht stuk. H(j waar schuwt voor overschatting van de republiek. Ons geduld mag niet eindeloos zijn. Hü vraagt de regering naar do juistheid van de geruchten als sou In de komende dagen to Djocja onderhandeld worden over de inrichting der Ver. Hhtton van Indonesië. HU hoopt op tegenspraak. De heer Kranenburg (P.v.d. A.) vindt het ontwerp voor zijn fractie aanvaardbaar, om dat er ongeveer de gehele ma teriële inhoud van Linggadjati In ls opgenomen. Hij laakt de houding van de heer Schouten en dc reserve van de C.H.U. en de V.V.D, De mogelijkheid van deelna me aan een regering zal door de P.v.d A. getoetst worden aan de beginselen ener demo cratische politiek. lp dc avondzitting zegt de heer Molenaar (V,V4>.) steun toe aan het ontwerp. Hij is be vreesd, dat niet repubukeinse delen wel evonveel belangstel ling van de regering krijgen als de republiek. Zijn patq zal na dc verkiezingen opnieuw haar standpunt bepalen. Hierna wordt de zitting ge sloten. van belangen, die uit econo misch oogpunt gezien op de eerste plaats komen. Een be scherming van de agrarische belangen zou hier op zijn plaats zy'n, omdat de gevaren, welke de landbouw in alge mene zin bedreigen in de laatste jaren zeer groot wor den. Dit alles heeft zijn conuen- ties voor de streekplannen en de uitbreidingsplannen. Centraal kan worden uitge maakt welke in grote lijnen de bestemming van dé gron den is Stedebouwkuncfigen, plaatselijke en regionale be sturen, zullen beslissen, waar bepaalde bedrijven en bedrijfs gebouwen mogen worden ge vestigd; doch de landbouw zal zeer goed moeten oppas sen, wil h\j niet tot een po sitie worden teruggedrongen, waarin, door de invloed van belangen welke niet mogen praevaleren, genoegen moet worden genomen met een min dere plaats dan hem toekomt. SPECIAAL LANDBOUWPLAN B(j de behandeling van dit onderwerp is nog de vraag aan de orde gekomen, of het nodig zou z(jn een speciaal landbouwplan op te stellen, dat aanwijzingen zou geven over de bestemming van de gronden van landbouwstand- punt uit gezien. De Commissie meende, dat dit onder be paalde omstandigheden aanbe veling zou kunnen verdienen. In de eerste plaats is het ech ter noodzakelijk, dat men bij het opstellen van plannen uitgaat van de gedachte, dat in principe alle cultuurgron den voor de landbouw bestemd moeten blijven of worden. Nederlands elftal in Noorwegen. Het Nederlandse elftal is in Noorwegen gearriveerd. Hoe wel de keuzecommissie zich nog wilde beramen, mag men wel aannemen, dat Clavan de plaats van Abe Lenstra als linksbuiten zal innemen, het geen dan de enige wijziging in het Nederlandse elftal zou zijn. 1200 bloemen handelaren meer. (Van onze Haagse redacteur). Naar w(j vernemen Is tij dens de zgn. Bloemenhandela- renBtaking aan 1200 personen een erkenning als bloemenhan delaar verleend, zodat de bloe menhandel met 1200 erkende handelaren is uitgebreid. Truman bepleit sociale voorzieningen. President Truman heeft aan het Amerikaanse Congres een boodschap gezonden, dat als eon initiatief wordt beschouwd ter verbetering van de sociale wetgeving in de Verenigde Staten. In deze boodschap vraagt de president een verhoging met ten minste 50 van de ouder domspensioenen en verlaging van de leeftijdsgrens van vrouwen, die hiervoor in aan merking komen van 65 tot 60 jaar. De president beveelt vervol gens aan, het loonmaximum, waarop de belasting voor de «ociale veiligheid wordt gehe ven, van 3000 op 3800 dollar per jaar te brengen en ouder domspensioen en de werklo zensteun toe te kennen aan arbeiders die tot dusver daar- van niet kondon profiteren, namelijk het personeel van be drijven waar minder dan acht personen werken. Hij dringt aan op een soe peler'en hoger bijstandavergoe- ding voor behoeftige®, bejaar de lieden, blinden en wezen. Voor Zeeland ruim f 275.000 beschikbaar. Nederlands Volksherstel Saat thans over tot de twee e uitkering uit het Fonds Noodgebieden, waarvan het totaalbedrag wordt vermeer derd met een bedrag uit het zogenaamde Sigarettenfonds. In totaal komt ruim 275-000 ter beschikking, waardoor wederom op medisch-, hy giënisch-. sociaal- en cultu reel gebied in de getroffen delen van Zeeland de nodige hulp en steun kan worden gegeven. Aan de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel Werk wordt 10-000 ter beschikking gesteld, aan de Vereniging Kinderzo rg 9000. *aan de Commissie Hygiëne voor het Kind 5000i aan de Stichting Tehuis voor Ouden van Dagen in Tholen 13.650, aan Gezinszorg Schouwen en Duiveland 15.000, aan de Tehuizen voor Ouden van Dagen Ro- zenoord en St. Antönius in Zeeuwsch-Vlaanderen ieder 13.500. Voor hetstichten van jeugdcentra, tevens jeugdherberg op Walcheren komt 13-500 beschikbaar en voor plaatselijke en regionale doeleinden nog een groot aantal kleinere bedragen. Ongetwijfeld zal deze fi nanciële steun medewerken om de achterstand, die i steeds in zo grote mate in de provincie aanwezig is. wat te helpen inhalen. Duiven brengen berichten van de Waddenzee. De talrijke postduiven in Bruinisse verrichten tegen woordig nuttig werk. Het is bij de mosselzaadvissers de gewoonte telegrafisch naar huis bericht te zenden, wan neer een vracht mosselzaad is Sevangen en de terugreis uit a Waddenzee wordt aan vaard. De P.T.T. wordt nu door sommige duivenbezitters ult- eschakeld, die regelmatig de eugljjke tijdingen door duiven laten overbrengen. Commissie voor de Vlas- markt te Koewacht. Te Koewacht is een com missie gekozen voor de vlas- markt, die waarschijnlijk de volgende maand voor de eerste maal zal vergaderen .In vlas serskringen koesteïtr-men gró te verwachtlngèn. In. de commissie hebben zit ting de heren A.'Suij, voorzit ter; T. Herman, vice-voorz.; E. Vermandei, -secretaris; J. van Goeije, penningmeester en J. van Daele, A. Inghels, R. Janssens, H. A. de Schipper en A. de Waele, leden. Zeeuwse veilingen gaan op houten emballage over. Dezer dagen maakten wij melding van de moeilijkheden in de mandeuindustrie, o.m. als gevolg van de toepassing van houten emballage voor tal van producten die vroeger in manden werden verpakt. Bij informatie aan de Zeeuw se veilingen bleek ons dat in derdaad ook hier steeds meer tot het gebruik van houten emballage wordt overgegaan. Eensdeels daar voor consump tiedoeleinden meer naar hou ten verpakking wordt ge vraagd en anderdeels omdat het gebruik van houten em ballage economischer is. De manden zijn n.l. duurder dan de houten kistjes, terwjjl bij het optreden van beschadigin gen aan de manden, deze prac- tisch waardeloos worden. Ver schillende gebruikers van manden geven nog de voorkeur aan deze soort van verpakking o.m. de fruitverwerkende fabrieken blijven manden pre fereren doch anderzijds wordt aangevoerd dat ook aan het gebruik van manden be zwaren kleven, doordat bijv. zacht fruit aan de randen spoedig beschadigingen oploopt, terwhl een hygiënische ver- '-1in kistjes ook goed mogelijk is. Sommige vellingen zitten nog met grote vooraden man den, bijv. Kapelle, zodat.voor lopig deze verpakking nog wel enige tijd toegepast zal blij ven. Smaakvolle reclamefolder van V.V.V. over Zeeland. De Prov. Zeeuwse V.V.V. heeft een smaakvolle en at tractieve reclamefolder voor Zeeland in het licht gegeven. Het vouwblad is verlucht met elf fraaie foto's, die de vreem deling een goede indruk geven van de bezienswaardigheden, die hem in deze provincie wachten. Bovendien kan hij hiervan in de folder een uit gebreide opgave vinden. Een korte inleiding vormt een ex tra opwekking om Zeeland te bezoeken. Volledigheidshalve is voorts een lijst opgenomen van plaatselijke V.V.V.'s in de provincie en de adressen van de secretariaten. Algemeen Ziekenfonds „Walcheren". Zaterdag 22 Mei vond i_ de bovenzaal van restaurant Kiviet, te Vlissingen, onder voorzitterschap van de heer A. Staverman, arts, een ver' gadering plaats, waarin over eenkomstig de nieuwe bepa lingen der Federatie van Maatschappij Ziekenfondsen in Nederland, de installatie van de Raad van verzeker den-afgevaardigden, samen gesteld uit vertegenwoordig den der vakcentrales en mid denstandsbonden, heeft plaats gevonden. Leden van deze raad, waar van als voorzitter werd ge kozen de heer L. P- van Oor schot, zijn de heren: H- C. V- Sorel (Chr. Best. Bond), B- C- de Korte (Vliss. Best- Bond), J. Martijn (Vliss-Best Bond), L- Sterzenbach. (Kath Arb' Bew-), G. Polderman Chr- Middenst- Bond). L. P- van Oorschot, allen te Vlis singen. Voorts: J. C. Kqopman (Kalh. Arb. Bew.) Souburg, A. Arendse (Chr. Best- Bond) Souburg, A. J. de Vos Bur- chart (E.V.C.) Souburg, I. Geschiere te Serooskerke, L. P- v- d- Broeke te Oostkapel- je, J. Jacobse te Grijpskerlce, P- Corbiin te Vrouwenpolder, allen Chr. Best. Bond, W. P> Roose te Koudekerke, J. Bak ker te Veere- Het bestuur van het A. A- Z. Walcheren werd, ingevolge het pariteits- beginsel als volgt samenge steld: Dagelijks bestuur: A- Sta verman, dr. J. S. Bloos. L- P. van Oorschot en H. C. V. So rel (de beide laatsten verze kerden). Tabaksaccijns wordt verhoogd, de weelde belasting en de ondememersbelastlng verzw aard. Voor steun aan boeren op lichte gronden. Bij de Tweede Kamer is In- gediénd een ontwerp van wet tot verhoging 'van de op brengst van enkele belastin gen. Het verlenen van toeslagen ten behoeve van landbouwbe drijven op lichte gronden, waartoe de regering voor de jaren 1947 en 1948 heeft be sloten, vereist' in totaal 85.000.000. Ter dekking van deze uitga ven wil de minister een verho ging van do tabaksaccijns. De jaarlijkse bate hiervan kan ip 20.000.000 worden ge teld. Voorts bestaat er naar de mening van de minister aan leiding tot enige uitbreiding van de weeldebelasting, waar bij, zoals nader zal blijken, met de in België ten aanzien van de weeldetaxe bestaande toestand zoveel mogelgk zal kunnen worden rekening ge houden. Deze maatregel zal een bate van omstreeks Het officiële Sovjet-Russl- scho nieuwsbureau meldt, dat do Sovjet-Unie en de nieuwe staat Israël diplomatieke mis sles zullen uitwisselen. Charles Franklin Bran- nan. tot op heden ondermi nister van landbouw van de V- S-, is door president Tru man tot minister van land bouw benoemd als opvolger van Anderson- «Het Amerikaanse mili taire bftBtVUr van Beieren heeft aan vijf Spaanse uni versiteitsprofessoren vergun ning geweigerd deel te ne men aan een reeks weten schappelijke en letterkundige voordrachten te Mlinchen. 10.000.000 per jaar opleve ren. De vorenbedoelde verhogin gen dragen een blijvend karak ter. Ter dekking van het overige gedeelte van de uitgaven wordt een verhoging van ondernemingsbelasting voor gesteld, welke evenwel be perkt zal blijven tot de jaren 1948 en 1949. De bate van de verhoging van de ondernemingsbelas ting wordt over 1948 geraamd na aftrek van de daling in de opbrengsten van andere belastingen, welke tengevolge van deze heffing zal optre den op 13,000.000. De totale op vorengeschet- ste wijze te verkrijgen baten belopen derhalve 43.000.000. wat de verhoging van de tabaksaccijns betreft, zal een unificatie met België moge lijk zijn, indien de tabaksac cijns zou worden geheven naar de volgende bedragen en maatstaven a. sigaren met dichtgewerk- te kop wegende per 1000 stuks 3% kg. of meer, 27 ten honderd; b. sigaren, andere, 33 ten honderd; c. sigaretten, 62 ten honderd; d. rooktabak, snuif en droge pruimtabak, 40 ten honderd, alle percentages genomen van de kleinhandelsprijs; e. natte pruimtabak, fr. 1 of 0.06 per kg. De tnans geheven 40 opcen ten op de huidige accijns ko men dan te vervallen. De voorgestelde accijnsver hoging zal voor de goedkopere sigaren niet tot een verhoging van de kleinhandelsprijs be- hoovon te leiden. Voor sigaret ten zal de accijnsverhoging een stijging van de kleinhandels prijs ten gevolge hebben. De prys van een pakje van 20 sigaretten, dat thans 42 cent kost, zal ten gevolge van de accijnsverhoging ten minste 45 cent gaan bedragen. De kerftabak zal eveneens iets in prijs stijgen. De thans be staande goedkoopste prijsklas se van 88'A cent per half ons pakje zal bijv. stijgen tot ten minste 42 cent. Leden: B- C. de Korte (ver zekerde), J. C. Koopman (verzekerde), I. Geschiere (verzekerde), J. J. Wolters, (arts), mej. D. H-v-d-Kleine- mulder (apotheker) én H. B- J. Knoop (tandarts). Aanwezig was als gast de heer J. C. Leibbrandt, verze kerde en gedelegeerde der Federatie, die een inleiding hield over: „de Toekomst van het Ziekenfondswezen". Ruim 13.0C bezoekers Yan Westkapelle-film. De belangstelling voor de gratis vertoningen op initia tief van de Commissaris der Koningin van de door twee Noorse officieren opgenomen film over de strijd bij West- kapelle is. zoals w(j reeds meldden, buitengewoon groot geweest. Het was nodig om de film, waarvan de vertoningsduur 20 minuten bedroeg, niet min der dan tien keer te draai en, zodat het P.Z.E.M.-kan- toorgebouw voor één avond het karakter kreeg van een Cinéac. Naar schatting heb ben 1300 a 1400 personen de film gezien. In iedere voorstelling werd een collecte gehouden ten ba te van de Stichting 1940 1945. De opbrengst bedroeg 400. Middelburg Mr. A. J. van der Weel over de schadevergoeding. Op uitnodiging van het dis- tricEs-bestuur Walcheren van de Partij van de Arbeid zal mr. A. J. van der Weel, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland en voorzitter van de Herverkavelingscommissie voor Walcheren, Zaterdag middag 29 Mei in „De Een dracht" te Middelburg spre ken over „De wet op de ma teriële oorlogsschade." OPENLUCHTCONCERT. Het programma, dat het Middelburgs Muziekkorps Vrijdag op het Molenwater ten gehore zal brengen, bevat voor de pauze nummers, die reeds eerder uitgevoerd werden, o.a. de bekende „Ouverture fantas- tique" van A. Govaert en „Sluierdans", een karakter stukje van P. F. v. Overbeeke, Na de pauze brengt het korps een viertal nieuwe num mers ten gehore, o.a. een fan tasie over motieven van de opera „La fille du regiment" van G. Donizetti* Vlissingen JAARVERGADERING „GOED WONEN" De woningbouw-vereniging „Goed Wonen" te Vlissingen hield Vrijdagavond in het Concertgebouw haar jaarver gadering onder voorzitter schap van de heer A- C. van de Velde. Deze kon in zijn openingswoord mededelen, dat de bouw van de 139 in aanbouw zijnde woningen naar wens verloopt. Ze zullen vermoedelijk eind of begin volgend jaar in huur worden gegeven. De nadelig? gevolgen van de inundatie zijn ondanks het volledig herstel aan een aantal woningen, weer merkbaar, doordat net salpe ter, gevornjd door het zeewa ter dat in' de muren ls door gedrongen, weer te voorschijn komt. Een euvel, wat moeilijk schijnt te zQn te verhelpen. Alles zal echter gedaan wor den, om de woningen goed be woonbaar te houden. Spr. deelde verder mede, dat binnenkort de huren van de woningen door 'n regeling vah hogerhand waarschijnlijk zullen worden verhoogd. Ter sprake kwam verder de bouw van de montage woningen in de buurt van de v.m- Mare chaussee-kazerne. De exploi tatie hiervan wordt opgedra gen aan de woningbouw-ver eniging „Goed Wonen", en St- Willebrord". De jaarverslagen van se cretaris qn penningmeester werden goedgekeurd. De aftredende bestuursle den de heren A. C. van de Velde, L. JPieterse en A. Daane werden herkozen, ter wijl voor de heer C. Kostér, die zich niet meer herkies baar stelde, de heer J. J« Kempe werd gekozen. Tot controle-leden werden benoemd de heren J. Talmon en A. Voermans. Na de gebruikelijke rond vraag werd deze goed be zochte vergadering gesloten. LEGER DES HEILS MUZIEKCORPS SPEELDE IN „BETHESDA". Maandagmiddag gaf het Leger des Heils-muziekcorps uit Dordrecht een uitvoering in de tuin van het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Verscheidene liederen wer den gespeeld en gezongen. De zieken hebben deze welkome afwiseling buitengewoon op prijs gesteld. PSYCHIATRISCH ONDERZOEK. Naar wij vernemen is de vrouw, die doorv de politie te Vlissingen, in verband met het klerensnijden werd gear resteerd. naar het ziekenhuis „Bethesda" overgebracht voor een psychiatrisch onder zoek. OPNIEUW EEN SCHENKING VOOR DE OPENBARE LEESZAAL. Opnieuw heeft de Openbare Leeszaal te Vlissingen een schenking van de Franse Am bassade te 's Gravenhage ont vangen, nl. een lopende jaar gang van de „France Illustra tion Littéraire et Theatrale". Het betreft hier een maand blad en weekblad, die beide een zeer verzorgde indruk maken. Westkapelle NIEUWE VERENIGING. Vrijdagavond werd te West kapelle een afdeling opge richt van de Hervormde Vrouwen Federatie. Het doel der vereniging is kleren te vervaardigen, deze te verko pen en de opbrengst hiervan te gebruiken voor aankoop van stoffering voor de nieu we kerk- De vereniging telt 18 leden- Vrouwenpolder VERGADERING. Vrijdag 28 Mei a-s- komt de gemeenteraad van Vrouwen polder in openbare vergade ring bijeen des avonds om 7 uur te Gapinge. Arnemuiden BEDANKJES VOOR BENOEMING. Wegens het vertrek van de heer Joh. Krijger (A.R.) ont stond er een vacature in de gemeenteraad te Arnemuiden. Deze vacature werd niet meer aangevuld door A.R.-leden daar de volgende heren voor deze benoemig bedankten nl.: A. Klaas8e, M. de Ridder, M. Theune, C. Mesu en F. M.. Baaijens. Hiermede was de^ candidatenlijst van de A.R.- partij volledig uitgeput. Ver volgens kwam de partij, die het grootste stemmenover- schot had, aan de beurt, nl. de Chr. Unie. De heer A. Kod de werd benoemd als lid van de gemeenteraad, die inmiddels deze benoeming heeft aange nomen. Kerknieuws NED. HEBV. KERK. Aangenomen naar Waal en Koog (Texel) C- J. J. Janse te Middelburg: bedankt voor Colijnsplaat H. Postma te An- gerlo: voor Wolfaartsdijk Ph, M. Becht te Elim (Dr-); Marktberichten. Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren" W.A., M'burg. 24 Mei 1948. Groenten: dubbele princes- sen 221237, postelein 26- 36, sjalotten 2740, rabarber 1627, spinazie 1138, alles per kg.; bloemkool IA 40 53, id. I 23—45, id. Ill 5—17, kaskommers I 20—38, id. II 29—31, id. Ill 22—29, glas- sla I 49, glassla II 36, al les per stuk; radijs 29, kro ten 2732, peen 5358, prei 1820, rammenas 25, alles per bos; peultjes 150 per kg.' Fruit: aardbeien I 5—7, id. n 3 per stuk. Aardappelen: Grote 5773, drieling 56-59, kriel 3445, alles per k.g. MIDDELBURG. Woensdag: Schouwburg: Chr. filmactie, Music for mil lions, 8. Electro: Hills of Donogal. 7 en 9.15. Donderdag: Zeeuws Oorlogs museum, geopend 1012 en 2—4. Schouwburg: C.F.A., 8. Electro: The hills of Do nogal, 7 en 9.15. VLISSINGEN. Woensdag: Leger des Heils, Paul Krugerstraat, Anti- Rev. kiesvereniging, spr. J. Hommes en A. Shout, 8. Circus Libot, Singel, 3. 8. Luxor: Vacantieschanda- len, 7 en 9. Alhambra: Jane Eyre, 7. en 9. Concertgebouw: Bal, 8-12. Donderdag: Luxor: Vacantie- schandalen, 7 en 9. Alhambra: Jane Eyre, 7 en 9. Circus Libot, Singel, 8. Café v. d. Velde, biljart wedstrijd v. d. Pol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2