KAPPIE en het geheim van de aardlaag PREDIKBEURTEN sahatocek Meer visserij voor Schouwen gevraagd Bijzondere Politierechter Zeeuwse vertelling een. Pers-excursie naar Schouwen en Duiveland. Herrijzend eiland. Schouwen is herrezen, na een barre tijd, waarin het een odtloft een evacu atie en inundatie mee maakte. Het zal schoner en levenkrachtiger wor den dan het tevoren ge weest is en zo verwerke lijkt het de spreuk, die bo ven de poort van het slot Moermond" te Ren esse staat en die spreekt van de deugd, welke na de nood lottigheden weer opbloeit- Dit is de hoofdindruk, die het gezelschap journalisten opdeed, dat Dinsdag op initi atief van burgemeester W Baas te Kerkwerve, het ei land heeft bekeken en een aantal gemeenten heeft be zocht- Dat zo'n herrijzenis overi- §ens niets nieuws fc voor chouwen, memoreerde met enige weemoed, de burge meester van Zierikzee, jhr. mr- J- Schuurbeque Boeiie. toen hii de bezoekers in de trouwzaal van het raadhuis te Zierikzee verwelkomde na mens' het gemeentebestuur. PROBLEMEN. Hii somde de bezettingen en oorlogen op, die over, het grijze Zierikzee heengingen en beklemtoonde nog eens, dat vooral de evacuatie tij dens de jongste oorlog velen diep in het hart heeft getrof fen- De landbouw, die zich herstelt, maakte helaas in 1947 een slecht jaar mee. De verkeersproblemen op Schou wen en Duiveland zijn nog dringend, maar er zijn ver beteringen bereikt en de R. TM- experimenteert thans met Dieseltrams. Tenslotte richtte hii een woord van dank tot burgemeester Baas, die het initiatief nam tot dit persbezoek aan schouwen en Duiveland. NAAR KERKWERVE. De ontvangst van het gezel- schap te Kerkwerve was en thousiast- De vlag wapperde van de toren waaruit de Duitsers de klok geroofd hebben en in het gemeen tehuis heerste een feestelijke stemming. Daar voegden zich bij het gezelschap twee leden van Gedeputeerde Staten, de heren A- Schout, en mr. dr- A. J. J. M. Mes, en met pers mensen luisterden zij naar de pittige toespraak van burge meester Baas, die enkele pro blemen van zijn gemeente aanroerde, problemen, die goeddeels algemene proble men van Schouwen en Dui veland waren. IN ARMOEDE. Bekijk deze raadszaal eens, zo zei hij, dan zult u zien. dat we in armoede zitten- De vloer is kaal, op de raadstafel liggen als kleed een paar aan-cenge- - naaide keukengordijntjes- *Wij willen niet klagen, maar we staan in ons hemd. De verschrikking van de oorlog heeft Kerkwerve, dat tevoren nooit noodlijdend was, thans tot armoede ge bracht- Er is, aldus burgemeester Baas. door de inwoners hard gewerkt De grond is weer in Amsterdamse beurs 13 Mei 14 Mei cultuur gebracht en in aller lei opzicht is voortvarendheid betracht. Wij leven mee met Walcheren, waar 13 000 ha grond onder water stond en wij begrijpen dat leed. om dat op Schouwen en Duive land 17.000 ha- onder water stond. MEER VISSERIJ GEVRAAGD. Spr- wees daarna op de goede mogelijkheden, wel ke de gemeente Kerkwer ve nog biedt voor het huisvesten van een vis sersbevolking te Flauwere, de haven van Kerkwerve- In het verleden is er een grote vissersvloot geweest- Kan dat verleden niet te rugkeren? Vervolgens bepleitte de bur gemeester bijzondere financi- eele hulp aan de gemeenten, die door evacuatie en inunda tie thans met nadelige sloten zitten op hun begrotingen. Een warm pleidooi leverde hii voor zijn landbouwende bevolking, die recht heeft op uitkering van verschillende bedragen voor oorlogsschade en bedrijfsschade, maar> die nog geen duit heeft ontvan gen. Ze hebben er officieel recht op, doch betaling laat op zich wachten. Er zijn nu zelfs krepeergevallen onder de landbouwers. Met een be roep op de overheidsinstan ties om nu eindelijk eens te betalen en dan niet in ge blokkeerd geld. waaraan de boer niets heeft, eindigde spr. zijn rede- Het gezelschap kreeg daar na les in het eten van het be kende Zierikzeese paling- brood. dat van uitmuntende kwaliteit bleek te zijn- (Wordt vervolgd). Sport VOETBALPROGRAMMA KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. PSV—EDO; Haarlem—BW. PROMOTIE-DEGRADATIE. District III. HengeloPEC; VitesseTEC. District IV. Dosko—DESK. District «V. VeendamFries- land. Derde klasse. AxelTer- neuzen. Vierde klasse. Krulningen Biervliet Derde klasse F. Corn Boys IJzendjjke. Vierde klasse E. EMM NSV. Tweede Ronde; Middelburg Concordia SVD. Res. 2e klasse: Goes II Brabantia II. BONDS EL FT AL- WOL VERHAMPTON 0—1. Voor 40.000 toeschouwers speelden de Wolverhampton Wanderers hun tweede wed strijd in Nederland, thans te gen een 2e bondselftal. Nadat de rust met blanke stand was ingegaan, scoorde Pye in de tweede helft met eën kopbal het enige doel punt WIELRENNEN RONDE VAN KRUININGEN De 10e Ronde van Kruinin- gen over een afstand van plm. 100 km-, die op 3 Juli a. s. gehouden zal worden, be looft thans reeds te zullen slagen. Reeds zijn een twin, tigtal rennersingeschreven. DUIVENSPORT Uitslag van de wedstrijd uit St. Quentin op 9 Mei jif. van de vereniging van postduiven- houders „Zeelandia", Middel burg: 1 A.-v. Schaik; 2, 3 en 4 J. de Buck; 5 G. de Blaey; 6 J. Geene; 7 J. J .Snoep; 8 D. v. d. Berg; 9 J. Dingemanse; 10 J. P. Davidse. N.I. Hand. B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubber H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Dell Mij. Nederland 1939 Idem 1947 Idem 1938 120 120 152% 154% 173% 175 184 180 336 285 289 t 328 335 4 450 174 178% 210 212 185 186 227% 231 161 160% 100 100 99% 99% 103% 103% SmoJckelaffaires. L.v E. 42 jaar, machinist te Soubiirg, werd in 't bezit be vonden van 5 pond aan En gelse betaalmiddelen, 20. of tien dagen met verbeurd verklaring. C. A. v G., 32 jaar, kan toorbediende te Eindhoven, had te Sluis 200 B. frs mede gevoerd f 20.of tien dagen met verbeurd verklaring. J. W.. 37 jaar, fabrieksar beider te Vlissingen, werd na bij de grens aangehouden ter wijl hij medevoerde f 25, 20 Italiaanse, 28 R.M., 4 kg. koffie. 1 kg. suiker en een aantal sigaren en sigaretten. io.— of 5 dagen met ver beurd verklaring. C. v. B., 48 jaar, matroos te Rotterdam had 4 kg. kof fie ingevoerd 50 of 10 dagen met verbeurd verklaring. L. M., 52 jaar, smid te Vee- re, werd eveneens veroordeeld tot 50.of 20 dagen we gens het uitbetalen van. een te hoog loon aan een jeug dige werknemer. J. Wt. 22 jaar, koopman en J. H. C.. 54 jaar, land bouwer te Middelburg (B.) had voor f 1095 draineerbui- zen gekocht en met Hollands geld betaald, 50 of 10 da gen met verbeurdverklaring. A. v. W42 jaar, chauf feur te Middelburg, reed op 6 Januari 1948 als bestuurder van een auto onder 's Heer Arendskerke, waar contro leurs der C. C. D. vorderden de auto tot stilstand te bren gen. Hieraan werd niet vol daan. 15 of 8 dagen. J. L., 42 jaar, koopman te Middelburg en A. de V., 49 jaar, landbouwer te Vroüwen- Jolder, hadden in 1947 aan M. te Veere in strjjd met de voorschriften ieder 3 runderen afgeleverd. Ieder 50 of 20 dagen. E. J. C., 34 jaar, restaura teur te Middelburg, had op meerdere tijdstippen in 1947 Van J. L. in ontvangst ge nomen hoeveelheden vlees, zonder daarvoor bonnen in te leveren, 30 of 10 dagen. H. J., 51 jaar, z. b- te Ar- nemuiden werd wegens dief stal van een hoeveelheid aardappelen veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf- A- C. v. U-, 23 jaar, echtg- van J. B. W. te Vlissingen had zich wegens bedreiging te verantwoorden daar zii op 24 Januari 1948 met een hak bijl. welke zij opgeheven bo ven haar hoofd hield, drei gend op A. L. Roskam toe trad; 25 of 10 dagen en 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk proeftijd 3 jaar- J. W., 53 jaar, werkman te Kloetige werd wegens het doen van een valse aangifte veroordeeld tot f 40 of 20 da gen. Aan de effectenbeurs is de stemming de laatste dagen ge leidelijk verbeterd en ook Vrtf- dag was de markt, in weerwil van het Pinksterreces, vrij ge animeerd. De omzetten bleven weliswaar nog beperkt (weer voor 1.4 mililoen gulden aan delen), maar er zit een betere ondertoon in de markt en het ftubliek toont weer enige be- angstelling. Verschillende hoe ken boden dan ook een iets le vendiger aanblik en de koer sen openden niet alleen hoger, maar toonden ook in het ver dere verloop neiging om aan te trekken. Het gevolg was, dat in enkele fondsen apprecia- bele koerswinsten geboekt werden en wel in de eerste plaats voor Kon. Olie, die 4 Set. hoger opende en op het oogste punt 10 pet. boven het vorig slotniveau noteerde. Te gen net verlaten van de markt kwam hierin een lichte af brokkeling. De affaire leek iets geanimeerder dan vorige dagen. Twee Poolse vrouwen zijn te Sao Paulo aangehou. den. Een harer zou de secre taresse zijn -van de Brazili aanse communistische leider Prestes. Zij had 'n uitgebrei de documentatie betreffende de landsverdediging in haar bezit. Bijzondere Politierechter Distributieovertredingen. Door de Bijzondere Politie rechter te Middelburg werden veroordeeld: E. G. S., gesch. vrouw van J. M., 25 j., wonende te Mid delburg, had hoeveelheden sui ker in ontvangst genomen zon der distributiebescheiden in te leveren. J 150.of 30 d. C. H., echtg. van S. G., 42 j., te Middelburg, had van K. Snijders 30 kg suiker zonder afgifte van bonnen in ont vangst genomen, 200.of 1 m. hechtenis. C. S., 47 j., kellner te Vlis singen, had op verschillende tijdstippen in 1947 en 1948 te Middelburg van J. W. en Kr. S. hoeveelheden suiker in ont vangst genomen, zonder afgifte van distributiebescheiden. 14 d. gevangenisstraf. De 35-j. banketbakker P. J. v. G., had ook op voren om schreven. wijze suiker in ont vangst genomen, straf 250.- of 1 m. hechtenis. M. C. S., 42 f.. kellner te Middelburg had 20 kg suiker en bovendien hoeveelheden koffie en thee in ontvangst genomen zonder afgifte van distributie bescheiden: 150of 1 m hechtenis. W. B., 31 j., kapper, te Mid delburg had van W. Hendrikse 10 pond koffie en 2 kg thee in ontvangst genomen zonder dis tributiebescheiden: 150.of 1 maand hechtenis. Wegens het verkopen van 'n levensmiddelenbonkaart en een tabaks kaart werd J. P., orgel draaier te Middelburg veroor deeld tot 20.of 10 dagen. Scheepvaartberichten Vertrokken van Vlissingen: Oranje naar Rostock. Gepasseerd n. Antw.: Iberie v. Tanger, Santa Lucia v. Do ver, Hoop op Zegen v. Londen, Niewaal v. Londen, Wega v. Tynemouth, Boskoop v. Ma deira. Gepasseerd v. Antw.: Auda- cia n. Oporto, Molenkerk n. Singapore, Riek n. Malmö, Glashaven n. Kopenhagen, Pri ma n. Rotterdam, Jacoba n. Mittelfahrt, Prinsengracht n. Helsingfors. 3. „U vaart morgen naar Brazilië!" riep Professor Larifix tegen Kappie. „Aha! Juist!" En met die woorden zette hjj het op een lopen. Hjj holde de kade af en was binnen een paar minuten uit het ge zicht verdwenen. „Ik snap er geen windstreek van!" zei Kappie hardop. „Wat wilde die man van me? Wat kan het hem schelen of ik naar Brazilië ga!" Hjj klom de valreep op en de maat kwam met een bezorgd gezicht naar hem toe. „Die man was niets goeds wan plan!" zei de maat waarschuwend. „Hij zei allemaal rare woorden. Ik hoop niet dat hij terugkomt, want dat zou alleen maar ellende en narigheid betekenen." „Kom, laten we gaan eten," zei Kap pie boos. „Ik wil met dat rare gedoe niks te maken hebben. Morgen ver trekken we naar Brazilië, want daar ligt een hijskraan klaar, die we weer hier naar toe moeten slepen. Een mooie, rustige reis." De maat maakte het eten klaar en toen ze goed en wel in de kajuist aan tafel zaten ging ineens de deur open en stapte Professor Larifix met een blij gezicht en een klein koffertje in zijn hand naar binnen. „Wat heb ik nu aan m'n masthan gen!" zei Kappie verbaasd „Ik hoop, dat ik niet interrumpeer!" zei de professor. „Ik bedoel, dat ik niet stoor..." Walcheren ZONDAG 16 MEI 1948. Ie (Pinksteren) Ned. Herv. Kerk. Amemui- den 10 en 6 dhr. Smit, 2.30. ds. de Vries; Biggekerke 10 en 2 ds. Witteveen; Domburg 9.30 en 7 ds. v. Willenswaard; Ga- pinge 2 ds. v. d. Windt; Grqps- kerke 10 ds. v. Loon, 7 ds. de Vries; Kleverskerke 9.30 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hart jes, 7.30 ds. v. Dijl; Meüsker- ke 10 ds. Oosthoek; Middel burg Oostkerk 10 ds. d^Vries, 7 ds. Don; Concertzaal'*10 ds. v. Woerden; Engelse kerk 10 jeugdkerk; Nieuw- en St. Joos- land 10 ds. Janse,2.30 ds. v. Woerden; Oost- en West-Sou burg 10 ds. Spijkerboer, 7 ds. Visbeek; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 8.30 ds. Spijkerboer, £.30 ds. Aal- bers; Serooskerke 10 ds. v. d. Windt, 2.30 ds. de Boer; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kejjzer; Vlissingen (St. Jacobskerk) 10 ds. Aalbers, 5 ds. Hartjes; Ha vendorp 10 ds. Visbeek; Vrou wenpolder 10 ds. de Boer, 6.30 Kinderdienst; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Oosthoek; 't Zandt 10 ds. van Dijl, 7 ds. Spijkerboer; Zoutelande 9.30 leesd., 2 ds. Spijkerboer. Gcref. Kerk. Amemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Dom burg. 11 ds. Scheele, 3 dienst; Gapinge 8.45 ds. van Wouwe; Grjjpskerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke 10.45 en 4.30 ds. v. d. Bérg; Meliskerke 11 en 4 ds. van Nes; Middel burg Hofpleinkerk 9.30 ds. van Til, 2.30 ds. Veldkamp; Noor- derkerlf 9.30 ds. Veldkamp, 5.30 ds. van Til; Oost- en West- Souburg 9 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Deen ik; Serooskerke 10.15 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlislngen 9.30 en 5 ds. Hin- driks; Vrouwenpolder 11.15 ds. Streefkerk, 4.15 ds. v. Wouwe; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 leesd. Geref. Gem. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Westkapelle 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 3 ds., Rijksen- Vlis singen 9.30 en. 5 ds. Slorstra. Ver. Vrjjz. Hervormden. Mid delburg 2.30 ds. Fournier. Evang. Luth. Gem. Middel burg 10 ds. v. Empel; Vlissin- fen 10 ds. Herrmann, 9.30 da. e Boer (Eng. Kerk). Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 dr. Bakker; Vlissingen 9.30 da. de Boer (Eng. kerk). Hersteld Apost. Zendings- 5em. Vlissingen 10 en 4.30 lenst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te bereiken zjjn te Middelburg: Eerste Pinksterdag: de heer J. B. Simons, arts, Vliss. sin gel ,tel. 2191; Tweede Pink sterdag: dr. J. C. Peeck, Lange Viele 49, tel. 2637. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: Zaterdag en Eer ste Pinksterdag: dr. M. Huy- gens, Noodwoning 306, Zuid straat, Westkapelle, tel. 316 (K 1188). Vlissingen: Eerste Pinkster dag: de heer J. J. Wolters, arts, Badhuisstr. 70, tel. 70; Tweede Pinksterdag: de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstr. 24. Veere, Serooskerke en Oost kapelle: Eerste Pinksterdag: de heer M. A .v. d. Sluijs, arts Veere, tel. 271. APOTHEKEN. Middelburg: Zat. 15 t/m Vrjjd. 21 Mei: Apotheek van Pienbroek, Markt, tel. 2134. Vlissingen: 16 en 17 Mei: Apotheek v. Ockenburg, Wal- straat. TELEVISIE. Wannes zat voor Z'n radio. Na afloop van de nieuwsbe richten hoorde hij de omroeper van de rubriek „dingen van de dag" aankondigen, dat de luis teraars nu eens goed de oren moesten open zetten, omdat er iets heel bijzonders zou wor den meegedeeld: Een professor n.l. was in de studio aanwezig, die als bij toeval de mogelijk heid had ontdekt de televisie te demonstreren voor de luiste raars, aangesloten aan een dis tributienet 't Zou een heel een voudige proef zijn, die moest worden beschouwd als het-be gin van een later veel breder opgezette televisieuitzending voor Nederland. Nauwkeurig werd daarna meegedeeld, wat en hoe men moest doen om de andere morgen getuige te kun nen zijn van het gewichtige gebeuren; Wannes had met open mond alles aangehoord. Dat moest zijn vrouw ook we ten. Samen zouden ze de no dige maatregelen nemen. „Janna. Janna, waer zit je? Luuster is!" „Machtig nog toe, Wannes, wat is er an de gank", riep Janna, die bezig was mie kop- Sekraemen in de kelder, wet je noe wee?" „Luuster Janna, luuster, d'r gaet een wonder gebeuren. Morgenochtend om zeven uur ebben we televisie. We kun nen bie de radio in 't vervolg nie alleèn ooren, maer ok zien. Zien, wie er proat. ziengt of speelt." „O je bint nie goed wiés", zei Janna, „je ziet ze vliegen, je bint van lorretje etikt. Ze vertellen, da zó iets in Ame rika kan, maer ier ttn ze nog lanj:e( nie zó varre. Gekkig- j.Werachtig mens, z'en het net deur de radio ezeid en krek verteld oe me motten doen om mergenochtend de omroeper van de nieuwsbe richten om zeven uur nis ien- kel te kunnen ooren, maer we kunnen um ook ziën. 't Was een professor, ik mêne. dat ie Kiekerekie èet, die dat zó maer in eens eit uutevonden." „Noe en wat motten me dan doèn", zei Janna, die toch nieuwsgierig begon te worden. „Kiek", zei Wannes, „dat zit zó in mekaren, 't Is eel eenvoudig. We motten een ruutje zoeken vast te kriegen, dat 12 cm lank en 15 cm breèd is. Dat ruutje noe motten we besmèren mie een papje en dat laeten drógen. De professor zei, dat vooral me vergeten mag worden er een lepel zout bie te doen. Dan mot an dat glasje mie nap een iezerdraedje, dat geaerd mot wezen En as je dan dat toestelletje 8 cm van de luud- spreker oudt, dan komt er op het portret van de persoon, die mergenochtend om zeven uur de nieuwsberichten bekend mikt. Noe was, zei de pro fessor, een eerste voorwaerde, dat die omroeper oalles uut z'n oófd vertellen most en dat ie een knap uuterlik ad." „Zó", zei Janna, „dan deug jie d'r nie voe, want bepaela knap bin je ooit ewist" „W© en mekare dan nie vee te verwieten, want je toetüs MAANDAG 17 MEL (2e Pinksteren) Ned. Hen-. Kerk. Middel burg Oostkerk 10 ds. Don; Westkapele 9.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. de Vries. Eglise Wallone. Middelburg 10.15 ds. Blommaert (doops gez. kerk). Geref. Gem. Oostkapelle 2 ds. de Wit; Westkapelle 9.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 ds. Rijksen; Vlissin gen 9.30 ds. Slofstra. Evang. Luth. Gem. Vlissin- fen 8.30 ds. Visser, Radiokerk- lenst. Burgerlijke stand KOUDEKERKE. Bevallen: T. den Herderde Wit, z.; C. Christiaansenvan Noppen, z.; J. de Langede Buck, d. Ondertrouwd: M. L. Delle- beke, 24 j. en A. Koole, 24 j.; A. T. Van Welsum, 31 j. en J. van Eijzeren, 23 j.; A. Bom- meljé, 29 j. en A. Jasperse, 27 j.; G. van de Voorde, 23 j. en F. de Pagter, 20 j. Getrouwd: B. Verheij, 27 j. en L. Janse, 25 j.; J. P. Reij- nierse, 26 j. en T. Vos, 20 j. Overleden: Jhr. H. A. van Doorn, 75 j.; I. de Rijcke, 66 j.; J. G. van Schaik, 81 j.; J. Adriaanse, 80 j.; C. Wagenaar, 90 j. FILMS VAN DE WEEK Muzikale cocktail. Een „cocktail" van musici speelt mee in de film Carne gie Hall die van Vrijdag af in de „Schouwburg" te Mid delburg draait. Bruno Walter en Harry James, Arthur Ru binstein en Jan Peerce, om maar enkele te noemen. Amerika heeft er geen be zwaar in gezien de meest uit eenlopende facetten van het muziekleven in één film te verbinden. Een vrij simpel verhaal van enkele musici, die ten koste van vele offers hun levensideaal trachten te bereiken. Het verhaaltje zakt echter helemaal Aveg. Het voornaamste is de muziek. Natuurlijk wel wat op het bioscooppubliek ingesteld: Tschaikowsky, Schumann, Saint Saëns, de Falla, Cho pin, Delibes. Niettemin een film, die een bezoek dubbel en dwars waard is. Een Franse film, die alle andere films van de week verre in de schaduw stelt, draait in Electro, Middelburg, „Het smeulende vuur" naar Davet's roman „Douce". Het thema van deze rolprent (waarin Madelejne Robipson en vooral Odette Joyeux als Douce prachtig spel te zien geven), is het juist, dat ver tegenwoordigers van de ho gere en de lagere stand met elkaar huwen, is beklemmend- suggestief uitgewerkt met 'n overmaat van detail. Daar dit product ook filmisch uit munt (de Operabrand!) heeft regisseur Claude Autant-Lara er niet ten onrechte de Grand Prix de France voor ontvan gen. Franse filmkunst van 't hoogste plan, die een goed figuur slaat in het Finkster- progreynma. Secret Service in Alhambra, Vlissingen. is niet in de gerste plaats een sensatie- of ver- ze tsfi lm. Carol Reed, een van de belangrijkste Engelse re gisseurs, heeft er een genoe- geljjk, dwaas geval van ge maakt, waarin zowel met de jagers (de mannen van de geheime dienst) als het wild (de nazi's) een bfeetje de draak wordt gestoken. Rex Harrison vond in de rol van Brits spion een kolfje naar zijn hand. Margaret Lockwood kan ons ditmaal minder be koren, maar kostelijk zijn Naunton Wayne en Basil Rad ford als twee flegmatieke, nuchtere Britten. Luxor, Vlissingen, heeft een oude bekende, de Nederlandse film Boefje op het program ma staan. Annie van Ees speelt (hoe zou het anders kunnen?) natuurlijk de hoofd rol in dit populair, toneelma- tigwerk. noe ök nie, wat je noemt. Maer knap ofsnie knap, we motten 't zien, vin je ok nie?" „Ja oor, dat doen we." „Zeg Janna, e jie zö'n glas- Je?" ,Lik is kieken! Ier dat glasje uut het portretliestje van moe Siene, dat dienk ik, dat net goed is. 't Is toch a zo oud en 't goeie mens is a lank verteerd, die za 't er geen weet maer van en, as we 't kapot maeken. Meet het is, Wannes". ,,'t Klopt as een busse, Jan na, net. goed. En noe de pap". „Daer kan' ik je ok an el pen. 'k E nog een paksje rog- genblom". „Mooi zó. Een iezerdraedje angt wê an 't oenderkot. Daer- over strieken we wat aerde, omdat het geaerd mot wezen, zei de professor Kiekerekie en dan en we oalles. Laet je ru- gesoöd noe mè rusten. We gaen dadelik an de slag. Over een paer uren is het spul klaer. Dan laeten drógen bie de kachel en dan maer af wachten toe. mergenochtend". De andere morgen. Wannes en Janna zitten al vóór zeven voor de luidspre ker met hun toestelletje. Ze passen en meten, of de af stand wel precies 8 cm is. Een zucht van ontspanning ont snapt het echtpaar, als einde lek de zeven slagen uit de luidspreker weerklinken. Ein delek dan! „Noe komt het Janna, op letten!" „Ja, Wannes, oe za 't ie d'r- uutziën „Stille n oe, di komt het!" Goeden hiorgen. luisteraars, dit is de eerste uitzending van nieuwsberichten over beide zenders, klinkt het door de woonkamer. De spanning bjj Wannes en Janna is geweldig. Ze hangen op en tegen elkander, schui ven mdt hun bepapt glaasje, waaraan een beslikt ijzer draadje bengelt, heen en weer, meten en meten, of de afstand wel 8 cm is en doen dat nog, als de omroeper het einde van de uitzending der nieuwsbe richten meedeelt. Niks te zien! Stilte alom. Maar dan... „As je nog wat weet, Wan nes" zegt Janna met spotten de blik op haar wederhelft, die verfomfaaid met hangende pootjes er bjj staat en doet of hij geen tien kan tellen, ,.anmien lief geen pollenaise. J' ei edro^md man mie je te levisie. 't Is mooi. Uren ver let mie 't koppekraemen, 't mooie portretliestje van moe Siene naer de berrebiesjes. 't Is om uut je vel te sprien- gen." Wannes zegt niks en druipt met z'n instrument af naar de tuin. Z'n buurman is druk aan het tuinieren en vraagt zo terloops aan Wannes, of deze gisteravond ook bijgeval ge luisterd leeft haar de 1-April- mop over de televisie. „Ja, zegt Wannes, „dat eb ik net, maer ik a het al gauw in 't snotje, 't lag d'r te dik op. Toch zou 't me nie ver wonderen, als er nog toevlo gen bin." „Dat is vast en zeker"', zei buurman Wannes terug in huis. „Zeg Janna, noe weet ik meer. ik ore zó pas van buur man dat eel 't gevalletje een Aprilgrap is 't te vandaege 1 April mot je weten. Oud je goed, Janna en praet mie gin mens over dat akkefietje." „Begrepen, Wannes." Officiële Publicaties 'sujiting kantoren 'MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de- ge. meentelij ke bureaux c a. zul; len gesloten zijn op 18 Mei a-s- Alleen tot het doen van aangiften van geboorte en overlijden zal het Bureau van de Burgerlijke stand op die dag geopend zijn van 910 uur- REGELING VLEESVERKOOP NOODSLACHTINGEN, VLISSINGEN. B. en W- van Vlissingen maken bekend, dat tegen betaling van 10 cent per kaart, nieuwe vleeskaarten zullen worden uitgegeven. Zij, die daarvoor in aan merking wensen te komen, moeten zich vervoegen op 't gemeentelijk bureau voor So. ciale Zaken, ingang Paling straat. op de hieronder aan gegeven dagen en uren en in de volgende orde: 19 Mei van 912 uur, zij wier geslachtsnamen begin nen met de letter A; 19 Mei van 14—17 uur: letter B: 20 Mei van 9—12 uur: letters C en D; 20 Mei van 1417: uur: de letters E, F, en G: 21 Mei van 9—12 uur: de let. ters H en I: 21 Mei van 14 17 uur: de letters J en K: 24 Mei van 9—12 uur: de letters L en M: 24 Mei vap 1417 uur: de letters N, O, P en Q; 25 Mei van 912 uur: de let ter R: 25 Mei van 1417 uur: de letter S: 26 Mei van 912 uur: de letters T en U: 26 Mei van 1417 uur: de letter V; 27 Mei van 912 uur: de letters W, Y en Z. De 2e distributiestamkaar ten van alle tot het gezin be horende personen moeten gorden overgelegd. Kostgan gers worden gerekend tot 't gezin te behoren. Met» nadruk - wordt er op gewezen, dat belanghebben den zich op de voor hen aangegeven cjagen en uren moeten melden. Van boven staande regeling kan niet worden afgeweken. Na de uitgifte van de nieu. we kaarten, ziin de oude ver vallen. BEKENDMAKING OPHALEN VUILNIS VLISSINGEN. De Directeur van Gemeen tewerken brengt ter openba re kennis, dat op 18 Mei geen vuilnis door de Gemeentelij ke Reinigingsdienst wordt opgehaald- Mensen met eemcig'e/. jeugd! f T evenslustig en vitaaL vol J—werklust en geest dea gansen langen dag maar ook *s avonds in huiselijke kring nog prettig en onderhoudend. Dat is het soort dat met Sana» togen gemaakt wordt! Waar om nog langer neergeploft na tafel - in Uw zetel en lusteloos om te hangen, tot niets meer in staat, omdat alles en iedereen U te veel is? Neem Sanatogen ?n wordt voor Uw omgeving weer de oude. opgewekte kameraad van weleer. MOTTEN! Hier baat geen protest Je gaat er aan dank zij funest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 4