KAPPIE en het geheim van de aardlaag Rode Kruis werd op Java beschoten Sport en wedstrijden H AETHER Nieuws in een Notedop Politierechter Middelburg Mysterie Limburgs verpleegster dodelijk getroffen. Naar het Nederlandse Ro de Kruis te Batavia thans meedeelt is op 7 Mei een mo biel team van het Rode Kruis aan de Zuidkust, van Java beschoten. De verpleegster Mia Pisters uit Heer by Maastricht werd dodelijk ge. wond en overleed onmiddel lijk. Het team bestond üit drie verpleegsters en een manne lijke hulpkracht en werd be schermd door drie militairen. Toen de rode'jeep,een plekje naderde, 'waar de rivier te voet moest worden overge stoken, bleek, dat de vlon der verplaatst was, terwijl het dorpshoofd en zijn me- noen, die anders altijd hiel pen, afwezig waren. Toen Kerknieuws Generale Synode der Ned. Herv. kerk. De generale synode der Ned. Hervormde Kerk is op 10 en 11 Mei op de Ernst Sillemhoe- ve te Lage Vuursche in verga dering bijeen geweest. Onder presidiaat van ds. H. J. F. Wesseldijk beraadslaagde de synode over de aanbieding van een kanselafkondiging naar aanleiding van de vragen, op geworpen door het communis me. Na een zeer brede bespre king, werd deze kanselafkon diging vastgesteld, met één stem tegen en vier onthoudin gen. Een nadere verklaring, die uitdrukkelijk niet als her derlijke brief is bedoeld, zal de kanselafkondiging begeleiden ter bespreking in kerkeraden en gemeente-bijeenkomsten. Als datum voor afkondiging werd 23 Mei a.s. vastgesteld. Tot predikant in algemene dienst, verbonden aan de kerk in haar geheel, werd beroepen ds. A. E. Snijders te Meester Cornells voor arbeid in de pro testantse kerk in - Indonesië, terwijl eveneens- als zodanig werd beroepen ds. J. C. Hoe- kendgk als secretaris van de Nederlandse Zendingsraad. De vergadering aanvaardde in eerste lezing het voorstel tot wijziging van het regle ment op de generale kas, in houdende verhoging van de verplichte jaarlijkse bijdrage van alle belijdende leden der kerk tot 1. Op voorstel van de Hervorm de raad voor kerk en school besloot de synode na toelich ting van prof. dr. M. J. Lange- veld en de heer M. ApperJo, een Hervormd paedagogisch seminarium te stichten. Begin Juli zal de synode op nieuw samenkomen om een begin te maken met de behan deling van het ontwerp-Kerk- orde. "NED. HERV. KERK. Beroepen te Willemstad (toezO M. Enker te Cadzand. men bij de rivier uit de jeep stapte, werd van de overzijde een salvo gelost. Na beantwoording van het vuur kwam 'n tweede vuur stoot, die gevolgd werd door een „barbaars gekrijs". Het stoffelijk overschot van het slachtoffer kon met moeite in veiligheid gebracht worden. Het werd te Tjilitjap begra ven. In de mededeling van het Rode Kruis wordt er op ge. wezen, dat Rode Kruisteams reeds vele malen zijn bescho ten, dit was echter het eerste geval met dodelijke afloop. V-S. leveren ook aan Oost-Europese landen. Naar verluidt is Charles Sawyer, de nieuwe Amerikaan se minister van handel, bezig met het uitwerken van een nieuwe handelspolitiek, waar bij het voor de landen, welke zich in,de Sowjet invloedssfeer bevinden, mogelijk zal zgn om meer goederen uit de V.S. aan te kopen. Er zal echter een verbod blijven bestaan voor de aankoop van industriële goederen, welke een bijdrage zouden kunnen vormen tot 't oorlogspotentieel van een land. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Willem Ruys passeerde 11 Mei Soco* tra. Naar Indonesië: Karaton passeerde 11 Mei Minicoy; Hugo de Groot 11 Mei te Port Said; Kamerling Onnes ■passeerde 10 Mei Quessant. Naar het dagblad» Der- nière Heure meldt, wordt ver wacht, dat de Belgische voed seldistributie binnen enkele maanden zal worden opgehe ven. De Belgische minister van landsverdediging Kolonel R. de Fraiteur arriveerde Dinsdag op het vliegveld Twente, waar hij de jachtvliegschool bezichtig de. Op het vliegveld van Pa rijs, Le Bourget, zijn 1500 kruiers en leden van het grondpersoneel in staking. Hierdoor kwam het verkeer Dinsdag bijna geheel stil te staan. Inmiddels is de arbeid her vat. 5000 arbeiders in de Beierse porceleinindustrie heb ben zich aangesloten bij de stakingen in de Engels-Ame rikaanse zóne van Duitsland. Het centrale verkie zingscomité van Tsjecho.Slo- wakije heeft de candidaten* lijst van het nationale front gepubliceerd voor de diverse kieskringen. Op de lijst voor Praag staan als nummer 1 en 2 resp. premier Klement Gottwald (comm.) en minis ter Fierlinger (soc. dem). Voor de 23e ronde van het tournooi om het wereld kampioenschap werden de partijen SmyslovBotwinnik en ReshevskyKeres ge. speeld. Beide werden remise. Tweede Pinksterdag zal op Woudschoten te Zeist de schrijfster Wilma (mej. W- Vermaat uit Beekbergen) worden gehuldigd ter gele genheid van haar 75ste ver jaardag. Tussentijds ontslag aan Gedeputeerden en wethouders. Aan het voorlopig verslag der Tweede Kamer betreffen de het ontwerp van wet „aan vulling van de provinciale wet en de gemeentewet, tussentijds ontslag van leden der Ged. Staten en van wethouders," is het volgende ontleend: Verscheidene leden verklaar den zich niet met het onder havige voorstel van wet te kun nen verenigen. Het is een stuk gelegenheidswetgeving, dat naar hun opvatting een einde maakt aan de democratische vrijheden in Nederland. Verschillende leden hadden eveneens bezwaren. Zij vrees den, dat het gevaar niet denk-, beeldig zou blijken, dat van deze wetsbepalingen misbruik zal worden gemaakt. Niet zo zeer in de provinciale staten als wel in de kleinere gemeen teraden^ In ieder geval kwam het de ze leden gewenst voor, dat een nadere definiëring en wette lijke begrenzing van het niet meer bezitten van .het vertrou wen van staten of raa# moeten worden gevonden, ten einde de te vrezen willekeurige toepas-- sing dezer wetsbepalingen zo veel mogelijk te vermgden. Vele andere leden stonden welwillend tegenover de strek king van dit ontwerp, al had den ook zg bedenkingen tegen de vorm, waarin de regering gemeend heeft het te moeten gieten. Officiële Publicaties DISTRIBUTIEKRING TERNEUZEN. In verband met sluiting der kantoren op 17 Mei 1948 zul len de volgnede wgzigingen aangebracht woerden voor de zitdagen aldeling handel. Detaillisten en handelaren die te Terneuzen, Sluiskil en Axel inleveren moeten in plaats van Maandag op Dins dag 18 Mei inleveren, die te Sas van Gent moeten in plaats van Maandag op Dins dagmorgen van 9—11.30 uur inleveren. Diegenen, die 18 Mei te Hoek inleveren moe ten op 21 Mei inleveren, en zij die 18 Mei te Philippine inleveren, moeten op Dins dagmiddag 18 Mei van 14 15.30 uur inlevaren. 1. De „Kraak" lag weer rustig in de haven en de maat leunde, terwijl hg grote rookwolken uit zijn pijp, blies, over de verschasing. Kappie was aan de wal om te zien of er een vracht was te krijgen of iets te slepen. .,Ik hoop nu maar dat we een kalme reis voor de boeg hebben en niet iets raars," dacht de maat „want dat geeft niets anders dan ellende en narighe den. Maar eh-... wat moet die man daar Waarom zwaait hij met zyn pa raplu! Ik ken hem niet! Wat wil hg! Wat een onrust Daar sta ik nu eens even rustig mgn pijp te roken en nu komt er weer iemand aan, die met een paraplu naar me wuift." „Hé, hé!" riep de man op de kade. „Ik moet U wat vragen! Een ogen blikje! Ik wil niet interrumperen, maar ik zou gaarne een interpretatie heb ben... eh... ik bedoel, dat ik niet wil storen..." „Zou hg het tegen mij hebben?" dacht de maat. „Wat bedoelt hfl?" „Vertrekt dit schip spoedig?" vroeg de man, „en vaart 't soms naar de kust van Bazilië Jan Wils in Olympische jury. Tijdens de Olympische Spé len in Londen wordt een con cours van hedendaagse kunst gehouden: architectuur, schil derkunst, beeldhouwkunst, lit teratuur en muziek. Onze landgenoot Jan Wils is als enige buitenlander op genomen in de jury voor ae groep architectuur. VOETBAL HAAGSE ELFTAL- ZWALUWEN 3—2. De Dinsdagavond gespeel de wedstrijd tussen 't Haag se elftal en een Zwaluwen- ploeg is met 32 door de Ha genaars gewonnen. Na de eerste helft leidden zij met 2—0. HELMONDIA I— MIDDELBURG I 2—2. In deze wedstrijd is het te- gep verwachting gelukt Hel- mondia voor de beker uit te schakelen. Onmiddellijk na de aftrap verschenen de Helmondianen Verduistering en diefstal. De politierechter te Mid delburg behandelde 30 April de volgende zaken: J. V., 38 jaar, timmerman te Amsterdam en'J. G. S., 34 jaar, betonwerker te Lis- se, beiden verblijvende in 'n werkkamp te Vlissingen, na men aldaar uit een werkkeet een benzinelamp en een wa terpasinstrument weg, toebe horende aan de N V. Wegen- Tortor ft'» bouw te Utrecht. Ieder 6 weken gevangenisstraf. W. J. B., 36 jaar, opper man te Vlissingen, had uit de* gang van de woning tfan A. de Jager te Goes een le deren jas weggenomen en deze jas voor 45 van de hand gedaan. 1 Maand ge vangenisstraf. Bovendien had vorenstaande verdachte zich schuldig gemaakt aan dief stal van een tas inhoudende distributiebescheiden en een consumentencredietboekje, toebehorende aan Aa. Ma. E Verdaasdonk te Middelburg,' hiervoor werd hij veroordeeld HET 9 FEUILLETON Tjeerd Adem» van de Prinsengracht 48 „Gaat U daar zitten, me neer," „Ik begrijp niet..." zei de heer Bassing. „Wat begrijpt U niet?" „De begrijp niet waarvoor het nodig is, dat ik tijdens de lessen van school word geroe pen." „Zo," zei de commissaris grimmig, „begrijpt U dat niet. Nou, dan zal ik U dat eens even duidelijk maken. Dat is, omdat wij U hier nodig heb ben en dat is belangrijker dan elke les, die U op^t ogenblik zou kunnen geven." „Daarover kunt U niet oor delen." „Wat donder, meneer!" stoof oe commissaris op. „U heeft hier te komen en op de vra gen te antwoorden, die U ge steld zullen worden en daar mee basta!" Inspecteur Beekman keek glimlachend van de een naar de ander. Hij "kende ze beiden zo goed, de directeur, die als oen dictator over zijn school regeerde en de commissaris, die bij het minste verzet als |en dolleman kon opstuiven. «ier botsten twee naturen, welke elkaar volkomen vreemd waren, maar de hoofdinspec teur leidde het gesprek al o' in rustiger banen. ■'^eneer Bassing, U stond v 0ngelukkige avond, dat 5ee.r De Vries vermoord in de gang met een da- ÏÏLFJ"*». toen er gebeld SS|»U 21011 dat noB ja... is het mis- m »van enig belang?" •mj'ó» drom-->" viel de com missaris in, maar d* hoofd inspecteur bezwoer andermaal een uitbarsting door het stel len van zijn volgende vraag. ,,Er kwam een man binnen, die met de portier in de gang heeft staan praten. Kunt 'U zich dat ook nog herinneren?" „Ja, dat geloof ik wel." „Was dat de man, die U hier voor U ziet?" De heer Bassing keek nieuwsgierig naar het gezicht van de Rat en haalde daarna zyn schouders op. „Dat kan wel,'ik weet het niet zeker. Zo goed heb ik na tuurlijk niet op hem gelet." „Heeft U ook niet gehoord, dat er naar de heer De Vries werd gevraagd „Neen; daar weet ik niets van. We stonden te ver weg om iets van dat gesprek te kunnen horen." .,Dat is erg jammer, meneer Bassing." „Waarom is dat jammer?" „Bent U nou schoolmeester of bent U 't niet!" riep de commissaris met verheffing van stem. „Schoolmeester?" vroeg de heer Bassing gepikeerd „Ik ben directeur van de "bijzon dere H.B.S. Dat heb ik U trou wens al meer gezegd. U schijnt heel kort van memorie te zijn, meneer." „Laat mij U dan vertellen, waarde heerzei de commis saris, „dat 't me' geen laars kan schelen of U directeur van een kleuterschool is of van een bijzondere H.B.S. 't Enige bijzondere, dat ik op 't ogenblik kan ontdekken bent U zelf. Wat drommel, als U de kinderen wilt leren, dat ze moeten opletten, waarom kykt u dan zelf niet beter uit „Impertinent," zei de heer Bassing nijdig. Hg keek eens op zij en her kende jonge inspecteur, die vijf jaren zijn discipel was ge weest. „Hier, deze jonge man," zei hij* „kan getuigen, dat ik..." „Dat U een paedagoog van 't jaar nul is!" riep de com missaris woedend. „Ik wens me over U te be klagen," zei de heer Bassing' opstaande. „Hoe is Uw naam?" „Mgn naam... mgn naam...!! bulderde de commissaris. Hij drukte woedend op de bel en beval de brigadier de<ze man... hm... deze heer langs de kortst mogelijke weg uit het bureau te verwijderen en de heer Bassing werd tot zijn grote verontwaardiging by 'n arm gevat en op min of meer oneerbiedige wyze de kamer uitgeleid. „Neem me niet kwalijk, commissaris," zei de hoofdin specteur, toen de heer Bassing' verdwenen was. „maar zo kan ik niet werken." „Tja," zei de commissaris, een beetje timide, „dat begrgp ik ook wel, maar die kerel werkt op mgn zenuwen." Hg keek eens naar de Rat en de kellner en bedacht blgk- baar spijtig, dat hg in tegen woordigheid van deze mensen te ver was gegaan. Hij haalde een" grote zak- doeak te voorschijn, veegde zgn voorhoofd af en drukte andermaal op het belletje. „Laat de dame binnen!" be val hij de brigadier. Inspecteur Beekman keek belangstellend naar de deut en herkende de stem van d me nog vóór zg de kame. etreden. „Is die verschrikkeiy'ke mai hier ook weer?" ,.Ik weet niet wie U bedoelt mevrouw," bromde de briga dier. „Gaat U hier maar bin- tot 6 weken gevangenisstraf. G. B., 39 jaar, grondwer ker te Nieuw- en St. Joos- land. werd wegens mishande ling van J. Kluijfhout ver oordeeld tot 40 of - 20 da gen. A. R., 30 jaar, venter te Middelburg, heeft op 12 Ja nuari 1948 Ja. La. Gillessen geslagen en 'gestompt, dit komt hem op 1 week gevan genisstraf te staan. VERDUISTERING. N. A. de W., 26 jaar, schilder te Middelburg, thans gedetineerd^ had zich te ver antwoorden wegens verduis tering. Verdachte had in Fe bruari 1948 van J. Abraham- se een trommel in ontvangst genomen om deze voor A. te verkopen. Hij heeft de trommel inderdaad verkocht, doch de opbrengst, "zijnde 20 ten eigen bate aange wend. Bovendien heeft ver dachte zich 50 toegeëigend, welk geld hij had ontvangen als contributie van leden van een loterijclubje. 3 weken gevangenisstraf. Op 14 Nov. 1947 werd door M. v. S., 55 jaar, echtg. van J; A. F. te Middelburg, een hoeveelheid suiker en boter ingeleverd bij de ban ketbakker de V. te Middel burg, waarvoor 'zij in ruil koekjes en bortsplaatjes wil de hebben. De winkeljuffrouw vond de suiker wat fijn en vertrouwde de zaak niet, te meer daar reeds eerder sui ker was ingeleyerd waarin zout was gemengd. De juf frouw proefde van 't goedje en constateerde dat er zout in zat. Verdachte bekende en zei reeds meermalen in plaats van suiker zout te hebben ingeleverd. Verdachte werd wegens bedrog veroor deeld tot 60 of 20 dagen. Door de 23-jarige timmer mansknecht G. D„ wonende te Leiden, en werkzaam te Souburg, werd aldaar in De cember 1947 toen hij daar werkzaam was aan hét afbre ken van een schuur een jachtgeweer en een zak gerst weggenomen, de gerst werd gedeeld met 2 andere werk lieden en medegenomen voor kippenvoer. Straf 1 maand gevangenis straf. De 42.jarige aannemer, J. P. v. d. L., wonende te Lei den, werkzaam te Souburg, had zich te verantwoorden wegens het uitlokken van diefstal, daar hii aan vorige verdachte, welke in zi.m dienst werkzaam was. op dracht had gegeven 't jacht geweer voor hem te vervoe ren naar het barakkenkamp op het vliegveld te Souburg. Ook deze verdachte zag zich één mnd- gevangenisstr. toe gewezen. K. K., 23 jaar, bankwerker (e Middelburg, bracht op 19 Febr. een paar schoenen bij de schoenmaker T. om deze te laten repareren. Daar het maar een kleine reparatie be trof kon hii er op wachten. Van deze wachttijd heeft K- gebruik gemaakt om uit de winkellade 2 gulden weg te nen. Wordt vervolgd, nemen; 40 of 20 dagen. 1 L. B-c 25 jaar, werkman te voor het doel van Middelburg. A. Carol brak door maar zijn schot ging langs de verkeerde kant van de paal. Helmondia kwam herhaalde- Igk opzetten, maar voorlopig werden deze aanvallen door de verdediging van Middelburg afgeslagen. Na 10 minuten wist echter rechtsbinnen Pluym 10 te maken. Midvoor Swinkels maakte er na ongeveer 35 mi nuten met een onhoudbaar schot 20 van. Na rust kreeg de Middel burgse verdediging het nog zwaarder te verduren, maar toch-wist A. Carol doelman v. d. Reek met een kalm schot het nakgken te geven. Uit een algemene aanval wist v. Laarschot de stand ge lijk te maken. Na dit doelpunt zette Hel mondia alles op de aanval, maar in deze periode toonde de verdediging in samenwer king met de halflinie wat zij waard was. WIELRENNEN ZEGE VAN WAGTMANS IN HULST. Nogmaals heeft' Woutje Wagtmans, dat kleine tenge re coureui'ke uit Breda, Dins dag in de grote Mei-prijs van Hulst zijn Duitengewone klas se getoond. Cadeau heeft hy de overwinning zeker niet gekregen. In de laatste twin tig ronden, toen hij met een halve minuut op kop lag, heeft hij zich, met de moed der wanhoop verdedigd tegen de stormloop van Vos uit Den Bosch, de gevaarlijke Belg Lerno en andere groten uit onze wielerwerold. Maar zij kregen hem niet 'klein. Reeds in de eerste ronden zorgden Bindels en Wagt mans er voor dat het kaf van het koren gescheiden werd. 20 ronden lang bleef feitelijk een grote groep, be staande 'uit 2t> renners. Dijeen. Deze kopgroep had toen een voorsprong van anderhalve minuut op een twede groep, die reeds kansloos was. We kregen acht man op kop toen de helft er op zat, t.w. Peters, Vos, Wagtmans, Alblas, Verstraeten, Duijf en de Belgen Lerno en de Predj- cker. Duijf moest echter los sen en viel in de groep te rug. Toen er nog 20 ronden te rgden waren, ontsnapte Wagtmans. Hij voerdf zijn voorsprong op tot ongeveer een halve minuut. Daarna ontketénde Lerno een jacht, die mislukte. De Belg probeerde het dan nog eens samen met Vos, maar Wagtmans slaagde er zelfs in de tweede groep, waarin van Est reed, te dub belen. De uitslag luidde: 1. W Wagtmans 108 km. in 2 uur 38 min.; 2. F. Vos. Den Bosch; 3. Lerno, Gent; 4. De Preijcker, Waasmun ster; 5. Peters, Haarlem. TENNfc N OORWEGEN— ENGELAND. Aan het eigde van de "eerste dag van de ontmoeting Noor wegenEngeland voor de Davis 'Cup stonden beide landen gelijk, met elk één gewonnen en één verloren par tij. Johan Haanes (N.) sloeg Geoff Paish (E.) 62,46 64, 64; Tony Mottram (E.) sloeg Jan Stawbo (N.) 6—2, 6—1, 6—2. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van post duiven houders „De Rode Doffer" te Goes, hield een wedvlucht uit St- Kath. Wa- vre. Uitslag: 1 en 9 M- de Munck; 2 H. J. v. d. Broek: 3 cn 6 R. Verhoeven, 4 p. Schrijver; 5, 7 en 8 J. Bak leer; 10 S. Vreeke- Vlissingen. mishandelde op 6 Febr. J. Timmer door deze u stompen, dit kostte hen} 25 of 10 dagen: E. v. L., 34 jaar, echtg. van P. J- V-, had clandestien een aansluiting op het radio- distributienet gemaakt, on. zodoende kosteloos de pro gramma's te beluisteren; 2U of 10 dagen. De afd. Goes van de Ne derlandse Bond van Zater. dagvliegers hield een wed vlucht uit St. Kath- Wavre. Uitslag 1 en 5 R. Verhoeven. 2 en 7 M- de Munck; 3. 4 en 9 J. Bakker. 6 Mieras; 8 J- v- Strien; 10 D. Kloosterman. Concoursvlucht vanuit Vil voorde, gehouden door de ver eniging van postduivenhouders „De Noordster" te Yerseke. Afstand 68,600 km. In con cours 246 duiven. Uitslag: 1 en 4 M. C. Lam- per; 2 en 3D, Minnaard; 5 Joh. van Es- 6, 7', 11 en 28 P. Rid derhof; 8 I. van Boven; 9 L. Bom; 10 en 23 L. H. Slotboom; 12 C. de Koeijer; 13 J. Vette; 14 A. J. Steketee; 15 H. Slot boom; 16, 18, 24 en 30 J. J. van Oeveren; 17 J. van den Dorpel; 19 en 22 M. Minnaard; 20, 21 en 29 W. M. van Haver; 25 Gebr. van de Plasse; 26 P. Verwijs; 27 Ph. C. van Os. De hoofdprijs werd gewonnen door M. C. Damper; le erepr ijs door L. Minnaard; 2e ereprijs door Joh. van Es. De uitslag van de jeugdle den was: 1, 4 en 10 C. van IJsseldijk; 2 J. van de Velde: 3 A. Lamper; 5 J. Sinke; 6 en 7 P. van der Endt; 8 Adri van der Burght; 9 T. Nolet; 11 F. Vette. Burgerlijke stand Bevallen: L. J. Ruissende Jonge, z.; D. de Waalde Rijke, d. Ondertrouwd: B. J. Holle- stelle, 40 j. en M. C. Staal, 33 j. Getrouwd: F. Schrler, 25 j. en P. M. Walrave, 23 j. Overleden: R. M. Schenkel. 89 j.; A. A. van der Weel, 80 j.; P. Maat, 84 j.; K. de Buck, 74 j.; J. C. Snoep, 53 j.; H. A. Vermeule, 46 j. KRABBENDIJKE. Bevallen: J. BlokKoen, d.; C. NieuwenhugzenButijn, d. Getrouwd: A. Maliepaard, 28 j. en M. van Sluijs, 29 j.; H. Schouwenaar, 23 jaar en W. Versprille, 23 j.; O. Schrier, 32 j. en A. van Kampen, 34 j. H. van Pagee, 25 j. en H. M. de Gooijer, 27 Overleden: J. Kaat, 79 j.St. Schrier, 81 j.; J. Boone, 82 j.; A. Blok, 88 j. KAPELLE. Bevallen: J. Slabbekoorn Kesselaar, z.; A. S. Karelse de Regt, d.; C. Eversdykde Jager, z.; J. van Oosten Traas, z.; P. Kloosterman de Koeijer, d.; C. Slabbekoom- Murre, d.; P. de Jagerde Leeuw, d.; K. M. Herselman Schouwenaar, z.; J. J. Bram- senVerhage, d.; C. M. Veer- hoekStevense, d.; I. Kole Rottier, z. Overleden: L. de Jager, 79 j.; C. M. Marcusse, 77 j. Getrouwd: C. Paauwe, 29 j. en A. Witte, 29 j.; A. Evers- dgk, 25 j. en J. Sinke, 25 j. J. Metz, 27 j. en P. Wileboer, 26 j.; B. van de Vrie, 28 j en A. Kloosterman, 26 j.; M. Schouwenaar, 28 j. en M. Ruis sen, 25 j.; J. Rottier, 30 j. en G. J. Gijzel, 28 j. WOLPHAARTSDIJK. Bevallen: C. M. van Loo Vleugel, z.; P. B. Krynsen— Nijsse, d.; W. Nieuwenhugse Verhoef, z.; J. M. Koole—Heij- stek, d.; B. KerkhoveFischer, d.; J. E. Schippervan Liere, z.; G. Leinsede Visser, z. Getrouwd: J. A. Linden- bergh, 29 j. en M. C. L, Kloet, 23 j.; A. C. Blok, 26 j.; en N. van der Weele, 21 j.; D. L. Verschuur, 26 j. en E. C. Lo- kerse, 23 j.; J. J. Bebelaar, 31 j. en L Legs, 30 j- Overleden: E. de Puyt, 83 1.; P. C. van de Linde, 8 j. DRIEWEGEN. Bevallen: J. Nyssede Krg- ger, d. Ondertrouwd: C. van Gessele, 30 j. en M. J. Leenman, 25 j.; C. van Oosten, 35 j. en J. J. Nieuwenhuize, 26 1.; A. Seho_tting, 30 j. en J. E. Ver- mare, 23 j. Getrouwd: P. de Kok, 32 j. en A. Krgger, 24 j. Amsterdamse beurs 11 Mei 12 Mei. N.I. Hand. B. 112% 115% Ned. Hand. Mü- 152 A.K-U. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr.' Fokker V Amst. Rubber H.A. Lijn Scheepv. U. H-V.A. Deli Mij Nederland 1939 Idem 1947 Idem 1938 15114. 167% 17014 102% 274 313 281% 31014 164 169 202 204 178% 181 22114 224%' 159 15914 100 100 99% 99%. 103% 10314 De handel op de effecten beurs te Amsterdam was over het geheel genomen van beperkte omvang, doch in enkele toonaangevende fond sen vonden toch behoorlijke omzetten plaats. De markt legde een goed weerstands vermogen aan de dag en de stemming was prijshoudend, waarbij verschillende fond. sen iets hoger waren dan Dinsdag. Reeds dadelijk bij de opening werden de meeste aandelen waarin onmiddellijk zaken werd gedaan iets ho ger genoteerd, doch reeds spoedig legden de koersen al- lerwege een kleine neiging tot inzinken aan de dag. Na dat zich aldus een kleine re actie had voltrokken gaf de markt weer bjijk van een flink recuperatievermogen en de koersen volgden een op waartse richting, terwijl te gen het slot op ongeveer het hoogste peil van de dag of n kleinigheid daar beneden werd gehandeld. De grootste belangstelling concentreerde zich wederom op de claims- Delimaatschappij, die bij een vorige slotprijs van om streeks 151 gulden werden ingezet op 147 gulden. Scheepvaartberlchten Vlissingen. aangekomen: de Ruyter v. Sas v. Gent. Ver trokken: de Ruyter n. Lü- beck- Gep. v. Antwerpen: Joh. Willem Friso n. Montreal, Wego n. Delfzijl. Orpheus n. A'dam, Lemsterkerk n. Bas- UIT DE VRIJDAG. „La Damnation de Faust" van Hector Berlioz wordt uitgevoerd door de Kon. Oratoriumver. en het Resi dentie orkest, o.l.v. Anthon van der Horst' (H. H 14.00). Het Omroepkamerorkest o. l.v. André Rleu speelt wer ken van Franse componisten: Lully, Grétzy, Franck en Piemé (H. H 21.) Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Symphonie-orkest; 10.30 Voor de vrouw; 11.20 Licht Or kestconcert; 12.38 Pierre Palla; 13 Nieuws; 14.20 Gramofoon- muzielc; 15 Ons volk in zgn dichters; 16 Jessie Matthews en Louis Bory zingen met orkest; 16.30 Tussen twaalf en zestien; 17 Orgelspel door Johan Jong; 17.20 Wij en de muziek; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strgdkr.; 19.15 Jan Vogel en zijn accor deonorkest; 20 Nieuws; 20.20 Het Amsterdams Vocaalkwar tet o.l.v. Drs. Arend Koole; Men vraagt... en wg draaien; 21.50 Op vleug'len van muziek; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Ochtendconcert; 9.35 School radio; 11 De Zonnebloem; 11.45 Gramofoonmuziek; 12.33 Het Orkest zonder, naam; 13 Nieuws; 14. „La Damnation de Faust"; 16.20 Busch-kwartet; 17.15 Lichte Russische Orkest werken; 18 Muziek van eigen bodem; 19.45 Pablo Casals, cello; 20 Nieuws; 21 Omroep orkest o.l.v. André Rieu; 22.20 Pianowerken van Fred. Chopin en Fr. Liszt; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 14 Mei- Zon: op 4.48, onder 20.25. Maan: op 9.05, onder 1-43- 14 Mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Ziori'tzee HOOG WATER u. -j-NAP u. NAP 5.23 2.01 5.53. 2.19 6.31 2.26 6.51 1.15 17.45 1.84 18.16 2.03 18.51 2.08 19.12 1.26 LAAG WATER —NAP u. —NAP 11.30 1.93 12.14 2.11 0.32 2.52 0.02 1.69 12.47 2.28 12.27 1.48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3