Kappie en het Olifanten-kerkhof Sport en wedstrijden AETHER Belgische toeristentrein van Brussel naar Terneuzen WALCHEREN Zuid-Beveland T uchtrechter T erneuzen KLANKEN Brusselaars en Gentena ren waren enthousiast over trip naar Zeeland. Een pracht trein Na door de N.S. grondig te zijn vernieuwd, is Zondag 9 Mei het baanvak Terneuzen Sas van Gent weer voor nor maal spoorwegverkeer open gesteld en de eerste trein, die dit traject weer bereed, mocht er zijn! Een prachtige trein, bestaan de uit 4c moderne ineenl opende toeristenrijtuigen, waaruit dank 7-U de vele en grote ramen een volledig uitzicht mogelijk is, en bezet door ruim 300 Belgische passagiers uit Brussel en Gent, stoomde als eersteling Zondag ochtend Sas van Gent binnen, wat vanzelfsprekend op dit anders zo stille stationnetje de nodige bedrijvigheid mee bracht. Ter verwelkoming van dit gezelschap waren hier na mens de N.S. de heren C. J. van der Dussen en L. F. Du- bols aanwezig. Na een zeer kort oponthoud werd de reis voortgezet naar Terneuzen, waar men om on geveer half tien arriveerde en waar een gepavoiseerde Tele- graafboot klaar lag, die de rei zigers naar Vlissingen bracht. Vandaar uit ging het met bus sen naar Middelburg, Westka- pelle, Domburg, Vere, Goes en Hansweert en zo weer met de zelfde boot naar Terneuzen en weer per trein naar België. BELGEN ENTHOUSIAST. Bjj terugkomst van het ge zelschap in Terneuzen hoorden we van de Belgische organisa toren van deze reis, dat zij ten zeerste voldaan waren over het verloop van deze eerste aldus georganiseerde trip. Het weer was schitterend geweest, men had de Schelde bevaren, de zee gezien, het dorre Walcheren en groene Zuid-Beveland bekeken en overal de grootst mogelijke medewerking ondervonden. Vooral roemden zij de houding van de Nederlandse douane, die onder leiding van haar in specteur Zuur uit Terneuzen, zo welwillend was geweest de passen- en deviezencontrole in de trein te doen plaats vinden, terwijl deze van Sas van Gent naar Terneuzen reed. Ook de correcte wijze, waarop deze contröle was gehouden, werd ten zeerste op prijs gesteld, zodat onze douane wel een zeer gunstige indruk op onze Zui derburen heeft gemaakt! Ook de deelnemers zelf wa ren ten zeerste tevreden. Wel hadden zij het erg vervelend gevonden, dat overal de win kels gesloten waren, maar on danks van dit in hun ogen grote, ongemak, mogen we gerust aannemen, dat alle vol- ge de nog op deze wijze te organiseren trips volgeboekt zullen zfln. Het staat trouwens nu reeds vast, dat op Zondag 23 Mei weer een dergelijke trein van Brussel uit zal rijden en dat in de maanden Juni- Juli zelfs een drietal treinen met énkel schoolgaande jeugd van maximum 18 jaar deze reis zullen maken. Al deze reisjes worden georganiseerd door de N.M.B.S., N.S. en de Telegraaf - boten. Middelburg ACHILLES NAAR WAGENINGEN Zaterdagmorgen 7 uur ver trekt de Middelburgse gym nastiekvereniging Achilles met 100 leden, onder wie de signaalafdeling, naar Wage- ningen, waar- men gedurende 3 dagen de gastvrijheid van de gymnastiekvereniging H B.S, zal genieten. De groep zal officieel op het gemeen tehuis worden ontvangen. 'sAvonds trekken beide gymnastiekverenigingen verge zeld door muziekcorpsen door de straten van Wageningen. Daarna wordt een openlucht spel opgevoerd en worden gymnastiekdemonstraties ge geven. Na afloop wordt Achilles een feestavond aan geboden in de grote zaal van Judeshof. Tweede Pinksterdag trekt men naar Arnhem, waar zal worden deelgenomen aan de Jubelfeesten van het K N. G.V. ZOMERAVOND- CONCERTEN. Binnenkort zal weer be gonnen worden met de zo populaire avondconcerten in de muziektent op het Molen, water te Middelburg, afwis selend te verzorgen door het •Middelburg's Muziekcorps Crescendo, Excelsior en O.N. D.A. In tegenstelling tot vo rig jaar zullen deze concer ten waarschijnlijk niet meer op Vrijdag-, doch op Woens dagavond gegeven worden, met uitzondering van de eer ste drie (op 21 en 28 Mei en 4 Juni) door het Middelburgs Muziekcorps. Op de verjaar dagen van Prins Bernhard en H. M- de Koningin zullen resp. door O.N.D-A. en het Middelburgs Muziekcorps ex tra concerten worden gege ven. MERRIE KEURING. Maandagmorgen werden onder vrij grote belangstel ling ^>p het Molenwater te Middelburg merries gekeurd voor opname in het keur- stamboek van de Kon- Ver. Het Nederlandse trekpaard. Dertig dieren werden goed en 26 afgekeurd. Afwezig 4. BLAUWE BLOEMPJES. De opbrengst van de ver koop van blauwe bloempjes ten bate van het Middelburgs Drankweercomité bedroeg 103-80. JUBILEUM PLUIMVEEVERENIGING. Zaterdagavond hield de Pluimveevereniging '„Mid delburg en omstreken" haar feestvergadering in het Schuttershof te Middelburg ter ere van het 25-jarig be. staan der vereniging onder voorzitterschap van de heer C. v. Nimwegen. Verschillen de sprekers voerden het woord en er werden bloe men en bloemstukken aange boden. Er werden enige mooie filmpjes vertoont en wel „Vogels in het nest", >JJe Hoenderhof" en ..Op de Boerderij". Vlissingen FEESTAVOND «DE ZEEUWEN". De voetbal- en atletiek vereniging „De Zeeuwen" gaf Zaterdag in het Concertge bouw te Vlissingen een club avond ter gelegenheid van het feit, dat de dames in de le en 2e afdeling Handbal het kampioenschap behaal den. In een kort openings woord wees de voorzitter der vereniging, de heer C- J. de Vin er op, dat dit reeds de 3e maal was, dat het eerste dameselftal hetkampioen schap behaalden. Aan de leidsters der elftal len werden bloemen aange boden, terwijl elke speelster een herinneringsgeschenk in ontvangst mocht nemen- Hierna werd op vlotte wiize door eigen krachten een aar dig programma afgewerkt. SPREEKUUR BURGEMEESTER VAN VLISSINGEN. De burgemeester van Vlis singen maakt békend, dat hij deze week verhinderd is zijn spreekuur te houden. DUIVENSPORT WEDVLUCHTEN. Dc vereniging van postdui- venhouders „De Luchtbode" te Souburg hield een wedvlucht van Quievrain uit (114 Km.). 1 C. Boogaard; 2 C. Boo gaard; 3 J. Meulmeester; 4 P. Babijn; 5 J. Minneboo; 6 J. Meulmeester; 7 J. Pransooi; 8 H. Cijsouw; 9 J. Hoogesteger; 10 M. Pothuizen. Zaterdag. 8 Mei hield de Noord-Bevelandse Postduiven vereniging „De Blauwe Doffer" een wedvlucht van Vilvoorde (B.) Afstand plm. 83 K.M. De uitslag was 1, 4, 6 VeVrburg te Kortgene; 2, 3 L. de Fouw, idem; 5 J. Sturm, Colijns- plaat; 7, 9 H. C. Noordhoek, Kat;: 8. A. Schuit, Kortgene; 10 A. Bouterse, Golijnsplaat. ,Zondag hield de vereniging van postduivenhouders „De Blauwe Doffer" te Hansweert een wedvlucht vanaf St. Quen- tin. De uitslag was: le en 24e P. Verschure, 2, 3, 7 en 23 D. <T. v. Ertvelde, 4, 15 en 20 Gebr. van Ertvelde, 5 en 9 M. Snoep, 6, 11 en 26 P. Wesdijk, 8, 14 A. de Klerk, 10 M. Krombeen, 12 en 18 Gebr. Smallegange, 13 J. van ^Leeu wen, 16 en 25 L. Stevens, 17 F. Rijsdijk, 19 Gebr. Domman- chet, 21 C. Zuidweg, 22 en 27 J. P. Theenaart. Goes GOESE HANDBAL- SUCCESSEN IN GOUDA. Op Hemelvaartsdag heeft de Goese handbalclub Hellas in het jubileumtournooi van de A.V. en H.V. Vlres et Celeritas uit Gouda gespeeld, welke ver eniging 20 jaar bestond. De Goese dames kwamen eerst uit tegen Krachtsport uit Leiden. Zg verloren met 51. In de Verllezersronde wonnen zQ echter van H.V.L. (Leiden) met 41 zodat zfl de derde prijs behaalden. De heren plaatsten zich door een 74 overwinning op H.V. L. (Leiden) in de finale. Zg speelden tegen de jubilerende vereniging en wonnen met 43. De eerste prgs, een pla quette, was daarmee in de wacht gesleept. De Zeeuwen hebben zich dus prima ge weerd. S.C.S. tfOES. Zaterdagmiddag hield de Studie Club Schilders „Luctor et Emergo" een bijeenkomst in de „Prins van Oranje". Als spreker trad öp de heer G. Francoys uit Apeldoorn, met het onderwerp: „de Schil der en de Kunst". Na uitvoerig te hebben besproken wat onder kunst ,moet worden verstaan, werden verschillende reproduc ties van kunstwerken behan deld. Met een overzicht van de verschillende kunstuitingen van de vroegste tijden tot heden werd deze leerzame middag besloten. De voorzitter van de S.C.S., de heer W. Wisse, sloot de bijeenkomst. I Yerseke. VOETBALWEDSTRIJD YERSEKE I—RAPEN BURG I 4—0. Direct na de aftrap wordt van beide kanten goed aange pakt en doen zich aardige mo menten voor. Hoewel Yerseke technisch de meerdere is, ge lukt het pas na 39 minuten spelen door een prachtig schot van midvoor Vette, de leiding te nemen 10. In deze stand komt voor de rust geen ver andering meer. Na de hervat ting komt Yerseke flink op zetten en na 13 min. maakt rechtsbuiten Nolet er met een formidabel schot 20 van. Na dit doelpunt komt Rapenburg opzetten maar de Yerseke- verdediging geeft geen krimp en weet goed stand te houden. Na 35 min. brengt Dronkers met behulp van een grote blun der van de overigens goed spe lende keeper er 30 van, waar na 5 min. later een der Rapen burg-backs de bal in eigen doel deponeert 40. Hiermede komt het einde van deze aar dige wedstrijd. Vooraf speelden de "Serseke- reserves tegen de reserves van Rapenburg welke wedstrijd eindigde in het voordeel van Yerseke. 62. Te. Yerseke zijn meer ver waterplaatsen aangewezen dan er nu zijn. Deze dienen o'm te zorgen, dat de vis van zand en slik gezuiverd wordt en dus schoner aan de markt komt. De handelaren zgn verplicht deze mosselen 2 3 dagen te laten staan, vóórdat ze voor de export af ge vist worden. 87. En zo vóer de Kraak na een poosje de haven uit, nagewuifd door Keizer Napoleon Sneeuwwit en zijn onder danen. „Het was toch wel een aardig reis je", vond Kappie. „Achteraf bekeken dan." „Ik vond er niets aan", zej de maat. „Allemaal onrust, ellende en ge varen- Ik heb geen minuut plezier ge had. Geef mij maar een gewone reis met de een of andere gewone lading of een gewone sleep. Het moet ge woon zijn. Geen negerkeizers en leeu wen en olifanten. Ik houd niet van die buitennissigheden, want die geven al leen maar ellende en narigheid. Maar dat wist ik van te voren alnie mand wil ooit naar mij luisteren.... eii m'n eksteroog bedriegt, me nooit!" „Goed", zei Kappie. „Dan zullen we er voor zorgen, dat-de volgende reis een gewone reis wordt Dan krijg jij ook eens je zin!" „Ik moet het eerst zien", zei de maat somber. „Goed! Maar trek nu een vrolijker gezicht, want nu zijn er geen gevaren meer. Voel je wel, hoe die oude „Kraak" loopt. Is het geen pracht- schip?!" Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: S. J. Hooijdonk den Boer, z.; J. F- van SchündelKuijs, d.; J. J. v. Ommerenvan Ham, z.; A- G. M- Visser—van den Brt»e- J. 'F. van BelleAdriaanse; ke, z; M. P. KatsScawn, z-; z.; E. EijkelenboomKip, d-; J. SmuldersSohier, d.; L H. J. de IonghAndré 'de la Porte, z.; E. H- D'Jong—Ot- ten, z.; A. H. FlipseBerre- voets, z.; H. H. A. Verhagen Kagenaar, z. Ondertrouwd: G. Scheers, 28 j. en E. G. de Kaart, 26 j-; W. Slawinski, 36 j. en M. Nieuwenhuijze, 40 j.; J. P- Jonkman, 22 j. en L- Dinge- manse, 19 j.; E. C. Th. Bi. schoff. 37 j. en W. C- H. A- Leroy, 28 j. Getrouwd: L. Verhagen. 32 j. en E. R. Vijgeboom, 24 j-: L. J. van Elzelingen, 26 j- en H. M. Scheurs, 25 j.; F. Ka mermans, 24-j. en P. L. Abra- hamse, 21 j.; C- Rolandus, 22 j. en N. Nieuwenhuijze, 18 j- Overleden; M. Korver, 83 j., wedn. van H. Huising; J. J. van Soelen, 60 j. echtg. v. A. Talmon- RILLAND. Geboren: W. C. M. Bergs de Jager. •Getrouwd: J. de Jonge, 38 j. en JT. A. van Baal, 41 j. Ongpprijsde artikelen. De tuchtrechter hield zitting te Terneuzen. E. de S. te Sas van Gent verscheen als le verdachte voör de balie. S. had een inboedel verhuisd en daarbij niet de juiste prijs in rekening ge bracht. De verhuizing was via Breskens geschied en niet via Perkpolder, terwijl de prijs be rekend was over Perkpolder, aldus verdachte. De Tucht rechter legde een boete op van 40.—. A. v. H. te Terneuzen had bomen op stam voor te hoge prijs verkocht. Verd. gaf het feit volkomen toe, maar beriep zich op onwetendheid, een punt waar de verdediger Mr. Wa- beke te Terneuzen eveneens op wees. Mr. W. bracht in het verweer tevens naar voren, dat het prijsverschil door v. H. te rugbetaald had en dat deze voor het rooien reeds 20. boete had gehad. Boete 25. De kopers van deze bomen C. J. S. te Clinge en G. C. L. Z. te St. Jansteen hadden h.i. de bomen niet gekocht, maar een zgn. „voorschot" verstrekt. Beiden kregen een boete vare 50.—. eeuwse nippen De Emmabloemcollecte heeft te Nisse 37.89 opge bracht. De collecte voor de ten. toonstelling vaji de Ned. Vrouw heeft te Iloedekens- kerke 257-30 opgebracht, 157-00 op .Hoedekenskerke en 100 30 op Kwadendanr me) Te Baarland is bijeen ge bracht 77.20 en te Oudelan- de 110.70, ATHLETIEK Wedstrijdprogramma voor 1948. Nu binnen enkele weken het athletiekseizoen ook in Zeeland weer gaat- beginnen, is het Zeeuwse programma en dat "der wedstrijden, waar bij de Zeeuwse athleten be trokken zijn, weer opgesteld- Voor zover dit nu reeds bekeken kan worden, staat de Zeeuwse athletiek er dit seizoen veel beter voor dan in de voorafgaande na-oor- ilogse jaren het geval was. De centi-ale training te Oostka" pelle is immers geen overbo dige luxe geweest, terwijl de prestaties, die de athlelen 0p de diverse veldlopen hebben geleverd, een belofte voor de toekomst inhouden. Het programma voor het seizoen-1948 luidt als volgt: 23 Mei: Propaganda.veld loop te Schoondijke (Mara thon); 6 Juni: Propaganda- baan wedstrijd te Groede (District): 12 'Juni:. Regiona le wedstrijd te Middelburg (E-M.M.); 20 Juni: Interre gionale wedstrijd te Vlissin gen (Marathon); 27 Juni: Trialmeet tyssen Pro Patria West Brabant en Zeeland te Rotterdam; 4 Juli: Junio. ren wedstrijd en diverse se nioren estafettes te Vlissin gen (Marathon); 11 Juli: le deel Zeeuwse kampioen schappen; 18 Juli: Zeeuwse ploeg tegen 6 buitenlandse B ploegen, w.o- België. Luxem burg (Den Haag); 25 Juli: 2e deel Zeeuwse kampioen schappen: 1 Aug: B.kampi oenschappen te Leiden; 22 Aug: AntwerpenZeeland; 29 Aug.: 5 Districten-ontmoe ting te Deventer; De week van 4 tot 11 Sept. is vrij ge houden, omdat dan de Vlis- singse athleten hun trip naar Scarborough maken: 18 Sépt-: Zeeuwse clubkampi oenschappen te Middelburg (E.M.M.); 26 Sept.: Interna tionale Boulevardloop. te Vlis singen (Marathon); 2 Ooi- Singelestafette te Midotl» burg (E.M.M.): 9 Oct.: E§t#- fette dwara door Vlisiiagen (Marathon). Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen Margrieta van Antwerpen; Sleepb. 'Maas' uit zee; Prins Bernhard v. Antwerpen. Vertrokken: Margrieta n. Kopenhagen; Prins Bernhard n. Londen. Gepasseerd n. Antwerpen: Orpheus v. Cadiz; Helios v, Blanca Holm; Limburg v! Tynemouth; Audacia v. Rot terdam; Prima uit zee; Att v. Londen. Gep. v. AntwerpenHoop n. Amsterdam; Berkel n zee; Jacob Voorburg n. Rotter dam; Niewaal n. Londen; - At lantic n. Poole. VOOR ZONDAG- Ter inleiding van het wed strijdseizoen organiseren 'dp athletiekafdelingen van Ma rathon en De Zeeuwen haar jaarlijkse onderlinge wed strijden thans gezameliik op Zondag 16 Mei, op het ter rein bij de Keersluis te Vlis singen. Behalve verschillende loop- en sprinenummers staan o a enige afdelingsestafettes op het programma. WIELRENNEN RONDE VAN IJZENDIJKE Op 18 Mei wordt de tiende kermiskoers voor amateurs in IJzendijke verreden over 100 km. Vele bekende Neder landse en Belgische renners verschijnen hier aan de start. KORFBAL. UITSLAGEN VAN WEDSTRIJDEN OP 8 MEI- le kl.: LuctorMadjoe 1 1—2; B-K-C—Swift 1 1—6: Vios 1Seolto 1 02. 2e kl. A: S.S-S—S-LW. 3— 1. 2e kl. B: ScampoliZee- landia niet bekend; Togo 2 Eendracht 03- 3e kl- A: Olympia—V.ZO- D. 1—0; V-K-V- 2—Top 1—3- 3d kl. B: Dios 1—Dos 1—0: Tjoba 2Dios. 2 01- 3e kl- C: W.tyS—Ivo 4-M). 3e kl. D: GroedeA-K C uitgesteld wegens afwezig heid van scheidsrechter: K W.B.—Madjoe 2 23: Forlu naSwift ,3, Swift 3 niet op- gek. SWIFf NAAR GENT. Zaterdag voor Pinksteren worden geen wedstrijden ge speeld- Eenige Zeeuwse eerste klas sers doen met Pinksteren mede aan serie*wedstrijden elders. Zo gaan Togo, Madjoe en Volharding naar Dordrecht OP Tweede Pinksterdag, ter wijl Swifteen vierdaags be zoek gaat brengen aan de (cabine Wlnkelgalorö); vereniging Geada te (tent. fwraoaa MO, A. de J. te Terneuzen had voor het vervoer van vracht niet de juiste prijs berekend. De J. beriep zich op het feit, dat de afzender nietr het juiste aantal kg. aan vracht op de vrachtbrief had vermeld, wat verwarrend gewerkt had. Ver dachte kreeg een waarschu wing eveneens als zijn compag non A. F. te Hoedekenskerke. L. J. M. S. te Hulst had zijn kleinhandelsprijs niet vermeld op zijn facturen. S. bracht naar voren, dat een circulaire blijk baar niet op de afdeling boek houding terecht was gekomen en dientengevolge nagelaten was de prijzen te vermelden. Boete 30. ONGEPRIJSDE ARTIKELEN. E. A. v. D. te Hulst was eveneens nalatig gebleven met het vermelden van de klein- handelaarsprijs op zijn factu ren. Boete 30. H. B. R. te Eede verkocht diverse huishoudelijke artike len boven de consumentenprijs. R. moest, naar hij zeide, steeds naar Holland om deze artike len te kopen, daar de fabrie ken niets afleverden. De reis kosten had hij in de verkoops prijs verwerkt. Boete 20. A. L. de V. te Terneuzen was ten laste gelegd het verwerken van verf en daarbg het in reke ning brengen van te hoge prij zen. De V. ontkende het feit volkomen en zeide iemand me de gebracht te hebben van de Vakgroep, die ev.eneehs zijn boeken had nagezien. Deze ge tuige verklaarde inderdaad de boeken'van verdachte nagezien te hebben en dat wellicht ver gissingen waren gemaakt met de soorten verf. De Tuchtrech ter hield deze -zaak voor nader onderzoek aan. „SCHOONMAAK". M. M. te Axel was nalatig geweest met het prijzen van zijn artikelen. Natuurlijk kwam ook deze verdachte met „we maakten de boel juist schoon". Boete 15.—. A. A. de K. te Bveskens was hetzelfde feit tenlaste gelegd. Hij werd bg verstek veroor deeld tot 25.boete evenals K. A. S. te Groede die jenever te duur had verkocht. Boete resp. 20.en 50. Officiële Publicaties GEMEENTE VLISSINGEN. BAD-EXPLOITATEE. B. en W. van Vlissingen ma ken bekend, dat de opening van de zee- en zonnebaden en het strandstoclenterrein is be paald op 15 Mei a.s. Vlissingen, 12 Me.i 1948. BADBEDRIJF. B. en W. .van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor het badseizoen 1948 de volgende tarieven, met in begrip van omzetbelasting, zuilen gelden: Abonnementskaart voor .één persoon 7.—. Abonnementskaart voor meerdere leden uit één gezin, I. mits cën seizoenkaart is geno- men 5.- Abonnementskaart voor kin- deren tot 14 jaar 5. Maandkaart voor één persoon I 3.75. Maandkaart voor kinderen tot 14 jaar 2.50. Badkaart voor één bad 0.30. Badkaart voor één bad voor kinderen tot 14 jaar 0.20. Kaart voor 10 baden 2.50. Kaart voor 20 baden 4.75. Abonnementskaart omnibus Koor Abonnementskaart omnibus voor kinderen beneden 14 jaar 3.—. Maandkaart omnibus voor één persoon 2. Maandkaart omnibus voor kinderen beneden 14 jaar 1.25. Badkaart voor één bad (om nibus) 0.15. Badkaart voor één bad (om nibus) voor kinderen beneden 14 jaar/ 0.10. Huur voor badgoederen. Huur van een zwembroek 0.20. Huur van een handdoek 0.20. Huur van een badcostuum 0.30. Huur van een badmuts 0.20. Voor het huren van' badgoe deren moet een cautie ad 5. pér stuk worden gestort. Tarief voor de zonnebaden. De prijzen zijn geheel gelijk luidend aan die der zeebaden. De bad-abonnementen en badkaarten zijn niet geldig voor het zonnebad; voor het gebruik van badstoelen moet afzonderlijk worden betaald. Tarief voor het huren en op bergen van cano's. Huur voor een éénpersoons cano 0.60 pe ruur of korter. Huur voor een tweepersoons cano 0.80 per uur of korter. Voor het opbergen van een cano 7.50 per seizoen. Tarief voor de strandstoelen en parasols. Voor het gebruik van een standstoel wordt 15 cent per uur of gedeelte daarvan gehe ven. Dagkaarten (behalve 's Zon dags) worden afgegeven voor 50 cent. Halve dagkaarten gedurende de voormiddag tot 1 uur n.m. (van 1 uur namiddag tot slui tingsuur) 35 cent. Voor het gebruik van een strandparasol wordt 20 cent per uur of korter en 0.75 per dag geheven. Abonnementen en badkaar ten worden afgegeven onder de volgende voorwaarden: le. dat bij langer gebruik van een badcabine dan 40 mi nuten voor ieder kwartier of gedeelte daarvan 0.20 extra moet worden betaald; 2e. dat baders, die zich naar het oordeel van het badperso- neel, te ver in zee wagen en op sein van dat personeel niet onmidellijk terugkeren, de ver dere toegang tot het baden wordt ontzegd, zonder terug betaling van eventueel betaal de bad- of abonnementsgelden. Kinderen, beneden 10 jaar, worden zonder geleide niet op het badstrand toegelaten. Vlissingen, 12 Mei 1948. DRANKWET MIDDELBURG B en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Pieter Vogel, wo nende te Middelburg, om een volledige vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein voor de benedenver dieping van perceèl Lange Noordstraat 34 te Middelburg. Binnen twee weken na he den kan ieder tegen het ver lenen van deze vergunning schriftelijk bezwai^n bij hen indienen. Middelburg, 5 Mei 1948. VOOR IMPORTEURS VAN I NU.S. DOLLARS TE BETALEN GOEDEREN. De centrale dienst voor in- en uitvoer deelt mede, dat als tijdelijke maatregel en met ingang van 26 Mei a.s. in verband met de technische uit voering van de „Marshall hulp", naast de reeds gebrui kelijke documenten bij de In klaring" van het overwegend deel van in U.S. dollars in het •buitenland gekochte goederen nog verdere bescheiden bjj de douane moeten worden inge diend. De inklaring zal worden ge weigerd, indien deze beschei den niet worden overgelegd. Een circulaire met nadere aan wijzingen is bij de centrale dienst voor in- en uitvoer te verkrijgen. Voor goederen, welke reeds zgn ingeklaard na 3 April j.l., zullen bovenbedoelde verdere bescheiden door de C.DJ.U. alsnog bg de betrokken impor teurs worden opgevraagd. 113 112% 150% 152 168 16^% 180% 276% 274 311% 313 166% 164 201% 202 177% 178% 227 221% 158 159 100 100 99% 99% 103% 103% Amsterdamse beurs 10 Mei 11 Mei N.I. Hand. B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubber H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. Nederland 1939 Idem 1947 Idem 1938 Na de zeer flauwe stemming, die de fondsenmarkt gisteren heeft ten toon gespreid, en waarbij de omvang der affaire voor aandelen 1.7 millioen gul den bedroeg, viel Dinsdag een herstel te constateren. De ope ning was althans over de ge hele linie befèr, maar na de eerste tape bleek reeds, dat met dit hogere peil iets te ver gegrepen was, zodat een reac tie volgde, waarbij evenwel het peil -van Maandag nog goed gehandhaafd bleef. Van een belangrijk herstel was dus geen "sprake, rngar de onder toon van de markt was iets opgewekter. Waar vorige maand de Europese politieke situatie de beurs nogal eens in ongunstige zin heeft beïnvloed, is de markt thans kennelijk niet ongevoelig voor de facto ren van ontspanning, die zich de laatste weken op politiek terrein hebben vertoond en waardoor met name een gro ter vastberadenheid ten aan zien van een ecopomische ver sterking van West-Europa mede'dank zij het- in werking treden 'van het plan-Marshall tot uiting is gekomen. DONDERDAG. Het Radio Philharmonisch Orkest speelt werken van Beethoven, Mendelssohn en Brahms. Van de laatste 'wordt uitgevoerd Concert voor viool en orkest. Solis ten Nicholas Roth en Carel. van Leeuwen Boomkamp (H. I 20.15). Hilversum I: 7-en 8 Nieuws; 8.45 Reginald Keil, klarinet met het Londens Philh. Orkest; 10.35 Sol Hoopi en zijn Ha waiian ensemble; 11 Operette melodieën; 12.38 André de Raaff, piano, Jacques Schutte, orgel; 13 Nieuws; 14.20 Solis ten concert; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Tussen vier en vgf; 17 Kaleidoscoop; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Nieuws; 20.15 Het Radio Philh. Orkest; 21.15 Lucas Hochstrasser, hoorspel; 23 Nieuws; 23.1524 Film- en operette-fragmenten. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Het Don Kozakkenkoor; 10.45 Koraalbewerkingen van Nederlandse organisten; 11 De Zonnebloem; 12.03 Het orkest van Klaas van Beeck; 13 Nieuws; 14 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-Orkest; 14.30 Light Opera Company; 15 Pianorecital d. Alice Heksch; 15.30 Busch Strijkorkest; 17.30 Dubbel-Vier o.l.v. Alex Schel- levis; 18 Ensemble Lachman; 19.30 Het actueel geluid; 19.55 Het Bach-koraal; 20 Nieuws; 22.35 Strijkorkest met solisten o.l.v. Boyd Neel; 23 Nieuws; 23.15 Werken van Hans de Bock; 23.4524 Rustige avond klanken. ZON EN MAAN. 13 Mei. Maan: op 7.46, onder 0-55. Zon: op 4-50, onder 20.24. 13 Mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zlarlkzso HOOG WATER u. +NAP u. +NAP 4.33 2.02 5.01 2.19 5.44 2.27 6.05 144 16.56 1.92 17.28 2.09 18.08 2.16 1&20 1.31 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 10.45 2.Ö5 11.27 2.23 12.03 2.38 11.32 1.54 23.15 2.18 23.48 2.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3