De aanmelding voor de reserve-politie Kappie en het Olifanten-kerkhof AETHER PREDIKBEURTEN KLANKEN Sport en wedstrijden r Zuid-Beveland Walcheren. Jl-genda Mysterie Commissie voor Instituut „Steun wettig gezag" samengesteld. Diverse regelingen, Inzake de toetreding tot de reserve rijkspolitie, de natio nale reserve van de Kon. Landmacht of de reserve grensbewaking van het wa pen der Kon. Maréchaussée is bepaald, dat leeftijdsgren. zen in acht genomen zullen worden. Voor de reserve rijks- en gemeentepolitie ko men in aanmerking perso nen, voor zover zij niet mili tair dienstplichtig zijn, van 21 tot 65 j-, voorzover zij wel gewoon dienstplichtig zijn van 28 tot 65 jaar. Voor de nationale reserve komen in aanmerking perso nen van 21 tot 50 jaar, offi cieren tot 60 jaar), voor de reserve grensbewaking per sonen van 21 tot 60 jaar; in beide gevallen moet men tenminste 6 maanden in mi litaire dienst zijn geweest, met uitzondering van hen, die behoren tot de lichting 1945 en jongere lichtingen. AANMELDING. Voor de reserve gemeente politie kan men zich aan melden bij de burgemeester. Hetzelfde geldt voor de re serve rijkspolitie en voor de reserve grensbewaking, met dien verstande, dat men zich ook kan vervoegen bij de groeps. of districts-comman dant der rijkspolitie of de dichtsbijzijnde brigadecom mandant der Kon. Maré chaussée. Bij de reserve grensbewaking hebben voorrang, die vroeger reeds bij de Kon. Maréchaussée of het korps politietroepen ge diend hebben. Voor de natio nale reserve dient men zich eveneens bij de burgemeester te melden. 4 Terzake van de aanneming als vrijwilliger wordt een verbandakte opgemaakt- De 'toegelaten vrijwilligers wor den individueel opgenomen in het normale verband van de politie en het leger. INSTITUUT- De leiding van het „Insti tuut steun wettig gezag" be rust bij een nationale com missie, welke voor de eerste maal is samengesteld uit de volgende personen: J. J. W. Boerrigter, luit.-generaal b- d.; L. F. Duymaer van Twist, G- W. Eisma, E. Fuld, S. de Groot, mr. H. B. S. Holla, E. P. van Iperen, kolonel bd„ J- W. Klein, E. Kupers, A. D- Laman Trip, H. D. Louwes, Jos- H. Maenen, H. Molen dijk, M. A. Reinalda, gene raal b-d. I- H. Reynders, mr. A. B. Roos jen, L. Scheepstra, P. Scholten, ir J- B. G. M. Ridder de van der Sehueren, res- kolonel Jbr. P- J- Six, mr. D. U- Stikker, J. Tuin, E. A. Vermeer. Behoudens uitzonderingen zullen aan de vrijwilligers van rijks- en gemeentepoll-' tie die niet reeds eerder een rang hebben bekleed bij de beroepspolitie, voorlopig al leen de lagere rangen wor den toegekend. De vrijwilligers kunnen uiteraard alleen in werkelij ke dienst optreden na daar toe door de bevoegde autori teiten te zijn opgeroepen. Het optreden van de vrij willigers van de reserve ge meentepolitie blijft in begin sel aan de plaats van inwo ning gebonden. De vrijwilli gers der reserve-rijkspolitie zullen bij voorkeur niet bui ten hun gemeente en in be- girfsel niet buiten het bewa kingsgebied van de groep, waarin de gemeente hunner inwoning gelegen is, optre den. Het optreden van de vrijwilligers der reserve grensbewaking is in beginsel gebonden aan het bewakings gebied van de brigade, waar in hun woonplaats gelegen is. BELONING- De beloning voor optreden in werkelijke dienst bij de reserve rijks- of gemeentepo litie is als volgt: reserve wachtmeester/agent 1, re serve wachtmeester le kl/ hoofdagent 1.10, reserve op perwachtmeester/brigadier 1-20, reserve adjudant 1.50, reserve officier 2e kl.' ambtenaar 3e kl. 1-60, re. serve officier le kl./ambte- naar 2e kl. 1.70, reserve dir. officier 3e kl'/ambtenaar le kl. 1.80, reserve hoofd ambtenaar 3e kl. 2, alles per uur. De beloning wordt toege kend naar het aantal uren, gedurende welke werkelijke politiedienst is verricht. Bij de reserve rijks- en ge meentepolitie wordt voor op leiding geen beloning toege kend. De vrijwilligers van de na tionale reserve en» de reserve grensbewaking ontvangen, voor zover zij 24 uur of lan ger onafgebroken in werke lijke dienst zijn een vergoe ding per etmaal, variërend van 6-5Ö tot 10 per dag Officiële Publicaties DISTRIBUTIEDIEN ST 'S.HEER-ARENDSKERKE Uitreiking toeslagkaarten en zeep voor bijzondere arbeid. De uitreiking van toeslag- kaarten en rantsoenbonnen zeep voor bijzondere arbeid zal voor de 6e en 7e periode op de gebruikelijke wijze ge^ schieden van 10 t.m. 22 Mei 1948. Na-uitreiking te 's-Heer Arendskerke op 26 Mei 1948. ZEEP VUILE ARBEID, MIDDELBURG- De Directeur van de Distri. butiekring Middelburg maakt bekend, dat artsen, tandart sen, vroedvrouwen, .wijkver pleegsters, sociale gezinsver zorgsters, melkers enz. voor de 6e en 7e periode 1948 we derom een formulier MD 23351 voor het aanvragen van extra zeep kunnen afha len en indienen. Deze formulieren zijn tot en met 22 Mei a-s. verkrijgbaar bij het kringkantoór Dam 43, lokaal 4, loket I en bij de Agentschappen- Alkmaarse vergiftigingszaak. De Alkmaarse rechtbank veroordeelde Dinsdagmorgen de beide verdachten uit de ge ruchtmakende vergiftigings zaak te Hoogwoud, de 25-jar. S. V. en de 30-jarige chauf feur H. de G. wegens moord op Jacob Heida, de echtgenoot van de eerste verdachte, die zij vergif ln het eten hadden toegediend, tot 20 jaar met aftrek van preventieve hech tenis. Kippenvoer niet vrij van distributie. In de pers is een bericht ver schenen, als zou ir. J. P. Tuk ker, directeur van het bedrijf schap voor pluimvee en eieren, op een te Deventer gehouden lezing gezegd hebben, dat het artikel kippenvoer binnenkort zal worden vrijgesteld van dis tributie. Met nadruk wordt er door het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening op gewezen, dat dit vooralsnog zeker niet in het voornemen ligt. 82. Kappie haalde één der touwen van de boom af en de olifant zat er be langstellend bij te kijken. „Nu eens zien of mijn plan lukt", dacht Kappie. „Een zeeman moet nu eenmaal gevaren trotseren, anders is hij geen goede zeeman!" Hij deed het touw om de nek van de olifant heen, die dit heel gewillig toe liet. Keizer Napoleon Sneeuwwit en de maat keken angstig over de verschan sing heen. „O, o, o," kreunde de Keizer. „Arme Kappieteintje niet lang meer zal leef. Die beessies hem opeten zal! Arme. arme kapieteintje Maar de olifant bleef vriendelijk gestemd en toen Kappie blazend op zijn feesttoeter voor hem uitliep, volgde hij blij. En ook de leeuwen schenen daar plezier in te hebben. Het gevolg van dat alles was, dat de Kraak in beweging kwam en tegen de stroomversnelling opvoer! Het plan van Kappie leek te lukken! Ned. Herv. kerk. Goes: 9.30 ds. Boerlijst; 's-Heer Abts- kerke: 9.30 ds. Strating; 's- Heer Arendskerke: 10 ds. v d. Waa; 's Heer Hendrikskin deren: 10 ds de Roos; Kloe. tinge: 10 ds. Elderenbosch; Wilhelminadorp: 10 ds. Nut- be.y; Wolf aartsdijk: 10 ds- Metselaar: Borssele; 10 ds- Vrijlandt; Driewegen: 9-30 ds- Das: 's-Gravenpoldor: 9-30 ds- Kluiver; 's-Heerephoek: geen dienst: Heinkenszand: 10 ds. Renting; Hoedekenskerke; 9-30 ds. Hulsbergen: Nieuw- dorp: 10 ds. v. Émpel; Nisse 9 30 ds. Lely; Oudelande: 9-30 ds. Heiimans; Yerseke: 11 de hëer de Zwart. Gereform. kerken. Goes. 10 drs- Stam; Wolfaartsdijk: 10 ds. v. Heiningen; Borsse le: 10 leesd-; Driewegen: 9-30 ds. Tiemersma: Nieuwdorp: 10 ds- Beukema: Kapelle: 10 ds. v. d. Leek: Yerseke: 9-30 ds- Booy- Gereform. kerk ex art. 31. Goes: 10 cand- van R iet. Geref- gemeente. Wolfaarts dijk; 9-30 stud, van Gils, 2 leesd-: Borssele: 2 stud- v. Gils: Yerseke: 9.30 ds- v- Struyvenbërg- Vrij Evangelische gemeente» Goes: 9-30 ds- Karelse: Yer seke: 10 ds Timmer. Ned. Herv. gemeente. Big- gekerke: 10 ds- Witteveen; Domburg: 9-30 ds- v 'Wil- lemswaard; Gapinge 9 ds- de Boer; Koudekerke: 10 ds- Hartjes; Middelburg Oost kerk: 10 ds. de Vries- Nieuw- en St- Joosland: 10 ds. v- Woerden: Oostkapelle: 10 ds- Richard; Ritthem: 10 de heer Barnhard; Seroosker. ke: 10 ds- v- d- Wind: St Laurens: 10 ds- Keijzer; Vlis singen: St. Jacobskèrk 10 ds- Visbeek; Souburg: 9:30 ds. Spijkerboer. Vrouwepolder: 11 ds. de Boer; Westkapelle* 9 30 ds- Oosthoek; 't Zandt: 10 ds- var- Dij 1; Zoutelande: 9-30 ds Aalbers- Geref. kerk Arnemuiden ds. Veldhuijzen: Domburg: 11 ds. Scheele; Gapinge: 8-45 ds- van Wouw; Grijpskerke: 9-30 ds- Dprst; Koudekerke: 10-15 ds- Veldkamp; Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 dr- Oüsso- ren; Oostkapelle: 10 ds- Dee- nik; Serooskerke: 10 ds- van Wouwe; St- Laurens: 10 ds. Boon; Veere: 9-30 ds- Streef kerk: Vlissingen: 9-30 ds- Hindriks; Vrouwepolder: 11 ds- Deenik: Westkapelle: 9.30 ds. Scheele; 10 ds. v. d. Berg. Gereformeerde kerk ex art. 31 Middelburg: 9 ds- Sollie- Gereformeerde gemeente. Oostkapelle: 10 leesd.; West kapelle: 11, leesd. Christelijk Gereform. kerk- M'burg: 10 ds- Rijlcsen; Vlis singen: 9.30 ds- Slofstra- DOKTERSDIENSTEN HEMELVAARTSDAG. Te Vlissingen is voor spoed gevallen fe bereiken dokter Grippeling. Badhuisstraat 121. tel. 50- Te Middelburg: Dokter C- F. Frumeau, Groenmarkt 17. tel. 2635- De 29-jarige van der Neut| en de 29-jarige Gombert. werden overeenkomstig de eis tot de doodstraf veroor deeld. Een derde kreeg le venslang WOENSDAG. Goes. Schuttershof: Bal; Gro te Markt: Concert ,Jio- sanna". DONDERDAG. Goes. Schuttershof: Bal; Wei de de heer Karelse: Zangconcours; Pp pers dag. WOENSDAG. Middelburg. Schuttershof: Bevrijdingsbal, 81 uur; Electro Theater: Walvis in zicht. 3.30, 7 en 9-15 u- DONDERDAG. Middelburg. Sportterrein: Korfbalseriewedstrijden 9.3O5-30; Schuttershof: Dansen, 812 uur: Elec tro Theater: Walvis in zicht. 3-30, 7-en 9-15 uur. WOENSDAG. Vlissingen- Bellamypark: Concert; „Ons Genoegen" 8 uur; Concertgebouw: Bal 812 u.: Alhambra: Operetteliefde 7 en 9 u Luxor: Het doornige pad 7 en 9 u- DONDERDAG. Vlissingen. Alhambra: Ope retteliefde 7 en 9 uur: Luxor: Het doornige pad 7 en 9 uur- Amsterdamse beurs 3 Mei 4 Mei. N.I. Hand. B. 122%'121% Ned Hand. Mij. 154 152% a.k:u. 173 172% Calvé 188% Ned. Ford Unilever 282% 286% Kon. Petr. 330% 328% Fokker V 190 Amst. Rubb. 181% 182 H.A. Lijn 213 210 Schëepv. u. 187% 187 H.V.A. 248 244% Deli My. 218% 212% Nederland 1939 100 100 Idem 1947 99% 99% Idem .1938 103% 103% Met twee vacantiedagen voor de boeg had de effec tenbeurs een ongeanimeerd verloop, aangezien geen fac toren met enige stimulerende invloed aanwezig waren. Ko pers en verkopers hielden zich op de achtergrond en de koersen ondergingen dienten gevolge niet veel verande ring en bewogen zich meren deels rondom het vorig ni veau, terwijl de affaire wei nig te betekenen had. De omzetten blijven tot een vrij wel constant bedrag beperkt, en bedroegen wederom nau welijks *1% millioen gulden voor aandelen en nauwelijks 3 millioen gulden voor obli- gatiën. UIT DE HET FEUILLETON Tjeerd Adem* van de Prinsengracht 43 HOOFDST "K X. Waar was U? „Meneer vraagt wie U is en waarom U meneer wenst te vspreken?" vertelde een rood harig klerkje, nadat hij de in specteur een kwartiertje in een kleine kamer had laten wach ten. „Inspecteur Beekman van de Amsterdamse politie, zoals ik straks ook al gezegd heb. Zeg maar, dat het over een familie kwestie gaat." Het klerkje verdween en kwam vijf minuten later terug met het verzoek hem te willen volgen. Hij liet de inspecteur, na een kort klopje op een verveloze deur, in een kaal vertrek, waarin een man van omstreeks vijftig jaar achter een schrijf tafel zat. Het was een mager manne tje met een muizengezichtje, die de ihspecteur schichtig aan keek en met een kort hange- baar naar een stoel wees. „Waaraan heb ik Uw bezoek te danken, Inspecteur?" Inspecteur Beekman legde kort en duidelijk het doel van zijn komst uit. Hij had opge merkt, dat de heer Harting zijn bezoek blijkbaar allesbe halve aangenaam vond en een instinctief gevoel van wan trouwen maakte zich van hem meester. Noch het kantoor, noch de directeur maakten dp hem de indruk, dat hrj zich hier in de zetel van een onderneming bevond, waarin hij bij voor keur zftn geld zou willen ste ken. Het zag er allemaal even kaal en armoedig uit en het mannetje, dat met een onge schoren gezicht achter zijn schrijftafel zat had met zijn knipperende oogjes iets van 'n rat, die zich door foxhonden beloerd voelt. „Zo, zo, U wilt dus weten waarom ik mijn arme neef heb verzekerd. Moet ik dat mis schien als een bewijs van wan trouwen opvatten?" „Dat kunt U zelf beoorde len," zei de inspecteur. „Ilc heb alleen mijn opdracht uit te voeren. Ik zou zeggen, het kan U alleen maar aangenaam zijn als U ziet, welke moeite de politie zich getroost om het raadsel van de dood van Uw neef op te lossen." „O, zeker,'natuurlijk," mom pelde de heer Harting met weinig overtuiging. „Wacht, ik zal even mijn boeken pak ken." Hij slofte naar een muurkast en haalde er enkele dikke boe ken uit, welke hij opensloeg en doorbladerde. „Juist, hier heb ik het. Ik verzekerde myn neef enkele jaren geleden voor een bedrag van vijftig duizend gulden." „Bij welke maatschappij „Bij de maatschappij waar van ik directeur ben natuur lijk, de „Eerste Rotterdamse Verzekerin gscombinati e." „Waarom deed U dat?" „Pardon, mijnheer de in specteur, daar heeft U niets mee te maken." „Dat zult U wel ondervin den als U mij een paar een- voudigè inlichtingen weigert. U behoeft me natuurlijk niet te antwoorden als U dat lie ver niet doet, maar U kunt er zeker van zijn, dat het U dan door iemand anders ge vraagd zal worden en mis schien in een minder rustig on derhoud dan het onze." De heer Harting zuchtte als een man, die zich verongelijkt voelt, maar geen kans ziet zijn rechten te laten gelden. „Als U het dan weten wilt Kijk, ik heb veel van mijn zif ter gehouden.'.... en ik ben.. laat ik het maar eerlijk zeg genniet altijd een goede en hulpvaardige broer voor haar geweest als zij in finan ciële moeilijkheden verkeerde. Maar de arme jongen, die nu zo noodlottig aan zijn eind is gekomen, heb ik laten stude ren op voorwaarde, dat hij mij het geld later terug zou beta-- len. Wij zijn van eenvoudige afkomst, inspecteur, en ik stel de er een eer in een man van aanzien van hem te maken. Hij is altijd een zwakke jongen geweest en ik heb aan de mo gelijkheid gedacht, dat hij plotseling zou overlijden. Dan zou ik al het geld, dat ik aan zijn studie heb uitgegéven kwijt zijn. Vandaar, d^: ik hem zo hoog verzekerde, dat ik bij zijn overlijden het hele bedrag weer terug zou kunnen krij- gen." „En nog veel meer, zei de inspecteur scherp. „Och, meneer, waarom niet, als ik hem toch verzekerde." „Omdat het de premie node loos hoog maakte en omdat U geen enkele zekerheid had, dat Uw neef vroeg zou sterven. Wat zou er gebeurd zijn wan neer Uw neef was gaan trou wen „Dat* maakte geen verschil." zei de heer Harting. „Is U vol daan, inspecteur?" De heer Beekman haalde zijn schouders op. Voldaan was hij allerminst, maar wat viel er tegen de mededelingen van deze man aan te voeren. Het zag er alles zeer onlogisch uit, maar de man, die daar tegenover hem zat kon een zonderling zijn en er was geen enkel bewijs, dat hij bij de misdaad betrokken was ge weest. „Waar was U, mijnheer Harting, op de avond van de moord?" Het mannetje achter de schrijftafel schrok en liet in zijn nervositeit zijn pijp val len. Hij zag vuurrood, toen hij die opgeraapt had en hij keek enigszins schichtig naar de deur. Wordt vervolgd. VOETBAL Wedstrijdprogramma voor Hemelvaartsdag. Landskampioenschap: BW Go Ahead; ED.O—PSV; Hee renveenHaarlem. PROMOTIE. -Terneuzen; 3e Klasse: MOC- Axel—SET. 4e Klasse: Ria WBiervliet. Res. 2e klasse: Goes IIRBC II; -Brabantia HWilhelmina H. Promotie Afdeling (res.): De Zeeuwen IIZierikzee H. BEKERWEDSTRIJDEN. RoburZeelandia; Corn Boys SCB (Best). De ontmoeting tussen MOC en Terneuzen i»niet meer van belang, nu SET en Axel zich een onbereikbare plaats heb ben veroverd. Voor Axel en SET is het een belangrijke ontmoeting, omdat SET dgor een overwinning zou promove ren en de kans dus voor Axel verkeken zou zijn. De Zeeuwsé promotie-candidaat moet om in de running te blijven min stens een punt uit deze ont moeting halen. Ria W is tegen Kruiningen slecht gestart en moet zich tegen Biervliet rehabiliteren om 'er niet meteen uit te lig gen. Dat zal de nodige krachtsinspanning; kosten, maar een overwinning is niet uitgesloten. Goes II begint een halve competitie om een plaats in de reserve eerste klasse. Van de tegenstanders is te weinig bekend om hierin «een voor spelling te wagen. De kampioenen van de Af delingsreserve-klassen gaan proberen De Zeeuwen H been tje te lichten. Voor Zierikzee II zal het echter niet meeval len om in de Scheldestad baas te blijven. In de bekerronde moet Zee landia minstens gelijk spelen tegen Robur om zich de bo venste plaats te verwerven. Een nederlaag brengt EMM als overwinnaar. Zeeuwsch-Vlaanderen West tegen Oost? Op Hemelvaartsdag wordt de traditionele ontmoeting tussen het West Zeeuwsen Vlaamse en Oost Zeeuwsch Vlaamse elftal gehouden tc Waterlandkerkje op het ter rein van de vereniging „D.S. W." De return ontmoeting zal plaatsvinden in het Oostelijk deel op Zondag 23 Mei en daarvoor is het terrein van de v.v. „Hontenifse" tc Klooster- zande uitgekozep. DISTRICTSWEDSTRIJDEN. De districtswedstryden, wel ke vorig jaar met zoveel suc- op Zaterdagen gespeeld zyn, zullen ook dit jaar ween doorgang vinden. Op 5 Juni ontmoeten elkaar de verte genwoordigende elftallen van Zuid Beveland en Schouwen te Goes en de elftallen van Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren op een nader te bepa len plaats. Op Zaterdag 19 Ju ni wordt de finale door de twee winnaars gespeeld en spelen de twee verliezers om de derde plaats, De wisselbe ker v/elke op deze wedstrijden staat is in handen van het Walcherse elftal en in bewa ring by de v.v. De Zeeuwen. KORFBAL UITSLAGEN VAN ZATERDAG 1 MEI. le Kl.: BKCMadjoe? I 1— 1; TogoVolharding 21: ViosLuctor 05. 2e kl. a: VKV I—Tjoba I 2— 3; SIW—Swift H 1—3. 3e kl. a: TopOlympia 16. 3e kl. b: VopoDios I 34. 3e kl. d: ZuidzandeAKC 5—1; Groede—KWB 4—1. Madjoe IIFortuna afge keurd. Wegens omzettingen van enige competitie-afdelingen waren enige wedstrijden afge last. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 8 MEI. le Kl.: Luctor.Madjoe I; BKC—Swift I; Vios I—Seolto. Madjoe doet het de laatste wedstrijden niet zoals werd verwacht, zodat wij Luctor wel een kans geven. B.K.C. «zal het vermoedelijk tegen Swift wel niet kunnen bolwerken, terwijl Seolto tegen Vios de beste pa pieren heeft. 2e Kl. A.: S.S.S.—S.I.W.. 2.e" Kl. B.: ScampoloZee landia; Togo 2Eendracht. 3e Kl. A.: Olympia—V.Z.O. D.; V.K.V. 2—Top. 3e KI. B.: Dios IDos; Tjo ba 2Dios 2. 3e Kl. C.: W.H.S.—I.V.O. 3e Kl. D.: GroedeA.K.C.; K.W.B.Madjoe 2; Fortuna Swift 3. - Smerdiek heeft zich uit de Competitie terug moeten trek ken. Haar plaats in de 2e kl. B zal nu worden ingenomen 'door Scampolo uit Zaamslag, wat te sterk voor de 3e kl. blijkt te zijn. De opengekomen plaats van Scampolo in de der de klasse B zal nu worden in genomen door Dos uit Nieuw dorp, dat alsnog om indeling had verzocht. DE SERIEWEDSTRIJDEN. Zoals reeds eerder werd vermeld, doen er meer dan 60 twaalftallen, dat is dus meer dan 800 korfballers en korf- balsters, mede aan de grote se riewedstrijden te Middelburg op Hemelvaartsdag a.s. In te genstelling tot andere jaren, doen er dit maal in de ver schillende klassen 18 ploegen mede van buiten het rayon van de Zeeuwse Korfbalbond, waaronder twee eerste klas- sers van de Nederlandse Korf balbond. Wij zyn erg benieuwd, hoe onze Zeeuwse eerste klassers het er in deze wedstrijden af brengen. Vermoedelijk zal de beslissing wel vallen tussen de eerste twaalftallen van Ein<F hoven, Odilo te Eindhoven en Meo te Amsterdam. Hoewel het zijn Series en door de korte wedstrijden onbereken baar. Het kan echter een mooie korfbaldag worden. HANDBAL Handbaldag te Goes. De Goese Handbalver. „To- nido" organiseert op Zondag 12 Mei a.s. een Zeeuwse handbaldag. Zowel dames- als herenelftallen (ook reserves) neunen hieraan deel, Voor de kampioenen der le elftallen is een beker beschik baar gesteld, voor die der 2è een lauwertak. Ingeschreven hebben: Heren A: Hellas. Volharding, E.M.M., de Zeeuwen, Tonido en Mara thon. Heren B: Walcheren, Hellas II, Marathon II, Toni- do II en Tonido III. Dames A: De Zeeuwen, Hel las, E.M.M., Marathon en To nido. Dames B: De Zeeuwen II, Marathon H, Tonido II en Tonido in. In elke afdeling wordt een halve competitie gespeeld. Scheepvaarlherichten Vlissingen, vertrokken 3 Mei: Maria n. Rochester. Gepasseerd n. Antwerpen: Hoop v. Skutskar; Sanden- burg, v. Rotterdam. Gepasseerd n. Antwerpen: Loosdrecht n. Rotterdam; Unie S. n. zee; Expres n. Hamburg; Wega n. Rotter dam. Schepen van en naar Indonesië. Johan. van Oldenbarnevelt, BataviaAmsterdam, pas seerde 3 Mei Kaap Guarda- fui; Marken, 2 Mei van Ba tavia naar Rotterdam: Sing- kep, 3 Mei van Batavia naar Amsterdam; Wieldrecht, 3 Mei ten anker by Ceylon met motorschade; Willem Ruys, Batavia—Rotterdam, 4 Mei te Singapore; Zeeman, RotterdamBatavia, 3 Mei 14 uur van Port Said. ZON EN MAAN. Zon: op 5.02, onder 20.12. Maan; op 420, onder 17.11. 7 Mei. Zon: op 5-00, onder 20.14- Maan: op 4-31, onder 18.26- DONDERDAG. ,,En eeuwig is de vrijheid", een hoorspel naar de „legen de van Uilenspiegel en lam me Goedzak" van Charles de Coster (H. I 20.55). Meesters der melodie, Mo zart, Handel, Debussy, enz. om 20.15 (H. I). Bach mu ziek om 20.15 (H. II).. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Orgelconcert d. Pierre Palla; 10.15 Heinrich Schlus- nus, bariton; 11 "Blaten die U graag hoort; 13 Nieuws; 14.10 Concertgebouworkest o.l.v. Bruno Walter; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Een program ma van oud Franse liedjes; 17 Kaleidoscoop d. R. Feen- stra; 17.30 The Skymasters; 18 Nieuws; 18.30-Ned. Strijdkr.; 19.05 Les gars de Paris; 20 Nieuws; 20.15 Meesters der melodie, het Omroeporkest o.I. v. Hugo de Groot; 20.55 „En eeuwig is de vrijheid", hoor spel; 23 Nieuws; 23.15—24 Gramofoonmuziek Hilversum O: 7 en 8 Nieuws; 8.30 Hoogmis in het Domini canerklooster „Albertinum" te Nijmegen; 10 Kerkdienst uit de Geref. Westerkerk te Utrecht; 11.30 Werken van Bach en Handel; 13 Nieuws; 13.20 Omroep Kamerorkest o. J.v. André Rieu; 1417 In Utrecht, Rotterdam, Amster dam en Den Haag worden de jaarlijkse toogdagen van de jeugdbonden gehouden; 17 Busch-Strijkorkest; 17.30 Het Philadelphia Symphonie-orkeet o.l.v. Leopold Stokowsky; 18 Kon. Militaire Kapel; 19.55 Het Bach-koraal; 20 Nieuws; 20.15 Radio Phllharmonisch Orkest o.l.v. Albert v. Kaalte; 21.35 Populaire orgelbespeling in het- Concertgebouw te Am sterdam d. Piet Y. EgAiond; 22.30 Symphonische koraalbe werkingen; 23 Nieuws; 23.15 24 Kamermuziek. VRIJDAG. Om halftien 's morgens een Schubert-concert. Uitge voerd wordt o.a. de „Onvol tooide" ,(H. I). „Le Carneval des ani- maux" van Saint Saëns en ..Une nuit sur le mont chau- ve" van Moussorgsky wor den uitgevoerd om 16.40 (H. II). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Schubert-concert; 10.30 Voor de vrouw; 11.10 Licht orkestconcert; 12.38 Le piano romantique, Pierre Palla; 13 Nieuws; 14.30 Opening van het Congres van Europa in de Ridderzaal te Den Haag; 15.30 Gramofoonmuziek; 16 30 Tus sen twaalf en zestien: 17 Or gelspel d. Johan Jong; 17.20 Wij en de muziek; 18 Nieuws; 19.15 Kwartet Jan Corduwe- ner; 20 Nieuws; 21 Men vraagten wij draaien; 21.50 Op vleug'ien van muziek; 23 Nieuws: 23.15—24 Jascha Heifetz met het Symphonie Orkest van Boston o.l.v. Serge Koussevitzky. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 8.30 Light klassiek ochtend concert; 9.35 Symphonisch morgenconcert; 11 Vioolrecital d. Jan Bleumers, a. d. vleugel Marinus Voorberg; 13 Nieuws; 13.45 Conservatoire Orchestre o.l.v. Cloez; 14.40 Cyclus: Geestelijke muziek uit de Ba- roktjjd; 15.10 Sangh en spel, o.l. v. Piet v. d. Hurk; 16 Din ja Lap-De Wolff draagt voor „Gedichten van de lente"; 16.40 Philadelphia Orkest o.l. v. Leopold Stokowsky; 17.45 Kamerorkest o.l.v. André Rieu; 18.45 Geestelijke liederen; 20 Nieuws; 20.15 Collegium Mu si cum Amstelodamense o.l.v. Toon Vranken; 22 Vragen aan voorbijgangers; 22.30 Neder lands Kamerkoor oJ.v. Felix de-Nobel; 23 Nieuws; 23.45-^- 24 Kamerorkest oJ.v. Dr. Hans SchmidtIsserstedt. De Utrechtse kamer van het Amsterdams bijzonder gerechtshof veroordeelde drie beruchte bewakers en S-S.-ers uit het boncentratie- kamp Amersfoort. 6 Mei Vlissingen Hansweert 7 Mei Vlissingen Hansweert HOOG WATER u. +NAP u. NAP 0-27 1.42 113 1.79 1253 1.65 13-48 2,08 1.04 1.57 1.55 1.92 13.25 1-79 14.25 2,14 LAAG WATER' t-NAP uNAP 6.42 1,92 18,51 1-75 7,48 2,28 19.58 2.11 7.16 2.02 19.26 1.82 8,25 2,38 20,36 2,18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3