ZEEUWSE COURANT De kogel voor Rauter Paul Spaak afgetreden Koninklijke gift voor Walcheren overgedragen BILT Herdenkingsrede van dr. Beel Dreigende spoorweg staking in Amerika. Betrekkingen tussen Columbia en Sovjet-Unie verbroken. Vandaag Silbertanne-moorden waren uiiing van uitzonderlijke gemeenheid Geen sadistisch genieten, maar wèl hard en meedogenloos 191e Jaargang - No.105 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, ca£StlkeP«4S!a»2! A*Bmra' WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN ggj Sfgggp[zc"SSto Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr. 58-60, tel. 10 en 51 - Middelburg: LondenseKaai 29. tel. "077 en 2924 - Goes: L Vorststr 55, tel 24^5 (b.g.g 2228) Oostburg: Gratamastr. 3. tel-102 - xemeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: Nwe Bogerdstr G 160. tel 26. Woensdag 5 Mei 1948 ABONNEMENTSPRIJS. 25 et. per week; 3,20 per kwartaal; franco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: -12 ct. per Het Wereldgebeuren Conflict met de social Istische Kamerfractie. In. Brussel Is medegedeeld, dat de Belgische premier Paul Henri Spaak heeft besloten om af te treden. Dit besluit heeft hy genomen na een vergadering Dins dagochtend van de socialistische Kamerfractie. Het is nog niet precies bekend hoe het tjjdens deze bijeenkomst is toegegaan. Vast staat evenwel, dat de grote meerderheid der socialistische Kamerleden zich niet kon verenigen met de door de regering gevolgde onderwijspolitiek, Bjj het verlaten van de vergadering verklaarde Spaak: „Ik ben volkomen door mijn fractie verslagen en bijge volg zal ik de ministers vanmiddag bijeen roepen," partijdiscipline steeds losser zijn geworden. Hij is in alle opzichten een advocaat, ge neigd om partijprogramma's en principes naar de omstan digheden uit te leggen en er zo nodig van af te wijken. Spaak is verhuisd van een enger socialistisch naar een diplomatiek milieu en dat heeft een stempel gedrukt op zijn optreden in eigen partij. Het zou zeker te betreuren zijn indien Spaak als gevolg van een zaak van onderge schikt belang, als leidende fi guur uit de Belgische rege ring zou verdwijnen. Hij is de enige staatsman van for maat, die de Eenelux op het ogenblik heeft. Niet voor niets spreekt men in het bui tenland soms schertsender wijs van Spakistan. De verdgre ontwikkeling dient echter afgewacht te worden. De onmiddellijke aanleiding tot het conflict tussen Spaak en de Kamerfractie is de on derwijskwestie. De Katholie- ,ken hebben bij de subsidiëring van bet bijzonder onderwijs vrij hoge eisen gesteld. Niet alleen wensen zij een gro ter aandeel van de staat in de salariëring van leerkrach ten bij het specifiek katho liek onderwijs, maar ook rui mere subsidies voor de bij zondere inrichtingen zoals voor het vrije technische on derwijs. Daarentegen werd er in Vlaanderen over ge klaagd, dat in de overwê- gend katholieke dorpen het openbaar onderwijs' werd be moeilijkt. Spaakheeft ter wille van de eenheid in het kabinet aan de Katholieke wensen zoveel mogelijk tegemoet willen ko men én hij is daarbij verder gegaan dat zijn partijgeno- ten kunnen aanvaarden. De oorzaak van het con flict ligt echter dieper. Spaak is langzamerhand uitgegroeid tot een na.tiona.le figuur, die in zyn denkbeelden nog Wel socialistisch is, maar voor wie niettemin de banden der Pogingen tot tdssenkomst ter afwending van een staking van 190.000 Amerikaanse spoorweglieden, welke tegen 11 Mei is aangekondigd, heb ben tot nog toe gefaald. Frank Fouglas, de voorzitter van het college van bemiddelaars, ver. klaarde na een bijeenkomst met vertegenwoordigers van de spoorwegdirecties, dat er geen verandering was gekomen in het standpunt van de werk gevers. v Tribunalen komen 1 Juni klaar. In zijn memorie van ant woord aan de Eerste Kamer inzake de wet tot opheffing van de bijzondere rechtspraak, deelt minister van Maarsse- veen mede, dat reeds kan wor den geconstateerd, dat de tri bunalen op 1 Juni a.s. him taak vrijwel zullen hebben be ëindigd. De minister is niet voornemens voor de tribunalen een revisie-mogelijkheid te scheppen. Griekse communisten terechtgesteld. Vijf en twintig Griekse communisten zijn Dinsdag te Athene terechtgesteld we gens tijdens de opstand van December 1944 begane mooi- den- Van regeringszijde wordt medegedeeld, dat opdracht is gegeven 115 andere commu nisten, die voor hetzelfde feit in gevangenissen in de pro vincie 'verblijven, te fusille ren. Werd Masaryk vermoord „Jan Masaryk heeft geen zelfmoord gepleegd, doch werd gedood omdat hij een zeer lastige getuige was in zake een complot om door middel van een bomaanslag drie vooraanstaande minis ters, van wie hij er een was, 'te doden, vijf maanden voor de omwenteling in Tsjecho Slowakije", aldus heeft Lord Vansittard in een artikel in de „Daily Mail" verklaard. H\j voegde er aan toe Ma saryk goed te kennen. „Het is bijna zeker, dat Masaryk niet van vijftig voet hoogte op 't stenen plaveisel sprong. Dit zou nooit de manier zijn, die hij zou hebben gekozen." Masaryk stierf daarom waar schijnlijk door de hand van iemand in zijn flat en zijn lichaam werd naar het pla veisel gebracht", zo schrijft Vansittard in het artikel; DE PROV. ZEEUWSE COURANT. sj; Morgen, Hemelvaarts- dag zal de Prov. Zeeuwse. Courant piet 5 verschijnen. Aanbod van koning Abdoellah aan de Joden Koning Abdoellkh van Trans- jordanië heeft in een telegram aan de V.N. aangeboden de Joden in Palestina de volle- rige Arabische nationaliteit te verlenen in een ongedeeld Pa lestina als. middel om een eind te maken aan de huidige slach ting. De Joodse groep Stern heeft het eind van haar bestand met de Britten in Palestina aange kondigd en verklaard, dat „de rechtstreekse oorlog tegen de Britse vijand zal worden her vat1'. Het desbetreffende commu niqué wortt beschouwd als een antwoord op de aankomst van Britse versterkingen in Pales tina. Een woordvoerder van de Britse regering heeft Dinsdag avond verklaard, dat de wa penstilstandsonderhandelingen „bevredigende voortgang" von den. Stakingsbeweging In Neder-Saksen. 10.000 arbeiders van de drie Continental Rubber' fa brieken en 2500 arbeiders van de „Deutsche Akkumula- toren".fabrieken te Hanno ver hebben zich aangesloten by de staking in Neder-Sak sen, die ontstond- uit protest tegen de lage voedselrantsoe nen. Het aantal stakers wordt tohans geschat op'50.000. Columbia heeft Moskou doen weten, dat het de diplo matieke betrekkingen met de Sowjet-Unle verbreekt. De ambtenaren, die belast zyn met de leiding van de Sowjet-Russlsche legatie te Bogota hebben de mededeling ontvangen, dat zjj op ztfn laatst volgende week het land moeten verlaten. Vacantletoeslag bakkersbedrijf. De samenw. organ, van werk gevers in het bakkersbedrijf hebben besloten evenals in 1947 hun leden te adviseren aan de werknemers in het bak kersbedrijf die recht hebben op 12 dagen vacantie, by de va- cantie een toeslag te geven gelijk aan het loon over een week, zoals dit is vermeld ach ter de destb'etreffende functie in de regeling van arbeidsvoor waarden voor het bakkersbe drijf en aan werknemers die minder dan 12 dagen vacantie is het 25 jaar gele den dat fcet radiostation Kootwijk voor publiek verkeer werd openge steld; wordt de recht streekse radiotelegrafi- sche verbinding met Rio de Janeiro geopend. MORGEN... wordt de Spaanse filosoof José Ortega y Gasset, 65 jaar. hebben een toeslag naar rato.1 bjjjven> Ongunstige stelling voor Euwe. Dinsdagavond werd de 20ste ronde van het wereldschaak. toumooi te Moskou gespeeld met <de partijen EuweRes- hévsky en BotwinnikKeres. Beide partijen werden afgebro ken, maar de stelling was voor Botwinnik en Reshevsk gun stiger. Eerste Dell-tabak naar Nederland. De „Celebes" laadde dezer dagen te Belawan de eerste Deli-tabak, welke na de oorlog naar de Amsterdamse veiling werd verscheept. Het zal he laas de enige van dit jaar Vrijheid en saamhorigheid de grote idealen. Scherpe bestrijding van misbruik der vrijheid. De Nationale herdenking van hen, die in de schrikke lijke oorlogsjaren het offer van hun leven voor de bevrij ding gaven, werd begonnen met een plechtige samenkomst in de Ridderzaal te 's-Graven- hage. De grote zaal van de Rid derzaal was op voorname wijze getooid met palmen en bloem stukken in witte en paarse kleuren. Kort na de komst van de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, hield prof. mr. A. Anema een inleidende rede. Spr. herinnerde er aan, dat de bevrijding van 1945 niet ge bracht heeft hetgeen wij ge loofden er van te mogen ver wachten, om vast te stellen, dat de wereld wederom is ver deeld én dat twee machten te genover elkaar staan. Wij zullen, zo merkte prof. Anema op, opnieuw de strijd moeten aanvaarden, zij het dan niet met de wapenen, het geen God moge verhoeden. Daarna sprak minister-pre sident Beel. Voor de derde maal, zo be- ;on dr. Beel, herdenkt Neder- and de jaren van rampspoed en knechting, die deze genera tie tot het eind van haar leven in het geheugen gegrift zullen blijven. Het is langzamerhand ge woonte geworden om over de idealen uit de tijd van de be zetting slechts in termen van aanvaarding te spreken. Dat verdienen zij ook, want voor velen vormden zij het lichtpunt in de duisternis. In de tijd der bezetting is echter door sommigen voor idealen gevochten, die wij thans, met alle respect voor de moed hunner aanhangers in 49 PINKEN VAN PRIMA KWALITEIT. Het begin van Walcherens nieuwe lokveestapel. Dinsdagmiddag heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, tjjdens een korte plechtigheid op het terrein van het Abattoir te Middelburg, aan 49 gedupeerde Waicherse veehouders, die geregistreerd fokvee hebben verloren, uit stekende pinken van prima af stamming, afkomstig uit Noord-Holïrnd, overgedragen. Vanzelfsprekend heerste er een opgewekte stemming tij dens deze blijde plechtigheid, waaraan de schrale wind en de troosteloze omgeving geert af breuk konden doen. De glun derende boeren en boerinnen hadden oranje opgestoken ter ere van Hare Majesteit en de halsters van het jonge vee, dat in twee rijen stond opge steld, waren in vrojjjK rood- wit-blauw uitgevoerd. De Commissaris der Konin gin heette in het bijzonder wel kom ir. Van Geuns, de verte- fenwoordiger van de Koningin, e Middelburgse wethouders L. J. Geers en A. J. Beerenpas, de burgemeester van Koude- kerke, de afgevaardigden van Z.L.M., C.B.T.B. en de Noord- Hollandse fokkers, de directeur van het Slachthuis en de he ren C. Zwagerman, A. Geschie- re, A. yv. Cevaal en M. Klei- nepier, die tezamen de lijst der begunstigden hebben opge maakt. SCHOON GESCHENK. Jhr.- de Casembroot wees op het nobele gebaar van H. M. om de Waicherse veeteelt te steunen en noemde het èen goede richtlijn om deze pinken te schenken aan diegenen, dir zich vroeger de moeite hebbel getroost fokvee te houden. Ee? bijzonder woord van lof wen toegezwaaid aan de leden va de aankoopcommissie, die ee moeilijke taak hadden te ver vullen en aan de Noordho' landse fokkers,,, die mee heb ben geholpen om deze Konink lijke gift tot een waarljjk scho ne gift te maken. Spreker zei de er van overtuigd te zijn, dat de begunstigden hun dank niet alleen zullen tonen door die jaren, toch ten schertste bestrijden, omdat zij onver draagzame idealen blijken te zijn. VRIJHEID. Onder de idealen, waarvoor- wij in de tijd der bezetting streden, stond dat van de vrij heid voorop. Indien ooit, dan is in de ja ren der bezetting de overtui ging gerijpt, dat misbruik van de vrijheid scherper behoort te worden gekeerd dan wij zulks voor de oorl&g plachten te doen. SAAMHORIGHEID. Een tweede ideaal, waarvoor wij gevochten hebben, was dat der saamhorigheid. Dit is in de eerste tijd na de bevrijding wel eens verkeerd verstaan. Saamhorigheid is in derdaad een ideaal, doch alleen, wanneer het op de realiteit van bij-elkander-behoren rust. Moge onder leiding van het Oranjehuis het vaderland in het hart van ons volk op alle terreinen in toenemende mate wederom die plaats innemen, die het in de bezettingstijd in nam. De bijeenkomst werd opge luisterd met muziek en decla matie van prominente ^kunste naar; Rosa Spier, Stefan As- kenase, Willem Ravelli, Eugen Conley, Felix de Nobel, Nina Mil kina, Simon Goldberg en Charlotte Kohier. Het Hol verklaarde zicK bevoegd Dinsdagmiddag te drie uur heeft het bijzonder ge rechtshof te Den Haag uit. spraak gedaan in de zaak tegen Hans Albin Rauter, aan wie een ganse reeks misdaden tegen het Ne derlandse volk ten laste is gelegd. Het gerechtshof veroor deelde Rauter ter dood met behoud van het recht op cassatie- Er heerste in de zaal een gespannen sfeer van gissin gen en geruchten, toen de president jhr. van Meeuwen de zitting opende. Hij ving aan met een beschouwing over de bevoegdheid van het hof. waarbij het beroep van de beklaagde en zijn verdedi ger op verschillende uitspra ken van andere gerechtsho ven en verdragen werd be streden. De president deelde voorts mede, dat hij afzag van voorlezing van het von nis. Aan verdachte, verdedi ger en pers zou dit later ter hand worden gesteld. Onder doodse stilte wendde de president zich dan tot verdachte en ver klaarde: „Het Hof acht met eenparigheid van stemmen het tenlastege- legde bewezen, behalve de invoering van de tweede distributiestamkaart wat het Hof niet bewezen acht". Vervolgens werden de ver schillende punten van de tén- laste legging stuk voor stuk besproken. De president ver klaarde, dat het Hof niet kon aannemen, dat Rauter onbe- KONINGIN IN STILLE TOCHT TE APELDOORN. In de stille tocht, welke door Apeldoorn trok, liep, te midden van de andere deelne mers, ook de Koningin mede. Bij het voorlopig monument voor de gevallenen legde H. 31. een krans neer. Op vele plaatsen in den lan de hebben gisteravond nog bijzondere herdenkingen plaats gevonden: op de Waalsdorper- vlakte, in Vught, op de Dam in Amsterdam, op de Grebbe- berg, enz. De overdracht van het door H. M. de Koningin geschonken fokvee aan de Waicherse boeren door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. het schrijven van een brief aan de Koningin, maar ook door met zorg te fokken tot heil van de Waicherse veesta pel. De heer C. Zwagerman, Rykszulvelconsulent voor Zee land, merkte hierr.'j op, dat men juist Noord-Holland voor de aankopen heeft uitgekozen, omdat het vee aldaar een gro te melkrijkdom bezit. Alle pin ken zyn gegarandeerd' t.b.c.- vry. Namens de begunstigde vee houders sprak de heer C. Lan- :ebeeke een dankwoord. Hij .erinnerde aan de% moeilijke :agen van 1944, toen het fok- ee verloren ging: een tvel .eer somber contrast met deze Jijde opgenblikken. Spr. ver- :ocht de Commissaris aan H AT. de Koningin de oprechte en hartelijke dafik van alle be gunstigden te willen overbren gen. Tenslotte werden nog enige woorden gesproken door de voorzitter van de Prov. Bond van Rundveefokkers Noord- Holland, de heer C. N. Laan. DE BEGUNSTIGDEN. Door loting wees jhr. de Casembroot hierna aan alle begunstigden een hokkeling aan. Het waren mevr. de Wed. P. Langebeeke, Vrouwenpol der en de heren L. J. Bierens, J. Willemse, gebr. Simonse en J. Louwerse, St. Laurens;' gebr. WisSe, J. Koene, J. S, Matthijssen, L. Matthijssen, Meliskerke; J. de Buck, K. P. de Witte, P. Verhage, J. .Vos, Koudekerke; C. Simons, Sou burg; P. Verhage, J. Caljé. J. Kodde, A. Caljéf Biggekerke: S. v. cl. Brpeke, P. Kodde, J. Meyer, A. Wondergem, P. Boone, J. Melis, A. Langebee ke, B. Meyers, J. Louwerse, Serooskerke; Erven Vreke, Oostkapelle; P. Dingemanse, J. v. Slugs, Zoutelande; A. Won dergem, J. Looise, M. Goed- bloed, C. Langebeeke, W. Lou werse, J. Aarnoutse, A. Looi se, M. Arendse, S. de Visser, J. A. Vos, Gapinge; S. J. Mat thijssen, K. Dingemanse, gebr. Cevaal, Grijpskerke; J. Lorier, Middelburg; J. Wisse, J. Ce vaal, W. J. Cevaal, Ritthem;- J. Wattel. C. Langebeeke, Vrouwenpolder. kend zou zijn met het lot, dat de Joden na een deportage naar Duitsland wachtte. DE DEPORTATIES. Verdachte heeft tijdens de terechtzitting aangevoerd, dat jeugdige Nederlanders om militaire redenen naar Duitsland gedeporteerd moes ten worden. Maar het Hof zag deze deportatie in het ka der van de maatregelen om Nederlandse arbeiders voor de Duitse oorlogsindustrie te laten werken, militaire re denen waren daar groten deels vreemd aan. INTERNATIONAAL RECHT. Vervolgens werd nader be schouwt, of de bewezen ver klaarde feiten onrechtmatig zijn in de zin van 't interna, tionele recht. Daarbij werd voorop ge. steld, dat het landoorlogsre- glemeht de strekking heeft beperkingen op te leggen aan de bezetter en niet om aan de bezetter ruimere be voegdheden te geven jegens de bevolking van het bezette gebied. In het internationale recht wordt verder geen on derscheid gemaakt tussen een wettige en onwettige oorlog noch tussen een wet tige en een onwettige bezet ter. Dit standpunt nam het Hof ook in, waardoor niet alle da den van de Duitse bezetting misddtien tegen het volken recht genoemd kunnen wop- den. Rauter heeft zich, zo ver. volgde de president, herhaal delijk beroepen op het inter nationale recht, om te bewij zen, dat hij gerechtigd was tot het nemen van de maat regelen, die hij getroffen heeft. Tijdens de bezetting heeft hij zich echter nooit hierom bekommerd. Altijd ging hij uit van de vraag: hoe hij de Duitse zaak het beste zou kunnen dienen. HET VERZET. Het hof gaf aan verdachte toe, dat van Duits standpunt uit het verzet in Nederland onrechmatig was en dat ver dachte dus het recht had! maatregelen tegen de illegali teit te treffen. Om misver stand te voorkomen haastte de president zich hieraan toe te voegen, dat van Neder lands standpunt uit, deze zaak geheel anders ligt. In onze ogen had de onrechtma tige bezettende macht slechts een feitelijk. doch geen legi tiem gezag en was het Ne derlandse volk noch in ethisch noch in juridisch op. zicht de Duitse bezetter ge hoorzaamheid verschuldigd 'Het gevolg hiervan is. dat ondergronds verzet tegen een vijand in bezet gebied een geoorloofd strijdmiddel kan zijn. Hét beroep op de capitula tie-overeenkomst werd door het Hof verworpen. Het Hof is van oordeel, dat de Neder landse regering gerechtigd was het verzet in Nederland aan te wakkeren en het ver zet door het sturen van wa. penen te steunen. Het verzet werd verder genoemd „een natuurlijke en noodzakelijke en mitsdien ook gerechtvaar digde reactie tegen handelin gen van de bezetter". A ONRECHTMATIGE MAATREGELEN. De maatregelen tegen de Joden en de deportatie van arbeiders en studenten wer den door hgt Hof onrechtma tig geacht, evenals het in het openbaar doodschieten van z.g. Todeskandidaten, het in terneren van familieleden van ondergedoken politie, ambtenaren en de collectieve geldboeten. DE REPRESAILLES. Zeer Uitvoerig werd ver volgens het zevende punt van de tenlastelegging bespro ken: de repressailles. Het Hof achtte het nemen van repre sailles geoorloofd mits aan bepaalde voorwaarden werd voldaan. Zij mochten alleen als uiterste middel worden aangewend: Rauter bekom merde zich daar niet om- Er moest een redelijke verhou ding zijn tussen de daad en de represaille: de dood van drie burgers voor de dood van één Duitser, achtte het Hof excessief. Bovendien moesten de Duitsers hun represaillemaat. regelen openlijk verrichten of openbaar maken. Daar door kan het Hof de Silber- tannc moorden en de moor den in Leiden en Soest niet als represailles beschouwen. Maar, zo vervolgde de presi dent in stijgende veronUvaar- diging, „dit moet worden be schouwd als een uiting van een uitzonderlijke laagheid en gemeenheid wanneer een gezagdrager in een gebied waar hij orde en rust moet handhaven, sluipmoorden doet plegen". RAUTERS AANDEEL. Met nadruk sprekende zet te de president uiteen welk aandeel het Hof Rauter toe kende bil al de misdrijven, die in de bezetting door de Duitsers gepleegd zijn, en hij verklaarde dat Rauter hii het uitvoeren van maatregelen tegen Joden en deportatie een onmisbare schakel vorm de in het geheel van maatre- len. die nodig waren, om de Duitse politiek in Nederland te doen slagen. Rauter voel de die maatregelen wel niet uit met een sadistisch genot, of gedreven door haat, maar hii werkte zo hard hii kon mee en wel op een meedo. genloze en hardvochtige wij ze zonder rekening te hou den met het internationale recht. Onder doodse stilte ver klaarde de president, dat het Hof de bewezen feiten zo ernstig achtte, dat het de doodstraf geboden acht- Uiterliik onbewogen hoorde Rauter dit vonnis aan- In de volle zaal verbrak een luid geroezemoes de gespannen aandacht waarmee men een uur lang de voorlezing van de sententie gevolg had. Midden daarin viel de klop van 's presidents hamer, als teken, dat de zitting gesloten was. Rauter verliet met een buiging naar het publiek de zaal. 'Een vijftigtal Hongaren, die verleden Zondag naar We nen zijn gekomen om de voet. balwedstrijd OostenrijkHon garije bij te wonen, zijii niet naar Hongarije teruggekeerd. KORTE PREDICATIE BLIJFT DE AARDE TROUW! Hand. 1 8 en 11. Christus Jezus is ten he mel gevaren. Hij is gezeten aan de rechterhand des Va ders. Door de Zoon is het dat de Vader regeert. Zijn Koninkrijk is opgericht. Het staat onwankelbaar vast, on geschokt door alles wat er hier op aarde geschiedt. De koningen der aarde ook de ongekroonde van tegenwoordig mogen be raadslagen en de volken ook de verenigde naties mogen listig trachten hun onrecht te bedekken, daar mede zijn de grondslagen van Het Koninkrijk niet aan getast. De Heer regeert, Zijn Koninkrijk staat vast! De Hemelvaartsdag is niet een dag van weemoedig ver langen naar de hertel. Als de discipelen omhoog blijven stai-en naar de plaats waar de wolk hun Meester aan het gezicht had onttrok ken, worden zji naar de aar. de terug geroepen. Tot aan de dag van de we derkomst zal hier hun werk en hun taak liggen. Begin nende bij Jeruzalem, tot aan de uiterste einden der aarde, zullen zij Christus' getuigen moeten zijn. Zij zullen daar toe de Heilige Geest ontvan gen. Zjj moeten de aarde ge trouw blijven, zolang als God dat wil. Dit is het beste wat wij voor deze verscheurde we reld kunnen doen, dat wij getuigen ziin van het Ko ninkrijk van Christus. Op deze aarde heeft.het gedaan te noch heerlijkheid en noch tans is het er, n.l. daar, waar Gods Woord en Geest re geert- We kunnen veel klagen over alles wat er tegenwoor dig gebeurt. We kunnen mis. schien vaststellen dat de wereld niet vooruit, maar achteruit gaa,t. We kunnen jammeren over de teleurstel lingen sinds onze bevrijding. De Hemelvaartsdag zegt ons ook; Het beste wat wij kunnen doen is, terwille van de aarde aan Christus' Woord getrouw te blijven- H. DE VOORSPEL T VRIJ VEEL BEWOLKING. Geldig .tot Woensdagavond Vrij veel bewolking met hier en. daar een enkel buitje. Meest matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Ongeveer dezelfde tempera tuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1