PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Nederlands Duitsland handel met en Japan Een D.C. 6 verongelukt op Schiphol 1 Meiviering in de hoofdsteden Proef-invasie van Arabieren Coördinatie van het Zeeuwse vervoer Vandaag CHURCHILL NAAR NEDERLAND. Moord te Naaldwijk opgehelderd. 191e Jaargang - No.103 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vllssingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Maandag 3 Mei 1948 3,20 per per post I 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per Bureaux gevestigd te Vllssingen: Walstr. 58-60, tel 10 en 51 - Middelburg; Londense Kaai 29. tel. "077 en 2924 - Goes: L Vorststr. 55. tel. 24'5 (b.g.g 2228) Oostburg: Gratamastr. 3. tel. 102 - xerneuzen: Brouwerjjgtr. 2 - Zlcrtkzee: Nwe Bogerdstr. G 160, teL 26. Het Wereldgebeuren Doodstraf geëist tegen Grote votksoptochten in Oost-Europa. Stalin jr. vloog over Stalin Sr. In alle delen van de we reld is de 1 Mei-dag door de bevolking of het socialisti sche deel ervan gevierd. In België was 1 Mei een nationale feestdag. Van alle regeringsgebouwen hing de nationale vlag. In Brussel marcheerden 30.000 socialis ten onder leiding van Spaak door het centerum van Brus sel. In een toespraak zeide de'eerste minister: Ik breng U een hoopvolle boodschap. Wij worden niet door een oorlog bedreigd, maar een ongeluk kan er altijd gebeu ren. In Londen marcheerden duizenden vakverenigingsle- den met muziek en banieren door de stad. In het Hyde Park werden zij door velen toegesproken o.a. door de communist Arthur Homer. Een sterke politiemacht was nodig om ln een arbeiderswijk in het Oosten de - orde te handhaven, toen de fascist sir Oswald Mosley een rede hield. Mosley's spreekgestoel te was door een lijfwacht omringd. Zijn aanhangers brachten de Nazi-groet. In Bern lag "het werk bijna geheel 'stil en waren de meeste winkels gesloten. De communisten ofganiseerden eigen demonstra/ties .tegen het plan-Marshall. In Praag begon 's morgens een volksoptocht, waaraan duizenden personen deelna men. Grote spandoeken van Benesj, Gottwald, Stalin, Ti to, Brerut en Dimitrof werden boven de hoofden van de massa gedragen. Ook in Boedapest para deerden verscheidene hon derdduizenden personen. Slag zinnen werden meegevoerd met aanvallen op Bevin, Churchil en Truman. In eens- Westerse staatslieden en het plan-Marshall gegispt. In Berlijn sprak de com munist Herman Schlimme 500.000 personen toe in de Lustgarten. Hij bracht hulde aan de ..democratische vol ken van Oost-Europa" aan wier zijde de Duitsers strijden tegen het tot ondergang ge- Warschau werd even- dc*-8pot gedreven met Wapenstilstand in Jeruzalem. Door persoonlijke tussen komst van de eerste secrè- taris der Palestijuse regering, sir Henry Gurney, is een wa penstilstand .van achtenveertig uur to; stand gebracht tus sen Arabieren en Joden in de Arabische voorstad Kata- inon in. Zuid-Jeruzalem. Grieks minister vermoord. Christos Ladas, de Griekse minister van juslitie, is Za terdag^ toen hjj op weg was van zijn woning naar zgn bu reau, vermoord. Drie hand granaten werden naar zijn auto geworpen. Do minister bezweek later aan zijn ver wondingen. De aanslag geschiedde te 9 uur plaatselijke tgd toen de 55-j. minister in zijn auto wil de stappen. Een handgranaat kwam terecht op het dak van de wagen en verwondde de minister, de chauffeur en 'n politieagent naast de chauf feur. Een tweede agent, die in een portiek stond, schoot op de ''aanvaller. De gewonde aanvaller werd bewusteloos naar een ziekenhuis vervoerd en zou later bevestigend ge antwoord hebben op ae vraag of hij op bevel van de com munistische party had gehan deld. Nationalisatie in Engeland een mislukking. De Britse minister Shln- well heeft de nationalisatie in Engeland ten dele een mislukking genoemd. De plannen waren niet goed voorbereid en de uit werking was overhaast. Bovendien heeft de bevol king te weinig sociaal begrip. DE VOORSPELT WISSELEND BEWOLKT. Geldig tot Maandagavond Wisselend bewolkt met plaatselgk enkele buien. Zwakke tot matige wind tus sen West en Noord. Onge veer dezelfde temperatuur als gisteren. doemde kapitalisme. Op de tribune's prijkten foto's van Marx, Liebknecht, Engels en Bebel. In Moskou hield de dag van de arbeid veel weg van de dag van het leger. Op de trappen van het Mausoleum van Lenin sloeg maarschalk Stalin een mili taire parade gade. Sovjet- vlieg-eskadeirs, onder com mando van StéLlin Jr. clogen over het Rode Plein. Na de militaire parade trokken 30.000 sportlieden voorbij, gevólgd door deputa ties van elk der grote fa brieken. De boodschappen verheer lijkten de macht van de Sov jet-Unie als bolwerk van de vrede. In Athene was van feest viering geen sprake. Voor 1 Mei was de staat van beleg afgekondigd naar aanleiding van de moord op de minis ter van justitie. Betje Wehry. De advocaat-fiscaal by het bijzonder gerechtshof te Am sterdam. mr. P. N. Janssen, heeft Zaterdagmiddag tegen de 27-jarige Betje Wehry uit Amsterdam, een Joods meisje, die ervan beschuldigd wordt de persoonsbewijscentrale van. de groep „Badrians" te hebben verraden, de doodstraf geëist. Op 1 November en 6 De cember vatf het vorig jaar was deze zaak reeds behan deld, maar beide keren aan gehouden. Gehoopt werd in die tussentyd de beruchte Dries Riphagen, bijgenaamd Al Ca- pone, te arresteren, maar deze heeft via Spanje naar het schijnt de wyk genomen naar Argentinië. Verdachte Betje Wehry werkte ten nauw ste met hem samen. Generaal Foulkes in Nederland. Z.K.H. Prins Bemhard en tal van autoriteiten waren Zondagavond aanwezig by 'n gala-dmer dat gegeven werd door de Canadese Ambassa deur, de heer Pierre Dupuy, op zijn landgoed ..Groot Haesebroeck" te Wassenaar, ter ere van generaal Charles Foulkes, die enige uren te voren uit Lofiden op Valken burg was aangekomen. DE LEGERS STAAN THANS GEREED. Van Joodse zijde is Zaterdag melding gemaakt van een „proeflnvasie" in Noord-Palestina van geregelde Syrische en Libanese troepen. De invasie werd beschreven als „een ern stige aanval met kanonnen en tanks op vier nederzettingen". Van Arabische zjjde evenwel werden deze berichten tegen gesproken. Sterkte ongeveer gelijk. Niettemin heeft het Joods bureau een telegram naar de Veiligheidsraad gezonden, waarin om „onmiddellijk optre den" werd gevraagd. DE LEGERS. Nu de strijd elk ogenblik kan beginnen rgst de vraag: wat is de waarde van de le gers,-die tegenover elkaar ko men te staan? Van de 7 Arabische staten komen twee niet in aanmer king: Jemen, dat te ver afge legen is en in het geheel niet op de moderne oorlog is vooi-- bereid en Saoedi Arabië, dat enkel ongeregelde formaties bezit. Irak daarentegen zendt naar de Jordaan 24.000 met modern materieel uitgeruste man schappen, vergezeld van offi cieren, die in Groot-Brittannië hun opleiding ontvangen heb ben. De Iraakse luchtmacht, is het 60 jaar geleden dat de eerste telefoni sche verbinding in Frankrijk tussen Lyon en Marseille tot stand kwam; is het 3 jaar geleden dat Koningin Wilhel- mina en.Prinses Juli ana naar Nederland vertrokken. De Gaulle vormt fabriekscelien. Harold King, Reuter's cor- teris correspondent te Parijs, seint, dat generaal De Gaul le' en zgn millioen perso nen sterke organisatie (RP F) een scherpe wending naar links heeft genomen en door het vormen van cellen in de fabrieken de arbeider voor zich wil gaan winnen. De vooraanstaande Gaul listische functionaris Jacques Baumel heeft onlangs be kend gemaakt, dat de RPF meer dan 1300 cellen in Fran se fabrieken heeft gevormd met een totaal van 140.000 betalende leden. Senator Taylor gearresteerd. De Amerikaanse senator Glenn Taylor, candidaat van Wallace's partij voor het vi- ce-presidentsschap, is te Bir mingham (Alabama) gear resteerd. daar hy het gebouw, waar hy 'n redevoering voor het congres van de neger- jeugd zou houden, via de in gang voor negers was bin nengekomen in plaats van via de ingang voor blanken ondanks, het feit, dat de po litie hem eerst gewaarschuwd had. De politie heeft een borgtocht van 300 dollar ge accepteerd. Tevoren had de politie drie blanken en een neger gear resteerd, die in deze zelfde conferentie de rasdiscrimina- tiewetten overtraden. waaraan Groot Brittannië nog onlangs jachtbommenwerpers van het laatste model heeft geleverd, is een der belang rijkste onderdelen der Arabi sche stry'dkrachten. Het Trans jordaanso leger kan 12.000 man in de strijd werpen, voorzien van moderne wapens en van een gemotori seerde uitrusting, die na de oorlog volkomen vernieuwd is. Het Syrische leger beschikt over nauwelijks' 6000 man. Aangezien de Libanon niet meer dan 1 millioen inwoners telt, zal het slechts ongeveer 3000 man naar Palestina zen den, die bovendien vrij slecht zijn uitgerust. Biyft nog over Egypte. De Egyptische steun zal vooral belangrgk zijn door de technici, die Egypte van alle Arabische landen bgna alleen bezit. Het zijn de artilleristen, de telegrafisten, de ponton niers, het spoonvegcorps, de diensten van de kruitdepots enz. Zodoende zouden de Arabi sche legers voor Palestina in totaal uit bijna 55.000 man be staan, terwijl dq te Caïro ver strekte inlichtingen omtrent de Joodse strijdkrachten aan de Haganah ongeveer hetzelf de aantal soldaten toekennen. Het door het centraal bu reau voor de statistiek samen gestelde algemeen indexegfer groothandelsprijzen onderging van Februari op Maart 1948 geen wijziging. Naar wjj vernemen zal de heer Winston Churchill Don derdagmiddag 6 Mel a.s. op Schiphol aankomen. De Britse ambassadeur in Nederland, sir Philip NIcholls, zal waarschijnlijk zijn rustpe riode onderbreken om hem te verwelkomen. De heer Churchill zal gedu rende zijn verbiyf In Neder land in de Britse ambassade logeren. De mobilifoon in gebruik. Op de R.A.L-tentoonstelling in Amsterdam demonstreert de P.T.T. de mobilofoon, de tele fooninstallatie, waarmede uit een rijdende quto gesprekken kunnen worden gevoerd. Gedu rende de voorbereidenle werk zaamheden om deze demonstra tie mogelgk te maken reed de P.T.T.-auto door de straten van Amsterdam, en via de luidspreker in de auto werd een gesprek met Curasao door gegeven. De kwaliteit van het gesprek bleek even goed als wanneer dit gevoerd was van een kan toor of een huiskamer uit. Ook in Curagso was de ont vangst goed. Sigaretten en kerftabak. Vraag cn aanbod op de si- garettenmarkt zgn op het ogenblik niet met elkaar in overeenstemming. De produc tie van sigaretten en kerfta bak is, in rantsoenen bere kend, even groot. De vraag naar sigaretten is evenwel groter, dan die naar shag, rooktabak én pruimtabak. Daardoor zijn grote voorraden kerftabak bij groot- en klein handel ontstaan. Door de vakgroep detailhan del in tabak en tabaksfabri kanten is thans een actie in gezet om het rokend publiek te bewegen niet uitsluitend si garetten op de bonnen te eisen. Hiertoe strekkende raambiljetten worden onder de winkeliers verspreid. Sjahrir als lid geschrapt Aneta meldt, dat de (oude) Partai Sodalis aan het eind van haar congres te Djogja besloten heeft Soetan Sjahrir als lid te schrappen. Sjahrir heeft enkele maanden geleden een nieuwe socialistische party opgericht.' Gearresteerde Duitser bekende. De Naaldwgkse politie is er in geslaagd licht te brengen in de moord te Naaldwijk. Tijdens het verhoor bekende de reeds eerder gearresteerde Duitser S., er met de vroegere knecht van 't Hoen, Z. genaamd, in de avond van Zaterdag 24 April op uitgetrokken te zijn om met een geladen pistool en een masker voor, de tuinder 't Hoen te dwingen geld af tb geven. Omdat 't Hoen zich te weer stelde, had S., om hem schrik aan te jagen, zo ver klaarde hij, geschoten in de richting van 'l Hoen. Dit heelt tot gevolg gehad, dat hij 't Hoen bij het tweede schot zo danig trof, dat deze kort daar op overleed. Z. had verdachte S. op de plaats van het mis: drgf gebracht en hem de wo ning aangewezen. Z. moet nog nader worden verhoord. De Hagenaar B die ook was gearresteerd, bleek niets met het misdrijf te maken te hebben. Hij werd op vrge voeten gesteld. Prijs van krentenbrood. De minister van Landbouw, heeft bepaald, dat de prgs van het krentenbrood wordt gesteld op ƒ1.per brood van 800 gram en op 8 cent per bolle tje van ten minste 50 gram. Voorts is bepaald, dat het krentenbrood ten minste 20 krenten, rozijnenof sucade moet bevatten. Het publiek dient er rekening mede te houden, dat de hoeveelheid aan de bakkers gedistribueer de krenten en rozgnen betrek- kelgk gering is, zodat zij hun klanten slechts mondjesmaat van krentenbrood kunnen voorzien. Nog steeds zeer veel belemmeringen. Voor de eerste maal sinds de oprichting op 21 Januari 1947 heeft de directie van de Trustmaatschappij voor de handel van Nederland met het buitenland N-V. verslag uitgebracht over haar ver richtingen. Van de ineenstorting vgn Duitsland ondervinden nog steeds tal van landen .een te rugslag. Maar nergens Ier wereld is de invloed zo merk baar als in Nederland. Toen het scheepvaartver keer zich begon te herstellen, werden de havens van Ham burg en Bremen kunstmatig begunstigd ten nadele van de Nederlandse havens, daar men betaling van overslag- kosten en Rijntransport in USA-dollars verplichtend had gesteld, indien de goede ren via Rotterdam en Am sterdam verscheept werden Het herstel van Nederland had in sterke mate te liiden door deze politiek. VOORUITZICHTEN. Gezien het feit dat op een hereniging van de verschil lende delen, die thans Duits land vormen,, weinig kans bestaat, kan worden gezegd dat de naaste toekomst af hangt van de mate, waarin en de snelheid, waarmede de principes van het Marshall plan zul'en worden verwe zenlijkt in West-Duitsland- Conditio sine qua non voor het herstel van West-Europa is een spoedige terugkeer tot normale commerciële en fi nanciële verhoudingen. Het HET TOESTEL BRAK MIDDENDOOR. TIJDENS EEN LESVLUCHT. Zaterdagochtend om .tien minuten voor elf is tijdens een lesvlucht de DC 6 PH- TKW bij het oefenen in het .starten en landen, waar schijnlijk tengevolge van een verkeerde manoeuvre, aan het Zuidwestelijk gedeelte van landingsbaan 230 op de vlieghaven Schiphol zwaar beschadigd. De bemanning, bestaande uit gezagvoerder Ekels. leer lingvlieger Ger Euporto, ra diotelegrafist Hoefnagels en boordwerktuigkundige van der Ham, liepen lichte ver wondingen op. Naar de juiste oorzaak van het ongeluk wordt nog een nader onderzoek ingesteld. Twee werklieden zijn bij de crash op de luchthaven aan een groot gevaar ont snapt. Het toestel raakte met de top van de linkervleugel de grond, draaide een hele slag om en kwam tenslotte in de zandheuveltjes aan de Zuidelijke rand van het vliegveld terecht waar op 't ogenblik aan een rijbaan wordt gewerkt. Bij deze ma noeuvre schoof de machine over enige draineringsbuizen heen, waarin twee arbeiders aan het werk waren. Zii za gen het toestel over zich heen schuiven, doch kwamen met de schrik vrij. Van beide vleugels zijn stukken afge broken. Leden van de rijks luchtvaartdienst stellen op ?t ogenblik een nauwkeurig onderzoek in. Het DC 6 toestel is prac. tisch geheel vernield. Het is doormidden gebroken en het mag wel een wonder heten, dat geen van de vier inzit tenden ernstige verwondingen -heeft opgelopen. De instruc teur. de heer Ekels. werd licht aan de enkels verwond Het toestel ligt aan de uiterste Zuidelijke rand van het vliegveld. Ooggetuigen verklaarden, dat zich een ta melijk grote rookontwikke ling voordeed onmiddellijk nadat het toestel was neer gestort. Er brak echter geen brand uit. Direct na de ..crash" varen de brancards bij het toestel aanwezig en werden de vier inzittenden weggedragen. reizen moet worden vereen voudigd. Als betaalmiddel zou niet uitsluitend de dollar, doch zouden ook sterling en andere valuta moeten kun nen dienen, zolang de sane ring van de Duitse valuta, welke op het ogenblik pre matuur zou zijn, nog niet verwezenlijkt is. DE RIJNVAART. Als gevolg van dè teleur stellende omvang van het al gemene goederenverkeer, was ook de internationale goederenbeweging van dn naar West-Duitsland gering. Ondanks ernstige pogingen, door Nederland en België ge meenschappelijk onderno. men, om de hoofdhavens de zer beide landen weder in te schakelen, is in het verslag-, jaar een resultaat dienaan gaande slechts in zeer onvol doende mate bereikt. Ondanks alle moeilijkhe den nam de handel met Duitéland in de tweede helft van het verslagjaar enigzins toe- JAPAN- Aangezien het handelsver keer met Japan eerst sedert kort weer is toegestaan door de bezettende macht, laat de ontwikkeling nog weinig con clusies ten aanzien van mo gelijkheden en wenselijkhe den voor de toekomst toe- Voor een hervatting van de transitohandel werkt de eis tot betaling in dollars rern. mend' FINANCIËLE RESULTATEN De balans en verlies en winstrekening per 31 Decem ber 1947 sluiten met een winst van 4.676.83. Hierin is de omstandigheid weer spiegeld, dat voor het weder op gang brengen van de han del tussen Nederland en Duitsland een ruime aanloop tijd nodig. is. Een omvang, rijk apparaat moest in de loop van 1947 .worden opge bouwd. hetgeen in het totaal der onkosten tot uitdrukking komt- In de tweede helft van 1947 werd de verhouding tussen provisiéopbrengst en onkosten aanmerkelijk gun stiger. Motorrij'ders verongelukt. Zaterdagmorgen is een mo torrijwiel, bestuurd door de 39-jarige W. E. en met op de duo zijn broer, de 35-ja- rige H. beiden uit 's-Gra- venhagè, op de Benoorden- houtseweg, hoek Leidse Straatweg te Den Haag, in botsing gekomen met een personenauto. W, E. werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis aan het Westcinde, waar hij later op de dag overleed. Zijn broer brak beide benen. Hij werd eveneens naar het ziekenhuis aan het Westeinde overge bracht. M.s. „Slamat" te water gelaten. Van de werf der Rotterdam se Droogdok Maatschappy is Zaterdagmorgen met goed ge volg het voor de Kon. Rotter damse Lloyd bestemde m.s. „Slamat" te water gelaten. De doopplechtigheid geschiedde door mevr. P. J. Crommelin Waller, echtgenote van de oud ste Lloyd-directeur. Aansluitingspuzzles, die niet gemakkelijk zijn op te lossen. Geef ons betere aansluitingen! Deze vurige wens leeft In het gemoed van alle reizigers, die regelmatig van de ver voersmiddelen in Zeeland gebruik moeten maken. Hun smeek bede vindt een klankbodem bij de verkeerslnstanties en ver voersondernemingen, die hun uiterste best doen de aanslui tingspuzzles tot alloj" tevredenheid op te lossen, maur daarin niet altjjd kunnen slagen. Zjj weten maar al te goed, wat vele -reizigers zich nog niet voldoende realiseren: dat Zeeland op vervoersgebied de moeilijkste provincie van ons land is, als gevolg van zijn afgelegen en insulaire ligging. de laatstgehouden vergadering waren voor de eerste maal ook N.S. vertegenwoordigd. De he ren van de Spoorwegen namen kennis van ae moeilijkheden en zegden toe daarover in Utrecht te zullen spreken. In grijpende wgzigingen in de dienst Roos'endaal-Vlissingen zgn echter niet mogelgk, om dat de aansluitingen in Bra bant op de treinen naar an dere delen van het land niet in het gedrang mogen komen. EEN KRINGLIJNTJE... Hoe groot de problemen op sommige Zeeuwse trajecten zijn moge uit enige voorbeel den blijken. Van Goes uit gaat een bus naar het Katse Veer, die tevens rekening moet hou- den„met de treinen. De bussen op N.-Beveland moeten niet alleen op dat veer, maar ook Welke belangen moeten het zwaarst wegen De busdiensten bgvoorbeeld moeten niet alleen rekening houden met de trein, maar ook met de afvaarttijden van de boten, de streekbelangen, zoals school, kantoor, fabriek en markt en met de aansluitingen op elkaar. Dit nu is in vele ge vallen onmogelijk, waardoor zorgvuldig moet worden afge wogen, welke belangen preve- leren. Om het reizend publiek zo veel mogelgk te dienen wordt gestreefd naar coördinatie van het vervoer. Hiertoe worden bijeenkomsten gehouden van alle daarbij betrokken Zeeuw se instanties en ondernemingen, onder leiding van de Rgksin- specteur voor het Verkeer. In op Kamperland-Veere aanslui ten, terwijl de Stoomtram Wal cheren weer tussen Vecre en Middelburg een verbinding moet onderhouden, die zowel op het veer als op de trein aansluit. Een kringlijntje, ze ker, maar over drie eilanden... - Problemen ook voor de be woners van de „zak" van Z.- Beveland, die naar Middelburg wensen te reizen. In 's-Heer Arendslcerke bestaat namelgk geen goede aansluiting tussen de Auto-Mij. Zeeland en de Stoomtram Walcheren. Bespre kingen hierover hebben echter tot het resultaat geleid, dat laatstgenoemde maatschappy thans drje extra ritten tussen Middelburg en Goes verzorgd, waardoor op spitsuren wel aansluiting bestaat. DIE SELTR ACTIE SCHOUWEN. OP Van de moeilijkheden op Schouwen maakten wy reeds uitvoerig melding. De R.T.M. moet tegelijkertijd aansluiting geven op /ie prov. boot, op de B.B.A. te' Anna-Jacobapolder en op de boot naar Rotterdam, tenygl ook de belangen van de bijna 400 abonné's voor scho len en van kantoren zwaar moeten wegen. Deze laatste worden door de directie pri mair gesteld. On het veer te Zijpe is thans enkele malen per dag een goede aansluiting ver kregen. De verbinding met de prov. boot laat nog veel te wen sen over. Men moet echter be denken, dat het verkeer tussen Middelburg en Schouwen niet bijzonder groot is. De directie van de R.T.M. heeft thans materiaal overge nomen van de Z.V.T.M., motor wagens, die momenteel worden gereviseerd en die de frequen tie van de diensten verhogen, waardoor betere aansluitingen verzekerd zjjn. De verwachting, dat dit materiaal van 9 Mei af zou kunnen worden gebruikt, is echter helaas jjdel gebleken. De busdienst van de fa. Van Oeveren, die de verbinding Zie- rikzee-Burgh onderhoudt, heeft betere aansluiting op de boot kunnen bewerkstelligen. Door samenwerking van boot en bus kon voorts een betere aanslui ting tussen Kortgene en het Kortgeense Veer op N.-Beve- land worden bereikt. PROBLEMEN IN ZW\- VLAANDEREN. De nieuwe ferryboot voor de dienst Vlissingen-Breskens is nog niet klaar (waarschijniyk wordt dit pas eind Juni) even min als de aanlegsteiger. In de dienstregeling kon dus nog géén wijziging worden ge bracht. De samenstellers van de zomerdienstregeling der Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg- Mij. en de Stoomtram Bres- kens-Maldeghem ondervonden daarvan de last, want zy moes ten rekening houden met het feit, dat de dienstregeling van de boten naar Perkpolder en Terneuzen wèl is gewgzlgd. Het laatste woord over deze kwestie is nog niet ge sproken. Er wordt overlegd hoe men uit deze Impasse kan geraken. Zoals gemeld gaat de Stoom tram Walcheren (voorlbpig als proef) tussen 12 en 6 uur een kwartiersdienst verzorgen tus sen Middelburg en Vllssingen. Hierdoor zullen bootpassagiers voor Middelburg niet meer zo lang behoeven te wachten bij de Keersluis. De aansluiting over de Oude Vlissingse weg. op de treinen te Middelburg, is thans ook be ter geregeld. ER IS AL VEEL BE REIKT. De vervoersondememers ge ven duidelgk blgk hun tijd te begrijpen door het publiek zo veel als mogelgk goede aan sluitingen en frequente verbin dingen te geven, maar zij kun nen de zakeiyke belangen niet uit het oog verliezen; er zyn reeds verschillende lijnen in exploitatie, die niet winstge vend zyn en het kostbare ma teriaal (/-35.000 tot 70.000 per bus!) moet worden afge schreven. Voor een extra (ma ger) lijntje zou in vele geval len ook een e'xtra chauffeur in dienst moeten worden geno men, waardoor de kosten enorm zouden- stygen. Dat een geprikkelde reiziger by lang wachten gaat moppe ren, is te begrijpen. Laat hy echter bedenken, welke moei- lykheden er ln Zeeland moeten worden overwonnen en wat er reeds is bereikt te gunste van de passagiers. De nieuwe reis gids, die In samenwerking met de R.VA wordt uitgegeven, Ls hiervan een overtuigend be wijs, temeer wanneer men deze vergelijkt met de dienstrege lingen van vóór de oorlog!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1