PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Van slagersknecht tot hoofd opsporingsdienst De tarwe-oogst in Zeeland BILT Clay niet bezorgd Spaak in conflict met zijn kamerfractie Oorlog in Jeruzalem? Defensie der Westelijke Unie. Milliarden verlies. BRUG STORTTE JN. Vandaag Sterke toename van uienteelt Goede verwachtingen 191e Jaargang - No. 102 IS?'1™ Armeen WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Christelijke feestdagen. Zaterdag 1 Mei 1948 ABONNEMENTSPRIJS. 25 ct. per week: 3,20 per kwartaal: franco per post l 3.45 per nummers ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 PZC.. Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlisslngen: Walstr. 58-60, tel. 10 en 51 - Middelburg: Londenfe Kaal 29. tel. "077 en 2924 - Goes: L Vorststr 55. tel 24"»5 (b.g.g 2228) Oostburg: Gratamastr. 3. tel. 102 - xerneuzen: Brouwerljgtr. 2 - Zlerlkzee: Nwe Bogerdstr. G 160. teF26. Het Wereldgebeuren Toestand In Berlijn „normaal" geworden. Duitsers geprezen. De Russische treitercam pagne in Berlijn is wat ge luwd. Hoewel de Sovjet-maat regelen ter bemoeilijking van het verkeer met het Westen niet ongedaan zijn gemaakt inmiddels hebben zich op het Berlynse postkantoor de pakketten, die niet doorge zonden kunnen worden, opge stapeld tot een getal van 435.000"is de laatste dagen van incidenten geen melding meer gemaakt. Alles went. ook de toestand van hangen en wurgen in Berlijn. Mis schien is het daardoor, dat de Amerikaanse militaire gou verneur Clay zich in een op timistische bui te Frankfort nogal geruststellend heeft uitgelaten. Als rechtgeaard Amerikaans patriot liet hij met nadruk weten dat geen inbreuk geduld zou worden op net luchtverkeer op We nen en Berlijn. Evenwelvoeg- de hij er aan toe: „ik ben niet bezorgd, dat er morgen of overmorgen een oorlog zal uitbreken." De huidige moei lijkheden tussen Oost en West in Duitsland mogen niet overdreven worden. De onbezorgde generaal prees verder de Duitsers in de Wes telijke sectoren van Ber lijn, omdat zij in de afgelo pen zes weken grote kracht en volharding hebben getoond. De achteruitgang van de com munistische party in de Ame rikaanse zone noemde hij 'n aanwijzing, dat het Duitse volk „voor de vrijheid van meningsuiting is." Nu de Berlijnse crisis zon der dat het tot een al te hef tige uitbarsting is gekomen achter de rug is, kan even balans opgemaakt worden. Wat hebben de Russen met hun actie van onwelwillend heid eigenlijk willen berei ken? Dat zy In ernst de ge allieerden uit Berlijn wilden verdrijven is weinig waar- schgniyk. Zo'n klap op het prestige zou Washington ze ker niet onbewogen geïncas seerd hebben. Wellicht en dit is de mening van enkele gezaghebbende bladen was Het een toetsen hoever men kon gaan om nog net geen conflict te riskeren. Naar verluidt zou maarschalk So- kolovsky steeds matigend zyn opgetreden, waar anti-Wester se doordrijvers in Moskou te ver wilden gaan. Het toetsen heeft dan dit resultaat op geleverd: Londen en Wash ington zyn van zins nog geen duim breed terug te wijken naar het Westen. Indonesiërs protesteren bij Veiligheidsraad. De New York Times meldt uit Lake Success, dat de af gevaardigden van de republiek m Lake Success, Palar en Tkpasekien informeel een be roep op de Veiligheidsraad hebben gedaan om direct een onderzoek te doen instellen naar de schendingen van de Renville-overeenlcomst, die de Nederlanders volgens hen hebben begaan. Rotterdamse melkdrank voor de schooljeugd. Op 1 Juni zullen de leerlin gen van alle lagere scholen in Rotterdam, by wyze van proef gedurende een half jaar 5 maal per week een kwart liter zgn. .imelkdrank" toegediend krygen, die samengesteld is uit *4 liter gecomprimeerde ondermelk, waaraan vitamine A, D en een yzerpraeparaat .zyn toegevoegd. Deze proefne ming is het resultaat van het onderzoek der commissie ter bestudering van het vraagstuk der sc -oolvoeding. Deze proef neming is enig, niet alleen in Nederland, maar ook in de ge hele wereld. Van buitenlandse zijde be staat voor het Rotterdamse onderzoek en voor de „Rot terdamse melkdrank" grote belangstelling. Politieke toestand in België gespannen. Onderwijspolitiek de oorzaak. GENERAAL CLAY. Vragen van Amerikaanse regering. Reuters diplomatieke cor respondent meldt, dat aan de ministers van defensie van En geland, Frankrijk, België, Ne derland en Luxemburg, die Vrydag te Londen zijn byeen- gekomen om de beveiliging van de West-Europeae Unie te be spreken, een wagenlrjst van de Amerikaanst regering is voorgelegd, waaop de volgen de vragen voorlomen: 1) in hoeverc zijn de lan den der West-Huropese Unie in staat onder ekaar de mili taire samenweriing te orga niseren 2) in hoeverre lebben zij ter verzekering var de volledige veiligheid met hè oog op een mogelijk gevaaruit het Oos ten militaire hulp van de V. S. nodig, mede in Ie vorm van wapens en uitrusing? Op Amerikaas oorlogs- material. Minister Marsall heeft bij het AmerikaanseCongres'een rapport over de quidatie'van het overtollige frlogsmateri- aal ingediend. lierin wordt verklaard, dat p 1 Januari 1948 ter warde van 10.803.000.000 dolr aan over tollig oorlogsmgriaal in de V. S. aanwezig as. In het eerste kwartaal van 1948 is hiervan ter aarde van 9.500.000.000 doir verkocht voor een Hrag van 1.861.000.000 dollj De Ameröanse luchtmsht. De Senaatscomissie *voor de toewijzingen Èft de ope ning van een -ediet groot 3.198.100.000 ttoll ter finan ciering van het pgram voor de vliegtuigbouwoedgekeurd. Senator Styles ridges heeft naar aanleiding larvan ver klaard, dat men i onmlddel- lyk met de uitvong van het plan, dat voorzieü een lucht macht van 70 'oepen, kan beginnen. Na een vergadering van de socialistische Kamerfractie ter bespreking van dc onder wijskwestie, is de politieke toestand in België plotseling zeer gespannen geworden. Ondanks de terughoudend heid, die de socialistische Ka merleden aan de dag.legden, lekten er niettemin enige bij zonderheden uit. De Gazet van Antwerpen weet o.a te melden dat eer- ste-minister Spaak de voor stellen der regering met be trekking tot de anderwyspoli- tielt met aandrang hééft' ver dedigd tegenover de meerder heid van zijn partijfractie. Aangezien men niet tot'een oplossing kan geraken, schijnt de meerderheid thans te heb- oen voorgesteld dit probleem te onderwerpen aan de beslis sing van de algemene raad der socialistische party, die volgende weelc bijeen zal ko men. Dezd vergadering van de socialistische Kamerfractie blijkt een zeer woelig verloop gehad te hebben en op zeker ogenblik, moet het zover ge komen zyn, dat de eerste mi nister met ontslag dreigde indien zijn partij zich uitsprak, tegen dc voorgestelde onder wijspolitiek. Verwacht wordt, dat een groot gedeelte der socialisten zal tegenstemmen, hetgeen echter niet kan beletten dat de regering met de socialisten die de voorstellen gunstig gezind zijn en de leden der Katholieke volkspartij, de meerderheid zal behalen. Eerste minister Spaak zou voornemens zijn het ontslag van zyn regering aan te bieden indien de socialisten het onder- wysprogramma niet in zyn ge heel aanvaarden. 22 doden en 20 zwaar gewonden. By Monte Castello (Italië) is een brug over de rivier Savio ingestort. De brug was in reparatie. Vijftig arbei ders vielen in het ravyn, ter- wyl een aantal, die op de ravynbodem werkten, door puin werden getroffen. Het aantal doden1 bedroeg des avond reeds 22, terwijl er 20 zwaar gewonden wa ren. Men vreest, dat zich nog een aantal lijken onder het puin bevindt. De leider van het herstelwerk aan de brug is in arrest gesteld. R.A.F.-vIiegtulg bij Avignon neergestort. ELF SLACHTOFFERS. In Zuid.Frankrijk, nabij Avignon, is een vliegtuig van de R.A.F., als gevolg van slecht zicht en onweer, te pletter gevallen. Alle 11 in gezetenen zijn om het leven gekomen. Het vliegtuig vervoerde 4 passagiers en 7 leden van de bemanning. De vliegers heb ben getracht zich met een valscherm te redden, hetgeen mislukte. Een Belgische Spitfire, die voor een militaire proef vlucht opsteeg, is kort na de start neergestort op een van de barakken op het vliegveld Florennes. De piloot werd ge dood De barakken vatton vlam .waarbü 3 militairen licht gewond werden. Later wordt gemeld: Do Belgische C. V. P. (Ka tholieken) en socialisten zijn het eens geworden over de schoolkwestie, die thans 75 jaar oud is. De Katholieken verlangen verhoging van de subsidie voor Katholieke scholen en verhoging van het aandeel, dat de staat bijdraagt tot dc salarissen van het onderwij zend personeel op die scho len DE K.M.A. weer open. In aansluiting aan het be richt betreffende het op. nieuw formeren van de Kon Mil. Academie per 1 Mei a s. kan v/orden medegedeeld, dat de opleiding der cadetten aan de K.M-A. te Breda op 1 September a-s. zal worden hervat. aanvankelijk met plm. 100 cursisten- In de toekomst zal het kasteel 400 cadetten kunnen herbergen. Op 1 September begint de opleiding der ca detten voor de infanterie, cavalerie, artillerie en de mil. administratie. Op 1 Jan. '49 zal de opleiding beginnen voor de cadetten van de genie, de pioniers, de ver bindingsdienst, de technische troepen en voor de grond troepen van de legerlucht- macht. is het 5 jaar ge leden, dat het politie- standrecht door de Duitsers werd afge kondigd; gaat de melk in België van de bon; bestaat de Hogere Krijgsschool in Den Haag 80 jaar. MORGEN wosdt Koning Fai~. sal II van Irak 13 jaar. KORTE PRED1CATIE „Wijsheid Gods, bestaan de in verborgenheid". 1 Cor. 2 7. Iedere dag, wanneer we naar het laatste nieuws grij pen, doen we dat met een zekere verwachting. Wat heeft deze dag de wereld weer gebracht? En hoe zyn wij bij het gebeurde betrok ken? Maar ook telkens weer, vooral in deze- dagen, over valt ons een soort onver schilligheid, en we zeggen eigenlijk is er toch niets nieuws onder de zon. De zon gaat op en komt onder. Een mens wordt geboren en sterft. En daar is geen veran dering. Van het Evangelie wordt gezegd, dat het wèl nieuw is- En steeds weer nieuw is- Als dat zo is. dan zou het toch een oase moeten zijn in deze tijd. waar iedere pelgrim zich even neerboog om zijn dorst te lessen aan de fris heid van dat werkelijk nieu we, werkelijk levende water. Maar het Evangelie komt ons meestal even oud en versleten voor als de rest- En de kerk vaak even alledaags als de wereld. Ligt dat aan ons of aan het Evangelie? Het ligt aan beide- Aan het Evan gelie omdat het Wijsheid Gods is, die slechts bestaan kan in verborgenheid. Aan ons. omdat wij, hoewel het ons gegeven is deze verbor genheid te verstaan, haar niet verstaan, omdat we er voorbij leven, hoewel we er toch uit leven. Eens heeft Jezus gebeden: ..Vader ik dank U. dat Gij dey.e- dingen voor de wijzen en verstandigen verborgen hebt. en hebt ze de kinder- kens geopenbaard". Een kind merkt op. Het kijkt en tast vol verwonde ring rond. Vol verwondering. En voor ons is alles dood-ge- woon en daarom gewoon dood- Of is het geen wonder, .dat wij nog dagelijks mogen leven, ons dagelijks brood mogen eten, ja zelfs vrede mogen hebben in zo'n we reld? En is het grootste won der niet. dat Jezus Christus voor ons allen ziin liefde, zijn leven gegeven heeft, opdat wij opnieuw tot leven zouden komen? Is dat ook al gewoon voor ons geworden? G- NUTBEÏt Wilhelminadorp. Millioenste radiotoestel aangegeven. De dienst luistervergunnin gen van de P.T.T. had het deze maand iets drukker dan gewoonlyk. Meer dan 20.000 Nederlanders deden in April aangifte in het bezit te zijn gekomen van een radiotoestel en derhalve hun retributie te willen voldoen. Onder deze 20.000 was er een zeer bijzon dere: de millioenste toestelbe- zitter, de banketbakker Leo Mulders uit Heerlen, die 2 jaar geleden een radiotoe stel bestelde, dit dezer dagen kreeg afgeleverd en zulks al3 een plichtsgetrouw burger on middellijk by de P.T.T. meldde was daarom de gast in de ra- diostad. Koningin dankt president Truman. President Truman heeft Dinsdag de volgende bood schap van Koningin Wilhelmi- na ontvangen: „By aankomst van ,de eer ste lading Amerikaanse tarwe in het kader van het plan- Marshall met de „Noordam" zou ik U persoonlijk, mijnheer de president, en het Ameri kaanse volk mijn diepgevoelde dank willen betuigen voor de edelmoedigheid, waarmede op zulk een schitterende wijze wordt bijgedragen tot het her stel van myn land en van ge heel Europa. Ik wens U te verzekeren. dat Nederland zijn volledige steun aan de uit voering van het herstelpro gram voor Europa zal geven". Het England-Spiel. Naar de Nieuwe Crt. ver neemt wordt thans by het departement van oorlog en de generale staf nagegaan of hetgeen omtrent het Eng- land-Spiel van Schreieder is gebleken niet aanleiding moet zijn om tot enige mutaties in de personeelsbezetting by de partement en staf over te gaan. Geknoei met Inbeslag genomen auto's. Men kon zijn wagen terugkopen Het voormalig hoofd van de Opsporingsdienst Mo torvoertuigen van het mi nisterie van Financiën te Amsterdam, die thans we gens fraude is gedetineerd heeft dezer dagen van een Amsterdamse slager een betrekking als slagers knecht aangeboden gc. kregen. Dit deelde Vrijdagmiddag zijn verdediger aan de Am sterdamse rechtbank mede. De 50-jarige D J. Donker was vroeger slagersknecht, later vertegenwoordiger van de fa- Zwanenberg, tijdens de bezetting illegaal werker en na de bevrijding geruime tijd hoofd van genoemde opspo ringsdienst. Wegens fraude werd hij verleden jaar ont slagen £n tot ltt jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Tijdens die rechtszitting ver klaarde hij, dat de twee hem Geen militaire uitrusting van V. S. voor Marshall-landen. De in de Amerikaanse pers vrschenen berich/en volgens welke president Truman aanstaande week het Congres zal verzoeken wapens naar Europa te zenden om een aantal divisies der landen, die deelnemen aan het plan tot Europees herstel, alt te rusten, zyn van alle grond ontbloot, zo verklaarde Ross, secretaris van de president. Haganah blies weg JerichoJeruzalem op. De Haganah heeft via de ra dio bekeml gemaakt, dat zij do weg Jeruzalem Jericho -heeft opgeblajvn, zodat het vvegver. keer tussen de heilige stad en Transjordanië onderbroken Is. De Britse autoriteiten te Je ruzalem hebben het Joods bu reau pfficieel doen weten, dat, tenzij de Joodse aanvallen op de Arabische voorstad Kata. mon beëindigd worden, de Brit se autoriteiten alle militaire middelen zullen gebruiken met inbegrip van de luchtmacht om Joods Jeruzalem aan te vallen. De wapenstilstand tussen Tel-Aviv en Jaffa die tot Vrij. dagochtend 9 uur moest duren, werd tot 12 uur verlengd. De besprekingen inzake de wapen stilstand worden voortgezet door Joodse, Arabische en Britse vertegenwoordigers. An. derzijds heeft de Irgoen ver- •Het zit de boeren tot dus ver bijzonder mee met het weer. Na een zachte winter, volgde een prachtig voorjaar, zodat alle werkzaamheden op het land op tiid. konden wor den uitgevoerd, terwijl de eerste aanslag van de gewas sen het beste doen verwach ten- Op het ogenblik wordt er wel weer naar een regen tje' verlangd, vooral in de inundatiegebieden, doch zo zal er altijd iets te wensen overblijven voor hen wier arbeid geheel afhankelijk is van de natuur. De voorbijganger die zijn ogen-goed de kost geeft, zal op de Zeeuwse gronden wat betreft de gewassen welke worden verbouwd.- heel wat veranderingen zien in verge lijking met vorig jaar- Het meest opvallend is wel de zeer sterke toename van de uienteelt. Aangelokt door de zeer gunstige uienprijs van. vorig jaar ziin zowel de gro tere als de kleinere boeren overgegaan tot het uitzaaien van een veel grotere opper vlakte met uien. Over het ge hele land genomen is de toe name wel 50 Naar schat ting zal dit jaar 6000 H.A. van het Nederlandse bouw land met uien bebouwd zijn. waarmee de uienteelt, wat oppervlakte betreft, wel op haar hoogtepunt is gekomen. Voor de afzet zijn er goe de perspectieven Engeland, dat vorig jaar geen Neder landse uien afnam, heeft reeds een handelsaccoord voor 60 millioen kg. afgeslo ten, zodat gerekend naar een opbrengst van 25-000 kg- per H.A. de export van 2400 H.A. uien reeds verze kerd is- DE AARDAPPELEN. Ook de verbouw van aard appelen is in oppervlakte toe genomen. Dit is het sterkst te zien in de inundatiegebie den. Daar met granen, voorname lijk gerst, de beste resultaten op de drooggevallen gronden werden bereikt, vond m die gebieden de laatste jaren een geforceerde graanbouw plaats. Naarmate de gronden zich thans herstellen, worden daar geleidelijk weer meer andere gewassen verbouwd Dit wil natuurlijk geenszins zeggen, dat bijv- op Walche ren weer dezelfde oppervlak te aardappelen wordt ver bouwd als vóór de inundatie. SUIKERBIETENAREAAL BLEEF GELIJK. De totaal uitgezaaide op pervlakte suikerbieten bleef in Zeeland gelijk- Het feil dat de boeren met hun aan delen in de suikerfabrieken zitten en dus hun kwantum moeten leveren, voorkwam dat geen vermindering plaats vond. Bovendien stond het veel voorkomende bieten aaltje voor verscheidene boe ren eventuele uitbreiding in de weg. De vlasverbouw nam iets toe, de haver bleef gelijk, evenals de erwtentee\t. Bij deze laatste teelt wordt vrij veel schade ondervonden van de in grote getale voorko mende bladrandkevers. Een goéde bespuiting kan echter veel verhelpen. Het koolzaad geeft een goede aanslag te zien. De schade van de kool zaadparasieten valt tot dus ver mee. Er wordt hiervan minder last ondervonden op dié gronden, waar men eni ge jaren geen koolzaad heeft verbouwd. DE GRANEN- De wintertarwe is relatief hetzelfde gebleven, doch heeft in vergelijking met de winter 1946-'47, ditmaal geen inkrimping ondergaan, daar niets is uitgevroren. De stand van de wintertarwe is goed hier en daar zelfs wel iets te vol en ligt zeker boven het gemiddelde van de laat ste tien jaren. Kortgeleden vertoonden vele percelen een rood-bruine kleur, doch door toediening van een Weinig stikstof valt hiervan thans practisch niets meer te con stateren. De oorzaak van het optreden van „bont" zal daarom wel gezocht moeten worden in het feit, dat wel licht sommige boeren wat te zuinig zijn geweest met stik stof. Tenslotte de gerst: hiervan is de afname zeer duidelijk. Gerst was het gewas dat het gped deed in de inundatiege bieden. zodat' dit in de laat ste jaren op de zoute gron den druk verbouwd werd. Nu deze herstellende gronden zich ook weer gaan lenen voor verbouw van andere gewassen, is het logische ge volg' dat het gerstareaal af neemt. Een verschijnsel waarover men zich, gezien de oorzaak, niet anders dan kan verheugen! klaard „dat het gehele door de Joden bezette gebied van Jaf fa. in hun handen zal blyven." Tijdens de afgelopen nacht werd het Arabische dorp Sala. man, tussen Tel-Aviv en het vliegveld Lydda, zonder strijd door de Haganah bezet. MOBILISATIE VAN VROUWEN. Van Zondag af zullen alle getrouwde of niet getrouwde vrouwen, van 18 tot «25 jaar, gemobiliseerd worden. Zy zul len zich 'moeten vervoegen b\j vrouwelyke strijdkrachten of zullen in de hulpdiensten te. werk gesteld v/orden. Uit Sydney wordt gemeld, dat zowel Arabieren als Joden Australische oud-gedienden trachten te \^rven voor de stryd in Palestina. De Australische minister van immigratie heeft verklaard,, dat de regering geen paspoor ten zou verstrekken aan Australiërs, die naar Palestina willen gaan. BIJ KATAMON. Vrijdagavond is de strijd in het gebied van Katamón bij Jeruzalem weer opge vlamd. Uit Joodse bron wordt gemeld, dat een bombarde mentsafdeling van de Haga nah in het door de Arabieren beztte gebied is doorgedron gen en aanvalsbases heeft vernietigd. Stalin zag het niet. ROME, 27 April. „In de stilte van het stemhokje ziet God je wel, Stalin niet", waar schuwden de Christen democraten vóór de ver kiezingen. Dat vele „compagni" dit ter har te hebben genomen is duidelyk bewezen. Maar niet overal was dit zó direct controleerbaar als ln één der stemlokalen van het zonnige eiland Ischia, waar zich onder het personeel, twee le den van de plaatseiyke cel der communistische partij bevonden, terwijl na afloop uit de volle stembus slechts één stem voor Togliatti te voorschyn kwam. De twee „compagni" keken elkaar aan en schreeuw den beiden tegelyk: „Verrader,!" Eir om hun partij-ijver te bewyzen, hebben ze elkaar zó toe getakeld, dat de éne voortaan nog maar één oog heeft, tenvyl de an der voor zijn leven kreu pel is tenlastegelegde oplichtingen de enige waren, die hii had gepleegd. Na de veroordeling kwamen echter talloze nieu. we klachten binnen» Het betrof hier een der grootste fraudes die tot dus verre bij opsporingsdiensten aan het licht zijn gekomen. Verdachte heeft op grote schaal geknoeid in samen werking met twee zijner on dergeschikten. beiden opspo ringsambtenaren. De officier van justitie eis te IV2 jaar tegen Donker als toeslag op de veroordeling van 1 Va. die hem reeds is op gelegd. Tegen de twee onder geschikten, de 27-jarige H- Oosterhoff en de 35-jarige F. Damiaans ieder 3 jaar ge vangenisstraf. Uitspraak zal worden ge daan op 14 Mei a-s. GESCHARREL MET EEN JEEP. Een cliché-voorbeeld van de knoeierijen, waarvan tal loze autobezitters, wier auto's als oorlogsbuit in be. slag waren genomen, de du pe werden, is dat van een ze kere Roodenburg. Deze bezat een jeep, die ruim een jaar geledén door twee der drie verdachten in beslag werd genomen, Het wagentje werd door een officiële taxateur op 850 geschat. Na de inbeslag name zocht Roodenburg con tact met het hoofd van de opsporingsdienst, die hem mededeelde, dat hij zijn eigendom voor 1500 terug kon kopen. Roodenburg ging hierop in. Donker liet 850 reglemen tair op conto van de staat overboeken en behield de resterende 650 voor zich zelf. Dat hij dit bedrag eer lijk met zijn kornuiten ge deeld zou hebben, werd ter terechtzitting door deze twee bestreden. Tegenover Roodenburg motiveerde hii de verhoogde prijs, door te zeggen, dat er allerlei extra kosten waren, te maken in Den Haag, om aldaar bii diverse instanties de wagen los te krijgen- Al naar gelang de eigenaars van de in beslaggenomen wagens veel of weinig boter op hun hoofd hadden, schermde Don ker voorts met wettelijke be palingen. waarbü dez^, eige naars met hoge boetes of ge vangenisstraffen werden be dreigd voor de gepleegde on regelmatigheden bij de aan schaffing van een auto. HANDIGE PRACTIJKEN. De Ford, die een fourage- handelaar uit Abbenes voor 3100 had gekocht, werd in beslag genomen, getaxeerd voor 1100 en weer aan de eigenaar terugverkocht voor 1100 en wee h en-taz 2500. waarbü een kwitantie voor 1100 werd verstrekt. Toen de gedupeerde hier geen genoegen mee nam liet Donker hem de ontbrekende 1400 betalen door die man nen, die de Ford oorspronke lijk hadden verkocht, met de beofte, dat er geen vervol ging zou worden ingesteld. MINISTER IN 'T VELD NAAR TWENTHE. De minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting, mr. J. in 't Veld. heeft Vrij dag een bezoek gebracht aan Twen the. Hij vertoefde in hengelo, Enschedé en De venter. Tussen Hefde en vrees. Het was met gemengde ge voelens, dat de inbreker F. H. na 28 maanden het gebouw aan de Noordsingel te Rotter dam verliet en zich huiswaarts begaf. Hij had by geruchte vernomen, dat ^jn ega zich gedurende de maanden van zyn gedwongen afwezigheid met een ander had getroost. Zyn vermoedens bleken maar al tc waar. Juist wilde hy de deur van zyn woning binnen stappen toen zijn plaatsver vanger toevallig het huis var- liet. S. verzocht zyn rivaal, de 30-jarige bakker P J. W., nog even boven te komen en wel zo dringend en vastbera den, dat de bakker het raad zaam .achtte aan dit verzoek gevolg te geven. Boven geko men werd de angst van de bakker zo groot, dat hy, zon der zich te bedenken uit het raam sprong en in de vier meter lager gelegen tuin te recht kwam, wat hem een ge broken enkel en een vlees wond bezorgde. De man werd naar het ziekenhuis overge bracht. DE VOORSPELT KOUDE OCHTEND. Geldig tot Zaterdagavond: Wisselend bewolkt met vooral aan de kust nog en kele buien. Zwakke tot ma tige wind overwegend uit NoordclHkc richtingen. Kou de ochtend. Overigens de zelfde temperatuur als giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1