Sint Philipsland verwacht een goede oogst Kappie en het Olifanten-kerkhof WEN AETHER Congres van Europa Sport en wedstrijden Geïnundeerde gronden liggen er thans goed voor Hysterie BELANGRIJKE OPENINGSREDE VAN CHURCHILL VERWACHT. 800 deelnemers uit meer dan 20 landen. (Van onze Haagse redacteur) Er z;jn na deze oorlog zo veel internationale congres, sen, conferenties en bespre kingen geweest, en er ko men er nog voortdurend zo veel bij, dat de goe-gemeen- de, die deze dingen nu eenmaal niet op de voet volgt, lang. zamerhand afgestompt is ge raakt voor de waarde van elk dezer gebeurtenissen af zonderlijk. Het vertrouwen in internationaal overleg is sterk verminderd en dat kan, nu West-Europa eindelijk be gonnen is allerlei dingen te regelen zonder met de offi ciële Oost.Europese opvattin gen rekening te houden, pas langzamerhand herwonnen worden. Daardoor valt de sceptische houding van het publiek, ook het Nederlandse, tegenover het reeds lange tijd geleden aangekondigde Congres van Europa, wellicht te verklaren. Ondertussen hebben de Nederlandse .za kenlieden wel begrepen wat hier op touw gezet is, want zij hebben vlot de 200-00G gulden bijeengebracht, die nodig waren om deze grote bijeenkomst goed te organi seren. De regering heeft haar medewerking verleend door de nodige gebouwen ter be schikking te stellen. Het Ko ninklijk Huis zal tot de luister van het congres bij dragen, doordat de Prinses en de Prins niet alleen de openingsplechtigheid zullen bijwonen, maar bovendien 'n ontvangst van de deelne mers in een der Koninklijke paleizen zullen inrichten. Het Congres van Europa zal op 7 Mei bijeenkomen in de 700 iaar oude Ridderzaal op het Binnenhof, gebouwd door Willem II, graaf van Holland, die in 1248 werd ge-, kozen tot Rooms, Koning van het Heilige Duitse Rijk, tot hoofd derhalve van wat toen de leem van Europa mocht heten. De 800 congresleden zullen derhalve op histori sche bodem staan als Enge- lands oud-premier, Winston S. Churchiil, de openingsrede zal houden. De inhoud van die rede wordt zorgvuldig geheim gehouden, maar men mompelt, dat zij van zó ver strekkende betekenis zal zijn, dat zij al ziin vroegere toe spraken in de schaduw zal stellen- Als dat van een man als Churchill gezegd wordt moet het wel iets heel bijzon ders worden. Meer dan honderd organi saties zullen vertegenwoor digd zijn in Den Haag. 'De voornaamste daarvan zijn het Engelse comité „United Euro pe", waarvan Churcill de lei ding heeft, maar dat ook socialisten en liberalen on der zijn leden telt; de Onaf hankelijke Liga voor Europe se Samenwerking, d.i. de or ganisatie van België's oud premier Paul van Zeeland: de 40 groepen bevattende Union Européenna des Féöé- ralistes onder voorzitterschap van de Nederlander, dr. H. Brugmans; en de Franse Raad voor de Eenheid van Europa, opgericht door oud- comité gevormd, dat zich thans met de voorbereiding bezig houdt- Ondertussen hebben zich .ook gemeld de (Katholieke) Nouvelles Equi pes Internationales en de Eüropeese Parlementaire Unie. De 800 deelnemers zullen alle belangrijke niet-commu- nistische partijen in Europa weerspiegelen. Er zullen par lementsleden komen en in dustriëlen, arbeiders en boe ren, jeugdleiders en geestelij ken, leiders van vrouwen bonden en coöperaties, ge leerden en kunstenaars. De boycot van Labour heeft wei nig effect gehad, want tot de Engelse delegatie zullen 40 Labourleden behoren en 20 conservatieven. Er komen plenaire bijeen komsten, sectie-vergaderin gen en openbare betogingen. De internationale pers heeft reeds een 150 plaatsen aan gevraagd: de radio uit vele landen zal er aandacht aan besteden. De eigenlijke leden zullen vertegenwoordigers zijn van de zestien Marshall-lan den en Vaticaanstad, de Ver enigde Staten zenden waar nemers en vooraanstaande ballingen zullen, eveneens als waarnemers, Zuid-Slavië, Roemenië, Bulgarije, Honga rije, Tsjecho-Slowakije en Polen vertegenwoordigen. (Nadruk verboden.) De groei der Christelijke vakbeweging. Het ledental der vakorga nisaties. aangesloten bij Het Chr. Nat. Vakverbond is de laatste maanden aanzienlijk gestegen en per 1 April j-1 de 135.000 gepasseerd. De Chr- Metaalbewerkers- bond heeft het 15.000ste lid ingeschreven, terwijl te ver. wachten is, dat de Ned. Chr- Bouwarbeidersbond dezer da gen het 15 000ste lid zal boe- ken- De Ned. Ver. van Chr. handelsreizigers en agenten die tót nu toe een afzonder lijke organisatie vormde, hoe wel de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedien den een vakgroep Handels, reizigers kende, heeft beslo ten tot aansluiting bij het Chr. Nat. Vakverbond-Het is te verwachten, dat binnen afzienbare tijd alle Chr. Han delsreizigers in één organi satie zullen zijn onderge bracht MEER VRACHTAUTO- BANDEN. Officieel is medegedeeld, fet de autobanden-voorziening nre- de door de Marshall-hulp zal verbeteren. Verwacht wordt dat de voorziening van vracht autobanden dit jaar beter zal zijn. Een welvarende gemeente Ik heb nog geen ge schikte woning kunnen vin den, zegt ons de burgemees ter van Sint Philipsland, de heer L. J. de Jong, en daar om woon ik in Bruinisse." Dit typeert wel duidelijk de woningnood, die op Sint Phi lipsland heerst. Van 1946 af ls de heer de Jong, hoofd van deze gemeen te, nadat hij tevoren gemeente secretaris van Bruinisse was. Elke dag gaat hij heen en weer met de nieuwe veerboot, die de dienst ZijpeAnna Ja-» cobapolder onderhoudt. De nieuwe veeihoot „Gre- velingen" bracht een aanmer kelijke verbetering van deze dienst", verklaart de burge meester, „ik spreek uit erva ring. Het gaat nu veel vlotter dan vroeger". Dan komt het gesprek op Anna Jacobapolder. Wat de wijk Anna Jacoba polder betreft is het woning probleem zo goed als opgelost door de bouw van tien woon huizen en een winkelhuis. Voor dat winkelhuis bleek geen ani mo te bestaan en nu wordt het omgebouwd tot een dubbele woning. In de kom van de gemeente Sjint Philipsland ziet het er mot de woningnood heel wat minder rooskleurig uit. We waren startklaar, voor de bouw van 16 nieuwe huizen, maar die bouw gaat dit jaar niet door. We zullen dus nog een jaar moeten voortsukkelen met de samenwoningen. SCHOLEN. Aan één ding heeft Flipland geen gebrek, namelijk aan schoolgebouwen. De openbare school te Anna Jacobapolder is gesloten en nu wordt het gebouw gebruikt voor opslag plaats, vergaderlokaal enz. Er bestaan echter plannen om de Christelijke School, die nu in een gebouw vrij ver buiten de woonwijk is gehuisvest, naar het vroegere gebouw van de Openbare School te laten ver huizen. Het afgelopen jaar is voor de landbouwende bevolking van Sint Philipsland' matig geweest, maar op het ogenblik staat alles er gunstig voor* Ook dc geïnundeerde gronden liggen er mooi bij. De akkers konden goed bewerkt worden, er viel deze winter veel regen en de korte vorstperiode kwam aan de grond ten goede. NIET NOODLIJDEND. De gemeente Sint Philips- land is vroeger nooit noodlij dend geweest. Ook nu heeft zij een sluitende begroting en al is het niet gemakkelijk: zij kan zich behelpen. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk het herstel van de wegen en de straten aan te vatten, die tjjdens de bezetting ernstig hebben gele den. Ook aan de riolering zal aandacht geschonken worden, allereerst in Anna-Jacobapol- der en in de Sint Anthonie- straat. Voor de kom van de ge meente is de oprichting van 'n Chr. School urgent. Deze school zal waarschijnlijk teza men met de openbare school in het huidige schoolgebouw on dergebracht kunnen worden". Dat zijn de voornaamste vraagstukken, die op het ogen blik de aandacht hebben. „Wy leven hier," besluit da burgemeester, „in een stillo en vergeten hoek. De Fliplauders zjjn nogal hok vast. Ze blijven graag op hun eiland en tot nog toe hebben de ruim 2000 bewo ners er een redelijk bestaan gehad. Vrijwel allen, zijn na de gedwongen evacuatie weer teruggekeerd. Het ei land heeft rijke landbouw gronden. Er is geen reden om de toekomst donker in te zien HET 9 FEUILLETON Tjeerd Adam® van de Prinsengracht 37 Inspecteur Beekman keek glimlachend naar zijn chef, die nog altijd met de handen op de rug door zyn werkkamer heen en weer beende. Hij zette zijn pet op en ging door de gang naar buiten. HOOFDSTUK VII. Tante Marianne voelt zich eenzaam. Amsterdam koesterde zich in de warmte van de voor jaarszon. De patriciërshuizen spiegel den zich in het water van de grachten en de lente had aan de knoestige takken cler bo men aan de wallekant waaier tjes van teer-groene blaadjes getoverd. De ijzeren wielbanden van 'n vrachtwagen ratelden over het plaveisel en een schippers-, vrouw in roodibaaen rok, wier armen tot aan de ellebogen in het zeepsop verdwenen, zong onder een lijn met wapperend wasgoed met heldere stem een populair liedje. Bij de bruggen liepen de bpede verkeersaders, waar links en rechts stromen voet gangers elkaar passeerden. Tramwagens schuurden door de railsbochten, auto's gaven claxonsignalen en lange rijen fietsers schoten door het weg verkeer over het asfalt. Over het trottoir gingen de eindeloze stromen voetgangers, mensen van alle standen en leeftlden la bonte verscheiden heid, waarvan er telkens weet stil stonden om naar de 'etala ges der grote magazijnen te kijken. Boven het straatrumoer bui telden de klokketonen van de Munttoren, die met metalen stem een oud-vaderlands liedje zong. Het bracht een vrolijke noot in het stadsbeeld en het leek op die mooie middag wel of Ge mensen' iets van het voorjaar met zich mee droegen. Op de caféterrassen hadden mannen en vrouwen de be schutte hoekjes opgezocht en knipoogden achter een biertje of een kleintje koffie tegen de door witte wolkjes gezeefde zonnestralen. Inspecteur Beekman groette toen een brigadier, die op een straathoek naar het verkeer keek, correct salueerde. Hij was op het punt naar het Rembrantplein te gaan, toen hij tuissen de uit de Vijzel straat komende voetgangers plotseling een figuurtje ont dekte, welks verschijning hem met een gevoel van blijdschap vervulde. Hbt was een jong meisje In een keurig grjjs complét je, die hem pas herkende, toen hij haar op enkele passen af- stands was genaderd. „Marietje!" riep hij. „Henk!" zei het meisje. Over haar gezichtje trok 'n zonnige glimlach als duidelijk bewijs, dat deze onverwachte ontmoeting ook voor haar een aangename verschijning was. „Heb je dienst?" „Integendeel," zei de inspec teur. „Ik heb wat we vroeger op school noemden m'n vrije kwartiertje met dit verschil, dat ik gaemachtigd ben en des gewenst een hele vrije middag van te maken. Ben je aan 't winkelen of ga je op visite?" „Ja... nee... dat wil zeggen, ik moet nog een paar bood schappen doen, maar dat heeft helemaal geen haast. Mag ik met je meelopen?" „Kom maar mee," zei de in specteur. „Hier kunnen we niet praten. Wil je wandelen of zullen we ergens een kopje thee drinken?" „Op één voorwaarde, Henk, een kopje thee met een gebak je, dat ik zelf mag uitzoeken." „Moccapunt natuurlijk," zei de inspecteur glimlachend. Het was niet voor het eerst, dat Marietje en hij elkaar wa ren tegen gekomen en ook niet voor het eerst, dat zij sa men in een niet te drukke lunchroom gezellig aan een thé-complêt hadden gezeten. „Zfln je vader en moeder ook op 't pad?" „Geen nood,' 'zei Marietje. „Vader zit met een verstiukte voet en moeder heeft mevrouw Van den Brink op visite. Dat is ook één van de redenen waarom ilc er tussen uit ben geknepen. He hoop alleen, dat we mevrouw Bassing niet te gen komen, want dan ben ik nog niet gelukkig, maar die zal om deze tyd van de dag wel in de armen van Morpheus liggen*" „Arme Morpheus," zei de inspecteur deelnemend. Tien minuten later zaten ze in een hoekje van een rustige lunchroom, waar hg haar In hun H.B.S.-jaren al menigmaal op een moccapunt of een taar tje met slagroom getracteerd had. (Wordt vervolgd) 76. ,.Wat moet ik beginnen!" dacht de maat wanhopig. „Ik kan niet meer achteruit en niet meer vooruit! En niemand, die me helpt! Wat praat die kerel met dat masker voor onzin!" „Gij kunt niet meer ontsnappen," zei de man tegen de maat. „Mijn leeuwen en mijn aap Ballibo bewaken U! Intussen was het Kappie toch gelukt te ontvluchten. „Ik moet naar de Kraak en ik moet er iets op verzinnen dat ik de maat en de Keizer bg die klont van een maskerkerel weghaal!" mompelde hij. De maat en de Keizer stonden met trillende knieën voor de man met het masker, die naar hun wees en met een luide, doordringende stem zei: „Ik leef nu al reeds enige duizenden jaren en ik heb U Beden de weg naar mij ge wezen, opdat ik, Palandar, verder zal leven!" Officiële Publicaties VERZETTEN VEEMARKT MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat in verband met Hemelvaartsdag de ge bruikelijke weekmarkt zal worden gehouden op Woens dag 5 Mei 1948 inplaat3 van 6 Mei 1948. Middelburg, 26 April 1948. DISTRIBUTIEDIENST GOES. Uitreiking kinderschoenen- bonnen. Er wordt de aandacht op gevestigd dat né 8 Mei a.s. geen schoenenbonnen volgens de z.g. verjaardagsregeling meer zullen worden uitgereikt op dè inlegvelbon 604. Zij, die voor de kinderen, geboren in de jaren 1932 t.m. 1946 of in de maanden Jan. en Febr. van het jaar 1947 nog geen schoenenbon hebben ontvangen, op de inlegvelbon 604, worden vah 29 April t.m. 7 Mei a.s. voor de laatste maal in de gelegenheid ge steld ten distributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a, een schoenenbon ln ontvangst te nemen. VERGOEDING MILITAIRE VORDERINGEN VLISSIXGEX. De burgemeester der ge meente Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat het Hoofd van het Cen traal Bureau Vergoeding Mi litaire Vorderingen, Duinweg 20-22 te 's-Gravenhage, heeft bepaald dat aanvragen voor het verkrijgen van vergoedin gen voor zover de vordering, inkwartiering .of aanschaffing in deze provincie plaats vond, vóór 1 Juni 1948 schriftelijk moeten zijn ingediend bij bo vengenoemd bureau. VERORDENING EX ART. 43 WONINGWET. MIDDELBURG. B- en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, 'dat van 24 April 1-048 af ge durende vier weken voor een ieder ter secretarie ter inzage zijn gelegd ontwerp-verorde- deningen ex art. 43 der wo ningwet met betrekking tot de gemeente binnen de ves ten èn tot het bouwplan na. bij de Griffioen. Gedurende genoemde termün kunnen eventuele bezwaren tegen de ontwerpen bij de gemeente raad worden ingediend. Middelburg, 20 April 1948. DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van J. A. Montaan te Middelburg om een verlof A ingevolge de Drankwet voor de benedenvoorzaal, de benedenachterzaal en de bo- ven-achterzaal van perceel Lange Giststraat 13 te Mid delburg. Binnen twee weken na he den kan ieder tegen het ver. lenen van het verlof schrifte lijk bezwaren bij hen inbren gen. Kaarten voor de O.S. SSSf nOg niet uitverkocht. Buitenlandse radioultzendingcn. MOTORSPORT Toeslemming voor bescheiden programma. 119% 118 156 157% 169% 168% 102 191 3-10 345 297% 293 337% 332% .18"5% 182 221% 221 190% 188% 254% 279% 220 '4 218% 100 100 99% 99% 103% 103% Amsterdamse beurs 26 April 27 April N.I. Hand B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. Nederland 1939 Idem 1947 Idem 1938 Het zakenverk fectenbeurs te Amsterdam was vandaag van bescheiden omvang. Wel waren er enkele specialiteiten waarin de gehe le middag in open hoeken han del werd* gedreven, doch dit waren toch dc uitzonderingen, want over het geheel genomen kon de markt stil worden ge noemd. Daarby was de stem ming gedrukt, hetgeen voor namelijk voortsproot uit ge brek aan animo. Tegenover het aanbod van weinig mate riaal was de kooplust miniem, met het gevolg, dat de koer sen onder beurstfd met een kleine onderbreking midden- beurs allerwege naar beneden gingen en bij het slot werd ge handeld op ongeveer het laag ste punt van de dag. De nieu we Phillpsaandelen gaven ge regeld enige affaire te aan schouwen en bij een openlngs- prija van 256% werd bij het slot tegen 250% afgedaan. KRING VLISSINGEN. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat in verband met sluiting van het kantoor op Hemel vaartsdag, 6 Mei, de inleve ring van distributiebeschei den door detaillisten van 3 t.m. 8 Mei a s. als volgt dient te geschieden: Maandag van 9—12 uur: Alle detaillisten, welke ge woonlijk op Maandag inleve ren. Maandag van 24 uur: Alle melkhandelaren, welke gewoonlijk op Vrijdag inleve ren. Dinsdag van 910.30 uur. Detaillisten uit Souburg. Dinsdag van 10-3012 uur: Detaillisten uit Koudekerke- Dinsdag van 24 uur: Alle bakkers, welke gewoon lijk op Vrijdag inleveren. Woensdag van 912 uur en van 23 uur: Alle detaillis ten. welke gewoonlijk op Woensdag inleveren. Vrijdag van 1012 uur: Zitting te Westkapelle voor alle detaillisten aldaar. Vrijdag van 23.30 uur: Zitting te Zoutelande voor detaillisten uit Zoutelande, Biegekerke en Meliskerke. Zaterdag van 9—11.30 uur: Alle textielhandelaren en producenten, -welke gewoon lijk op Vrijdag inleveren. Burgerlijke stand KRUININ GEN. Ondertrouwd: M. Koster, 30 j. en S. Teileman, 26 j.; J. van der Vliet, 30 j. en W. A. M. van Strien, 28 j. BevallenM. Poortvliet Bal, d.; T. de Witte—Sonke, d. Overleden: P. Cok, 55 j., echtg. van E. Kole. MIDDELBURG. Bevallen: M. van der Lin den—Koekendorp, z.\ C. Kor- stanjeFlikweert, z.; M. C. R. VerburgBjjl. d.; A. v. d. Ameelev. d. Velde, d.; M. FondseVreeke, z„; P. Huser Joosse, z.; C. Cevaal—Hage, d.; P. Pluijmersv. d. Berg, z.; M. StrooHollebrandse, z.; A. JoosseKuzee.d.; C. Hulj- bregtsev. Leerzem, d.; N. PostSchroevers, z.; C. Wolf Sierag, d.; J. v. Helleman— Riemens, z.; P. E. Aarnoutse Visser, d.; S. Cosjjnde Man, z.; W. R. v, d. Voorde Bassie, d.; T. GeuzeKooman, z.; N. Hurjbreecht—de Melker, z. Overleden: P. J. Tack, 26 j„ ong., z.; W. Geldof, 36 j.; J. J. v. Damrae, 81 j„ .wedn. v. C. Poitièr; J. M. Willeboordse, 33 j. Ondertrouwd: D. Roelse, 27 j. en A. Wielemaker, 23 j.; Blijkens een mededeling van de heer E. J. Holt, die met de leiding van de orga nisatie belast is. zal de helft van de 2-250.000 toegangs kaarten aan het buitenland worden toegewezen. De mo netair sterke landen hebben op grote schaal aanvragen ingediend, met Amerika als voornamaste ^oper, maar sommige van de zwakke lan den hebben hun toswijzingen nog niet opgenomen. Ze zul len dit nog tot eind April kunnen doen. Tal van landen, die achter het z.g. ijzeren gordijn zijn gelegen, zoals Roemenië, Bulgarije, Tsnecho- Slowakije en Yoego-Slavië, zonden lijsten voor toewu- zingen naar Londen. Voor athletiek, zwemmen, boksen en de pentathlon nummers is alles uitverkocht, maar er ziin nog kaarten be schikbaar voor voetbal, bas ketbal, turnen, gewichthef fen, worstelen, schermen en hockey. Door bemiddeling van het Zweedse Olympische comité hebben enige Zweedse fir ma's aan het Britse Olympi sche comité 125 tog timmer hout ten geschenke aangebo den. Het wordt begin Mei af geleverd en zal gebruikt worden voor schuttipgen, tribunes, slagbomen ed. FILM-MONOPOLIE. Voor het verfilmen van de Olympische Zomerspelen te Londen is opgericht de „Olym pic Games of 1948 Film Com pany Ltd", waarin de Engelse journaalfabrieken de hoofdrol spelen. Het ls de bedoeling dat deze maatschappij al het materiaal aan de andere Europese lan den verstrekt, in journaal- vorm en in do vorm van een volledige Olympische film. Dit monopolie heeft tot gevolg dat filmmaatschappijen van andere landen ook Nederland geen eigen opnamen van num mers, waarbij hun land spe ciaal is betrokken, kunnen ma ken. Er zijn stemmen opgegaan om een gezamenlijk protest te Londen te deponeren. Mocht deze actie geen succes opleveren, dan is de kans groot, dat de landen aan hun respectieve regeringen verisoe- ken 'n verbod uit te vaardigen voor de Olympische film e%de Olympische journaals. RADIO-REPORTAGE. Er zullen tijdens de Olympi sche spelen radio-uitzendingen plaats vinden op een schaal als nog nimmer tevoren- ge presteerd is. De B.B.C. zal re sultaten en verslagen ln 43 verschillende talen naar meer dan 50 landen uitzenden. Zelfs Rusland, dat vermoedelijk niet aan de spelen zal deelnemen, zal deze Olympische „douche' ondergaan. Omroepers uit tientallen lan den zullen van Londen uit hun arbeid verichten. De B B.C. Het ministerie van ver keer en waterstaat heeft de K.N.M.V., doen weten dat het door haar aangevraagde „minimum-sportprogram ma" voor het aanstaande sei zoen de goedkeuring van de overheid kan wegdragen. Er zullen echter, in het alge meen, geen wedstrijden op Zondag mogen worden ge. houden. Toestemming is verleend xvoor ten hoogste twee ter reinwedstrijden en twee open be^rouwbaarheidsritten per provincie, vijf wegwed strijden (t.w. Assen, Tubber- gen, Etten, Zandvoort en Den Haag). de K-N-MV- kampioensrit en'de kilometre lance van Lieshout. Gras- en sintelbaanwed- strijden (speedway .races) zijn geheel vrij gegeven, ook ai omdat hiervoor in het ge heel geen benzine nodig is- Baanwedstrijden kunnen eventueel wel op Zondag worden verreden. DUIVENSPORT „DE TELEGRAAF". Zaterdag hield de postdui venvereniging „De Telegraaf" te Middelburg van St. Kathe- lijne Waver (België) uit een wedvlucht met oude duiven. Afstand pl.m. 78 km. De dui ven werden om 12.35 uur. met N.O. wind in vrijheid gesteld. De eerste duif werd geconsta teerd om 14.03.48 uur; snel heid 849.12 m. per minuut. De voornaamste prijswin naars waren: R. Dirven, Mid delburg, le pr.; S. Kodde, Veere, 2e pr.; A. Steketee, Souburg, 3e pr.; -A. v. d. Hoofd, Veere, -4e en 5e pr.; W. M. Walraven, Middelburg, 6e en 10e pr.; D. Walraven, Middelburg, 7e pf.; J. A. Min- neboo, Veere, 8e pr.; C. Cour ver, Veere, 9e pr. „DE BLAUWE DUIF". De vereniging van postdui- venbonden „De Blauwe Dof fer" te Hanswcert hield Zon. dag een wedvlucht van Neuf- villes- De uitslag is: .1, 4, 8, 12, 20. 28, 30 P. Verschure: 2, 11. 22 D. J. van Ertvelde; 3, 6. 7 en 10 F. v. d. Kreke: 5, 13, 27 C. Dorrepaal: 9 en 10 Th. van Oefelen; 14 P. Wes- dlik: 15. 21, 34 A. de Klerk: 17 Gebr. Smallegange: 18 E. Mollet; 19 Gebr. van Ertvel de; 23 en 26 J. P. Theenaart: 24, 32 en 33 F. Dommanchet: 25 F. Rijsdijk: 29 J. de Leeuw en 31 M. Snoep. P. J. Mollet, 34 j. en M. Bruel, 23 j.; A. W. D. v. d. Ameele, 25 j. en J. P. Goeman, 25 j.; N. Bek, 27 j. en S. J. Petiet, 24 j.; G. D. Remjjn, 37 j. en M. P. Bosdijk, 35 j.; G. C. Reycrs, 46 j. en D. Maas, 30 j.; M. v. der Loos, 29 j. en N. J. Jobse, 30 j.; F. Schouten, 24 j. en J. Joziasse, 24 j.; T. A. de Ruijter, 29 j. en J. Tim merman, 23 j.; J. Wasslnk, 35 j. en P. M. Adriaanse, '32 j.; H. J. Schouwenaar, 24 J. en E. v. Sluijs, 26 j. Getrouwd: J. A. Jongepler, 25 j. en J. v. Dijk, 23 j.; I. J. Neuféglise, 20 j. en A. Schuil- werve, 17 j.; P. Poppe, 25 j. en Lorier, 23 j.; A. Cevaal^ 35 j. en C. Lahr, 36 j.; J. R. Bos, 25 j. en G. F. Göpfert, 27 j.; A. Pouwelse, 22 j. en S. M. de Jonge, 21 j.; L. van Keulen, 34 j. en C. Cormljn, 29 j.; L. Poppe, 49 j. en W. Joosse, 46 j.; C. P. de Kramer, 23 j. en J. Riemens, 20 j.; J. Verlinde, 23 j. en C. Maartense, 19 j. Scheepvaartberichten Vertrokken 26 April Jantje Eppiena n. Zeebrugge: Pa. scholl n. Oslo, Zeeland n- Belfast: Hast IV n- Parijs: 27 April Albatros n- Oslo. Gepass- n Antwerpen: 27 April Lena uit zee: Rose Ma rie v. Cardiff, Brem v. Oppor- to: Angea v. Newportmnn; Noordkaap v. Colchester. Gepasseerd v. Antwerpen: Heerengracht v- Sas van Gent n. Antwerpen; Meteoor n. zee: Nieuwaal n. Amster- dam; Stica n. Oslo; Hezewint n. Bristol: Delfzijl n. South ampton; Mudo n. Malmö; Vi_ king n. Hamburg. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Volendam 26 April te Port Said; Zuider kruis, pass. 27 April Dover. Naar Indonesië: Joh. de Witt, pass. 26 April Suez Kan. Waterman, 26 April v. Suez; Wilei m Ruys, pass. 27 April Dover. UIT DE DONDERDAG. Een speciaal programma gewg'd aan het 60-jarig be staan van het Concertge bouw-orkest om 21.05 in 't Radio-muziek journaal (H. I 21.05) De „Maitrise de l'Oratoire du Louvre" zingt o.a, Psau- mes de la Réforme fran- caise (H. n 21.50) Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 8.45 Werken van Sibelius en Smenata; 10.35 Feimmelodie- ën; 11 Pper. Concert; 12 Har ry Wiggelaar. viool er. Pierre Palla, piano; 12.38 Orgelspel en zang; 13 Nieuws; 14.20 Maria Stroo, plana en C. Preuyt, cello; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Van vier'tot vhf; 17 Kaleidoscoop; 17.30 The Skymasters; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Ron de van Nederland; 19.15 De Radio Volksmuziekschool o. 1. v Willem Gehrels; 20 Nieuws; 20.15 Boyd Neel dirigeert het Omroeporkest; 21.05 Radio Muziekjoumaal; 23 Nieuws. Hilversum II:7 en 8 Nieuws; 9.05 Concert in D kl. t. voor viool en orkest, Bach; 10.45 Geestelijke liederen gezongen door het Jo Vincent-kwartet; 11.45 Vladimir Horowitz, pia no; 12.50 De Ronde van Ne derland; 13 Nieuws; 13.20 Mies Snyders, zang en Willy Francois, piano; 14.40 Cause rie voor de vrouw; 15 Busch- Strijkorkest; 16.45 BBC Schots orkest o.Lv. Card Laout; 19.30 Actueel geluid: 19.55 Het Bach-koraal; 20 Nieuws; 20.15 Studio ster avond; 21.30 Famlllc-compe- tile; 21,50 Maitrissc de l'Orae- toire du Louvre, o.l.v. Hóra ce Homoog! 22.35 Vladimir Horowitz, piano; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 29 April. Zon: op 5.15 .onder 20.01. Maan: op 2.04, onder 8.50. 28 April 29 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zicrikzee HOOG WATER U. +NAP u. -j-NAP 5.39 1.80 6.08 1.98 6.40 2.07 7.03 1.28 18.01 1.56 18.34 1.75 19.05 1.85 19.24 1.06 LAAG WATER U. NAP u. —NAP 11.41 1.92 0.14 2.28 0.47 2.43 0.18 1.68 12.24 2.11 12.59 2.27 12.52 1.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3