Levensmiddelenprijzen in Zeeland NIEUWS UIT ZEELAND Herbouw Belgische boerderijen in Zeeland verzekerd. Walcherse boeren dit jaar naar N.O.-polder? op Schouwen. WALCHEREN DENK AAN DE JUISTE PRIJS. Er zijn .weer wat klachten binnengekomen over de levens, mlddelenprflzen. Die prijzen schommelen wel eens 'n paar centen en dat mag niet altijd, omdat voor vele levensmidde len vaste prijzen bestaan, die gehandhaafd moeten worden, omdat ze verband houden met het loonpeil. Van hogerhand is nu opdracht gegeven scherper toe te zien op de levensmidde lenprijzen in Zeeland. Ter Inlichting laten wij hier een opsomming volgen van de voornaamste levensmiddelen- prijzen zoals die voor Zeeland zy'n vastgesteld. Aardappelen: (van 27 April tot 31 Mei) 13 cent per kg. In dien ook aardappelen van 12 cent per kg. in de winkel aan wezig zijn. mogen kleiaardap- pelen ten hoogste 14 cent per kg. kosten. Tot 27 April zijn deze prijzen nog 1 cent lager. Melk: In de gehele provincie Zeeland kost zij, gestandaardi. seerd los per liter 20 cent, voor zover .er gestandaardis^rde melk wordt verkocht, volle melk kost los 21 cent per liter, in flessen 24 cent per liter en 13 cent per halve liter, ge pasteuriseerd per literfles 23 cent, id. per literfles 13 ct Boter: prijsklasse I per half- pondspak 0.89, prijsklasse n per halfpondspak 0.87#. Margarine: per halfpondspak 0.34. Gesmolten dierlijk vet: per 200 gram 0.33. Bak- en'braadvet per 200 gram 0.27. Kaas: volvet per kg. 2.20, 40 -f per kg. 2. Deze prijzen gelden ook voor z.g. belegen kaas. Brood: van de broodprijzen zijn do voornaamste per 800 gram; plaatbrood e.d. min. 21 ct., max. 23 ct.. bminbrooO min. 20 ct., max. 22 ct., casino brood e.d. min. 22 ct.. max. 26 ct, volkorenbrood e.d. min. 21 ct., max. 25 ct. Vlees: runderlappen per kg. 2.15, kalfslappen per kg. 2. magere varkenslappen per kg. 2.90, vette varkenslappen per kg. 1.90, gehakt en pou- let per kg. 1.85. p.aardebief stuk per kg. 1.75, mergpij pen per kg. 0.50. Ontploffing op de „Tosari". Aan boord van het s.s. ..To sari". varende in de Java. Pacificlijn van de Kon. Rot terdamse Lloyd van San Francisco via Batavia naar de Perzische Golf, heoft Za terdagavond. bii het manoeu vreren om de haven van Co lombo binnen te varen, een ontploffing in de luchtleiding van de machinekamer plaats gehad, waardoor vrii ernstige schade is ontstaan. Persoon. Hike ongevallen deden zich echter niet voor. De repara ties zullen ongeveer veertien dagen in beslag nemen. Besprekingen voorlopig nog te Djocj'a. Volgens het republikeinse persbureau Antara is de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat de besprekingen tussen Neder land en de Republiek nog veer tien dagen op republikeins ge bied worden voortgezet. Hoe wel volgens het oorspronkelij ke programma de besprekin gen na het komende weekein de weer te Batavia zouden plaatsvinden, zou zulks niet geschieden, indien in de ko mende week gunstige resulta ten worden bereikt. Socialistisch propagandacentrum De conferentie van de vijf tien socialistische partijen te Parijs heeft besloten tot op richting van een permanente organisatie met zetel te Parijs ter voorbereiding van de op richting van de „Verenigde vrije staten van Europa". Ook werd besloten een socialistisch documentatie- en propaganda centrum op te rienten. Dit laatste, aldus werd ver klaard, betekende niet een so cialistische tegenhanger van de kominform, doch slechts een informatiecentrum te zijn. Eerste groenten naar Duitsland. Maandag zyn de eerste vrachtauto's met Nederland se groenten, voornamelijk spi nazie en sla, over de grens bij Vcnlo naar Duitsland ver trokken. De groenten werden voor rekening van het Centraal Bureau van de -tuinbouwvei lingen normaal op enige vei lingen aangekocht en met be hulp van normale exporteurs naar Duitsland vervoerd. Spoedig conferentie der Grote Drie. Te Washington verwacht men, dat Marshall, Bevin en Bidault spoedig te Washington zullen confereren en dat op de agenda waarschijnlijk de kwestie van Amerikaanse mi litaire steun aan de West-Eu- ropese Unie zal voorkomen. Het is nog niet bekend, of Be nelux ook op de conferentie zal zjjn vertegenwoordigd. Vandaag een kabinet voor Pasoendan De kabinetsformateur van de negara Pasoendan, Raden Adll Peradiradja, heeft aan Ancta medegedeeld, dat hij verklaarde optimistisch te zjin ten aanzien van de mogelijk heid van vorming van een ka binet en zeide te verwachten, dat dit mogelijk reeds Dinsdag gevormd zal zijn. Prinses Juliana, bezocht Limburg. Prinses Juliana heeft een bezoek aan de Limburgse mijnstreek gebracht Zij arri veerde per vliegtuig op het vliegveld te Beek, waarna ontvangst plaats had in het raadhuis van Geleen. De Prinses daalde af in de Staatsmijn Maurits. Vervol gens werd een bezoek ge bracht aan Sittard, Treebeek, Brunssum en Heerlen, waar na de Prinses des avonds naar Maastricht vertrok om te logeren bij de Commissaris der Koningin in Limburg. 4 Mei herdenkings plechtigheden op de Grebbeberg. Door de Koninklijke land macht zullen in de morgen uren van Dinsdag 4 Mei a.s. herdenkingsplechtighcden worden georganiseerd op de militaire begraafplaats op de Grebbeberg en op een viertal andere nader te bepalen plaatsen in ons land, waar zich een groot aantal oor logsgraven van militairen of verzetstrijders bevindt, dan wel op die plaatsen, welke om andere redenen, daarvoor in aanmerking komen De herdenkingsplechtigheid op dc Grebbeberg zal een centraal karakter dragen. De minister van oorlog zal haar bjjwonen. Westeuropese defensie. Van betrouwbare zijde te Parijs wordt vernomen, dat de ministers van defensie van de vyf landen der West-Eu- ropesé Unie Engeland, Frankrijk, België, Nederland en Luxemburg zijn uitge nodigd voor een binnenkort te Londen te houden bijeen komst ter bespreking van ge meenschappelijke defensiepro blemen. Ofschoon een woordvoerder van het Franse ministerie v'an buitenlandse zèken ontkende hierover iets te weten, zijn er toch ernstige redenen om te geloven, dat een dergelijke bijeenkomst inderdaad bijeen is geroepen. Socialisten grootste partij in Hessen. De uitslag van de verkiezin gen in de staat Hessen zijn: Sociaal Democraten 630 ze tels; Chr. Democratische Unie 517 zetels; Liberaal Democra ten 395 zetels: Communisten 99 zetéls; Nationaal Democra ten 56 zetels; Arbeiderspartij 9 zetels; andere partijen te zamen 23 zetels. Van de 2.741.315 stemge rechtigden hebben er 2.256.500 hun stem uitgebracht. Hier van waren 2.064.128 stemmen geldig. GARENS VRIJ VAN PUNTEN. Zonder punten kan worden verkocht: kustzijden naaiga ren op rolletjes van ten hoog ste vijftig meter en ijzergaren op kaartjes van ten hoogste vijftig meter. Door het wegvallen van een regel is dit in het bericht uit de vorige editie niet geheel duidelijk. Cornells werd Cornelia. "V Een dezer dagen bracht de ooievaar een bezoek aan een gezin in Vlissingen. Direct na het bezoek spoedde de ge lukkige vader zich naar het stadhuis om daar melding te doen van de geboorte van zijn stam houder en om de naam van de jongeling vast te doen leggen in de re- glsters van de stad. ornells werd ingeschre ven als jongste Vllssln- fer, papa kreeg stam- aarten en andere dis- strlbutiebescheiden en vertelde aan iedere be langstellende, dat hij een zoon had gekregen. Maartoen papa thuis kwam trok de zuster een bedrukt ge zicht en vertelde, dat Cornelis eigenlijk geen Cornells was, doch een... Cornelia!! Bij nader Inziens bleek namelijk, dat de ooievaar feen zoon, maar een In de laatste week van April zullen 43 Japanse oor logsmisdadigers tcgeliik voor de temporaire krijgsraad in Balikpapan terechtstaan. De auditeur-militair legt hen massamoord ten laste. Meisjesvakschool te Goes jubileert. Bloeiende instelling. Op 1 Mei a.s. bestaat de Vakschool voor Meisjes te Goes dertig jaar. Gezien de i wijze waarop deze onderwijs instelling ln de loop der ja ren duizenden Jonge meisjes de meest elementaire en ook uitgebreidere kennis van het huishoudelijk werk bij bracht en het vele sociale werk dat de Vakschool, vooral in de oorlogsjaren, deed, is het zeer zeker ge rechtvaardigd dat dit jubi leum op enigszins feestelijke wijze wordt herdacht, te meer daar het 25-jarig be staan onopgemerkt voorbij moest gaan. DE VIERING VAN HET JUBILEUM. Ter gelegenheid van het ju bileum zal op Dinsdag 4 Mei a.s. 's morgens en smiddags een openbare les in de school worden gehouden, terwijl op 12 en 13 Mei in het Schutters hof te Goes feestavonden wor den gegeven, welke geheel door de leerlingen verzorgd worden. Tegelijk zal ook mej. D. Os- sewaarde, lerares in lingerie- naaien en stofversieren, jubile ren, daar zij sinds de oprich ting aan de school werkzaam Naar \vy vernemen zijn be sprekingen tussen Nederland en België betreffende de her bouw van boerderijen ln Ne derland, die hetj eigendom zijn van Belgische onderda nen en door Nederlanders zyn gepacht, tot een goed einde gekomen. Als gevolg hiervan zal de wederopbouw van Zeeuws Vlaamse hofsteden, die in Belgische handen zyn, weer plaats kunnen hebben. Met Frankrijk worden mo menteel nog onderhandelin gen gevoerd betreffende de boerderijen in on3 land, die eigendom zyn van naar Frankryk geëmigreerde Ne derlanders. Naar w|) vernemen heeft de direcUe van dc N.O.- polder verklaard, dat zij dit najaar wil overgaan tot uit gifte van grond. Daarbij wil men gaarne aan Walcheren- se boeren en z.g. pioniers gelegenheid geven grond In gebruik te nemen, in gelijke mate, dus op basis van 50% —50%. Hierbij Is één voorbehoud gemaakt: de gronden worden alleen uitgegeven, wanneer er voldoende bedryfs- en woonge bouwen op zyn gesticht. Dit kan een hinderpaal zyn, omdat ook in de N.O.-polder de her bouw niet van een leien dakje gaat. Er wordt echter gehoopt, dat zich in 't komende najaar op de beschikbare gronden gebou wen bevinden en het begin van de migratie van Walche- rense boeren dus niet nog een jaar zal moeten worden uitge steld. 35 hangars voor W. Zeeuwsch Vlaanderen. VOOB 15 JULI A.S. Naar het Bureau Wederop bouw Bedrijven mededeelt, zal West-Zeeuwsch-Vlaanderen 35 landbomvhangars krijgen. De ze moeten uiteriyk 15 Juli a.s. zyn geplaatst. „BRU 16" WEER THUIS. Het voor de kustvisserij uit geruste motorvissersvaartuig Bru 16, van de heer D. de Koning te Bruin isse, keerde na een afwezigheid van onge veer 5 maanden weer in ziin thuishaven terug. De Bru 16 die begin De cember was uitgevaren om de haringvangst uit te oefenen werd toen door een Belgisch marinevaartuig ge. ramd en met grote schede te Ostende binnen gesleept. Thans is het vaartuig weer hersteld. Amerikaans bezoek aan zee-hospitium. Mrs. J. Eskrldge van het Amerikaanse Jeugd Rode Kruis bracht dezer dagen in gezelschap van mevr. Rolfse van dc staf van het Ned. Jeugd Rode Kruis, een bezoek aan het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle. Alle kinderen kre gen hier van mevr. Eskridge een cadeautje dat door haar werd meegebracht namens Amerikaanse schoolkinderen. Mevr. Rolfes overhandigde nog aardige wandversieringen voor .Zonneveld" welke gemaakt zijn door leerlingen van de school voor achterlijke kinde ren te Delft uit Amerikaans materiaal. Geen coöperatief bouw bureau voor boerderijen. De Boerderijencommissie van dc Stichting voor de Landbouw heeft een concreet plan uitgewerkt over de op zet van het bouwbureau van de landbouw. Zy meent dat dit bureau de rechtsvorm van een stichting moet krijgen en dat bij nader inzien de naam „Coöperatief Bouwbureau" minder geschilct is. Tevens heeft de commissie gesproken over de landbouw- technische eisen, waaraan de boerderijen moeten voldoen. Daar deze aangelegenheid in de verschillen delen van het land andere aspecten heeft, besloot zij hierover het oor deel van de provinciale com missies te vragen en aan de hand van de binnengekomen antwoorden haar mening te vormen. Vrouw bij brand omgekomen. Maandagmiddag brak door onbekende oorzaak in het per ceel Eerste Constantijn Huy- fensstraat 25 te Amsterdam rand uit Het vuur ontstond op de eerste verdieping, maar kon spoedig door de brand weer worden bedwongen. Twee brandwachten troffen op de zolderverdieping een vrouw aan, die in bewustelo- toestand verkeerde. Een arts constateerde even later de dood. Het slachtoffer, dat door rookvergiftiging om het leven moet zyn gekomen, was de 38-jarige mevr. N. van Campen, die met een vriendin de zolderverdieping bewoonde. Zij was, nadat de brand ont dekt was, een kat en kanarie gaan halen, doch werd de pas afgesneden, doordat de trap van de tweede naar de derde verdieping was gaan branden. Autoband zonder binnenband. De eerste, op het „antl- plof'-principe gebaseerde au toband is dezer dagen in Euro pa aangekomen. Deze bandf'n product van Goodrich Cy, heeft feen binnenband. De schou- ers, die tegen de moderne velg komen te liggen, zyn voorzien van concentrische af- sluitringen. In de velg zelve wordt een los, het gat afslui tend ventiel gemonteerd. De velg zelve met de band vor men dan een afgesloten holte, waarin lucht wordt gepompt op dezelfde spanning als die bij gewone banden gebruikelijk is. De band kan niet gemak kelijk lek worden, omdat een beschermende rubberlaag van bijzondere samenstelling zich rond ieder indringend voor werp sluit. Koffie in restaurants wordt beter. Teneinde tegemoet te ko men aan de klachten van pu bliek en ondernemers over kwaliteit van „het kopje koffie", dat in restaurants- bedrijven geschonken wordt, zullen met ingang van 9 Mei aa.s. de toewijzingen koffie- surrogaat aan deze bedrijven vervangen worden door toe wijzingen echte koffie, zfy het dan in de verhouding 2 1. PROT. CHR. KJ N DER BESCHF.R MIN G. Teneinde de stroom van col lecten die in de naoorlogsja- ren over ons volk wordt uit gestort, ?o veel mogelijk te beperken, hebben de Heldring Stichtingdfc, Hoeuderlo. Mar tha Stichting. Ned. Mettray, Neerbosch Valkenheide be sloten hun straatcollecten ge zamenlijk te houden. Zaterdag 1 Mei zal een col lecte worden gehouden in Mid delburg, Koudekerke, Souburg, St. Laurens, Vrouwenpolder. Westkapelle, Grypskerke en Domburg. Middelburg FEESTAVOND „VOLKS ONDERWIJS". Dezer dagen hield de afd. Middelburg van „Volksonder wijs" haar tweede propagan- da-feestavond in dit seizoen. De heer K. H. van Faassen uit Goes, die als spreker optrad, brak een lans voor het open baar onderwijs en wekte niet- leden op lid te worden van de vereniging. De leerlingen van de Rijks kweekschool voor Onderwijzers te Middelburg wisten hierna de aanwezigen te boeien met zang, muziek, declamatie en toneel. REDE VAN. TWEEDE KAMERLID. Vrijdag sprak jkvr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal, voor de Chr. Hi storische Vrouwengroep, die sedert enigefitijd in Middelburg bestaat. Spr. onderstreepte de nood zaak voor alle Chr. Hist, vrou wen om in groepen of indivi dueel mee te werken met de partyleiding. De C.H.U. moet thans de scholing van de vrouw aanvatten. Mevr. Wttewaal be. antwoordde nog enige vragen. Met dankgebed werd de bijeen komst gesloten. OPROEP. Het hoofd van de gemeente politie te Middelburg verzoekt de twee personen, die Zater dagavond omstreeks 10 uur op het Molenwater bij de Schouwburg een meisje te hulp zijn gesneld, zich te melden op het bureau van politie, afd. recherche. WINKELIERS GAAN VRIJ UIT. By onderzoek, is gebleken, dat de winkeliers J. B. en A. N. te Middelburg niet betrok ken zijn bn de Knoeteryen by een Middelburgse coöperatie, waarvan onlangs melding werd gemaakt. Vlissingen Hoofdbesteller Hollaers verlaat de P.T.T. De heer J. A. Hollaers, wnd. hoofdbesteller op het Vlissing- se postkantoor, gaat 1 Mei a.s. de postdienst verlaten. De heer Hollaers, die ln Vlissingen een zeer geziene figuur is, kwam 1 Februari 1905 als besteller in dienst van de P.T.T. In 1935 werd hy bevorderd tot kan toorknecht en sinds enige ja ren neemt hy de functie van hoofdbesteller waar. Meer dan 43 jaar heeft de heer Hollaers op voorbeeldige wijze zyn beste krachten aan het Staatsbedrijf gegeven. Hy staat bü superieurs eri colle ga's in hoog aanzien. Zoals bekend beweegt de heer Hollaers zich ook op mu zikaal terrein. Hij ls o.a. diri gent van de Harmonie „St. Caeellla" en van enkele ver eniging te Zoutelande. Zater dag zal de scheidende postbe ambte afscheid nemen van di recteur en personeel van het Vli8singse postkantoor. GOOCHELMIDDAG ADR. VAN OORSCHOT. Maandagmiddag trad in „Concordia" te Vlissingen voor de jeugd van de Paul Kruger- voorstellingen, die van Oor schot gaf vóór zijn vertrek naar Indië op 7 Mei a.s. Sa men met de pianist Justus Je- sayes zal hij daar in opdracht van de Ni win een tournee ma ken voor het geven van kin dervoorstellingen. De goocheltrucs hadden ook ditmaal een geweldig succes. Het aardige van deze voorstel ling was, dat van Oorschot de jeugd suggereerde dat zij zelf •de toeren verrichtte en dat hij eigenlijk een man was die best gemist kon worden. Ook pop penkast en sprekende pop vie len buitengewoon in de smaak. GEMEENTELIJKE SURSIDIE'S. Blijkens de begroting van het Gasthuis te Vlissingen voor 1948 is daarop geraamd een gemeentelijke subsidie van 29.180 (v-j. 34.500) voor het burgerlijk weeshuis 1200 (v.j. 3000) en voor Maatschappelijk hulpbetoon 144.000 (vorig jaar 147.250)* KAMPEERVERORDENING. B. en W. van Vlissingen hebben bij de raad een voor stel ingediend tot vaststelling van' een kampeerverordening. die vrijwel gelijkluidend is aan het ontwerp, dat door de Kampeerraad van de A.N. W.B. is vastgesteld. De be doeling is dat in het alge meen 'slechts gekampeerd mag worden op plaatsen, waarop al dan niet tegen vergoeding, als bedrijf gele. genheid wordt geboden tot het plaatsen van tenten er kampeerwagens. De verant woordelijkheid voor het kam peren wordt in eerste instan tie gelegd op de exploitanten onder toezicht van B. en W. Voor het kamperen zal ir het vervolg een kamoeerpas- poort van de A.N-W.B. nodig zijn. GEPENSIONNEERDE MILITAIREN ONTEVREDEN. -• Zaterdagmiddag kwamen in de bovenzaal van café Kievit de leden van de Alge mene Militaire Pensioenbond.' aid. Vlissingen, bijeen om hun belangen te bespreken. Het bleek op deze druk be zochte vergadering, dat onder de gepensionneerde oud-mili tairen grote ontevredenheid bestaat over het in gebreke blijven van de regering. Dat kwam tot uiting in een mo tie, die gezonden zal' worden aan de Tweede Kamer en de- minister van marine, waarin er met klem op aangedron gen wordt, ten spoedigste 't wetsontwerp in behandeling te nemen tot verhoging van de pensioenen. Daarvóór was een voorstel van de heer Smit aangeno men om er bij het hoofdbe stuur op aan te dringen actie te voeren voor een redelijke vei'hoging. Bij een stijging van de kos ten van levensonderhoud van 90 a 100 is 30 tot 40 pensioentoeslag onvoldoen de. In een ander voorste) werd de wens uitgesproken, dat de verhoging terugwer kende kracht zal hebben. Boot en tram passe^ ni§t altijd. Nu de nieuwe dienstregelin gen ook voor autobus en boot enz. over enkele dagen weer afkomen, is het misschien nuttig even de aandacht te vestigen op de slechte coördi natie tussen boot en tram te Zierikzee. Wellicht kan daarin nog verandering worden ge bracht. De eerste boot, die in aansluiting op de treinen te Goes van Katse veer vertrekt, komt te 7 uur 50 in Zierikzee, maar de reizigers zijn meestal niet in staat do trams, die te 8 uur .16 en 8.14 uit Zierikzeè vertrekken, te halen om hun bestemming op Schouwen en Duiveland te bereiken. Zodra de boot door laag water of tegenstroom word opgehouden, missen zij de aan sluiting. Gevraagd wordt daar om de trams en de daarmee samenrydende R.T.M.-bussen tien minuten later van Zierik zee te laten vertrekken. Des avonds komt de laatste boot uit Katse veer te 8 uur 40 in Zierikzee, maar die boot heeft geen aansluitende tram verbinding meer, want de laatste tram vertrekt te 7 uur 29 min. Alleen des Zaterdags vertrekt er indien er vol doende reizigers zijn nog een latere tram. De vraag is of de vertrektijd van de laatste trams en bussen kan gecoördineerd worden met de aankomst van de laatste boot. CHR. U.L.O.-SCHOOL. B. eii W. van Vlissingen stellen aan de gemeenteraad voor een voorschot op de sub sidie 1948 ad 1788,85 te ver lenen voor gymnastiekonder wijs aan de Chr. school voor U. L. O. SNIP EN SNAP. Zondagavond hebben de bekende radioartisten Snip en Snap met hun revuegezel schap een-overvolle zaal van het Concertgebouw te Vlis sinten urenlang aangenaam bezig gehouden. Een langdurig applaus en vele open doekjes getuigden herhaaldelijk van de waar dering voor hun humor straat de goochelaar Adr. van hun kunstuitingen. We zul- Oorschot op.» Dit waa een van de laatste len het gezelschap gaarne in Vlissingen terugzien! Domburg WAT MOET ER OP DE KLOK? Donderdagavond hield de gemeenteraad van Domburg een vergadering. De burge meester, jhr. H. L. Boogaert. merkte op, dat dit de laatste raadsvergadering zou ziin met de heer J. W. Schuur, man als secretaris. Een ingekomen stuk van het „Streekbureau Walche ren" bracht ter kennis van de raad, dat de 12 woning wetwoningen, voor 1948 toe gewezen, woyden teruggeno men ten behoeve van de her- bouwpanden, hetgeen de le den ten zeerste betreurden Tot gemeente-searetaris en ambtenaar van de burgerlij ke stand werd m-a-s. benoemd de heer B. Goedbloed, le ambtenaar ter secretarie. Inplaats van de heren J- Wisse en J. Kesteloo, die be dankt hadden als leden van het Burg. Armbestuur wer den twee nieuwe leden geko zen, P. Maranus en J. Franc, ke. Een in de vorige.vergade ring aangehouden verzoek van het bestuur van het Chr- Lyceum te Goes, om een bij drage, werd aangenomen mét d estemmen der heren Dour- leyn en Geldof tegen. Zij vreesden in de toekomst ver hoging van kosten door ont. volking van bestaande in richtingen. Een voorstel van B. en W. om in de tot nu toe gevolgde wijze van hte doen werken voor de gemeente bij toer beurt een verandering te brengen werd door de heren Geldof en Dourleyn bestre den. De heer Brand kon zich allengs met hun zienswijze verenigen, waarna besloten werd het gemeentewerk in den vervolge zoveel mogelijk aan te besteden. Ten behoeve van een in te stellen toezicht op de volks- baden werd besloten om de huur voor het plaatsen van een strandtent te verhogen. De heer Geldof had wel be zwaar tegen die verhoging maar toonde de verdediging van de heer Brand te begrij. pen, terwijl d eheer Joh- de Visser zich tegen dienstver richtingen op Zondag ver klaarde. De heer Warners wenste ten behoeve van een inscrip tie in de nieuwe torenklok belangstellenden uit te nodi gen. Op zijn vraag vernam de heer Geldof, dat het mo nument voor de oorlogs slachtoffers vermoedelijk 1 Nov. a.s. gereed zal zijn. Hij wilde nu met spoed „zeker bouwsel" aan de Weverijstr. zien verdwijnen. De heer Dourleijn vroeg contact te zoeken met het „Centraai Schoolmelkcomité" te Den Haag en drong erop aan, dat men alsnog stappen zou doen tot het in eigendom verkrij gen van het coöperatiege bouw, o-m. door het op de eerste urgentie te plaatsen Spreker vreesde, dat daar anders een lelijke hoek zou ontstaan en de andere leden met hem- Veere ONDERVERHUUR CAMPVEERSE TOREN. De gemeenteraad van Veere vergaderde vorige week onder voorzitterschap van burge meester J. F. de Boer Poortu- De voorwaarden werden vastgesteld, waarop onderver huur van de Campveerse To ren wordt toegestaan. Mach tiging zal gegeven worden aan de Kon. Roei- en Zeilvereni ging De Maas voor restaura tiewerk aan de Campveerse Toren. De subsidie voor het Chr. Lyceum te Goes en de geldlening voor bouw van een vismijn werden goedgekeurd. De door de Stichting Veere geschonken dakbedekking voor Skelet van walvis gevonden. Bij 't doen van graafwerk ten behoeve van de bouw van een kluis vqpr het nieu we pand van ae Midden- standsbanlc te Sas van Gent werden enkele beenderen opgegraven, welke dusdanige afmetingen bezaten dat men, zonder deskundig te ziin, kon zien dat deze van een meer dan gewoon dier afkomstig moesten ziin. Zij werden opgezonden naar Leiden en voor een on derzoek toevertrouwd aan 't Geologisch Museum aldaar- Het bleek dat de botten af komstig waren van een wal vis. Uit de gevonden been. deren valt op te maken dat het gehele zoogdier ongeveer 6 m. lang is geweest. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat nu nog borin gen zullen worden verricht in de naaste omgeving van de vindplaats om aan de hand van de uitslagen daarvan uit te maken in welke laag en dus tot welke tijd wijlen walvis behoort. Harmonie uit Sas van Gent naar België. De harmonie ..De Verenig de Vrienden" uit Sas van Gent heeft een uitnodiging ontvangen van het gemeente bestuur van Namen in België om op 22 Augustus een uit voering te geven. De Coloradokever in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de kleine volkstuintjes in Oost Z. Vlaanderen vertonen zich reeds zeer veel colorado kevers. Niet alleen op het jon ge loof der aardappeien, doch ook op de groentegewassen ko men ze voor. de vismijn zal niet aanvaard worden. Een nieuwe vermakelijk heidsbelasting in drie klassen werd vastgesteld. Ook een kampeerverordening werd vast gesteld. De kinderbyslagverordening werd goedgekeurd. Een aanvrage om rijksvoor schot voor woningwetbouw werd gewijzigd. Het pand Kade A 135 werd onbewoonbaar verklaard. De verordening op het Vis- mynbedrjjf werd gewijzigd en een onderwijswetuitkering werd verstrekt aan de Chr. school op Geref. grondslag. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd een rekening- courantovereenkomst aange gaan voor de woningwetbouw. "»Op een vraag van de heer Bakker gafde voorzitter In lichtingen over aanleg van de waterleiding van de Sluis en aansluiting aan de overkant van de Kade. Op een vraag van de heer Mesu zeide de burgemeester, dat Gedeputeerden nog geen toestemming gaven voor de fröbelschool. O.- en W.-Souburg RINGRIJDERS VEE GADERDEN. Zaterdagavond kwamen de Souburgse ringryders in ver gadering by'een. Na opening door de voorzitter, de heer J. Cevaal, werd besloten op derde Pinksterdag weer de ring te rijden op het bouwterrein ach ter de Julianaschool, daar het Oranjeplein thans geheel is beplant. Vier en twintig rui ters gaven zich op. Verder werd besloten om op tweede Pinksterdag te Middelburg aan het concours deel te nemen. Daar uit elke gemeente van Walcheren één ruiter aan dit concours deel mag nemen viel, na stemming, deze eer te beurt aan de heer P. de Visser. TIENJARIG BESTAAN SOUBURGS MANNENKOOR Vrijdagavond gaf het Sou- burgs Mannenkoor in de zaal van de heer Verbeem een uit voering ter gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan. Door de heer Naaktgeboren, voorzitter der jubilerende vereniging, werd een welkomstwoord ge sproken, in het bijzónder tot burgemeester Stemerding. Op vlotte wijze werd daarna een aantrekkelyk programma uit gevoerd dat door de aanwezi gen met een dankbaar applaus werd beloond. Bij monde van de voorzitter werd de dirigent, de heer Duyvenvoorde,. dank gebracht voor zijn goede lei ding gedurende de 10 jaren. Hem werden bloemen aange boden als blijk van waarde ring. Door de afgevaardigde van Vlissings Mannenkoor werd de voorzitter met de bes te wensen 'n enveloppe met in houd ten bate der vereniging ter hand gesteld. Ter afwisseling werd door mevrouw en de heer Duyven- voorde Jr. een viool- en plano solo ten gehore gebracht. Al met al was het een goede avond. Verder werd de avond doorgebracht met toneel, ter wijl een gezellig samenzijn de byeènkomst besloot. In de week van 19 April t/m 24 April werden te Vee re 19069 kg. consumptie gar nalen, 10170 kg. drogerijgar nalen en 3708 kg. vis aange voerd. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met inganq van 1 April 1948 benoemd tot vaste arbeider by de Provin ciale wegen J. Folkersma. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Rltthem cand. A. Mol te Schoorl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2