PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zie ginds komt de stoomboot... Krachtig protest tegen oorlogsschaderegeling Oorlog aan Zionisme De Belg Rogier wint derde etappe BILT Britten volgende week uit Palestina? K.L.M.-inleresse voor Zweeds vliegtuig. Vandaag 1c schip met Marshall-goederen in Rotterdam aangekomen 191e Jaargang - No. 98 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissiitgen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 27 April 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week; 3.20 per kwartaal; franco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr. 58-60, tel. 10 en 51 - Middelburg: LondenseKaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g.2228) - Oostburg: Gratamastr. 3. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierlkzee: Nwe Bogerdstr. G 160. teL 20. OPVOEDING. Wij leven nu al vijftig jaar in „de eeuw van het kind" En we ziin het er in ons hart allemaal qver eens, dat de re sultaten weliswaar verbluf, fend, maar niet bewonde renswaardig zijn. Als we naar de kinderen van onze buren kijken aan ons eigen kroost mankeert tuurlijk niets! borrelen we over van critiek en we ma ken steevast de opmerking dat de opvoeding aardig wat te wensen laat. Het Ned. Instituut voor de Publieke Opinie heeft een enquête ingesteld naar dt meningen, die er zo over de opvoeding in omloop zijn- Welnu: siechts een derde deel van de ondervraagden is van oordeel, dat de kinderen te genwoordig goed worden op gevoed en bijna de helft meende, dat de opvoeding vroeger beter was. Zeer merkwaardig is, dat slechts 10 meende, dat de opvoe ding vroeger slechter was dan nu- Eén ding is echter opval lend en wel, dat als. men dan eens gaat vragen, wat er vroeger zoveel beter was dan nu, en wat er tegenwoordig beter is. het de vraag is, of het verschil wel zo erg groot is. De gehoorzaamheid, de ze delijkheid, de spaarzaamheid, de beleefdheid en de ijver waren vroeger beter, zeggen velen. Daartegenover wijzen de voorstanders van de nieu we methoden erop, dat de jeugd van heden minder lang dom gehouden wordt, zelf standiger is, ontwikkelder, sportiever en dat er meer vertrouwen is tussen ouders en kinderen. Wegen wij nu deze voor en nadelen tegen elkaar af, dan is het toch de vraag, of wij er waarlijk op achteruit zijn ge gaan. De kinderen van onze buren zullen ook vroeger wel lastige potentaten geweest zijn en ze zullen het in de toekomst blijven. Maar een jeugd, die beter opgewassen is tegen de harde werkelijk heid van de wereld der grote mensen, is verre te verkiezen boven de jeugd, die beleefd en gehoorzaam is. ma3r de ontgoochelingen slechts met de allergrootste moeite ver werken kan. En die ontgoochelingen ko. men. Want wij behoeven ons geen illusies te maken: we ebben, met onze goede ouderwetse opvoeding, van onze plicht om een betere wereld te maken niet veel te recht gebracht. Helaas. Arabische invasie aanstaande. Op grond van uit Palestina ontvangen berichten heeft de Britse regering besloten haar mandaat in het Heilige Land op 5 Mei inplaats' van op 15 Mei neer te leggen, zo meent de „Daily Mail" te weten. De Verenigde Naties zouden binnen enkele dagen van deze „ernstige beslissing" op de hoogte worden gebracht. Door de Palestijnse regering is in geheime boodschappen aan het Britse ministerie van koloniën verklaard, aldus de correspondent van de Daily Mail, dat door het tien dagen vroeger neerleggen van het mandaat vele levens van En gelse militairen en burgers zouden worden gespaard. De Palestijnse regering zou heb ben verklaard, dat het onmo gelijk was tussen Joden en Arabieren te bemiddelen, daar beide partijen besloten zqn hun doel gewapenderhand te bereiken. „Scandia" opvolger van D.C. 3 Er bestaat een goede kans, dat het Zweedse toestel „Scandia", een product van de Saab-fabrieken in Linko- ping, de opvolger zal worden van de DC 3, eens het meest gebruikte vliegtuig ter we reld, maar thans aan het einde van z\jn loopbaan De Zweedse luchtvaartmaatschap pij heeft reeds 10 van deze twee-motorige vliegtuigen be steld. Ook de K.L.M. interesseert zich sterk voor deze Zweed se machine. Twee leidende figuren van de maatschappij zrjn Maandag naar Linkoping vertrokken voor een uitge breide studie van de „Scan dia", waarvan éen prototype ook reeds op Schiphol door Viruly is getest. De „Scandia" biedt plaats ruimte aan 32 passagiers. De kruissnelheid bedraagt 380 km. en de actie-radius is 1860 km. De toestellen zijn betaal- I baar in Zweedse kronen. Het Wereldgebeuren Geregelde Arabische troepen rukken Palestina binnen. Reuter meldt uit Damascus, dat de Transjordaanse rege ring Maandagavond de oorlog heeft verklaard aan het Zio nisme. Het Transjordaanse leger heeft Jericho bezet. Gemeld wordt, dat andere Arabische grensstaten van Pa lestina dit voorbeeld zullen volgen. Een Egyptisch leger van 10.000 man staat aan de Pales tijnse Zuidgrens gereed voor het vormen van een Zuidelijk front. Verklaring van Koning Abdoellah. Uit Amman, de hoofdstad van Transjordanië, wordt ge meld, dat een overeenkomst is getekend tussen de legers van Syrië, de Libanon, Transjor danië en Irak, waarbij is vast gesteld dat de strijd op drie fronten zal worden gevoerd met 40.000 man. De ondertekening van het verdrag zal ook gevraagd wor den aan Palestina en Saoedi Arabië. KONING ABDOELLAH SPRAK. Koning Abdoellah van Trans jordanië heeft tijdens een in terview verklaard, dat, indien de Joden zijn advies niet op volgen om als burgers in een Arabische staat te leven, hij .,het genoegen en de eer zou hebben Palestina te redden". .,Ik ben een Arabische koning van een Arabische staat. Mijn leger is een Arabisch leger en ik zal doen, wat ik wil". Op een vraag, of hij geloofde, dat de Transjordaanse troepen alleen Palestina kunnen ver overen, antwoordde Abdoellah, dat zijn Arabisch legioen in staat is „iedere man te -offe ren". Hij zei, dat do enige manier om het Palestijnse probleem op te lessen, dier van oorlog ls, nu vreedzame middelen ge faald hebben. „Er is geen oor log in Palestina, maar er zijn alieen wrede aanvallen door de Joden op vreedzame Arabic- ren". Hij noemde het gebruik van Transjordaanse troepen in Palestina „natuurlek". AANVAL OP HAIFA. Met zwaar geschut van het Transjordaanse „geregelde Arabische leger" is Maandag avond liet vuur geopend op de Joodse posities in Haifa, van Acre uit, dat veertien kilome ter Noordelijker is gelegen, over de baai van Acre heen, aldus luiden nog onbevestigde berichten. Mogelijk is hier be doeld het Transjordaanse Ara bische legioen, dat politiedien sten verrichtte in het Heilige Land. DE ARABISCHE STATEN EN PALESTINA. Een Iraakse divisie ls met volledige oorlogsuitrusting uit Sagdaa naar Amman vertrok ken. Nader wordt bericht, dat het Iraakse gemotoriseerde bataljon, dat in de omtrek van Amman is gesignaleerd, de Palestijnse grens heeft overschreden. In de Egyptische pers wordt aldaar geëindigde militai- besprekmgen met succes een snelle militaire actie van de ledenstaten der Arabische Liga ten aanzien van Palesti na voorspeld. Volgens berich ten uit Amman zijn de giste ren bespi bekroond. Zelfs zou de datum van de Invasie der geregelde Arabi sche strijdkrachten zijn vast gesteld. DE KX.M-DIENSTEN OP PALESTINA GE STAAKT- In verband met de situatie in Palestina heeft de K-L.M- haar passagiersdiensten op dit land voorlopig-stop gezet. Wel is nog een leeg vliegtuig van Schiphol naar Lydda vertrokken om achtergeble ven bagage op te halen. Men zal echter moeten afwachten of het toestel in staat is te landen. Feestvreugde in Londen ZILVEREN BRUILOFT ENGELSE KONINGSPAAR. Voor Engeland en speciaal voor Londen was het Muandag de grote dag- van de zilveren bruiloft van Koning George VI en Koningin Elizabeth van Engeland. Onder de saluutschoten van 82 stukken geschut reden de koning en de koningin 's mid dags in een door zes paarden getrokken open rijtuig- van het Buckingham Palace naar da St. Paul. Langs de route stond een juichende menigte dicht opeengepakt Het rijtuig werd voorafgegaan en gevolgd door ruiters. Prinses Margaret had bij haar ouders in het rgtuig plaats genomen, terwijl prinses Elizabeth .en haar echtgenoot In een ander rijtuig volgden. Langs de gehele weg stonden militairen opgesteld. ...is het 40 iaar geleden, dat de Nea. Vereniging voor Armenzorg en Wel dadigheid werd opge richt; ...is het 3 jaar geleden, dat de Torgau de Rus sische en Amerikaanse legers elkaar ontmoet ten. Terugreis der notedoppen. De zeven coasters Erna, Wilda,' Helvetia, Beta, Baltic, Unitas en Henk, die na een jaar copra varen van Indone sië naar Nederland terugke ren, zijn Colombo gepasseerd op weg naar het vaderland. E.V.C. vraagt schade vergoeding voor D.U.W.-arbeiders. Het hoofdbestuur van de E.V.C. heeft aan de minister van sociale zaken een telegram gestuurd waarin het aandringt op schadeloosstelling voor de D.U.W.-arbeiders, die aanvan kelijk, na 26 weken in de D.U. W. werkzaam te zijn geweest, werden afgevoerd naar de so ciale bystandsregel en als ge volg van deze inmiddels Inge trokken maatregel een aan zienlijk lagere uitkering ont vingen dan hun in de D.U.W. verdiende loon bedroeg. De „Zuiderkruis" vandaag te Rotterdam. Het s s. „Zuiderkruis" wordt vanmiddag om twee uur aan de Lloydkade verwacht RONDE VAN NEDERLAND Overwegwachter liet spoorbomen neer Rogier (België) heeft de Se é^ppe van de Ronde van Nederland de afstand En schedeNijmegen, ln 5 uur 13 min, 52 sec. afgelegd en 1» daarmede eerste jreworden. Zijn landgenoot Dldden werd tweede, Gual (Spanje) derde, Polre (Luxemburg) vierde en Stuyts (Ned.) vijfde. Tussen Lochem en Zutphen viel Van Gerven terug in de hoofdgroep, waaruit zich in- Redevoeringen van Ned. ministers en Amerikaans ambassadeur Bii de aankomst van de „Noordam" met de eerste scheepslading in het kader van het plan-Marshall wer den door de minister van ccbnomische -faken, prof. dr. J- R. M. van den Brink, de minister van buitenlandse za ken, mr. C- G. W. II. baron van Boetselaer van Ooster hout en de Amerikaanse am bassadeur in Nederland, dr. H- Baruch, redevoeringen uitgesproken. WELKOM De minister van buitenland se zaken. mr. C. G- W. H« ba ron van Boetselaer van Oos- terhoud, herinnerde aan de geallieerde actie met voed selpakketten uit de lucht in April Nauwelijks- min der dankbaar zijn wij, in wier lege handen het gereed schap wordt geg'even voor 't Maandagavond omstreeks 7 uur reed een vrachtauto van de Ato bij de vluchtheu vel van de kruising Fred. Hendrikstraat en de Clerq- straat te Amsterdam, toen 'n wielrijder d00r tot nog toe onopgehelderde oorzaak onder de auo terchtkwam en vrij wel op slag werd gedood. In Milaan drijft een poiitiejeep een demonstrerende nigte uiteen. tot stand brengen van onze eigen redding. Wij zijn vol verlangen de handel te her stellen, onze industrie op te bouwen, onze landbouw te ontwikkelen, teneinde een waardige rol te kunnen spe len bii de heropbouw van Europa- Spr. had het voorrecht op 16 April te Parijs de con ven. tie voor Europeese economi sche samenwerking te mogen ondertekenen. Het is daarom bijzonder verheugend slechts tien dógen later als het wa re het nieuwe idee vorra te zien krijgen, en in staat te zijn, deze eerste concretise ring van het Europees her stelplan te verwelkomen. LUCTOR ET EMERGO- Minister van den Brink gewaagde van de grote dank. baarheid van Nederland je gens het Amerikaanse volk, dat reeds zo vele malen op treffende wijze blijk heeft gegeven van ziin warme vriendschap voor de door de oorlog geteisterde landen. Mede dank zij de hulp van onze geallieerde vrienden, kan op goede resultaten wor den gewezen. Toch zouden, wij er nimmer in ziin ge slaagd de huidige levens standaard te handhaven, in dien het Amerikaanse volk niet op het juiste tijdstip U hulp was gekomen. Het is mijn eerlijke over tuiging. aldus de minister, dat de tijd, waarin ieder land slechts eigen belangen na streefde, voorbij is. omdat men heeft ingezien, welke verschrikkelijke gevolgen 'n dergelijk nationaal egoïsme kan hebben. Met de inwerkingtreding van het Europese herstelpro gramma is een nieuwe phase in de Nederlandse reconstruc tie ingeluid. Een phase, waar in van ieder het uiterste ge vergd zal worden, opdat aan de gestelde verwachtingen voldaan zal kunnen worde». Wij zullen ons laten lel den door het trotse devies, dat in het wapen van Zee land, de provincie, waar eens de wieg stond van de voorvaderen van de onverge telijke president Roosevelt. staat vermeld: Luctor et Emergo, ik worstel en kom hoven. DR. BARUCH OVER DEMOCRATIE. De Amerikaanse ambassa. deur. dr. H Baruch, verze kerde in zijn antwoordrede, dat Amerika trots is op het feit. dat de volhardende po gingen vai\ het Nederlandse volk het mogelijk hebben ge maakt de haven van Rotter dam te heropenen en weder, om het feit waar te maken, dat nergens in de wereld een schip sneller en meer effi ciënt geladen of gelost kan worden als daar- Spr- bracht hulde voor de grote bijdragen en opofferin gen van de ijocren, de zeelie den, de industrie-arbeiders eh de ambachtslieden, ln fei te van. het. gehele volk van. dit land. De West.Europese naties en de V. S. hebben samen gewerkt om het plan-Mars hall te lanceren; zii hebben op democratische wijze sa mengewerkt en zij hebben samengewerkt omdat zij de- mocratiën zijn. Het plan. Marshall is aldus het best mogelijke antwoord aan de vijanden van de democratie. Het is niet alleen goedge keurd door de regeringett, doch door de volkeren van alle deelnemende landen. EERSTE BAALTJE MARSHALL-GRAAN Nadat de beide volksliederen hadden weerklonken, bood de voorzitter van de stichting „Havenbelangen", mr. A. C. W. Beerman, de gezagvoerder van de „Noordam", kapitein C. H. P. Coster, een ln Delf: vervaardigd wandplateau aan. dat de kapitein er steeds aan zal herinneren, dat Rotterdam de .poort van Europa" is. Tot slot van de plechtigheid overhandigde kapitein Costei aan minister Mansholt het eerste baaltje Marshall-graan. Z.L.M. VERGADERING WETSONTWERP LIJKT LAPPENDEKEN. Uit vele delen van Zeeland zijn Maandagmiddag honder den gedupeerde landbouwers naar Middelburg getogen, waar de Z-L.M- in het Schuttershof een grote vergadering had belegd, met als onderwerp: „Het wetsontwerp op de materiële oorlogsschade". Vele sprekers voerden het woord, maar geen was er die niet moest vaststellen, dat de wet, zoals die ons thans in ontwerp is gepresenteerd, onaan vaardbaar is voor de getroffenen. In de voornaamste plaats, omdat bepaald wordt, dat de schade, door een gedeelte van het volk geleden voor het gehele volk, niet collectief ge. dragen wordt. Honderden gedupeerden in Middelburg bijeen. De bijeenkomst werd oa. bijgwoond door het Tweede Kamerlid, mr. W- F. E. Ba ron Van der Feltz, de leden van Gedep. Staten A. Schout en C. Philipse, vooraanstaan de- figuren uit landbouw- en veeteeltkringen en vertegen woordigers van het gemeen tebestuur van Middelburg, de- Kamer van Koophandel, de Centrale Commissie uit de Ver- v, Oorlogsslachtoffers en van de Stichting Gedupeerde Grondgebruikers- REDE IR. M. A. GEUZE. In zijn openingswoord con stateerde de voorz-, ir. M. A. Geuze, allereerst, dat de .strijd van de Zeeuw niet ge heel vergeefs is geweest. Ve le verbeteringen van ontwor pen of reeds bestaande rege lingen hebben ons reeds be reikt. Helaas blijven er nog vele bezwaren over. Spreker me moreerde verschillende grie ven van de gedupeerde land bouwers tégen het ontwerp- wet, dat geen vaste lijn heeft en terecht wel vergele ken wordt met een lappen deken. Vele -gegevens ont. VaKUu breken: veel wordt verscho-. (woningen en bedriifsgebou Uit naam van de oorlogs getroffenen, aldus besloot ir. Geuze, moeten wij proteste ren tegen het feit, dat een wetsontwerp als het onder havige, dat al veel te lang op zich liet wachten, thans nog tot een verkiezingspro pagan, daobject gemaakt kan wor. den. ONVERVULDE VERWACHTINGEN. Hierna kreeg de heer J- A van Nieuwenhuijzen. voorzit ter van de comm. landbouw herstel van de Stichting v- d. Landbouw, het woord. Deze belichtte duidelijk en uitvoe rig de verschillende artike len van de wet, die op de agrarische sector betrekking hebben. De aanhef van het pnt. werp. vergoeding der schade door het gehele volk, wekt hoge verwachtingen. Even later blijkt echter, dat van „tegemoetkomingen" wordt gesproken. Van collectief gedragen schade is geen sprake. Het is een groot verschil, onder welke categorie van schadegevallen men wordt gerekend, hetgeen van veel invloed is op de uitkering. Het al te zeer voldaan heb ben aan de wensen van de bezetter, in welk geval geen uitkering wordt gegeven, is een zeer rekbaar begrip. In art- 8 liggen voor velen misschien mogelijkheden: een bepaalde groep krijgt de vervangingswaarde vergoed ven naar latere uitvoerings- tfen tot f 5000. gecombineerd besluiten. j tot 8000). Hieronder vallen leend. de agrarische bedrijfsgebou wen niet. Men krijgt de indruk, dat men hier is „doodgevallen" op de middenstandsbedrij- ven en het kleine ambacht. Een van de bezwaren van dit artikel is, dat het slechts van toepassing is voor pan den, die door de eigenaar of kinderen van deze worden bewoond. GEEN BELONING VOOR DE BOER. Land-, tuin- en bosgronden worden in natura hersteld- Dit is een kwestie, die voor Zeeland van enorme draag wijdte is- Laat men niet uit het oog verliezen, dat deze grond eerst volledig is hersteld, wanneer het de oude produc tiviteit weer bezit! Bii het herstel in natura heeft men terecht de boer in geschakeld. Wanneer hij hier bij niet komt aan de kosten, kan hij van landbouwherstel een vergoeding krijgen tot deze kostsom. Dit zijn de z-g- kale kostèn. Volgens deze regeling krijgt de boer dus geen beloning voor zijn arbeid voor herstel van de grond. Dit is een- grote onbilliik- .heid. GEVAAR VOOR KLEINE BEDRIJVEN. Er kan een risico schuilen in het befaamde artikel 71. Wanneer het belang van ons economisch herstel dit eist, kunnen naast de Rijksbijdra. ge credieten (renteloos of rentedragende) worden ver Deze tere kwestie, zo ge vaarlijk voor de kleine be drijven, moet met de uiterste omzichtigheid worden behan. deld! Hei is zo gemakkelijk te verklaren, dat een bedrijf niet meer rendabel is maar wie zegt, dat dit zelfde be drijf niet over enkele jaren wèl winsten kan afwerpen? De mogelijkheid bestaat, dat in 1956, als een bedrijf goede uitkomsten heeft opge leverd. de credieten aflosbaar worden gesteld of de rentelo. ze credieten rentedragend worden. De heer Nieuwenhuijzen legde er de nadruk op, dat het onredelijk is, wanneer het bedrag van iemand's ver mogen afhankelijk wordt ge steld van het cijfer der uitke. ring. Na nog een lans te hebben gebroken voor een na-schade regeling. merkte hii op: „Vele gedupeerden zul. len dergelijke lasten te dragen krijgen, dat zii er nooit meer bovènop zullen komen". De heer van Nieuwenhuij zen drong voorts aan op een werkelijk goede financie ringsregeling voor de her bouw van boerderijen. PROINCIAAL BESTUUR ACHTER STICHTING. Na de pauze voerden nog een aantal sprekers het woord. Het lid van G S., de heer C. Philipse. uitte de vrees, dat Zeeland opnieuw nood lijdend zal worden, wanneer het wetsontwerp in de huidi ge vorm zal worden tussen een zestal renners had losgemaakt. Dit waren Bak kér, Storm, Sjefke Janssen. Pellenaers, de Italiaan Ber- nandoni en de Fransman Lou- viot, die achter de kopgroep aanjoegen. Maar Casalato c.s. voelden het gevaar en gooiden er ook een schepje bovenop met het gevolg, dat het hoofdpeloton zienderogen terrein verloor. De beide leidende groepen smolten ineen bij de spoor wegovergang ©ven voor Apel doorn, waar ze tevens 1 min. 10 sec, verloren, omdat de overwegwachter de bomen neerliet voor een trein, die nog ver weg was. Dit kostte deze groep ongeveer 700 me ter. By de Amersfoortse weg dreigde onheil voor De Kor- ver, wiens derailleur plots even dienst weigerde. Bergaf kon hb een sprintje inzetten. Zes kilometer voorbjj Apel doorn had de kopgroep van elf man 4 minuten voorsprong op het gros der renners. Even U ter moest Cor Bakker wegens een defect aan ztfn voorwiel loslaten, zodat er tien man overbleven aan de. kop. Het tempo bleef hoog en schommelde voortdurend om de 40 km.; on het bltu- menstuk tussen Bamovcld en de grote weg UtrechtArn hem kwam het herhaaldelijk tegen de 45 km, aan. VOOREN DRAGER VAN DE ORANJE TRUI. Het klassement na de derde etappe van de ronde van Ne derland luidt als volgt: 'l. Vooren (Zaanstreek) 15 uur 33 min. 16 sec.; 2. de Vries (Zuid-Holland) 15 uur 34 min 18 sec. 3. van Mirlo (België B) 15 uur 34 min. 24 sec.; 4. Tarchini (Zwitserland) 15 uur 34 min. 41 sec.; 5. H. Smit. (Noord-Holland) 15 uur 34 min. 58 sec.: 6. Bakker (Zaan streek) 15 uur 35 min. 18 sec.: 7. de Ruiter (Zuid-Holland) 15 uur 35 mtn. 44 sec.; 8. Gold. schmit (Luxemburg) 15 uur 36 miiu.11 sec.; .9. Rogier» (Bel-, gië A) 15 uur 36 min. 33 sec.; 10. Delacotte (Frankrijk) 15 uur 36 min. 33 sec. LANDENKLASSEMENT. Het officieuze landenklasse- ment van de ronde van Neder land na de derde etappe luidt als volgt: 1. De Zaanstreek 46 uur 46 min. 46 sec.; 2. België B 46 uur 48 min. 16 sec.: 3. Zuid- Hollar. I 46 uur 4$ min. 28 sec.: 4. België A 46 uur 53 min. 25 scc.; 5. Zwitserland 46 uur 54 min. 47 sec.; 6. Frankrijk 47 uur 01 min. 50 sec.; 7. Limburg 47 uur 02 min. 14 sec.;, 8. Noord-Erabant B 47 uur 03 min. 20 sec.; 9. Noord Brabant A 47 uur 05 min. 30 sec.; 10. Luxemburg 47 uur 08 min. 41 sec.; 11. Italië 47 uur 11 min. 27 sec.; 12. Noord-Holland 47 uur 15 min. 12 sec.; 13. Spanje 47 uur 36 min. 40 sec. DE WESTELIJKE UNIE. Op de eerste bijeenkomst van het permanente orgaan van de Westelijke Unie, welke Zaterdag door minister Bevin te Londen is geopend, is tot secretaris van dit orgaan, de Consultatieve Raad, benoemd mr. E. Star Busmann, buiten gewoon gezant en gevolmach tigd minister van Nederland te Parijs. DÉ VOORSPEL r DROOG WEER. Geldig tot Dinsdagavond: Aanvankelijk op de meeste plaatsen weinig, maar later op de dag weer toenemende bewolking. Droog weer Ma tige wind tussen Noorcl en West. Ongeveer dezelfde tem peratuur als gisteren. vaard. Het Prov. bestuur slaagde vergadering. schaart zich gaarne achter de plannen van de Stichting voor de landbouw. De heer C- Zwagerman. Rijkszuivelconsulent. wilde de regering aanraden geen eenzijdige politiek te voeren. Hij pleitte voor decentralisa tie van de wederopbouw. Namens de landelijke stich tingen van oorlogsgetroffe. nen, spraken de he^r Blok en rector Schoenmakers- Baron van der Feltz deelde als een van de rapporteurs ln de Kamer mede, dat de com missie van rapporteurs Woensdag bU elkaar komt voor de samenstelling van het voorlopig verslag betr. het wetsontwerp. Een vruchtbare nabesprc- aan. king besloot dez« zeer ge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1