Onfortuinlijk begin van Ronde van Nederland jsgsi tie en het Olifanten-kerkhof Vlissingen moet degraderen Zeeuwse veldloop kampioenschappen De Bekercompetities Vlissingen-Sittard 0-4 KLAKKEN 1EIHEI Vooren (Ned.) heeft de leiding MEWL AUTO-RIJSCHOOL GARAGE L0UISSE Zes renners op een dwaalspoor! De eerste Ronde van Nederland Is Zaterdagmorgen te Amsterdam begonnen met een symbolische start, die uitste kend verliep, maar wat daarna volgde is minder succesvol te noemen. In de eerste etappe deed zich toen het op de Af sluitdijk tot de eerste grote krachtmeting kwam, het merk waardige geval voor, dat de wedstrijdleiding totaal verzuim de om de volgauto's buiten de groepen renners te houden. Daardoor .werden achter geraakte renners in staat gesteld om achter auto's beschutting te zoeken tegen de felle wind, waardoor zij de kopgroep weer in konden halen... Bovendien manoeuvreerde een motorrijder zo onhandig tussen de ren ners, dat twee goede Nederlanders, de Hoog en Lakeman, werden uitgeschakeld... Wat de tweede dag geschiedde, tart iedere beschrijving. Zes renners hadden op het traject GroningenEnschedé een fraaie voorsprong veroverd, die zij vermoedelijk behouden zouden hebben, maar zij werden tussen Holten en Heetén 'n verkeerde weg opgestuurd en toen zij eindelijk weer op de goede weg terecht kwamen, zagen zij juist de laatste rijders voor zich uit om een bocht verdwenen... Het is te hopen, dat deze fouten zich de komende dagen niet herhalen. Als zulks wel het geval is, is de naam van de Ronde van Nederland meteen en voorgoed bedorven, want daardoor komt op de organisatoren de reputatie te rusten, dat zij niet tot behoorlek organiseren in staat zijn. DE EERSTE ETAPPE. De eerste etappe, waarvoor de eigenlijke start te Zaan dam plaats greep, verliep zo als gezegd op de Afsluitdijk zeer onregelmatig. Daardoor werd In Friesland en Gronin gen de strijd gestreden. De uit slag werd hier: 1. Van den Meerschaut, 6 uur 10 min. 30 sec. (België B); 2. Lesage (België); 3. Dela- cotte (Frankrijk); 4. Vooren (Nederland); 5. De Vries (Zuid-Holland)6. Poels (Bèl- gië B); 7. Rogiers (België A); 8. Van Maerlo (België B); 9. Malfalr (Frankrijk); 10. Bijl (Zuid-Holland). Dit was de groep van tien renners die gelijk te Gronin gen arriveerde, waarbij van de Meerschaut de sprint won. De andere renners kwamen in grote en kléine groepen met tijdverschil na de kopgroep. DE TWEEDE ETAPPE. In de tweede etappe ont snapte de Luxemburger Gold- schmitt, die later ingelopen werd door de Nederlander Vooren en de Zwitser Tarchini Wielerwedstrijd voor amateurs. TE OOSTBURG. Ter gelegenheid van de Oost- burgse kermis, zal op Maan dag 14 Juni een grote wieler wedstrijd georganiseerd wor den voor amateurs, over een afstand van 100 km. Er zullen 500 aan prijzen, plus pre mies, verreden worden. Naar wij uit vertrouwde bron hebben vernomen, zullen zowel Belgische- als Neder landse renners worden uitge nodigd aan deze wedstrijd deel te nemen. Hoe het parcours uitgezet zal worden is nog niet bekend. Dit hangt waarschijnlijk af van de beslissing of van de Rijksweg gebruik zal mogen worden gemaakt. Van ge meenten en provincie heeft men reeds toestemming ver kregen. Na ple ronde van Nederland en de daaraan verbonden tijd rit BreskensHulst, is in West-Zeeuwsch-Vlaanderen èn speciaal in Oostburg, bij de wielersportliefhebbers de wed strijd van 14 Juni het onder werp van de gesprekken. Ondanks wederopbouwpro- blemen, is er in Oostburg toch een flinke groep burgers met initiatief en onderne mingsgeest, die al het moge lijke doen, om Oostburg het aloude centrum van West- Zeeuwsch-Vlaanderen, weer die plaats in de publieke be langstelling te geven, die het van oudsher toekomt. Laat ons hopen, dat zij in dit stre ven ook volledig succes zullen hebben. VOETBAL Manchester U. wint de Cup. De cupfinale werd gewon nen door Manchester United, welke club Zaterdagmiddag Blackpool versloeg met 42. (Ingezonden, mededell MIDDELBURG Gortstraat 60-62 Td. 2147 en Weileman, Montouri en Hopstaken. Deze groep van zes renners behield een voor sprong van ruim 4 minuten totdat er een onregelmatigheid plaats greep. Door een ongelooflijke fout van de wedstrijdleiding, de koerscommissarissen en de vooroprljdende politiejeep, die in het begin van de wedstrijd tegenover de persmensen al blijken van overgrote nervosi teit hadden gegeven, werd een verkeerde weg ingeslagen door de 6 renners, die zo dapper voor him voorsprong hadden gestreden Over slingerende Twentse wegen, door weilanden, bossen en bouwlanden, over tertiaire wegen maakten zij daardoor 'n omweg, die wij op zeker 10 k 12 km schatten. En toen ztf eindelijk weer de hoofdweg be reikten, zagen zy juist de laat ste groep achterblijvers voor bijgaan van het inmiddels ln acht of negen moten uiteenge vallen peloton. In plaats van aan de kop lagen zij nu aan de staart met een niet meer In te halen achterstand. .Door een weergaloze blunder van de officials waren zij inplaats van eersten laatsten geworden. De uitslag werd nu een vol komen verrassing. In het van Heekpark te Enschedé, waar zeer veel belangstelling was, moest de strijd nu in een sprint tussen enkele renners worden beslist met als resultaat: 1. De Ruiter (Zuid-Holland* ploeg) ongeveer 4 uur 10 min.. 2. Croci—Torti (Zwitserse ploeg); 3. Van Beek (Zaan- streekploeg)4. Sjefke Jans sen (Limburgse ploeg); 5. Steenbakkers (Noord-Brabant B-ploeg). Gezien de oorzaak van dit bovenvermelde verkeerde rij den hebben de wedstrfldcom- missarissen deze renners te klasseren in de gelijke tjjd van de eerstaankomenden, exclu sief de bonificatie. Verder heb ben de wedstrijdcommissaris sen besloten in verband met dit incident om de leider in het algemeen klassement, Vooren, in de derde etappe van Ensche dé naar Nijmegen, niet in de Oranje-leiderstrui te laten rij den. KLASSEMEMENT 1. Vooren 10.19.50; 2. Piet de Vries 10.20.07; 3. Van Mierlo (België) 10.20.13; 4. Tarchini (Zwitserl.), 10.30.36; 5. Harm Smits 10.20.47; 6. Bakker 10.21.07; 7. W. de Rui ter 10.21.23; 8. Delacotte (Fran Ier ijk) 10.22.22; 9. Gold- schmitt (Luxemburg) 10.22.23; 10. Van de Meerschaut (Bel gië) 10.22.33; 11. Lauwers (België) 10.23.02; 12. Loren- zetti (Italië) 10.23.26; 13. Poels (België) 10.23.33; 14. Roeiers (België) 10.23.40; 15. G. Weileman .(Zwitserland) 10.23.44. DOSKO VERSLA AT HELMOND. B.V.V. behoudt de leiding BW—EDO 3—0; Haarlem Go Ahead 3—-4; Heeren veenPSV 53. In een soms wel wat te harde wedstrijd heeft BW de leiding weten te bevestigen in de strijd om het lgindkampi- oenschap. De Zuiderlingen wonnen verdiend en het is nu wel zeker, dat zij een duch tig woordje zullen meespre ken om de titel. EDO heeft zelfs met de befaamd.e gren del tegen het Zuidelijk enthou siasme niet kunnen redden. Minder goed verging het PSV, dat in Heerenveen verslagen wérd en nu geen grote rol meer zal spelen. Een buiten gewoon goede prestatie lever de Haarlem, ondanks de ne derlaag, Een 4:0 achter stand werd tot 43 ingelo pen. Hoewel de Haarlemmers onderaan staan, zullen zij toch nog wel eens van zich laten horen. BW 3 2 1 0 4—0 5 Heerenveen 4 2 11 129 5 Go Ahead 4 2 11 7—6 5 EDO - 3 111 7—6 5 PSV 4 1 0 3 7—6 2 Haarlem 4 1 0 3 69 2 Promotiecompetities. DISTRICT L UW—RFC 0—0. Alles moet meelopen voor UW om nog in de eerste klasse terecht te komen. Als de laatste wedstrijd tegen K FC gewonnen wordt en de beide concurrenten spelen te gen elkaar gelijk, dan zou den alle drie gelijk eindigen en kreeg UW nog een kans. Voor KFC staat de zaak er o i. niet slecht voor. KFC 2 110 4—0 3 RFC 3 111 1—4 3 UW 3 0 2 1 O—l 2 DISTRICT Dl. HengeloVitesse 40; TE C—PEG 2—0. In het Oosten kwam Hen gelo goed uit de hoek. Voor Vitesse ljjkt het een misluk king te gaan worden. De cij fers geven namelyk te den ken. TEC en PEC speelden een slechte wedstryd en ge zien de resultaten tot heden staat Hengelo er best voor. De competitie is echter nog maar op de helft, zodat nog alles kan gebeuren Hengelo '3 2 0 1 84 4 TEC 3 2 0 1 6—5 4 Vitesse 3 1 0 2 4—6 2 PEC 3 1 0 2 2—5 2 DISTRICT IV. Dosko—Helmond 2—1. Een zeer kleine, maar zeer nuttige overwinning van Dos ko brent alle drie de gega digden weer op gelijke voet. Dosko overtrof zichzelf door van Helmond te winnen. DESK 2 10 1 5—3 2 Helmond 2 10 1 32 2 Dosko 2 10 1 3—6 2 DISTRICT V. Friesland—Veendam afge last. Zwartemeer 2 110 2—1 3 Friesland 10 10 1—1 1 Veendam 10 0 1 0—1 0 DISTRICT VI. VlissingenSittard 0—4. Volgens seizoen zien we Vlissingen dus weer terug in de tweede klasse. Het is voor Zeeland schijnbaar niet mo gelijk een eerste klasser te behouden. Uit propagandis tisch oogpunt is het natuur lijk zeer te betreuren, dat de Vlissingers moeten degrade ren, doch vanalle kanten be keken is het toch misschien niet alles verlies. Vlissingen heeft -zich een paar jaar kranig geweerd en tot een debacle is het niet gekomen gelukkig. De strijd in de tweede klasse wint door de terugkeer van jïe rood witte ploeg aan interesse en het is beter een goed twee de klasser te zyn, dan een eerste klasser, die maar am per kan meekomen. Sittard 3 2 1 0 94 5 Kerkrade 2 110 42 3 Vlissingen 3 0 0 3 2—9 0 74. En toen ze zo alle drie een poosje hadden staan staren, gaf de maat-in eens een ontzettende gil, en vluchtte terug, het oerwoud in- „Een menseneter!" schreeuwde hij. „Help! Een mehseneter!" „Ballibo, mijn aap, had mij van uwe nadering verwittigd!" sprak de man met het masker met een donkere, lage doordringende stem. „Rrrare!" gilde de aap. „Rrrare kwast!" „Ikke.ikke niet boos zijn!" stotter de Keizer Napoleon Sneeuwwit ang stig.- „Ikke lief zijnikke...." „Uw komst verblijdt my!" vervolgde de man met het masker. „Ik ver. wachtte U. Ik wist duizend jaar gele den, dat gij op een dag zoudet komen" Intussen holde de maat als een dolle door het oerwoud, totdat hij ineens vanuit het struikgewas een luid ge brul hoorde. En een seconde later kwamen de drie leeuwen één voor één te voorschijn en bleven dreigend voor de maat staan! DISTRICT IV. 2e Klasse. MOCAxel 22. Temeu- zenSET 12. Ook Temeuzen moet de graderen, naar de derde klas se. Uit de ranglijst zou op te maken zijn, dat Temeuzen nog tot 6 punten zou kunnen komen, doch dan zou SET niets meer mogen halen er dit is uitgesloten. De neder laag tegen SET is niet zo bij zonder groot en de Terneuze- naren hebben zich dus nog aardig geweerd. Een kostbaar punt liet Axel in Bergen op Zoom liggen. Als men weet, dat Axel in de laatste minu ten de gelijke stan'd bevocht, mogen we over de uitslag nog tevreden zijn. SET 3 3 0 0 9—2 6 Axel 3 2 1 0 6—2 5 MOC 3 0 1 2 2—8 1 ■Temeuzen 3 0 0 3 2—»7 0 AFD. VIERDE KLASSE. BiervlietKruisingen 20. Biervliet moet als onderste van 3F met Kruisingen en- Ria W (Westdorpe) spelen om twee plaatsen in de vier de klasse. Het te grote aan tal derde klassers in Zeeland maakte het nodig een recht streekse degradatie uit 3F naar de vierde klasse in te stellen.. Biervliet komt dus in ieder geval niet in de 3e klas se terug. Daar het aantal' viorde klassers in Zeeland, speciaal ook met het oog op de reizen, zo snel mogelijk moest worden opgevoerd, zijn twee plaatsen beschikbaar ge steld. Mocht Biervliet als on derste van de drie eindigen, dan komt de jfloeg dus in de afdeling Zeeland terug. Zover zal het niet komen en tegen Kruiningen werd goed ge start. Ria W is een betere ploeg en te verwachten valt, dat Biervliet en Ria W vol- jend seizoen met Patrijzen en EMM het Zeeuwse deel van de vierde klasse zullen uit maken. Biervliet 1 1 0 0 20 2 Kruiningen 10 0 1 0—2 0 Ria W 0 0 0 0 0—0 0 3e LKASSE E. ZeelandiaBurgh 71. Een restant van de compe titie, dat evenwel nog van veel belang was, omdat Burgh door de uitslag als degra- datiecandidaat werd aange duid. Weliswaar moesten nog allerlei reglementaire puzzles opgelost worden, maar uit eindelijk heeft Burgh toch 't loodje moeten leggen Harting en W. Rootsaert superieur. Als de burgemeester van Oostkapelle om half twaalf voor de 2e maal het startschot lost en de 15 senioren vooruit stormen om elkanders krachten op het 3200 meter lange (en zware) parcours te meten, be staat er by de aanwezige insi ders slechts één vraag, nl. „wie is de sterkste?" En als dan na plm. 1 km. lopen de Zeeuwenman Hans Harting de kop verovert op de Marathonner Ko Fliers en langzaam maar zeker, met een verbluffend gemak, de afstand tussen hem en liet peloton ver groot, bestaat die vraag niet meer en gaat hij ln prima stijl op z'n le Zeeuwse veldloop kampioenschap af. Het 'is weer een succes ge worden, deze Zeeuwse veldloop kampioenschappen, waar we weer het puikje der Zeeuwse lopers bijeenzagen, om elkan der ln de prachtige bossen bij Oostkapelle, in een sportieve, harde wedstryd het vuur na aan de schenen te leggen. De organisatie was prima, het weer mooi en het enige wat ons wel wat tegenviel was dat verschillende lopers ver stek hadden laten gaan. DE JUNIORES. Toen om kwart over elf de junioren startten en de klei ne Rootsaert van „De Gazelle" uit Aardenburg, de kop nam, was eigenlijk hier het pleit reeds beslecht. Millenaar, die hem moedig volgde, kon niet voorkomen dat Rootsaert zfln voorsprong steeds vergrootte en onbedreigd le werd met een tfld van 4 min. 21.2 sec. 2. L. Millenaar (de Zeeuwen) 4 min. 32 sec.; 3. J. Berting (Marathon) 4 min. 42 sec., 4. B. Bosch (E.M.M.) 4 min. 44 s. DE SENIORES. Bij de senioren was de strijd feller, waar ongetwijfeld de zware training van de afge lopen winter niet vreemd aan is, immers de lopers kenden dit parcours 3200 m.) op hun duimpje en wisten ook de onderlinge krachtsverschillen van elkaar. Bij de start nam J. Fliers (Mar.) direct de kop, op de voet gevolgd door H. Harting. G. Dobbelacre en P. van Leeu wen. Na 1 km. lopen moest hij echter deze JHaats afstaan aan H. Harting (de Zeeuwen), die ongetwijfeld op deze afstand momenteel de beste Zeeuwse loper is. Toen hij als le de fi nish passeerde noteerde hij een tijd van 10 min. 18 sec., op 15 m. gevolgd door Fliers, die er 10 min. 20.1 sec. voor nodig had. 3. P. van Leeuwen (Mar.) 10 min. 22. sec.; 4. G. Dobbelaere (Mar.) 10 min. 36.8 sec.; 5. M. v. d. Parel (Mar.); 6. J. Becks (E.M.M.)7. B. Walker (de Zeeuwen). De verenigingsprys junioren werd gewonnen door E.M.M., die der setoren door Mar. Direct na de wedstrijd vond de prijsuitreiking plaats door de voorz. van Zeeland, de heer J. Parent, die een woord van dank bracht aan de juryleden en organisatoren, terwijl hij aan iedere loper, die het par cours had uitgelopen, een dl. ploma uitreikte. Nieuw record van Fanny Koen. Tijdens internationale ath- letiekwedstrijden te Lyon verbeterde Fanny Blankers Koen liet Nederlands record op de 200 meter, dat sedert 1943 in haar bezit was en stond op 24.5 sec. De tijd die de Nederlandse athlete te Lyon maakte, bedroeg 24-2 séc. Ook de 100 meter werd door Fanny BlankersKoen gewonnen- Deze afstand leg de ze af in 11-8 sec- Tweede werd hier mej. Trolliet (Lyon) in 12-9 sec. Hef hoog. springen werd door onze landgenote gewonnen met 1.58 m- Midcffelburg Goes 5 2. De thuisclub moest, met de sterke wind tegen, alle krach ten inspannen om de bezoekers in bedwang te houden. Om het gevaar te bezweren werd veel te hoog gespeeld en te onzui ver geplaatst. Het pleit niet voor Goes, dat in de eerste helft slechts één doelpunt werd gemaakt, terwijl de kansen le gio waren en het in de Middel burgse verdediging niet altijd boterde. Toen Goes, dat vóór de rust, mede dank' zy de har de wind, steeds in de meerder heid was, direct na de doelwis- seling de voorsprong tot 02 opvoerde, begon het er zelfs voor Middelburg even duister uit te zien. Schijnbaar was het een prikikel om wat beter aan te pakken en toen bleek'." dat de groen-witten beter van het wind-voordeel wisten te profi teren, dan de Goesenaren. Ou- termans begon met een on houdbaar schot, Carol voegde er twee goaltjes bij, Laarscnot tippelde nog eens door de Goese verdediging heen en tenslotte besloot Outermans, de serie met MiddelburgGoes 52; Al liance—-R.B.C. 12. Middelburg maakt het in de voorronde niet slecht en na Alliance ging nu ook Goes op sprekende wijze aan de zege kar. Deze overwinningen zijn evenwel geen maatstaven voor de juiste kracht, omdat teveej bij-factoren een woordje mee spraken (invallers, weersom standigheden e.d.). R.B.C. stak voor Allliance een spaak in het wiel en staat nu bovenaan het lijstje. R.B.C. 3 2 1 0 6— 4 5 Middelb. 3 2 0 1 12— 4 4 De Zeeuw. 3 2 0 1 65 4 Alliance 3 1 0 2 4—10 2 Goes 4 0 1 3 6—11 1 R.K.F.C.Steenbergen 10; H.S.C.Odio 42. H.S-C- geeft de toon aan en stevent rechtstreeks naar de bovenste plaats, welke haar niet meer kan ontgaan. H.S.C. R.K.F.C. Zierikzee Steenb. Odio 5—5 3 5—6 3 r—11 0 Patrjj- R.C.S.—E.M.M. 1—2 zenYerseke 31. - Een onverwachte nederlaag leed R.Ö.S. tegen E.M.M., ter wijl het resultaat van de vier de klasser Patrijzen tegen de derde klasser Yerseke niet on een doelpunt uit een hoek schop. De ongunstige weers omstandigheden en het ver zwakte Goese elftal, dat met diverse invallers opkwam, ma ken dat deze wedstryd geer. maatstaf voor een zuivere krachtsverhouding "kan zijD. Pa- 0 15— 1 6 1 11— 6 6 1 5—4 5 2 9—5 4 3 2—18 1 3 0—8 0 De stand in de Zeeuwsch- Vlaamse voorronde luidt: Corn Boys 3 2 10 104 5 Oostburg 2 10 Hulst 3 10 Aardenb. 2 0 1 verwacht en eervol voor trijzen is. - - 3 3 4 3 4 2 4 2 4, 0 3 0 Zeelandia E.M.M. R.C.S. Patrijzen Yerseke Robur 1 3— 5 2 5 2 1—4 1 Scheepvaartberichten Vlissingen, 24 April, a&n- Ant- idem; laven v. gekomen: Houtman v. werpen; Koningsdiep, Arto, idem; Keileha Gent. Vertrokken: Zwaluw n. Londen; Zeester, idem. Gepasseerd n. Antwerpen: Delftdijk v, Rotterdam; Zee* land v. Londen; Spica, idem. Gepasseerd v. Antwerpen: Atlantic n. Rochester, Con cordia n. Rotterdam; Klip fontein n. Southampton; Quo Vadis n. Shoreham; Bimma n. Kopenhagen; Hugo de Groot n. Amsterdam; Myra n. Londen. Schepen van en naar Indonesië. Van Batavia: Zuiderkruis passeerde 23 April Gibraltar. Naar Batavia: Johan de Witt passeerde 23 April Mal. ta. Oranje passeerde 24 April Gibraltar, Waterman 25 April te Port Said, Grote Beer 24 April van Sabang. Voorhoede was weer onmachtig. Ongeveer 3500 toeschouwers zijn er getuige van geweest dat de Vlissingers kansloos ten onder gingen in een wedstrijd, waarvan het/begin het beste voor de roodwitten deed ver wachten. Want wat zrj de eer ste 20 minuten te zien gaven wekte vertrouwen. Maar naar mate ae tijd verstreek, bleek steeds duidelijker dat de voor hoede onmachtig was om te scoren. En 'toen de bezoekers dan ook nog vrij onverwacht de leiding namen, bleef deze achterstand zijn stempel druk ken op het spel van Vlissingen. Zoals het over het algemeen het geval is, begon Vlissingen ook nu met een serie aanval, len, waarbij de verdediging van Sittard alle zeilen moest bijzetten, om hieraan het hoofd te bieden. Maar ook de bezoe kers zaten niet stil en zy kre gen zelfs de eerste serieuze kans, toen Appel na 10 min. alleen op Struiwigh» afkwam. Hij schoot echtër juist over het doel. Een prachtig vleu gelschot wist keeper Mol even mooi te stoppen. .Nadat de strijd zich een tijdlang op de helft van Sittard had afge speeld, namen de bezoekers on verwacht de leiding, toen van Wyngaarden uit een hoekschop de bal hoog voor het doel plaatste en Struiwigh, zwaar gehinderd, deze* niet kon weg werken. H. Burgerhof kon slechts een doelpunt voorko men door de bal met de hand uit het doel tc slaan. De straf, schop werd door Appel inge schoten (0—1). Nadat eerst HOCKEY NederlandFrankrijk. De hockey-wedstrijd voor heren welke Zondagmiddag te Amsterdam werd gehouden tussen Nederland en FrankrHk. eindigde-in eey 52*.overwin ning vpor Nederland. RUGBY BELGIË—NEDERLAND. Gistermiddag werd de rugby wedstrijd BelgiëNederland gespeeld, waarin de Belgen bij na voortdifrend een overwicht aan de dag legden. Zij versloe gen de Nederlanders dan ook met 90. By de rust leidden ztJ reeds met 30. nog een kogel van Hendrikse de lat trof, kon SimonS twee minuten voor het verstrijken van de tyd het tweede doel punt voor zijn club aantekenen (02). Lammers wist een vrije schop in een doelpunt om te zetten* maar deze moest wor den overgenomen en nu zonder resultaat. Wat Vlissingen na de thee te zien gaf was wel erg teleur stellend na het goede begin. Er werd nog wel enthousiast ver der gespeeld, maar alles was te doorzichtig en onsamenhan gend, zodat Kuppen c.s. het vrij gemakkelijk konden kla ren. Sporadisch moest Mol er aan te pas komen. En toen eerst Simons met een schitte. rende kopbal en vervolgens Appel Struiwigh het nakyken hadden gegeven, ging voor het publiek de aardigheid er af, zodat reeds een kwartier voor het einde velen het veld ver lieten. s Incidenten bij kampioenswedstrijden. De- wedstrijd B.V.VEdo, die zoals bekend door B V.V. mqj: 30 gewonnen werd, werd ontsierd door ruw spel van drie Edo .spelers, onder wie helaas ook in de interna tionaal Schijvenaar. De scheidsrechter slaagde er slechts door het uitdelen van vele vrije schoppen ip, de teugels in handen te houden. In de wedstrijd Heéren- veenP-S V. kon P.S.V. zich niet verenigen met de toe kenning van een der doel. punten van Heerenveen en de aanvoerder was toen zo buitengewoon onsportief, ziin ploeg de raad te geven de wedstrijd maar te staken. In derdaad verlieten de spelers .het veld. Gelukkig slaagden enkele bestuursleden erin. de spelers tot andere gedachten te brengen, zodat na enkele minuten de wedstrijd kon worden hervat. Met de sportiviteit schijnt het bii de kampioensploegen niet al te best gesteld.'... UIT DE DINSDAG. Hilversum H begint van daag met een nieuwe ru briek: „Schoolradio Enkele musici werken aan deze ru briek mee, terwijl als docente optreedt Drs. Helene Nol- thenius. Deze cursus is bedoeld x voor Lager onderwijs. Voor de middelbare scholen wordt er literarium behandeld. Werken van Vlaamse au teurs: Paul van Ostayen en Marnix Gyssen (H H 10.30, 15.00). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Orchestre dc la Société des Concerts du Conservatoire 0.1.v. Bruno Walter; 11.30 Philharmonisch orkest van Berlijn o.l.v. Alois Melichar; 12.43 Piano Romantique, Pierre Palla; 13 Nieuws; 14 Mevr. Ida de Leeuw v. "Rees; 15 „Gioco'nda" opera in 4 acten; 16.30 Patricia Rossborough, piano, Robinson "Cleaver, or gel; 17 Dat kun jij ook; 17.30 Rosalie Allen, Bing Crosby en The Yesters zingen; 18 Nieuws'; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Phia Berghout, harp en Piet Hauwekemeyer, viool; 20 Nieuws; 20.15 Bónte Dinsdag- avondtrein; 21.30 Contact; 22^30 Nina Milkina, piano: 23 Nieuws; 23.1524 Gramofoon- muziek. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Johnny Ombach, viool en Jos Carpay, orgel; 10.15 Gra- mofoonmuziek; 10.30 School radio; 11 Operette-klanken; .12.03 Het Metropole-orkest o. 1.v. Dolf v. d. Linden; 13 13 Nieuws; 14 De ontwikke ling van het pianokwartet; 15 Schoolradio; 16 De Zonne bloem; 17.15 De Ronde van Nederland; 17.45 Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de No bel; 18.20 Gramofoonmuziek; 19.15 De pianoconcerten van Mozart (Het Omroep Kamer orkest o.l.v. André Rieu); 20 Nieuws; 20.12 „Cosi fan tut te" komische opera in 2 acten van W. A. Mozart; 23 Nieuws; 23.1524 Gramafoonmuziek. ZON EN MAAN. 27 April.' Zon: op 5.19, onder 19.57. Maan: op 0.06, onder 7.06. 27 April yiissingen Temeuzen Haqsweert Zierikzee HOOG WATER U. -f NAP U. +NAP 4.10 1.99 4.38 2.16 5.10 2.20 5.42 1.36 16.40 1.84 17.12 2.01 17.49 2.08 18J.2 L28 LAAG WATER u. —NAP u.—NAP 10.31 2.18 11.14 2.37 11.49 2.49 11.15 1.73 22.49 2.12 23.3£ 2.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3