NIEUWS UIT ZEELAND Wanneer wij weer bezet zouden worden Nieuws in een Notedop Moeilijkheden in de Ronde van Nederland? WALCHEREN Jubilerende medici in de bloemen Ned. Rode Kruis wenst richtlijnen. Alleen in noodgevallen hulp aan bezetters. „De critiek, waaraan het Ned. Rode Kruis de laatste tyd helaas bloot staat, ls mede een bewijs op welk „hoog voetstuk" men ons stelt" reide Prinses Juliana In de openingsrede, waarmede zU als voorzitster Zaterdag de buitengewone algemene vergadering ran het Ned. Rode Kruis te Rotterdam opende. Groentenexport naar Duitsland. Op het ogenblik wacht men te 's-Gravenhage met span ning op de uitslag van de on derhandelingen met de Ame rikaanse zóne van Duitsland over de levering van 200.000 ton groente tot een waarde van tien millioen dollar. De ze levering zou geschieden in het kader van het plan Marshall. Aanvankelijk wilde gene raal Clay, van import van Nederlandse groenten in Duitsland niets weten. Nu de Marshall-hulp in werking treedt en de groente dus eigenlijk een exportarti. kei wordt, waarvoor goede ren worden teruggeleverd, zonder dat een dergelijke transactie in «feite dollars aan de Ver. Staten zal kosten, ge voelt men in kringen van het Amerikaanse militaire be stuur in Duitsland veel meer voor deze kwestie. De be slissing ligt nu echter bii. het hoofd van het Marshali-bu. reau Hoffman. Hangende deze beslissing is een afsprafek gemaakt om voorlopig voor drie millioen dollar te leveren. In deze vergadering werd een prae-advies van de „Com missie tot het bepalen van de houding van het Ned. Ro de Kniis in bezettingstijd" goedgekeurd. Dit prae-advies concludeert 'de wenselijkheid om de delegatie die het Ned. Rod Kruis op de internatio nale conferentie van het Rode Kruis te Stockholm zal ver tegenwoordigen op te dragen te bevorderen, dat in de con venties zekere bepalingen worden opgenomen. Deze hou den in, dat in geval van vij andelijke bezetting de bestu rende autoriteiten slechts de hulp van het Ned. Rode Kruis ten behoeve van militairen en burgers, onderdanen van bezettende macht en bondge noten mogen vragen voor noodgevallen. Op de bezetten de macht moet de verplich ting blijven rusten zelf geheel in de behoeften van die zieken en gewonden te voorzien. Voorts, dat het Ned. Rode Kruis van het bezette gebied onbelemmerd znn werkzaam heden zal voortzetten, zonder dat een bezettende macht wij ziging in z\jn organisatie of besturend personeel mag aan brengen. Wanneer deze bepalingen niet in de conventies zullen worden opgenomen, zal deze kwestie na de conferentie op nieuw worden besproken en zullen deze beginselen voor lopig als richtinggevend wor den aangenomen. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te IJsselmuiden J. v. Sliedregt te Huizen (N. H.). CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Opperdoes J. M. Visser te Hoogcveen. Tweetal te Lutten a. d. De. demsvaart M. Overduin te Meppel en D. v. Wilsum te Kornhom. Beroepen te Scheveningen J. G. v. Minnen te Delft GEREF. KERKEN. Bedankt voor Nunspeet J- Nawijn te Avereest- De 72-jarige vrouw J- M. DickhoutWeekhout uit Rotterdam is in haar woning aan de Bloklandstraat van de trap gevallen. Zij kwam op het hoofd terecht en was vrijwel op slag dood. In de buurtschap Zuid veen onder de rook van Steenwij k viert Dinsdag het echtpaar Egbert Veen en Jannetje van der Heide zijn 70-jarig huwelijksfeest. Vrijdagavond is Hen- riëtte Davids -per K-L.M- naar de V-S. vertrokken. Vrijdag zal de minister van wederopbouw In 't Veld «en bezoek brengen, aan Twente. De regering van Portu gal heeft 44 personen gear resteerd, die tot linkse orga nisaties zouden behoren- Zondagmiddag arriveer, de de PH-TKW, de tweede K-L.M.-Dougals DC,machine, uit Amerika op Schiphol. De Franse regering heeft de activiteit van het „comité voor de vrijlating van Philippe Petain" verbo den. Levenslang eiste de ad vocaat-fiscaal bij het Bijzon der Gerechtshof te Amster dam tegen Jan Kuiper uit Amsterdam, een voormalig S. D. agent. 44 technici van de „Bri. tish European Airways" zijn in staking gegaan op het Londen- -se vliegveld Northolt, naar aanleiding van het ontslag van een collega. Tot 12 Mei kunnen bij het Commissariaat voor oor logsschade, Stadhouderslaan 130 in Den Haag nog aanvra gen worden ingediend voor vergoeding wegesis defensie- schade. - Er zijn in Oost Indone sië slechts 75 scholen met Ne derlands als voertaal. Voor alle andere scholen is het Ma leis voertaal. Er is veel aan drang naar de Nederlandse scholen, Op Dinsdag 27 April a.s zullen de 93-jarige Egbert Veen en de 92-jarige Jantje van der Heide in Zuidvcen bH Steen wijk de dag herden ken, dat zij voor 70 jaren in het huwelijk traden. Ds. Zandt sprak te Utrecht. In Tivoli te Utrecht werd door-de Staatkundig Gerefor meerde Partij een partijdag gehouden. De voorzitter ds. P. Zandt hield een rede, waarin hij op het zorgwek kende van «leze tijd wees en waarschuwde tegen de rode revolutie en de expansie van Rome. Hij hekelde het rege ringsbeleid inzake Indië. De vergadering besloot een tele gram van aanhankelijkheid aan H. M. de Koningin te zenden. 500 Weense kinderen naar ons land. Vandaag: gaat de speciale trein voor kinder- en zieken transporten van het Ned. -Ro de Kruis naar Weenen om daar wederom 500 zwakke- en on dervoede kinderen te halen, die in Nederland drie maanden VereöTga zullen worden. Dit was hem te erg. Het gezin van de 61-jarige tuinder J. S. te Rotterdam werd Zaterdagmorgen reeds v^oeg uit de slaap gewekt door rumoer ln de keuken. De heer des huizes had daar n.l. een man aangetroffen, de 54-jarige koopman A. van der V/. uit Hilvarenbeek, die met een re genjas over het, hoofd gesla gen, misschien o'm het geheel een dreigender aanzien te ge ven, geld van hem eiste. De tuindersdochters begonnen in koor te gillen, waardoor de In breker het hazenpad koo3 en een politieagent, die juist pas seerde, gealarmeerd werd. Hij snelde de vluchteling achterna. Na een schot gelost te hebben wist hij de man te pakken. OVERDRACHT VAN DÉ „VENERABLE." Omstreeks half Mei zal de Britse Admiraliteit aan de Kon. Marine het vliegkamp- schip H. M. S. „Venerable" overdragen. Deze overdracht zal met enige plechtigheid geschieden. Ondermeer zal een der sea- lords aanwezig zijn. Den Haag lichtstad. Gedurende een groot deel van de jubileum, feesten zal Den Haag weer lichtstad zijn. ge. Hik tijdens het huwe lijk van het Prinselijk paar het geval is ge weest. Dezer dagen heeft nl. een .aantal ar chitecten zich in een vergadering in de Haagse Kunstkring over plannen voor ver. siering en verlichting beraden. Men is daarbij overeengekomen, dat het hoofdaccent van de versiering en illumina tie zal worden gelegd op het centrum van de stad- De vier gebroeders. In de gemeente Aalst bij Eindhoven doet zich het zeld zame geval voor, dat vier ge broeders in één gezin, nl. de familie Oversier, die na de bevrijding direct m het vrij willigersleger voor Indië dienst namen, op 28 April zul len repatriëren. Het organiserend comité voor de ontvangst van de ge broeders Oversier, die per „Zuiderkruis" zullen aanko men, na 2% jaar vrijwillige tropendienst, mocht van Prins Bernhard het bericht ontvan gen, dat namens Z.K.H. een officier aanwezig zal zijn bij - de aankomst van de „Zui derkruis" om de gebroeders te verwelkomen. De Prins wil zich ook bij de aankomst in Aalst doen vertegenwoordigen. Zonderling avontuur. Een fabrieksarbeider uit Heerde ontdekte toen hij naar zijn werk ging, een man, die prikkeldraad gebonden achter een heg lag te kermen. Het bleek zekere B. te zijn, die de avond tevoren door een viertal jongelui, gezeten in een grijze auto, te Ede werd aangespro ken. Men vroeg hem in te stap pen om de weg te wijzen. Nau welijks was B. in de autb, of hjj werd met een revolver be dreigd en geblinddoekt. Na enige uren werd hij uit de auto geworpen en met prikkel draad geboeid. De politie heeft de zaak in onderzoek. Raadselachtige treinontsporing. Een electrische trein is Za terdagmiddag in het station Hollandse Spoor te 's-Graven hage. door onbekende oorzaak uit de rails gelopen. De trein sloeg dwars over een ander spoor, kraakte een seinpaal en de buitenste post van de kap van'het eerste perron. Hoe 't komt, dat dez etrein, die aan het rangeren was, ontspoorde, terwijl hij reeds naar schatting 30 meter voor bij het wissel was, is voorlo pig een raadsel. Door beschadiging van het electrische nl ontstond stag natie, waardoor honderden rei zigers voor de richting Am sterdamDordrecht langer moesten wachten dan hun lief was. BEDDEN VOOR LEO- GESTICHT. Het Nederlandse Rode Kruis heeft 75 bedden met toebeho ren naar het Leo-gesticht te Borculo, dat gdeeltelijk door brand went verwoest, gezon den. Ook particulieren uit de omstreken bieden hulp. De fraters en jongens van het gesticht maken thans de niet vernielde gebouwen wa- tervrjj. Naar het A.N.P. verneemt zou het parcours van de Ronde van Nederland door Beveland en Walcheren nog niet geheel vaststaan. Van overheidswege heeft mén al vergunning ge weigerd om de Vlakebrug en -ie Baileybrug, te Middelburg daarin op te nemen. De ren ners zouden dan op Zuid-Beve land de omweg over Wemel- dingc moeten maken. Een groter bezwaar ls ech ter dat op Walcheren niet de hoqfdweg v. Middelburg naar Vlisslngen gebruikt mag wor den, doch de zeer slechte weg over Oost-Souburg, waarin zich bovendien een uiterst ge vaarlijke bocht bevindt. Het bezwaar tegen het gebruik van de bedoelde bruggen is een ge volg van het feit, dat deze vood het gewone verkeer ge sloten moeten worden, terwijl de renners passeren. Men schat de tijd hiervoor op ongeveer een half uur. Pogingen worden aangewend om alsnog de ge wenste goedkeuring te verkrij gen. Militaire oorlogsslachtoffers. Zaterdag werd te Goes een vergadering gehouden dcor de afdeling Zeeland van de Bond van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers. Er werd een definitief bestuur gekozen, met als voorzitter P. Franse, Mid delburg; vice-voorzitter De Dreu, Goes; secretaris L. Geertse, Veerseweg 45, Mid delburg; penningmeester J. Th. V. M. Kemperman. Mid delburg; 2e secretaris D. v. d. Velde. Kloetinge; bestuursle den J. Boot, Duivendijke en Wed. W. M. L. Francke-Ver- hulst, Breskens. Er werden voor leden inge komen goederen uitgereikt. SANDWICH VOOR DE KONING. De eigenaar* van het restaurant in het opera gebouw te Londen is slecht over de Engelse Koninklijke familie te spreken, aldus meldt het Parijse blad „Samedi Soir". De Koninklijke familie is er namelijk de oorzaak van dat zijn zaak slecht gaat. Sinds enige t\jd ver kocht het restaurant aan het einde van de voorstelling een ,.I:oüd hapje", wat door het publiek zeer werd ge waardeerd. Ty'dens een voorstel ling van „Tristan und Isolde", die ook door de KoninkRjke familie werd bijgewoond, bracht een bediende in livrei tussen het 2e en 3é bedrijf een aantal Sandwiches, die door de hoge gasten werden verorberd. Bij volgende voorstellingen die de Koning en de Ko ningin bezochten, wer den opnieuw sandwiches gebracht. Het gevolg was dat thans het gehe- Ie Londense operapu- bliek tussen de bedrijven door meegebrachte sand wiches zit te peuzelen. Het restaurant verkoopt «niets' meer De eigenaar loopt thans mét anti-monar chistische denkbeelden rond Dé Emmabloemcollecte te Souburg heeft 132 opge bracht. Concours hippique te Goes. Het jaarlijkse concours-hip- pique dat op 10 Juli te Goes wordt gehouden, belooft dit jaar weer zeer interessant te worden. Naast de aangespannen nummers, zullen de landelijke ruiters de verschillende spring- nummers en dressuurproeven voor hun rekening nemen. De beste tuigpaarden en hackney's uit geheel Nederland zullen deelnemen, waardoor deze nummers een nationaal karak ter dragen. Behoudens deze, zullen na tuurlijk de zware Nederlandse trekpaarden niet ontbreken. Op geen enkel concours hip pique in Nederland is juist dit nummer zo goed verzorgd en zo imponerend als straks weer in Goes. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat de Bond van landelijke ruiters vergun ning heeft verkregen zijn kam pioenschappen op die dag te doen verrijden. Zeer interessante nummers zullen dan verroden worden en reeds thans houden velen zich met de vraag bezig, welke Zeeuwse ruiter die dag tot kampioen zal worden uitgeroe pen, teneinde straks de eer van zpn provincie te mogen verde digen op de nationale Itam- pioenschappen. Bovendien zul len dezelfde landelijke ruiters zorgdragen voor verschillende attractieve nummers, waarbij knappe staaltjes van dressuur- kunst voor de dag zullen ko men. Woningwetwoningen voor industrie-arbeiders Het bestuur van de afdeling Zierikzee Partij v. d. Arbeid heeft zich tot de gemeenteraad .van Zierikzee gewend, waarin het zjjn verontrusting te ken nen geeft over de plannen om een der nieuwe woningwetwo ningen over te dragen aan een bouwvereniging, die kennelijk gesticht is om deze woningen te exploiteren ten bate van de fabriek Zeelandia. Het bestuur verzoekt de raad dringend er niet' toe over te gaan 17 van de 33 woningen aan exploitatie door de gemeente te onttrek ken. Het vérznekt voorts deze woningen uitsluitêTicf -toe. te wijzen aan personen, iie h volgens de geldende voor schriften hebben aangemeld voor een woning. - Afscheid ir. J. C. van Amerom. STREEKBUREAU ONDER GEBRACHT BIJ CENTRAAL BUREAU VOOR BOUW- EN WONINGTOEZICHT. Zoals bekend zal ir. J. C. van Amerpm. in verband met zijn benoeming tot directeur van de N.V. „Panagro", zijn func tie als hoofd van het Streek- bureau voor West Zeeuwsch- Vlaanderen, per 1 Mei a.s neerleggen. Van deze gelegenheid is .ge bruik gemaakt om een stap te doen in de richting van de de centralisatie. Het streekburéau is thans ondergebracht bij het Centraal Bureau voor Bouw en Woningtoezicht van West Zeeuwsch-Vlaanderen en is de directeur van dit toezicht thans ook benoemd tot direc teur van het s treekbureau. Het is de heer C. M. Zuijdwe; te Oostburg. De heer Zuijdweg, die reeds voor de verwoestingen in Oost burg werkzaam was, heeft de gehele ontwikkeling van de wederopbouw van zeer nabij meegemaakt en is daarmede dus volkomen op de hoogte. Ongetwijfeld heeft lr. van Amerom in Oostburg .moeilijke jaren gehad en is op zijn be leid heel veel critiek uitge oefend. Insiders echter weten dat deze critiek ongemotiveerd was, daar ir. v. Amerom steeds al het mogelijke heeft gedaan de wederopbouw te bevorderen, waarbij hij vaak in botsing kwam met de vele ambtelijke voorschriften. Het wel en wee van W. Zeeuwsch-Vlaanderen ging hem steeds zeer ter harte en velen zijn hem dankbaar voor zfln hulp en betrouwbare adviezen. De burgemeesters van West Zeeuwsch-Vlaanderen hebben daarvan uiting gegeven in de afscheidsbijeenkomst, Vrijdag middag ln hotel Sanders te Sluis, waar vele hartelijke woorden tot de scheidende di recteur van het veel verguisde Streekbureau werden gespro ken. Ook het personeel van het Streekbureau heeft zich niet onbetuigd gelaten en in 1 een intieme bijeenkomst, afscheid genomen van de heer en me vrouw v. Amerom, waaroo met alleen hartelijke woorden wer den gesproktai, maar "blij *ends geschenken werden overhan digd, als tolk voor de dankbare gevoelens var het personeel ten opzichte van hun chef. Gelukwensen bij het eeuwfeéSt van de Walcherse afdeling der Maatschappij. Catalogus voor de nieuwe bibliotheek aangeboden. Vervolg van vagina 1) Na de rede van dokter A. Sta verman (voorgelezen door dr. J. J. Okker) voerde tijdens de herdenking van het hon derdjarig bestaan van de*afd. Walcheren van de Nederlandse Mjj. tot bevordering der Ge neeskunst, nog ten reeks van sprekers het woord. De Commissaris der Konin gin. jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, herinnerde aan de dagen toen te Westkapelle nog gegeten werd van veecadavers, die zo nu en dan na een schip breuk aanspoelden. Sindsdien kwam 'n grote vooruitgang op medisch gebied, niet het minst dank zij de artsen zelf. De Walcherse afdeling heeft wel iswaar tijdens de bezetting enige jaren niet bestaan, maar clandestien is ze, aldus de Commissaris, toen juist onge lofelijk actief en bloeiend ge weest. Het provinciaal bestuur verheugt ich in dit jubileum cn verbindt aan zijn gelukwen sen gaamo de beste wensen voor de toekomst. Mr. A. J. van der Weel sprak als voorzitter van het Zieken fonds Middelburg van de grote waardering, welke men in zie kenfondskringen voor het werk der medici heeft, speciaal voor het „warme hart", dat zo vaak toch achter een strak gelaat verborgen blijkt te zijn. De burgemeester van Mid. delburg, jhr. mr. W. C. Sand- berg tot Essenbureh, tevens namens zjjn afwez%e collega mr. B. Kolff van Vlisslngen sprekend wees er brj zjjn feli citatie vooral op, hoe de ge neesheer altijd weer te midden van het volk en met het volk blijkt te leven, tot heil van de mensheid. LEVENSSTIJL. Als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de maat schappij sprak dr. A. J. Plan- teydt uit Noordwflk, die wees op de goede levensstijl, welke dc Zeeuwse bevolking ken merkt, een levensstijl, welke meebrengt,dat wij in West. Europa ae waarde van het in dividu zwaar tellen in tegen stelling met de algemene houding in Rusland en Ameri ka. Deze levensstijl, welke ln het algemeen kenmerkend ls voor de periferie ln ons land, geldt ook voor de medici ln de „provincie" en spr. hoopte, dat dc artsen in Zeeland deze tra ditie nog vele jaren zullen we ten voort te zetten. De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid dokter J. R. van den Borgh, zeide ge troffen te zijn door de grote wetenschappelijke belangstel, ling van de Zeeuwse artsen en wees er op, dat de mentaliteit van de Zeeuwse bevolking het mogelijk maakte, dat 80 pro cent van de artsen van elders komen en hier toch uitstekend aarden. De heer L. P. van Oorschot sprak namens het Ziekenfonds Walcheren en wees op het re- volutionnaire van deze tijd, waarin nieuwe verhoudingen baanbreken, ook op het gebied van de medische verzorging. Dokter J. Nieuwenhuyse uit 's Gravenpolder bracht de ge lukwensen van de kring Noord en Zuid-Beveland over. EEN GESCHENK. Ten slotte sprak de provin ciaal bibliothecaris, de neer H. Pieters uit Middelburg, die mede namen» dr. A. Snethlage een door deze beide heren sa. mengesteld ontwerp voor een catalogus van de plm. 3000 nummers tellende bibliotheek der afdeling overhandigde. De ze bibliotheek werd opgebouwd nadat de oude door de brand van Middelburg grotendeels verloren gegaan was. RECEPTIE EN DINER. Nadat dr. Okker alle spre kers met een persoonlek woord had dank gezegd, maakten ve- lerf gebruik van dc geleeenheid om het bestuur der jubilerende vereniging, dat overigens ook feestelijk In de bloemen was geeet in de Confrérie te com plimenteren .'s Avonds ver. enigde men zich ten slotte aan een feestdiner. Jaarvergadering „Eiland Walcheren". GRASDROGERIJ BIJNA GEREED. In de algemene ledenverga dering van de Coöp. Land- bouwvereniging „Eiland Wal cheren" te Middelburg, werd medegedeeld, dat de grasdro gerij, die op het nieuwe indu strieterrein is gebeuwd, op 't electrisch gedeelte na gereed is. Men hoopt haar op-10 Mei in werking te brengen. Gaar ne had men gezien, dat dit iets eerder het geval zou zijn geweest, daar de lente dit jaar zeer vroeg is ingetreden, maar onvoorziene omstandig heden tijdens de bouw hebben dit verhinderd. De bouw van de kunstmest- loods op het Industrieterrein vindt gestarig voortgang. De ze loods krijgt drukvaste wan den, omdat de druk van de kunstmeststoffen zeer groot is, In Engeland is een kraan, besteld, waaraan thans ge werkt wordt en die bijna ge reed is. Voorts worden twee transportbanden aangebracht als verbinding tussen de boot en de loods. Van Wederopbouw is nog geen materiaalvergunning ont vangen voor de aanleg van een goede steiger. De vergadering verleende het bestuur machtiging tot het aangaan van een crefliet in rekening-oeürant van 100.000, waardoor het to taal crediet wordt verhoogd tot f 400.000 .Tevens werd machtiging verleend tot bouw van een graandrogerij en het aangaan van een 'extra le ning hiertoe. Wij maakten hiervan reeds melding. De heer J. H. Blank van het Centraal Bureau te Rot terdam hield na de vergade ring een interessante causerie over het onderwerp: „Waar om coöperatie en waarom juist nu." Een levendige na bespreking volgde deze lezing. Vlissingen V,V.V. in 1947. Aan "het jaarverslag 1947 van dé Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Vlissingen ontlenen wjj het volgende: Het aantal leden bleef sta- üonpir en was tc weinig voor een badplaats. Als nieuwe le den traden tot het bestuur toe de heren mr. J. A. Heyse, C. v. d. Mark en A. Smit. Een beraamd openluchtspel kon om financiële redenen niet doorgaan. Het verkeershuisje werd na 2 April 1947 geopend en bltjkt in een grote behoefte te voorzien. Voor een nieuw verkeershuis zal een bouwfonds worden ge sticht, waarvoor men eyt jaar wil reserveren. De ontvangst van de Belgi sche bezoekers liet in 1947 nog te wensen over. Boulevard, strand, cabines en verstrooiing kunnen in de veste verte niet met de Belgische badplaatsen vergeleken worden. Men ls in Vlissingen te gauw tevreden met wat men biedt. Medewerking van de ge meente in de vorm van Subsl- dievérhoging zal gevraagd worden om een chef de bureau voor-het verkeershuis te Kun nen aanstellen. In het ver keershuis werd in 1947 een omzet bereikt van 122.382.41, voornamelijk aan spoorkaar tjes. Het aantal Inlichtingen be reikte een gemiddelde van 250 per dag. Het bestuur vermeldt de toewijding van de admini stratrice mej. M. Leroy. Tot. de desiderata van de vereniging behoren nog steeds de oprichting van een N.V. eebad Vlissingen, meer amuse ment en seizoenzaken en min der winkelsluiting. Industrie- en Huishoud school. Hoewel B. en W. van Vlis singen in de Memorie van ant woord op de gemeentebegro tingsbespreking in de raadsaf- delingen mededeelden, dat mo gelijk de stichting van een huishoud, en industrieschool te Vlissingen niet kan doorgaan, komen zij nu toch met een voorstel om over te gaan tot stichting van deze industrie- en huishoudschool voor meis jes in het logiesgebouw van de Bomvrije Kazerne. De huur van het gebouw wordt ge taxeerd op 1000 per jaar. Indien het Rijk 70 van de kosten der school voor zijn re kening neemt, kunnen de las ten voor de gemeente geraamd worden op ruim 1000.per jaar. Het ligt in de bedoeling uit te gaan van een bezoek aan de dagschool van 40 leerlingen en aan de avondschool van 40 leerlingen. Er zal onderwijs ge geven worden in algemeen vormende vakken, huishoud- vakken en naaldvakken. B. en W. menen dat de school in een dringende behoefte zal voor zien en zjj verzoeken thans de raad zich daarover uit te spre ken. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Vlis singen zal Donderdag 29 April a.s. vergaderen. De volgende punten zullen o.m. aan de orde komen: Benoeming regent en regentes Gasthuis (voorgedra gen: 1. ir. M. L. A. Beun en J. T. Visser, 2. mèj. B. W. de Kam en mevr. M. Blanken Gilissén); verkoop van grond aan de woningbouwvereniging Gemeenschappelijk Belang ad 127.975,38; restauratie van het Stedelijk Museum ad ƒ9000; beschikbaar stellen van 5500 voor het opruimen van oorlogsrestanten en wijziging van de Politieverordening in verband daarmee; vaststellen van een kampeerverordening wijziging politieverordening (heen en weer lopen tijdens muziekuitvoeringen); aankoop van het pand Koopmansvoet pad no. 2 voor 6500; goed keuring van de begroting 1948 voor gasthuis, burgerweeshuis en maatschappelijk hulpbetoon; vaststelling gemeentebegroting 1949 en begroting gemeente bedrijven. Centraal Bestuur Z.V.U. Zaterdagmiddag vond te Goes de eerste vergadering plaats van de onlangs gekozen Ledenraad van de Zeeuwse Volksuniversiteit. In deze ver gadering werden vijf leden van het centraal bestuur ge kozen. Dit bestaat thans uit mr. F. W. Adriaanse, voorzit ter, P. M. Baayens, penning meester, mevr. H. de Vink- Olthof, allen Middelburg en W. J. J. M. Vroome, Goes. De ze vier leden hebben krachtens de statuten zitting en voorts de heren H. A. Bos- schardt, Vlissingen, mr. P. C'. de Jonge, Middelburg, J. P. Salomé, Terneuzen, dr. M. Schreuder, Vlissingen en R. Sondag, Oostburg. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK MIDDELBURG Bij K.B. is benoemd tot vice- president van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middel burg, mr. C. R. F. van Roggen, thans rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Rotterdam. VOEDSEUNZAMELING. Zaterdag werden huis aan huis circulaires bezorgd van de afd. Vlissingen van het Ned. Rode Kruis, betreffende voed- selinzameling voor de Neder landers in Oostenrijk. Inwo ners, die hieraan willen mede werken, kunnen pakjes klaar leggen, die door de padvinders worden afgehaald. Middelburg AFLOOP VERKOPING. Notaris J. L. Hertogs te Mid delburg heeft Vrijdagmiddag in café Dekker te Aagtekerke publiek verkocht: 0.53.60 ha. of 1 g. 110 r. bouwland te Aagtekerke, aan de Aagtekerksestraatweg, aan L. de Visser Czn., aldaar, voor 1530; 2.39.20 ha of 6 g. 29 r. bouw en weiland, aldaar, aan het Molenwegeling, aan dezelfde voor 7710; 1.35.90 ha of 3 g. 129 r. bouw- en weiland, aldaar,'aan de Koekoeksweg, aan L. Wisse Szn., aldaar, voor 4200; 2.14.20 ha of*5 g. 137 r. wei land, aldaar, aan K. Besuijen te Serooskerke voor 571.0; 0.91.20 ha of 2 g. 97 r. bouw land, aldaar, aan L. Wisse Szn., voornoemd voor 3000; 1.06.30 ha of 2 g. 213 r. bouwland, aldaar aan het Koe- koekswegellng, aan Z. de Vis ser, aldaar voor 3430. Oostkapelle AANRIJDING. Donderdagmiddag reed een vrachtauto van de firma A. te Vlissingen op de Noord- weg te Oostkapelle, door een. storing der stuurinrichting in de sloot. De bestuurder als enig in zittende kwam met de schrik vrij. De auto welke zwaar be schadigd was moest door een kraanwagen uit de sloot wor den gehaald en naar een ga rage worden gebracht. Amerikaans, bezoek aan zee-hospitium. Mrs. J. Eskridge van het Amerikaanse - Jeugd Rode Kruis bracht uezer dagen in gezelschap van mevr. Rolf se van de staf van het Ned. Jeugd Rode Kruis, een bezoek aan het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle. Alle kinderen kre gen hier van mevr. Eskridge een cadeautje dat door haar werd meegebracht namens Amerikaanse schoolkinderen. Mevr. Rolfes overhandigde nog aardige wandversieringen voor .Zonneveld" welke gemaakt zijn door leerlingen van de school voor achterlijke kinde ren te Delft uit Amerikaans materiaal. Biggekerke DEMONSTRATE REKENONDERWIJS. Op initiatief van de afd. Walcheren der Ver. voor Chr. Onderwijs zal in de Chr. school A 43 te Biggekerke op Woens dag 28 April, des namidöags, een demonstratie gegeven wor den van een methode voor het aanvankelijk rekenonderwijs, samengesteld door de heer C. Stuy, onderwijzer aan die school. In hét practische gedeelte zal de heer Stuy laten zien hoe hij met zijn methode werkt in de 'klas en in het theoretisch gedeelte zal er gelegenheid zijn met hem over zijn werk van gedachten te wisselen. Verwacht wordt dat vooral collega's, die in de aanvar.gs- klassen werken, van hun be langstelling blijk zullen HANDBAL België Nederland. De handbal wed strijd België- Nederland eindigde in een 12 4 overwinning voor onze land genoten. Marktberichten. COÖP. VEILINGSVER. „WALCHEREN." Groenten. Peen II 1423; Postelein 3562; Rabarber 10 —17; Bosuien 10—11; Witlof 46—55; Spinazie 920, alles per kg. Bloemkool I 5270; idem II 22—58; idem in 13—38; Glassla I 5—12; idem H 4— 6; Stoof sla 1324, alles per stuk. Radijs 36; Peen 5062; Prei 3758; Rammenas 5 11. alles per bos. Fruit. Aardbeien 14 ct. per stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2