Morgen startschot voor de Ronde van Nederland Zeeuwse klederdrachten worden verzameld KLAHK1H Sport en wedstrijden AETHER Drie Zeeuwen rijden mee Tal van prominente renners uit buiten- en binnenland Mysterie Prinsengracht WALCHEREN (Van een bijzondere sportmedewerker) Eindelijk is het dan zo ver: Morgenochtend zal op het Damrak te Amsterdam het startschot klinken voor de eerste „Ronde van Nederland" voor professionals. Dan zal de bont gekleurde karavaan van 120 wegrenners, vertegen woordigend het puikje van België, Frankrijk, Luxemburg, Italië, Zwitserland, Spanje en Nederland, de 1700 km. lange monsterrace beginnen. Zaterdag wordt voor Nederland een grote dag en meer nog dan Zaterdag zal ons waterlandje in de volgende dagen in het teken van de wielersport staan. Onze „Ronde" is er én ze voorziet in een behoefte, want reeds te lang hadden we een achterstand bij landen als België, Luxemburg, Zwitserland, frankrijk, Italië en Spanje, waar de „nationale ronden" al jaren een traditioneel eve nement zQn geworden. Een evenement niet alleen voor eigen volk, maar een evenement, dat ook in het middel punt der buitenlandse belangstelling stond. Waar In hoge mate de aandacht wordt gevestigd op de portleve beteke nis der betrokken naties. Door het voortvarende werk van de „Stichting Nationaal Sportgebeuren" Is thans ook het Nederlandse wlelerminnend publiek in staat een dergelijk wielerfestijn te beleven en we hopen, dat het zich dit waardig zal tonen om van een jaarlijks terugkerend eve nement verzekerd te kunnen zijn. TIEN éTAPPEN. Deze eerste „Ronde van Ne derland" zal worden verreden in 10 étappen, verdeeld over 8 dagen. De eerste étappe voert van Amsterdam via de Zaanstreek. Alkmaar en de Afsluitdijk naar Leeuwarden en vervolgens Groningen (225 km.) De volgende étappen zijn: 25 April GroningenEn schede (180 km.); 26 April EnschedeNijmegen (225 km 27 April Nijmegen Maastricht (215 km.); 29 April MaastrichtGeleen (90 km.) en GeleenEindhoven (90 km.); 30 April Eindho venVlissingen (161 km.) en tijdrace BreskensHulst (69 km.); 1 Mei HulstRotter dam (215 km.) en tenslotte als laatste rit Rotterdam—» Amsterdam (170 km In de diverse ploegen zijn in de loop van deze week nog verschillende wijzigingen aan gebracht en daarom zullen en v. Nek. Bij de Italianen, die met een niet te onder schatten ploeg komen, merken we o.a. op: Fermo Camelini, die vorig jaar deel uitmaakte van de gemengde ploeg in de „Tour de France", waarin ook do Nederlanders reden. Zijn ploegmaats zjjn Casalato, Dall, Lorenzetti, Moretti, Val- disolo. Bernardoni en Buuron. Luxemburg, dat Jan Pijnen burg als ploegleider heeft, speelt ,met Matthias Clemens een hoge troef uit. Om zich heen heeft h\j de steun van een groepje Luxemburgers, dat er zijn mag, nl. Diederich, Goldschmidt, Igel, Kemp, Kir- chen, Poiré en Wang. van de Spanjaarden is ons slechts weinig bekend. Wel weten we, dat Capo. Costa, Gual, Olmos en Ruiz in de laatste „Ronde van Spanje" steeds de boven toon voerden en gesteund door onze landgenoten Nuyten, Pa- kes en Storm, die deze ploeg Kuilman, Schellingerhout, Smits, Schoenmaker en Voo- ren starten, als onze ..favo rieten" voor het ploegenklas- sement kunnen worden be schouwd. Ook de Noord Bra bantse A-ploeg met Theuns, Stuyts, Matnleu, Janssen, Joossen, Liebregts, Pellenaars, Wjjdenee en v. d, Zande en Noord Holland met De Best, Dè Hoog, Lakeman, Loos, Motké, Ott. Reuter en Harm Smits kunnen een hartig woordje meespreken. DRIE ZEEUWEN. In Noord-Brabant B zullen de Zeeuwen Fernard Fran cken (Hulst), Jan van Gel deren (Sluiskil) en Frans Pauwels (Nleuw-Namen) met de Brabanders Van As, Hop staken, Traas, Steenbakkers en Valenten een ploeg vor men. Minder sterk is Zuid-Hol land met Bjjl De Korver, De Ruiter, v. d Star, Verschuren, Verveer, Vethaak en Piet de Vries. Individueel komen nog op de deelnemerslijst voor Aarts, v. d. Beemt. de Boer. v. d. Broek, Buyssen, v. Dungen, ERelmans, v. Feasum, De Gans, v. Gerven, Gommans, De Haas, Haxe, Hulshoff, A. Kuipers, W, Kuipers. Land zaat, Louwers, De Otter, Pal mans, v. d. Panne, De Rey- er, Schieveen, Snellen, Spren- keling, Verhoeven, Vrancken en de Belg Hardy. FAVORIETEN? De favorieten wilt U we ten? Het Is zeer moeilijk in een „Ronde" als de Neder landse de favorieten te tip pen. We zullen ons er van weerhouden. Wel willen we U een raad geven. Let op Jefke Janssen. Vooren, Lakeman, De Hoog, Seven en Lam- brichs van Nederlandse zflde en k(jk bU de buitenlanders naar Camelllni, Clemens, Tar- chlnl, Bourlon, Poels, Debae- re en Klrchen. Van hun kunt U grootse prestaties verwach ten. Jubileumgeschenk voor H.M. de Koningin Bijdrage tot kennis van onze cultuurhistorie. Ie ETAPPE AMSTERDAM-GRONINGEN 24 APRIL we ze hier nog even de revue laten passeren. DE PLOEGEN. In de Belgische A-ploeg komen uit Coupain, Didden, Hendrikx, Renders, Rogiers, Saen, Talliéu en Verpoorten. Sterker op papier ljjkt ons de samenstelling van de Belgi sche Bmloeg: Debaere, v. d. Helst, Kiewit, Lauwers, v. d. Meerscnaut, Michiels, v. Mir- lo en Poeils. Frankrijk ver schijnt a£En de start met Bour lon, Róland, Goutorbe. Lou- viot, Oubron, Souliac, Vergili completeren, hun rol wel zul len vervullen. Zwitserland komt met een bijzonder sterk team, dat gevormd wordt door Ackermann, Ballastra, Freivogel, Keiler, Croci-Torti, Tarchini en de gebr. Weilen- mann. Vervolgens zijn er de zes Nederlandse ploegen, waarvan de Limburgse met Jefke Janssen, onze nationale wegkampioen, Lambrichs. Pe pels, Tacken, Savelsberg, Al- bert van Schendel en Seyen een homogene formatie vormt, die met de Zaanstreek, waar in Bakker, v. Beek, Evers, Het is buiten kjjf, dat een van Zeeland's grootste aan trekkelijkheden, die der ver schillende klederdrachten, ger doemd is te verdwenen. Steeds meer wordt de dracht afgelegd en gaat men „op z'n burgets". Onze plattelands-jongens en meisjes prefereren de normale costuums en japonnetjes bo ven het Zeeuwse co3tuum, om dat zij dit „uit de tjjd" achten en het is een zeldzaamheid ge worden, wanneer men nog kleine kinderen in kleder dracht ziet. Het valt daarom toe te juichen, dat er het initiatief is genomen om een collectie van Nederlandse volksdrachten bijeen pe brengen en zo een brok cultuurhistorie voor de toekomst te bewaren. Deze actie draagt bovendien een bijzonder karakter: de Initia tiefnemers willen de collectie aanbieden aan H. M. de Ko ningin ter gelegenheid van haar gouden regeringsjubi leum. OUDE VERZAMELING VERLOREN. Toen koningin Wilhelmina in 1898 de troon besteeg, be hoorde tot de geschenken, die zij bU die gelegenheid ontving, een zo volledig mogelijke ver zameling van nationale kle derdrachten, door de bewoners der verschillende provincies bijeengebracht. Deze curieuze verzameling, eerst door H.M. In bruikleen afgestaan aan het Rijksmuseum te Amsterdam, later aan het Openluchtmu seum te Arnhem, ging helaas in bezettingstijd verloren. De bezetters vernielden de cos tuums en de sieraden werden uit een kluis in Arnhem ge stolen. Dit verlies mqet goed gemaakt worden, zo spoe dig mogelijk, omdat het over enkele jaren veel moeilijker, ja, wellicht zelfs onmogelijk zal zjjn. In verschillende provincies hebben zich op verzoek van de Commissarissen der Koningin comité's ge vormd, die zich met het bijeenbrengen van cos tuums. sieraden en gelden zullen belasten en de col lecties als een nationaal geschenk aan onze Vorstin zuilen aanbieden. Een ac tie van een commissie uit de Bond van Plattelands vrouwen tot aanleg van een klederdrachtenverza meling is hiermede geco ördineerd. ZEEUWS COMITé. Zeeland heeft niet achter willen blijven. Ook hier is 'n comité gevormd, waarna de echtgenote van de Commissa ris der Koningin, mevr. S. G. de» Casembrootvan der Feltz, als ere-voorzitster zitting heeft genomen. Voorzitter is de heer H. Pieters te Middel burg, als secretaresse treedt op mej G. G. Sikkens te Goes, terwijl mevr. G. Dorst- Vos te Goes zich met het penningmeesterschap zal be lasten. Voorts hebben in het comité vertegenwoordigers van alle delen van Zeeland en van verschillende stromingen, zit ting. De grote verscheidenheid in Zeeuwse klederdrachten stelt het comité voor een zware taak. Men vertrouwt echter op aller medewerking. im mers, de Zeeuwen herinneren zich gaarne de grote belang stelling, door H. M. bij ver schillende gelegenheden voor onze klederdrachten betoond. Velen, die het nationaal cos- tuuni nog dragen of bewaren, zullen een of meer onderde len voor dit doel willen af staan. Anderen zullen bereid z\jn een bijdrage in sreld te schenken, want er zullen cos tuums vervaardigd en siera den gekocht moeten worden. Wanneer enkele duizenden een bedrag van één of een paar guldens beschikbaar stel len, zal het benodigde geld spoedig bijeengebracht zijn. Natuurlijk kan men ook meer bijdragen. Binnenkort zal een circulaire op ruime schaal in de provincies worden ver spreid. Wil men een volledige Zeeuwse collectie aanleggen, dan moet men ongeveer 16 costuums bijeen zien te krij gen. In de korte tijd, die ons van het regeringsjubileum scheidt, is'dat natuurlijk niet meer mogelijk. Een begin kan echter worden gemaakt. Ook na September zullen landelij ke- en provinciale comité's hun werk voortzetten om de verzameling af te ronden. Schepen van en naar Indonesië. Van Batavia: Sloterdrjk ar riveerde 22 April te Rotter dam; Volendam 23 April te Suez; Zuiderkruis 21 April passeerde Pantellaria. Naar Batavia: Johan de Witt passeerde 20 April Gi braltar; Karaton 22 April te Port Said; Kota Baroe 20 April van Aden; Oranje pas seerde 22 April Ouessant; Waterman 21 April bij Phi- llppevllle. HET VAN DE Feuilleton Tjeerd Adem» 33 „Wat drommel!" riep de of ficier, „wie belt er nu zo laat in de nacht?" „Van het hoofdbureau," be dacht Inspecteur Maas. „Ze kunnen toch telefone ren," riep de heèr Comelissen verstoord. De kellner, die de voordeur had geopend keerde naar de salon terug; „Er staat een ver slaggever van „De Amster dammer" in de gang," zei hij: „Hij zou graag een van de he ren willen spreken.' De officier glimlachte. „Laten we maar maken, dat we wegkomen, Feenstra," zei hij. „Binnen een kwartiertje zijn ze ons van alle kanten op het spoor, 't Verwondert me, dat ze er nog niet eerder ge weest zijn." „Best," besliste de rechter commissaris, „dan gaan we. Ah, meneer De Wit, is U daar? Het spijt me, dat het nog zo laat is geworden." „Mag ik U aan mijn zuster voorstellen?" vroeg de heer De Wit. De rechter-commissaris maakte een kleine buiging voor tante Marianne, die hem vrien delijk de hand reikte. „Ik vraag U vergeving, dat ik alles zo in de war gestuurd heb," zei hij. „Ik begrijp uw moeilijke taak," antwoordde tante Ma rianne. „Mag ik... ik bedoel... is het misschien geoorloofd de heren iets te offreren? Het is zo laat geworden..." De rechter-commissaris keek aarzelend rond en sloeg daar na een vluchtige blik op zijn polshorloge. „Half vier!" riep hij ver schrikt. „Ik ben u zeer dank baar, juffrouw De Wit, maar wij willen U nu werkelijk niet langer lastig vallen. Misschien, «lat ik U later eens mag be zoeken?" „U zult steeds welkom zfln," zie tante Marianne. Hij begeleidde haar naar de gang en zij keek verwonderd naar de garderobe, waar in specteur Beekman langzaam iets in de microfoon dicteerde. Naast hem stond een jonge man in een fluwelen jasje, die ijverig noteerde wat hfl hoorde zeggen. „De pers in actie," verklaar de de rechter-commissaris. Tante Marianne keek haas tig naar het gezicht van haar broer. „Alles zal in de kranten staan," zei ze verdrietig. „On ze naam en die van onze vrienden, alles wat wij deden en zeiden. Is dat niet te ver mijden?" „Neen, Juffrouw," zei de rechter-commissaris ernstig. „U kunt de pers niet tot zwij gen brengen, zelfs de sensa tiepers niet." Hij liet zich door de kellner in zyn jas helpen, nam af scheid en stapte even later met de officier aoor de donkere straten. „We hebben een stommiteit begaan, Feenstra," zei de of ficier. „En dat is?" „Dat we die dokter niet da- delnk gearresteerd hebben." „Ja,,rzei de rechter-commis saris, „dat was verstandiger geweest. Misschien kunnen we morgen..." Hjj zag plotseling de ogen van dat kind-vrouwtje weer voor zich, vergeet-mij-nlet- achtlge blauwe ogen. „Zouden we vanavond nog niet...?" polste de officier. De rechter-commissaris dook dieper ln zijn jaskraag en bromde wat onverstaanbaars. „Wat zeg je, Feenstra?" „Dat ik er voor van nacht meer dan genoeg van heb," riep de rechter-commissaris geprikkeld. HOOFDSTUK VH. „Geld, alcohol en vrouwen". Vier Amsterdamse ochtend bladen brachten het nieuws en de gehele Nederlandse pers vulde er enige kolommen van de avondbladen mee. Een verslaggever van het A.N.P. had ln de vroege mor gen een exposé naar Den Haag getelefoneerd en ln de gebou wen van een honderdtal Ne derlandse dagbladen ratelden de verreschrijvers en scheur den de redacteuren uitvoerige verslagen van de sensationele gebeurtenis van het telexappa raat, zetten er twee- en drie- koloms koppen boven en lieten de interessante passages met vette letters drukken, zodat ze onmiddellijk de aandacht trok ken. „Mysterieuze moord In pa triciërswoning!" „Onschuldig gezelschapsspel leidt tot gruwelijke misdaad!" „Wie vermoordde tandarts De Vries?" Het was een staaltje van op schriften, welke met zware letters aan de koppen der kran ten prijkten en de bladen, wel ke over een eigen cliché-Inrich ting beschikten, brachten ln de voormiddag al grote foto's van het fraaie patriciërshuis op de Prinsengracht. Middelburg NIEUWE ROOILIJN KORTE NOORDSTRAAT. De smalle K. Noordstraat te Middelburg zal, dank zij het feit, dat de nieuwe kazerne niet meer vlak aan de straat wordt gebouwd, verbreed kunnen worden- Volgens het ontwerp besluit van B. en W. wordt de straat 7H m. breed met aan weerszijden een trottoir van 1% m. breedte. AANKOOP TERREIN VOOR SPEELVELD. De raad van Middelburg zal een besluit van B. en W. moe ten bekrachtigen betreffende aankoop van 'n terrein, groot 6178 m2 1.25 aan de Ka- relsgang. Voorlopig kan dit als speelveld worden aangewezen. T.z.t. zal een belangrijk deel worden bestemd als loswal van het kleln-lndustrieterreln. AANLEG ST. JORISSTRAAT. Dinsdag zal de raad van Middelburg beslissen in een verzoek van B. en W. tot aan leg van de St Jorisstraat De ze nieuw ontworpen straat tussen Balans en Zuidsingel Is zeer voorlopig voor een klein gedeelte verhard. Met het oog op de uitbreiding van de woningbouw daar ter plaatse is aanleg, waarvan de kosten worden geraamd op 18.661-50 inclusief aan leg van trottoirs, dringend gewenst. Ook de langs de straat lopende speelplaats van school C moet noodzake lijk worden verbeterd- De benodigde gelden voor de straataanleg worden op de wederopbouwrekening ge boekt. daar het hier een uit. voering betreft van het voor herbouw ontworpen straten plan. Vlissingen UITVOERING „ORANJE NASSAU". De Chr. Gymnastiekvereni ging „Oranje Nassau" te Vlis singen heeft Dinsdagavond in het Concertgebouw ter gele genheid van het 10-jarig be staan- uitstekende prestaties geleverd. Met een goed ver zorgd en afwisselehd pro gramma hebben, zowel de kleintjes als de groteren ge toond, dat door volhardend werken „Oranje Nassau" goe de resultaten bereikt kunnen worden. Leuk en onbevangen voerden de kleuters de „Ochtend-gym- nastiek" uit, de jongens kon den zich uitleven op de „bok" en ln hun „Kampspelen", jon ge meisjes deden met behen digheid hun vlag-, springrlet- en paardoefeningen, dg oude ren toonden een beheerst en rustig werken. Uit alle oefeningen bleek dat de vereniging ln de heer S, van der Linden een punctueel leider bezit. De presidente, mevr. Vader- Lagaay, herdacht in haar ope ningswoord de tijdens de bezet ting gefusilleerde 2e leider der vereniging, de heer G. de Pag- ter. Tevens bracht zij dank aan de heer L. J. Jansen, die na de bevrijding de sportlei- ding weer direct op zich nam, doch kort geleden op dokters advies ontslag moest nemen. De voorzitter van het Zui dergewest, de heer P. K. Drees uit Temeuzen, sprak namens het Chr. Gymn. Verbond een felicitatiewoord. Aan het slot van de avond werden leider en dames-assls- tenten met bloemen gehuldigd, terwijl er ook voor de Chr. Mandoline-vereniging, die voor de muzikale illustratie zorgde, bloemen waren. TIENDAAGSE VELDTOCHT. Van 30 April tot en met 9 Mei wordt te Vlissingen door bet Leger des Heils een 10- aaagse actie georganiseerd, die onder leiding van Adju- dante J. Veenendaal zal staan, bijgestaan door zeven kadet- ten uit de William Booth- Kweekschool te Amstelveen. Koudekerk» ONTSPANNINGSAVOND. Zaterdagavond werd door de V.C.B. „Lammerenburg" te Koudekcrke ln de cantine van het barakkenkamp, een ont spanningsavond gegeven. De avond werd begonnen LEZERS SCHRIJVEN ZEEUWSE REIZIGERS GEDUPEERD „Dinsdagavond heeft zich een onaangenaamheid voorge daan op de ltfn Amsterdam- Vlisslngen, waardoor verschei dene treinreigers ernstig wer den gedupeerd. De laatste aan sluitende trein naar Zeeland had na het vertrek uit Am sterdam enige vertraging doordat een spoorwegongeluk was gebeurd. D© trein arri veerde daardoor te laat in Dordrecht, waar de reizigers de trein van kwart voor negen naar Zeeland moesten halen. De stationschef te Dordrecht liet evenwel de trein van kwart voor negen rustig ver trekken zonder dat op de aan komst van de trein uit Am sterdam werd gewacht. De Zeeuwse reizigers zagen zich toen gedwongen de nacht in Dordrecht door t« brengen en konden eerst Woensdag morgen huiswaarts keren. Het ging om tien minuten wachten. Had de stationschef geen maatregelen kunnen ne men, opdat de reizigers niet zwaar gedupeerd zouden (Wordt vervolgd.) worden? met 't openingslied der V.C.B. Hierna werd een rijk geva rieerd programma afgewerkt, bestaande uit korte toneel stukjes, voordrachten, hersen gymnastiek, terwijl verder ook enige Strauas-Walsen werden uitgevoerd. Alle spelers kweten zich zeer bijzonder van hun taak, doch het optreden van de conferen cier Kees Putfpe was boven alle lof verheven. Ook de accordconsoli van Ad. Bosselaar oogstten veel applaus, terwtfl verder het op treden van de band VUssing- sestraat eveneens zeer ln de smaak viel. Verder valt nog te vermel den, dat deze avond werd bij-, gewoond door het Ooilege van B. en W. O.- en W.-Souburg DE BRUG VERBETERD. Sinds enige tiid kunnen de afsluitbomen van de brug te Souburg door de brugwach ter uit het midden van de brug bediend worden. De in stallatie is aangebracht door de K. M- De Schelde te Vlis singen. De assen zijn uit Canada, de kogellagers uit Zweden af komstig. Serooskerke DE ELECTRIFICATIE VAN DE RIJKEBUURTWEG. Maandagavond kwam de gemeenteraad van Seroos kerke onder voorzitterschap van burgemeester Dregmans bijeen. Na behandeling van enige ingekomen stukken werd be sloten aan de heer Neuge- bauer te St. Laurens op diens verzoek met ingang van 1 April a s. eervol ontslag te verlenen uit zijn betrekking van gemeenteopzichter. De verordening op de heffing van besmettelijke ziektengel- den werd gewijzigd overeen komstig de aanwijzingen van de minister van binnenland se zaken. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd een Arbeidsovereen- komstenbesluit vastgesteld. De bestaande Kinderbij slagverordening werd aange past aan de regelen, die daar voor thans geiden. Ter ver vulling van de vacature ont staan door het overlijden van de heer Adr. Melis, werd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand be noemd de neer G. Christi- aanse. Tot assistent grafdel ver werd benoemd <fe assis tent gemeentewerkman Adr. Wondergem. Op voorstel van burgemees ter en wethouders werd in principe besloten ook in deze gemeente premies te verle nen overeenkomstig de door de minister vastgestelde re gelen voor woningverbete ring en -splitsing. Betreffen de de electrificatie van de Rijkebuurtweg en een ge deelte van de Vrouwenpol- derseweg, deelde de voorzit ter mede, dat dit plan nog steeds niet definitief is. Daar er van de 28 percelen er 4 zijn, welke niet aansluiten, zal het jaarlijks te garande ren bedrag door de gemeente gedurende 15 jaren 413 be dragen. Omdat de belang hebbenden niet In staat zijn het te betalen bedrag ineens geheel te voldoen, stellen B. en W. voor een gedeelte hier van bij voorschot te betalen. De raad kon met dit voorstel accoord gaan. Zonder hoofde lijke stemming werd besloten bij de minister van binnen landse zaken een bezwaar schrift in te dienen tegen de voorlopige vaststelling van de bijzondere uitkering van het rijk in de kosten der gemeen tehuishouding. Een begrotingswijziging voor 1948 werd z h-s. vastge steld. De eerste ambtenaar ter secretarie werd als waar nemend gemeentesecretaris aangewezen en als zodanig beëdigd. In verband met de intrekking van de ongehuw- denaftrek werd de jaarwed- deverordening voor het se- cretariepersoneel dienover eenkomstig gewijzigd. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Westkapelle ONGEVAL. Twee dochtertjes van de heer A. P. te Westkapelle wilden in de bus stappen, toen deze nog reed. Het jongste "meisje raakte tussen bus en basaltstenen bekneld. Opname in het ziekenhuis bleek noodzakelijk. VOETBAL Voetbalprogramma. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. BW—EDO; Haarlem—Go Ahead: HeerenveenPSV. PROMOTIE. District I: UW—RFV. District II: Excelsior—Era- ma. District III: TEC—PEC: Hen gelo—Vitesse- District IV: DOSKO—Hel mond. District VFriesland Veendam. District VI: Vlissingen— Siftard. DERDE KLASSE. MOCAxel: Temeuzen— SET;, Zeelandia.Burgh; Corn. BoysIJzendijke. K.NV.B-BEKER. Middelburg—Goes: RBC Alliance; RKFCSteenber gen (terrein MOC): HSC '28 ODIO (terrein MOC): RCS EMM: RoburZeelandia; De PatrijzenYerseke; Hulst —Aardenburg. BELGISCH ELFTAL TEGEN SCHOTLAND. De samenstelling van het Belgische elftal, dat Woensd. 28 April te Glasgow tegen Schotland uitkomt, is vrijwel het zelfde als dat van j.1. Zondag tegen Nederland. Van Steenlant is op de plaats van v. d. Audenaerde geokmen, terwijl Govard thans de rechtsbinnenplaats beZ6t HONGARIJE— ZWITSERLAND 7-4- De interland-voetbalwed strijd HongarijeZwitser land die Woensdag te Boeda pest werd gespeeld, eindigde in een 74 overwinning voor de Hongaren. Met de rust was de stand 53. HANDBAL PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Heren B: Hellas IITonido Dames A: De Zeeuwen I EMM- Dames B: Marathon Hl Marathon II: De Zeeuwen II —Tonido IL BOKSEN Van Klaveren boekte zege op Bouquet. Tijdens in de Rivierahal te Rotterdam gehouden bokswed strijden won Bep van Klaveren op punten van de Belg Leon Fouquet. WIELRENNEN Camelllni won de I2e Waalse Pijl. Woensdagmorgen om vijf over elf werd het startschot gelost voor de 12e Waalse Pyl, een wegwedstrijd over 231 km. van Charleroi via Dmant, Marché, Stoumont, Spa en Verviers naar Luik, waaraan 125 renners deelna men. 60 km. voor de eindstreep kon Camelllni. die volgende week ook in de ronde .van Nederland meerijdt, zich los. maken en een voorsprong van 1 minuut nemen. Hoe wel er achter hem nog hard werd gestreden, wist Camel- lini zijn positie te handhaven tot het einde toe- Het klassement luidt: I. Camellini (Italië) 231 km. m 6 uur 48 min. 6 sec.; 2. Schot- te (België) in 6 uur 51 min. 22 sec.; 3. Beeckman (België) op één lengte. De Nederlan der De Hoog kwam als 29e binnen in de tijd van 7 uur 4 min. 9 sec. De uitslag van de bergpms luidt: 1. Camellini 26 pnt-; 2. Caput (Frankrijk) 19 pnt-; 3. Dupont (België) 11 pnt. ATHLETIEK VREEKE EN V. d. PAREL WERDEN TWEEDE. Ons bericht inzake de Sin gelloop te Bergen op Zoom behoeft nogmaals verduide lijking. De Vlissinger M. v. d. Pa rel werd inderdaad tweede in het totaal-klassement en was daardoor tevens le der C-lo- pers. De Middelburger M. Vree- ke werd ook tweede, nl. van de B-klassers en daardoor Be in de totaal-uitslag. UIT DE ZATERDAG. Een internationale ont moeting van jonge zangers. Jonge koorzangers zjjn ln Bern bfleen. (H. I 22.30). In -het Volksconcert van het Radio Phllharmonlsch orkest o.l.v. Albert v. Raal- te worden uitgevoerd werken van Goldmark en Elgar (H. I 17.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.15 Mozart-pro gramma10.35 Staats-opera-orkest van Dres den o.l.v. Karl Böhm; 12.33 De ronde van Nederland; 13 Ned. StriJkr.; 14.15 Harmonieorkes ten; 15.10 Platenprogramma; 10.15 Om en nabij de twintig: 16.45 Gramofoonmuziek; 17.15 Volksconcert; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Actualiteiten op kunstgebied; 20 Nieuws; 21.30 Week-end orkest; 22.30 Ren contre internationale des jeu- nea chanteurs; 23 Nieuws; 23.3024 Orgelspel d. Johan Jong. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Werken van Maurice Ra- vel; 10.15 Gramofoonmuziek; 11 De Zonnebloem; 12.33 Lunchconcert; 13 Nieuws; 14.10 Boston Symphonie-or- kest; 14.20 Engelse les voor gevorderden; 15.15 Debutan tenconcert in de Agnietenka- pel v. h. Centraal Museum te Utrecht; 16.45 Paul Lincke- programma; 17 De Wigwam; 18 And ré de Raaff, plano en Jacques Schutte, orgel; 19.50 Banden die binden; 20 Nieuws; 20.20 Lichtbaken door de 5T.E. heer Henri de Greeve; 21.25 Pluvier knapt het op, radio- feuilleton d. Rob v. d. Poll; 22 Het orkest zonder naam o.l.v. Ger de Roos; 23 Nieuws; 23.15 Amsterdams Strijkkwartet; 23.5024 Liederen van Bed- rich Smetana.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3