Als de wijn is in de man,,,. Kappie en het Olifanten-kerkhof KLiHKEH AETHES Lezers schrijven Mysterie Prinsengracht Officiële publicaties Politierechter Middelburg Terug van een zeereis. J. W.f echtg. van M. O., 25 jaar, koopvrouw te Bergen op Zoom, werd op 7 anuari 1948 te 's Gravenpolder door amb tenaren der C.C.D. aangehou den. Zij bleek in 't bezit te zjjn van 8 knotten wol. Bij haar verhoor verklaarde zij ae wol tegen afgifte van punten te hebben gekocht en nu tracht te deze te ruilen tegen boter en vet. Daar zij geen vergun ning had voor het venten met extielproducten, werd zrj ver oordeeld tot 50.of 20 da gen; DIEFSTALLEN C.K., 19 jaar, dienstbode te Wissekerke, was de laatste helft van 1947 en in 1948 als dienstbode werkzaam te Mid delburg. Zij genoot als zodanig het volste vertrouwen van haar mevrouw, totdat deze verschillende goederen vermis te en argwaan kreeg ten op- zlcht*van haar dienstbode. Bij ondervraging ontkende deze echter iets te hebben wegge nomen. Toen na aangifte de politie zich met de zaak be moeide, bekende verdachte, dat zjj o.m. van het huishoudgeld Kantongerecht Middelburg WONINGNOOD TE ARNEMUIDEN. B; v- B., visser te AmemuL den moest zich verantwoor den omdat een door hem ver huurde woning te Araemui- den in bouwvallige toestand verkeerde. Ondanks somma ties van de burgemeester, die als getuige werd gehoord, had v. B. geen afdoende maatregelen genomen. B. werd veroordeeld tot een boete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. OVERTREDING ARBEIDSWET. De 43-j. lassersbaas P. J. de B. te Vlissingen, moest zich verantwoorden omdat in zim bedrijf een viertal arbeiders arbeid hadden verricht bui. ten de voorgeschreven, op de arbeidslijst vermelde, werk uren. Vonnis: 20 boete sub- sidair 12 dagen hechtenis. Een arbeider van de 45"-j. bakker M. C. M. te Vlissin gen, had arbeid verricht tij dens de blijkens de arbeids. lilst voorgeschreven rusttijd. Straf: 10 boete subs. 5 da gen hechtenis. De 47-j. landbouwer J. v. d. B. te St. Laurens reed 's avonds met een paard be spannen wagen op de Noord- weg, terwijl, hij, hoewel het reeds donker was,-in-het ge. heel geen verlichting met zich voerde. Uitspraak; 12 boete subs- 6 dagen hechte nis. OVERTREDING BRO ODBE SLUIT. P. L., bakker te Rilland- Bath had brood ten verkoop in voorraad gehad, terwijl het voorgeschreven gewicht van de droge stof niet aan wezig bleek. L. werd veroor deeld' tot een boete van 40 subs. 20 dagen hechtenis. C. Chr. N-, bakker te Ka. pelle, had zich te verant woorden omdat bij de berei ding van het brood gebruik had gemaakt van gereed schappen, die waren inge smeerd met minerale oliën. Straf: een boete van 10 subs. 5 dagen hechtenis. dat zij van mevrouw ontving om boodschappen te doen, ge regeld geld daarvan had ach ter gehouden en wel in totaal tot een bedrag van ongeveer 200.'Verdache werd we gens verduistering veroordeeld tot 4 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en onder toezicht-stelling. Op 10 Maart 1948 werd door de meubelmaker A. C. Yse- baert te Temeuzen big de po litie aldaar aangifte gedaan van vermissing van een rol vloerbedekking uit zjjn maga- zjjn. Hierop is door de politie een onderzoek ingesteld en werden enige knechts van de aangever gehoord. Hierbjj viel de verdenking op de 30-j. meu belmakersknecht A. K., wo nende te Temeuzen. Verdach te ontkende bjj zijn verhoor deze diefstal te hebben ge pleegd. Bjj een gehouden huis zoeking in de woning van ver dachte werden echter verschil lende goederen, ter gezamelijke waarde van ruim 600.- aangetroffen, alle afkomstig uit de zaak van aangever. Ter zitting bekende verdach te en zei voor een waarde van 600.te hebben meegeno men. Hij wilde er meubels van maken voor zich zelf. Zijn meu bels waren in Sluis verloren gegaan. Hjj bewoonde nu een noodwoning en hamsterde die spullen voor het geval hij weer een normale woning kreeg. Eis 4 maanden gevange nisstraf met aftrek voorar rest. Mr. J. G. v. d. Burgt, raadsman van verdachte, schetst de levensloop van verdachte. Verdachte's chef had niets dan lof over hem, hij was de ijverigste werk man bij de firma. Verdachte zat reeds een maand preven tief. Pleiter vroeg clementie. Uitspraak 6 maanden ge vangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, met aftrek voorarrest. ALS DE WIJN IS IN DE MAN, IS DE WIJS HEID IN DE Een 34-jarige machinist té Vlissingen was van een zee reis teruggekeerd en werd in België afgehaald door zjjn zwager C. G., eveneens wonen de te Vlissingen. Het weder zien werd natuurlijk met een stevige dronk bevestigd. De reis was tot in Vlissingen zonder ongelukken verlopen. Na uit de bus te zijn gestapt, geraakten de poppetjes aan het dansen. Verdachte C. G. greep namelijk een 10-jarige jongen bij zijn broek en kraag en wierp hem op de grond, waarna verdachte de jongen nog enkele trappen 'gaf. Toett' de grootvader van de knaap ook ten tonele verscheen en een enkele opmerking tegen verdachte maakte, geraakte verdachte A. C. E. een beet je door het dolle heen en stak met twee uitgestoken vingers de grootvader in de ogen. Ter zitting waren alle 4 hierboven genoemde personen aanwezig. Verdachten wisten zich niets meer te herinne ren. Na verhoor van de an dere 2 personen als getuigen, werden tenslotttf verdachten veroordeeld: le. voor het zich bevinden van kennelijke staat van dronkenschap op de openbare weg tot vijftien gulden subs, acht dagen hechtenis; 2e. en in dronkenschap de veiligheid van anderen be dreigen tot zes dagen hech tenis met een proeftijd van twee jaren en bovendien een geldboete van twee honderd gulden subs. 30 dagen hech tenis. ONVOORZICH TIGHEID. De 39-jarige chauffeur A. de K. te Heinkenszand had onder Kortgene met zijn vrachtauto een botsing met een wielrijder veroorzaakt, door onmiddellijk na, of nog tijdens het passeren scherp naar rechts te zwenken, waar bij de wielrijder schade op liep aan broek en fiets. Ver dachte werd bij verstek ver oordeeld tot een geldboete van dertig gulden subs, vijf tien dagen hechtenis en te vens tot betaling van de door de wielrijder geleden schade. De 33-jarige chauffeur A. V. te O. en W. Souburg was tijdens het achteruitrijden uit de Ankerstraat te Vlissin gen, rijdende in de richting van de Westelijke Havenweg, niet oplettend geweest en was toen in botsing gekomen met een aldaar stilstaande personenauto, waardoor deze werd beschadigd. Verdachte werd veroordeeld tot een geldboete van 25 gulden subs 10 dagen hechtenis. De 25-jarige garagehouder A. de P. te Middelburg werd wegens het overtreden van de Brandverordening der ge meente Middelburg veroor deeld tot twee geldboeten van zes gulden subs, drie dagen hechtenis. In deze zaak trad mr. F. W. Adrlaanse op als raadsman van verdachte. 71. „Nu moeten we vlug zijn, jongs!" zei Kappie tegen de nog natrillende Keizer en maat. „Wij gaan de andere kant op, dan kunnen we die leeuwen niet meer tegen komen I" „Maar die aap!" riep de maat „Laat die aap maarl" zei Kappie. „Die doet geen kwaad!" „Maar dat beest volg me!" gilde maat. Inderdaad slingerde de aap zich van boom naar boom en net voor de hol. lende maat liet hij zich weer aan een laag-hangende tak met zijn kop naar beneden hangen en riep: „Rrrare Kwast!" De maat holde door en zijn gezicht was paars-opgezwollen van angst. Maar toen hij onder de tak doorliep, waaraan de aap hing, voelde hjj in eens een ruk aan zijn hoofd. De aap had zijn Zuidwester afgepakt en ver dween er schaterlachend mee in de takken van de bomen! Sport WANDELSPORT DE VIERDAAGSE. Op 27, 28, 29 en 30 Juli zal te Nijmegen weer de Vier daagse worden gehouden. De deelnemers zullen wor den ingedeeld in groepen, die 30, 40, 50 of 55 km. per dag zullen moeten afleggen. Alle marsen zullen binnen 11 uur worden gelopen. TURNEN Examen leiderscursus Zebra-Tumkrlng. In het begin van 1943 kwam bti het béstuur van de ZeeuwsBrabantse Turn kring van het K-N-G.V. het plan op om een subsidie aan het verbond aan te vragen voor het organiseren van een leiderscursus, die 2 jaar zou duren. Er meldden zich toen 28 Zeeuwse en Brabantse cursisten. De oorlogs- en be zettingsomstandigheden ver. hinderden echter de uitvoe ring van deze plannen voor een belangrijk deel. In Januari is men onder leiding van de heer J. B. Ro- senboom^ opnieuw gestart met 33 cursisten, 12 dames en 21 heren. Door persoonlij ke omstandigheden vielen enige leerlingen af, zodat thans 20 „Zebra"-cursisten VERTEL HET DE VREEMDELING! Ligt het niet op de weg van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer of een andere instantie om bii de wegen over de vroegere dijkgaten borden te plaatsen, waarop bijzonderheden ver meld staan over het Ontstaan, de omvang en het dichten van deze verschillende ga. ten? Ik vermoed, dat thans heel wat vreemdelingen langs deze historische-plekken rjj- •detf zwfidwrébeseffen - -wat hier precies geschied is en zij zullen mogelijk lichtelijk on bevredigd huiswaarts keren. Juist daar Walcheren het voorlopig van deze toeristen moet hebben, lijkt mij een eenvoudige voorlichting ter plaatse als bovenbedoeld zeer nuttig. Is het beschei denheid, onhandigheid of verkeerde zuinigheid, dat Ne derland in deze dingen zich vaak niet genoeg op vreem- delingenbezoek instelt? P. H. VOORRANG VOOR MEDICI OP PROVINCIALE BOTEN. Een lezer schrijft ons; In de P.Z.Q. van 14 April wordt melding gemaakt van de Ziekenhuisplannen voor Zierikzee. Daarin wordt ge. HET VAN DE 32 FKUH.L1TOI» TJeerd Adem» „Zij was naar zijn spreekuur gegaan. Tijdens, het consult vertelde zij het hem." „Uw man was daardoor ze ker onaangenaam getroffen." Mevrouw Van Bremen knik te. „Heeft U juffrouw Dupont later nog gesproken?" „Neen, ik ontmoette haar vanavond weer, maar zij ne geerde mij volkomen." „U is natuurlijk erg ge schrokken, toen U hoorde wie er vermoord was," zei de offi cier. Mevrouw Van Bremen knik te. „Ik... ik ben een ogenblik buiten bewustzijn geweest. Het was zo verschrikkelijk..." Haar ogen vulden zich met tranen en haar lippen beefden. „Mag... mag ik nu misschien weg gaan?" „Nog één vraag, mevrouw," zei de officier. „Heeft U er enig idee van wie deze moord kan hebben gepleegd?" „Ik?" vroeg mevrouw Van Bremen ontzet. „Hoe zou ik dat moeten weten»? O, neen, hoe kunt U zoiets vragen!?" Zij barstte in snikken uit en de rechter-commissaris schud de enigszins verwijtend het hoofd tegen de officier, die op het punt stond opnieuw een vraag tot de vrouw te rich ten. „Wil ik een glas water laten halen, mevrouw?" vroeg de heer Feenstra vriendelijk. „Dank U, het... het gaat al weer beter," zei het dokters- vrouwtje met een moedige po ging om even te glimlachen. „Zou... zou ik nu misschien mogen vertrekken? Ik ben zo vreselijk moe..." „Zeker, mevrouw, Ik ben U hartelijk dankbaar voor Uwe informaties. Mag ik U mis schien laten thuisbrengen?" „Dank U, mijn man heeft gezorgd, dat er een taxi wacht." Mevrouw Van Bremen stond op, knikte naar haar onder vragers en de rechter-commis- saris keek een ogenblik ge boeid naar haar ranke figuur tje. Toen deed hij hoffelijk de deur voor haar open en stuur de de kellner naar buiten om de chauffeur te wekken, die achter het stuurrad In slaap bleek gevallen. „En nu?" vroeg hij, toen hij in het gezelschap teruggekeerd was. „Laten we elkaar nodeloos werk besparen, mijnheer," zei de heer Cornelissen. „Mijn mannen zijn nu op de kamer van de vermoorde. Die oom uit Rotterdam krijgt vannacht nog een seintje, wilt U misschien voor juffrouw Dupont zorgen, commissaris?" „Ik zal ze graag voor mijn rekening nemen," zei commis saris Vonkenberg. „Trouwens, er zjjn er nog een paar, die ik wel eens even nader wil spre ken." „Denkt U er om, commissa ris," vroeg d^ rechter-commis- saris, „dat deze mensen tot de gegoede Amsterdamse families behoren en dat U bij elk ver hoor vijf-en-negentig procent kans heeft, dat U met iemand spreekt, die volkomen onschul dig is?" «Dat kimt U gerust aan mij overlaten," zei de commissaris wat geprikkeld. „Er is iemand van „Hbt Nieuwsblad" aan de telefoon, mijnheer", zei de kellner, de deur een eindje open houdend. „Hij vraagt of 't waar is, dat..." „Laat hij over een half uur tje nog maar eens aan de bel trekken," zei de commissaris wrevelig. „Maar lk kan hem niet kwijt worden, mijnheer." „Wel allemachtig!" brieste de commissaris, uit zijn fau teuil overeind komend. „Niet. kwijt worden, zeg ie. Je kimt toch zeker de haak op het toestel leggen." „Dat heb ik gedaan, mijn heer." „Nou... en?" „Een halve minuut later belde hij weer op. Ik kan de telefoon toch niet afzetten als er gesprekken voor de heren kunnen komen?" „Dan zal ik die meneer wel eens even te woord staan," zei de commissaris naar de deur lopend. „Maak geen moeilijkheden, commissaris," zei de heer Feen stra glimlachend. „Wjj kunnen dit immers toch niet stil hou den. Heeft die meneer zijn naam genoemd?" „Jawel, mijnheer," antwoord de de kellner, ,,'t is meneer Van den Berg." De heer Feenstra glimlachte. „Die laat zich zelfs door de commissaris niet wegblaffen zei hij. „Dan is hij binnen drie minuten hier en de hemel mag weten wat er dan in de cou rant komt. Ten slotte zijn we toch het meest gediend met 'n juiste reportage. Wilt U niet even met hem spreken, in specteur Beekman?" „Graag, mijnheer. Wat kan ik zeggen?" „Geef hem de feiten. Geen enkel vermoeden natuurlijk. Het verwondert me, dat er nog niet meer krantenmensen op het verse spoor zijn. Enfin, Ik gun Van den Berg graag de primeur. Ik heb..." Zijn woorden werden over stemd door het geluld van de gangbeL (Wordt vervolgd.) constateerd, dat het in de eilandenprovincie Zeeland moeilijker dan elders is om de beste medische hulp vlot te krijgen. Dat kan alleen, zo wordt gezegd, als men een drachtig* samenwerkt,. In dit verband kan er op gewezen worden, dat artsen nog altijd geen voorrang heb ben op de provinciale boten Vrachtauto's gaan vóór en in het verleden is het gebeurd, dat Schouwen en Duiveland een nacht lang zonder inter nist-directeur van het zieken huis was, omdat de auto van de medicus niet mee kon met de veerboot. Ook de specialis ten, die vanuit andere Zeeuwse plaatsen Schouwen en Duiveland verzorgen, kunnen herhaaldelijk niet mee. Dat men voor pleziertoch tjes voorrang weigert: ac- coord! Maar moeten zij be roepshalve ergens heen, dan dienen de artsen geen wacht- risico te lopen. VROUWEN EN VOETBAL. Lezers te Groede, te Mid delburg en te Vlissingen en elders beklagen zich, dat zij, oud-voetballers en technische „fijn-proevers" geen plaats, kaarten konden bemachtigen voor de wedstrijd Nederland België Simmigen voor de eerste keer niet in 25 jaar! en dat vele vrouwen wel kaarten hadden. Hun klach ten zijn lang en fel. Maar in de eerste plaats mo%ten wij hén erop wijzen, dat dé plaatskaarten gedistribueerd worden door de voetbalver enigingen, dus zo billijk mo gelijk en dat in de tweede plaats een verbod om kaar ten aan dames te verkopen allesbehalve democratisch zou zijn. En bovendien: ze „doen" het aardig in het Stadion on ze dames. Zij brengen een beetje kleur in de grauwe mannenmassa. examen hebben gedaan. Uit andere delen van het land meldden zich zeven examen- candidaten aan. Geslaagd zijn de heren; A. Bennaars (U-d.I., Bergen op Zoom), met aantekening kleuter gymnastiek; V.H-A.C. Sio (Pr. Hendrik. Breda) met aantekening; C. A. Kaan (Sparta, Bergen op Zoom); J. B. A. van Gerven van Volt, Tilburg, met aant.; mej. G. A. Gyzen (Udl) met aant-; de heer J. J. van de Sande (Volharding Goes) met aant.; mej. B. Polderman (idem); de heren J. J. v. d. Berg (V TV, Vlissingen) met aant.; A. Klasen (Sparta) met aant.; J. Vervoort (Pr. Hendrik): A. J. Kommers (Sparta); C. van Weele (Sparta, Krabben- dijke); H. A. de Boer (Her. culesHebe, Enschedé); M. Ouwendijk (OKK. s'-Graven- zande); L. F. J. Hoes (Olym pian Tilburg) met aant.; C. Ruremonde van Kralingen met aant.; G. H. J. Weyters (Olympia) met aant.; mej. L. C. de Nys (idem); mej. P. Klap (Wilhelmina. Middel burg); de heer B. Huismans (Sparta, Bergen op Zoom) met aant-; de heer C. Meer- man(idem) met aant.; H. A. Acda (Wilhelmina, MiddeL burg). Aan 5 candidaten ii herexamen opgelegd. Voor de aantekening athle- tiek en spel worden nog en kele lessen gegeven, waarna voor dit onderdeel nog exa men kan worden gedaan. Bij de examenuitslag wer den hartelijke woorden ge sproken. waarbij aan zes do. centen een herinnering werd aangeboden. De geslaagden werden onder meer toege sproken door de Rijksgecom- miteerde, de heer C- Ras te Den Haag. ATHLETIEK DE SINGELLOOP TE BERGEN OP ZOOM. Maandag vermeldden wij, dat J. v .d. Parel te Vlissin gen tweede werd in de Sin. gelloop te Bergen op Zoom. Dit moest echter zijn M- Vreeke (E.M-M.) Middelburg. Het middel werkte uitstekend. Een schilderspatroon was bezig een huis op te knappen in Den Haag. Het interieur zou geschilderd worden. De „oude" verf moest ech ter eerst Verwijderd worden en daarvoor had men nu een nieuw pro cédé toegepast. Deze eigen vinding werkte perfect. Een collega, die het huis passeerde en de Satroon in een vreemde ouding op de trap zag liggen, ontdekte, dat de man bewusteloos was. Ook de twee an dere schilders bleken buiten westen te zjjn. Vermoedeljjk zjjn de drie mannen bedwelmd door de dampen, welke het nieuwe verfverwjj- deringsproduct ver spreidde. Ze werden naar een ziekenhuis vervoerd. Daar slaagde men er in ze bjj kennis te brengen. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Zeehond, v. Antwerpen; sleep boot Zelzate, v. Boom. Gepasseerd n. Antwerpen: Celebes, v Rotterdam; Ria, v. Blancaholm; Abbedijk, v. Rotterdam; Heerengracht, uit zee; Carribia, v. Dordrecht, Kormaron, v. Ipswich; Ko- ningsdiep, v. Huil. Gepasseerd v. Antwerpen: Heron, n. Hamburg; Lom- mersdjjk, n. Rotterdam; Maas, n. Amsterdam; Jola, n. Lon den* Aardijk, n. Rotterdam; Audacia, n. Lissabon. ZON EN MAAN. 23 April. Zon: op 5.27, onder 19.51. Maan: op 19.01, onder 5.31 v.m. Kerknieuws VLIEGTUIG VOOR DE ZENDING. Amerikaanse zendingskrin gen hebben een eenmotoirg Beechcraftvliegtuig geschon. ken, dat gebruikt zal worden voor zendingsarbeid op Bor neo en Nieuw Guinea- Aller eerst zal het vliegtuig ge bruikt worden om zendeling Troutman op te sporen, die met vrouw en kind op Nieuw Guinea vertoeft, maar van wie sedert zes maanden niets meer is gehoord. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Oterleek- Schermer F. Keja, jeugdpred. Ver. v. Vrijz. Herv. te Amster dam; naar Utrecht (vac. dr. F. F. Beerens) dr. A. F. N. Lek- kerkerker te Loosduinen, die bedankte voor Amersfoort. Beroepen te Maartensdjjk W. L. Mulder te Rijssen; te Velp (vac. wjjlen dr. J. Branden burg) H. v. Vliet te Kerkrade. GEREF. KERKEN. Beroepen te Huizen (N.H.) W. E. Gerritsma te Aalten. Aangenomen naar Eist (Gld.) Joh. Verhave te Ameide (Z. H.);naar Pingjum en Zurich J. v. d. Zande, cand. te Sneek. EV. LUTH. KERK. Drietal te 's.Gravenhage (vac. A. W. C. de Wit) J. G. Bahnmuller te Hilversum, J. P. v. Heest te Amsterdam en C. Pel te Amsterdam. OUD GEREF. GEMEENTEN.' Beroepen te Ederveen J. v. d. Poel te Giessendam. KOSTELOZE INENTING TE MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat op 27 April a-s. des v.m. van 910 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het consultatiebureau, Noordbolwerk 37. Er wordt ia het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als' de meest geschikte voor inenting moet worden be schouwd. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatum der kinderen is het gewenst, dat bii de aanmelding worden emdegebracht de trouwboek, jes der ouders. „NATIONALE RESERVE", MIDDELBURG. De burgemeester van Mid. delburg maakt bekend, dat van 19 April15 Mei a.s- de aanmelding is opengesteld voor het aangaan van een verbintenis bii de „Nationale Reserve". Aanmelding dient te ge schieden op 'n aanmeldings formulier, verkrijgbaar ter secretarie (3e afdeling) al waar tevens verdere inlich tingen zijn te verkrijgen. WONINGVERBETERING EN -SPLITSING, MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis dat, ten behoeve van woning, verbetering en woningsplit sing onder bepaalde voor waarden van Rijkswege, een premie kan worden beschik baar gesteld* Tengevolge van de verbe tering of splitsing moeten leegstaande woningen be. woonbaar zijn geworden of voor meer dan één gezin geschikt zijn geworden. Nadere gegevens zijn ver krijgbaar ten kantore van Gemeentwerken. VLISSINGEN. AANMELDING VOOR DE „NATIONALE RESERVE". De burgemeester van Vlis singen roept de ingezetenen, reid zijn deel uit te ma in de in oprichting zijn de „Nationale 'Reserve op zich van 19 April tot 15 Mei a.s. aan te melden. Voor het sluiten van een verbintenis bjj de nationale re serve gelden de navolgende voorlopige voorwaarden: 1. De vrjjwilligers moeten de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt. 2. De leeftjjdsgrens is 60 jaar voor officieren of oud-of ficieren, voor de overigen 50 jaar. 3. De vrjjwilliger zal een mi litaire diensttjjd van ten min ste zes maanden moeten heb ben volbracht. 4. In beginsel kan geen ver bintenis worden gesloten door: a. dienstplichtigen van de lichting 1945 en jongere lich tingen; b. zij, die afgekeurd zjjn voor de militaire dienst; c. zij, aan wie op grond van de bestaande bepalingen ge dwongen ontslag of niet-eervol ontslag uit de militaire dienst of uit een Overheidsbetrekking is verleend. Zrj, die tot vorengenoemde groepen behoren, moeten zich niet aanmelden. Aaameldlng kan geschieden ter gemeentesecretarie, 3e af deling, alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. (Het kantoor is geopend des v.m. van 9—12% uur en des n.m. van 23 uur). NATIONALE RESERVE, GOES. De burgemeester van Goes brengt ter openbare kennis, dat vrijwilligers voor de na tionale reserve zich kunnen» melden ter gemeente-secreta. 20 April tot 15 Mei a s. Goes, 19 April 1948. Mjj. 158 153 174% 171 190 184 288% 304 175% 209 182%' 251% 243 217 213% -100 100 99% 99% 103% 103% 102% 102% 279 Vi 337 M 188 214 185 Burgerlijke stand KOUDEKERKE. Bevallen: J. Tangede Kroo, d-; J. ReünierseBras ser, z.; C. F. KampRemijn, z. Ondertrouwd: B. Verheij, 27 j. en L. Janse, 25 j.; J. P. Reünierse. 26 j. en T. Vos. 20 jaar. Overleden: C. Burgers. 88 j., echtgen. van M. Nejjts: C. Amsterdamse beurs 20 April 21 April. N.L Hand B. 123 119 Ned. Hand. A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr Fokker V Amst. Rubb. H.A. Ljjn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mjj. Nederland 1933 Idem 1947 Idem 1938 Dollar lening Evenals gisteren was de fondsenmarkt ook heden over de gehele linie flauw gestemd. Politieke 'overwegingen schij nen op de achtergrond te zjjn geraakt. De definitieve stem buszege van de Gasperi ech ter heeft als mógelijk gunstig beïnvloedende factor het veld geruimd voor markttechnische omstandigheden. Mede als ge volg van fiscale lasten, waar door heden voor het eerst ook het publiek met enig aanbod op de aandelenmarkt loskwam. Hoe weinig weer stand de markt overigens heeft, blijkt wel uit het feit, dat een verkooporder voor enkele stuks reeds voldoende is om het koerspeil enige pun ten omlaag te drukken. Men acht ter beurze in deze om standigheden de situatie wei nig geschikt Voor het ter markt brengen van neuwe ka pitaalsuitgiften, die mogelijk nog in voorbereiding'zjjn Ds prijs van de claims spreekt in dit opzicht duideljjke taal. Er bestaan plannen om het vliegveld Ypenburg bü Den Haag geschikt te maken voor de landing van zwaar dere vliegtuigen. UIT DE VRIJDAG. Over Corelli in het pano rama der muziek spreekt Dora van DoornEindeman Plet Tiggers (H. I 17.20) en Wiebe Drayer zingen Franse liederen (H. I 20.05). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Werken van Edward El- gar; 10.20 Londens Palladium orkest o.l.v. Richard Craan; 10.45 Karsten Flagstad met het Symphonie-orkest; 11.30 Orgelspel d. Johan Jong; 12 Victor Silvester en zjjn orkest; 13 Nieuws; 14.20 Virtuose Sex tet; 15 Ons volk in zijn dich ters; 16.30 Tussen twaalf en zestien; 17.20 VVjJ en de mu ziek; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Nieuws; 20.05 Dora van Doorn-Lindeman, sopraan en Wiebe Drayer, te nor; 21 Men vraagt... en wjj draaien; 21.50 Op vleug'len van muziek; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en Nieuws; 8.30 Werken van Spaanse com ponisten; 10 Pianorecital d. Alice Heksch; 11 Mauri ts v. d. Berg, viool, Willy v. d. Broek- Oortgijsen, piano: 11.45 Dolf v. d. Linden en zjjn Metropole orkest; 12.10 Fred Noordhof, piano; 13 Nieuws; 14 Klanken uit Zwitserland; 14.20 Van ou de en nieuwe schrjjvers; 14.40 Geesteljjke muziek uit de Ba- roktjjd; 15.10 Populaire orgel bespeling d. Jan v. Weelden; 16.50 Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit; 18 Ensemble Lachman: 19.30 Het actueel geluid; 20 Nieuws; 20.15 Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de No bel; 21.15 Promenade-orkest o.l.v. Mas Bakker; 22.30 Boe- dapester Strjjkkwartet; 23 Nieuws. 23 April Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u. +NAP u. +NAP 1.31 2.18 13.59 2.30 2.03 2.37 14.27 2.49 2.46 2.39 15.20 2.51 3.09 1.48 15.40 1.66 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 7.58 2.29 8.45 2.47 9.19 2.65 8.35 1.74 20.08 2.12 20.55 2.31 21.39 2.48 20.45 1.53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3