PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Meerderheid voor de regeringspartijen Ere-promotie Mevr. Roosevelt Oost is Oost en West blijft West BILT HOE DE DOLLARS VERDEELD WORDEN Trein bij Voorschoten ontspoord. Negen pontpassagiers sprongen te water. Vandaag Zij werd geëerd als strijdbare vrouw Het communistische Volksfront blijft een machtige factor InZ.-Vlaanderenzoueeniunnel fle scheiding kunnen opheffen Nieuwe regering iD Costa Riea. Lewis moet 20.000 dollar betalen. 191e Jaargang - No. 93 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Woensdag 21 April '48 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per ertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr. 58-60, tel. 10 en fel - Middelburg: Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924 - Góes: L Vorststr. 55, tel. 2475 (b.g.g 2228) - Oostburg: Gratamastr 3, tel 102 - Terneuzen: Brouweriistr. 2 - Zierikzee: Nwe Bogerdstr. C 160. tel J NEDERLAND KRIJGT EEN BEDRAG VAN 599,6 MILLIOEN. Hoffman maakte de cijfers bekend. De administrateur van het plan-Marshall, Paul G. Hoff man, de heeft zolang geheim gehouden cijfers omtrent de voorgestelde hulpverlening aan de verschillende Europe se landen voorgelegd aan de begrotingscommissie van het Huis van Afgevaardigden. Daaruit blijkt, dat in het eerste jaar Engeland het grootste bedrag toegewezen krijgt, nl. 1.324 millioen dol lars. De daarop volgende be dragen zijn: Frankrijk 1.130 millioen, Italië 703 millioen, Nederland 599 millioen, West Duitsland (Britse- en Ameri kaanse zóne) 437 millioen. Volgens de voorstellen zal in totaal worden uitgegeven aan graan 957 millioen dol lars, katoen 511 millioen, troleum 379 millioen en bak 110 millioen. De voorlopig voor andere landen uitgetrokken bedragen zijn: Oostenrijk 185, België en Luxemburg 295, Denemarken 130, Griekenland 106, IJsland 10, Ierland 113, Noorwegen 32. Zweden 28, Turkjje 100, Franse zóne van West Duits land 96 en het Saarbekken 15 millioen dollars. Zwitserland en Portugal zijn de enige landen voor welke in het eerste jaar geen geld uitgetrokken is. Aan de commissie van het Huis van Afgevaardigdenis medege deeld, dat Zwitserland dit jaar geen behoefte aan hulp heeft en dat Portugal hulp uit andere bron zal verkrij gen. WAT NEDERLAND KRIJGT NederlandBroodgraan grofkorrelige granen dollar 113.9 millioen, vetten en oliën dollar 22,3 mill., oliekoeken en meel doll. 13.2 mill., suiker doll. 2.6 mill,, vlees doll. 3.9 mill., zuivelproducten doll. 1.6 mill., rijst doll. 500.000, ka'toen doll. 31.3 mill., afgewerkt staal doll. 30.5 mill., katoenen stof doll. 40.7. mill., machineriën doll. 49.2 mill., petroleumpro- ducteh doll. 24.9 mill., kolen doll. 23.9 mill., chemicaliën doll. 21.8 mill. Onenigheid over een geschaakt meisje. Generaal Keyes, Ameri kaans opperbevelhebber ir Oostenrijk, heeft bij de Sow- jet-Russische Hoge Commis saris een schriftelijk protest ingediend tegen de door drie Sowjet.Russische officieren ge pleegde poging, een Duits meisje te arresteren, dat in een Amerikaans kamp voor verplaatste personen bij Wenen verblijf hield, en tegen het voeren van gelade wapenen in de Amerikaanse zóne. De Sowjet-Russische autori teiten te Weenen hebben ge dreigd de samenwerking met de Amerikanen in Oostenrijk geheel te verbreken, indien de Amerikaanse officieren manschappen, die zij beschul digen van .provocatie" tegen over de Sowjet-Russische offi. eieren na het schakingsinci dent in de Amerikaanse sector, niet onmiddellijk streng ge straft worden. Engeland Is Amerika niet. De directeur van een Londens restaurant, die weigerde een niet-blan- ke een West-Afri kaanse lector aan de Londense universiteit een maal te verschaf fen, heeft zijn spijt be tuigd en de onvoorwaar delijke verzekering ge geven, dat een dergelijke gebeurtenis zich niet zal herhalen. John Strachey, de mi nister van voedselvoor ziening, verklaarde, dat hij voldaan was, dat het „zeer ernstige karakter van het incident" zich alleen bepaald had tot de directeur, die thans de „ernstige belediging ge daan aan de belangen van het Britse gemene best door een vorm van rassendiscriminatie" be greep. Gistermiddag is bij Voor. schoten een trein, uit richting Den Haag, tengevolge van spoorspatting ontspoord. De rails waren namelijk door de warmte dusdanig uitgezet, dat de staven naar buiten uitwe ken. De trein geraakte uit de rails en werd door de trein, die om 12.05 uur uit Amster dam was vertrokken, zijde, lings aangereden. Bij dit treinongeval zijn noch doden, noch gewonden te betreuren. Paul G. Hoffman, de man, die de dollars heeft verdeeld. Het pontje dat op de Delf- havensc Schie te Rotterdam de verbinding tussen de Span- gensekade en de Aelbrechts- kRde onderhoudt, is Maandag middag om kwart over vijf, doordat de motorboot Rot terdamDen Haag 3" de ka bel over de Schie kapot voer, bijna omgeslagen. De 25 pas sagiers raakten in paniek, zo dat negen van hen van de sterk vooroverhellende pontin het water sprongen. Behalve het 10-jarige meisje Annie van Linge wisten allen tegen de wal op te klauteren. Het meisje werd op het droge ge bracht, doch zij was reeds bewusteloos. In ernstige toe stand is zij naar het Berg weg-ziekenhuis vervoerd. De Nederlandse vrouw 1898-1948. Dinsdagmiddag werden in een atelier aan het Bleyen- burg te Den Haag de ont werpen geëxposeerd, die een indruk geven, van wat er op de tentoonstelling „De Neder landse Vrouw 18981948" te zien zal zijn. De tentoonstelling zal ge houden worden van 18 Augus tus tot 30 September in de Houtrusthallen te Den Haag. Er is op deze voox-exposiie al heel wat te zien. De ontwik keling in het huisgezin ge durende de laatste 50 jaar wordt er in beeld' gebracht. Er is een afdeling „De vrouw in de oorlog", „Staat en po litiek", „De vrouw in het on derwijs", „De vrouw in het Kerkelijk leven", enz. ...is het 60 jaar geleden, dat de eerste rechtse coalitie-regering in Ne derland tot stand kwam; ...wordt Prinses Eliza beth van Engeland 22 jaar; ...is het 100 jaar gele den dat te Leiden een gasfabriek in bedrijf werd gesteld. ITALIAANSE VERKIEZINGEN Dikke Corrie en Ome Joop. Dikke Corrie en Ome Joop, twee figuren van de Amster damse Zeedijk, die nauw be trokken waren bij de relle tjes aan de Oudezijdsachter- burgwal, waar een politie agent in het water werd gfe- worpen en een tweede nau welijks aan een gelijke be handeling ontsnapte, werden Dinsdag door de Amsterdam se rechtbank veroordeeld tot resp. 3 en 4 jaar gevangenis straf. Zes jaar geëist tegen Mussert's lijfwachtcommandant. Voor het bijzonder gerechts hof te Maastricht heeft te recht gestaan de thans 38-ja. rige J. P. V-, die in oorlogs tijd als lid van de NSB. en Germaanse SS van de Eind- hovense politie, in de rang van politie naar Maastricht kwam- In 1943 werd V. be noemd tot commandant van de speciale lijfwacht van Mussert- De eis luidde zes jaar ge vangenisstraf- De ere-promotie van mevrouw Eleanore RooseveltRoose velt tot Dra. in de rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Utrecht, gaf de oude domstad Dinsdag opnieuw even een internationale trek. De gebeurtenis kreeg door de aanwezigheid van H.M. Ko ningin Wilhelmina, H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard een nog zoveel diepere betekenis. Te ongeveer kwart voor drie waren Prinses Juliana, Prins Bernhard en mevrouw Roosevelt met de curatoren en de senaat der universiteit in de Domkerk aangekomen. Even over drie drong van buiten gejuich in de kerk door. Het was het teken, dat Koningin WiJhelmina was aangeko men. Herdenking van haar echtgenoot. Na de begroeting van H.M. de Koningin en de autoriteiten richtte de rector-magnificus, dr. U. G. Brjlsma, het woord tot mevr. Roosevelt. Hij her innerde aan het ontstaan van de Amerikaanse talc der Roo- sevelt-familie, die naar de tra ditie wil, afstamt van Claes Martensen van 't Roosevelt, 'n burger van Oud-Vossemeer op het eiland Tholen, die in 1649 naar de Verenigde Staten emigreerde. Op 30 Januari van dit jaar legden onbekende personen, die de geboortedag van president Roosevelt wil den herdenken, op het kerkhof van Oud-Vossemeer een krans van paarse en witte seringen en een van rode anjers. De kransen droegen twee wit zijden linten met als opschrift: „Gegeven uit liefde door uw vrienden' 'en „Rust in vrede. DE PROMOTIE. Vervolgens nodigde de rector, irof. dr. L. J. Hymans van den Jergh, uit mevr. Roosevelt de cappa om te hangen, waarna het woord was aan dè promo tor, prof. dr. S. van Brakel, die er op wees dat de Utrechtse universiteit voor het eerst in haar historie een ere-doctoraat verleende aan een vrouw. Spr. wees op de grote in vloed, welke gedurende de be proevingsjaren is uitgegaan van de vrouw. Do senaat, aldus spr., kent deze onderscheiding toe aan u, een volmaakte moeder van 5 kinderen, een benydenswaardige grootmoe der van 16 kleinkinderen, die desondanks tijd vond haar besto krachten in te zetten voor de bestudering van de sociale positie van de vrouw, die streed voor de vrijheid en die tegelijk een steun was voor haar roem rijke echtgenoot. REDE MEVR. ROOSEVELT Mevrouw Roosevelt aan vaardde daarna het doctoraat Weer ruzie in Berlijn. Op een bijeenkomst van de plaatsvervangende comman danten van Berlijn hebben de Sowjets hun beschuldigingen, dat de Westelijke geallieerden Berlijn hebben geplunderd, herhaald. De Amerikaanse kolonel Bab- cock noemde de Russische ver klaring „de grootste verzame ling van leugens en onwaarhe den sinds Ananias". 745 Nederlandse immi granten, voor het merendeel boeren, zijn aan boord van de „Kota Inten" in de haven van Halifax aangekomen. met een rede, waarin zij wees op de speciale band, die tus sen Nederland- en de Roose- velt-familie bêstaat. Zij herin nerde aan het contact met de Koninklijke familie en noemde de verhouding van Nederland en de Verenigde Staten er een van warme genegenheid. Het plan-Marshall, dat hulp biedt aan de EuVopese landen, legt geen banden, die geen vryheid zouden laten. De Europese landen hebben thans de ver antwoordelijkheid de aangebo den hulp te gebruikén om hun eigen economische en physieke kracht op te bouwen. Sprekend over haar echtge noot noemde zij hem een kam pioen voor de vriendschap. Hy geloofde in de mensheid en hij geloofde er in, dat het volk steeds het juiste zou kiezen. Prof. Bijlsma beëindigde daarna de plechtigheid met 'n korte toespraak. Opheffing Engels wapen-embargo Verschenen is de memorie van Antwoord aan de Tweede Ka mer betreffende het wetsont werp tot goedkeuring van het "ijfmogendhedenverdrag. De minister deelt daarin o. mede, dat ten aanzien van de Nederland belemmerende politiek van Engeland het contact met de geallieerde autoriteiten in uDitsland is toegenomen en dat ook inza ke de inschakeling van de Nederlandse en Belgische ha vens een kentering schijnt in getreden. Ten aanzien van het Britse embargo op de levering en het vervoer van wapens in het Verre Oosten is nieuw contact met Engeland opge nomen. Verwacht wordt, dat dit gunstig resultaat zal heb-1 ben. Hoewel Woensdagmorgen de officiële einduitslag nog niet békend was, kan het volgende worden vastgesteld: lo) De Christen-Democraten van de Gasperi boekten overal stemmenwinst en blijven slechts enkele procenten beneden de volstrekte meerderheid. 2o) Het Volksfront van Togliati kreeg bijna een derde der stemmen en blijft dus een machtige factor in het po litieke leven- 3o) De kleinere partijen bleven ver ten achter bij de grote twee. De fascisten behaalden nog geen twee procent. De bijna volledige uitslag is: (Het betreft hier 40407 van de 41647 districten). Chr. Democraten Volksfront Soc. Unie Nationaal Bloc Republikeinen Monarchisten Italiaanse Soc. Beweging 9.246.443 (47.9 pet.). 5.882.253 (30.5 pet.), 1.348.511 7 pet.). 1.295.490 6.6 pet.). 510132 2.6 pet.). 415.358 2.2 pet.). 242.353 1 3 pet.). DE ZETELVERDELING. Volgens schattingen, die niet officieel, doch betrouw baar zijn, zal de vcrdeliiv. der zetels in de Kamer als volgt zijn: Christen-Democraten 274 a 279; Volksfront 194 a 195; Socialistische Unie 40 tot 41: Nationaal Bloc 17 tot 20; Republikeinen 14 tot 16; Monarchisten 12 tot 13; Italiaanse Sociale Bewe ging 10 a 11; Andere partijen samen 5. Volgens dezelfde met-offi ciële schattingen is de ver deling der zetels voor de Se naat: Christen-Democraten 116 178, Volksfront 7577, Soci alistische Unie 1214. Natio naal Bloc 1214. Republikei nen 7. Monarchisten 5. Itali aanse Sociale Beweging 2, Onafhankelijken 2. Wanneer hierbij de sena toren gevoegd worden die wegens aan de republiek be wezen diensten het rech£, hebben benoemd te worder£ is de verhouding volgens de schatting: Christen Democra ten 134—136. Volksfront 120 122. Nationaal Bloc 3133. Socialistische Unie 2426. Republikeinen 13. Monarchis. ten 9: Ohafhankeliiken 6 en de Italiaanse Sociale Bewe ging 2- COMMUNISME BLIJFT MACHTIG- Door de stemming staat vast. dat de Christen-Demo craten in de Senaat de meer- tcr- derheid zullen hebben, wijl zii in de Kamer, die vol. gens evenredige vertegen woordiging wordt samenge steld, aangewezen blijven op samenwerking met Saragat en de Liberalen. Het meest waarschijnlijke lijkt dan ook, dat de nieuwe regering op dezelfde combinatie als tot dusver zal worden opge bouwd. Ondanks het grote rege- ringsoverwicht realiseert men zich hier in politieke kringen, dat de Gasperi wel iswaar een belangrijke fase in de strijd tegen de over. heersing van het Volksfront heeft gewonnen, doch dat het communisme een zeer mach tige factor in het politieke le- ven van Italië blijft. Niet al leen door de macht van het aantal, doch ook door straffe organisatie. In Midden-Italië, in de provincies Emilia. Tos cane, in steden als Florence. Genua, Spezia, Bologna, heeft het Volksfront ziin gro te steunpunt behouden. In het Noorden heeft het aan zienlijk terrein verloren in industriële centra als Milaan en Turijn- Het heeft zijn grootste echec geleden langs de grenzen van Joego-Slavië. Het ligt in de verwachting, dat het Volksfront thans meer dan ooit gebruik zal maken van de macht, die het in de vakbonden bezit. De leiding van de eenheidsbond is nog steeds samengesteld op grond van de verkiezing in Juni 1947, die de communis ten 57. de socialisten 23 en de christeliiken slechts 13 der zetels gaf. De leiding der vakbonden is dus nog geheel in de handen der communis ten. IN ROME. Het ministerie van binnen landse zaken heeft de volgen de-bijna volledige cijfers voor het kiesdistrict Rome één van de 31 kiesdistricten waarin Italië is verdeeld bekend gemaakt: van de 1.651.570 stemmen voor de Kamer verkregen: Christen-Democraten er 859.139: Het Volksfront 448.127: De Republiekeinen 103.172; De Soc- Beweging 72-798; De Socialistische Unie 66-251. De Gasperi overwon. Het kanaal houdt de beide delen gescheiden In Zeeuwsch-Vlaanderen heeft men, vooral in het verleden, altyd heel sterk een scheiding tussen Oost en West gevoeld. Sinds mensenheugenis had de'Braakman het land achter de VVesterschelde in tweeën gesplitst zonder dat er over land een behoorlijke verbinding bestond. Althans niet over Neder lands gebied, want vóór 1920 was er wel door België de z.g. Vrye Dyk, over welke Nederlanders krachtens een speciale overeenkomst zich zonder al te veel grehsmoeilijkheden van Oost- naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen konden begeven. Maar voor velen leidde de weg toch over het water. Van Terneu zen naar Breskens reisde men byv. altijd over Vlissingen. Aan deze toestand is" kort na het einde van de eerste We reldoorlog .een einde gekomen toen de inpoldering van de Dijckmecstcrpolder de aanleg van de weg van Philippine naar Isabellasluis mogelijk maakte. Van dat moment af, was van een werkelijke schei ding tussen Oost en West in Zeeuwsch-Vlaanderen geen sprake meer. Tenminste niet door de Braakman. Maar naarmate het verkeer in de loop der ja ren andere eisen ging stellen, deed zich een nieuw obstakel voor: het kanaal van Terneu zen naar Sas van Gent. Voor al voor auto's, die soms heel lang voor de bruggen over de ze belangrijke waterweg moe ten wachten, betekende het kanaal vaak een ernstiger be letsel dan vroeger de Braak man misschien ooit was ge weest. Zó was de toestand al lang voor de laatste oorlog en zó hij nu eigenlijk nog. Geen wonder dus, dat men in Zeeuwsch-Vlaanderen met verlangen uitziet naar een af doende oplossing van dit drin gende probleem. Een probleem, overigéns, dat met verschil lende andere kwesties onmid dellijk verband houdt. Het herstel van de bruggen in Terneuzen, Sluiskil en Sas van Gent, de plan nen van België tot verbreding van het kanaal en zeker niet het minst de moeilijkheid van de keuze van een plaats voor het vliegveld in Zeeuwsch- Vlaanderen, dit alles houdt teD nauwste verband met de ver binding tussen Oost en West EEN AFDOENDE OPLOSSING. Eigenlijk Is er maar één af doende oplossing: een tunnel onder het kanaal door. Pas wanneer die tot stand zou kunnen komen, zou er werke lijk een einde komen aan alle belemmeringen In het verkeer tussen Oost en West. Maar dat zou millloenen gaan kos ten en die zullen voor een der gelijk werk voorlopig wel niet beschikbaar zyn. Dat neemt niet weg, dat het idee de belangstelling van ie dere Zeeuwsch-Vlaming waard is. Wat nu nog niet mogelijk is, zal in een.verdere toekomst wellicht toén verwezenlijkt kunnen worden en wanneer de bevolking met deze gedachte vertrouwd wordt gemaakt, kan dit alleen aan de uitvoering van dit plan ten goede komen, DE WEG - Wanneer men de kaart van Zeeuwsch-Vlaanderen bekijkt, ziet men dat het verkeer van Oost naar West de bekende weg van Terhove tot de St. Annapolder kan volgen, maar dan over een slecht binnen- wegje in Sluiskil moet zien te komen, wil het niet de vrij be langrijke omweg over Terneu zen nemen. Ook van Terneu zen af is de kortste weg die over Hoek in een deplora bele toestand, zo ernstig zelfs, dat men van een vrijwel vol ledig isolement van dit toch zeer belangrijke landbouwcen trum kan spreken. Zowel de weg van St. Anna polder naar Sluiskil als die van Terneuzen naar Hoek en even zeer SluiskilHoek dienen ver beterd te worden. Zo zou eigenlijk reeds dit jaar de weg St. Annapolder—Sluiskil verbeterd zijn, ware het niet, dat financiële moeilijkheden gerezen zijn, waardoor het er niet naar uitziet, dat deze ver betering op korte termijn be reikt zal kunnen worden. Geen der genoemde wegen zou verbeterd behoeven te worden, wanneer besloten zou kunnen worden van St. Anna polder naar Hoek een goede, recht© weg aan te leggen, die dan natuuriyk het Kanaal ongeveer ter hoogte van de Staalfabriek met een vla- zullen gaan rijden. duet of een tunnel zou moeten kruisen. En aangezien een via duct in verband met de scheepvaart toch minstens een doorviiarthoogte van 35 of 40 meter zou vergen, komt eigen lijk alleen de tunnel, die dan tevenn onder do spoorlijn door zou moeten duiken, in aanmer king. Op die wijze zou men een prachtige, korte verbinding van Terhole naar Sehoondyke over Hoek en Biervliet kunnen verkrygen zodra het Zuidelijk deel van de Braakman inge polderd zal zyn. En ook dat zal toeh wel geen 25 jaar meer duren. Niet. dat men zich in Zw.- Vlaanderen nu voorstelt, dat dit inderdaad zeer kostbare plan de eerste vijf of zelfs tien jaar voor verwezenlijking vat baar .is. Integendeel! Zoveel werkelijkheidszin heeft de Zeeuwsch-Vlaming heus wel. Maar deskundigen van de wa terstaat verwerpen de gedach te aan een oplossing door mid del van een tunnel geenszins, ook al omdat daarmede tevens de belangen van de scheep vaart van Gent gediend zou den worden. Als parallelweg aan de gro te Belgische snelverkeersweg van Antwerpen naar Brugge zou de weg PerkpolderTer holeOostburgSluisgrens zeker groot nut hebben, temeer, daar verschillende goede dwarsverbindingen reeds aan wezig of althans ontworpen zyn. STATION VAN TERNEUZEN Voor Terneuzen zou deze in derdaad ideale oplossing bo vendien nog betekerien, dat door een eenvoudige verbin ding langs het kanaal met deze tunnel ook het station van „TerneuzenMechelen" wel licht uit zijn vergeten hoekje opgewekt zou kunnen worden tot nieuw leven in het belang .vu»«, nfanhu,t geh,ele st.re<;k- Vooral hier en daar enige lichte"rë: als hiei. zoals reeds ter sprake gen met later nog een kleinp lichtWBeltèische 'n/Xei?1 ^el* 1 op onweer. Iets koeler- Dleseltreiner Matige wind tussen Noord en Oost. President Teodoro Pacado van Costa Rica is Dinsdag avond afgetreden, nadat hij een vredesverdrag had gete kend met de opstandelingen. Krachtens dit verdrag wordt het presidentschap overgedra gen aan de 7-1-jarige Santos Leon Herrera. Britse binnenvaart In de Sovjetzöne stilgelegd. De Britse autoriteiten heb ben de binnenvaart door de Sowjet-zónc stil gelegd en bij de Sovjet.autoriteiteu gepro testeerd tegen het invoeren van nieuwe voorschriften voor dit vervoer. De mijnexplosie in Frankrijk. Leden van dc reddings ploeg hebben de laatste* der ingesloten mijnarbeiders uit de mijn bij Lens (Noord- Frankrijk). waar Maandag 'n zwai-e ontploffing heeft plaats gehad, bevrijd. Dins dagochtend bedroeg het aan. tal doden elf. Voorts worden twee meisjes vermist, van wie men aanneemt, dat zij omgekomen zijn.' De voorzitter van de Ame rikaanse mijnwerkersbond. John Lewis, is, in verband met de recente staking van vierhonderdduizend mijnwer kers. veroordeeld tot een boete van twintigduizend dollar, ter wijl de bond tot veertienhonderdduizend dollar werd veroordeeld. Lewis heeft de 75.000 mijn werkers. die gisteren in sta king 'zyn gegaan uit protest tegen de veroordeling van hun leider, verzocht aanhet werk te gaan. Door locomotief overreden. Op het emplacement van het Staatsspoorstation te 's. Gravenhage is een 62-jarige hoofdopzichter der Ned. Spoorwegen dooi* een range rende locomotief overreden. Het slachtoffer \Vas op slag dood- OE VOORSPEL T IETS KOELER. Geldig tot Woensdagavond. Plaatselijk ochtendmist. Voorts enkele overdrijvende yolkenvelden met slechts

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1