PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Italië kiest tussen Oosten West Anton van der Waals voor zijn rechters BILT Wie wint de grote strijd Togliatti-de Gasperi? *0-7 Communisme bestrijden ZEELAND VERWACHT EEN VRIJ GOED FRUITJAAR Niet naar Londen, maar wel naar Moskou DOCH GEEN RECORD-OOGST ALS IN 1947 Bloesemweelde op Beveland 191e Jaargang - No. 90 Zaterdag 17 April '48 Drukkerij Fa. Vlissingen. Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. F. van de Velde Jr. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Giro' ^35930? P.ZC.^Middefburg. ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct per week: 1 3.20 per kwartaal: franco per post 3.45 per kwartaaL Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. mm., minimum p. advertentie Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr 58-60. tel 10 en 51 Middelburg: Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr 55. tel 2475 (b.g.g 22281 - Oostburg: Gratamartr 3. tel 102 Temeuzen Brouwerijstr 2 - Zlerlkzee^lwejloge^ ANTWOORD AAN MINISTER IN T VELD Minister In 't Veld heeft bij de behandeling van de weder- opbouwbegroting in de- Eerste Kamer gereageerd op de arti kelen, die in ons blad versche nen over het loslaten van het wederopbouwprincipe bij de woningbouw. De minister was teleurge steld, zoals wij, teleurgesteld waren over de geringe wo ningtoewijzing voor 1948. Hij had, zo zeide hij, met name van de Zeeuwse pers wel wat meer waardering verwacht voor wat hij tot dusver heeft toegestaan. Tevens gaf Zijne Excellentie toe, dat de bewe ring, als zou Zeeland geen recht hebben op een groter bouwvolume dan aanvankelijk was toegekend, niet erg ge lukkig was geformuleerd. Ten slotte zeide de minister alle aandacht te hebben voor de noden van Zeeland. Zeeland za,l met voldoening van deze opmerking van de minister voor volkshuisvesting en wederopbouw kennis ne men. Ons recht wordt erkend, dat is al veel en als men deze ministeriële erkenning in ver band brengt met de aandacht, die Zeelands noden hebben, is er reden tot hoopvoller» ver wachting voor 1949. Ons gebrek aan waardering voor hetgeen reeds werd toe gestaan boven de aanvankelij ke toewijzing Uwe Excel lentie schuive het op rekening van de open gaten in Middel burg, in Vlissingen, in Oost- burg en Sluis, in Schoondijke en Breskens. We waarderen in de grond van de zaak wel wat er gedaan wordt, maar we willen, zoveel jaren na de bevrijding, eindelijk verlost worden van bedompte bun kers en stadswijken van nood woningen en van troosteloze ruïnes, die dag in dag uit her inneren 'aan wat er eenntaal was en ten onder ging Grote waardering verdient ook de mede'deling van de mi nister, dat hij al het mogelijke zal doen om Vlissingen er weer bovenop te helpen. Voor het overige was de eerste ministeriële rede van de heer In 't Veld zeer knap en instructief. Alleen al in 1948 wordt maar even 1050 millioen aan wederopbouw en volkshuisvesting besteed, waar van 300 millioen voor wo ningen en 34 millioen voor boerderijen. Vol lof was hy over de toewijding van zijn ambtenarencorps, vol lof over de allerwege in het buitenland respect afdwingende resulta ten. Wat de wederopbouw-de- centralisatie aangaat, de mi nister merkte snedig op, dat nu het er op aankomt, "vele gemeenten niet in Staat of niet van zin zijn de werk zaamheden van het departe ment over te nemen. Nalatig heid der gemeenten leidde het vorig jaar tot opheffing van de aanbestedingsstop (dit slaat ook op Zeeland helaas!) en van de 800 Oostenrijkse wo ningen, die er thans beschik baar zijn, ligt nogeen groot deel opgeslagen, omdat de ge meenten niet tijdig de grond bouwrijp hadden! Zie, zylke dingen zijn jam mer. Onze Zeeuwse senator, de heer Hommes, heeft evenals destijds onze Tweede Kamer leden, de belangen van Zee land uitstekend bepleit en ver dient daarvoor zeker onze hul de. Minister in 't Veld kreeg het vertrouwen der Kamer. En Zeeland hoopt nu op 1949. Joden willen wapenstilstand. MITS DE ARABIEREN HUN AGRESSIE STAKEN Dr. Alfonso Lopez (Colum bia). voorzitter van de Veilig heidsraad, heeft de resolutie betreffende een wapenstilstand in Pales ina officieel aan de raad voorgelegd. Hy verklaar de, dat zijn besprekingen met Arabieren en Joden op niets zyn uitgelopen. Mosje Sjertok, hoofd van de politieke afdeling van het: Joods bureau, verklaarde dat het bereau bereid was mede te werken aan de totstandkoming van een wapenstilstand, mits deze'niet zou dienen als dek mantel voor de voorbereiding van nieuwe agressie. HetZondagsrijvèrbod geldt niet voor buitenlandse automobilisten en buitenland se dplomaiten, aldus deelt de K.N.A.C. mede. DE VOORSPEL T ZONNESCHIJN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Zaterdagmor gen tot Zaterdagavond: Droog en overwegend zonnig weer met voor de tijd van het jaar normale temperatuur. Meest matige wind uit Oostelijke richtingen. Het Wereldgebeuren Verbazingwekkende onwetendheid onder hei kiezerscorps Zelden in de geschiedenis zijn er verkiezingen gehouden in een souverein land, die zozeer zijn uitgegroeid tót een internationale krachtmeting als die van Zondag en Maan dag a-s. in Italië. De gehele wereld ziet gespannen toe wat de stembussen voor resultaten zullen opleveren. Zal Italië als eerste zuiver West.Europees land de weg opgaan van een „Volksdemocratie" of zal de Italiaanse communisten een verpletterende nederlaag worden toegebracht? Zal de Sowjet-Unie deze slag in de „koude oorlog" win nen of zullen de Ver, Staten dit keer aan het langste eind trekken. Elke stemmende Italiaan zal Zondag geschiedenis maken. Het leidt geen twijfel of de Ver. Staten en het Vati- caan hebben de sterkste troe ven in handen; op een com. munistische stembuszege be staat weinig kans. Om twee redenen niet- In de eerste plaats is het Italiaanse volk als geheel genomen pro-Ame rikaans van inslag. Proefstemmingen hebben aahgetoond, dat van de 100 Italianen er 75 vriendschap, pelijk gezind staan tegenover Amerika en slechts 8 tegen over Rusland. Van de Italianen, die willen emigreren, geeft 42 de voorkeur aan de Ver. Staten, niemand wil naar de Sowjet-Unie. In de tweede plaats is de gezamenlijke verkiezingsac- •Pen® MEWI! tie van Vaticaan en State-De partment' niet zonder gevol gen gebleven. Marshall heeft duidelijk ge maakt: als Italië voor het communisme kiest zal het geen dollar aan hulp krijgen. Italianen met communisti sche sympathieën zullen in geen geval als emigranten in Amerika worden toegelaten. De Paus heeft de gelovigen op het hart gedrukt dat het hun plicht als Katholiek is anti.communistisch te stem men- De partijen. De strijd gaat voornamelijk tussen het Volksfront van kameraad Tojliatti en de Christen-democraten .van premier de Gasperi. Dé 45-jarige Palmiro Tog. liatti is een van de be kwaamste, handigste en bril. jantste communistische lei ders in Europa, een van Sta lin's beste vrienden. Hij heeft in zijn hoofdkwartier een groep medewerkers rond zich heen verzameld, die stuk voor stuk een lange en harde scholing achter de rug heb. ben in communistische agita tie- 4 Zijn. partij heeft een sterke greep op de vakbonden en is bovendien aanzienlijk ver sterkt door het eenheidsfront met de socialisten van Nen. ni. de enige socialistische lei der in West-Europa, di^ voor samenwerking met de com. munisten koos. De grootste aanhang heeft het straf gedisciplineerde De mocratische Front in de in dustriesteden en onder de verarmde plattelandsbevol king. De grote tegenspeler van Togliatti is Alcide de Gaspe ri, een Tiroler van geboorte, een loyale Katholiek met een anti-fascistische staat van dienst. Deze 66.jarige, ascetische leider van de ChristemDemo- crat.en is sinds 1945 premier geweest van vier achtereen, volgende regeringen. Ge steund doot 't Vaticaan en door Amerika is zijn partij het sterke anti.communisti- sche bolwerk- Naast deze twee reuzen ziin er meer dan vijftig klei nere partijen en groepjes, die meedingen om de zetels. Veel lawaai maakt de Ita liaanse Sociale Beweging, een herleving van Mussolini's zwarthemden.beweging. De partij stelt anti-fascisten als „verraders" aan de kaak en pocht er openlijk op vele be trouwbare oud.fascisten in haar rijen te hebben. Rondom Saragat zijn de socialisten verenigd, die Nen- ni afvallig zijn geworden en niets met de communisten te maken willen hebben. Onwetend kiezerscorps. De onwetendheid onder het kiezerscorps, dat Zondag de grote beslissing moet ne men, is verbazingwekkend. Duizenden kiezers weten zélfs niet hoe zii een stem. biljet moeten invullen, ook al doet de regering, wat ze kgn om de handeling zo een voudig mogelijk te maken. Het Doxa-instituut voor peiling van de publieke opi. nie heeft enkele belangwek kende cijfers gepubliceerd over deze onwetendheid. Van de Italiaanse volwas senen leest 22 geen kran. ten, van de vrouwen kijkt zelfs 38 nooit een krant in, 41 van dé bevolking heeft nog nooit een boek gelezen- Meer dan een kwart gaat nooit naar de bioscoop en slechts 14 ziet eens per week een film. Onder de vrouwen, dié de meerderheid van het electoraat vormen, is het conservatisme zeer groot. De propaganda. De partijen speculeren op deze onwetendheid en hou den hun propaganda zo sim plistisch en primitief moge. lijk. Niettemin is de strijd met kleur en verve, met, geest en humor gevoerde Vooral het beeld, de plaat, de slagzin, de bedreiging of de belofte waren de propagan- da-wapens. De Christen-De mocraten gebruikten als slag zin; Stalin ziet U niet in het afgesloten stemhokje, maar God wel. Op een van de plakkaten ziet men de Italiaanse maagd, bedreigd door Stalin met een knuppel in de hand, op de muur 't Piano Marshall (piano is in 't Italiaans zowel plan als langzaam) veranderen in Presto Marshall! (kom gauw tehulp! Marshall) De communisten hadden succes met een biljet, waarboven met grote letters stond sssst!en daaronder getekend Uncle Sam als een moderne Shylock, die zijn knechtje de Gasperi in het -oor fluistert: vertel het volk niets over mijn imperialist.i. sche plannetjes. Tot symbool heeft het Volksfront de sug gestieve kon van de Italiaan-, se vrijheidsheld Garribaldi gekozen. Togliatti beging echter de fout heftige aanval len te doen op het Vaticaan. en op de persoon van de Paus. Dat heeft hem onder de in wezen diep gelovige Ka tholieke bevolking aanhang gekost. Wegenwacht Zondag paraat. Hoewel de wegenwacht Zondags rust. zal zij Zondag a.s. ter gelegenheid van de wedstrijd HollandBelgië ac tief zijn. Speciaal voor de uit België komende automobilis ten zullen 7 gele rijders deze dag patrouilleren. 79*% der Nederlandse stemmers er vóór. Tsjechische putsch deed anti-communisme toenemen. Een van de'meest bespro. ken onderwerpen van thans is de bestrijding van het com munisme. De enquêteurs van het Ned. Instituut voor de Publieke Opinie hebben in verband hiermede blocnote en pen ter hand genomen en aan talloze mannen en vrou wen uit alle volksgroepen hun oordeel over deze actuele ma. terie gevraagd- De uitslag van dit opinie-onderzoek, dat ingesteld werd na de gebeur tenissen in Tsjecho.Slowa- kije, toont duidelijk aan, dat de overgrote meerderheid van ons volk van het commu nisme in het geheel niet is gediend. 79 van de Nederlandse stemmers antwoordde. dat het communisme bestreden moet worden, 12 is het daarmede niet eens en 9 c/r heeft zich geen mening over deze kwestie gevormd. Van degenen, die in 1946 op de C.P-N. .stemden, meent 89 dat het communisme niet bestreden moet worden- In Januari 1948 wilde 67 Kriminaldirektor Schreieder vindt hem een goed V-mann In de hoge sombere zaal van de Rotterdamse rechtbank in het paleis van justitie aan de Noordsingel ging Vrijdag het scherm op voor het laatste bedrijf van het spel, waarin de S.D.-spion Anton van der Waals van Januari 1941 af de hoofdrol speelde. Dit bedrijf zal vele dagen in beslag ne. men. Reeds lang voor half tien, het tijdstip waarop de zitting zal aanvangen, stroomt de hal van het gerechtsgebouw vol met al degenen, dié dit proces als genodigden zullen bijwo nen, waarbij zich nog de vele getuigen voegden 46 in totaal. Ook de publieke tribune is stampvol. Op het podium, waarop behalve het hof ook genodig-. den een plaats hebben ge. vonden, staan de filmappara ten reeds klaar om ook dit proces voor -de toekomst vast te leggen. Onder de paar honderd mensen, die zich in de zaal bevinden, zijn illega len, die hun kameraden door van der Waals verloren en nabestaanden van hen die vielen door het verraad. Tegen half tien komt Anton van der Waals de zaal binnen, begeleid door twee parketwachters. Aller ogen richten zich nu od de bleke figuur, die geboeid zijn plaats tussen de par. ketwachters inneemt. Blitz- lichten flitsen op, maar van der Waals schijnt het niet te raken. Hij babbelt met de parketwachters en ziin verdediger, mr. J. E. van der Starp. De president, mr. van Vol lenhoven. .verleent terstond het woord aan de advocaat, fiscaal voor het voorlezen van de vier foliovellen be slaande dagvaarding. Allen luisteren vol aandacht, ook van der Waals luistert vol aandacht. Hii knippert slechts met de ogen, maar Dank zij de. zachte winter en het fraaie voorjaarsweer hebben de Zeeuwse boomgaarden zich reeds voor een groot deel in hun feestkledij getooid. Het smetteloos wit van de pruiraenbloesems beheerst het landschapsbeeld in de fruit- centra en straks zullen ook de kersenbomen en later de appel, en perenbomen verdere luister aan dit kleurenfes- tijn bijzetten. Voor dé voorbijganger een telkenjare weer kerende lust voor het oog, zijn de rijke bloesems veelal voor de fruitkwekers de voorboden voor een goede oogst. Nu de nachtvorsten over hun dieptepunt heen ziin. kan de bloemknopvorming wel als maatstaf voor de oogstverwachting aangeno men worden. Om dan te be. ginnen met de pruimen: hier van kan een zeer goede oogst verwacht worden. De vroege krozen hebben in de laatste dagen van Februari nog wel iets van de vorst geleden, in sommige bedrijven ging hier door 2070 verloren, doch niettemin kan over het alge meen op een goede opbrengst gerekend worden. Van de kersen kan hetzelfde worden gezegd: ook hiervan wor;it een goed oogstjaar verwacht. De nachtvorsten in Maart blijken geen nadelige invloed op de kersenbloesems te heb ben gehad. DE APPELEN De appelen zullen het over het algemeen eveneens goed doen, al zal de oogst niet zo overvloedig als verleden jaar zijn. Er zijn echter enkele uitzonderingen. De Transpa rante de Croncel doet op vele bedrijven een slechte oo'gst verwachten. Cox's Orange Pippin zal het vrii goed doen. doch in vergelijking met de rijke oogst van vorig jaar is er toch een reactie te zien. De goudreinet is daarentegen weer iets beter dan in 1947. al is er in enkele boomgaar den geen knopvorming te constateren. In Westelijk Noord.Brabant is de Zigeu nerin weer iets minder, ter- wiil de Yellow Transparante die het in de gehele provin cie zeer goed doet, in Zw. Vlaanderen echter matig is. PEREN MATIG. Van de peren kan een ma tige oogst verwacht worden, in vergelijking met 1947, be halve in de Zak van Zuid- Beveland, waar de voorteke. nen op een goede oogst wij zen. Vooral de Clapp's favo rite vallen tegen, terwijl de Comtesse de Paris op de meeste bedrijven bepaald slecht is- Omtrent de oorzaken van de verschillende verschijnse len bij de genoemde soorten, valt uiteraard nog niet veel met zekerheid te zeggen, ter wiil ook de uiteindelijke re sultaten- nog zeer van het weer afhankelijk zijn. BESPUITING EN OMENTING. De Zeeuwse fruitkweker heeft in de afgelopen maan den niet over het weer te klagen gehad. De winterbe- spuitingen en de eerste be. spuiting voor de; bloei, tegen schurft, konden op tijd ge schieden. Alleen heeft men op verschillende bedrijven door te winderig weer de tweede bespuiting met Cali- fornische pap niet op tijd kunnen uitvoeren. Door de geringe regenval in deze pe riode, hetgeen de groei van de asco sporen verspreidende schimmel belemmerde, was dit echter niet zo nadelig. Momenteel is men rond Kapelle en in de Zak van Z- Beveland druk doende met de omenling van vele bomen, behorende tot de soorten die uit 't sortiment kunnen ver dwijnen- De Early Victoria. Codlin Keswick en Jacq. Le- bel deden het in de oorlogs jaren nog goed, daar toen al le fruit goede prijzen ople verde, doch de financiële op brengsten van vorig jaar van deze soorten hebben wel aan getoond, dat thans de tijd is aangebroken om tot omen- ting hiei'van over te gaan. Dit gebeurt voornamelijk met Jonathan, de veel gevraagde exportappeL en op beperkte schaal met. Golaen Delicious DE GROENTEN Tenslotte de groenten. Ook hiervoor zijn over het alge. meen de weersomstandighe den gunstig geweest. Met uit zondering de koude dagen m Februari en Maart, waardoor van de vroeg uitgezaaide ge wassen als spinazie in de koude grond en radijs, het gröotste deel bevroor. Aan de andere kant heeft de vorst ook weer zijn voordeel ge. had, doordat de grond een kruimelige structuur kreeg, waardoor vroegere bewer king mogelijk werd. Met de afzet van de win tergroenten ging het even eens naar wens. Begin Maart werden de laatste .partijen tegen goede prijzen af gele verd. De perspectieven zijn dus over het geheel genomen met slecht. Zeeland ziet het fruit jaar met vertrouwen tege moet! toont verder geen enkele emotie. Als eerste getuigen komen voor degenen, die met het onderzoek in de zaak van der Waals belast zijn geweest. De heer N. Klaassen wordt door de president gefcomplimen. teerd voor de objectieve wij ze, waarop hij zijn processen- verbaal heeft opgemaakt. SCHREIEDER ALS GETUIGE. „Kriminaldirektor" Schreie. der verklaart van der Waals bii de S. D.-èV Moller uit Rotterdam te hebben leren kennen. Pres-: „Volvoerde van der Waals zijn opdrachten met hart en ziel?" Getuige: „Hij heeft ze uit gevoerd zoals ik het wilde'-. Pres.: „Deed hij wel eens iets op eigen initiatief?" Get.: „Hij moest zich hou den aan nauwkeurige in structies en alles melden, wat voor. dë contraspionnagc van belang was. Maar een goed V-marf moet in onver. \yachte situaties handelend weten op te treden. Dit heeft hij altijd op bevredigende wijze gedaan". „Nu heb ik nog een moei lijke vraag voor-U", aldus de president „verschillende ge. tuigen hebben verklaard, dat van der Waals hun een vuur wapen had aangeboden kort voor hun arrestatie. Was dit om' een motief tot- arrestatie te hebben en is dat od uw bevel geschied?" „Neen", aldus Schreieder. „want voor een arrestatie waren al gronden genoeg aanwezig". Op de vraag welk salaris van der Waals ontving, zegt Schreieder dat dit eerst f 500 was, hetgeen spoedig tot llpO per mland werd ver hoogd. Voorts ontving hü 'r premie van 5000 voor de zaak Bierhuys en van 50-000 voor het oprollen van het Nationaal comité. Er is ook nog overwogen, zo vertelt getuige, van der Waals ter opleiding voer ge. allieerd sabotageagent naar Engeland te zenden. Hii zou 50.000 ontvangen als hij op geleid en wel terugkeerde. Om verschillende redenen is er echter van af gezien. Nadat nog een getuige ge hoord is, komt van der Waals zelf voor de groene tafel om gehoord te worden. De boeien zijn tijdens de zitting van zijn polsen gedaan. Hij schijnt volkomen op zijn ge mak. Het ratelen van de filmtoestellen, de blitzlichten en de felle schijnwerpers brengen hem niet in de war Hij beschuldigt Schreieder onmiddellijk van meineed- Tot tweemaal toe is hij door de S.D. gearresteerd geweest Men vroeg toen zijn hulp voor arrestaties en als tolk. Dit heeft hij na de tweede arrestatie gedaan. Op een vraag van de Pre- sidenT verklaart verdachte dat hij van de premie van 5000 voor een deel een ring moest kopen voor Schreieder Van de premie van 50.000 moest hij 20.000 bestemmen vopr de aankoop van een huis: de rest zou Schreieder onder ziin berusting houden Ook de eerste 20-000 heeft Schreieder later weer aan v d. W. onttrokken. ..Wat gebeurde er nadat u in Mei 1945 Nederland had het communisme te lijf, 17 wilde het niet bestrijden en 16 had geen mening. Het aantal voorstanders van be strijding is het sterkste toe genomen bii degenen, die m 1946 P.v.d.A. stemden (Van 62 tot 80 90DER WELGESTELDEN BESTRIJDER. welstand gei wil van de Nederlanders met de laagste inkomens 68 het communisme bestrijden, lage inkomens 81 midden-, klasse 85 welgestelden 90 In alle inkomstenklas sen is er een meerderheid vóór bestrijding. Naarmate de welstand hoger is. neemt echter het aantal bestrijders sterk toe. (Nadruk verboden)- Communistische onrust in Rio Een aantal communisten in Rio de Janeiro is, naar gemeld wordt, gearresteerd in verband met de ontploffingen, die zich Donderdag in een munitiede pót van het leger buiten Rio hebben voorgedaan en waarbij volgens officiële mededeling 20 personen om het leven kwa men ert ongeveer 120 personen werden gewond. Men gelooft echter, dat vele lijken nog on der de brandende wrakstuk ken verborgen liggen. De elf verwoeste gebouwen branden nog steeds en er is kans op verdere explosies. Het leger bevindt zich in een toestand van paraatheid. KORTE PREDICATIE Joh. 1 47. En Nathanaël zeide tot hem: Kan uit Nazareth iets goed zyn? Filippus zeide tot hem: Kom en zie. Nathanaël heeft toch wel gelijk. Nazareth is niet veel bijzonders. Een nette Jood, die is Nathanaël toch. houdt zich ver van dat dorp en z'n inwoners. Maar nu lcwam Filippus. En met hem een overrompelende boodschap: Wij hebben gevon den, van wie Mozes in de wet geschreven heeft, en de profe ten, n,l. Jezus, de zoon van Jozef, van Nazareth. Nathanaël is er verlegen mee. Vat daarom het laatste maar bij de horens. „Nazareth; kan uit Nazareth iets goeds komen?" Tegenover die akelig koele reactie: „Kom en zie". Nathanaël gaat en ziet en wordt discipel van de man uit Nazareth. Nazareth is niet belangrijk voor ons. Misschien even ge noemd temidden van de over1- stelpende hoeveelheid namen in onze krant omdat enkele Arabieren er wat Joden be schoten. Wij kennen andere steden: Moskou, Washington, zoals vóórons, andere ge slachten kenden: Londen Pa rijs, Berlyn. Millioenen verwachten het van die steden of hebben het ervan venvacht. Vrijheid,- ge welddadige omkeer van al dat vermolmd en overleefd is; hiilp om onze bestolen landeö en kapotte steden weer op te bou wen, naar dat we nodig ach- -ten. Maar wanneer het gaat om de vervulling van onze groot ste behoefte, om innerlijke rust, om de juiste verhouding ten opzichte van God, In welke behoefte wij allen elkander ge lijk zijn, dan worden we teleur gesteld. Dan wyst de Bijbel, ook nu nog in 1948, op de Man uit Nazareth. Op Hem, Die er ook zal zijn als Washington en Moskou hun spel hebben uitgespeeld. Kom en zie! Hij is de weg, de waarheid en het leven. IJzendijke, L. DOORN. verlaten?" vraagt de presi dent. „Ik ben eerst in Zuid.La- ren geweest. Toen heb ik mij in verbinding gesteld met of ficieren van de Intelligence Service, die mij een huis in Utrecht aanwezen. Ik leefde daar onder de naam Versteeg. NAAR MOSKOU. Kort daarop kon ik naar Duitsland met de Intelligen ce Service. Daar nodigde de Russische regering mij uit voor een bespreking te Mos kou. Na mijn terugkeer be trok ik een huis in de Rus sische zone van Berlijn. Ik kreeg echter onenigheid met de Intelligence Service. Na overgebracht te zijp naar 't Britse hoofdkwartier in Duitsland, waar ik Schreie der ontmoette, die als kann«*r vermond rondliep, werd ik aan Nederland uitgeleverd". De president schorst dan de zitting tot twee uur. (Verve: op pagina 2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1