Boter of margarine? Kappie en het Olifanten-kerkhof KLAKKEN AETHER Sport en wedstrijden Vlissingen's gemeentebegroting Mysterie Walcheren Boerenleiders gaan in Parijs confereren. De internationale handel ïn voedingsmiddelen. (Van een bijzondere medewerker). Van 19 tot 29 Mei komen in Parjjs de leiders van de landbouw-organtsaties der verschillende landen bij elk aar. De Internationale Fede ratie van Agrarische Produ centen houdt dan haar con- J;res, zoals zij dit het vorige aar te Scheveningen jheeft gedaan. Het meest verheugende van het congres van het vorig jaar was, dat de boeren van alle landen het met elkaar eens zijn geworden over de politiek, die de regeringen moeten voeren met betrek king tot de levensmiddelen. Dit is te meer van belang, omdat de landen, die de grote voedselvoorraden produceren, zoals Canada en de Ver. Sta ten, andiers tegenover deze vraagstukken staan dan de landen, die. grote hoeveelheden levensmiddelen moe'jen invoe- Kerknleuws NED. HERVORMDE KERK Bedankt voor Bloemendaal A. Braakman te Amersfoort; voor Tilburg (2e pred.pl (toez.) C. W. Wagenaar te Beesterzwaag; voor Hoek van Holland E. C. v Offeren te Maasdam; voor Paessens en Moddergat J* J. Trouw, cand. te uZid-Beyerland; voor Wou- drichem G. J. Hintzbergen te Almkerk; voor Hellendoorn H. P. Huisman te Makkum. Beroepen te Blitterswijk (L) F. Roosjen, pred. in bijz. dienst in Limburg, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Beverwijk (20 pred.pl.) (toez.) W. Oort- huys te Rozendaal (Gld.), die bedankte voor Beek-Ubbergen; naar Bloemendaal A. Braak man te Amersfoort. GEREF. KERKEN Beroepen te Bedum (vac. H. Kakes) H. Reenders te Naarden." Tweetal te Scheveningen (vac. J. Wymenga) A. Dron- kert te Leiden en M. Wilschut te Hilversum. Aangenomen naar Enter W. S, Schenk te Nieuwölda (Old), die bedankte voor Dinx- fierlo, Heerlen en Winsum Fr.) Bedankt voor Stellendam Melissant J. S. v. d. Bos te T^ieywlande; voor Zwagerveen P. v'.d. Sepk'të Wanswerd.' GEREF. KERKEN NAAR ART. 31 K.O. Beroepen te Leeuwarden (vac. G. Hagens) G. Janssen te Zuidlaren. Om GEREF. KERKEN Beroepen to Papèndrecht N. Brandsma te Rijnsburg. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Rgssen D. L. Aangeenbrug te Dordrecht. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Utrecht J. v. «d. Werfhorst te Frane- ker. ren. De boeren echter van deze landen hadden overeen stemming bereikt; zü wens ten, dat er stabiele prjjzen voor de stapelproducten zou den komen. Met het afsluiten van de internationale tarweconventie is een gedeelte van deze wens vervuld. Het is natuur lijk onmogelijk te zeggen, of de I.F.A.P. hierop reeds in vloed heeft uitgeoefend. Deze organisatie, die dateert van 1946, is nog te jong om dui delijk vast te stellen, welke invloed zg kan hebben. Wel vormen de boeren de meer derheid van de wereldbevol king, maar er zijn nog tal van landen, waar zij weinig in te brengen hebben en slecht georganiseerd zijn. INTERNATIONALE HANDEL. Een van de voornaamste vragen, waar tegenover de boer zich thans geplaatst ziet, is, hoe de internationale handel zich zal ontwikkeien. Het behoeft dan ook helemaal teen verwondering te wekken at een van de agendapunten voor de Parijse conferentie gevormd wordt door een be spreking over de internatio nale handelsconferentie, en overeenkomsten ten aanzien vande voedingsmiddelen. Onmiddellijk daarop volgt als agendapunt de studie over het stabiliseren van de voedselprijzen op de interna tionale markt. De Nederland se boer, die nog weet, hoe hg in de dertigej jaren aan de rand van de afgrond en vaak daaroverheen is ge bracht door de prjjsval op de internationale - markt, zal be seffen, dat in Parijs gesproken wordt over de vraagstuuken, die voor hem van levens be lang zijn en dat 't alleszins de moeite waard is door zijn or ganisatie bij dele besprekin gen tegenwoordig te zijn. Nijpend is in deze tijd het tekort aan kunstmest. Ook hierover zullen de boeren in Parijs met elkaar van gedach ten wisselen. BOTER EN MAR GARINE. En dan het zuivelprobleem Men behoeft slechts de twee woorden boter en margarine naast elkaar te noemen, en ieder weet, hoe groot dit pro bleem is. Welke richting zal de vetvoorziening inslaan? Zullen plantaardige vetten dus margarine in de be hoeften voorzien, of zal het dierlijke vet boter de overhand houden? (Nadruk verboden) Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Groote Beer, 15 April van Aden; Willem Ruys, 15 April te Port Said; Zeeman, passeerde 15 April Quessant; Kalianget, 14 April te Batavia, Karatob, passeer de 14 April Gibraltar. Van Indonesië: Sloterdijk, 14 April van Kreta; Slbajak, wordt 20 April aan de Hoek verwacht; Zuiderkruis, pas seerde 14 April Perim. WIELRENNEN DE RONDE VAN NEDERLAND. De loting voor de ronde van Nederland zal geschieden op Vrijdagmiddag 23 April tussen 13 en 19 uur in het Stations koffiehuis aan de Prins Hen drikkade te Amsterdam. Hier worden ook de truien- en de rugnummers aan de renners uitgereikt. DAMMEN Om kampioenschap van Zeeland. VERRASSENDE UITSLAGEN. De partijen uit de 7e ronde van de wedstrijd om het dam kampioenschap van Zeeland leverden enige verrassingen op en luiden: R. RijkseJ. Sinke 02; J. ZuidwegJ. Strooband Jr. 1 1; Fr. BrandenburgA. W. Kaat 11; L. AndersonJ. Blom 11; C. K. KaanJ. Strooband Sr. 20. De coming-man Rijkse kon het tegen Sinke niet bolwer ken, die in het middenspel de beheersing over het centrum veroverde, hetgeen van door slaggevende betekenis was in het eindspel. In0 een goede, gaaf gespeel de partij wist Zuidweg tegen de leider Strooband Jr. zgn eerste punt in dit tournooi te scoren, hetgeen een goede prestatie is. Brandenburg en Kaat gaven elkaar weinig toe, evenmin als Blom en Anderson, die na een zeer moeilgke partij de - pun ten deelden. Strooband Sr. maakte in het eindspel een fout, waardoor Kaan de volle buit kon binnen halen. De stand is nu: 1. J. Strooband Jr. ~7 2. J. Blom. 7 3. W. Lente 6 4. R. Rijkse 7 5. W. Boogaard 6 6. C. K. Kaan 7 7. J. Sinke 5 8. L. Anderson 5 9. F. Brandenburg 7 10. J. Strooband Sr. 7 11. A. W. Kaat 5 12. J. Zuidweg 7 gesp. pnt. 10 7 7 7 6 "5 5 3 1 De spanning zit er dus vol op in. De achterstallige par tgen worden volgende week gespeeld. BRIDGE DE MEESTERKLASSE. In de te Den Bosöh gehou den jaarlijkse vergadering van de Ned. Bridgebond o-m. besloten tot de instelling van een meesterklasse. Ook werd een voorstel aan gekomen vertegenwoordigers te zenden naar het Europese bridge.tournooi dat in Ko penhagen zal worden gehou den. 66. „Datte wij mooi gedaan heb", zei Keizer Napoleon Sneeuwwit voldaan tegen Kappie. „Ikke dacht, touwtjie om boompjie en ik gooienikke veel erg handig! Als ikke niet op deze scheepie geweest was, .scheepie zou zijn weg geweest en jij ook!" „Ja, ja", zei Kappie. „Het was heel handig bedacht met dat touw. Maar ik zou nu ook wel eens willen weten, hoe we hier weg kunnen komen!" „Allemaal ellende!" zei de Maat, ter- wjjl hg naar het oerwoud wees. „Daar wonen misschien wel menseneters, die ons gaan braden en op eten!" „Niet in mijn Keizerrijkie!" zei de Kei zer. „In mijn rijkie niet wonen nikker tjes die mens ophap. Wij zullen kijken gaan in die oerwoud bossies of wg nikkertjes vinden kan, die scheepie „Nee!" riep de Maat. „Be wil niet. Allemaal gevaar en narigheid daar!" „Stel je niet aan, maat!" zei Kappie streng. „Be vind het een goed plan! We kunnen hier niet tot onze dood big ven liggen met de Kraak! Kom mee!" SPAREN PER GIRO. Met ingang van 1 Mei zal het weer mogelijk zijn, spaar gelden te gireren naar de Rijkspostspaarbank, voorlopig echter uitsluitend voor bij schrijving op een reeds be staande vrije inleggersreke ning. het PEU'LLETON TJeerd Adema van de Prinsengracht 27 De officier haalde zijn schou ders op. „Er kan een motief zijn," zei hij langzaam. „U heeft toch gehoord, wat die Franse juffrouw gezegd heeft. Maar er is iets anders, dat mij verbaast." „En dat is?" vroeg de rech- ter-commissaris. „Dat iemand hier op bezoek komt met een wapen van vijf- en-veertig centimeter. Bedenk dat eens, heren. Dat is bgna een halve meter. Zoiets steek je maar niet in je broekzak. Daar komt niemand onge merkt mee binnen. Bovendien waar stop je zo'n ding in de tijd, dat je 't niet nodig hebt?" „Meneer Beekman," zei de rechter-commissaris, „wilt U meneer De Wit .vragen of zo iets hier in huis was? Heeft hij misschien een wapenverza meling?" De, inspecteur verliet de ka mer en kwam binnen enkele minuten terug. „De heer De Wit heeft geen wapens, mijnheer. Van een Zweedse dolk is hem niets be kend." De officier wreef zich enigs zins vermpeid in de ogen. „In raadselen wandelt de mens op aard," zei hij. „Stel... stel een ogenblik, dat de dokter de moord gepleegd zou hebben, waar haalt hij dan hier zo'n wapen vandaan?" „Uit zijn overjas," bedacht de griffier. „Mijnheer Beekman," zei de rechter-commissaris, „ik zou graag willen, dat U het meisje vroeg of er vóór of tijdens dat gezelschapsspel iemand In de garderobe geweest is.' „Er is niemand geweest, mijnheer," rapporteerde de in specteur een ogenblik later. „Het meisje is even weg ge weest om het zoontje van me neer De Wit naar zijn slaap kamer te brengen, maar' zij had de kellner gevraagd zo lang op het kamertje te wil len letten. Er is niemand in de garderobe geweest. Maar het is mogelijk, dattijdens het spel, toen het personeel bevo len was in de keuken te blg- ven.«.." „Dat is erg onwaarschijn lijk," zei commissaris Vonken- berg. „Het kamertje is vlak naast het vertrek waar de zo genaamde detectives zaten. Die zouden het zeker gezien of ge hoord hebben." De rechter-commissaris keek op zijn horldge. „Ik kan niet zeggen, dat we erg opschieten," zei hij wre velig. „Mijnheer tyEaas, wilt U dok ter Van Bremen vragen of hij hier wil komen?" HOOFDSTUK VI. Een jeugdvriend. De dokter zette zich in de voor hem bestemde fauteuil. Zgn bleek gezicht verried duidelijk de* sporen van ver moeidheid, maar zijn optreden was rustig. „U wenste mij wat te vra gen, heren?" „Inderdaad, dokter," zei de rechter-commissaris, het restje van zijn sigaret in een asbakje drukkend. „Ik geloof, dat de heer De Vries een goede ken nis van U was." „Dat is een beetje sterk uit gedrukt," zei de dokter. „Ik kende hem zeer oppervlakkig." „Was hg geen vriend van U „Dat was hij zeker niet." „Waarom bracht U hem dan hier?" „Omdat ik er niet van af kon. Mgn vrouw kende hem van vroeger. Ze zijn beiden in Arnhem op de H.B.S. geweest en hebben gelijk hun eindexa men gedaan. Hij kwam haar hier bezoeken en heeft bij ons gedineerd. Vanavond zou hij weer onze gast zijn, maar de invitatie van mijn vriend De Wit stelde ons plotseling voor een moeilijk probleem. Toen heeft mijn vrouw gevraagd of we hem mochten meebrengen." „Wat is uw indruk van de vermoorde?" De dokter fronste het voor hoofd. „Moet Ik het eerlijk zeg gen?" vroeg hg. „Natuurlijk, dokter." „Wel, kort en goed,»ik mocht de man niet. Hij was vrijgezel hij samen op dezelfde school zgn geweest Was ifoor hem blijkbaar voldoende om haar attenties te bewijzen, welke hij in de gegeven omstandigheden beter achterwege had kunnen laten. Hij... enfin, U begrijpt me wel." „Ik geloof wel, dat ik U be grijp", zei de rechter-commis saris. „Ik zou daarover in normale - omstandigheden na tuurlijk geen verdere vragen stellen, maar ik ben nu tot mijn spijt genoodzaakt wat dieper op de kwestie in te en net feit, dat mgn vrouw en gaan." „Vindt U dat noodzakelijk?" vroeg de dokter. „Absoluut," zei de rechter commissaris. „Ik meen uit uw woorden te begrijpen, dat de heer De Vries zich tegenover uw vrouw vrijheden verpor- loofde, welke men tegenover een getrouwde dame achter- Srege behoort te laten. Ik be- oelde, die zelfs niet door een jeugdvriendschap excusabel kunnen zijn. Heb ik dat goed begrepen?" „Volkomen," zei de dokter. „Mag ik U vragen op welke wijze „Daarover spreek ik liever niet." „Dat is te begrijpen, maar ik zal U tot mijn spijt toch moeten verzoeken er op te antwoorden. Wanneer U wenst, dat wij even en petit comité..?" Dokter Van Bremen maakte een afwerend gebaar. (Wordt vervolgd.) Biggekerke Tegen straat- en vermakelijkheidsbelasting. Vrijdagavond kwam de Raad van Biggekerke in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Dregmans. Na behandeling van enige ingekomen stukken werd be sloten het ambtenaren-regle ment voor zoveel betreft de daarin opgenomen bepaling, betreffende de\ toekennmg van wachtgeld aah te passen aan het Rijkswachtgeldbe. sluit. .Besloten werd de vroon- gronden onder deze gemeen te in erfpacht uit te geven aan de gemeente Vlissingen- De gemeentewoning zal opnieuw verhuurd worden aan H. Verschuure- Goedgekeurd werd het op ruimen van asbak en urinoir op het Dorpsplein en ver plaatsing van het aanplak bord naar de Westgevel van het gemeentehuis. Op het yerzoek van het Chr. Lyceum te Goes werd besloten een bijdrage uit de gemeentekas te verlenen, op voet van de Middelbaar on derwijswet. Bur- en Weth. deelden ver der mede, dat de bijzondere bijdrage van het rijk in de kosten van gemeentehuishou ding is vastgesteld op f 6600. Van het in eerste instantie geraamde tekort moet dus nog ongeveer 3000 gedekt worden. Bij dit punt bracht de voor zitter in herinnering, dat vóór 1944 de gemeente finan cieel onafhankelijk was, tpen het verzorgingspeil ni hil genoemd kon worden. De straten ometen in be hoorlijke staat van onder houd gebracht worden en dan ook blijven. De ophaal dienst van huisvuil moet ge handhaafd blijven. Het voortbesta&n van de kleuter, school moet verzekerd wor den. Het toezicht op de volkshuisvesting mag niet minder worden dan in ande re plattelandsgemeenten. Hetzelfde is 't geval met de Christelijke school voor Bui tengewoon Lager Onderwijs en de Christelijke Lagere Landbouwschool. Besloten werd een be. zwaarschrift in te dienen bij Gedeputeerde Staten, waarin een hogere uitkering uit 's- jRijkskas wordt gevraagd, teneinde een sluitende begro ting te verkrijgen. Spr. verklaarde zich tegen straatbelasting en vermake lijkheidsbelasting. O.- en W.-Souburg COÖP. BOERENLEENBANK. In de de vorige week gehou den algemeene vergadering van de coöp. Boerenleen bank „O.- en W.-Souburg" welke onder leiding stond van de heer J. Suurmond, bleek uit het verslag van de kassier, de heer J. Jongepier dat de omzet 1.228.560,78 bedroeg en de balans 815.721.76, met een netto winst over '47. groot 575 59. Deze winst werd bestemd voor de reserve. De heren J. Suurmond en Chr. Simonse, resp. voorzit ter bestuur en voorzittér Raad van Toezicht, die aan de beurt van aftreding wa ren, werden met grote meer derheid herkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer B. Koole, gezien de steeds meer uitgebreide werkzaamheden en voortdu rende groei van de Bank. stappen te ondernemen, om toot stichting te komen van een nieuw bankgebouw. De ze mogelijkheid zal door het bestuur onderzocht worden. Door een der leden werd verder gevraagd naar de controle der boekjes enz. Dit werd door de voorzitter uit voerig besproken. Allereerst controleert bestuur en Raad van Toezicht deze minstens iedere maand en de laatste doet dit om de drie maanden en daarna de onverwachte en gewone inspectie van de Raiffeisen Bank te Utrecht. Officiële Publicaties «INDERWET VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen brengen, ingevolge de art. 6 en 7 der Hinderwet ter open bare kennis, dat bij h,en is ingekomen een verzoek van de N.V. Bronswerk te Vlissin gen om vergunning tot bet uitbreiden van de werkplaats voor het vervaardigen Van centrale verwarmings- en sa nitaire installaties door het bgplaatsen van een electro motor van 2 P.K. voor het drgven van een zaagmachine, 1 van 1 P.K. voor het drgven van een kolomboormachine, 1 van 2 P.K. voor het drijven van een draadsngbank, 1 van 15 P.K. voor het drijven van een buigmachine, 1 van 2 P. P. voor het drijven van een slijpmachine, 1 van 7 P.K. voor het drijven van een draaibank en een electr. lasapparaat K.V.A. 22,5 in het perceel Lange Zelke *41; W. F. Christlaansen alhier om vergunning tot het op richten van een inrichting' voor machinale houtbewer king, waarin zullen worden geplaatst: 2 electro-motoren van 1 P.K. voor het drijven van een slijp- en boormachi ne; 1 van 3,5 P.K. voor het drijven van een fraismachine; 1 van 4 P.K. voor het drgven van een lintzaagmachine; 1 van 5 P.K. voor het* drgven van een zaagmachine in het perceel Paul Krugerstraat 211, dat deze verzoeken met de bijlagen van heden af op de gemeente-secretarie (2e afd.) ter visie zullen worden ge legd en dat schriftelijke be zwaren bij hun college kun nen worden ingediend. Op 27 April a.s. zal ten Gemeentehuize, resp. des v.m. 10 ,en 10.30 uur, gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het oprichten dier in richtingen in te brengen, te'rwijl daarbij zowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden ge steld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zg, die bezwaren inbrengen, kun nen gedurende 3 dagen vóór 27 April ter Gemeente-secre tarie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot be roep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of één of meer zijner leden ziin verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. Vlissingen, 13 April 1948. AANVRAAG WERKKLEDING De Distriebutiedienst kring Vlissingen maakt bekend, dat van 16 t/m 30 April, nog maals gelegenheid wordt ge geven tot het indienen van collectieve, zowel als individu ele aanvragen om werkkleding Lof voor cle schoolartsendienst. Wij ontlenen nog enkele bijzonderheden aan het rap port, dat werd uitgebracht over de behandeling van de Vlissingse gemeentebegroting in de raadsafdelingen. Een lid informeerde naar de subsidie ad 148.000 voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Hij had verwacht, dat deze post zou verminderen door de uitkeringen ingevolge de Noodwet Drees. Een ander lid drukte zijn spijt er over uit, dat B. en W. van de brandweerkazerne. Bij de afdeling volksge zondheid werd lof toege zwaaid aan de schoolartsen- dienst. tjEen lk* zou gaarne zien, dat met Sept. a.s- de schooltandverzorging in wer king zou treden. Geïnformeerd- werd nahr de bouw van een nieuwe zweminrichting en naar sub sidieverhoging voor de Vlis singse zwemclub- Wat de volkshuisvesting betreft kwam het langzame herstel van de gemeente wo ningen aan de Verkuyi Quak. kelaax^traat en. de Paul Kru- - gerstrSbt ter sprake. Men geen voorstel 'hebben gedaam vroeg zich af waarom geen cnKcifliflrir\fT Uïin Viof PVtP rtolfl rrrtrir* Ha rnf+QnV*Qpfrii. tot subsidiëring van het Chr. Lyceum te Goes. Een der leden zou graag weten hoe de aanplakrechten zijn geregeld. Hij achtte de kosten te hoog- Een opmerking werd ge. maakt over het huren van rijv«ielen voor stadhuisperso- neel. Men achtte aankoop be ter. Volgens een lid zou het sa laris van de brandweercom mandant aan de hoge kant zijn- Dit lid wilde ook weten hoe het staat met de herbouw De Paascollecte in de Herv. Kerk te Domburg heeft 367,41 opgebracht. Geslaagd voor het machi nisten-diploma B de heer G Verryzer, leerling van de de Ruy terse hooi te Vlissingen. LEZERS SCHRIJVEN STOFPLAAG IN MIDDELBURG. De lente is in het land. Langs de Middelburgse Singels komen voor het eerst na de inundatie de tuinen weer volop in bloei. Het zou voor de be woners een genoegen kunnen zgn om in hun tuintjes te zit-, ten, en voor de jonge moeders een genot om met hun lachen de kroost langs die kleuren weelde te lopen. Maar het is geen genot. Iedere auto die, hoe lang zaam ook, langs. de Singels rgdt, werpt dikke wolken stof op. Soms lgkt het wel een zandstorm in de Sahara. Als het zo doorgaat, kun nen de Singel-bewoners deze zomer geen raam open zetten en zal er van in de tuinen zit ten geen sprake kunnen zijn. Kan de gemeente nu werkelijk de Singels niet verbeteren Laat zg dan de sproeiwa gens inschakelen, want de toe stand Is onhoudbaar! NASCHRIFT Het gemeentebestuur van Middelburg heeft de plannen voor de Singelverbetering reeds geruime trjd klaar. Ook de financiële goedkeuring is reeds verkregen, maar helaas de uitvoeringsvergunning laat op zich wachten. Het gemeen tebestuur treft dus in deze geen blaam. geld voor de rattenbestrij ding was uitgetrokken. Bij de afdeling Openbare Werken kwam de herbouw van het bruggetje aan de Arbeidstraat aan de orde. Een lid besprak het geven van fooien aan de wachtsman op de begraafplaats- Een der leden verzocht een legitimatiebewijs voor de le den van de prij zencommissie. Gevraagd werd naar de herbouw van het badpavil joen. Verzocht werd het strand 's morgens eeri uur vroeger open te stellen voor baders. Geklaagd werd over het vuil van huisdieren op het strand. Aangedrongen werd het Opknappen van de Boulevard in dé omgeving van de bom vrije kazerne. Bij de afdeling onderwijs werd aandacht gevraagd voor het onderwijs in nuttige handwerken. voor hen, die *van 5 t/m 28 Januari j.l. resp 2 t/m 19 Februari j.l. hiervan geen ge bruik hebben kunnen maken. Het aanvragen is niet mo- gelgk voor arbeiders, werk zaam in een zelfstandig be roep of bedrijf met minder dan 5 arbeiders, die na 30 September 1947 reeds werk kleding hebben ontvangen. Aanvraagformulieren zgn verkrijgbaar óp het kringkan toor Brouwenaarstraat 4, lo ket 5 en b(j de agentschappen. Amsterdamse beurs 14 April 15 April N.I. Hand. B. Ned. Hand- Mij. A.K-U. Calvé Ned. Ford Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubb. H-A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. Nederland 1933 Idem 1947 Idem 1937 Dollar lening 124% 124% 158% 156% 177 176% 195 188 310% 309 341% 344% 185 185 193% 192% 218 220 189% 191 260% 257% 220% 219 100 100 99% 99% 103% 103% 102% 102% De geringe belangstelling op de aandelenmarkt van de effectenbeurs blijkt duidelijk uit de dalende omzetten, dié gisteren met een totaal van 1.2 millioen gulden lager wa ren dan in vele maanden het geval is geweest. De omzet in obligatiën blijft op circa 1.9 millioen gulden vrij constant. Ook vandaag boden de ver schillende hoeken een verla ten aanblik. De zaken bleven zeer beperkt en na een me rendeels hogere opening viel een afbrokkelende koersbe. weging te constateren. De technische marktstemming, die de laatste dagen iets ver beterd Was, viel vandaag te gen. Voor Kon. Olie was begin- beurs een kooporder op con tramine dekking waardoor de koers voor de oude aande len belandde op 346% voor de nieuwe op 335%, waarna een dalende richting werd ingeslagen, die echter geen grote proporties aannam, zo dat per saldo toch nog boven het vorig peil gesloten werd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 14 April: Bona Spestre, sleepboot met 2 onderlossers v. Zee- brugge. Vertrokken 14 April: Willem n. Hamburg. Gepasseerd n. Antwerpen 14 April: Tilly v. Londen, Hilver sum v. Amsterdam, Glashaven v. Boulogne, Randkerk v. Rot terdam, Passcholl v. Plymouth, Ariadne v. Gibraltar; 15 April: Aldabi v. Rotterdam, Bacchus v. IJmuiden. Gepasseerd v. Antwerpen 14 April: Margrieta n. Denemar ken, Viking n. Hamburg; 15 April: Hydra n. West Indlë, Hast IV n. Middlefahrt. UIT DE ZATERDAG. Het Volksconcert, dat el ke dag wordt gegeven, heeft als programma een werk van Bach en van Mozart, n.l. Brandenburgs Concert nr. 3 en Mozart's vioolcon cert nr. 5 in A, met als so list Theo Olof. De week wordt^ besloten met fragmenten uit de ope ra „La Traviata" van Verdi. (H. II 23.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Gabriel Fauré; 10.20 Ra dio feuilleton; 10.50 Royal Opera Orchestra Covent Gar den; 12 Orgelspel d. Joh. Jong; 13 Ned. Strijdkr.; 14 Het Nederlandse lied o.l.v. Renske Niewig; 15.15 The Ramblers; 16.45 Om en nabij de twintig; 17.15 Volksconcert; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19 Actualiteiten op kunstgebied; 20 Nieuws; 22 De vrouw in de mist, hoor spel; 23 Nieuws. Hilversum H: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Kamermuziek; 10-.15 Syra- phonisch Morgenconcert; 11 De Zonnebloem; 13 Nieuws; 14.10 Sidney Torch aJs dirigent; 15.15 Concert der jongeren; 17 De Wigwam; 18 Liederency clus; 19.15 Muzikale melange; 19.50 Banden die binden; 20 Nieuws; 20.20 Lichtbaken dooi de Z.E. heer Henri de Greeve; 21 Negen heit de klok; 22.15 Licht Scandinavisch concert; 23 Nieuws; 23.15—24 Frag menten uit de opera „La Tra viata". ZON EN MAAN. 17 April. Zon: op 5.40, onder 19.40. Maan: op 11.17, onder 3.41. 17 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u._*f-NAP u. -fNAP 7.39 1.56 8.06 1.79 8.33 1.94 8.48 1.31 20.11 1.31 20.38 1.53 21.00 1.67 21.18 1.01 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 1.11 1.77 1.47 1.98 2.17 2.11 2.08 1.50 13.51 1.59 14.28 1.78 14 56 1.91 14.47 1.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3