v.fl.Berg Jodenverraders opgespoord De moordenaar van A. M, de Jong Verweerschrift tegen de „Commissie-Vorrink". Niet klappen uit officiële stukken! Nederlandse Jeugdweek. Mysterie van de Prinsengracht BELANGWEKKENDE GEGEVENS UIT AMERIKA Buitenlandse Wijnen Filiaal Denevers IUL PLASTIC TASJES JO FIBBE Taxichauffeur vormde „opsporingscolonne". Duirer>den slachtoffers. Tijdens de Duitse bezetting opereerde er in Amsterdam 'n groep lieden onder de naam „Kolonne Henneicke". Deze kolonne, die uit onge veer 50 mensen bestond en werd aangevoerd door een voormalige taxichauffeur, Willem Henneicke, hield zich bezig met het opsporen van ondergedoken Joden. De ko lonne beschikte over huizen in Amsterdam, waar de opge spoorde Joden tijdelijk werden ondergebracht. PREMIE. De Duitsers betaalden voor iedere Jood, die door hen werd uitgeleverd, 7.50. Voor z.g. „strafgevallen" werd een dub bele premie uitbetaald. Werden er fruitschlllen in de vuilnisbakken van de Joden gevonden, dan werd dit b.v. als „strafgeval" genoteerd, want Joden mochten immers geen "fruit eten. DUIZENDEN SLACHT OFFERS. Naar schatting ziin er door de Kolonne Henneicke duizen den slachtoffers gemaakt. In April 1943 werden meer dan 5000 Joden aangebracht. Men Londens Rode Kruis-comité wijst beschuldigingen yan de hand. De voorzitters van het voormalige „London-comittee" van het Nederlandse Rode Kruis, de heren O. C. A. van Lith de Jeude, mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Sloten, Ned. Ambassadeur te Brussel en Th. de Meester, Ned. consul-generaal te Lon den, hebben na bestudering van het rapport van de z.g. pakkettencommissie (Com missie Vorrink) een verweer gepubliceerd tegen dit rap port. Zy stellen in dit ver weer vast, dat de commissie- Vorrink haar rapport licht vaardig en tendentieus heeft geschreven. Het London-com mittee" heeft geen hulp kun nen bieden aan Nederlandse politieke gevangenen en ge deporteerde Joden. De rede nering van de Commissie- Vorrink schynt te zijn dat andere naties, in het bijzon der de Noren, zoveel deden voor hun burgefgevangenen. Er wordt daarbij echter ver geten, dat 't de politiek van de Duitsers was om elke ge legenheid aan te grijpen om het contact met Zweden te blijven houden, omdat de neu traliteit van dit land voor Duitsland van het hoogste gewicht was. Daarom konden Zweedse steuncomité's hulp verlenen aan gevangenen uit de Scandinavische bezette ge bieden. Het Noorse Rode Kruis co mité in Londen kon aan hulp verlening even weinig doen als het Nederlandse. De hulp aan Noorse gevangenen werd buiten dit comité om ver leend. Mede op grond van een aantal andere in het ver weerschrift aangevoerde con clusies wijzen de onderteke naars de beschuldiging der commissie-Vorrink met hem van de hand. heeft dit kunnen vast stellen, toen onlangs by de verhuizing van het archief van de Joodse Gemeente, een aantal kisten voor de dag kwamen, waarin zich staten bevonden, die nauwkeurig aangaven hoeveel personen waren „eingeliefert". De kolonneleider Henneicke werd in 1944 door de illegali teit geliquideerd, doch een aan tal leden van de kolonne zijn reeds gearresteerd. De kolonne werkte niet in opdracht van de Duitsers, doch geheel op eigen initiatief. Eerste electrische locomotief aangekomen. De eerste van de drie in Zwitserland bestelde nieuwe electrische locomotieven pas seerde Dinsdagmorgen de Ne derlandsBelgische grens. Deze van buffer tot buffer ruim 16 meter metende, circa 100 ton wegende, nieuwe aanwinst van de N. S., heeft 6 assen, waarvan twee loopassen, en vier door 8 trac- tiemotoren aangedreven as sen. Na de montage en proef ritten zal de locomotief zowel voor goederen- als personen- tractie dienst gaan doen. Het s.s. „Sheringham" heeft te Rotterdam vfjf circusolifan- •ten ons land binnen gebracht. Zij zijn bestemd voor het cir cus Strassburger. Op een vraag 'van het Twee de Kamerlid de heer van der Goes van Naters, heeft minis ter mr. J. H. van Maarsseveen geantwoord, dat een onderzoek naar de mogelijkheid om be kendmaking van bescheiden, berichten of inlichtingen, af komstig van het openbaar ge zag of zijn organen en door deze niet door bekendmakinf vrijgegeven, strafbaar gestel' kunnen worden, problemen heeft doen ryzen, welker be vredigende oplossing niet ge makkelijk is. Dit strafbaar stellen zal kunnen leiden tot een geheimhouding door de overheid van alle haar onwel gevallige zaken, indien niet. te vens een bepaling in de wet wordt opgenomen, welke de strekking heeft, dat de be- kendmaker van het geheim niet strafbaar zal zyn, indien de geheimhouding strijdig met het algemeen belang is. Hierdoor dreigt dan echter de rechter gesteld te worden voor een taak, die niet zonder groot gevaar aan hem opge dragen kan worden: de beoor deling van de vraag, wat het algemeen belang in een be paald geval eist, welke oordeel beïnvloed zal worden door het inzicht, hetwelk de rechter heeft met betrekking tot het gevoerde of te voeren over heidsbeleid. Gestreefd wordt daarom naar een oplossing van het vraagstuk op meer beperkte schaal met vermijding zoveel mogelijk van het bovenge schetst. bezwaar. In het Ruhr-gebied is voor ongeveer anderhalf mil- lioen dollar aan voedsel uit de V.S. aangekomen. Uit Spanje naar Nederland overgebracht. De moordenaar van A. M. de Jong, de ex-S.S.'r van Gogh, arriveerde Dinsdagavond, on der begeleiding van politie-at- taché de heer Spijker uit Parijs per K.LM.-toestel op Schip hol. De wachtende mannen van de rijksrecherche namen de ar restant over en deze werd zwaargeboeia naar het huis van bewaring te Amsterdam overgebracht. De ex-S.S.'-er, die in Spanje was opgespoord, is op verzoek van de Neder landse justitie, na veel forma liteiten, aan ons land uitge leverd. Van Gogh heeft in samen werking met Bernhard, die reeds eerder gearresteerd werd, op Maandagavond 18 October 1943 op laaghartige wijze A. M. de Jong in zijn villa -te Laren vermoord. Zij gaven voor van de luchtbe scherming te zyn en kwamen controleren, omdat er ergens licht uitstraalde. Nadat de Jong de twee mannen in zijn woning had gelaten, vriende lijk had ontvangen en bedankt voor hun waarschuwing, dat er licht uitstraalde,, wilde hij hen weer uit laten. In de gang echter trokken zij hun revol vers en vuurden enkele scho ten op de Jong af en verdwe nen haastig in het duister. Deze Silbertanne-moord ge schiedde onder de supervisie van de chef van de Sipo te Amsterdam, de beruchte Wil ly Lages, die de bewuste avond met de beide daders per auto naar Laren was gegaan en op een afstand met de wa gen stond te wachten. Zater dag 16 October was de in 't Gooi zo beruchte N.S.B.er en Jodenjager Nijland geliqui deerd. en als represaille hier voor werd A. M. de Jong neer geschoten. Nog niet is vastgesteld in hoeverre en of de plaatsver vangende leider van de N.S.B. van Geelkerken als interme diair heeft gefungeerd bij het verstrekken van de namen der personen die als represaille voor de liquidatie van Nijland, in aanmerking kwamen. Van 19 tot 24 April. (Van onze Haagse redacteur). Van 19 tot 24 April zal hier te lande weer een Jeugdweek worden gehouden. De bedoe ling is dat in deze dagen de aandacht van het publiek wordt gevestigd op het werk der vrije jeugdvorming, zoals dat in vrijwel alle jeugdorga nisaties wordt toegepast. „Goed gezinsleven-verant woord jeugdwerk" is de leu ze van het affiche._ dat ter propagering van dit streven vervaardigd is. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen dr. J. J. Gielen, zal aan de vooravond van de Jeugdweek een radiorede uitspreken. Van de zijde der schouw- burgdir. in de lande zowel als van Polygoon zal worden medegewerkt, om het verant woorde jeugdwerk in deze dagen te steunen. HET FEUILLETON 26 „Ik wens nu naar huis te gaan," zei ze, zich tot de rechter-commissaris wendend. „Wij hebben U niets meer te vragen, mevrouw." Mevrouw Jaarsma gaf hem een koel knikje en liep statig naar de deur, welke inspecteur Maas zich haastte voor haar open te maken. „Was U niet een beetje on beleefd, commissaris?" vroeg dè heer Feenstra, toen de oude dame de kamer had verlaten. „Laat ze dan van de politie afblijven," gromde de commis saris. „Als Tk ze op het bureau krijg zal ik ze wel anders aanpakken." De rechter-commissaris zuchtte. „Meneer Beekman," zei hij, „wilt U meneer Dupois ver zoeken hier te komen?" Inspecteur Beekman stond op om aan het verzoek te vol doen en binnen enkele minu ten zat de heer Dupois in de zo juist door mevrouw Jaars ma verlaten fauteuil. „Uw naam, meneer?" zei de rechter-commissaris vra gend. -„Jean Louis Dupois, mijn heer." „Is U genaturaliseerd?" „Mjjn grootvader, mijnheer. Ik was toen nog een kleine jongen.' „Wat is uw beroep?" „Adjunct-commies by de gemeentesecretarie. „Is U een vriend des hui zes?" „Pardon, ik ben hier voor 't eerst. Ik maakte kort geleden hij inviteerde mrj voor deze avond." „Hoe kwam U op de ge dachte, dat ongelukkige spel te beginnen?" De heer Dupois haalde zijn schouders op. „Ik speel het werkelijk niet voor 't eerst," zei hij. „Tijdens mijn vacantie was ik in Londen en „U heeft natuurlijk niet voorzien, welke gevolgen een dergelgk spel kan hebben?" „Ik kan U verzekeren, dat ik het nooit meer zal spelen." „Een verstandig besluit, mijnheer," zei de rechter-com- misaris. „Men mag de mis daad niet tarten. Zelfs niet onbewust. Er zijn mensen, die neiging tot brandstichten krij gen als ze vuur zien. Er zijn zoveel onschuldiger spelletjes, al geef ik toe, dat ze mis schien niet zo spannend zijn. Waarom heeft Uw oom meegebracht?" „Hij is de laatste tijd erg nerveus als ik eens weg ben. Ik had geen andere keus dan hem mee te brengen." „Juist," zei de heer Feen stra tevreden. „Heeft iemand van de heren mijnheer Dupois nog iets te vragen?" „Waar was U, mijnheer, toen de moord gebuurde?" vroeg commissaris Vonken- berg. „Be was In de salon by mijn oom." „Heeft U de salon niet ver laten?" „Ja, ik heb meneer Visser even om een vlammetje ge vraagd." „En Is U toen dadelyk weer kennis met meneer De Wit enterug gegaan?" „Ja, mijnheer." „Uitstekend," zéi de com missaris voldaan. „Dan danken wij U, mijn heer," zei de heer Feenstra. De heer Dupois stond op, maakte een kleine buiging en verliet de salon. Dadelijk daarop werd de deur door de kellner geopend. „Pardon, heren, is misschien hoofdinspecteur Cornelissen hier?" „Ja, wat is er aan de hand?" informeerde de hoofdinspec teur. „Er is telefoon voor U, mijn heer." De heer Cornelissen haastte zich naar de gang en betrad een ogenblik later weer de ka mer. „Bericht van- het hoofdbu reau," zei hy. „Mijn mannen hebben het wapen nauwkeurig onderzocht en geen enkele vingerafdruk gevonden. De dader moet handschoenen heb ben gedragen." „Dat is sterk!" riep de rech ter-commissaris. „Nog sterker dan'U denkt, mijnheer," zei de hoofdinspec teur. „De dolk is van Zweeds staal. Het heft is vijftien cen timeter lang en het staal 'niet minder dan dertig. Samen vijf- en-veertig centimeter. Het ding is vlijmscherp. Dokter Zadelhoff is bezig met het vi sum repertum. Hij acht het waafschynlyk, dat de dader bekend is met anatomie." „Maar wievroeg de rechter-commissaris, opgewon den de kleine kring rondzien de. Alleen inspecteur Maas sprak uit wat zij op dat mo ment allen dachten: „dokter Van Bremen." „Maar dat is toch waanzin," weerlegde de rechter-commis saris. „Waarom zou een man als hij (Wordt vervolgd.) Doelmatiger bestrijding van tandbederf. Een nieuw propilacticum tegen tandcaries: Fluorgaan .Wat zyn eigenljjk de oorzaken van tandbederf? Caries een kwaal van de „beschaafde" mensheid. Een knagende kiespyn is een van de zekerste middelen om iemands ge woonlijk rooskleurig humeur gron dig te bederven. Merkwaardig ls het dat, hoe geciviliseerder de mens werd, hoe meer hy had te ïyden van caries (tandbederf). Schedels van mensen uit vroege re tyden, die men opdolf, bevatten over het algemeen gezonde tanden en kiezen. Natuurlijk kwam er wel eens een geval van tandbederf on der voor, maar toch by lange na niet in die mate als bij de huidige mensheid. Personen boven de veer tig jaar bijvoorbeeld, die nog noqit met een tandarts ln aanraking zyn geweest, zyn NU met een lantaarn tje te zoeken. Wy zien zelfs genoeg gevallen om ons heen van jonge mensen, wier tanden en kiezen in vrij grote mate carieus zyn. Het pantser* Uwer tanden. Zelfs by zorgvuldige reiniging van de mondholte blyven dikwyis voedselresten tussen tanden en kie zen achter, vaak verborgen in mi croscopisch kleine groefjes en gleuf jes van het landoppervlak. Schadelyke bacteriën, die hierop goed gedyen, ontwikkelen door gis ting bytende stoffen, welke een eerste aanval op het tandglazuur het pantser Uwer tanden on dernemen. Als de bres eenmaal is geslagen, is de weg vrij. De bacte riën dringen door het vaak minie me gaatje verder naar binnen en •tasten het wekere tandbeen aan. Dit wordt uitgehold, de bovenlaag van het glazuur bezwijkt en zie daar de holle kies is een feit. Nauwlettende mondverzorging een eerste vereiste. Hoezeer men daarvan overtuigd is, bleek uit een onderzoek, waarby 74.1 der ouders zich voorstanders verklaarden om de kinderen op school de juiste wyze van mondrei- niging bij te brengen. Bepaalde voedselbestanddelen zo als koolhydraten vormen een voor schadelyke bacteriën gunstige voedingsbodem. Men zou dus kun nen zeggen: „verorber niet te veel koolhydraten". Dat zoetigheid slecht is voor de tanden is een wijsheid ons door overlevering reeds bekend. Maarkoolhydraten komen ook in het gewone eten voor en zyn hoogwaardige caloriebronnen. Wij kunnen en willen deze dus niet uit schakelen. Wel is het goed „stevige" kost te nuttigen. Wanneer tanden en kie zen eens flink „hun best moeten doen", bijten en malen, dan komt dat hun over het algemeen zeer ten goede. Vandaar dat natuurvol ken, die vaak harde vruchten of taai brood en andere spijzen nutti gen, meestal gezegend zijn met e'en ymond vol sterke, blinkend witte tanden. Ook in bepaalde streken van de beschaafde wereld biykt 'n bevolking die haar tanden en kie zen goed gebruikt (door byvoor- beeld het eten van hard brood) minder last te hebben van tandbe derf. Doch de huidige mens die het voedsel van de moderne samenleving te nuttigen krygt, stond vrywel machteloos tegenover de oorzaken van caries. Slechts de eerbied af dwingende vaardigheid van de tand arts staat hem ten dienste om de gevolgen van het tandbederf binnen redeiyke perken te houden. Vermindering van gistende kool hydraten in de mond, het versterken van het tandglazuur en het bestrijden Pan de schadelijke stoffen die hei tandglazuur aantasten, ziedaar een drietal geboden voor VEILIGE MONDVERZORGING waarmee U het werk dat de tandarts voor U doen moet, kunt helpen verlichten. FLUORGAAN. Tydens de oorlog is in Amerika het uiterst belangrijke feit vast ge steld, dat fluoriden een zeer gunsti ge werking uitoefenen bij bestry- ding van het tandbederf. Men heeft wetenschappelijk kunnen aantonen, dat de fluoriden niet al leen 't tandglazuur versterken, maar ook de zo zeer schadelyke gistings producten, die door bacteriën ge vormd worden, tegengaan. Daardoor is Fluorgaan een fluoride bevat tend orgaanpreparaat het twee snijdend zwaard in de actieve ca- riebestryding. Een belangrijke gebeurtenis in de ontwikkeling der mondreinigings- mijldelen. Het Fluorgaan moet dagelijks met de tanden en kiezen in Aanraking worden gebracht. Dit is thans mo gelijk doordat de Medinos Laborato ria te Amersfoort 't Fluorgaan aan de Medinos tandcream hebben toe gevoegd. Door de „capilair-actieve" werking komt Medinos ook daar, waar de borstel geen vat heeft. Juist in die verborgen hoekjes van het tandoppervlak (waar tandbederf het eerst kan optreden) dóet het Fluorgaan zijn zegenbrengende in vloed gelden. Voor het eerst kan bjj de dagelyk- se mondreiniging h£t tandbederf nu actief worden aangegrepen. De toevoeging van Fluorgaan aan de Medinos tandcream is een omwen teling in de ontwikkeling der mond- reinigingsmiddelen. Slechts de mens is het gegeven zyn levensblijheid te uiten in een stralen de lach. Welk een kostbare gave Wat een aantrekkingskracht gaat er niet uit van een parelende lach rond blanke, goed verzorgde tanden. Laat ieder zyn kostbaar bezit gezonde, blahke tanden zo goed mogelijk verzorgen. Medinos met FLUORGAAN" is een perfect mond- reinigingsmiddel en tevens een actief oariesbestryder. Patent aangevraagd. ADV. I^Mci 's-Gravenhage 14 Mei Eén seconde geluk!... en V wint met 60 cent LUVA-LOTEIN v/d Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart I2e LUVA-VERLOTING SEDERT 1934 Retourvlucht per K.L.M. 2 pers. A'dam- 1 rekking Johannesburg t.w. f 6126, of keuze overal I «.m-o in Nederland: w. f6000'. op aankoop huis, w. f6000.., Compl. Woninginr. w. f6000.- Stamboekveestapel, 2 koeien f 3000.- 2 paar den f 3000.., Bruynzeelkeukens - Bruynzeel- parket. BontmantelsZilvervossen, Radio's. 16 Hoofdprijzen Ziet uitgebreide prijzen- vermelding op raambiljetten nav. adressen. Loten 60 cent Just. A 1753 ?6£he< ««b'pea*. dat in 1947 de Luva-prij8, de volle nkoop huis R'dam-Zuididem volle w. f 6000.- w. f 6000.- won op aank Itad, Wie wint in Z»j8 T )08terb!enim Verkoop in volle gang. VOORZIET U TIJDIG VAN LVV A-LOTEN 60 cent b\j de I RLM-passage - KLM-ag., Kiosken, Lissone. Giro 241.000 Froderlks. boekh Hilrfemiise ng IJcael. coil Jell.mo. cale Vogel VlISSINGEN KLH.j M coil da Bruyer» Evelin.tig Honnck. boekh Jillabo. «iq Logaoy, Meuten. boekh. Tim MIDDELBURG VlISSINGEN. luioneog. V.V. V Bur. "l" u,w*lw 9*1'- KOUDEKERKE: wink, v Donnar. OOST KAPE1LE cod Moeililk* ■uid Koppaian. SWOOSKERKE coil vd Berg. SOUBURG: no Ba RE.co.l vd Hooh. WEST KAPEi.lI - cod louwlr». ZOUTENDE c Zend Giro 241.000 a Lieven BAARLAND ng Velien BORSSELE o •jwluu e01! jannen» S rlfccR ABTSKERKE- denbergh eotl Polderman. HEJNKENSZAND: iien. IEKSEKE gar Kramer. KAPELLc ng. Burger KRABBENDUKE: lotog Scbouien )AMME café Peeten. l.EWEDORP, tig. Zuidhol. luiWder. Sm... S.„. k„kk. Sn™. HANSWEERT cod ug Bomen». S HEER ARENDSKERKE L.r.denber courag Priem. HOEDEKENSKERKE 51a M KATTENDUK «g vd Vim. KLOET1NGE u« NIEUWDORP ïï«DENr>AMMS cofe tEWÏOÖRP~n"g.'ZwdhoL NIEUWDORP. _coi_l. Dubbeloar. NISSE courpa Hoogenege. OUDELANDEi «choenm de m.- ILLAND cale Blok. bakk Walroven. WAARDE PaasM, WOLRMAARTSDUK. v Boven. Klooüennan.v Loo AARDENBURC. eoil de Baere. Ma.eh» BRESKENSi coli Hoornen. CADZAND coil Bievel. GROEDE: coil Schele UZENDIJKE- poli de Betuc. v Kouieren. SCHOONDUK.É: coil. v. Pool. SLUIS, coil Venchoore. Vione Uit buitenland. Over de devie zen ontvangen kleine zending Douro Port, Rode en Witte Wynen, zoeje Mistella, BJoedwyn, Vermouth, Rijnwijn, Bourgogne, Moezelwyn, Italiaanse Chiantiwyn, zoete Muskaatwyn, Malaga, To- kayer, Shërry, Franse KinawUn, Champagne, fijne Kas- teelwyn, zoete Bessen en Schilletje. .Verder Franse Cognac, Jamaica Rhum, Surinaamse Whiskey, Kirschwasser uit de Elzas. Mits voorlopig niet uitverkocht. Zie étalage met de prjjzen. Kan ook per brief worden aangevraagd. Slijterij Wijnhandel LANGE DELFT 90, MIDDELBURG. Voor directe indiensttreding gevraagd NET MEISJE, voor halve dagen. Mevrouw OVERMAN, Langevielesin- gel 66, Middelburg. Gevraagd door particulier le hypotheek op gebouw. Br. lett. F 95, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Te koop z.g.a.n. meisjes zomerjas, leeftyd 10 11 jaar. A. LOUWERSE, Tramstraat B 224, Koudekerke. Te koop jongens plusfour pakje, z.g.a.n., voor leeftyd 56 j. Scheldestr. 92 ben., Vlissingen. Te koop weefstoffen overgordijnen, compleet. Br. no. 296, bur. P.Z.C., Middelburg. Te koop Van Delft's (kinderwagen op kogellagers. KARELSE, Singel 190, Vlissingen. Hout kost deviezen, stro niet Daarom is de bricatie van bouwplaten uit stro voor onze op bouw zo uitermate belangrijk. onze nationale strove* zeeplaat heeft bovendien bewezen uitstekend te- gen branduitbrelding te isoleren. Bij temperatu* ren tol850° C verkoolde de plaat slechts ter helft van haar dikte. De rest van het stro bleef gaaf, en dat na een brand proef welke «en uur duurde. Prospect!, monsters; Inlichtingen verkrijgbaar bij KLOOSTERZANDE Lange Nleuwstraat 14 Tel. Krulspolderhaven no. 7 Schiedam Rotterdam Amsterdam Haarlem TE KOOP 11 m. rubber slang, 6 cm. diam., vleugel- pomp No. 3, pathéfoon met platen, elctr. motor, ïy. P.K., 220—380 V. Haven dorp 529, Vlissingen, na 6 u. Te koop modem eiken dressoir, 100. Duyvendrechtstr. 11, Vlissingen. Weduwnaar, 34 jr., 2 kl- meisjes, z. k. m. wed. of jonge dochter. Br., liefst met foto, op erewoord re tour, onder letter D 94, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Te koop gevraagd vloer kleed, colbertjasje, m. 50, gabardinejas, m. 50. Brie ven letter H 96, Bur. P.Z. C., Vlissingen. 1 Hierin ontvingen wij dq nieuwste modellen tegen populaire prözen, want wij verkopen een pracht plastic damestasje reeds voor 12.85. Maar niet alleen in plastic, doch ook in de allerfijnste ledersoorten hebben wij bui tengewone mooie tasjes te gen redelijke prijzen. Daar om, voor alle soorten mo derne damestassen natuur- ïyk naar Vlissingen Middelburg. Te koop: stalen ressort voor bedstede (maat 1.65 bij 1.25 cM.), pracht eiken boe kenkastje, mahonie tafel kast, tuinbank, kindertafel en twee stoeltjes, nieuwe zending stalen hobbelpaar den, welke wy weer verko pen tegen de extra lage prys van zeven gulden vyf en ne gentig cent (winkelprys 29.75), eiken ameublement (crapaudstel), klein zwart fornuisje, moderne crème kinderwagen 65 gulden, di verse prima lopende uur werken, pracht bontman tel, 1- en 2-delig konijnen hok, rywielzyspan met nieuwe buitenband (cano- model), antieke eiken chif fonnière, oudo eiken ryk besneden dekenkist, antiek eiken cylinder- en klapJ bureau, massief eiken ovtüe salontafel, enige losse keukenstoelen, «als nieuwe eiken bascule met schulfge- wichten, weegt van 100 gram tot 200 kg. enz. enz. Ook inruilen^ DE WATERTOREN Zuidsingel 12, Middelburg. Te koop hand wasmachine t 2 werkpakken, kleine maat 48. Hyacintenlaan 18, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5