PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Nederlandse delegatie werd te Djocja beledigd. Britse tegenwerking in Palestina ZEEUWSE REIS van min. Witteman BILT VOORLOPIG NIET MEER TEXTIEL. Stranden en duinen blijven onder controle Vliegramp in Ierland. Griekse comimmisten gelyncht. Donderdag 15 April '48 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN gj£fec^MuSSbirJ: Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr. 58-60, tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaal 29, tel 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g 2228) - Oostburg: Gratamastr 3, tel 102 Terneqzen: Brouwerijstr. 2 - ZIerikzee- Nwe Bogerdstr C 160.' tel 26. 191e Jaargang - No. 88 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. ABONNEMENTSPRIJS: 25 Ct. per week; 3.20 per kwartaal: franco per post 1 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per Het Wereldgebeuren V.-N.-COMMISSIE RAPPORTEERT OVER HAAR BEVINDINGEN. Een Joodse regering gevormd. De commissie der Ver. Na ties voor Palestina, samen gesteld uit vertegenwoordi gers van kleine landen, heeft aan de algemene vergadering een rapport gezonden over haar bevindingen. Het loont de moeite van de voornaamste punten van dit rapport kennis te nemen, om- dat er zo duidelijk uit blijkt, wie verantwoordelijk zijn voor de huidige toestand Palestina. In enkele woorden is deze toestand als volgt te schet sen. De Arabieren hebben bet verdelingsbesluit aan hun laars gelapt en trachten met geweld en met steun van buiten van Palestina een Arabische staat te maken met een Joodse minderheid. De Joden zijn vastbesloten een Joodse staat op te rich ten, zoals in het verdelings plan werd voorgesteld. Enge land, niet in staat het con flict op te lossen, liquideert zijn bestuur en trekt zijn troepen terug. Palestina aan de chaos overlatend. De Britse autoriteiten heb ben geweigerd met de V. N. commissie samen te werken en daardoor haar werk ge saboteerd. Zij wensen de commissie niet eerder dan 1 Mei in Palestina toe te laten, zij maken het geleidelijk overdragen van de macht on mogelijk, zij stemmen er niet in toe dat Joodse en Arabi sche milities worden ..opge richt, zij nemen financiële en economische maatregelen zonder overleg met de com missie. De Britten hebben vrijelijk beschikt over de Pa lestijnse schatkist, waardoor welicht hun mandaat eindigt met een groot tekort. De commissie heeft der halve door drie factoren haar taak niet ten uitvoer kunnen brengen 1) het ver zet van de Arabieren. 2) de tegenwerking van de Britten, 3) het ontbreken van een internationale legermacht. Gil-redacteuren voor de perszuivering. 20 JAAR ONTZETTING GEëlST. Dinsdag is voor de commis sie van perszuiverng de zaak behandeld tegen twee journa listen, die betrokken waren bij de samenstelling van het weekblad „De Gil",, dat Duit se propaganda verspreidde on der het nion van humor, en anti-Duitse activiteit. H. A. Seyffardt zoon van de bekende generaal had de opmaak van het blad be handeld. Hij erkende, dat „De Gil" werd uitgegeven met het doel het Nederlandse publiek te misleiden. Seyffardt beweer de overigens, dat „De Gil" ook publicaties opnam, die werkelijk van illegale zijete kwamen, waarvan het Duitse Rijkscommissariaat niets af wist. Tenslotte had naar zijn mening het blad toch wel amu sante ogenblikken bezorgd aan zyn lezers. De tweede redacteur, W. den Hout, wilde weinig z> gen. Zyn verdediger voerue aan, dat van den Hout de be handeling van zijn zaak voor het Bijzonder Gerechtshof wil de afwachten. Tenslotte eiste de deskundi ge voor de perszuivering ont zetting van 't recht om jour nalistieke functies te bekle den voor de tijd van 20 jaar. Uitspraak over 14 dagen. Marshall achter prikkeldraad. De Pan-Amerikaanse confe rentie te Bogota, die door de revolutie in die stad moest worden afgebroken, ia Woens dag ,hervat. Het gebouw, waar in de vergaderingen gehouden worden, is met prikkeldraad afgezet en wordt streng be waakt. Op strategische punten in de buurt zijn machinegewe ren opgesteld. Het volgende bedrijf in de Palestijnse tragedie staat thans te beginnen. Voor de lugubere entre acte muziek wordt gezorgd door de Ara bische kanonnen, die Jeruza lem bedreigen, door de bom men, die de grote gebouwen opblazen en de geweren en mortieren, waarmee Joodse en Arabische nederzettingen worden bestookt. Men moet waarlijk bewondering heb ben voor de Joden, die, aan gevallen door de Arabieren, tegengewerkt door de Engel sen en in de steek gelaten door de Amerikanen, vastbe sloten blijven voor hun lot te vechten. Zij hebben een Joodse regering gevormd met als voornaamste ministers David Ben Goerion, voorzit ter van het Joods Bui;éau en Mosje Sjertok, hoofd van de politieke afdeling van dit bureau. Deze regering wil, zodra de Britten uit Palestina weg zijn, het bestuur in de Jood se gebieden overnemen. Zal dit zonder bloedvergieten er zonder steun van buiten mo gelijk zijn? Er is weinig hooi* op een vreedzame oplossing^ als niet de Arabieren wordt duidelijk gemaakt, dat zij De minister van economi sche zaken heeft in de memo rie van antwoord aan de Eer ste Kamer medegedeeld, dat de -hudge onzekere deviezen- situatie het onmogeljjk maakt voorhands een ruimere voor ziening van textiel in bet vooruitzicht te stellen. Nationale reserve. Op Maandag 19 April a.s. zal in alle gemeenten de aan melding voor toetreding tot de nationale reserve worden opengesteld. Er zullen invul, formulieren worden uitge reikt. KeresSmyslov: remise. De partij KeresSmyslov uit de 12e ronde van dé strijd om het wereldkampioenschap, die Dinsdag na 43 zetten werd af gebroken, eindigde in remise. De stand luidt thans: Bot- winnik 7 uit 9; Keres en Smy slov 5V2 uit 10; Reshevsky 4 Ys uit 9; Euwe 1 Vz uit 10. West-Duitsland vraagt Ruim 30 van de gehele Marshall-hplp West-Dultsland heeft de Westelijke mogendheden om een bedrag van 1.960.000.000 dollar verzocht voor hulp aan de Bizóne In het kader van het Marshall-plan. Dit Is ruim 30 procent van het door liet Amerikaanse Congres Voor de zestien landen toe gewezen bedrag ad 5.3 mil liard dollar. Generaal Clay deelde de ver tegenwoordigers van de pers mede, dat hij nog geen gele genheid had gehad het Duitse voorstel te bestuderen. Opne ming van de Franse zóne in het plan Marshall was reeds goedgekeurd, doch het bedrag, dat daarmede gemoeid is, was nog niet vastgesteld, Amerikaans veevoeder naar Nederland. Het Amerikaanse departe ment van Landbouw maakt een noodtocwijzin|; van 3500 long tons aan olie, zaadkoek en meel aan Nederland be kend, ter voorzienig in drin gende behoefte. Begrip voor wensen van Zeeuwsch Vlaanderen Terneuzens burgemeester klaagde over isolement. Woensdag heeft de minis ter van binnenlandse zaken, mr. dr. P. J. Witteman, zijn rondtocht door Zeeland voortgezet met een bezoek aan Walcheren en aan Zw.- Vlaanderen. Het bezoek aan Wal cheren heeft slechts een zeer vluchtig karakter gedragen. Woensdagochtend om ca- 9 uur arriveerde de minister in dc Zeeuwse hoofdstad waar hit begeleid onder meer dooi de burgemeester, jhr. mr. W- C. Sandberg tot Essenburg. een bezoek bracht aan de Abdijgebouwen. Achtereen volgens nam minister Witte man kennis van de tekenin gen voor de restauratie er res. Ben Gurion, de leider van (1e nieuwe Joodseregering. hun aanvalslust hebben in te tomen. En daartoe wensl geen der grote mogendheden het initiatief te nemen. De Veiligheidsraad heeft de resolutie betreffende Palesti na gepubliceerd. Hierin wor den alle personen en organi saties in Palestina, in het bii zonder het Arabische hoge comité en het Joods bureau, verzocht o m. de volgende maatregelen te nemen: het staken van alle activiteit van militaire of paramilitaire aard, alsmede daden van ge weld. terrorisme of sabotage, .zich te onthouden van het in voeren of verwerven van wa. pens of oorlogsmateriaal: zich te onthouden van alle politie ke activite-it. hangende de be sprekingen over de toekom stige regering van Palestina door de algemene vergade ring der V.N. Bestolen, geslagen en uitgejouwd Ned. Indische regering zeer ontstemd De Nederlands-Indische regering heeft het volgenue com muniqué ui gegeven: „Naar aanleiding van de berichten over de vijandige en beledigende be ogingen en handtasteiykheden te Djocja by aankomst van de Nederlandse delegatie, welke berich ten eerst Dinsdagmorgen binnenkwamen, is de regering met de Nederlandse delegatie in contact getreden over hieraan te verbinden consequenties. De republikeinse au toriteiten waren blijkbaar- niet in staat deze gebeurtenis sen te voorkomen of tegen te gaan. Do regering wenst de Nederlandse delegatie niet aan dergelijke beledigingen en bedreigingen bloot gesteld te zien en kan moeiljjk aan nemen, dat de daardoor geschapen atmosfeer voor verde re besprekingen te Djocja geschikt is. Zodra bericht van de leiding der delega ie is ontvangen, zullen definitieve besluiten bekend worden gemaakt. De regering verklaart uitdrukkelijk, dat zij de republikeinss autoriteiten voor de veiligheid van de Nederlandse delegatie en van de door de ze delegatie medegebrachte goederen en uitrus ingen aan sprakelijk èteit. VERONTSCHULDIGING. De speciale correspondent van Aneta te Djocja seinde Dinsdagavond dat de voorzit ter der republikeinse delega tie. Moh Roem, de sultan van Djocja. alsmede de militaire gouverneur van Diocja naar Kalioerang zijn gekomen om aan Abdo.elkadir hun veront schuldigingcn aan te bieden voor de gebeurtenissen met de delegatietrein. Na een onderhoud gaf Moh Roem een verklaring af. waarin hij o.m. zeidè, flat ondanks maat regelen en voorbereidingen, die getroffen waren door het comité van ontvangst, 't ge heel buiten de verwachting om gebeurde, dat enkele per sonen uit de mensenmenigte, zich onbehoorlijk gedroegen jegens de delegatieleden er andere gasten. Deze gebeur tenissen worden ten zeerste betreurd en door de regering zijn stappen genomen, ten einde te bewerken, dat der gelijke incidenten zich niet meer zullen herhalen. DE VOORSPELT RUSTIG WEER. Geldig tot Donderdagavond. Voor het Noordelijk gedeelte van het land: zwaar bewolkt met opklaringen, doeh overwe gend droog weer met matige wind tussen West en Noord. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Voor het overige gedeelte van het land: droog weer met weinig wind. Minder bewolking dan gisteren en iets zachter. Speciale detachementen, ook voor Zeeland. Schouwsnse duinen worden onderhanden genomen. In Zeeland is reeds ontzet tend veel munitie, explosief, mijnen, enz. geruimd, maar nog altijd beschouwt de mijn- opruimingsdienst of, zoals deze tegenwoordig heet: de Hulpverleningsdienst deze provincie als een van de „zwaarste". Nu behoeft *men het ook weer niet te zwart in te zien. De Zeeuwse stranden kunnen 'gelukkig weer betreden wor den. Ze zijn geruimd en ten overvloede wordt alles nog deze maand nogmaals gecon- tróleerd. Maar daarnaast blijven er nog zoveel andere terreinen, waarin telkens weer de meest gevaarlijke objecten worden aangetroffen. Twéo weken geleden vond men bij de ponton van de pro- vincialo boot te Vlissingen im mers nog een „Hermann Goe- ring-bom" een kiwap van 3 ton liefst. En deze week ont dekten de mannen van de P. T.T., die op de Badhuisstraat bezig waren met het verleg gen van telefoonkabels, dat. onder de brug bij de Wa- tertoreh nog ladingen' zaten. De Hulpverleningsdienst werd er bij gehaald en die vond zes normaailadingen van 18 K.G. elk, sommige op scherp ge steld. Nog enkele andere gevallen van da allerlaatste dagen? In Pyramide aan de „over kant" vond men een mijn op devuilniskar. Door een boer op zjjn erf gevonden en zonder meer in de vuilnisbak gedeponeerd. In IJzendijke ging een fonkelnieuwe tractor do lucht in^ toen hij over een mijn reed. Gelukkig zonder ernstig persoonlijk letsel. Déze reeks van de aller laatste dagen zou met ettelij ke andere gevallen uit te brei den zijn, uit Zeeland èn uit andere provincies. En helaas loopt het lang niet altijd zo goed af als in IJzendijke. Nog altijd vallen er elke maand in ons land enige tientallen slachtoffers. DE DUINEN. Vooral de duinen zijn nog lang niet veilig, voornamelijk omdat hier voortdurend pro- fielveranderingdfi optreden, ten gevolge waarvan de mijnen soms meters diep onder het zand liggen, waar ze door de detector niet meer opgespoord kunnen worden. Gelukkig zijn in het algemeen de gevaarlijke terreinen wel bekend en dus ook met borden aangegeven. Maar die borcffen verdwijnen ook wel eens en daarom blijft het aan tebevelen, dat ieder, die in de djiinen verpozing wil zoeken, zich eerst overtuigd j waar hij zonder gevaar kan gaan wandelen. De plaatselij ke politie kan alle gewenste inlichtingen verstrekken. Speciaal ook hotel- en pen sionhouders zouden er goed aan doen zich ten behoeve van hun gasten nauwkeurig op de hoogte te stellen. ZOMER- DETACHEMENTEN. Dat de Hulpverleningsdienst overigens nog alle aandacht aan Zeeland wijdt, moge blij ken uit het feit, dat op alle „bedreigde" punten de gehele zomer detachementen zullen zijn gestationneerd, zodat by meldingen onmiddellijk vak kundige hulp by de hand is. Het spreekt vanzelf, dat deze dienst alleen effectief kan zijn, wanneer ook het publiek mee werkt en van elke verdachte vondst onmiddellijk en met zo nauwkeurig mogelyke plaats aanduiding kennis geeft aan de plaatselijke politie of de gemeentesecretarie. En blijf zelf overal van af! Deze waarschuwing kan niet genoeg herhaald worden, voor al tot de jeugd. 95-% van dit soort ongevallen overkomt nog altijd aan jongens van 12 tot 18 jaar. Tenslotte nog een belangrijk berichi voor het Schouwense duingebied. A.s. Maandag zal een speciaal detachement van 24 man, dat zal worden on dergebracht in het arbeiders kamp van Noordwelle, hier met de „grote schoonmaak" beginnen. Ook hier is vroeger wel het een en ander gedaan, maar dat gedeelten van de Schou wense duinen nbg altijd heel gevaarlijk zijn, kan blijken uit de ongevallen welke niet zo lang geleden hier voorkwamen en waarvan enige stropers het slachtoffs» werden. Aneta's correspondent meldt verder, dat Kalioerang thans wacht op de komst van Van Vredenburgh, terwijl reeds 'n onderdeel van de sub.com- missie betreffende de terug gave van particuliere eigen- dpmmen heeft vergaderd. Op dit ogenblik staat het nog niet vast, waar de voornaam ste vergaderplaats zal wor den ingericht. In verband hiermede zijn b.v. de kisten met materiaal van de Neder landse delegatie nog niet uit gepakt. Aneta's correspon dent meldt voorts, dat zijn camera is teruggevonden. Over het gebeurde bii aan komst van de delegatietrein te Djocja verneemt Aneta nog het volgende. Aan het station stonden duizenden toeschouwers, in dichte rij „Merdeka Mei'deka" schreeuwend, toen de trein binnenstoomde. De delegatie en de Commissie voor Goede Diensten werden twintig mi nuten op het perron ten toongesteld voor een dichte tribune van schreeuwers met Mo*i Ttoem: sloeg geen acht op zijn gas ten en verdween als eerste. IN DE STATIONSHAL. f'w de onshal binnen, doordat de af zetting totaal onvoldoends, was. De gasten kwamen hier door in het nauw. De andere auto's konden de hal niet meer binnenrijden. Mevrouw van Vredenburgh werd met veel moeite door de adjudant van Soekai'no langs een nauw Dad veilig in een auto gebracht. Anderengingen worstelend en zich met kof fers legen de steeds feller wordende menigte bescher mend voort, waarbij de me nigte aan de armen en kleren van de gasten trok. Ab- doelkadir werd beledigd en prof. Hoessein Diaiadmingrat kwam in het nauw. Van de vertegenwoordiger van het gouvernements-filmbedrijf en een persfotograaf werden portefeuilles gestolen. Er heerste gi'ote verwarring, waaruit men' zich tenslot+e losworstèlde om met auto's naar Kalioei-ang te rijden, waar rust, welwillendheid en beleefde bedienden waren en een goed maal werd voorge zet. GEEN MAATREGELEN. Aneta's correspondent ver nam nog. dat de menigte zich reeds om 4 uur 's middags ter plaatse verzamelde en dat de auto's om 6 uur niet meer konden draaien. Een Neder landse verbindingsman had toen politie-Sutoriteiten ge waarschuwd. die echter wei gerden maatregelen te ne men. In republikeinse kringen te Batavia kon men Dinsdag- moi'gen over de gebeurtenis sen in de republikeinse hoofdstad geen nadere inlich tingen verstrekken. Het te Batavia vei"schijnen. de „Dagblad" schrijft over de gebeurtenissen te Djocja: „Het is een schandaal, dat zijn weerga niet heeft sedert de Japanse veldhei-en Terau- chi en Yamamoto aan Soe- karno verzochten de Indone sische republiek uit te roe- pen". Het blad is van mening, dat het eigenlijke volk hier mee niet te maken heeft. Het zijn de leiders, die verant woordelijk ziin. Volgens de United Press heeft de Nederlandse delega tie te Djoeja de Ned. Indi sche regering geadviseerd de onderhandelingen voort te zetten. De sultan, van Djoc ia i heeft verzekerd dat alle schuldigen zullen worden ge- I arresteerd en gestraft. nam hij pei'soonlijk de tauratiewerkzaamheden in ogenschouw. Langs de kerk wandelde de minister hierna via de Nieuwe Burg naar het stadhuis, dat van binnen en van buiten bezichtigd werd. Om ca. kwart over tien ver trok de minister naar Vlis singen. Een vergadering met de Walcherense burgemees ters vond niet' plaats. Het bezoek aan Vlissingen duurde slechts een half uur. Ten stadhuize werd met de burgemeester een bespreking gevoerd, waarbij o.a. proble men van woningvoorziening, en de terugkeer van de ge- evacueerden. die onder het Provinciaal bureau verzor ging oorlogsslachtoffers res sorteren, onder het oog weid den gezien. TE SLUIS. Te 12 uur arriveerde mi. nister Witteman in Breskens, vanwaar rechtstreeks werd doorgereden naar Sluis. Daar heeft Z.Exc. een wan deling door de verwoeste ge meente gemaakt en o.a. be langstellend geïnformeerd naar de plannen tot herbouw van het stadhuis. De minis ter gebruikte de maaltijd in hotel Sanders en vertrok daarna rechtstreeks naar Terneuzen. waar hij om 4 uur arriveerde en een be spreking had met het college van B. en W. De burgemees ter, mr. P. H. W- F. Tellegen, heette de heren welkom en uitte zijn dankbaarheid, dat 30 personen gedood. "30 van de 31 personen aan boordvan een Constellation van de „Pan-American Air ways" zijn om het leven .ge komen. toen het toestel aan het begin van de hoofdlan dingsbaan van het vliegveld Shannon (Ierland), veronge lukte. Het toestel zou een ob stakel hebben geraakt onge veer twee km. van de hoofd gebouwen en onmiddellijk in brand zijn gevlogen. Volgens een vertegenwoor diger van de maatschappij was het vliegtuig de „Em press of the Skies", die van Karatsji naar New York vloog, op een tocht rond de wereld. Zij heeft 21 passa giers en een tien koppen tel lende bemanning aan boord. Het toestel is geheel uitge brand. Een gemotoiiseeole compag nie Griekse gendarmerie heeft Woensdag de gevangenis van Sparta (Peloponnesus) be stormd, 25 communistische ge vangenen gedood en vijf ge wond, zo deelt het Griekse mi nisterie van openbare orde mede. Een andere gevangene stierf aan hartverlamming. De ma joor, die het bevel over de gen- darmes voerde, werd doodge schoten toen hy trachtte de be storming te verhindex-en. 4000.boete voor belediging. De hoofdredacteur van het dagblad „Gooise Klanken" te Hilvei'sum werd door de Am. sterdamse Rechtbank tot 4000 boete veroordeeld, om dat hij mr. J. S. Bijl. hoofd van het bureau opsporing oorlogsmisdadigers had aan wreven uit anti-semietïsme de berechting van de Duitse bevelhebbers in Nederland te saboteren. nu ook deze streek een mi nister met het college van G. S. mag ontvangen. BESPREKING TE TERNEUZEN. „Hoewel in vergelijking met Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren deze streek niet als getroffen gebied mag worden beschouwd, bestaan nog door onze afzonderlijke ligging zodanige problemen, dat de gemeente zich geluk kig prijst deze bij het cen traal bestuur opnieuw te mo gen kenbaar maken, aldus de burgemeester. Hij sprak hier niet uitsluitend voor Terneu zen. doch* voor geheel Oost- Zeeuwsch-Vlaandei'en, in zijn functie van voorzitter van de vereniging van bui'gc- meesters en secretarissen. Als algemene opmerking, welke ten grondslag ligt aan alle wensen en klachten uit Zeeuwsch-Vlaanderen geldt de geïsoleerde ligging. Spr. wees op de* noodzake lijkheid. dat voor Zeeuwsch- Vlaanderen meer wordt ge daan. dan voor overig Neder land, teneinde de bevolking een ruggesteun te geven, in haar gevoelens van ver. knochtheid aan Nederland. Gaarne memoreerde de bur gemeester het feit, dat sedert de bevrijding bij de rege ringspersonen hiervoor het juiste begrip aanwezig is. BETERE VERBINDINGEN! Teneinde de grote nadelen van de ligging zoveel moge lijk op te heffen, moeten steeds betere verbindingen met Nederland en het bui tenland worden gevraagd. In dit verband werden bespro ken de overname van de Spoorwegmij. Mechelen— Terneuzen, de noodzakelijke aanleg van een vliegveld en de inpoldering van de Braak man. Ook werd aangestipt de aantx-ekking van personeel, waarvoor afschaffing van'de standplaatsaftx-ek nodig is en vervanging door een stand plaatstoelage. De richtlijnen voor de begx-oting 1948 zijn voor deze gemeente, die voor de oorlog ten koste van vele beslist nodige voor zieningen haar zelfstan digheid wilde bewaren en daardoor ook wat de on derhoudskosten betreft by het uitbreken van de oor. log reeds grote achter stand had, verontrustend. KLACHTEN EN VERLANGENS. Bepleit werd, dat voor de rijksdiensten door het rijk zelf woningen en kantoorge bouwen worden gebouwd. De kanaalstrook is voor de industrievestiging uniek ge legen, wat door de Benelux nog wordt onderstreept. De geïsoleerde ligging is oorzaak, dat gezelschappen niet over de Schelde komen als zij niet van te voren van succes verzekerd zijn. Boven dien schept de vermakelijk, heidsbelasting voor déze •streek' bijzondere moeilijkhe den: de bioscopen in Oost burg en Terneuzen zijn de enige in het land, die thans gesloten zijn. Ondermeer werd nog ge wezen op de organisatie van de politie en brandweer en de noodzakelijkheid om door een gemeenschappelijke re geling met andex"e gemeenten aa« het probleem van de woonwagenkampen het hoofd te bieden. Tenslotte werd gesproken over de bouw van een stadhuis'. VOLLEDIG BEGRIP. De ministex", secretai'is.gc- neraal en Commissaris van de Koningixx beantwoordden de burgemeester en toonden volledig begrip voor de moei lijkheden die 't gevolg zijn van de geïsoleerde ligging. Door de Commissaris van de Koningin werd tenslotte nogmaals onderstreept de gunstige ligging van de streek voor industrievesti ging. Sdi\ vroeg de minister hiermede rekening te willen houden. Oixi 5 uur vertrok het ge zelschap via Perkpolder. Amerikaanse generaals Mcore en Avrey inspecteren hun troepen tijdens een parade in Triest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1