Zwitsers stellen prijs op Nederlandse markt Kappie en het Olifanten-kerkhof KLllEH AETHER Krijgt Zierikzee zijn ziekenhuis? Sport en wedstrijden Mysterie Offciële publicaties Zeeuwse veldloop- kampioenschappen. Veel concurrentie voor de Nederlanders. Jhr. mr. J. P. Beelaerts van Blokland, secretaris van de Vereniging voor de Neder lands-Zwitserse handel (bin nenkort zal de naam worden gewiizigd in „Kamer van Koophandel Nederland-Zwit serland"). heeft enige mede delingen gedaan omtrent de mogelijkheden van onze han del met Zwitsex-land. Deze week zijn in Den Haag de onderhandelingen geopend over een nieuw handelsver drag, dat per 1 Juni zal moe ten ingaan. Zwitserland hecht veel waarde aan de Nederlandse markt als een prettige en trouwe markt en zal er op uit ziiA het handelsverkeer niet ons zo groot mogelijk te maken. Toch verwacht jhr. Beelaerts van Blokland, dat er nog grote moeilijkheden overwonnen zullen moeten worden voor het pact tot stand zal zijn gekomen. De markt van een land met slechts vier millioen inwo ners is uiteraard zeer be perkt. De belangstelling naar de Zwitserse franc is groot en er is dus veel concurren tie. In 1938 werd voor 61 mil lioen in Nederland inge voerd, terwijl" wii voor 55 millioen naarZwitserland exporteerden. Voor 1939 wa ren deze cijfers resp. 78 millioen en 70 millioen. Na UIT DE Een jeugdprogramma, dat sindis enige maanden Donderdags door de aether klinkt is „Van vier tot vijf", dat vanzelfspre kend ook om deze tijd wordt uitgezonden. Het is een radio-programma in een notendop, samenge steld door Emile Kelle- naers. Dr. Ritter houdt een boekbespreking, ver der worden er enkele goe de platen gedraaid, een kort hoorspel en wat amusementsmuziek (H. 1). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.30 Marcel Dupré, orgel: 10.35 Gramofoonmuziek: 11 Uit opera's van Christoph Willibald von Gluck; 11.30 Pianorecital d. Jean Claude Englebert; 12 Bont allerlei; 13 Nieuws: 14 De vrouw bin nen en buiten haar huis; 15 Voor zieken en gezonden: 16 Van vier. tot vijf; 17 Kalei- doscoop; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19 Benjamino Gigli, tenor: 19.15 De Radio- Volksmu.ziekschool o.l.v. Wil lem Gehrels; 20 Nieuws: 20.15 Melodieën van Franz Léhar; 21.20 Radio Philh. or kest o.l.v. Albert van Raait?: 23 Nieuws; 23.4524 Simone Langlois, zang en Fred FreedJacques Breux, piano duo. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Kamermuziek v. J. S. Bach en W. A. Mozart: 10 Kamermuziek van Oude Meesters; 11 De Zonnebloem; 12.03 Fries Rinia van Nauta, zang; Cor v. Boven, piano: 13 Nieuws: 14 Peter Nobino's Musetteorkest; 14.40 Causerie voor de vrouw; Zangrecital d. Tony Vonk, tenor, a.d. vleu gel Marinus Voorberg: 15.30 Het Cembalo gezelschap: 17 Het Radio Jeugdjournaal: 18 Pianoduo André de Raaff Jaques Schutte: 19.55 Het Bach-koraal: 20.15 Studio- steravond; 22 Symphonie-or- kest o.l.v. A. Coates: 23 Nieuws: 23.15 Musica Nova. de oorlog breidde de handel zich uit en voor 1946 waren de cijfers resp. 105 millioen en 84 millioen en voor 1947 162 en 163 millioen. Deze cijfers gelden voor de han delsbalans. De betalingsba lans geeft een ander beeld, omdat na de oorlog grote ctedieten van Zwitserland werden ontvangen," waarvoor aflossing en rente moeten worden betaald. Ook neemt h«jt bezoek van toeristen hier een belangrijke plaats in. Wii ontvangen van Zwit serland in de eerste plaats machines, textiel, chemica liën, horloges, precisie-instru- menten en gereedschappen. Wij voeren naar Zwitserland uit: textiel, landbouwproduc ten, ijzer en ook veel Philips- producten. De sigarehmarkt was goed, doch ging verlo ren door de aanmerkelijke verhoogde invoerrechten en de verminderde kwaliteit. TOERISME. Bij de onderhandelingen over het ni'euwe pact stelt Zwitserland de eis tot een re geling voor het toeristenver keer. De betalingsmogelijk heden hiervoor zijn echter zeer begrensd; er zal waar schijnlijk een oplossing ge vonden moeten worden in een vermindering van goede renimport. Amsterdamse beurs 12 April 13 April NX.Hand. B. Ned. Hand. Mij A.K.U. Calvé Ned. Ford 125 124 161% 158 174 174 190 193 362 Unilever 307% 307% Kon. Petr. 339% 341% Fokker V 187 193 Amst. Rubb. 189 189% H.A. Lijn 219 216 Scheepv. U. 188% 189 H.VA. 255% 257% Dell Mij. 216% 219 Nederland 1933 100 100 Idem 1947 99% 99% Idem 1937 103% 103% Dollar lening 102% 102% Hoewel ook heden de be langstelling voor het zaken doen ter beurze gering was (gisteren behaalden de omzet ten nog geen 2 millioen gul den) en oppervlakkig gezien de markt derhalve vrrjwel de zelfde aanblik bood, was de tendens niettemin iets beter. De technische positie van de fondsenmarkt heeft iets meer grond gekregen en het koers verloop kon allerminst zwak genoemd worden. In tegenstel ling tot gisteren b.v. toen voor het hoofdfonds ruim aanbod overheerste, bewogen de koer sen zich heden, na zwakkere opening op het vorig peil en vertoonden neiging tot oplo pen. De Brits-Amerikaanse autoriteiten hebben opdracht gegeven, Berlijn!s grootste electrische centrale, die in Juni 1945 door de Russen is leeggehaald, opnieuw in te richten. 64. Kappie was de eerste, die de wa terval zag. „Halt! Stop!" schreeuwde hij. „Dat gaat niet!" gilde de maat. „We hebben te veel vaart! Help! Wat moet ik doen!" Keizer Napoleon Sneeuwwit was hef tig verontrust geworden door het ge schreeuw van Kappie en de maat op de brug en ook hij kreeg de waterval in de gaten. „Touw!" riep hij. Touwtjie!" en hij holde naar een tros touw toe, dat op het voorschip lag, maakte een lus aan het eind en slingerde dat heel behen dig door de lucht, zodat het om een hoge boom terecht kwam. Nadat Kappie dat gezien had, volgde •hij het voorbeeld van de Keizer, en terwijl de maat gillend aan het stuur rad stond, gooide hü ook een touw om een hoge böom heen. Scheepvaartberichten Gepasseerd n. Antwerpen 13 April; Hast IV v. Rotter dam; Margrieta v. Rotter dam; Viking v. Rotterdam. Gepasseerd van Antwer pen 12 April Progress n. Am sterdam; Antilope n. Kings- lynn; Paraat n. Helsanger. 13 April Setas n. Oslo: Quo Va- dis n. Plymouth; Gezina n. Londen; Heise n. Londen. Kosten 1.2 a 1.4 millioen gulden De .tijd, dat men pp Schouwen en Duiveland een zieke ijlings naar de veer boot te Zierikzee transpor teerde om de patiënt nog tijdig in een ziekenhuis op Beveland of Walcheren te laten behandelen, is niet ge heel voorbij. Het ls nog kort geleden gebeurd, dat zo'n patiënt aan boord overleed en dat macfkte wel een heel diepe indruk. Doordat de provincie Zee land uit eilanden bestaat, is het 'op deze eilanden vaak moeilijker dan elders om de beste geneeskundige hulp vlot te verkrijgen. Immers voor die hulp zijn specialisten-centra nodig en goed-ingerichte ziekenhuizen, in Zeeland staat men voor do noodzaak voor kleine bevol kingsgroepen, vrij kostbare centra en kostbare ziekenhui zen te organiseren. Dat kan alleen als men eensgezind samenwerkt en daaraan heeft het wel eens ontbroken. Vandaar, dat er klachten zijn over de geneeskundige verzorging op Schouwen en Duivel and, hoeweltoch al het mogelijke gedaan wordt om ook daar tot een bevredigende oplossing te komen. Men zit er met een ontoereikend aan tal specialisten en met een ontoereikend ziekenhuis. Er is op Schouwen veel ge daan. maar er zijn fouten ge maakt. Het rapport, dat enkele we ken geleden door de zieken huiscommissie, die ingesteld was door de ziekenhuis vereni ging „Schouwen en Duive land", werd uitgebracht, noemt één van die fouten. Men heeft voor Schouwen en Duiveland een centraal streekziekenhuis gesticht te Noordgouwe en nu is geble ken, dat de vestiging te Noord- gouwe bedryfstechnisch een misgreep is geweest. Men kwam tot die vesti ging, omdat daar goedkope gebouwen, die van 1902 da teerden, voor het ziekenhuis beschikbaar waren. Wil men de ziekenverzor ging op Schouwen en Duive land in goede banen leiden, dan moet óf het ziekenhuis te Noordgouwe beduidend worden uitgebreid de kosten wor den op meer dan acht ton ge raamd óf er moet een nieuw ziekenhuis komen te Zierik zee. Wel is er te Zierikzee een klein R.K. ziekenhuis, maar gezien de geestelijke structuur van de eilandbevolking, zijn daarvoor geen grote perspec tieven aanwezig. De interkerkelijke, noodcom- missie voor Schouwen en Dui veland heeft er op aangedron gen het streekziekenhuis van Noordgouwe over te brengen naar Zierikzee en zij zegde daarbij financiële steun van de protestantse diaconieën toe. Daarnaast is te Zierikzee op gericht een stichting Zieken huis iZerikzee, die de beschik king heeft over een kapitaal uit de voormalige Slavenkas en -die 100.000 wil bijdragen als de verplaatsing doorgaat. De commissie, die door het ziekenhuisbestuur te Noord gouwe werd ingesteld, heeft nu met deze instanties over leg gepleegd en bovendien alle voordelen en nadelen van de verplaatsing zorgvuldig afge wogen. Zij is tot de conclusie gekomen, dat verplaatsing naar Zierikzee noodzakelijk is. De kosten van een nieuw zieken huis te Zierikzee worden op 1.2 tot 1.4 millioen gulden ge raamd en men verwacht, dat het over vijf jaar gereed kan zijn. Aan de gemeenteraden van Schouwen en Duiveland, die aan de stichting van het streekziekenhuis meewerkten, is verzocht een besluit te ne men, dat overbrenging" naar Zierikzee mogelijk te maken. De verwachting bestaat, dat dan de medische verzorging op Schouwen en Duiveland aan merkelijk zal verbeteren en dat dan ook het kleine specia listencentrum zal kunnen uit groeien tot zo'n omvang, dat goede medische hulp op dit ei- HE T FEUILLETON I Tjeerd Adema van de Prinsengracht 25 „Och," zei mevrouw Jaars- ma verbluft. „Maar U denkt toch zeker niet, dat ik er wat mee te maken heb? Wat een verschrikkelijk beroep heeft U toch. Moet TJ nu aan iedereen wat vragen?" „Pardon, mevrouw," zei de rechter-commissaris ongedul dig. „Ik geloof niet, dat U de situatie helemaal begrijpt. De kwestie is, dat U niet hier ge komen is om ons te. onder vragen, maar dat wij „Ja, daar heeft U gelijk in," zei mevrouw Jaarsma, „ik had al lang weg moeten zijn, maar er was zo'n boswachter en die wou me niet laten gaan. Die begreep er niets van, dat ik naar huis wilde. Kunt U voortaan bij de politie niet wat intelligenter mensen...?" „Ja, ja, vertelt U ons eens, mevrouw „Gunst, ik kan er niets van vertellen," zei mevrouw Jaars ma. „Ik ben er. gelukkig hele maal niet bij geweest, maar ik had wel zo'n ongerust gevoel. Net of ik wist, dat er wat ge beuren zou. Ik wilde eerst he lemaal niet meedoen, maar ze hebben me overgehaald. Me neer Van den Brink zou op me passen, maar ik ben hem in 't donker kwjjt geraakt. En... o... die verschrikkelijke ratten. Ik was al zo vreselijk nerveus, toen ze die arme vrouw vermoord hebben!" „Een moment, mevrouw!" riep de rechter-commissaris haastig. „Ik veronderstel, dat U 't over mevrouw Bassing heeft." „Neen, neen, ik vertelde U over die ratten. En meneer De Wit zei „Luistert U nu eens even," zei de rechter-commissaris met een wanhopige blik naar de glimlachende officier. „Op het ogenblik, dat de moord gebeurde „Afschuwelijk!" riep me vrouw Jaarsma. „En meneer Van den Brink „Was U in één van de bo- venkamer§," vervolgde de rechter-commissaris. „Daar was nietwaar, mevrouw? Ik bedoel op het tijdstip, dat de heer De Vries vermoord is." „Ja, wat vreselijk," zei me vrouw Jaarsma. „t Was nog zo'n jonge man," „Luistert U nu eens. Was U toen op één van de boven kamers?" „Ja, dat geloof ik wel. Waarom wilt U dat zo pre cies weten?" „Wie was er toen bij U?" „O, dat weet ik niet meer." ^,,Was mevrouw Bassing bij „Ja, dat geloof ik wel, maar het kan ook wel iemand an ders geweest zijn. 't Was daar zo affreus-donker. U wilt toch niet zeggen, dat meneer Bas singGunst, ik vind het een vreselijke man, ik bedoel om er getrouwd mee te zijn, maardenkt U werkelijk, dat meneer Bassing het ge daan heeft?" „Wij denken helemaal niets, mevrouw," zei de rechter commissaris geprikkeld. „O, juist," zei mevrouw Jaarsma langzaam. „Daarom bent U natuurlijk bij de politie gegaan. U heeft mij niet meer nodig, is 't wel?" „Misschien zullen we U bin nenkort wel eens verzoeken op het politiebureau te ko men," blafte commissaris Vonkenberg. „Dat meent U niet!" riep mevrouw Jaarsma verschrikt. „Wat zou ik op een politiebu reau moeten doen?" „We zouden bijvoorbeeld uw vingerafdrukken kunnen ne men," legde de commissaris uit. Mevrouw Jaarsma schrok. „Ik houd niet van die lugube re grapjes," zei ze. „Wat moet U met mijn vingerafdruk ken?" „We kunnen ze vergelijken met die op het heft van de dolk," zei de commissaris grimmig. „Wat duivel, 'me vrouw, één van U allen moet het toch gedaan hebben!" Mevrouw Jaarsma wtorp hem een vernietigend» blik toe. - (Wordt vervolgd.) land ten allen tijde gewaar borgd zal zijn. Voor dc ziekenhuisgebou wen te Noordgouwe kan ge makkelijk een andere bestem ming worden gevonden o.a. als tehuis voor ouden van dagen, gemeentehuis, verenigingsge bouw enz. Politierechter Middelburg BELEDIGING De politierechter te Middel burg deed o.m. de volgende uitspraken: M. J. t. H.t 33 j., z. b. te Lewedorp, wegens belediging van I. Verton, door deze op 14 Januari 1948 op de open- fbare zitting van het Tribu naal te Zierikzee in het bij zijn van een talrijk publiek toe te voegen: „die schoft staat te liegen", 10 of 5 da gen; A. S., 41 jaar, havenarbei der te Middelburg, wegens het kopen van hoeveelheden, van diefstal afkomstig lood, van minderjarige jongens, zopder zich over de her komst te hebben vergewist, 10 dagen gevangenisstraf. Ook de 38-jarige opkoper, M. A. N., te Middelburg, kocht hoeveelheden lood van jongens, zonder zich vooral te vergewissen, hoe deze aan dat lood waren gekomen, 3 weken gevangenisstraf; GELEGENHEID TOT AANVRAGEN VAN WERKKLEDING. Het Centraal Distributie kantoor deelt mede, dat zij, die werkzaam zijn in een zelfstandig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 werkkleding- dragende arbei ders, op een formulier MD 33306 een aanvraag orn werkkleding bij de distribu- tiedienst kunnen indienen, indien zij dit in Februari van dit jaar hebben verzuimd. Alleen zij komen in aanmer king, die na! 30 Sept. 1947 géén bonnen voor werkkle ding hebben ontvangen. De distributiediensten zullen plaatselijk nader bekend ma ken, wanneer hiertoe tussen 16 en 30 April a.s. gelegen heid zal bestaan. Zij, die in aanmerking komen voor werkkleding, zullen onmid dellijk een bon ontvangen, welke bon voorzien is van een der nummers 1 t.m. 6. De nummers 1 en 2 van deze bonnen zijn reeds geldig ver klaard, zodat hierop onmid dellijk kan worden gekocht. Omtrent de geldigverklaring van de overige nummers zal telkenmale een afzonderlijke publicatie verschijnen. Voorts kunnen in genoemd tijdvak ook bedrijven met f of meer werkkleding dragen de arbeiders ten behoeve van hun arbeiders bonnen voor werkkleding aanvragen, voor zover zij dit in Januari 3.1. niet hebben gedaan. Aan de ze bedrijven zullen bonnen genummerd 1 t.m. 12 onmid dellijk worden uitgereikt, waarvan derhalve op de bon nen 1 en 2 reeds terstond kan worden gekocht. VOETBAL SWIFT VIEL-FLAUW. Toen Swift, de doelman van het Engelse elftal, na de wedstrijd, die Zaterdag "j.l. te Glasgow tegen Schotland werd gespeeld, over pijn in de borst klaagde, werd hij naar een ziekenhuis in de Schotse hoofdstad getrans porteerd. Hier bleek dat hij twee ribben had gebroken. Toen de behandelende arts hem echter mededeelde, dat opname noodzakelijk was, antwoordde Swift dat hij „Manchester lucht" nodig had om te genezen en zo vertrok hij met het gehele elftal huiswaarts. Erg goed is dit hem niet bekomen, want toen hij Zon dagnacht op het Victoria-sta tion te Manchester aankwam, ging de populaire reus van zijn stokje, zodat hij met een auto naar huis moest worden gebracht. KORFBAL Korfbaltournooi op 6 Mei te Middelburg. Op Donderdag 6 Mei (He melvaartsdag) worden le Middelburg op de Gemeente lijke sportterreinen de jaar lijkse serie-wedstrijden van de Zeeuwse Korfbalbond ge houden. Reeds nu hebben al meer dan dertig verenigin gen ingeschreven, waaronder uit Eindhoven en Amster dam, terwijl met andere ver enigingen van buiten Zee land nog onderhandelingen worden gevoerd. Het is acht jaar geleden, dat op Walche ren een dergelijk tournooi wordt gehouden. Er zal op 8 velden tegelijk gespeeld wor den. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 17 APRIL. Ie ld.: Swift 1Togo 1; Se- clto 1Vios 1; Madjoe 1 Volharding 1; LuctorBKC. Swift kan hier waarschijn lijk door het terrein voordeel op de punten beslag leggen. Madjoe kan van Volharding winnen, evenals Seolto van Vios. De wedstrijd Luctor BKC is echter geheel open, zodat wij hier geen voorspel ling durven doen. 2e ld. |5? EendrachtZee- landia. 8e kt A: VZOD—Vitesse; O'ympla—Top; Tovos—VKV 2. 8e kl. B: Dios 1—Sinoto; Tjoh» 8- ficampolo. 3e kl. C: IVOde Poel; W HS—Vios 2. 3e kl. D: ZuidzandeMad joe 2; Swift 3Groede. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Ie kl.: Swift 1Madjoe 1 3—1; Seolto 1—BKC 3—2; Vios 1Volharding 1 02. 2e kl. A: Tjoba—SSS 4—2; SIW—VKV 1 5—1. 2e kl. B: Togo 2—Unitas 04EendrachtZeelandia nog geen uitslag. 3e kl. A: TopTovos 40. 3e kl. B: VopoScampolo 2 —10; Dios 1Sinoto 02. 3e kl. C: Ivo—WHS 0—4. 3e kl. D: KWB—Zuidzande 18; FortunaAKC 31. ATHLETIEK Op 25 April te Oostkapelle. Op Zondag 25 April a.s. or ganiseert het District Zeeland der K.N.A.U. de jaarlijkse wedstrijd om het veldkampi- oenschap van Zeeland in de bossen van Oostkapelle, nabij het kasteel „Westhove". Deze omgeving is nil. thans het tramingsdomein van de Zeeuwse athleten en is te vens uitermate geschikt om het parcours, dat voor de se nioren ongeveer 3200 meter en voor de junioren ongeveer 1400 meter zal bedragen, een specifiek veldloop-idee te ge ven. Aan deze wedstrijd is te vens een clubkampioenschap verbonden, nl. voor de 3 bes te lopers van elke deelne mende vereniging. De start, waarvoor de bur gemeester van Oostkapelle het startschot zal lossen, vindt plaats om 11.15 u. v.m. WIELRENNEN PARIJS-BRUSSEL. De klassieke wielerwed strijd ParijsBrussel over een afstand van 326 K.M. werd gewonnen door de Belg Poels. Weliswaar ging zijn landgenoot Sercu als eerste over de eindstreep, doch hij bleek in een woedende eind sprint Poels aan zijn trui ach teruit te hebben getrokken! De Belgen bezetten de 4 eer ste plaatsen. SCHOENENBONNEN. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat ook kinderen, ge boren in April of Mei van een der jaren 1932 t/m 1946, als mede kinderen geboren in Ju ni 1947, voor een schoenenbon, niet naar keuze, in aanmer king komen. Onder overleg ging van de stamkaart met bijbehorend inlegvel, waaraan bon 606 aanwezig moet zijn, kunnen de schoenenbonnen worden afgehaald brj het kan toor Dam 43 of bij de Agent schappen op de dagen en uren dat de reizend Agent aanwe zig is. RIOLERING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door hen op grond van de bouwverordening een nieuw model contróleputje riolering is vastgesteld, zoals dat bij aansluiting op de riolering moet worden gebruikt. Gegevens zijn verkrijgbaar bij de -Dienst van Gemeente werken. Middelburg, 10 April 1948. AANVRAGEN VOOR WERKKLEDING. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat van 16 t/m 24 April a.s. nogmaals de gele genheid gegeven zal worden voor het indienen van collec- tievo zowel als individuele aanvragen voor werkkleding ten behoeve van hen, die hier voor in Jan./Febr. 1948 in de gelegenheid zijn geweest doch hiervan geen gebruik hebben •gemaakt. Collectief moet worden aan gevraagd indien in het bedrijf 5 of meer werkkledingdragen- de arbeiders werkzaam zijn. Werknemers die individucel aanvragen mogen nè, 30 Sept. 1947, werknemers waarvoor collectief wordt aangevraagd, nh Januari 1948 geen bon voor werkkleding hebben ontvan gen. DISTRIBUTIEDIENST KRING VLISSINGEN. UITREIKING SCHOENENBONNEN. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat in aansluiting op de reeds ge publiceerde mededeling van 6 April, eveneens kinderen, geboren in April of Mei van een der jaren 1932 t.m. 1946 alsmede aan kinderen, ge boren in Juni 1947, en welke in het bezit zijn van een in legvel GC, GD en GE, waar aan zich de bon 606 bevindt, in aanmerking kunnen ko men voor een schoenenbon. De uitreiking geschiedt op: 14 April 1948 Vlissingen lo ket 13. !5 April 1948 Zoutelande van 912 uur. Voor de overige agentschap pen verwijzen wii naar de reeds eerder geplaatste pu blicatie voor uitreiking. PREMIEREGELING WONINGVERBETERING EN -SPLITSING. B.* en W. van Vlissingen brengen het volgende ter openbare kennis Voor het verbeteren en/of splitsen van bestaande wo ningen kan een premie van overheidswege worden toege kend. Deze premie bedraagt: a. voor het bewoonbaar maken van leegstaande en onbewoonbaar geworden wo ningen, alsmede b. voor het voorkomen van onbewoonbaar worden van thans nog bewoonde wonin gen: 60 der verbeterings- kosten, met dien verstande, dat geen premie wordt toe gekend voor zover, deze kos ten per te verbeteren wo ning meer dan 2.400,of minder dan 201.-- bedra gen; c. voor het splitsen In twee of meer volwaardige wonin gen van woningen, welke voor bewoning door meer dan één gezin geschikt gemaakt kun nen worden: (N.B. Hieronder vallen niet, alle woningen, welke door meer dan één gezin bewoond worden of kunnen worden, doch in het algémeen uitslui tend grote panden welke vol doende ruimte bieden voor splitsing in twee of meer af zonderlijke woningen) 60 der splitsingskosten, met dien verstande, dat geen premie wordt toegekend voor zover deze kosten per woning, welke door splitsing boven Tt oorspronkelijk in enig pand aanwezige aantal woningen wordt verkregen, meer dan 4.200.— of minder dan 201,—^ bedragen. Aanvragen om in het genot van een premie te worden festeld, moeten worden inge- iend by het gemeentebe stuur, voor zoveel het de ge vallen a en b betreft uiterlijk op 31 December 1948. Met de voorgenomen werkzaamhe den moet een, de kosten rechtvaardigende, bevredigen de toestand worden verkre gen, waartoe als regel aan de eisen der plaatselijke bouw verordening dient te worden voldaan. Een premie wordt niet toe gekend ter tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan voorzieningen: a. welke behoren tot de normale onderhoudsvoorzie- ningen, als schilderen, witten, behangen en z.g. dagelijks onderhoud; b. welke In aanmerking ko men voor uitkering ingevolge enige regeling voor vergoe ding van schade tengevolge van oorlogsomstandigheden c. aan woningen, welke eigendom zijn ener toegelaten woningbouwcorporatie, en welke zjjn gesticht en/of worden geëxploiteerd met be hulp van steun uit 's Rijks kas op de voet der Woning wet; d. aan woningen, welke in gevolge enige regeling voor vergoeding van schade ten gevolge van oorlogsomstan digheden als verwoest moe ten worden aangemerkt; e. in verband met enige vor dering, als bedoeld in art. 7 van de Woon rui mtewet 1947. Aanvraagformulieren om in het genot van een premie te worden gesteld zijn ver krijgbaar ter gemeente-secre tarie, 2e afdeling, alwaar te vens alle nodige nadere in lichtingen kunnen worden verkregen. distribittiedienst 's-HEER ARENDSKERKE. Ip het tijdvak van 16 t/m 30 April 1948 is er nogmaals gelegenheid tot het indienen van collectieve of individuele aanvragen om werkkleding voor hen, die de laatste keer een aanvraag konden indie nen, doch dit niet gedaan heb ben. Arbeiders, die na 30 Sep tember 1947 reeds werkkle ding ontvingen en werkzaam znn in een zelfstandig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 arbeiders, kunnen nog geen aanvraag Indienen. SCHOENENBONNEN VOOR KINDEREN. Op de uitreiking van bon kaarten, die reeds enige tijd aan de gang is, zullen ook scnoenenbonnen worden uitge reikt voor kinderen, die gebo ren zijn in een der maanden Apnl en Mei van de jaren 1932 t/m 1946 en in Juni 1947. Betrokkenen dienen hun inleg vel, waaraan bon 606, over te leggen. Mm Kerknieuws CHtt, GEREF. KERKEN. Tweetal te Oud-Beüerland Eefland te Doklcum en J. M. Visser te Hoogeveen. Aangenomen naar Franeker W. Meijnhout te Wildervank. VRIJE,. EVANG. GEM. Beroepén te Apeldoorn en te Oldenbroek J. 1; v. Wijck te Gouda. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Kota Baroe, 12 April te Port Said; Kerto- sono, 12 April van Suez; Slo- terdrjk, 13 April te Port-Said; Volendam, 12 April van Co lombo. ZON EN MAAN. 15 April. Zon: op 5.44, onder 19.37. Maan: op 8.47, ondét 2.00. 15 April Vlissingen Terneuzen Hans weert Zierikzee HOOG WATER u. +NAP u. +NAP 5.32 1.81 17.52 1.66 6.00 2.00 18.24 1.87 6.31 2.12 18.51 1.97 6.51 1.39 1941 1.24 ItAAG WATER 14. JïAP u. —NAP 11.45 1.81 0.05 2.10 «34 2.25 0.01 1.58 12.23 2.08 12.56 2.22 12.31 137

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3