Sittard-Vlissingen 3-2 Kappie en het Olifanten-kerkhof Euwe start slecht in Moskou Felle strijd tijdens Middelburgse bolwerkloop AETHER J. J. v. d. Ende kampioen van Zeeland. Gewijzigde Oranjeploeg. Gelijk spel troef in kampioens wedstrij den P.S.V. klopte Haarlem r IN 25 ZETTEN VAN KERES VERLOREN. Voor een groot geestdriftig publiek. Euwe is in Moskou slecht gestart. Na 25 zetten moest hy zyn party tegen Keres op geven. Smyslov speelde zeer sterk tegen Resnevsky staat in de afgebroken stel ling een pion voor. De grote tournooi-zaal in Moskou was tfldens de eerste ronde tot de nok toe gevuld met een geestdriftig publiek, terwtjl vele andere schaak liefhebbers, die geen kaarten hadden kunnen krijgen, in de buitengangen de strijd volg den voor geweldige demon stratie-borden. Onder de aan wezigen bevonden zich de Amerikaanse ambassadeurde heer Walter Bedell Smith en vertegenwoordigers van de Nederlandse ambassade. Euwe en Keres speelden éên van de scherpste varian ten van de Spaanse party. Onze landgenoot behandelde de openingsfase schitterend maar ruilde te vroeg een lo per, waardoor hij Keres in de gelegenheid stelde een formi- abele aanval op te zetten. Het is bekend, dat Keres' grote kracht in het aanvals- spel ligt. Hoe Euwe ook zocht naar ressources, Keres kwam steeds beter te staan. Hij offerde met de 19e zet een loper en de witte koning kwam te staan onder het kruisvuur van alle zwarte stukken. Het werd spoedig Match tegen vuakkelaar beslist. De heer J. J. v. d. Ende, notaris te Zlerikee, Is Vrij dag schaakkampioen van Zee land geworden door de be slissingsmatch tegen M. 3. Quakkelaar uit Hansweert te winnen. De Vrijdag In Middelburg gespeelde derde party van deze match werd remise en daar v. d. Ende de beide voor gaande partyen heeft gewon nen, is daarmee de tweekamp in zyn voordeel beslist. Reeds jarenlang heeft de heer v. dl Ende de reputatie één van de sterkste, zo niet de sterkste, van Zeeland te zyn. Door z^n excentrische woonplaats was hy echter niet in staat zich vaak met andere sterke Zeeuwse scha kers te meten, waardoor de krachtsverhouding niet geheel duidelijk was. Dit jaar heeft hij bewezen zijn reputatie nog steeds terecht te dragen. De nieuwe kampioen speelt agressief en secuur en heeft zich in Nederland naam ver worven als componist van eindspel-studies. Jarenlang was hij redac teur van het tijdschrift van de K.N.S.B. .In 1942 werd hij kampioen van Zeeland door 'n match van K. Maartense te winnen, doch door omstandigheden kon hij vorig jaar de titel niet verdedigen. Drs. M. C. Verburg werd zijn opvolger. Verburg slaag de er niet in zich in de fina le te plaatsen, zodat dit jaar de strijd ging tussen Quak kelaar en v. d. Ende. Hoewel Quakkelaar goed partij heeft gegeven, toonde zijn tegenstander zich onbe twistbaar superieur. Alle Zeeuwse schakers zul len ongetwijfeld de titel by de heer v.d. Ende in goede handen achten en hopen, dat hij de tijd kan vinden Zee land dit jaar in de hoofd groep van de Bondswedstrij den te vertegenwoordigen. WIELRENNEN Ronde van Goes. Het Goese sportcomité, be staande uit de heren: D. van Dalen, C. Zwartepoorte en M. de Jonge, heeft nu de wie lerwedstrijd in het centrum der stad niet kan doorgaan naar een ander traject uitge zien. Een geschikt parcours werd gevonden in de „De Wilhel- minapolder" 2 km. buiten de stad, van ca. 3 km. lengte. Wanneer de nodige toe stemming verkregen wordt zal alsnog een course voor amateurs gereden worden waarvoor de beste Neder landse -en Belgische renners worden uitgenodigd. Als voorlopige datum wordt ge noemd 3 Juli. Camellini rijdt in Ronde van Nederland. Bij de organisatoren van de Ronde van Nederland is ook nog de inschrijving binnen gekomen van Camellini. De ze in Frankrijk wonende Ita liaan maakte tijdens de laat ste Tour de France deel uit van de gemengde ploeg, waarin ook de Nederlanders waren opgenomen. Hij bezet te toen in het eindklassement de zevende plaats. De jonge wielrenner, G. Lavooii te Kapelle, zal we- Eens een ernstige ziekte in de erfst van het vorig jaar, dit seizoen nog niet aan wedstrij den deelnemen. duidelijk, dat Euwe materieel verlies niet meer kon voorkomen, weshalve hy de strijd na de 25e zet staak te. SMYSLOV IN VORM. De party tussen Smyslov en Reshevsky moge niet zo'n dramatisch verloop hebben ge had als die tussen Euwe en Keres. het werd niettemin 'n fraaie party. Ook een Spaan se. D<y>r fijne manoeuvres ver zekerde Smyslov zich van een klein positioneel voordeel. De wijze waarop Smyslov dit ge ringe voordeel wist om te zetten in pionwinst, was in derdaad een grootmeester waardig. Toen de party na 40 zetten werd afgebroken was de positie aldus, dat de Amerikaan hard zal moeten vechten, om een nederlaag te ontgaan. DE OPENING. De zitting werd geopend door de voorzitter van het Moskouse organisatie comité, Portnikof. De heer G. W. J. Zltter- steyn, voorzitter van de K. N. S. B., beantwoordde de sprekers. Hy zeide reeds veel gehoord te hebben van de geweldige populariteit welke het schaakspel zowel by de mannen als by de vrouwen van de Sovjet Unie geniet. Pas in Moskou beseft men evenwel hoe diep het spel doorgedrongen was in het dagelijks leven van het Rus sische volk. Tot slot hield dr. Max Euwe onder harteiyk applaus een toespraak ln het Rus sisch. Hy zeide verheugd te zyn enkele woorden in die taal te kunnen spreken nu hy goede vrienden terug zag met wie hy oude betrekkin gen onderhield, en dankte hen voor de buitengewoon harte lijke ontvangst. Voor Zondag tegen Belglé. Het Nederlands elftal, dat Zondag 18 April in het Feyenoord-stadion te Rotter dam tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); achter: Van Bun (M.V.V.) en Schij venaar (E.D.O.): mid den: Stoffelen (Ajax), Ter louw (D.C.V.) en de Vroet (Feyenoord) aanvvoor: En gelsman (Quick N'gen), Rij vers (N.A.C.), Wilkes (Xer- xes), Schaap ('t Gooi) en Lenstra (Heerenveen). Reserves zijn: Landman (Neptunus); Spel (D.W.S.); Beenhakkers (N.A.C.) van Dijk (Ajax). De wedstrijd vangt om half drie aan. Het muziek corps van de Nederlandse Spoorwegen zal de ontmoe ting opluisteren. Het bovenstaande elftal bevat enkele verrassingen. Dat Spel van Antwerpen zou worden vervangen lag ln de lijn der verwachtingen. Hij voldeed niet en van Bun is goed in vorm en verdient zijn plaats ten volle. De her kiezing van Stoffelen zal zon der twijfel verwondering ba ren, omdat ook hii een der zwakke punten in de Oranje- ploeg is. Vermoedelijk heeft de N.E.C. geen betere speler kunnen vinden. Terlouw heeft tijdens de wedstrijden zo goed voldaan, dat het al bii voorbaat vast stond, dat hij de geblesseerde Möhrmg zou vervangen. De voorhoede is een verras sing. Drager en van Dijk zijn verdwenen en terecht. Maar of men met de nieuwe sa menstelling de oplossing heeft gevonden? Lenstra is nb. van de rechtsbuitenplaats naar de linksbuitenplaats verhuisd, terwijl de Nijme- genaar Engelsman rechtsbui ten wordt. Een experiment! Verder doet Schaap van 't Gooi, die nog al productief is, zijn intrede in het elftal. Een Nederlands elftal dus met mëer debutanten dan nor maal is. Met spanning mag men de wedstrijd van Zon dag tegemoet zien! Vlissingen'j spel stond op peil. In een fors gespeelde wed strijd is het Viisslngen met gelukt de tweede aanval op Haar eerste klasseschap af te slaan. Vóór de rust, toen Vlissingen tegen de vrij ster ke wind speelde, wist zij door twee goede doelpunten van Hendrikse en v. d. Kas- teelc een verdiende 12 voor- iprong te nemen. Sittard itelde hier één doelpunt te genover. Technisch stonden beide oegen vrywel op gelijke „jogte, hoewel Sittard over meer ploegverband beschikte. Na de rust oefende deze club een hevige druk uit op het Vlissingse doel, wat resul teerde in een serie hoekschop pen, die het uiterste van de Vlissingse verdediging verg de. Het gelukte aan Sittard kort achter elkaar twee doel punten te plaatsen, beide ke ren door linksbuiten Ritzen, die voorzetten van Appel on houdbaar voor Strulwigft in schoot. Dit was mogelijk om dat de Vlissingse verdediging enkele kostbare dekkingsfou- ten maakte. Over de wedstrijd het vol gende: Wanneer de Westelyke scheidsrechter Nys, die voor treffelijk leidde, beginnen laat, pakken beide ploegen direct stevig aan. Duidelijk is merkbaar dat de zenuwen 'n hartig woordje meespreken, want halve mistrappen en minder goed geplaatste bal len komen herhaaldelijk i voor. Als er 5 min. gespeeld is lóst de Vlissingse rechts- binnen een hard schot, waar keeper Mol niet bij kan. De linksback weet echter op 't I nippertje de bal uit het ver- j laten doel te koppen. By een algemene Vlissitigse aanval, inschiet Het spel golft snel heen en weer. Twee min. voor de rust is het v. d. Kasteele die beide Sittard- achterspelers te vlug af. is en Vlissingen met een goed schot opnieuw de leiding be zorgd Wie gedacht had dat Vlis singen na de rust met de wind mee het heft in handen zou nemen, is bedrogen uit gekomen. Na enige vlissing se aanvallen neemt Sittard het spel geheel in handen en vele hachelijke situaties spe len zich in het rood-witte doelgebied af. Men blijft daar echter meester van het ter rein. Als een kwartier voor het einde Vlissingen zich weer los werkt maken haar ver dedigers de reeds hierboven gememoreerde fouten. In en kele minuten tijds voltrekt zich het noodlot over de rood- witten en weet Sittard haar 12 achterstand in een 3 2 voorsprong om te zetten. Met nog 7 min. te spelen zet Vlissingen nog een wanhopig slot-offensief in, maar de Sittard-verdediging geeft geen krimp. Als scheidsrechter Nijs het einde blaast, heeft Vlissingen haar eerste klas seschap zo goed als zeker verspeeld, in een wedstrijd waarin zij beter hebben ge speeld, dan wij de laatste tijd van hen gewend waren. 62. Ja, alles was weer in orde. De „Kraak" kon weer varen en zakte langzaam de rivier af. De Keizer was door Kappie weer gerustgesteld, hoe wel hij nog niet begreep, wat er pre cies gebeurd was. Maar hij at de tros bananen leeg en gooide de schillen door de luchtkoker, zodat het bed van de maat er vol mee kwam te lig gen. Het ging alles goed, totdat de ri vier zich ineens in tweeën splitste. „Hoe moet dat nu!" dacht Kappie en hij ging naar de Keizer. „Weet U ook hoe we verder moeten?" vroeg hy „Links of rechts?" De Keizer volgde Kappie tot voorop het schip en hy dacht een poosje ernstig na. „Stuur die scheepie dat kant uit!" wees hij tenslotte. „Daar mooie boompjies en bloempjies bloei en ikke denken, datte wij zo btJ mijn paleissie komen. Ikke misschien bijna, haast, zeker weet!" „Dus U weet het niet zeker?" vroeg Kappie. „Dat is ook wat! Nu is het maar de vraag of we de goede kant uitgaan. Zolang ik zeeman ben, heb ik altijd geweten waar ik met mijn schip voer. Nee, dit staat me niks aan". B.V.V. LEIDT. Goede prestatie van E.D.O. De enige ploeg, die in de voetbalwedstrijden om het kampioenschap van Neder land een overwinning wist te behalen is P.S.V. uit Eindho ven geweest. De overwinning werd in Eindhoven behaald en nog wel op het aanvanke- lük toch sterk geachte Haar lem, zodat P.S.V. zich goed gerehabiliteerd heeft. Reeds na zeven minuten hadden de Philipsmensen de leiding, toen de Haarlem-doelman Kluit een houdbare bal liet glippen. Het tweede doelpunt kwam enige minuten later, toen de Haarlemverdediging verzuimde om tijdig aan te vallen. Haarlem was in de eerste helft zo ongevaarlijk, dat het niet minder dan 25 minuten duurde, eer de P.S. V.-doelman Steiger een bal te verwerken kreeg. Na de rust evenwel oefende Haar lem krachtige druk uit op de P.S.V.-achterhoede. Steiger, Zomeravond-competitie. Door de Afdeling Zeeland van de KN.V.B. wordt een zo meravondcompetitie georgani seerd in Middelburg en Vlis singen, waarvoor zich een flink aantal elftallen, voor het mee- rendeel bestaande uit niet in competitie-verband uitkomende spelers, liet inschrijven. In de ze cbmpetitie kunnen ook op genomen worden elftallen van bedrijven, combinaties, vetera nen-elftallen e.d. Er wordt deelgenomen door elftallen van The Vitrite Works; Prov. Grif fie en de voetbalverenigingen Middelburg, Zeclandia, Vlissin gen, E.M.M.; De Zeeuwen; Ar- nemuiden en Nieuwland. Be sprekingen met andere be- drijfself tallen zijn nog gaande. Het aantal elftallen heeft reeds een respectabele omvang aangenomen, zodanig, dat by de verder te verwachten uit breiding zich weer een velden- probleem dreigt voor te zullen doen. Ten behoeve van bedrijfs- en ontspanningsverenigingen zijn de voetbalverenigingen echter bereid hun elftallen te rug te trekken, indien niet voldoende speelruimte aanwe zig zou zyn. HANS HARTING WON IN GOEDE STIJL. - - De Bolwerkloop, die de Mid- ton lopers al vrij spoedig uit ingeleid door Lammers, komtdelburgse athletiekvereniging elkaar getrokken werd. G. Hendnkse, die e.M.M. Zaterdag had georga- Dobbelaere (Mar.) zag kans de Sischiet 3 Mtaf dü rd?aa,'jan 42 l«P?r»leiding OVM te nemen en pro- die voor de rust een straf schop van Kick Smit had ge houden, toonde toen echter zijn kunnen en toen hii een maal gepasseerd was, redde een der backs schitterend, zo dat Haarlem er niet 'in slaag de de achterstand in te lo pen. De wedstrijd was het aankijken alleszins waard. Over de wedstrijden Go Ahead—B.V.V. en E.D.O.— Heerenveen, die in een ge lijk spel eindigden, valt wei nig te vertellen. De bezoe kers in Haarlem hadden meer geluk, dan die in Deventer, want zü zagen tenminste doelpunten maken. E.D.O. nam de leiding. Heerenveen maakte gelijk. Opnieuw maakte E.D.O. een doelpunt en weer maakte Heerenveen geliik. Maar ondanks die vier doelpunten en de spanning was het slecht voetbal wat er vertoond werd. De Bekerwedstrijden. De Zeeuwen-Middelburg 2-1 De ZeeuwenMiddelburg 2 —1; GoesR.B.C. 1—1- Het moet voor Middelburg een wat onaangename verras sing geweest zyn. van De Zeeuwen te verliezen. De groenwitte Middelburgers toch werden sterker geacht dan de Vlisingers en een Middelburgse overwinning werd algemeen verwacht. Goes kwam tegen de aloude rivaal R.B.C. niet ver der dan een gelijk spel. - R.B.C. 2 110 4—3 3 Alliance 1 1 0 0 3—2 2 De Zeeuwen 2 10 1 44 2 Goes 2 0 11 3—4 1 Middelburg 10 0 1 1—2 0 H.S.C. '28Zlerlkzee 21; OdloR.K.F.C. 2—3. Een onverwachte nederlaag van Zierikzee, dat zich onno dig door H.S.C. liet kloppen. R.K.F.C. leverde met een over winning op 'Odio een aardige prestatie. H.S.C. Steenbergen Zierikzee R.K.F.C. Odio 0 0 4—2 4 1 0 6—5 3 1 1 8—5 3 0 2 5—9 2 0 2 5—7 0 PatrijzenRobur 40; Yer seke—R.C.S. 1—1; Zeelandia EJVLM. 3—0. Alle uitslagen leveren een verrassend beeld op, al was het alleen maar om de cyfers. Dat de vierde klasser Patrijzen de derde klasser Robur zo kans loos wist te slaan was een flinke verrassing en dat R.C.S. tegen Yerseke niet beter dan. met een gelijk spel uit de bus wist te komen valt ook al te gen. Van Zeelandia mocht te gen J3.M.M. een overwinning verwacht worden, doch dat het met zo grote cyfers zou zijn had niemand verwacht. Zeelandia R.C.S. E.M.M. Patrijzen Yerseke Robur 0 15—1 6 0 4—2 5 1 9—5 4 2 6—4 2 2 1—15 1 3 0—8 0 AardenburgCorn Boys 1 1; OostburgHulst 10. In Vlaanderen vielen weinig doelpunten. Aardenburg over trof zichzelf door tegen Corn Boys geiyk te spelen. Oostburg had met Hulst nogal tameiyk veel moeite en kon maar am per in de meerderheid blijven. De jongens uit Sas van Gent hebben de kop van deze groep reeds definitief in handen, zo dat zy in de beker-afvalwed- strijden geplaatst zyn, tenzy Aardenburg beide wedstrijden wint. 0 10—4 5 1 3—5 2 0 1—1 1 2 1—5 0 Com Boys 3 2 1 Oostburg 2 10 Aardenburg 10 1 Hulst 2 0 0 Goes —R.B.C. Dit geiyke Spél geeft de krachtsvrhouding goed weer. Aan beide zijden wisselden goed en slecht voetbal elkaar af. RBC combineerde beter dan de thuisclub, maar de Juiste afwerking der aanval- en ontbrak. De jonge P* Vermunt als rechts buiten en de oude rotten Schellekens en Gillisse waren by hen de grote stuwkracht By Goes had van Sabben een slechte dag. Hy miste enkele fraaie kansen. Snelle Goese aanvallen le verden direct gevaar op voor de RBC-veste, maar spoedig kreeg ook Bonsema aan de andere kant handen vol werk. V. d. Sluis kreeg na een half uur een fraaie kans, toen één der RBC-backs miste en hij alleen vpor de keeper kwam te staan, maar hy schoot hoog over. Goes bleef tot aan de rust iets in de meerderheid, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. 5 Min. na de hervatting was het P. Wys die een kans om zeep bracht, V. d. Sluis deed het even later beter (1 0). RBC ontketende daar na een hevig offensief, maar verder dan het forceren van enkele hoekschoppen brach ten zy het voorlopig niet Tot tweemaal toe kreeg van Sab ben een opgelegde kans om de zege veilig te stellen, maar hij faalde. Knobel bracht tenslotte de party en op gelyke voet (11). In laatste in stantie stopte Bonsema op goede wijze een hard schot van P. Vermunt Vlissingen geklopt In Sittard. LANDSKAMPIOENSCHAP. E.D.O.Heerenveen 22; P. S.V.Haarlem 20: Go Ahead —B.V.V. 0—0. Behalve P.S.V., dat Haarlem met lege handen huistoe stuur de, hebben de hoge heren elk aar niet veel kwaad gedaan. De prestatie Van E.D.O., dat Heerenveen in bedwang wist te houden, mag er zijn. Men dient er daarbij rekening mee te houden dat de Haarlemmers tameiyk gehavend in het veld kwamen. Go Ahead en B.V.V. kwamen niet tot scoren en lij ken twee van de minst sterke ploegen in de landskampioen schappen te zyn. Een fraaie rehabilitatie voor P.S.V. is de overwinning op Haarlem na de zeer slechte wedstryd, wel ke vorige week tegen BW ge speeld werd. LANDSKAMPIOENSCHAP veel te worden in de promo tie-competitie. Tegen D.E.S.K. althans werden het veel te grote cyfers aan de verkeerde kant. B.V.V. E.D.O. Heerenv. Go Ahead x P.S.V. stand alweer geiyk, wanneer i zöwel als VeehnUch sue- door 'n hoekschop 'n slechtIowel s tecnnlscJi «oc- weggewerkte bal by de &er deelnamen, is een organisato- beerde het tempo te drukken, j Haarlem 0 1—0 3 0 4—3 3 1 7—6 3 1 3—3 3 2 45 2 2 3—5 2 naar voren gekomen Kuppen belandt, die ongelooflijk hard BILJARTEN V. d. Pol Europees kampioen 71'2? Te Parijs werden de bil jartwedstrijden om het Euro pees kampioenschap 7*4 ge speeld. Na 7 ronden heeft de Nederlander van de Pol de leiding met 4 punten voor sprong op de Fransman Chassereau. De Leeuw bezet de 4e, Metz de 6e plaats. Er is besloten de wereld kampioenschappen 45/2 bil jarten in Nederland 'te doen houden. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië. Sibajak 9 April te Suez. Naar Indonesië. Bacongan pass. 9 April Quessant: Kalianget pass. 8 April Maladioen; Kertonoso 9 April te Port Saidj Willem ces geworden. Het parcours, daf leidde over de nieuw aan gelegde bohverkpaden, leende zich by uitstek voor deze ener verende wedstryd. Toen ongeveer de helft van het circa 2300 m. lange par- PROMOTIE COMPETITIE cours was afgelegd, kwam J. DISTRICT I. Fliers (Mar.) naar voren, op R.F.C.U.V.V. 1—0. de voet gevolgd door H. Har- Na de barre nederlaag tegen i ting (de Z.). Deze laatste nam 1 K.F.C. verraste R.F.C. door zy het schrale overwin- by het keerpunt op het Seis-een, i» 7TS nS bolwerk plotseling dB leiding ning °P UAT.V. De situatie is r,^i wuiera ivi.jn.-pr m. vreeken een flink Buys pass. 10 April Ouestaai tempo ln. waardoor het pofc* 17 lopers aan de start. De Gazelle-man W. Rootsaert plaatste zich al direct aan de kop. Hij wist de afstand met de andere lopers geleideiyk te vergroten en werd dan ook onbedreigd eerste in een tjjd van 4 m. 9.3 s. Een opmerke- ïyke prestatie leverde ook J. de Waart (Marathon), die in goede styl het pl.m. 1400 m lange parcours liep en de tweede plaats bezette in 4 m 11.4 s. vóór L. Millenaar (De Zeeuwen), die blijkbaar te weinig zelfvertrouwen had. Deze kwam als derde binnen in 4 m. 13.8 s. De voornaamste uitslagen luidden voorts: 4. J. Berüng (Mar.), 4 m. 15 s.; 5. B. Bosch (E.M.M.), 4 m. 19.8 s.; 6. J. Westdorp (Hellas), 4 m. 20 s. SENIOREN. Zéé} spanend was de felle stryd tussen de senioren, die elkaai geen kamp gaven. Di rect r>* de start zette de E. MM.-»* M. Vreeken een flink over. Hy vergrootte zijn voor sprong en wist in prima styl de afstand in 7 m. 1.4 s. af te leggen. Om de tweede plaats werd 1 R-F-C- voor de Rotterdammers niet zo hopeloos meer als di rect na de slechte start. K.F.C. 2 110 4—0 3 intussen een vrij hevige strijd geleverd tussen de beide club- fenoten van Marathon J. liers en P. van Leeuwen. Na een felle sprint zegevierde de ze laatste in 7 m. 6 s. De voor naamste uitslagen luidden verder: 3. J. Fliers, 7 m. 7 s.; 4. M. Vreeken. 7 m. 11.6 s.; 5. S. Dobbelaere, 7 m. 20 s.; 6. A. Houtekamer (E.M.M.) 7 m. 20 s.; 7. H. F. Becks (E. M.M.); 8. M. v. d. Parel (Mar.); 9. H. Witte (Mar.): 10. J. W. Becks (E.M.M.). PRIJSUITREIKING. In de fietsenbergplaats van 't P.Z.E.M.-kantoorgebouw reikte de heer J. L. van 't Westende, wethouder van Middelburg, die het startsein voor beide lo pen had gegeven, met enige hartelijke woorden de medail les voor de beste prestaties U.V.V. 2 10 1 1—4 2 2 0 11 0—1 1 DISTRICT III. Hengelo—T.E.C. 4—2; Vi tesseP.E.C. 3—0. Naar het schynt voelt Vites se er toch niet veel voor roem loos ten onder te gaan. Tegen P.E.C. hebben zij zich goed geweerd en het plaatsje in de eerste klasse met suces verde digd. Hengelo was ook nog zonder punten en kwam er te gen T.E.C. ook op prachtige wyze doorheen. Na twee wed strijden staan alle candldaten nu weer gelijk, zodat nog de nodige spanning in het Oosten te verwachten valt. Vitesse 2 10 1 42 2 Hengelo 2 10 1 44 2 T.E.C. 2 10 1 4—5 2 P.E.C. 2 10 1 2—3 2 DISTRICT IV. DJE.S.KDosko 5—1. Het ïykt voor Dosko niet Helmond D.E.S.K. Dosko 1 0 1 0 0 0 0 2—0 2 1 53 1 1—5 0 DISTRICT V. ZwartemeerFriesland 11. De leiding blyft aan Zwar- temeer, dat door een geiyk spel tegen Friesland weer een kostbaar punt ryker Is gewor den, Zwartem. 2 110 21 3 Friesland 10 10 11 1 Veendam l 0 0 l 01 0 DISTRICT VI. SittardVlissingen 82. Het heeft gespannen in Sit tard en de Vlissingers zyn op wei ongelukkige wijzo de laat ste kans kwijt geraakt. De enige mogelijkheid is nu nog, dat de beide laatste wedstrij den overwinningen worden en Sittard en Kerkrade geiyk spelen. Dan konden de Vlis singers in een herkansing op nieuw beginnen. Dit lijkt ons echter tamelijk onwaarschijn lijk en men dient zich bij voor baat te verzoenen met het welhaast onvermydelyke. Kerkrade 2 1 1 0 4—2 3 Sittard 2 110 5—4 3 Vlissingen 2 0 0 2 25 0 De promotie wedstrijden tus sen Emma en S.V.V.; S.E.T. Axel en TerneuzenM.O.C. werden uitgesteld. België-Nederland 24. De hockey landenwedstryd voor heren tussen België en Nederland werd met 42 dooi de Nederlandse -ploeg gewon nen. Bij de rust hadden onze landgenoten een 20 voor sprong. SchotlandEngeland 0 2. De internationale voetbal wedstrijd tussen Schotland en Engeland, die Zaterdag te Glas gow gespeeld werd, eindigde ln een 20 overwinning voor de Engelseu. RES. 2e KLASSE A. Vlissingen IIDe Zeeuwen H 3—0. Het reserve elftal van De Zeeuwen is door deze uitslag onderaan de ranglijst terecht gekomen en moet degradatie wedstrijden spelen. De kam pioenen van de reserve-klas sen der Afdeling Zeeland, t.w. Axel II en Zierikzee II z§n de tegenstanders. UIT DE DINSDAG, i Het bekende werk van Franz Werfel „Paulus onder de Joden" wordt vanavond als hoorspel over H. n ge bracht (20.12). Mazurka's van Chopin en Rhapsodieën van Llszt om 14.00 (H. H). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Wand a Landowska, cla- vecimbel; 10.35 Magyar! Imre en zijn muzikale zigeuners; 11 Albert de Klerk, orgel en Jouck Cuperus, alt; 13 Nieuws; 13.45 Wiener en Doucet, pia no; 14 Mevr. Ida de Leeuw v. Rees; 14.30 „Werther" opera in 4 bedrijven van Massenet; 16.40 De schoolbel; 17 Dat kun jy ook; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strydkr.; 19.15 Een muzikale tocht door twee eeuwen en vijf landen (Italië); 20 Nieuws; 20.15 Bonte Dinsdagavond- trein; 21.30 Contact; 2.30 Mar guerite Couperus, zang en Pierre Palla; 23 Nieuws; 23.15 24 Gramofoonmuziek. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 10.15 Gramofoonmuziek; 11 Werken van Mendelssohn en Brahms; 12.03 Licht orgelspel door Willy Francois, met zang van Jan Rietveld; 13 Nieuws; 13.45 Bespreking van muziek literatuur d. Manus Wiliem- sen; 14 Mazurka's van Fred. Chopin en Rhapsodieën van Franz Liszt; 15 Schoolradio; 16 De Zonnebloem: 17 Na schooltyd; 18.20 Sportpraatje door Jan Oottaar; 19.15 Syl- vester-trio; 20 Nieuws; 2012 „Paulus onder de Joden", luis terspel; 23 Nieuws; 23.1524 Avondconcert. ZON EN MAAN. 13 April. Zon: op 5.49, onder 19.34. Maan: op 7.21. 13 AprU Vlissingen Terneuzen Hansweert HOOG WATER u. +NAP u. +NAP 4 05 1.92 4 31 2.09 511 2.17 5J6 1.36 16.28 1.87 16.58 2.04 17.35 2.14 17.69 1,36 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 10.30 2.10 11.07 2.28 11.41 2.42 *JU0 1.73 22.43 1.95 23.20 2.14 23.54 2.29 23.20 1.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3