PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT De overval op het Bevolkingsregister Minister in 't Veld over Zeeuws woningtekort BILT Argentinië neemt de leiding Gevechten in het Heilige Land Amsterdamse verraders staan terecht 191e Jaargang - No. 84 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Zaterdag 10 April 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 23 Cl. per week. I 3.20 per kwartaal; franco per post i 3,45 per kwartaal. Losse nummers 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per Algemeen WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Giro nrll359300 P Z C.. Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstr "58-60, tel 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai te 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr 55 tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg. Gratamastr 3. tel. 102 - Terneuzen: BrouweriJstr 2 - Ziertkzee: Nwe Bogerdstr C 160. tel 26. Het Wereldgebeuren AANVAL OP DE KOLONIËN IN AMERIKA. Plan Maroglio. Argentinië, het land van Peron, pretendeert hoe langer hoe sterker een leidende rol op het Zuid-Amerikaanse con tinent. Op de negende intei- Amerikaanse conferentie, die op het ogenblik te Bogota aan de gang is en die wordt bijge woond door minister Marshall, voeren de Argentijnse afge vaardigden het hoogste woord. In twee acties hebben zij do leiding1 genomen. De eerste is gericht tegen het nog overge schoten koloniaal bezit van Europa op het Amerikaanse continent, de drie Guyana's, Brits Honduras, de Falkland- eilanden en nog enkele klei nere stukjes. De Amerikanen kunnen niet langer tolereren, dat Europeanen gebied be heersen, dat aan hen toebe hoort, sprak de Argentijn Co- rominas. In een resolutie stel de hij de opruiming voor van wat hij noemde „de facto be zittingen", bezittingen dus die volgens hem rechtens niet meer aan de Europese landen behoorden. Het zou verkeerd zijn dez? Zuid-Amerikaanse aanval, ook gericht op Nederlands West- Indië, te onderschatten. De militaire uitdaging van enig? maanden geleden .op de Falk land eilanden, hoewel op een sisser uitgelopen, heeft bewe zen, dat de Zuid-Amerikanen als zij de kans krijgen het niet bij woorden latéri. De Ver. Staten "remmen de zaak voor lopig, omdat zij het geval wei nig urgent achten. Maar op de duur zal het een probleem worden voor Europa en dus ook voor Nederland, hoe het koloniaal bezit in Zuid-Ameri- ka te handhaven. De tweede Argentijnse actie betreft de economische hulp verlening. Zuid-Amerika is wel iswaar niet door een oorlog dermate berooid en uitgeput, dat hulpverlening op grote schaal geen dag uitstel meer kan leiden, doch de meeste re publieken zitten hard om kapi taal verlegen voor hun indus triële ontwikkeling. Minister Marshall heeft laten weten, dat van grootscheepse dollarhulp voorlopig geen sprake kan zijn. De Ver. Staten hebben de handen vol aan Europa. De Argentijnen hebben dat in hun oor geknoopt en de president van hun nationale bank naar Bogota gestuurd. Deze heeft gisteren een soort plan-Maroglio ingediend als tegenhanger van het plan- Marshall. Volgens dit plan wordt een inter-Amenkaanse bank gesticht, waarvoor Ar gentinië het meeste kapitaal fourneert. De Latijnse repu blieken moeten op gelyke wij/.c als de Marshall-landen bespre ken, op welke wijze zij ec.i- nomisclj kunnen samenwerken. Het is nog niet bekend hoe de republieken en de Ver. Sta ten op dit voorstel zullen re ageren. Niet alle Latijnse sta ten zijn even gebrand op Ar gentijnse leiding bij hun eco nomische ontwikkeling. Het denkbeeld van economische samenwerking evenwel zal on- ;etwijfeld in de smaak van de lelegaties vallen. De kwestie-Triest. Engeland heeft de Sowjet- regering uitgenodigd om deel te nemen aan voorberei dende besprekingen, welke de volgende maand te Parijs zouden worden gevoerd en ten doel zouden hebben het vrije gebied van Triest aan Italië terug te geven. In de nota wordt een con ferentie van „de voornaamste betrokken regeringen" voor gesteld. Tevens wordt er bij de Sowjet-Unie op aange drongen zo spoedig mogelijk in te stemmen met het on langs gedane voorstel om Triest aan Italië terug te ge ven. Treinverkeer in Amerika wordt ingekrompen. Het Amerikaanse bureau voor vervoer heeft bepaald, dat alle passagiers- en goe derentreinen, die steenkolen gebruiken, hun diensten met ingang van Donderdagnacht a.s. tot de helft moeten in krimpen in verband met de voortdurende staking van 400.000 arbeiders in de vet- koolmijnen. Deze mijnwer kers staken reeds 26 dagen wegens een geschil over een pensioenregeling. 't Totaal aantal arbeiders, dat niet aan het werk is, wordt geschat op minstens 562.000. Hierbij zijn begrepen arbei ders in de anthracietmünen, die zich bij de 400.000 eerder genoemden hebben aangeslo ten, en anderen, die tenge volge van de verminderde staalproductie zonder werk zijn gekomen. De Amerikaanse invoer en de Belgisch- Nederlandse havens. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de Amerikaanse ambassadeurs te Den Haag en Brussel een dezer dagen aan de regeringen van Nederland en België zullen mededelen, dat het Amerikaanse militaire be stuur voor Duitsland bereid is in onderhandelingen te tre de»- ->ver de kwestie van 't ge bruik van de Nederlandse en Belgische zeehavens voor de Amerikaanse invoer in Duits land. Professor Frederic Joliot Cu rie, die een oproep van Fran se intellectuelen heeft onder tekend, waarin Griekenland bedreigd wordt genoemd door het Amerikaanse impe rialisme. 300 millioen gulden gesmokkeld naar België. De officier van justitie mr. .Heukels, deelde tijdens een requisitoir gehouden voor de bijzondere politierechter le Roosendaal mede. dat door clandestiene uitvoer thans reeds 300 millioen Neder landse guldens in België zijn terechtgekomen. Dit volgens de laatste gegevens vastge stelde, schrikbarend hoge be drag, drukt op de koers van de Nederlandse gulden in be langrijke mate. KORTE PRED1CATIE Zo dan, mijn geliefde broeders!Zgt standvas tig. onbewegelijk, altijd overvloedig zijnde in het werk des Heren, als die weet. dat uw arbeid niet ijdel is in den Heer. 1 Cor. 15 58. In de late avond van de eerste Paasdag klonk dc ju bel op in de discipelkring: De Heer is waarlijk opge staan. Sedert heeft de Kerk van Christus deze opstanding beleden: in Jezus Christus is Gods eeuwigheid ingebroken in dc wereld en in de tijd. Maar de wereld trok cn trekt dit in sterke twijfel, 't Is ook ongelooflijk. De moder ne wetenschap rekent met betrekking tot de wprding der wereld met millioenen jaren. In deze onmetelijke 'tijdzee leeft de mens gemid deld veertig jaren. En over hem heen gaan volkeren en tijden. Zou in deze massali teit van tijd één enkel men senleven hier en daar waard geacht worden om aan de vergankelijkheid te worden ontrukt Dwars tegen deze aarzeling in getuigt het geloof: „Ik ge- geloof een eeuwig leven, mij door Jezus zelf bereid." En de apostel Paulus belijdb in 't grote opstandingshoofdstuk 1 Cor. 15: „Gode zij dank, die ons de overwinning geeft door onze Heer Jezus Chris tus", om dan ogenblikkelijk te laten volgen het woord dat wy boven deze overden king reeds plaatsten. Wij staan even verbaasd over deze onverwachte wen ding, maar dan opeens be merken wij. dat de apbstel ons vaste grond onder de voet ge geven heeft. Uit dit woord blijkt dat God ons in de opstanding van Christus een nieuwe orde van verhouding tot Hem gegeven heeft. De blijde Paasboodschap blijkt voor mij te betekenen een roep tot nieuwe gehoor zaamheid. Het is waar, dat het Evangelie van de Opstan ding voor ons in zich draagt de vertroosting van het eeuwi ge leven. Maar het is ook waai4, dat dit Evangelie voor ons betekent een sterke ver plichting voor het leven hier en nu. Het roept ons in de na volging van Jezus .Christus, die ons voorgegaan is op de weg van het: „Ik moet wer ken, de werken van Hem, die Mij gezonden heeft, zolang het dag is". Wie met de Faasblijdschap bekleed is, draagt in de hand een grote levensverantwoor delijkheid. Het is geen eenvou dige opdracht om in een stormachtige wereld te staan met een brandende kaars. Aagtekerke. L. Theunissen. Herziening van Krupp's vonnis De Amerikaanse prosecu- tie te Neurenberg heeft ver zocht om herzieniilg van het besluit van het. Tribunaal voor oorlogsmisdaden, krach tens hetwelk Alfred Krupp en elf anderen zijn vrijge sproken van voorbereiding en opbouw van het Duitse oorlogsapparaat ten behoeve van de aanvalsoorlog en van medeplichtigheid aan een misdadige samenzwering. Hoffman beëedlgd. G. Hoffman is beëdigd als administrateur van het Euro pees herstelprogram. Hij heeft de rang van minister. De nationale defensie van Noorwegen. Het Noorse parlement heeft een voorstel aangeno men betreffende de samen stelling van een commissie van 15 niet-communistische leden ter bestudering van kwesties op het gebied der buitenlandse politiek en de nationale verdediging. Kon. Marine krijgt'twee duikboten. Onze oorlogsvloot zal bin nenkort worden uitgebreid met twee onderzeeboten, die Nederland van de Britse ma rine op leen-basis in gebruik zal krijgen. Deze boten zijn H. M. S. „Tapir" en H. M. S. -..Taurus", die beide behoren tot de z.g. T-klasse. Het doel van deze uitbrei ding is voornamelijk de ge oefendheid van het. personeel van onze onderzeedienst op peil te houden. Voor het eerste particuliere huis te Sluis dat wordt her bouwd werd dezer dagen dc eerste steen gelegd door Pe ter v. Wuykhuysen, zoon tje van de architect. Burge meester Aernouts was mede aanwezig. i ABDOEL KADER HOESSEINI BEGRAVEN. Het behefcr van Palestina. De begrafenis van Abdoel Kader Hoesseini heeft Vry.- dag Jeruzalem in opschud ding gebracht. Twintig dui zend Arabieren verdrongen zich in het oude stadsge deelte om de begrafenis bJJ te wonen. Hij werd begra ven in de nabijheid van de historische moskee Omar binnen de muren van de oude stad. Het Arabische deel van de stad was in rouw. Winkels waren gesloten, het verkeer stond stil. Salvo's die ter ere van de overledene werden ge geven, werden in een deel van de stad voor een Joodse aan val gehouden. Er ontstond een opschudding, waardoor 7 Ara bieren werden gewond. Naar schatting liepen 35.000 Arabieren in de bègrafenis- Brief werd fataal voor Mannus de Roo Een donkere nacht. Negen onverschrokken Nederlanders, waarvan een aantal gestoken in clandestien vervaardigde politie-uniformen, sloegen met veel bravour de Plantage Kerklaan te Amsterdam in, overbluffen Twee politie-agen- ten, die buiten het bevolkingsregister de wacht hielden, met een op barse toon geuite korte order en droegen hun op de blnnenwacht bijeen te roepen, omdat het gebouw op ver dachte individuen zou moeten worden onderzocht. Toen de bewakers eenmaal bjl elkaar waren staken zij gedwee, maar verrast, de handen omhoog op het onverwacht bevel geen te- Senstand te bieden. Zy werden geboeid. Met leukoplast wer en hun monden toegeplakt, waarna de negen illegale wer kers hen in de tuin legden, Enkele ogenblikken later was het kaartenreglster opgeblazen en stond het gebouw in brand. De negen mannen ontkwamen zonder een spoor ach ter te laten. Honderdduizenden Nederlanders slaakten een zucht van verlichting. VERBADEN. Nog geen drie maanden la ter sloeg de Sicherheitspolizei toe. Een uitgeloofde beloning van 10.000,had resultaa^ opgeleverd. Van twee kanten volkomen onafhankelijk van elkaar, kwamen tips bij de S.D. binnen. Alle overvallers en een tien tal medewerkers werden ge arresteerd. In een Duits mon sterproces regende het dood vonnissen. Twee der hoofdlei ders waren Lages c.s. te glad af de beeldhouwer Gerrit van der Veen en jhr. Sand- Minder mensen In elk huis dan 2 jaar na de vorige oorlog. Zeeland had slechts 200 huizen moeten krijgen. Gelijk reeds in het kort is gemeld, heeft minister In 't Veld in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Ka mer verklaard, dat hij zeer bijzondere aandacht heelt voor de getroffen gebieden, met name voor de provincie Zeeland met haar grote aan tal houten noodwoningen. Bij de toewijzing van het bouwvolume speciaal voor de provincie Zeeland is daarme de ruimschoots rekening ge houden. In het algemeen zijn voor de verdeling van het woningbouwvolume voor 1948 de .volgende factoren beslissend geweest: a. het be staande woningtekort per 1 Januari 1948; b. de te ver wachten bevolkingstoename; c. de woningbezetting. Zou uitsluitend met deze factoren rekening zijn ge houden, dan zou Zeeland slechts in aanmerking zijn gekomen voor een toewij zing van ongeveer 200 wonin- §en. Op grond van de voor eze provincie geldende bij zondere omstandigheden zul len echter in Zeeland reeds in het eerste kwartaal onge veer 300 woningen worden goedgekeurd. Voor het gehe le jaar zal het aantal te ver strekken goedkeuringen, on voorziene omstandigheden voorbehouden, voor deze pro vincie ongeveer 1400 mogen bedragen. Wanneer de woningtoewij zing aan Zeeland op de basis van 1948 blijft gehandhaafd, zal het woningtekort in deze provincie binnen een klein aantal jaren tot het verleden behoren. Helaas kan dit voor de meeste andere provincies niet worden gezegd, ook niet voor die, waar geen of wei nig oorlogsschade is. In onderstaand staatje is een overzicht gegeven van de woningbezetting in Zeeland sinds 1920. Ook blijkt uit het staatje, aldus de minister, dat de wo ningbezetting in Zeeland twee jaar na de eerste we reldoorlog groter was dan twee jaar na de tweede we reldoorlog. Ter vergelijking is even eens de 'woningbezetting in de provincie Utrecht opgeno men. Uit deze cijfers blijkt, dat de woningbezetting in Zeeland ten opzichte van die in de niet door oorlogsge weld getroffen Utrecht geenszins afsteekt. provincie ongunstig Zeeland bevolking woningvoorraad 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1947 245.000 255.976 53.988 54.711 55.910 56.454 57.385 58.373 59.205 60.111 60.802 61.475 62.321 63.103 63.950 64.766 65.608 66.487 67.352 68.125 68.976 70.017 60.367 excl. noodw. etc. 63.245 incl. noodw. etc. woning bezetting 4.56 460 4.43 4.41 4.34 4.27 4.22 4.15 4.09 4.03 3.97 3.93 3.90 3.87 3.84 3.81 3.77 3.73 3.69 3.64 4.24 4.04 Utrecht woning bezetting 4.78 4.73 4.66 4.64 4.55 4.50 4.45 4.39 4.34 4.30 4.24 4.17 4.15 4.13 4.09 4.04 4.04 4.02 3.99 4.00 4.44 4.41 berg, directeur van het Stede lijk Museum, ontkwamen aan de dood. DE ZITTING. De eerste van de vier ver dachten. die voorkwam voor het Amsterdams bijzonder ge rechtshof was Mannus de Roo, een expediteur, die tot 1919 polltie-agent was, maar „af gekeurd" werd, althans dat beweerde hij. Hij is zesmaal veroordeeld voor diefstal, he ling, mishandeling enz. Verdachte hield vol geen opzet tot verraad te heb ben gehad. De president las echter een brief voor, waar in hij informeerde nasar de 10.000 beloning van de S.D. De tweede verdachte de 47- jarige confectiefabrikant, P. Th. Teunisssen, beweerde dat hij was overgehaald door zijn ondergeschikte, verdachte nr. 3, v. d. Laak. Bij het ver hoor verklaarde deze dat zgn baas pressie op hem had uitgeoefend. Precies het te genovergestelde. Een vroegere S.D.-recher- cheur J. Ros, thans gedeti neerd, deelde als volgende ge tuige mede, dat minstens 20 mensen e dagen na de aanslag zich by de S.D. hadden gemeld met wat zy meenden, dat in lichtingen waren over de da ders. Een psychiatrisch rapport over verdachto uitgebracht vermeldde dat hij een impul sieve, egocentrische figuur is, die de behoefte heeft om op te snijden en de neiging bezit' boven zijn geestelijke stand te leven. Intellectueel staat hij op het niveau van een 10-jarig kind. Van een geestelijke stoornis zijner geestvermo gens is echter geen sprake. VERRAAD. De laatste verdachte was een 35-jarige expeditieknecht, J. Th. Hoogsteder. Uit het ver hoor bleek, dat hij het volle dige vertrouwen van de kunst schilder, in .wiens dienst hij als huisknecht was, genoot en dat hij deze bij diens omvangrijke illegale arbeid uitstekende diensten heeft bewezen. Hg haalde de amunitie en de lon ten voor de overval van een adres in 't Gooi, sleepte met uniformen, benzine en petro leum cn weerde zich goed tij dens de overval zelf. Hij werd gearresteerd, als gevolg van het verraad. overgebracht naar het gebouw van de Si cherheitspolizei en, naar hij thans verklaarde, 5 uur lang geboeid verhoord door Krimi- nal-Sekretar Klein. Tijdens dit verhoor noemde hij de naam van een der hoofdda ders. Hoogsteder werd door de S. D. vrijgelaten op voorwaarde, dat hij zich beschikbaar zou houden, hetgeen hij prompt deed. Als getuige gehoord merkte ex-S^D.-rechercheur Ros op, dat Hoogsteder In het geheel niet geboeid was geweest, maar in tegendeel een cigaret had gerookt. Hij had gepraat als weinig an deren, zo zelfs, dat een Duit ser had gezegd: hg biecht goed. DE EISEN. D« advocaat-fiscaal achtte Teunlssen de hoofdschuldige en vorderde 'tegen hem de doodstraf. Tegen van der Laak eiste de advocaat-fiscaal 15 jaar gevangenisstraf. Ver dachte Mannus de Roo hoorde 12 jaar tegen zich eisen en tenslotte duidde de eis tegen Hoogsteder drie jaar. De president bepaalde de uitspraak op 23 April a.s. Gezamenlijk onderzoek naar vliegramp te Berlijn. Engeland heeft zich ac- coord verklaard met een ge meenschappelijk Brits-Rus sisch onderzoek in verband met de vliegi'amp te Berlijn. Deze bereidverklaring was vervat in een brief van ge neraal Robertson aan maar schalk Sokolofsk.y. Wanneer de gemengde commissie van onderzoek het niet eens wordt, stelt generaal Robert son voor, dat afzonderlijke rapporten zullen worden uit gebracht. Een functionaris van het vliegvejd Tempelhof (Ameri kaans) heeft verklaard, dat Sow jet-vliegtuigen „tenmin ste tien keer per maand de veiligheidsbepalingen der vier mogendheden voor de luchtvaart schonden". Andere functionarissen hebben mee gedeeld, dat de Sow jet-vlieg tuigen „sinds de botsing van Maandag angstvallig de re gels in acht namen". Het leven in Rusland wordt weer goedkoper. Radio Moskou maakte be kend, dat de raad van minis ters van de Sowjet-Unie een decreet heeft uitgevaardigd, waarin een nieuwe verlaging van de prijzen van een aantal artikelen wordt bevolen. Tot de bij de prijsverlaging betrokken artikelen behoren: sigaretten en sigaren (met 10 pet.), wodka, wijn, bier en niet-alcoholisehe dranken (20 pet.), motorrijwielen en rij wielen (20 pet.),, cosmetische artikelen (10 pet.), camera's (10 pet.) en radiotoestellen (10 pet.). Het doel van de prijsverla ging, zo werd gezegd, is een verdere verhoging van het werkelijke inkomen der arbei ders, employé's en boeren. Moordenaar yan de koning van Jemen terechtgesteld. Abdoellah el Wazir. die vier weken lang op de troon van Jemen heeft gezeten, is gisteren te Hooga. 80 km. ten Noorden van Sanaa, dc hoofdstad van Jemen, opge hangen. Abdoellah el Wazir zou tij dens een proces schuldig be vonden zijn aan de moord in Februari op de 85-jarige heerser van Jemen. stoet mee. De lijkkist werd ge flankeerd door een geünifor meerde lijfwacht van 100 man. Door de straten van het Jood se deel van Jeruzalem reed een auto met ongeveer 30 Arabische „krijgsgevangenen", die door de Irgoen Zwai Le- oemi indertijd waren gevan gengenomen. HET STRIJDTONEEL. Inmiddels gaat de strQd in Palestina verder. Tussen zons ondergang en zonsopgang mag men zich niet op de land wegen bevinden. De Haganah, De Joodse ver- digingsorganisatie, heeft met gebruikmaking van zware mortieren het Arabische dorp bij de berg Castel, van waar uit men de weg van Jeruza lemTel Aviv, kan overzien, veroverd. Veldkanonnen van de Jar- moek (het Arabische „bevrij dingsleger") beschieten de troepen van de Haganah, die het dorp bezet houden. Dit schgnt het eerste grote tref fen te worden tussen meer dan duizend gewapende geüni formeerde strijders. HET BEHEER. Volgens welingelichte Ara bische kringen te Cairo ver wacht men, dat de politie ke commissie van de Arabi sche Liga, die te Cairo ver gadert onder drie voonvaar- denq het Amerikaanse pïvn voor een tijdelijk beheer van Palestina zal aanvaarden. Deze voorwaarden zgn: 1. Het beheer moet vgf jaar duren. 2. De Verenigde Naties moeten onherroepelijk van het verdeelplan afstappen. 3. Het doel van het beheer moet zijn de instelling van een onaf hankelijke PalestijnsArabi sche regering. Finse president prijst Sovjet-Unie. De president van Finland, Joho Paasiviki, heeft in een radiorede gesproken over het o n t werp - ve rd r ag, dat de Fin nen te Moskou hebben onder tekend. Hij bracht hulde aan dc inschikkelijkheid der Sow- jet Unie tijdens de onderhan delingen. De Sowjet-Unie heeft de wil getoond een overeen komst sluiten, die door het Finse volk kan worden goed gekeurd. Hij achtte het logisèh, dat de Sowjet-Unie niet werkeloos kan toezien, wanneer er een bedreiging of aanval tegen haar bestaat via Fins grond gebied. Het bezoek van mrs. Roosevelt. Mevrouw Roosevelt zal voor haar tweedaags bezoek aan Nederland op Maandag 19 April a.s. per K.L.M. lijn- vliegtuig uit Brussel op Schiphol aankomen. Op 21 April zal mrs. Roosevelt, eveneens per K.L.M., naar Londen vertrekken. De dienstplicht in de Verenigde Staten. De subcommissie voor de ge wapende diensten van het Amerikaanse Huis van afge vaardigden heeft een wetsont werp betreffende de dienst plicht opgesteld, waarin plan nen zijn omschreven voor het mobiliseren van 1.944.000 man nen voor de gewapende dien sten. In het ontwerp is niet opgenomen de voorziening be treffende algemeen militaire opleiding, waarom president Truman heeft verzocht. Het voorziet in dienstplicht voor mannen van 18 tot 31 jaar. die als volgt oyer de verschillende diensten zullen worden verdeeld: leger: 782.000; marine: 550.000; ma rinierscorps: 110.000 en lucht macht: 502.000. Een tweede „Nieuw Amsterdam - Van de zijde der direc tie der Holland-Amerika lijn wordt medegedeeld dat. in verband met de trek naar Amerika en het te verwach ten Amerikaans toerisme, een tweede „Nieuw Amsterdam'' dringend noodzakelijk is. De H.A.L. bestaat 18 April a.s. 75 ia ar. DE VOORSPELT. T1JDEM.- :iE OPKLARING. Geldig tot Zaterdagavond. Vrijwel overal droog weer metin de middag wat toe nemende bewolking. Meest matige wind uit Westelijke richtingen. Iets zachter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1