NIEUWS UIT ZEELAND Schiphol blijft tóch centraal vliegveld LAATSTE NIEUWS 'V. Belangrijke verbetering Vlissingen-Breskens De gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland Gouden medaille voor Coak-adjudanten. Walcheren. EERSTt KAMER En Rotterdam krijgt Schieveen. De heer Hommes pleitte voor Zeeuwsé belangen. (Van onze parlementaire redacteur). Het voorstel van de K.L.M. om in de Zuidelijke Haar lemmermeerpolder '11 nieuw vliegveld Burgerveen aan te leggen als centraal vliegveld voor Nederland, is door de regering na uitvoerige bestu dering van de hand gewezen. Dit betekent, dat Schiphol, naar de bestaande voorne mens uitgebreid, de centrale luchthaven blijft en dat Rot terdam zijn vurig begeerde vliegveld in de polder Schie veen krijgt. Deze mededeling werd Woensdagmiddag door de minister van Verkeer en Waterstaat, ir. H. Vos, in de Eerste Kamer gedaan bij de behandeling van de begro ting van zijn departement. Het wordt langzamerhand gewoonte van de verschillen de ministers, om in de Eerste Kamer verrassende medede lingen te doen. Deze iucht- havenbeslissing is er weer één van formaat, die in Am sterdam en Rotterdam veel vreugde teweeg zal brengen. De heer Kraayvanger (KVP) heeft sprekende ^ls enige Rotterdammer in deze Ka mer er de minister dan ook hartelük dank voor ge bracht. Men had nog meer reden om zich te verheugen, daar de minister ter zake van zijn ordeningsbeleid op ver voersgebied enkele nadere verklaringen aflegde, die de tegenstellingen tussen hem en de KVP-fractie voors hands wieer hebben over brugd. De minister heeft r.l. andermaal verzekerd, geen socialisatie na te streven, doch een algemeen vergun ningsstelsel. Dat algemeen vervoersbe leid zal overigens binnenkort nog wel nader aan de orde komen. De minister deelde nl. mede, dat het voorstel tot herziening van de Wet Auto vervoer pertonen het depar tement reeds enige tijd heeft verlaten. Verschillende sprekers zijn deze dag nog aan het woord geweest; zij hebben veel de tailkwesties besproken, meestal in verband met de streek waar zü hun woon plaats hebben. De heer Hommes (A.R.), 7-Un Woensdag afgebroken re- do voortzettend, pleitte voor verbetering van de spoorweg Mechelen-Temeuzen en be toogde, dat tal van wegen dringend verbetering behoe ven. In West Zceuwsch- Vlaandcren is het tempo van toegezegde verbetering al zeer Nieuws in een Notedop De Joegoslavische regering heeft amnestie verleend aan alle gedetineerde Italianen in Joego-Slavië. In Helenaveen aan de rand van de Peel heeft men weer een wild zwijn van 60 kilo neergelegd. Dinsdag zijn 500 Oosten rijkse kinderen in Venlo aan gekomen. Kolonel Schafroth van de Zwitserse generale staf, bracht een bezoek aan de tweede Ka- derschool infanterie te Weert, vergezeld door luitenant-gene raal Kruis. Tussen Nederland en En geland is overeenstemming be reikt over twee verdragen ter voorkoming van dubbele be lasting. Nederland zal van begin April tot eind Juli 1948 in to taal 21 millioen stuks eieren voor het Amerikaanse bezet tingsleger in Duitsland leve ren. Maria van Tenderloo, het Belgische meisje, dat door de Zweedse chirurg Graaford aan de „blauwe ziekte" werd geo pereerd, is per vliegtüig te Brussel terugekeerd. Het kind, 'dat vroeger geen voet kon verzetten, stapte thans zonder hulp uit het vliegtuig. (Ingezonden mededeling) De vergadering der Buurt- ver. „Onder de Klokken", Vlissingen, wordt uitgesteld tot Donderdag 15 April, 8 uur. (Ingezonden mededeling) Poet-Uwhanden goed zeer langzaam. Het gebied bjj Sluis beval hjj dringend In de aandacht van de minister aan. Voorts pleitte hy voor Zeeuw se luchtvaartbelangen. Vervolgens vroeg de heer Hommes 's ministers aandacht voor verschillende Zeeuwse belangen, o.m. verband hou dend met de havens van Ter- neuzen en Vlissingen. Is het juist, dat dit jaar be gonnen wordt met de inpolde ring van de „Braakman"? De heer Zegering Hadders (V. en D.j verklaarde teleur gesteld te zijn door de mede deling van de minister inzake de electrificatie van de spoor lijn naar het Noorden en drong er op aan, dat voor 1951 de reisduur van het Noorden naar het centrum des lands aanmerkelijk verkort wordt. De heer Hommes kreeg te ho ren, dat het herstel van de havens van Vlissingen en Terneuzen alle aandacht ge niet. Verschillende verlangens ten aanzien van de Spoorwe gen zullen in de Spoorweg- raad worden besproken. De electrificatie in het Zuiden zal waarschijnlijk in 1949 haar beslag kunnen krijgen. De vragen naar de electrifi catie in Zeeland, Avilde de minister laten rusten tot hij kan overzien wat er ook al in verband met het Marshall-plan mogelijk is. De commissie-Albarda, die de verhouding tussen de K.L. M. en de scheepvaartmaat schappijen onderzoekt, heeft reeds enige adviezen uitge bracht. De begroting werd tenslot te z.h.st. goedgekeurd. Het zelfde geschiedde met jde be grotingen van het Zuiderzc-e- fonds, waarbij de heer Hom mes (A.-R.) nog pleitte voor uitgifte van grond in .de N. O.-polder aan Walcherse boe ren, en van de P.T.T. A.s. Dinsdag zal de Kamer des avonds een begin ma ken met de begroting van Wederopbouw. Dan zal mi nister In. 't Veld dus zijn debuut achter de regerings tafel kunnen maken. Als oud-lid van de Senaat zal de omgeving hem alleszins ver trouwd zijn. NIEUWE BONNEN Geldig voor het tydvan van 11 April tot en met 24 April a.s. BONKAARTEN KA, KB, KC 804. Melk: 301 Melk, 4 liter; 303 Melk, 7 liter. Vlees: 306 Vlees, 100 gram; 307 Vlees, 300 gram. Boter: 308, 309 Boter, 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet. Kaas: 320 Algemeen, 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas; 313 Reserve, 200 gr. kaas of 250 gram korstloze Brood: 322 Algemeen, 1600 rram; 314 Reserve, 800 gr.; 16 Reserve, 400 gram (gel dig tot en met 17 April a.s.) 321 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen pud dingpoeder/vermicelli e.d. BONKAARTEN KD, KE 804. Melk: 803 Melk, 12 liter. Vlees: 806, 807 Vlees, 100 gr. .Boter: 808 Boter, 250 gram boter of margarine of 200 gram vet; 809 Boter, 125 gram boter of margarine of 100 gram vet. Kaas: 820 Algemeen, 100 gr. kaas of 125 gram korstloze Brood: 822 Algemeen, 400 gr.; 815 Reserve, 400 gram (gel dig tot en met 17 April a.s.) 821 Algemeen, 400 gram brood of 1rantsoen pud dingpoeder/vermicelli e.d. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 805 (byz. arbeid; a.s. moeders en zieken). Geldig ztfn de bonnen van stroolvC. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Van de bonkaart 804 kunnen de volgende bonnen welke niet zHn aangewezen worden ver nietigd: Bonkaart KA 804: 280 Re serve, 282 Reserve, 281 Reser ve, 272 Melk; Bonkaart KB 804: 274 Melk; Bonkaart KC 804: 287 Reserve, 275 Melk; Bonkaart KD 804: 790 Alge meen, 791 Algemeen, 784 Re serve, 774 Melk; Bonkaart KE 804: 790 Algemeen, 791 Algemeen, 786 Reserve, 787 Reserve, 775 Melk. De bonnen in de strook B van de toeslagkaarten ZA 804. ZB 804, ZC 804, ZD 804, ZE 804, MD 804, MF 804 en MH 804 zijn alle aangewezen. Deze bonnen zjjn na 10 April a.s. ongeldig. Van de tabak- en versnape- ringênkaart kunnen na 17 April a.s. worden vernietigd de bonnen resp. Tabak 32 en Versnaperingen 34. ENGELAND EN AMERIKA PROTESTEREN. Engeland en de Ver.-Staten hebben bij de Joego-Slavische regering krachtig geprotes teerd tegen „het gedrag van Joego-Slavische troepen in de Joego-Slavische zóne van het vrije gebied van Triest, die op Paas-Maandag op een ge allieerde observatie-post in de Engelse-Amerikaanse bezet tingszone schoten", aldus wordt van gezaghebbende bron te Londen vernomen. Conferentie over Marshall-plan. Bevin heeft Vrijdag 16 April aanvaard als begin da tum van de vergadering van ministers van buitenlandse zaken der zestien bn het Eu ropees herstelplan betrokken landen. Naar uit betrouwbare bron te Parijs wordt vernomen, is het ontwerp van de multilaterale, overeenkomst, die op de ple naire zitting van de 16 Mars hall-landen getekend zal wor den, bijna gereed. Deze over eenkomst zal in de eerste plaats bétrekking hebben op de politiek, die de belangheb bende landen bereid zijn te volgen zowel op financieel gebied als met betrekking tot net plan van productie en handel tot de harmoniëring van hun individuele krachts inspanningen. Eén lijst in Tsjecho- Slowakije. De centrale raad van het Tsjechoslowaakse vakver bond heeft een voorstel van de raadsvoorzitter, de com munist Zapotocky, aangeno men, dat strekt tot de opstel ling van een gezamenlijke candidatenlijst voor alle pro gressieve partijen bij de ko mende algemene verkiezin gen. Gezien de belangrijke rol, die het vakverbond sedert Februari in het politieke le ven van het land speelt, is het waarschijnlijk, dat de betrokken partijen met één lijst zullen uitkomen. Generaal Foulkes naar Nederland. EREBURGER VAN WAGENINGEN. Luitenant-generaal Foul kes, chef van de generale staf van Canada, tijdens de oorlog bevelhebber van het eerste Canadese leger, zal op 2 Mei voor een bezoek van vier dagen aan ons land, in Nederland aankomen. Generaal Foulkes, die zo als men zich zal herinneren, in 1945 te Wageningen de capitulatievoorwaarden aan de Duitsers bekend maakte, zal zich Maandag 3 Mei, waarschijnlijk in gezelschap van Prins Bernhard, naar Wageningen begeven, waar hem het ereburgerschap der stad zal worden aangeboden. Prof. Gerbrandy no. 3 van A.R.-lijst. Het centraal comité- van Anti-Revolutionnaire kiesver enigingen heeft prof. mr. P. S. Gerbrandy geplaatst als ho. 3 op de lijst, welke als advies voor de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen is overgelegd aan de kies verenigingen. Vlcek leidt Nederland-België De heer J. Vlcek (Ts. Slo wakije), zal als scheidsrech ter optreden bij de Neder landBelgië wedstrijd op 18 dezer te Rotterdam. Van de zijde van K.N.V.B. is voorgesteld om in Novem ber van dit .jaar de wedstrijd NederlandBelgië in België te doen houden, zodat in April 1949 de ontmoeting in Nederland zou plaats vinden. De Belgische voetbalbond is met dit voorstel accoord ge gaan, hetgeen tot gevolg heeft dat in het jaar 1948 door deze toevallige omstan digheden drie wedstrijden tussen Nederland en België op heb programma voorko men. Het lidmaatschap der' Ver. NatiesV Op een officieuze bijeen komst der vijf „grote" leden van de Veiligheidsraad heeft Gromyko, de Sowjet-gedele- geerde, verklaard, dat hij op nieuw het lidmaatschap van Italië door veto zou verhinde ren, tenzy de westelijke mo gendheden ook Bulgarije, Fin land, Hongarije en Roemenië zouden willen toelaten. Victor Kravchenco in proces met Frans blad. Parijs gaat een opzienba rend proces tegemoet. Victor Kravchenko, schrijver van: „Ik verkoos de Vrijheid" heeft 'n te Parijs verschijnend communistisch weekblad we gens smaadschrift aange klaagd en voor de rechter ge daagd. Hij kon daartoe de vereiste borgstelling van 1 millioen 700.000 francs bij eenbrengen. Het proces zal op 29 Juni beginnen, aldus de Parijse correspondent van de Volks krant. De schrijver vraagt zeven millioen francs schade loosstelling. Het blad Les Lettres Francaises prijst zien naar de redactie schrijft, ge lukkig, bp het komende pro ces te kunnen bewijzen, dat Rusland geen politieterrour kent, zoals Kravchenko be weert. HIJ LIET ZIJN TANDEN ZIEN. Het gebeurde in Port Said. Een korporaal aan boord van het s.s. Zuiderkruis, op weg naar - de tropen, kocht van een Arabier, die in zyn bootje naast het troepenschip dob- oerde en druk gebarend zyn waar aanbood, een norloge voor 10. Met een mandje kwam iet begeerde uurwerk laar boven. Het klokje ging van hand tot hand. ;otdat een van de om- jtanders de vervelende opmerking maakte, dat »r helemaal geen uur werk in het ding zat. Hevige hilariteit en een fezicht in mineur van e korporaal. Nu hy het horloge niet op kon draaien, wond hij zich zelf maar op en begon overde railing han gend, de Arabier uit te schelden. Tijdens één van zijn hevigste woe- dekreten vloog zijn bo- vengebit evenwel uit zyn mon,d en dook met een sierlijke boog naast het bootje van de koop man in het water. De korporaal liet zijn (kunst) tanden zien maaraan dé vis sen. Zware boetes voor T elegraaf-directeuren. Mr. F. W. Goudsmit, voor zitter van de 13de Kamer van het Amsterdamse Tribu naal, wees advies tegen wij len H. M. C. H. Holdert, iri leven directeur van „De Te legraaf" en de vroegere druk kerij Elsevier. Het vonnis luidt: van het vermogen van H. M. C. H. Koldert, dat 17.000.000 gulden groot is, verbeurd te verklaren een bedrag groot 2.000.000, ver meerderd met 4 gewone aan delen van elk 25.000 en 12 preferente aandelen van elk j 4.000, benevens 275 obllga-; ties van elk 1.000 met de bemerking, dat het bedrijf „De Telegraaf" bij dit advies niet in het geding komt. Tegen F. H. J. H. Holdert, een broer van wijlen H. M. C. H. Holdert, adviseerde 't tribunaal een geldboete op te leggen van 40.000, rekening houdend met het feit, dat hij meer het slachtoffer gewor den is van het beleid van zijn broer. Met de Helicopter tegen de koolzaad-aardvlo. (Van onze Haagse redacteur) Tussen de Stichting van de Landbouw en de Stichting Hef schroef vliegtuigen zijn besprekingen gaande om te geraken tot proeven in de loop van dit jaar met betrek king tot het bestrijden van ongedierte in het gewas. Dezer dagen is daarom trent bij wijze van April grap een bericht verspreid, zonder dat blijkbaar de schrijver ervan wist en be sefte, daf hii tot op zekere hoogte iets vertelde, dat wel degelijk echt waar was. Het is nog niet tot een overeen komst gekomen', maar het is de bedoeling om door be sproeiing van het land uit een helicopter de koolzaad vlo te bestrijden en. als dat resultaat oplevert, ook de koolzaad-snüïtkever en de coloradokever. Speciaal voor automobilisten en treinreizigers. Over enige maanden zal er een belangrijke wijziging en naar men mag vertrouwen ook verbetering komen in de verbinding tussen Vlis singen en Bresltens. Zodra de ferryboot kan gaan varen eerst de „Koningin Wilhel- niinr." en later de „Prins Hen drik" zal hier namelijk ten behoeve van het wegverkeer een starre vijfkwartierdienst worden onderhouden hetgeen dank zy de veel vlottere kop- lading met één ferryboot mo gelijk is. Dit betekent dan ook, dat practisch iedere auto al tijd meekan, zodat het weg verkeer er belangrijk op voor uitgaat.. Ten einde voor treinreizi gers tevens een vlotte aanslui ting op alle treinen naar en van Holland te waarborgen, zal echter de „Prinses I#ene" nógeen aantal vaarten per dag uitvoeren, waarbij ook wordt gestreefd naar goede aansluiting op bussen en trams van. de overkant. De S.B.M. zal zelfs trachten ook op de late treinen en boten nog- aan sluitende verbindingen te ver zorgen. Een soortgelijke regeling wordt ook overwogen voor KrulnlngenPerkpolder. UITGESTELD. Deze belangrijke verbete ring zou reeds zijn ingegaan met de nieuwe dienstregeling der spoorwegen op 9 Mei afis. de nieuwe boottijden staan zelfs al in het spoorboekje, dat binnenkort uitkomt maar helaas is het niet mo gelijk gebleken de aanlegstei ger voor de ferryboot te Bres- kens op tijd gereed te hebben. Men heeft te lang op hout en bouten moeten' wachten. Ook aan de Vlissingse zijde is de definitieve aanlegplaats niet voor het voorjaar gereed, maar hier zou men zich toch kunnen behelpen met een tijdelijke koplading aan de ponton, wel-, ke later als reserve aanleg plaats straks wel gehandhaafd zal blijven. Helaas is ook de „Prins Hendrik", de boot die in de toekomst voor Vlissingen Breskcns bestemd is, nog niet gereed. Men zal het voorlopig echter heel goed met de „Ko ningin Wilhelmina" kunnen doen. Het A.N.P.-bericht over de mfrins Hendrik", dat wij dezer dagen publiceerden was dan ook zeer voorbarig. Wat betreft, de radar-installatie. Ugt de zaak zo, dat Wël enige besprekingen zijn gevoerd, maar dat van een beslissing nog geen sprake is. Eike in stallatie en men zou er vier moeten hebben zou waar schijnlijk 40 a 50 duizend gul den moeten kosten. En dat gaat natuurlijk zo maar niety.. Loodsboot „Regulus" naar IJmuiden. De loodsboot „Regulus" zal Zaterdag a.s. .naar IJmuiden vertrekken om daar te wor den gestationneerd. Deze boot is namelijk in Vlissingen door de komst van de „Arcturus" overcompleet- geworden, ter wijl ln IJmuiden sedert de oorlog slechts één loodsboot aanwezig was. t Officiële opening van het Laboratorium in Goes In tegenwoordigheid van de Cofnmissaris der Koningin. In tegenwoordigheid van de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, de gemeentesecretaris van Goes, de heer J. I. van Ballegoyen de Jong als verte- woordiger van het gemeente bestuur en vele bekende per sonen op landbouw- en vee- teoltgebied in Zeeland, werd Woensdagmiddag in de geheel verbouwde voormalige Centra le keuken aan het Ravelijn de Grenadier to Goes, het labo ratorium van de Prov. Ge zondheidsdienst voor Dieren in Zeeland officieel geopend. De voorzitter van de Stich ting, de heer A. Geschiere J.Hzn., sprak een welkomst woord tot de in de laboratori umzaal verzamelde genodig den, o.m. in het bijzonder tot de Commissaris der Koningin, waarbij hn wees op de steun welke de dienst van het Prov. bestuur geniet, om vervolgens in zijn openingsrede een uit eenzetting te geven van het vele werk dat moet worden verricht. De dienst Is geen luxe, doch is van grote bete kenis niet alleen voor de boe ren, doch ook voor de volksge zondheid, daar besmettelijke veeziekten, o.a. de t.b.c., op de mens kunnen overgaan. Ook is het voor onze export van zuivelproducten van belane, dat net vee vry van besmet telijke ziekten is. Na nog op de wenselijkheid van verplichte deelname te hebben gewezen, besloot spr. met enige waarderende woor den aan het adres van do di recteur van de dienst, dr. G. 'Wagenaar, voor rfLt door hem bereikte resultaat. HET WERK VAN DE DIENST. Vervolgens vertelde dr. Wa genaar iets^meer van het werk van de dienst, waarbij" hij uit eenzette de redenen welke tot het oprichten van de dienst hebben geleid en het werk dat in de' toekomst zal moeten worden verricht. Spr. wees aan de hand varf voorbeelden op het grote be lang van bestrijding der tu berculose onder het rundvee en byv. <lo besmettelijke on vruchtbaarheid, door welke laatste ziekte de bevruchting in verschillende streken van Walcheren thans vrijwel hope loos is. Dit is een ramp boven op do ramp die de veestapel van Walcheren reeds eerder trol. Het werk van de gezond heidsdienst bestaat in de eer ste plaats uit de bestrijding van de tuberculose onder het rurtdvee, terwijl daarnaast de gezondheidstoestand van de veestapel zoveel mogelijk moet worden bevorderd, voor welk doel een laboratorium in stand wordt gehouden. De di recteur wees verder op het grote probleem de mensen te winnen voor een zaak die in wezen goed is er. die de vee houders voordeel brengt. Terugkomend op de huidige moeilijkheden in Walcheren wees spr. erop dat de kunst matige inseminatie waarschijn lijk voor Walcheren de enige mogelijkheid zal zijn om ln de toekomst een behoorlijke be vruchting te verkrijgen. Pro paganda en voorlichting, naast het laboratoriumwerk zullen De minister van Oorlog heeft aan de adjudant-onder officier-instructeur, J. J. Meijer, en aan de adjudant onderofficier-administrateur, M. Uilenbroek, van de Cen trale Opleiding Administra tief Kader te Middelburg als beloning van H. M. de Ko ningin voor 3 6-,j ar Ure trouwe en eerlijke plichtsvervulling de gouden medaille uitge reikt. Deze uitreiking ge schiedde Woensdagmiddag met militaire eer op het mi litair sportterrein aan de Na dorst. Wij komen nog nader op deze plechtigheid terug. Grasdrogerij te Middelburg gereed. De nieuwe grasdrogerij van de coöp. landbouwver. „Eiland Walcheren" op het industrie terrein te Middelburg, is vrij wel gereed. Men is thans bezig met de inrichting. De electri- sche installatie zal binnen en kele weken worden aange bracht. Het zal hierdoor ^mo gelyk zyn om de drogerij in Mei van dit jaar in gebruik te nemen. Ook de '"bouw van de kunst- mestloods, die de coöperatieve vereniging op het industrieter rein laat zetten, vordert goed. Verwacht mag worden, dat de ze over enkele maanden even eens in bedrijf kan wooden ge steld. Er bestaan plannen om ook een graandrogerij op dit ter rein op te richten. Besprekin gen hierover zyn echter nog gaande, zodat nog geen defini tieve beslissingen in deze zijn genomen. ^entoonstellingswerk van M. van Verre. In de kunsthandel Visser te Middelburg is t.e.m. Zaterdag een expositie ingericht van werk der Zeeuwse schilderes mevr. M. Bakkervan Verre. Mevr. van Verre kent haar materiaal en weet de kleur op passende wijze aan te wenden, door deze nergens te laten overheersen, doch onderge schikt te maken aan het ggko- zen onderwerp. Zij is in de eerste plaats een schilderes van stillevens; een willekeu rige verzameling van wat pul letjes, een mand of een fles, 'n bosje bloemen, eenvoudig, maar warm geschilderd, sug gereert éen bepaalde sfeer, waaraan alle problematiek vreemd is. maar waarin de aandachtige beschouwer zich onmiddellijk voelt verplaatst. Het meest spreekt dit in het bijzonder knappe „Zolderoprui ming". zonder twijfel het bes te olieverfwerk van deze ver zameling, waarvan wij voorts nog willen noemen het goed doorwerkte tomaten-stilleven het boeiende „Mandje groente", waarin dc groente uitstekend op het doek is ver wezenlijkt, maar lit mandje helaas diepte mist. Aan dit laatste euvel lijden ook de Middelburgse straatjes er enkele landschappen, die wei nig aanspreken, omdat zij te vlak zyn. Enkele frisse aquarellen com pleteren deze zeer beziens waardige kleine tentoonstel ling. de belangrijkste dingen zyn die de dienst moet geven. OVERIGE SPREKERS. De Commissaris der Konin gin, jhr. mr. de Casembroot, opende daarop de lange rij van overige sprekers, die be stuur en personeel van de Gezondheidsdienst gelukwens te met dit nieuwe laboratori um. Do Commissaris getuigde van de waardering voor het werk van deze dienst. In de heer Philipse zal de dienst steeds een goede pleitbezorger hebben bij het college van G. S. Vervolgens spraken nog de heer J. I. van Ballegoyen de Jong, gem. secretaris, namens het Goese gemeentebestuur; de heer 't Hooft uit Den Haag, secretaris van de gezondheids commissie voor Dieren; dr. eKrsten, inspectèur Vee- artsenijkundfge dienst Zee landW. Brabant; de heer C. van Baak, voorzitter van de Mij. v. Dierengeneeskunde, afd. Zeeland, die namens de veeartsen als bewijs van de prettige samenwerking een klok aanbood en mevr. Wage- pgar bloemen overhandigde; ir. M. A. Geuze; voorzitter van de Z.L.M.; ir. C. Zwager man. rijksveeteeltconsulent in Zeeland; Baron H. A. A. Col- lot d'Escury, namens de prov. commissie tot verbetering van het rundvee in Zeeland; drs. J. J. Knibbe namens de C.B.T. B. en de heer M. Steijn, na mens de L.T.B. Aan het slot heeft de' voor zitter de verschillende sprekers dank gebracht, terwijl dr. Wa genaar en de secretaris van ae dienst, de heer A. Cappon, dankten voor de tot.hen per soonlijk gerichte woorden van waardering. Na afloop van dit officiële gedeelte werd een rondgang door het keurig Ingerichte gebouw gemaakt. ONDER-DIRECTEUR BENOEMD. Tot onder-directeur van de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren ln Zeeland is benoemd de heer G. Grootenhuis, vee arts te Steenbergen. Jhr. H. A. van Doomt Te Koudekerke overleed Woensdag jonkheer H. A. van Doorn, oud-burgemeester van Veere en Vrouwenpolder en later van Oost- en West Souburg. De overledene werd 1 Juli 1872 geboren op. het familie- goed „Moesbosch" te Koude kerke, waar hij thans ontsla pen is. Na opleiding aan het gymnasium >te Middelburg werd hy volontair en latei- ambtenaar ter gemeentesecre tarie te Vorden. Van 1901 tot 1907 was jhr. van Doorn bur gemeester van Veere en Vrou wenpolder. Hij vestigde zich daarna op Gatemisse aan de oude Vlissingseweg te Middel burg. In 1925 werd hij opnieuw burgemeester en wel van Oost en W.-Souburg. Hier bekleed de de thans overledene dit ambt tot 1937. Toen had jhr. van Dooyn dus tezamen 28 jaar aan het hoofd van een Walcherse gemeente gestaan. In de drie genoemde ge meenten was hij, die een aris tocraat in de beste betekenis van het woord was, een gezie ne „burgervader" Jhr. van Doorn is ongeveer 25 jaar commissaris van de polder Walcheren geweest en was verdeir bestuurslid van de Nutsspaarbank en commissa ris van de Onderlinge Brand waarborg Maatschappij voor Zeeland en de Algemene Zeeuwse Verzekering' Maat schappij te Middelburg. Hjj was Ridder in de Ome van Oranje Nassau. De bijzetting in de familie grafkelder op Moesbosch" zal Maandag geschieden om 14.30 uur. Bolwerkloop opent athletiekseizoen. Zaterdagmiddag opent de Middelburgse athletiekver- eeniging E.M.M. het Zeeuwse athletiekseizoen met jde bol werkloop. Het parcours loopt van 't P.Z.E.M.-gebouw naar de Seismolen en terug. De afstand bedraagt 2600 meter voor de senioren en 1400 m. voor de junioren. Aanvankelijk werd de toe stemming tot het houden van deze wedstrijd geweigerd, daar men en niet ten on rechte bevreesd was voor beschadiging van de nog maar kortelings aangebrach te beplanting. Nu echter als nog toestemming werd ver leend, doen zowel de autori teiten als het bestuur van E. M.M. een dringend beroep op het publiek, zich voor en tijdens de wedstrijd niet op de bolwerken te begeven. Van de Singels af kan men degehele loop uitstekend volgen. Middelburg Politie-onderzoek naar bedrijfstékort. De politic heeft een onder zoek geopend naar de oorza ken van een bedryfstekort over 1947 bij de Coöp Ver- bruiksvereniging „De Broeder band" te Middelburg. De be drijfsleider M. is reeds terzake gehoord. Daar dit onderzoek nog niet voltooid is, kunnen thans nog geen nadere bijzon derheden over deze kwestie worden gegeven. Vlissjngen Uitreiking einddiploma's Avondschool Nijverheids onderwijs. Woensdagavond werden* in het gebouw van het voormalig Weeshuis met enige plechtig heid de diploma's uitgereikt aan de cursisten van dc Avon- school voor Nijverheidsonder wijs, die -slaagden voor het eindexamen 19471948. Ir. B. Louis de voorzitter- v^.n de Commissie van Toezicht, noem de in een korte toespraak de resultaten van hetonderwijs buitengewoon bevredigend, hetgeen blijkt uit het hoge cy- fergemiddelde. Hij raadde de leerlingen £an zich niet met het behaalde diploma tevreden te stellen, maar na een ver diende vacantie zich verder te bekwamen in het gekozen vak. Naast de practyk is theoreti sche scholing onontbeerlijk. De dfrecteur, de heer G. Wagenvoorde reikte daarna de diploma's met cijferlijsten uit, waarbij het hem vooral een voldoening was, dat liefst ze ven leerlingen met lof zyn ge slaagd. Een speciaal woord van waardering liet hij horen voor de oudere cursisten van de her- en omscholing cn de vervolgcursus. De met lof ge slaagden kregen elk als prijs voor hun prestaties een boe kenbom Namens de leerlingen dank te P. Sohier in een aardige speech het lerarencorps voor het verstrekte onderwijs. De namen van de geslaag den voor het eindexamen 1947 —1948 zijn: Bankwerkers: W. Bal (L), J. v. Dyke, A. J. Kokelaar, C. de Leng (L), G. J. de Rooy (L), P. Sohier (L), allen te Vlissingen. Autotechniek: H. J. J. Schin kel te Vlissingen. ElectriclënsJ. de Ridder (L), J. B. M. de Vries te Vlissingen. Timmeren: J. Buter, P. Bu- ter (L), J. Gunter, J. Hekke- bus (L) allen te Vlissingen. Herexamen 1. Niet geslaafd 1. Op de overige examens ko men wij nader terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2