PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Veldslag in Alexandrië Geen grootindustrie op het Zeeuwse platteland BILT Fins-Russisch pact getekend Nieuwe versobering in Engeland Vandaag 191e Jaargang - No. 81 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr., Vlissingen. Djt blad verschijnt dagelijks. Woensdag 7 April '4S ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week; f 3.20 per kwartaal; franco per post l 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 ct. i. ouADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN -mnirn™ p. advemnu? 2. Christelijke feestdagen. Giro nr 359300 PZ C.. Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr. 58-60. tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29 te'_ 2077 en 2924 - Goes: L- Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Gratamastr. 3. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zlerlkzee: Nwe Bogerdstr. C 160. tel. 26. Het Wereldgebeuren Sir Stafford Cripps hield zijn begrotingsrede TABAK EN DRANK WORDT DUURDER. In Engeland zal opnieuw 't roken, het glas bier en de bor rel een stuk duurder worden. Bovendien zal de vermakelijk heidsbelasting worden opge voerd en zullen de goklustigen voortaan een groter deel van hun inzet bij weddenschappen aan de fiscus moeten afstaan. Om dit met een voorbeeld te illustreren: «ie prijs van een pakje sigaretten, die toch al 1.70 was, zal 1.86 worden. Daar staat slechts tegenover een kleine verlaging van de belasting op de lagere inko mens. De kapitaalbezitters daarente gen zullen een nieuwe veer moeten laten door een heffing ineens, de grootte daarvan zal afhangen van het bedrag aan rente, dat het kapitaal jaarlijks oplevert. Dat was de practische - kern van de rede van twee uur en een kwartier, die Sir Stafford Cripps, Engeland's economi sche dictator, gisteren hield in het Britse Lagerhuis. Het was Dinsdag namelyk B.-day, begrotingsdag, de dag, waarop voor een deel de ge heimen van de Engelse schat kist worden onthuld. Een van de typische parle mentaire tradities, waaraan de Britten zo rijk zijn, wil, dat de minister van financiën weken van te voren in het diepste geheim werkt aan het opstellen va'n de begroting en de rede daarover. Niemand krijgt inlichtingen of inzage van de cijfers zelfs niet de col lega-minister. Eerst op de dag voor B-dag komt het Kabihet bijgen om van de toestand op de hoogte te worden gesteld en wee de minister, die loslip pig is. Dat ondervond vorig jaa,r Hugh Dalton, de voor ganger van Cripps. Het beeld, dat Cripps op de hem eigen nuchtere en zakelrj- ke wyze gaf, zonder enige pa thos en zonder de feiten te verbloemen was niet fraai. Zyn rede werd een variatie op 'n reeds vaak in alle toon aarden gehoord financieel lied je: versoberen en bezuinigen. 1 De vorig jaar genomen maatregelen hebben niet het gewenste resultaat opgele verd. Het scheen veeleer of het verbruik van weeldearti kelen is toegenomen. De goud- en dollarpositie is dan ook zeer slecht, het gevaar van inflatie dreigend. „Wij bevinden ons in een zeer bij zondere en kritieke situatie en wij moeten uitzonderlijke maatregelen nemen om in flatie te bestrijden", sprak Cripps. Het plan 'Marshall voor komt voorlopig een volko men uitgeput raken van de dollarstroom en biêdt voor de toekomst verlichting. Ook Cripps waarschuwde I gelijk in ons land Lieftinck. dat de ondertekening van !t Marshall-plan niet het sein mag zijn om op grote schaal aan het potverteren te slaan. De hulp is nodig om nieuwe bronnen aan te boren en de crisis te boven 4e komen, niet om onmiddellijk het levens peil te verhogen. De totaal indruk van Cripps' woorden was: Het stormsein dient nog hoger gehesen, de moeilijk heden nemen nog dagelijks toe. Op lange termijn is ech ter verbetering in zicht, miis nog harder gewerkt wordt om de balans^van in- en uit voer in evenwicht te bren gen. Joodse aanval op Brits legerkamp. De toestand In Palestina. By een Joodse aanval op het Britse legerkamp te Pardes Hadda, tussen Haifa en Tel Aviv, werden acht Britse mili tairen gedood, onder wie de commanderende officier van het 12e anti-tankregiment. Do Joden reden met twee ge vechtswagens rondom het kamp én beschoten - het met automatische wapens. De Britse soldaten zouden door de aanvallende Joden te- gep een muur zyn opgesteld en „van snel voorbijrijdend gepantserd voertuig" in de rug zjjn geschoten. De aanvallers hebben de ra- diomast opgeblazen. DE VOEDSELSITUATIE. Het Joods bureau heeft in een brief' aan de commissie voor Palestina der V.N. te ken nen gegeven, dat in Jeruzalem honderdduizend Joden met de hongerdood bedreigd worden. Het bureau wyt dit aan on verschilligheid van' de man- daat-mogendheid ten aanzien van Arabische aanvallen. De verantwoordelijkheid voor de hachelijke voedseltoestand be rust, naar het Joodse bureau meent, in de eerste plaats bij de mandaat-mogendheid. SPANNING IN ITALIË. Communisten willen staken. Met het naderen van de ver kiezingsdag stijgt de span ning in Italië. De communis tische vakbeweging heeft te gen Maandag een proteststa king van een uur afgekondigd als protest tegen het „doden van 35 vakbondbestuurders op Sicilië". Het kabinet zal in bijzondere zitting bijeenkomen, teneinde bijzondere maatrege len te treffen tegen commu nistische agitatie. Het vliegtuig-incident te Berlijn. Verklaring van Bevin. Bevin heeft in het Lager huis een verklaring afgelegd over het vliegtuigongeval, dat te Berlijn 'plaats vond. Maarschalk Sokolowsky, al dus Bevin, heeft de door ge neraal Robertson gevraagde verzekering, dat hij het ge beurde veroordeelt, gegeven. Eqn schriftelijk antwoord op generaal Robertsons verzoe ken wordt ingewacht. Bevin verklaarde verder dat uit de hem verstrekte toelichting niet bleek, dat het gedrag van he Russische vliegtuig op een of andere wijze het gevolg zou zijn ge weest van rechtstreekss in structies van de Sowjet- autoriteiten. Ten aanzien van de kwestie van het verkeer tussen de Britse zóne en de Britse sec tor van Berlijn zeide Bevin, dat dit thans met de Sowjet- autoriteRen wox-dt bespro ken. Bevin drong aan óp gema- tigdhèid in de beoordeling van de kwestie en verzeker de dat de Britse bevelhebber en de Britse autoriteiten in" Duitsland het volle vertrou wen van de regering genoten bij de behandeling van deze moeilijke kwestie. GEEN BEDREIGING. De Britse staats-secretaris voor de luchtvaart. Hender son, heeft op een persconfe rentie te Berlijn verklaard naar aanleiding van het vlieg- tuigoneeluk: „Ik Beloof nilt dat wy moeten aannemen, ondanks wat gebeurd is. dat onze veiligheid wordt be dreigd". Prins-regent Karei op het Witte Huls. Prins-Regent Karei van Bel gië is door president Truman op het Witte Huis ontvangen. Hij blijft daar tot 10 April te gast. Veiligheidsraad nodigt de Tsjechen uit. De Veiligheidsraad hoeft een Amerikaanse resolutie goedgekeurd, waarin Tsjecho- Slowakye wordt uitgenodigd deel te nemen aan de discus sies over de vraag, of de Sow- jet-Unie „invloed heeft uitge oefend op het verwerven van dc macht door de communis ten in Praag". De resolutie is aanvaard met 9'stemmen vóór. De Oekraïne en de Sowjet- Unle onthielden zich van stemming. „Wij zullen komen". Het bureau van Reuter te Praag heeft de eerste uitga ve van een ondergronds blad van vier gestencilde pagina's ontvangen. Het droeg als naam: „Wij zullen komen". Dodelijk ongeval In de mijnen. Maandagmiddag is in het ondergronds bedrijf van de Doinaniale mijn een 27-jarige hulphouwer om het leven ge komen. Hij werd tijdens werkzaamheden in een pijler neergedrukt door een losge raakte steen, waardoor hij stikte. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. is het 75 jaar geleden dat concessie werd ver leend voor de aanleg van een spoorliin Lei den—-Woerden: is het 7 jaar geleden dat Addis Abeba door de Britten werd be vrijd. Argentinië spelbreker in Bogota Op de Pan-Amerikaanse conferentie te Bogota heeft de Argentiin Larosa ver klaard, dat Argentinië „be slist tegenstander is van col lectieve actie betreffende in terne aangelegenheden van enig land". Kort geleden heeft Argentinië in dit op zicht, zo vervolgde hij. zeer pijnlijke ervaringen gehad. Een Amerikaanse gedele geerde noemde deze verkla ring „zeer ernstig". De ver klaring verwekte grote ver wondering, daar het schijnt, dat Argentinië niet slechts zijn inter-Amerikaanse ver plichtingen loochent. doch ook de macht van de V. N om tot collectieve actie over te gaan van de hand wiist. De Geref, kerk van Vlissingen, welke onder leiding van architect C. Trappenburg uit Hilversum niet alleen her steld, maar ook belangrijk verfraaid werd, nadert haar vol tooiing. Aan de Paul Krugerstraat, in de onmiddellijke om geving van het nieuwe stadscentrum van Vlissingen. verle vendigt dit mooie kerkgebouw op aangename wijze het stadsbeeld. Amsterdam gaat huizen bouwen. B. en W. van Amsterdam dedèn de gemeenteraad een voorstel toekomen tot het be 'schikbaar stellen van een ere* diet, groot maximaal 9.923.530.--, voor dè bouw van gemeentewege van onge veer 792 woningen, 25 win kels met woning en 38 win kels met dagverblijf, in het uitbreidingsplan Bosch en Lommer. Met het bouwen van deze woningen zal het aantal door de oorlogsomstandigheden te Amsterdarh verloren gegane woningen worden overschre den. 93 der stemmen voor Roemeense communisten. De officiële t uitslagen van de verkiezingen in Roemenië voor de grote Nationale Ver gadering zijn thans bekend. Het Democratische Volks front, de organisatie van de communisten, kreeg 93.2% van de ruim 7 millioen stem men en daardoor 405 zetels van de 416. De liberale partij van Bejan verwierf 7 zetels, de boerenpartij van Lupu 4." Sportgebeurtenissen vallen voortaan in Frankrijk niet meer onder de weelde belasting. Paul Hoffman administrateur van plan-Marshall President Truman heeft Paul Hoffman, de president commissaris van de.Studeba- ker Corporation, uitgekozen voor de functie van admini strateur van het Europees herstelplan. Het Witte Huis verwacht spoedig Hoffman?, aanvaarding van deze func- "tie. Hoffman is voorzitter van de commissie voor economi sche ontwikkeling en lid van Trumans commissie voor hulpverlening aan het bui tenland. Hii staat op het standpunt, dat „welvaart een krachtig tegengif is tegen communisme". Hij heeft ver klaard: „wanneer c(e Euro pese productie met 'n derde verhoogd zou kunnen wor den. zou het communisme snel gaat verdwijnen". PandUjjNehroe en de communisten. Pandit Nehroe heeft tij dens een bijeenkomst ver klaard, dat de Indische ac tie tegen de communisten 'n binnenlandse aangelegenheid is en geen verband houdt met de plaats, die India in de internationale politiek in neemt. Naar aanleiding van het verbod van de communisti sche partij in West-Bengalen en de actie tegen communis tische arbeiders in andere do len van hét land zei hij: „Het betekent niet. dat wij ons op één lijn hebben gesteld met een bepaald blok of blijk hebben gegeven van onze op positie tegen een ander". De regering van West-Bengalen, zo zei hij, had bewijzen, dat „de communisten ten doel hebben de regering met ge welddadige middelen omver te werpen". De voornaamste burger luchtlijnen van Noorwegen, Denemarken en Zweden zullen worden samengesmolten. Communistisch complot in Chili ontdekt. Chileense bladen maken melding van de ontdekking van een Chileense communis tische beweging ter ontkete ning van een revolutie, die 1 Mei zou beginnen. DE WALCHERSE BOER DOET HET GOED. Onderhoud met ir. C. W. C. van Beekom. „De Walcherse boer doet keurig z\jn best. Er is op dit eiland geen grond bedorven' door ondoelmatige bewer king. Walcheren kan in dat opzicht als een voorbeeld gesteld worden." Dit zijn de woorden van ir. C. W. C. van Beekom, Rijkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden en Goeree en Overflakkee, toen wij hem vroegen naar de toe stand van de landbouw op Walcheren, en op de*Zeeuw- se eilanden in het algemeen. In het algemeen behoeft in de geïnundeerd geweest zijnde gebieden geen rekening meer te worden gehouden met het zoutgehalte, behalve plaatse lijk in enkele gevallen in het gebied van de Zuidwatering op Walcheren en misschien hier en daar in de lage kernen van Schouwen en Tholen. Wel moet nog worden gelet op de structuurgevoeligheid van de gewassen, met name vooral op Walcheren. Voor Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland kan dit jaar voor een groot deel een nor maal bouwplan venvacht wor den. DE GEWASSEN. De keuze van gewassen in verband met de structuurge- voellgheid dient een kwestie te zijn van beleid van de boer. Hij wordt hierin echter op alle mogelijke manieren door de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst bijgestaan. De Rijksland bouwconsulent heeft in de af gelopen winter bijv. op alle dorpen in Walcheren bijeen komsten belegd, waarin de kwestie van het zaaiplan e.d. werden besproken. Trots de vele narigheid waarmee de Walcherse boer nog steeds te kampen heeft ook de herverkaveling levert hem voor het ogenblik weer ongemak op, al zal deze in "de toekomst hem tot voordeel blij ken was er op alle verga deringen een verheugend goe de opkomst. Met grote dank baarheid en optimisme voor de toekomst, vertelt ir. van Bee kom ons over het met deze bij eenkomsten behaalde succes, bijeenkomsten,waarop de Walcherse boer door de vele goede vragen, een goede kijk op de vraagstukken aan de dag legde. Het behoeft dan ook geen twijfel, dat de vele raadgevingen vanwege de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst in een handig vlug schriftje aan alle landbouwers gedaan, ter harte zullen wor den' genomen. DE TOEKOMST VAN DE ZEEUWSE LANDBOUW. Onwillekeurig kwamen wij zo te praten over de toekomst van de Zeeuwse landbouw. Daar er zoveel over industria lisatie gesproken wordt, stel den wij i.r. van Beekom de vAag: Is er nog toekomst voor de Zeeuwse landbouw? „Industrialisatie beglht zo langzamerhand een mode woord te worden. Het zou onverstandig zyn van Zee land een industrieland te maken, daar de Zeeuwse gronden een cultuurwaarde hebben welke moeilyk te overtreffen is. Ik zie hier ook nog geen blyvertd over compleet j aan arbeidskrach ten in de' landbouw, hetgeen industrialisatie wenselijk zou maken. Wel is plaats voor kleine industriële projecten, mai.jr dan ook aan gepast aan "de landbouw, dus agra rische industrie, als byv. eonservenfabrleken. Doch in geen geval grootindustrie. De Zeeuwse landbouw staat op hoog peil; goed gelelde landbouwbedrijven worden nooit overbodig", aldiis onze zegsman. OOK HET KLEINE BE DRIJF HEEFT NOG MOGELIJKHEDEN. Veel wjjrdt er gepraat over het kleine bedrijf, dat' geen toekomstmogelijkheden meer zou hebben. Voor Zeeland be strijdt de Landbouwconsulent deze stelling echter ten sterk ste. Wellicht -mogen de veelal gebezigde argumenten voor de kleine bedrijven op de zand gronden juist zijn, doch voor ieeland geldt dit allerminst. Hier zal men met een goede gewassenkeuze nog ver kun nen komen. De tuinbouw, met name het kleinfruit, de aard beien. de koolsoorten en de vroege aardappelen bieden nog goede perspectieven voor het Zeeuwse kleinbedrijf. Mogelijkheden dus nog te over. Moge het in deze banen feleid kunnen worden. De chte Zeeuwse boer, verknocht aan zijn grond, zal zeker ook niet anders wensen! Plunderingen op grote schaal. Alexandrië is Dinsdag een waar slagveld geworden. lie vig geweer- en mitrailleur- vuur klonk in de straten. Van de daken werd gescho ten op Egyptische soldaten. Van militaire zijde werden automatische wapens op open ramen, balkons en da ken gericht. De militairen hebben de Faroek-uriiversiteit bezet, waarin de. studenten zou den terugkeren na een staking uit protest tegen het gevangen nemen van een hunner collega's. De meeste fabrieken neb ben herwerk stil gelegd. Van de andere fabrieken zijn de arbeiders in staking gegaan en demonstraties begonnen. De militairen openden het vuur op een grote menigte die het centraal .spoorwegsta tion trachtte te bestormen Meri vermoedt, dat het aan tal slachtoffers aanzienlijk is. Geruchten, dat door joden werd geschoten, verwekten een plotselinge golf van anti semietisme in de stad. Straatschenders maken ge bruik van de gespannen toe stand en hebben een nieuwe actie van winkelplundering ingezet. Volgens een correspondent van Reuter is de bevolking in de voorsteden, overwegend buitenlanders, thans overgele verd aan de willekeur van straatschenders. De 2700 politiemannen van Alexandrië hebben Dinsdag morgen de Zondagnacht bë- gonnen staking beëindigd en zijn later op de dag op hun post teruggekeerd. De toestand is nü weer vrij wel normaal in Alexandrië. De ongeregeldheden hebben volgens officiële cijfers 29 mensen het leven gekost, ter wijl 220 personen iverden ge wond. De plunderaars hebben een geheime markt geopend, waarop zii de buitgemaakte goederen verkopen. Door sommigen wordt de schade in de stad geschat op verschei dene honderdduizenden pon den sterling. Duitsland of door welke an dere met Duitsland verbon den staten ook wordt aange vallen. Beide partijen beloven eikaars souvereiniteit te eer biedigen en zich niet te men gen in eikaars binnenlandse aangelegenheden. Tegemoetkomende houding van de Sovjets. „Een daad van grote betekenis". De Finse delegatie heeft te Moskou het ontwerp van een verdrag van militaire bijstand en vriendschap met de Sowjet-Unie gete kend. Dit verdrag van vriend schap. samenwerking en wederzijdse bijstand tus sen de Sowjet-Unie Finland, werd getekend door Molotof en de Finse minister van buitenlandse zaken. Mauno Pekkala. De overeenkomst geldt voor tien jaar, terwijl bepalin gen zijn opgenomen voor vernieuwing. Het voorziet niet in Sowjet bases Finland. AGRESSIE. Ingeval Finland bedreigd wordt door agressie of de Sowjet-Unie wordt bedreigd door agressie via Finland, zal Finland weerstand bieden aan deze agressie, indien noodzakelijk met hulp van de Sowjet-Unie. Het verdrag voorziet in overleg ingeval er agressie dreigt. Finland zal met' 'alle beschikbare krachten strijden -om zijn grondgebied te verdedigen, indien het wordt aangeval len of indien de Sowjet-Unie via zijn grondgebied door EIGEN GRONDGEBIED. Molotof. én zijn collega's hebben het Finse verzoek in gewilligd. dat een bepaling zou worden opgenomen in dc militaire clausules van het verdrag, waardoor Finlanüs activiteit in geval van oorlog wordt beperkt tot de „verde diging van het eigen grond gebied en Finland zelf zal be slissen, wanneer het met een aanval wordt bedreigd. De Finnen hebben voorts verzachting gekregen van de clausules, die bepalen dat beide landen hun buitenland se politiek dienen te coördi neren. TOESPRAAK MOLOTOF. Molotof fverklaarde tijdens een toespraak ter gelegen heid van de Ondertekening' van het verdrag: „Dit ver drag is gericht tegen een herhaling van Duitse agres sie en dient tot ontwikkeling van de vriendschappelijke be trekkingen tussen onze lan den en de consolidatie van de vrede in Europa". De Finse premier. Pekka la. zei, dat het verdrag was „een daad van grote bete kenis. Het weerspiegelt een grote prestatie op het gebied der buitenlandse politiek ge baseerd op de na-oorlogse vriendschap tussen de Sow jet-Unie en Finland". De berechting van „dikke Corrie" en „ome Joop". Voor de Arrondissements- Rechtbank te Amsterdam stonden twee typen van de Zeedijk terecht, n.l. „dikke Corrie" en „ome Joop". Zij hadden bij het incident in September 1947, toen twee agenten een arrestant wilden opbrengen, een der agenten in het water van de Oude Zijds Achterburgwal ge wor de 18-jarige „dikke Corrie" pen. De officier eiste tegen drie en tegen de 53-jarige „ome Joop" vier jaar. Actie tegen adverteerders van „De Waarheid". De R.K. Middenstandsvere niging te Someren (N.B.) heeft besloten geen artikelen te kopen of te verkopen aan fima's of zaken, die na 15 April aanstaande adverten ties plaatsen in het dagblad „De Waarheid". De vereniging heeft de dio cesane-bond verzocht er bij alle plaatselijke midden stands verenigingen op aan te dringen eenzelfde stand- bunt in te nemen. Willem Barendsz op de thuisreis. Volgens mededeling van de Nederlandse Mij. voor de Walvisvaart is in overeen stemming met de internatio naal getroffen regelingen de vangst op baardwalvissen op 31 Maart jl. middernacht geëindigd. De „Willem Barendsz." heeft in totaal geproduceerd: 77.998 barrels 13.000 ton traan: 7.132 barrels 1.189 ton sperolie. De expeditie is thans op de thuisreis. In de eerste helft van Mei kan de „Willem Barendsz" in Amsterdam worden verwacht. Doodstraf en levens lang tegen twee landwachters geëist. De procureur-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwarden eiste de doodstraf tegen S. Koopmans, die in 1945 als landwachter order gaf baron van Harinxma thoe Slooten dood te schieten. Ook andere-moorden had hij op zijn geweten. Tegen Sonnema, die de moordopdracht uitvoerde, werd levenslang geëist Jonge vrouw door ontploffing gedood. Aan de Ooetzeedijk te Rot terdam heeft de 24-jarige mej.' J. C. S., toen zij vlees aan het braden was. vermoedelijk met een schuimspaan, de gas slang weggetrokken. Een he vige ontploffing volgde, waar door enige tegels uit de muur vlogen en het meisje bewus teloos achterover viel. Een broer, die later thuis kwam, vond zijn zuster bewusteloos in de keuken liggen. Toen een geneesheer wak ontboden, bleek de jonge vrouw inmid dels overleden te zyn, moge lijk door shock, mogely'k ook door gasvergiftiging. —Het Australische kabinet heeft na kennisgeving van een rapport van dr Herbert Evatt besloten zich te verzetten te gen aandrang om de 'commu nistische partij te verbieden. Minister Vo$ gaf geen auto aan z'n broer. Minister Vos heeft thans geantwoord op de vragen over het ontslag van een in specteur van de R.V.I. en het verlenen van een aan koopvergunning aan een broer van een minister, i.e. minister Vos zelf. De minis ter verklaart, dat op volko men normale wijze aan de chirurg dr. J. C. Vos te Warnsveld in November 1946 een aankoopvergunning is verstrekt. Bij het doorgeven van de aanvrage is nog. zeer speciaal medegedeeld, dat be- bedoelde familierelatie op de wijze van behandelng geen enkele invloed mocht heb ben. Er is geen enkele inspec teur ontslagen. Wel is ont slag verleend aan een ad junct-inspecteur, die reeds in 1945 het voornemen had te kennen gegeven om de dienst te verlatenom een betrek king in Indonesië te kunnen aanvaarden. Aan dit voorne men is door de betrokkene vrijwillig gevolg gegeven op een moment, dat overplaat sing met bevordering tot in specteur in het voornemen lag. K.L.M. slaat vleugels steeds wijder uit. Nu ook Amsterdam Antwerpen. Ee'i verbinding van de In- diehin éénmaal per weel: met Shanghai, uitbreiding van de diensten op Zuid- Afrika en Zuid-Amerika. in stelling van diensten op Te heran en Caïro, negen maal per week naar New-York (tweemaal door naar Cura cao en Amsterdam-Antwer pen, zijn de voornaamste nieuwigheden van de K.L.M.- zomerdienst, die. tijdens de gebruikelijke K.L.M.-voor- jaarspersconferentie door dr. A. Plesman werden aange kondigd. In verband met financie ring van nieuwe aankopen zeide dr. Plesman. dat op dit gebied ..de dageraad rozig is maar dat hij eerst resul taten af wil ^wachten alvo rens nadere mededelingen te doen. Hii verwacht een gunstig resultaat voor 1948. De grote aankopen echter zullen na aankomst van de convairs geëindigd ziin, al thans voor de komende ja ren. DE VOORSPELT. LICIITE BUITJES. Geldig tot Woensdagavond. Meest zwaar bewolkt mei enkele lichte regenbuitjes. Matige wind uit Westelijke richtingen. Weinig verande ring van temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1