Wimmer en Riterbusch worden niet vervolgd Geraffineerd geknoei met dossiers ontdekt Russen controleren wegen naar .Berlijn NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN Minister van Maarseveen zet de beweegredenen uiteen. Fisehböck blijft zoek. Op vragen van de Donker betreffende de heer be' rechting in Nederland van Wimmer. Ritterbusch en Fisehböck. heeft de minister van justitie o.m. geantwoord, dat Wimmer slechts zelden daadwerkelijk bij ontstentenis van Seyss Inquart opgetreden is als diens plaatsvervanger Het' openbaar ministerie neemt het standpunt in. dat voor een dergelijke vervol ging alleen plaats is in zeer duidelijke gevallen en wan neer redelijke verwachtingen bestaan, dat een aanzienlijke straf zal worden opgelegd. In dit licht bezien, wordt voor alsnog een vervolging tegen Wimmer niet opportuun ge acht. Het zelfde geldt voor Rit terbusch. FISCHBöCK. Anders ligt het geval van de voormalige Generalkom- missar für Finanz und Wi'rt- schaft Fisehböck. wiens ver antwoordelijkheid moet wor den gezocht op het gebied van de economie, bii voor beeld: maatregelen tegen de Joden in het bedrijfsleven, maatregelen ten aanzien, van de Joden betreffende hun particuliere bezit, de onjuiste behandeling van het Feind- vermögen. de opheffing van de deviezengrens, zijn rol in wat men meer rechtstreeks Incidenten op Temate. Omtrent de gebeurtenissen op Temate zijn van officiële zijde de volgende bijzonder heden bekend gemaakt: De inbraak in het huis van Monomutu is. gepleegd door een Indonesische sergeant, die de huisbewaarder vroeg hem de rood-witte vlag van Monomutu te geven. Aange zien de huisbewaarder dit weigerde, haalde de sergeant zelf de vl&g en deze werd met de huisbewaarder mee genomen naar Fori Oranje. Dezelfde sergeant had in de, vooravond een woordenwisse ling met een aantal dëelne- mers^aan een optocht over db meegevoerde leuzen: „Maakt een einde aan de verdeel- en heers-politiek". De optocht werd door sol-, daten uiteengejaagd, waarbij de weggeworpen leuzen door de soldaten vernield werden en de vluchtende feestgan gers werden nagezeten. Hier bij werden enige personen geslagen. ZESDE GEVAL. Sedert October is dit het zesde geval, dat incidenten op Ternate voorkwamen, die grote onrust onder de bevol king verwekten. Reeds veer tien soldaten van de K. L. en drie van het K.N.Ï.L. (Am- bonnczcn) zijn gearresteerd. Schermutselingen te j Soerakarta. Antara deelt over de zuive ringsacties op Republikeins gebied mede, dat op 28 en 29 Maart in Soerakarta scher mutselingen voorkwamen tus sen politie en manifestanten. Een grote hoeveelheid niet ge registreerde wapens kwam in handen van de autoriteiten. De actie was niet* gericht tegen een bepaalde partij of groep. Overeenstemming in conferentie te Havana. Officieel' is medegedeeld, dat gedurende de laatste maand van de internationale handelsconferentie, welke te Havana heeft plaats gehad, overeenstemming werd bereikt inzake 'alle onderwerpen, wel ke nog openstonden. Met ingang van 1 April zal Haarlem weer een vrij willige brandweer hebben. i Ingezonden mededeling) T Blijf ruatig sitien! U hoef; er zelfs met voor uit Uw stoel te komen, zó ge makkelijk vhegt Uw baard er af met Philips ..PH1L1- Shave", bet elcctriscb droogschcerapparaat. Vraag Uw handelaar een demon- de economische uitplundering van Nederland pleegt te noe men en vele andere handelin gen en gedragingen, die vèr uitgingen boven het op dit gebied aan de bezettende macht bij het landoorlogs reglement toegestane mini mum- De samenstelling van een uitgebreide bewijsvoering kan achterwege blijven, -zolang Fisehböck niet gevonden is. De geallieerde opsporings autoriteiten hebben, hoewel reeds van de aanvang af me degedeeld was; dat Fisehböck waarschijnlijk niet meer in leven was. alle aandacht be steed aan diens opsporing. RADIOREDE VAN MINISTER /VOS. De minister van verkeer en waterstaat, ir. Vos zal heden te 20.05 uur over beide zen ders een korte radiorede, hou den ter inleiding van de natio nale zuinigheidsactie der Ne derlandse vervoers- en ver- keersbonden. WAT IS GROMYKO? Cowboys en taxichauf feurs hebben Woensdag op het terrein van de or ganisatie der V.N. te Lake Success gepost met spandoeken, waarop stond gedrukt: „Gromy- ko is een leugenaar". Dit was hun antwoord op een kortgeleden door Gromyko in de Veilig heidsraad afgelegde ver- lclaring, dat iedere cow boy of taxichauffeur in de V.S. weet, dat de re gering der V.S. een nieu we politiek van econo mische en politieke chan tage in Italië toepast. Fascistisch complot in Italië? BEWERINGEN VAN DE COMMUNISTEN. De communistische burge meester van Turijn, Celesfc Negarville heeft het Turijnse gerechtshof verzocht over 'te gaan tot actie tegen „het fas cistische complot om zich ge wapenderhand op de dag voor de verkiezingen van de macht meester te maken". Een woordvoerder van het bureau van vice-premier Randolfo Pacciardis. dat ver antwoordelijk is voor de openbare orde. heeft ver klaard. dat er niets van een dergelijk complot bekend is. Treinen uit het Westen aangehouden. Vluchtelingen in de kriel. M.V. fMUIPS' VSKKOOP- MAATSCHAPPIJ VOOR NtDIRLAHO - EINOHOVCN Gistermorgen is een Ameri kaanse» trein op weg van Bre- merhaven naar Berlijn bij de Sowjet-Russische zönegrens aangehouden. Da trein moest oft een zijspoor naar do Britse grenspost terugrijden. Dit ge schiedde omdat db Ameri kaanse treincommnndant wei- eerde de Russische grensbe ambten toegang tot de trein te verlenen. Om dezelfde redenen werd ,de Amerikaanse militaire trein „The Berliner", op weg van Frankfort naar Berlijn, te Marienborn opgehouden. Er Is nog steeds geen nieuws over de twee Britse treinen. Sinds de nieuwe Sowjet- Russische vervoersbepalingen te middernacht van kracht ge worden zijn, is maar één geal lieerde trein de Russische zö negrens gepasseerd. Dit is de Amerikaanse trein, waarvan de reizigers door de Russische grenswachten mochten wor den gevisiteerd. Do verscherpte maatregelen voor het verkeer tussen Ber lin en het Westen 'zouden, zo meent men in politieke krin gen to Berlyn, de eerste stap kunnen zyn in het kader van een Sowjef-Russlsch plan om de andere drie mogendheden op do lange duur te dwingen Berljjn te verlaten. «Nog be langrijker acht men de Indruk, die de publicatie der Sowjet- maatcegelen op de Duitse be volking van Berljjn zal ma- ken. Eergisteren is op de auto baan van Berlijn naar het Westen nabrj Potsdam een contrölepunt ingesteld. Aan de zönegrens te Helmstedt be staat reeds een dergelijk con trolepunt. De Russische contröle langs de BritsRussische zönegrens is. in de laatste dagen zeer verscherpt. Ofschoon de grens niet geheel gesloten Is, mogen alleen Duitsers met Interzonale passen passeren. Het locale grensverkeer, dat tot dusverre niet aan al te strenge contröle onderhevig was, is nu volko men stil gelegd. Alle grens posten zijn sterk bemand. Het Sowjet-contröle punt bij Schö- ningen, ten Zuiden van Helm stedt een van de •voornaam ste toegangspoorten naar de Russische zóne is zeer ver sterkt. Dorpen achter de zö negrens, waar vroeger geen troepen gelegerd waren, als Hoetensleben, zijn nu bezet door Russische troepenafde lingen. _!en trek van Duitsers naar de Sowjet-zöne is niet te be speuren. Wel zijn talrijke vluchtelingen, voornamelijk In tellectuelen en fabrieksdirec teuren en ingenieurs in Schö- ningen aangekomen. Zij vre zen, dat het „ijzeren gordijn" geheel gesloten zal worden, waardoor zij later niet meer zouden kunnen vluchten. Afdelingen van de Russi sche militaire politie doorzoe ken alle militaire vrachtau to's voor zij de Sovjet-sector van Berlijn verlaten. Minister Bevin zal persoon lijk beslissen, welke stappen in verband met de transport crisis moeten worden geno men. Een ongewone toestand ontstond voor de arbeiders van „Braun-Schweigische Kohle?T-Bergwerke", die ge deeltelijk in de Britse en ge deeltelik in de Russische zó ne liggen. De ongeveer 7000 mijnwerkers, die door de Rus sische zóne naar hun werk moeten, werd aangezegd, dat zjj Vrydag nieuwe passen met foto moéten hebben. Daar de stad maar één fotograaf ryk is, vroegen de arbeiders meer tyd. Dit verzoek werd niet toegestaan. De Sovjet-autoriteiten heb ben een verbod uitgevaar digd Voor het goederenver voer uit de Sovjet-sector van Berlijn naar de Westelijke sectoren van die. stad tussen 23 en 6 uur. Deze bepaling wordt onmiddellijk van kracht. Voorts is bepaald, dat alle voertuigen, die goederen vervoeren, Voorzien moeten zijn van speciale passen. Voorlopig is het verkeer van Britse treinen tussen de Britse zóne en «Berlijn stop gezet. De Britse autoriteiten hopen Vrijdag een bus te la ten rijden voor de dringend ste gevallen. Nader wordt gemeld, dat de Russen, hoewel er verscheide ne kléine incidenten plaats hadden, nu toch weer verkeer tussen de Brits-Amerikaanse en de Sowjet-zöne toelaten. Uit een Franse trein werden een aantal reizigers verwij derd, maar het Franse verkeer gaat door. Per auto naar België. Naar wij vernemen, hebben de organisaties, werkzaam op het gebied van het verkeer, haar leden bericht, dat binnen kort de volgende nieuwe voor schriften van kracht zullen worden: Triptieken voor België zijn van 1 Mei a.s. af niet meer vereist. Van 1 Mei a.s. mag geen Nederlandse auto of mo tor de Nederlandse grens naar het buitenland passeren, zon der dat de bestuurder in het bezit is van een vergunning tot tijdelijke uitvoer uit Neder land. Deze vergunning houdt de verplichting voor de be stuurder in, het motorrijtuig binnen de geldigheidsduur (zes rflaanden) naar Nederland te rug te brengen. Op overtreding der voor waarden dezer vergunning zijn zware straffen gesteld. Tenslotte blijven „Carnets de passages en douanes" en triptieken voor andere landen dan België ongewijzigd vereist. DE BOLLENVELDEN. Wanneer het niet te warm wordt, zal men in het a.s. weekeinde nog van de cro- cussen kunnen genieten. Nar cissen zijn er thans volop, terwijl de hyacinten her en daar beginnen te kleuren. Het felle rood van enkele veldjes vroege tulpen kan men op sommige plaatsen ook al bewonderen De „Volendam" ie Batavia. De „Volendam" is met af lossingstroepen te Tandjong Priok aangekomen. De helft van het uit Nederland ver trokken contingent is reeds in Belawan ontscheept. Mede arriveerden de dertien .jour nalisten, die in Indië de gas ten van het leger zullen zijn. De gulden In België. De nationale bank van Bel gië heeft besloten de officiële aan- en verkoopkoersen van de Nederlandse gulden als volgt te wijzigen: Aankoopkoers (transfer) 100 Ned. guldens 1.650 Belg. fr.; verkoopkoers (trans fer) 100 Ned. guldens 1.651 Belg. fr.; deze koersen worden op 1 April 1948 „van kracht. Geen enkele wyziging werd gebracht in de contractuële koers van cffi gulden, noch in de aan- en verkoopkoersen van de guldenbankbiljetten. Engels Scholier ernstig gewond. - Een 17-jarige scholier uit Liverpool, die met enige Ne derlandse kameraden op de fiets de Brediusweg te Naar- den overstak werd, vermoede lijk omdat hy in de war was met de Engelse verkeersregels, door een uit Amersfoort ko? mende auto gegrepen. Met een ernstige schedelbasisfractuur en een dijbeenbreuk is de jon gen naar het diaconessenzie- kenhuis te Naarden overge bracht. EERSTE KAMER Nog steeds Brits embargo tegen Nederland. In de Donderdagmiddag voortgezette vergadering van de Eerste Kamer besprak de heer»Algra (A.R.) de vorming van nationale vrijwilligers corpsen. Wij moeten e,en posi tieve bijdrage leveren voor een behoorlijk machtsapparaat. Ook de heer Zegering Had- ders (V.V.D.) juichte de vor ming van een nationale reser ve toe. Mr. G. Vixseboxse (C.H.) had critiek op het Indië-beleid en meende dat hetonderdeel Marva's voor Indië wel afge schaft kon worden.- De heer J. Brandenburg (C. P.N.) vroeg of de vorming van een nationale reserve en een grenswacht wel enige militaire betekenis heeft. Minister Fievez wees er op, dat het Britse embargo op verscheping van troepenuit rusting naar Ned. Indië nog. niet is opgeheven. De bespre kingen zijn nog in volle gang. Het zai nodig zyn, dat in de nationale reserve niet diege- fnen worden opgenomen, die bij een mobilisatie van het leger onder de wapenen komen. Doel is handhaving van de binnenlandse orde. Spr. wees er op, dat geen land in de- oorlog zo zwaar heeft geleden als Nederland en daarna zo'n grote'militaire krachtsinspanning verrichtte. De eerste straalvliegtuigen voor de luchtmacht zijn be steld. Na replieken kwam aan de ofde de stemming, waarbij de communisten tegen .stemden. Daarna werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de Marinebegroting. Mr. A. N. Molenaar (V.V. D.) meende, dat voor de Ma rine nog een grote taak is weggelegd. Daarna verdaging tot Dins dag a.s. HOOFD VAN ÖE UTRECHTSE P.R.AC. DE VOORNAAMSTE SCHULDIGE. Hij hielp collaborateurs tegen ruime betaling. Het hoofd van de P.R.A.C. te Utrecht, J. B. A. M. van Gcol, Is gearresteerd, verdacht van grootscheepse, op zeer ge raffineerde wUze onder zijn leiding uitgevoerde knoeieryen met dossiers van collabora teurs. Hjj werd reeds lang ver dacht, maar eerst Woensdag gehikte het de politie Van Gooi te ontmaskeren door ar restatie van een der belang rijkste tussenpersonen.. De aannemer, J. v. d. Bildt uit Zeist, die vroeger bij de P.R.A. te Utrecht werkzaam was, had na het verlaten van deze dienst zijn relaties met een bepaalde groep collega's niet verbroken. Hy was ver bindingsman tussen van Van Gooi c.s. en de slachtoffers, collaborateurs, wier zaken In behandeling waren of zouden komen. Alle dossiers hadden een z.g. waar derm» spr ijs, welke varieerde van j 5000 tot 100.000. Kwam een collabo- raticzaak in behandeling, dan toog een van de „heren" naar de hem mede, welk bedrag be taald zou moeten worden, wilde hij dat van zyn zaak een z.g. „licht dossier" zou wor den samengesteld. Ging de man hierop niet in, dan werd aan de officier-fiscaal eerst 't licht-dossier gezonden, maar inter het z.g. „zware-dossier" nagestuurd. Van Gooi en zijn medewerkers splitsten nl. de dossiers, om geen argwaan te wekken. NOODLOTTIG^ OFFERTE Woensdagavond ging v. d. Bildt een offerte makeij bij 'n eigenaar van een garage in Den Dolder. De eerste taxatie was 100.000, dit werd echter later teruggebracht op 70.000. Inspecteur Brands, vroeger hoofd der Utrecht se P.R.A.', die op de hoogte was, arresteerde v. d. Bildt. Na een urenlang kruis verhoor sloeg deze door. Laat in de avond werd van Gooi, die aan het bridgen was, ge arresteerd. Deze blies .eerst hoog van de toren, doch bond later in. Er worden nog meer arrestaties in deze zaak ver wacht. Informatieve bespreking over de hulppolitie. Onder voorzitterschap van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, werd Donder dagmiddag in het Schutters hof te Middelburg een infor matieve bespreking gehouden in verband met de instelling van hulppolitie-afdelingen m Zeeland. Hieraan namen deel de burgemeesters van alle Zeeuwse gemeenten, waar rijkspolitie is gestationneerd. benevens de gewestelijke commandant van de rijkspo litie, kolonel van Everdingen en de districtscommandant te Middelburg, majoor G. H. van Helden. De bespreking droeg een voorlopig karakter; be paalde besluiten konden nog niet worden genomen, daar men nog niet voldoende gege vens over deze materie heeft. Geroofde schepen terug. Woensdag arriveerden in de haven te Brulnisse een tweetal schepen uit Wyk'a Fohr. Deze schepen zijn in 1943 door de Duitsers gevorderd en door de heer Karl Erode gebruikt voor do mosselvisserij op het Duitse Wad. Vorig jaar werden ze uit Duitsland teruggehaald. Zjj zijn thans toegewezen voor de mosselvisserij. Het ene schip is bestemd voor de heer Joh. Muller c.s., het andere voor de heer J. van der Endt te Yer- sekë. Veer Kruiningen-Perkpolder De tweede Moerdijk-pont, die ingelegd zou worden voor de veerdiefist Kruiningen- Perkpolder is van heden af be schikbaar. De pont zal steeds gebruikt worden als de ver- voersdrukte zo groot is, dat men het met één pont niet af kan. Spreken met Indië. Het is mogelijk 'om. met verwanten bii leger of vloot, Rode Kruis, Nica enz. in In dië te spreken door middel van een „gesproken brief". Deze „gesproken brief' wordt door middel van een micro foon-installatie opgenomen op een gramofoonplaat. Het Bestuur van het Pro testants Interkerkelijk Thuis- front te Middelburg stelt zich voor om. zo er voldoende deelnemers zijn, binnenkort over te gaan tot opname van deze gesproken brief. Deze opname zal dan indien moge lijk op een Zaterdagmiddag plaats vinden, zodat zij die buiten Middelburg wonen kunnen deelnemen. De secretaris van het P.T.T., de heer L. M. Naaktgeboren, Abdijplein, Middelburg, ver strekt nadere inlichtingen. Prov. Zeeuwse Streekbeurs gesloten. De driedaagse Prov. Zeeuw se Streekbeurs te Goes is Don derdagnamiddag gesloten. On geveer 2000 bezoekers werden geteld, een aantal dat onge- twyfeld nog. groter zou zijn geweest, wanneer op de twee de dag niet besloten \Vas, om uitsluitend zakenlieden toe te laten. Verschillende standhou ders hebben goede zaken ge maakt. Over het algemeen kan gezegd worden dat de beurs goed geslaagd is. Wegenbouw op Walcheren aanbesteed. Donderdag besteedde de Herverka velin gscomm issie Walcheren het bestek P. 1, 't maken van wegen in de Oost watering van de Polder Wal cheren met bijkomende werk- zaamhedén, aan. De volgende inschrijvingen kwamen uit de bus: Reef's Aannemers Mii„ 01- denzaal, 237.800: Gebr van 't Verlaat, Hardinxvald, voor 212.000: Gebr. van Oord, Werkendam, 212.000: Gebr. Geldof. Seröoskerke voor 207287; Sanderse, Snep vangers en Vliegers, Rijswijk, 194.875: J. D Janse, Co- lïjnsplaat. 180.000^ Ned. Bazalt Mij., Zaandam, voor 172.870. „Invasie" van Vlaamse onderwijzers. Paasuitstapje naar Zeeland De gouw Antwerpen van het Christen Onderwyzers Verbond had ditmaal voor haar jaar lijkse uitstapje in de Paasva- cantie, Zeeland als doel van de tocht uitgekozen. Met een veertigtal autobus sen arriveerde het gezelschap van 1450 onderwijzers, onder- wyzeressen en kwekelingen Donderdagmorgen omstreeks elf uur in Yerseke, nadat on derweg nog een bezoek was gebracht aan de R.K. Kerk te Oudenboscli, zoals békend een copie van de St. Pieter te Rome. Omstreeks half twee zette men de tocht voort naar Goes, waar de lange file bussen te gen twAï uur op de door de politie geheel vrijgehouden Markt arriveerde. In verschil lende zaken werd hier de lunch gebruikt, terwijl honderden over de stad uitzwermden en voor een gezellige bedrijvigheid in de Goesse straten zorgden Hierna reed men naar Wal cheren,'waar Middelburg, Vlis- sin gen en Westkapelle werden bezocht. Om 8 uur was het ge zelschap terug in "Goes, waar nog inkopen werden gedaan en dorstige kelen nat gemaakt. Om kwart over 9 vertrokken de Vlaamse gasten zingend, lachend en wuivend met de bussen naar de Sinjorenstad. JHaven van Temeuzen. KREEG EEN KRAAN TERUG Eén. dezer dagen is in de haven van Temeuzen een tij dens de oorlog weggevoerde 5-tons electrisehe portaal-top kraan .weer terug in gebruik genomen. Deze kraan, die in Mei 1943 werd gedemonteerd en door de Duitsers per schip naar een onbekende bestem ming werd weggesleept, bleek na de bevrijding onbescha digd in Brake, een voorhaven van Bremen, te staan. Direct •na het bekend worden van dit feit, werden door de Spoorwegmaatschappij „Me- chelen—»Terneuzen" en dooi de Vereniging „Havenbelan- gen Terneuzen" door tus sen komST van het Commissa riaat-Generaal voor de Ne derlandse Belangen in Duits land pogingen aangewend om dit voor de haven van Ter- neuzen onmisbare instrument weer terug te krijgen. Aan vankelijk echter zonder enig succes, want ook de Gealli eerden, die de haven van Bre- mén in gebruik hadden leden aan een tekort* aan overslag materiaal en "waren ondanks de meest dringende vertogen niet bereid het verzoek tot teruggave in te willigen. Pas in de zomer van 1947 werd toestemming tot teruggave verleend en kort daarop ver scheen een schipflriet de voor de tweede maal gedemonteer de kraan in de haven.- Toen na onderzoek bleek, dat de vitale delen in een zodanige staat waren, dat heropbouw mogelijk was. werd aan de Kon. Maatschappij .,De Schelde" te Vlissingen op dracht tot* herstel en weder opbouw «gegeven Inmiddels is deze heropstelling tot stand gekomen en de haven van Temeuzen dus weer een kraan rijker geworden. Kievitsei, voor Commissaris der Koningin. Het eerste in Rilland-Bath gevonden kievitsei werd door de burgemeester naïnens de vinder, de heer M. Eversdijk, jachtopziener, aan de Com missaris der Koningin in Zee land aangeboden. Zeeuwse schoolvoetbalwedstrijden. De demi-finale en finale der school-voetbal wedstrijden in Zeeland zullen op Zaterdag 3 April a.s. op het terrein der V.V. Axel te Axel worden ge speeld. NIEUWE MOSSEL PERCELEN. Door het Bestuur der Visse rijen op de Zeeuwse stromen zyn thans 26 nieuwe visserij percelen in pacht gegeven. De ze percelen, die alleen voor de mosselzaadvisserij mogen wor den gebruikt, zijn gelegen op de Veermansplaat. De Veer mansplaat was tot dusver als vrije mosselzaadbank bekgnd, waar het mosselzaad in de vrije natuur de gelegenheid kreeg, te vallen zoals dat heet en waar het dan later door degene die er het eerst bij was, kon worden opgevist. Zo werd natuurlijk voor dat de percelen werden verpacht vroeger de gehele mosselvisse- rij uitgeoefend, die immers al enkele honderden jaren oud is. De Veermansplaat was de enige nog overgebleven vrije bank, doch de zaadval was de laatste jaren van wei nig betekenis. Bovendien mocht er niet met mechanische kracht worden gevist, 't Voor stel om deze bank als grond voor mosselzaadpercelen in pacht te geven is uitgegaan van de visserijverenigipg ter plaatse. De percelen zijn 100 meter breed. De pacht duurt 12 jaar. Door het Bestuur der Vis serijen is thans een ander ge deelte van de Grevelingen vrij gegeven, dat nu als natuur grond voor mosselzaadval zal worden gereserveerd. Man verdwenen in de Cannerberg. Sedert vorige week Woens dag wordt te Maastricht ver mist de knecht H.'Konings, werkzaam bij een champig non-kwekerij in de Canner berg. De man had zich des middags natfr zijn werk bege ven. waar hij de champignon - bedden in de onderaardse gangen zou verzorgen. Toen zijn patroon hem een uur la ter volgde, hing er wel de jas van Konings, maar de man zelf was nergens te bespeu ren. Aanvankelijk heeft men hierop geen acht geslagen, doch de volgende dag begon men zich ongerust te maken. Sedertdien zijn dagelijks na sporingen gedaan, zowel door ervaren gidsen als door poli tie met een speurhond. Ver moedens, dat K. uit een van de andere gangen verdwenen is worden ongegrond geacht. Men neemt dan ook aan, dat hem een ongeluk is overko men en dat hij niet meer uit de berg heeft kunnen komen. Konings kende de geheimen van het ingewikkelde - gan genstelsel in de Cannerberg uitstekend. 4 „Carmen" in de Wéderopbouwkampen Door bemiddeling van de „Culturele Dienst voor de We- aeropbouwarbeïders" zal* door do wederopbouw-kampen een tournee worden gemaakt door een opera-gezelschap, dat „Carmen" van Bizet ten ge hore zal brengen. In de zo mermaanden zal „Polletje Piekhaar" van v. Iependaal in de kampen worden opgevoerd. De regie zal bij de schrijver berusten. Middelburg LICHTINSTALLATIE ZONDER LICHT. Donderdag deed zich op nieuw een storing voor in de verkeersin?tallatie bij de Bai- leynoodbrug te Middelburg. Dit was zeer hinderlijk, daar het verkeer bijzonder druk was. Omstreeks half zes werd de storing opgeheven. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Almen-Harfsen, W. J. Baart, cand. te Bussum. Bedankt voor: Oud-Beyer- land, J. V. Rootselaar te Oos- terwolde (Gld.); Oss toez., D. T. Los te Deventer; Oldbbroek, H. G. Abma te IJsselstein. Beroepen door de Ver. Ned. Zendingscorporaties voor Nieuw-Guinea, H, van Arkel te Gelselaar. Aangenomen naar Longer- houw-Schettens A. J. Visser te Bierum (Gr.). GEREF. KERKEN. Beroepen te Almkerk A. J. v. Dijk te Koudum; te Dinx- perlo W. B. Schenk te Nieu- wenda (O.); te Emmen (vac. J. B. Binnema) P. v. d. Spek te Wanswerd; te Marum J. Nawijn te Avereest; te Duurs- woude G. K. Geerds te Drrj- ber; te Gouda (vac. J. P. C. ten Brink) W. Wyma te Gas- selternijveen; te Stellendam Melissant J. S. v. d. Bos te Nieuwlande. Aangenomen naar Doezum J. H. Staal te Garrelsweer. Bedankt voor Warffum S. G. Bloem te Hoogkerk. GEREF. KERKEN NAAR ART. 31 K.O. Aangenomen naar Batavia J. P. v. d. Stoel te 'Groningen GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor St. Annalanci ds Blok te Zeist. r' NED. PROT. BOND. Aangenomen naar Parijs J. Zuurdeeg te Hilversum. „Zie ik je vanavond nog?" Als Toon Hermans de zucht tot imiteren kan bedwingen, is hy een geheel aparte figuur -onder de Nederlandse humo risten. Hij mist de kwieke woordspelingen en de radheid van tong. van Chiel de Boer. Eigenlijk vertelt deze lange man, die wat nonchalant op het toneel staat „zomaar een beetje onzin", maar hij doet het op zo'n manier, ironisch en niet gewild grappig, dat zyn optreden overal veel suc ces heeft. Ook in Middelburg en Vlissingen waar het The ater Plezier van Floris 'Mes lier Woensdag en Donderdag optrad. Het zou evenwel onjuist zijn het welslagen van het „Zie ik je vanavond nog" cabaret programma alleen op rekening van Hermans te boeken. Het optreden van 'Jan v. Ees, de liedjes van Wiesje Bouwmees ter, hetgeen het bekende duo Scholten en van 't Zelfde ten gehore brengt en het nummer vp.rt de groep „Trynneys" kun nen met lof genoemd worden. Het was afwisselend en er zat vaart en actie in. Uit de uitverkochte zalen bleek, dat men ook in Zeeland deze „kleinkunst" weet te waarderen. MOLENWATER-TERREIN WORDT OPGEHOOGD. Gemeentewerken van Mid delburg zijn begonnen met 't opbrengen van het puin, dat enige tijd bij „De Griffioen" heeft gelegen, op het open terrein van het Molenwater. Dit wordt verhoogd en ver hard.' teneinde in de toe komst dienst te kunnen doen als Speelruimte, exercitieter rein en standplaats voor cir- cussgp. Bovendien wordt hierdoor de aanblik, die tot nu toe veel te wensen over liet, wat verfraaid. Op de puinlaag wordt fijn grint aan gebracht. Men hoopt het werk over enkele maanden gereed te hebben. Marktberichten. COÜP. VEILINGVER. „WALCHEREN" W.A. TE MIDDEEBURG. ."Marktbericht van 31 Maart 1948. Groenten: Andy vie 6370; Peen n 11—20; Prei 32—56; Uien 38—52; Witlof 34—54: Koolrapen 5—9; Stoofsla 59; Spinazie 41—68; Rode kool 17 —20; Gele savoye kool 15 16, alles per kg. Glassla I 15—21; Glassla II 715,'beiden per stuk. Radijs 49; Kroten 24, beiden per bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2