Verkeer metDjocja breidt zich uit NIEUWS UIT ZEELAND Directe wapenstilstand in Palestina v.erzocht. Amerika en de Italiaanse verkiezingen. Relletjes te Ternate. Fruitverwachting in Zeeland. WALCHEREN DAGELIJKSE VLIEGD IENST VAN DE K.L.M Voor de onderhandelaars. De leider van de republi keinse delegatie, Moh Roem, en de leden der delegatie zijn Dinsdag, na de Paasdagen te Djogja te hebben doorgebracht, te Batavia aangekomen. Bij zijn aankomst deelde Roem aan Aneta mede, dat de onder handelingen in volle gang zijn. Op de vergadering van de agenda-commissie, welke Dins dagmiddag zou worden gehou den, zal men voortgaan met de behandeling van de ^gedien de „working papers". Voorts zullen in de loop van de week nog vergaderingen plaats heb ben van verschillende sub commissies. Op 12 April gaan de delegaties voor dnc weken vergaderen naar Djogja. De speciale trein, welke dan naar Djogja vertrekt, zal, naar 'Aneta verneemt, bestaan uit acht eerste en tweede klasse rijtuigen, alsmede uit een res tauratie- en een bagagewagen. Zeer binnenkort vertrekt een goederentrein met 43 platte- goederenwagens naar Djogja om diverse auto's, bussen, jeeps en trucks, die gedurende de besprekingen in Djogja en Kalioerang ter beschikking van de commissie voor goede diensten en de delegaties zul len staan, over te brengen. Zowel dc goederen- als de pas- sagierstrein blijft in Djogja tot men voor de besprekingen te Batavia terugkeert. In die tussentijd zal de verbinding BataviaDjogja door een da gelijkse vliegdienst van de K. L.M., alsmede door vliegtui gen van de commissie voor goede diensten worden onder houden. Voor journalisten zal behalve dc spoorverbinding ook een telegrafische verbin ding tot stand worden ge bracht. Te Poervvokerto zal de trein door republikeins perso neel worden bestuurd, daarna geschiedt dit door nict-repu- blikeins personeel. Alleen het V. S. verlangen speciale zitting van V. N. Do Verenigde Staten heb ben b\j de Veiligheidsraad der V.N. een resoltwfe ingediend, waarin om een onmiddellijke wapenstilstand in Palestina verzocht wordt. In de resolutie wordt aan het Joods Bureau en aan het Arabische Hoge Comité ver zocht afgevaardigden naar de Veiligheidsraad tè zenden. Er wordt een beroep gedaan op de strijdende partijen om de gevechten te staken en er wordt gewezen op de verant woordelijkheid. die degene op zich laadt, die zou weigeren een wapenstilstand in overwe ging te nemen. Een tweede resolutie, inge diend door de V. S., verlangt een speciale zitting van ed hlgemene vergadering der Ver. Naties om dc kwestie der toekomstige regering van Palestina nader onder het oog te zien. GROMYKO SPRAK. Androi Gromyko, dc Sowjet afgevaardigde bij dc V. N., heeft verklaard, dat de Sow- jet-Unie gekant is tegen het Amerikaanse voorstel vooreen tijdelijk beheer over Palestina. Er zijn geen redenen voor het bijeenroepen van een speciale, zitting van de algemene ver-' gadering en de commissie voor Palestina moet voortgaan met haar werk. Chinese regeringstroepen in tegenoffensief. Volgens de Chinese rege ring is het offensief der com munisten in Binncn-Mongolië op een echèc uitgelopen. Een aantal machtige tegen-offen sieven van regeringsü-oepen zou de resolute communisti sche opmars in het door de regeringstroepen bezette ge bied nabij de grote muur uit een geslagen nebben. De regeringstroepen zouden bezig zijn met „grootscheep se zuiveringsoperaties." (Ingezonden mededeling) Uren, die maar duren - En Uw bed wordt een pijnbank U kent dat door die zangerige Rheumatische pijnen, nach ten van hanewaken, draaien en wen Alen. van Links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen heeft een wondere weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren> die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschensalts bi) Uw apotheker of drogist. (Iingezondcn mededeling) republikeins restauratieperso- neel zal aanblijven. De locomo tief zal eveneens in Poerwo- kerto verwisseld worden. De lego trein vertrekt reeds 9 April uit Djogja naar Batavia. De rijtuigen van de staats spoorwegen, die in Djogja staan, zullen voor de passa- fierstrein gebruikt worden. De rajecten worden reeds door goederenwagens gereden. (Ingezonden mededeling) Myron Taylor als „postillon d'amour"? Myron Taylor, de persoon lijke vertegenwoordiger van Truman bi) het Vaticaan, is op weg naar Italië, waar hij met de Paus zal spreken over de politieke problemen van vhnaaag, en waar hij ook premier De Gasperi zal ont moeten. Taylor zal tevens besprekingen voeren met an dere vooraanstaande Europe se autoriteiten en wellicht 'n bezoek aan Londen brengen. Naar verluidt zou zijn be zoek aan Italië verband hou den met de aanstaande ver kiezingen aldaar. Hij zou tot taak nebben de activiteit van de Amerikaanse vertegen woordigers in Rome te co- ordineren met die van de lei ders van de Katholieke Kerk en het Chr. democratisch blok. Ook zou hü gemachtigd zUn Gasperi in vertrouwen mede te delen, dat de Ameri kaanse regering de „anti communistische machten" in Italië met wapens, geld, transportmiddelen e.d. in on beperkte mate wil steunen, afgezien van de „demonstra- tnevo acties" van het Ame- rikaansu leger, de vloot 1 en de luchtmacht en van diplo matieke steun. „Overeenstemming" Finland-Rusiand Te Moskou gelooft men, dat de Finse delegatie met de Sowjet-regering overeenstem ming heelt bereikt over de al gemene lijnen van een ver drag van wederzijdse bijstaud Er zijn geen bijzonderheden over de besprekingen bekend gemaakt. Onverantwoordelijke soldaten traden bruut op. Enkele dagen geleden ver nam men te Batavia van rel letjes op Ternate tijdens het bezoek van de premier van Oost-Indonesië, Anak Agoeng Gde Agoeng. Tijdens dit officieel bezoek werd een fakkeloptocht gehouden, waarbij lampions met politie ke opschriften, welke tevoren waren goedgekeurd door het hoofd van het plaatselijk be stuur, werden meegedragen. Toen de lampionnendragers naar de stad terugkeerden, werden zij aangehouden door een groep onverantwoordelij ke militairen, die de lampions met opschriften vernielden en enkele deelnemers van de optocht mishandelden. In de ochtenduren pleeg den dezelfde militairen een inbraak in de woning van de heer Mononutu, die onlangs als voorzitter van de Oost-In donesische goodwillcommissie naar de Republiek is geweest. Onder voorwendsel, dat zij naar verdachte stukken zoch ten, braken zii kasten open. De Oost-Indonesische rege ring betreurt de incidenten ernstig. Er zijn onverwijld stappen genomen om voor beeldige straffen uit te delen. De territoriaal comman dant, kolonel Scheffelaar, is per vliegtuig naar Ternate vertrokken. Bouwvakarbeiders weer aan de slag. Zover is na te gaan, zijn Dinsdagochtend bij vrijwel alle bouwobjecten, welke bij de Amsterdamse bouwvaksta king waren betrokken, de werkzaamheden hervat. Hier en daar ondervindt men moeilijkheden door de nog voortdurende staking der steenzetters. Chocoladefabriek knoeide met toegewezen suiker. Een chocolade- en suiRer- werkfabriek in het Westen des lands bleek bij contróle door ambtenaren van de C. C. D. circa tien ton suiker meer in voorraad te hebben dan in haar administratie was verantwoord. Deze sui ker was verkregen door in chocoladeproducten grondstof fen te verwerken welke daar voor niet waren toegewezen. Ook werd een hoger verwer- kings-verlies opgegeven dan in werkelijkheid bestond. Het bleek dat reeds 500 kg. siiiker, die op dezelfde wijze was verkregen, zwart was verkocht. De nog aan getroffen tien ton zou waar schijnlijk dezelfde weg zjjn gegaan, Indien niet tijdig tot inbeslagneming was overge gaan. PAAS-DRAMA Eerste Paasdag kreeg de familie L. te Delf- gouw bezoek van een zoon met vrouw en twee jarig dochtertje. Er kwam nog meer visite met kinderen. Het werd opa een beetje te druk en hij zei tegen de kleintjes, dat ze maar eens nam? de kippetjes moesten gaan Iqjken. Achter het huis trok echter meer dan de kip pen de beerput de be langstelling der kinde ren. Eén ervan wilde weten, of een steen in de put zou zinken. Het nam de proef op de som en na dit experiment gingen de kinderen op verder avon tuur uit. De vader van het klei ne meisje ging eens kij ken. of zijn dochtertje zoet speelde. Hij zag het kind niet, maar wel de gassige borreling in de beerput, tengevolge van de er in gegooide steen. Hij bedacht zich geen ogenblijc en sprong op zijn Paasbest in de put. Opa, die juist naar bui ten kwam, de daad van zijn zoon zag en de be- weêgredenen bevroedde, volgde onmiddellijk zijn zoon in de put. Hij hielp met ware doodsverach ting zoeken naar zijn kleindochter, die... even later, benieuwd naar datgene, wat zulk een spektakel maakte in de beerput, kwam kijken naar de gedragingen van pa en opa. Toogdag „Jonge Kerk" te Amsterdam. Tweede Paasdag waren 2300 leden van „de Jonge Kerk", de jongerenorganisatie van de Nederlands Hervormde kerk in de vroege morgen uren per trein of autobus naar de hoofdstad gekomen om deel te nemen aan de jaarlijkse toogdag. welke voor de tweede maal na de oorlog in Amsterdam werd gehouden De deelnemers splitsten zich in drie groepen en bezochten kerkdiensten, welke werden gehouden in de Nieuwe kerk. de Oude kerk en de Wester- kerk, waar eenzelfde liturgie werd gevolgd en respectieve lijk voorgingen dr. K. H. E. Gravemeyer, algemeen gede legeerde van de algemene- S.ynode, prof. dr. K. H. Mis- kbtte, kerkelijk hoogleraar te Leideh en ds. K. Strijd, Ne derlands Hervormd predi kant te 's Hertogenbosch. In alle diensten verleenden kerkkoren hun medewerking. Na afloop van de diensten trojeken de jongeren naar de Apollohal. Na een begroetingswoord door ds. H. J. F. Wesseldijk, sprak ds. H. A. Visser uit Amsterdam over: „Een blik achteruit en vooruit Inval in speelhol te Hilversum. De recherche van de Hilver- sumse politie heeft Maandag avond onder leiding van com missaris van Veen een'inval gedaan in een woning in de Weberstraat, waar de politie vermoedde dat hazardspel werd gespeeld. Bij de inval werden een 20-tal personen rond een roulettetafel aangetroffen. Het waren merendeels bezoekers van de 's middags gehouden courses. Allen werden naar het politiebureau overgebracht. De meesten van hen zijn Dins dagmorgen vrijgelaten. Vele duizenden guldens en de rou lette met toebehoren zijn ln be slag genomen. De „Volendam" te Belawan. De troepen van de „Volen dam" zijn te Medan in twee dagen gedebarkeerd en reisden direct door naar de plaats van bestemming. Het schip kwam in de nacht in de haven aan. De stemming was voortreffe lijk. De-troepen, die te Bela wan van boord gingen, zjjn Zaterdag vroeg in de ochtend ln de stellingen aan het Toba- meer in de omgeving van Pra- pat aangekomen. Hun eerste daad was om zes uur 's och tends in het Tobameer zwem men. De algemene stemming was opperbest. Zowel de lege ring als de dienst en het na tuurschoon waren boven alle verwachtingen. De dienst bestaat uit bewa king van de demarcatielijn, die midden over het Tobameer loopt. Nieuw Eerste Kamerlid. De heer mr. J. Ie Poole te Noordwijk aan ,Zee, die be noemd was tot liu van de Eer ste Kamer in de vacature ont staan door het bedanken als zodanig van de heer mr. J. in 't Veld wegens diens benoe ming tot minister van weder opbouw en volkshuisvesting, heeft bericht deze benoeming niet aan te nemen. De voorzitter van het cen traal stembureau heeft thans tot lid der Eerste Kamer be noemd verklaard de heer A. Kievit te Rotterdam. Appelen behoorlijk, peren matig. Tengevolge van het mooie voorjaarsweer ontwikkelen de knoppen aan de fruitbo- bomen zich snel. De aprols beloven, volgens deskundigen, in Zeeland een behoorlijke oogst, doch in de Betuwe en Limburg klaagt men over weinig knop en speciaal bij de goudreinetten over zwak ke knoppen. De Zeeuwse ver wachtingen over peren ziin matig. In overig Nederland is de stand der perebomen niet best doch ook niet onbe vredigend. Technici dringen aan op het voorhanden heb ben van extra bijen voor dc bestuiving. Mooi weer bii de bloei zal een gunstige invloed kunnen hebben. De 100.000 weer in Zeeland. De 100.000 is weer in Zee land gevallen. -Ditmaal in Zuid-Beveland. TDc helft in 's-Heerenhoek. waar. 10 in woners een twintigste deel zullen ontvangen, de andfere helft is bestemd voor 20 in woners van Goes en omge ving. Zeeuwse Streekbeurs te Goes ving aan. De Provinciale Zeeuwse Streekbeurs te Goes heeft Dinsdagmiddag haar poorten geopend. Beide zalen en de gang van het Schuttershof, alsmede de zalen van de heer Krijger, zijn geheel bezet met een groot aantal stands van huishoudelijke artikelen, nftu- belen, voedingsmiddelen, land bouwwerktuigen, lederwaren, byouteriën, textiel, enz. Hoewel verschillende deelne mers nog bezig waren met de opbouw van hun stands,- heers te er op de eerste middag reeds een gezellige drukte. Terwijl vele belangstellenden queue maakten voor de in gang, vond in de tuin vaji het Schuttershof een korte ope ningsplechtigheid plaats. De burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, heeft hier na mens het gemeentebestuur de organisatoren van deze eerste grote na-oorlogse streekbeurs in Zeeland dank gebracht voor het initiatief en- voor het feit, dat hiervoor de stad Goes was uitgekozen, waarmede de gun stige ligging van deze gemeen te weer werd geaccentueerd. De burgemeester zeide ver heugd te zijn, dat de eerste ioging zo'n éclatant succes eeft gehad en dat zovele fa brieken en groothandelaren trots de economische moeilijk heden niet bij de pakken zijn blijven neerzitten, doch deze gelegenheid hebben aangegre pen om hun producten en arti kelen aan te bieden. Namens het gemeentebestuur wenste spr. hen een goed geslaagde beurs toe en als gevolg daar- yan een goed gevulde beurs. Het bezoek aan de beurs was de eerste dag buitenge woon goed te noemen. Een 1600-tal bezoekers passeerde de cassa's. Teneinde ljet onge stoord zaken doen te bevorde ren heeft men de maatregel moeten nemen om van heden af uitsluitend zakenlieden on der wie ook zij, die werkzaam zijn in de land- en tuinbouw, tot de beurs toe te laten. Belgische auto op Afsluitdijk overvallen. Zondagavond reed op de Afsluitdijk ter hoogte van Wieringen een Belgische auto. waarin twee dames en twee heren gezeten waren. Zij za gen een wielrijder, die hen tegemoet reed, van zijn fiets springen. De fietser ging op de rijweg staan en stak bei de handen in de hoogte. De auto-bestuurder stopte, doch liet de motor draaien. De wielrijder ging daarna op de treeplank van de aufo staan en probeerde het linkerpor^ tier te openen, terwijl hij zijn rechterhand in zijn col bertjasje stak. Een van de op de achterbank in de auto zit- tenden kreeg argwaan en gaf de bestuurder te kennen, dat hij moest doorrijden. Het was de bestuurder van de auto in middels gelukt het linkerpor tier op slot te doen. Toen' de autosnel optrok, moest de fietser loslaten, waarna hü terstond op de banden begon te schieten, echter zonder re sultaat. Door de rijkspolitie var, Kornwerderzand en Wierin gen werd direct een onder zoek in gesteld. Reeds Maan dagmiddag gelukte het de da der te arresteren. Het bleek te zijn N. T. wonende te Op- sterland. Hij legde een volle dige bekentenis af. Hü bleek niet geheel bii zijn verstand te ziin. MEISJE VERDRONKEN. Door de duisternis misleid is Maandagnacht de 19-jarige Di nei van Manen uit Oosterbeek met haar fiets van de Zweth- kade te Rotterdam in het wa ter gereden. Haar verloofde die achter haar reed en niet kon zwemmen sloeg alarm. De politie werd gewaarschuwd. Na enige tfld dreggen werd de drenkelinge opgehaald, doch kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Filmsterren en oesters, De telefoon van burge meester Willemsen te Yer- seke heeft de laatste da gen niet stilgestaan. Alle maal van mensen, die een bezoek aan z(jn dorp uil den brengen. Journalisten, fimoperateurs en persfoto grafen vertelden aan de burgemeester geagiteerd dat zy „ervan gehoord had den" en ze verzekerden dat zh beslist zouden ko men- Misschien wilde de burgemeester alvast een plaats voor hen reserve- veren Het bleek dat deze men sen geïnteresseerd waren in het bezoek van vier promi nente filmsterren ui» Holly wood, Eleanor Parker, Adolf Menjou, Bette Davis en Lou Costello, aan Yerseke op Don derdag 1 April. En of nu de burgemeester al verklaarde dat hij van dit bezoek niets af wist, het hielp niet, want „het was een A.N.P. bericht en daar zouden ze het wel weten „RARE KERELS." „Rare kerels zyn jullie", zei de burgemeester, „een normaal mens gaat weg als dio opgeschilderde HoUywood- lui komen, maar jullie lopen er achter aan." In Yerseke is men wel wat gewoon. Buitenlandse gasten komen er geregeld. Vier film sterren tegelijk is echter ook voor het oestercentrum wat te kras. Geen wonder dat men zich afvroeg wie dit gek ke geval aan net rollen had gebracht. AAN DE BORREL TAFEL. Het bleek dat een aantal oesterhandelaren aan de bor reltafel gezamenlijk het be richt in elkaar „gesoldeerd" hadden. Dit borreltafelnieuws was een A.N.P.-correspondent ter ore gekomen, die heel ar geloos het bericht had door gegeven. Vrijwel alle - Neder landse bladen maakten mel ding van het „bezoek" Een April-mop, die vóór 1 April daverehd succes had! HET HERTENKAMP TE GROEDE. TELEGRAM DER Z.L.M. Door het Hoofdbestuur der Z.L.M. werd een telegram aan minister Mansholt ge zonden inzake het herten kamp te Groede. De inhoud van het telegram luidde: „Protesteren tegen stop zetting herstel landbouw gronden onder gemeente Bres- kens, welke hier reeds bijna 4 jaar op wachten en over brenging arbeiders naar ge meente Groede voor inrich ting hertenkamp. Verzoeken Uwe Excellentie beleefd maar dringend onmiddellijk in te grijpen". Mollenplaag in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de tuinen in Z. Vlaan deren ondervindt men thans reeds veel last van mollen. Tal rijke, reeds bezaaide percelen, zijn geheel omgewoeld en zul len opnieuw bezaaid moeten worden. Kring Schouwen-Duiveland Z.L.M. Donderdag 25 Maart had in het Huis van Nassau te Zierik- zee de algemene vergadering plaats van de Kring Schouwen en Duiveland der Z. L. M. De voorzitter, de heer H. C. v. d. Zande, uitte de wens zijn functie neer te leggen, doch de vergadering gaf «op ondubbel zinnige wijze te kennen, dat zij haar alleszins deskundige voor zitter niet wilde missen, waar na de heer v. d. Zande zijn ontslag introk. De heer C. J. van Westen werd herkozen als hoofdbestuurslid en de heren J. der Weduwen te Kerkwerve en J. Romeijn C.C.zn. te Nieuwer- kerk als plv. hoofdbestuursle den. Ir. Dorst hield daarna een lezing over „Actuele problemen in de Landbouw". De vermakelijkheids belasting. Door de gemeenteraad van Axel werd besloten om een voorstel tot verhoging dei vermakelijksheidsbelasting aan te houden en een deputa tie naar Den Haag te zenden, om de - bijzondere belangen van Axel en geheel Z.-Vlaan- deren op dit gebied te bespre ken. Hiertoe werden be noemd burgemeester van Oe- veren. secretaris Maris en de raadsleden van Bendegem en Kesbeke. DE VARKENS VRIJ! Zaterdagmiddag zal in hotel Mabesone te Oostburg een gro te openbare vergadering wor den gehouden door de Federa tie van Varkenshoudersvereni gingen in de provincie Zee land. De voorzitter van deze Vereniging, de heer J. Colsen te Sluiskil, zal daarop het woord voeren over het onder werp „De varkens vrij!". ZUIVERING. Blijkens de Staatscourant van 20 Maart is door de mi nister van landbouw op grond van het Zuiveringsbesluit 1945 ontslagen A. A. van Hyfte te Hengstdijk, gem. Vogelwaard», gewezen opzichter bij de Prov Voedselcommissaris voor Zee land. Ledeltheater te Oostburg gaat sluiten. Nu Donderdag a.s. de ver makelijkheidsbelasting te Oostburg in werking zal tre den, zal het Ledeltheater al daar zijn deuren sluiten. Dat betekent dat niet alleen de bi oscoopvoorstellingen worden stopgezet, doch dat het thea ter ook voor andere uitvoerin gen of grote vergaderingen niet meer disponibel zal zijn. Dit is voor West Zeeuwsch- Vlaanderen een grote handi cap. Ook de bioscopen in Ter- neuzen zullen sluiten. We heb ben de eigenaar van het thea ter, de neer Standaert, die eveneens exploitant is van de beide bioscopen in Temeuzen, gevraagd of deze sluiting van lange duur zal zijn. Vermoe delijk zal er wel een oplossing worden gevonden. Speciaal in Oostburg, waar tot nu toe geen vermakelijkheidsbelasting werd geheven, kan de exploi tant geen 35 belasting dra gen worden. De exploitant zal prijzen echter mogen verhogen. Hij zal dan 20 moeten dra- gén. Naar de Waddenzee. openstellingsdatum addenzee voor het vis: De openstellingsdatum van de Waddenzee voor het vissen van piosselzaad door de Zeeuw se mosselkwekers (de grote jaarlijkse openstelling) Is be paald op 19 Mei a.s. ONGEVAL MET AUTOBUS. Bij een van de scherpe boch ten in de Noordweg nabij het- dorp Oostkapellé moest de chauffeur van een bus der Stoomtram Walcheren, lijn DomburgMiddelburg, plotse- lihg sterk uitwijken voor een van de andere zijde naderende en zeer snel rijdende cantine- wagen. De autobus reed op de zachte berm, waarbij een van de voorwielen in de sloot weg zakte. Een kraanwagen kon de bus weer spoedig op de weg zetten. Hltchlntown F.C. weer vertrokken. Het bezoek van Hitchin Town F.C. aan Vlissingen is weer ten einde. Vanmorgen is het gezelschap per bus naar Oostende vertrok ken en vanavond hoopte men weer thuis te zijn. En naar velen ons verzekerden bui tengewoon voldaan over de prettige dagen op Walcheren doorgebracht. Maar ook voor de Vlissingse gastvrouwen en gastheren zijn het prettige dagen geweest, want de Engelsen bleken niet minder prettige gasten te zijn dan die uit Scarborough van vorig jaar. Gisteravond was er in „Con cordia" een „party" ten af scheid, voorafgegaan door een maaltijd, welke het gemeente bestuur aan de Hitchin-party aanbood. Tijdens deze maaltijd zqn er over en weer woorden van har telijke vriendschap en dank baarheid gesproken door bur gemeester mr. B. Kolff, wet houder L. P. van Oorschot en mr. G. King, voorzitter van Hitchin Town F.C. Het diepere doel van deze sport-uitwisse- ling: 't bevorderen van de we reldvrede, door het kweken van een beter begrip voor andere volkeren, werd hierbij nogmaals uitdrukkelijk toegelicht. Na afloop van de maaltijd verschenen ook de gastvrou wen en gastheren in de zaal en tot laat in de avond is men in de meest gezellige stem ming bijeen gebleven. De mosselexport. De vorige week werden van hier verzonden naar de diver se handelaren ter verdere ex port naar België en Frankrijk, ongeveer 700 tonnen mossels. Aangevoerd werden uit de Waddenzee ongeveer 800 ton nen mosselzaad. BEPLANTING STENEN KAMP. Het Stenen Kamp te West- kapelle is beplant. Rondom is een ligusterhaag aangebracht en op de binnenplaats zijn ver schillende soorten boompjes en struikgewas geplant. Middelburg 30 JAAR IN POLITIEDIENST. Donderdag 1 April her denkt de heer J. Eerland, hoofdagent van de gemeente politie te Middelburg, de dag. dat hij 30 jaar geleden in po litiedienst trad. De jubilaris was 28 jaar achtereen «verbonden aan de politie te Leiden. In 1930 werd hem bii Kori^Besluit de eremedaille met loffelijk ge tuigschrift van H. M. de Ko ningin toegekend voor red ding van mensenlevens. De heer Eerland. die voorzitter is van de afdeling Middelburg van de Ned'.' Politiebond zal Donderdagmiddag te zijnen huize. Noordpoortstraat 9, receptie houden. DE LAGERE SCHOOL DER MISDAAD. Zondagavond ontdekte de Middelburgse politie een twee tal jongens, die zich op ver dachte wijze ophielden nabij 'n noodwinkel. Bij onderzoek bleek, dat zij hieruit een nieu we schroevendraaier en een pakje metaalboren gestolen hadden. Zij hadden zich toe gang verschaft tot de winkel door een carton te verwijde ren. Twee weken geleden wer den uit dezelfde winkel een handdynamo en een platte zaklantaarn ontvreemd. De jeugdige dieven waren de 15-jarige W. H. v. d. L. en de 13-jarige J. J. de N. BEVORDERINGEN NIJVERHEIDSSCHOOL. Dezer dagen vond in het schoolgebouw van de Avond school voor Nijverheidsonder wijs, onder leiding van de Wet houder van Onderwijs, de heer J. W. Kögeler, de bevordering van leerlingen plaats, in aan wezigheid van de directeur der school en verschillende leden van de Commissie van Toe zicht. De uitslag is als volgt: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. van Belzen; A. Bimmel met lof; B. Dekkers met lof; P. Dekker met lof; J. Dobbelaar; C. J. van Egmond: M. F. van Eijkeren; P. Geldof; M. Janse; F. Jobse; A. R. Kas- teleijn met lof; G. de Nood; L. Houterman; J. de Rnk; P. M. van Sorgen; J. Markusse; H. G. Schotman. Niet bevorderd 11 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: C. de Buck; P. Croossen; N. de Munck; P. Me- su met lof; M. Marijs; L. A. de Plaa; L. van Waarde; A. de Wijze; M. Marteijn; W. van Belzen met lof; A. G. Mes; P. L. Boone; F. G. Despinois; B. van Dijk; J. J. Janse; C. Koppejan; J. F. Mijssen; J. H. van Schaick; W. van Sluys; C. J. Tilroe; P. Wattel; L. Wijk huis; W. v. d. Hegden; J. Pee- ne met lof. Niet bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: Afd.^A.: B.-J. de Hamer; A. Janse met lof; J. de Lange; P. Sinke; P. M. Vis; K. Westra. Niet bevor derd 4 leerlingen. Afd. B: A. J. M. Bal jet; M. J. de Nooyer; C. J. J. Vermeule; J. J. Wisse. Afd. C: P. A. Asscheman; P. Davidse; J. Marinissen; J. M. Pleijte; H. M. Roeting. Afd. E: N. Koster; H. Lubig. Niet be vorderd 1 leerling. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: Afd. A: D. Bass ie met lof; J. Dingemanse; A. v. Eenenaam; W. C. Eerland; C. de Keijzer; P. J. Krijger; J. de Kuyper; E. M. Maas; W. van Maldegem; J. van Belzen; A. Cijvat; J. J. van Eenen&am; J. Floresse; Al. Louwerse; C. Schipper; A. A. Struyk; A. Verhage met lof; G. Wattel. Niet bevorderd 1 leerling. Afd. B: F. P. Baljeu; P. J. van Bel zen; J. C. Bjiys met lof; J. Dingemanse; A. Geschiere; L. Ch. M. Kunst met lof; J. Maas; M. meulmeester; J. de Ko ning; K. de Nooyer met lof; A. v. d. Velde; J. P. de Rid der. Afd. C: J. v. d. Driest met lof; S. C. Klaasse; J. G. de Rij ke; J. N. Speijer; J. Wonder- gem. Afd. L. C. van Bel zen; S. v. d. Heijden met lof; M. de Hollander; A. Joziasse; J. Janssen; M. P. Jeroense; M. L. v. d. Klooster; J. Moerland: C. Pleijte; L. J. Poerstamper; A. P. Poppe. De volgende leerlingen ont vingen een einddiploma: Afd. A: Th. L. Alofs; W. J. de En gelsman met lof; J. J. Flipse; J. J. Francoys; R. Goedbloed; D. de Hollander; P. Janse met lof; C. Lefévre; J. Kodde met lof; W. G. Koster; M. A. J. Lenselink; P. Onderdijk; P. Rieleven; A. P. Vader; J. Ver hage. Afgewezen 4 leerlingen. Afd. B: J. van Dijke; J. Ga- brielse; W. Goedhart; H. W. HuybregtseC. A. L. van He se; C. Marijs; J. C. van Splun- der met lof; D. W. de Visser met lof; A. Jobse. Afd. C: L. Castel met lof; S. C. Coomans; F. H. J. Filius; J. L. Passenifr met lof; H. v. d. Werve. Afd. E: W. Pouwelse met lof; M. Vinke; W. Harpe. Van de cursus voor V.L.N. O. ontvingen een getuigschrift W. J. Cornelisse; J. Mesu met lof. Meliskerke ETNDLES LANDBOUW- WINTERCURSUS. Te Meliskerke had de eind jes plaats van het eerste leer jaar van de landbouwwinter- cursus. De vragen werden vlot beantwoord. Alle 15 leerlingen werden tot het tweede leerjaar toegelaten. Ir. Drogendijk. rijkslandbouwconsulent, felici teerde de leerlingen en onder wijzer, de heer G. Beukelman, met het behaalde resultaat, namens de comm. van toezicht sprak de heer W. de Buck. Wesfkaoelle NIEUWE ZAKEN. In de afgelopen week zijn te Westkapelle drie nieuwe za ken geopend. Het zijn de sla gerij van de heer P. Roelse, de rijwielhandel van de heer M. J. Roelse en de bakkerij van de heer G. v. Sighem. Op de t dag van de opening was het in alle zaken zeer druk. Koudekerke RAADSVERGADERING. Dinsdag 6 April a.s., des avonds 7.30 uur, zal de raad der gemeente Koudekerke in openbare vergadering bijeen komen. Kerknieuws NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Mijdrecht G. C. i'romp te Duivendrecht. Aangenomen naar Ter A a L. G. Bruijn te Heteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2