NIEUWS UIT ZEELAND Zwitserse voetballers in Goes ontvangen K.L.M. wil om de wereld vliegen Zuid-Beveland Walcherse boeren in 1948 naar N.O.-polder Tuchtrechter Middelburg Nieuws in een Notedop WALCHEREN Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen voeren verbitterd obstructie. Snelle verbindingen met Oost en West zijn nodig. (Van onze lucbtvaartmedewerker Van de zjjde der grote Ame rikaanse burgerluchtvaarton dernemingen wordt obstructie gevoerd tegen de plannen der welke thans door de Amerikaanse Raad voor Bur gerluchtvaart (Civil Aerona- tics Board) worden gehan deld. De Nederlandse Maat schappij heeft nL de conces sie aangevraagd voor de na volgende trajecten: 1. Am sterdamNew YorkNassau (Bermuda) HavanaKing stonCuracao; 2. Amsterdam (New York)Chicago Los AngelosSan Fransisco; 3. BataviaManilla—San FransiscoMexico-CityCu racao. lllermedp komt de K.L.M.- vlag, welke ook in de V S. door de verwende Amerika- De bedoeling van deze con- sessie-aanvrage Is duidelijk. In het uiterst gecompliceer de spel der luchtvaartpolitiek wil de K.L.M. binnen de kortst mogelijke termijn een voor haar zo aantrekkelijk mogelijke buit binnenhalen. Dat kan niemand haar kwa lijk* nemen, zelfs de Amerika nen niet. In hoeverre de reeds herhaalde malen afgebroken onderhandelingen tussen beide partijen alsnog tot een aan neembaar compromis zullen leiden, is in het huidige sta dium niet bekend. (Nadruk verboden). nen op uitermate hoge prijs wordt gesteld, op regelmatige tijden Boven de belangrHksie centra van het Noord-Ame rikaanse continent; geen won der, dat een ambtenaar van het State Departement de K.L.M. consessie-onderhandc- llngen „een voor ons land hoogst netelige kwestie" vond. Nog nimmer lukte het aan een buitenlandse luchtvaart onderneming om op een der gelijke manier vaste voet aan de grond te krijgen. Worden deze consessies Inderdaad ver leend, dan is hiermede een voor de Amerikaanse burger luchtvaart uitermate gevaar lijk procedent geschapen. ROND DE WERELD. Australische journalisten tegen communisme. De bond van Australische journalisten heeft zich terug getrokken uit de internatio nale organisatie van journa listen. Dit besluit is genomen na een referendum waarbij 59 procent zich vóór afschei ding uitsprak ..aangezien de ~.O.J. onder communistische invloed zou staan". Na een moeizaam onder zoek heeft de politie te Heer- lerheide de hand weten te leg- fen op de daders van de in- jraak in een tricotagefabriek te Brunssum, waarbij o.m. 000 textiel-punten werden ontvreemd. Bovendien brengt de ge projecteerde luchtlijn Batavia Curasao de laatste schakel, welke tot nogtoe aan de Ne derlandse lucht ver binding rondom de wereld ontbrak, tot stand. Het is merkwaar digerwijze juist tegen deze nTound the world service", dat de Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen de meest verbitterde obstructie voeren. De K.L.M. heeft echter na drukkelijk verklaard dat het van een eventuele totstand koming van een Nederlandse luchtyerbinding rondom de aardbol voor naar van geen belang is; de Nederlandse luchtvaart heeft het grootste belang bij de totstandkoming van deze drie luchtlijnen, aangezien deze zijn voorbe stemd om een sneller onder ling contact tussen het moe derland Indonesië, West-Indië en de Ver. Staten te bevor deren, hetgeen in het kader van 't Marshall-plan een ab solute noodzaak Is. Officiële Publicaties HONDENBELASTING. B. enW. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de eigenaars of houders van honden, die aan hun verplichting, daarvan j"aar- lijks vóór 31 Januari ten kan tore van de gemeente-ontvan ger aangifte te doen, nog niet hebben voldaan, hiertoe alsnog in de gelegenheid worden gesteld tot 10 April a.s. Na laatstgenoemde datum zal ambtshalve een aanslag worden opgelegd, welke met het viervoud van het ver schuldigde bedrag wordt ver hoogd. Het gestelde in de publi catie van 21 Januari 1948 komt hiermede te vervallen. Vlissingen, 10 Maart 1948. Meer handel met Spanje? De gemengde commissie, voorzien in de lopende han delsovereenkomst met Span je heeft overeenstemming be reikt t.a.v. enige moeilijkhe den, die in het onderlinge handelsverkeer waren gere zen. Voorts kon een zekere verruiming worden gegeven aan dit verkeer, voornamelijk betrekking hebbende op de handel tussen Ned.-Indië Spanje. Gift van de Paus. De Paus heeft in een brief aan kardinaal de Jong, aarts bisschop van Utrecht, ter ge degenheid van het eeuwfeest van het vrije onderwijs in Ne derland, medegedeeld, dat 10.000 gulden ter beschikking is gesteld van de katholieke kerk in Nederland voor het ka tholieke onderwijs. Vliegveld bij Nijmegen? De Kamer van Koophandel en Fabrieken m het land van Maas en Waal .en de gemeen te Malden bü Nijmegen heb ben gelden beschikbaar ge steld voor een nader onder zoek naar de mogelijkheid tot het aanleggen van een vlieg veld in het zgn. Maldensche vlak, waar de geallieerden tijdens de oorlog een groot oorlogs vlieg veld hadden. Men rekent ook op de medewer king van de gemeente Nijme gen. Ponden en punten voor touristen in Engeland. Minister Wilson heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat een proef zal worden ge nomen tot verruiming van het buitenlandse touristen- verkeer in Engeland. Hierbn zullen touristen. die zich naar Groot Brittannië bege ven, bii banken in hun land op vertoon van hun paspoort 25 kunnen kopen terwijl zij voorts een boekje met 0 aankoopbons zullen kunnen verkrijgen, waarop zij zonder punten distributieartikclen in Engeland zullen kunnen ko pen. Met dergelijke bonnen zullen de touristen b.v. stof voor een japon, een paar schoenen of 6 zakdoeken kun nen kopen. De nieuwe voorschriften zullen van 1 Mei a.s. af gel den. Generaal Clay heeft het doodvonnis bekrachtigd teeen 6 leden van het voormalige Duitse pantserlegcr. die bil Malmedy meer dan 70 gcalli eerde militairen met mitrail leurvuur doodden. 12.000 kuikens vlogen naar Frankrijk. Twaalfduizend pas sagiers voor Frankrijk op één dag. Dit record werd Donderdag op vliegveld „Ypenburg" bereikt Met drie vlieg tuigen werden twaalf duizend donzige ge le ééndagskuikens van Nederlandse vërmeer- deringsbedrijven naar Lille gebracht. Het vro lijke gepiep dezer Paaskuikentjes voor Franse boeren over stemde volgens sommi gen, die bij het vertrek aanwezig waren, het geronk der vliegtuig motoren. D. J. van der Graaff Maandag is te 's-Heer Hen drikskinderen op 86-jarige leeftijd overleden de heer D. J. van der Graaff, die gedu rende een lange reeks va» ja ren, hoofd der openbare lage- ren hoofd aldaar is geweest De overledene is te Scherpe- nisse geboren en was aanvan kelijk in deze plaats bij het openbaar lager onderwijs DE WATERSTAND IN HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. De waterstand van het Ka naal door Zuid-Beveland zal tot 1 Mei 1948, of zoveel lan ger of korter als nodig zal blijken worden verlaagcf tot 0.60 mN.A.P. of tot 0.86 m beneden de normale kanaal waterstand. Goes BENELUX EN MARSHALLPLAN. Voor de Vereniging voor Alg. Wetenschappelijke Belan gen te Goes en het departe ment Zeeland van de Mij. voor Nijverheid en Handel zal Vrij dag 2 April a.s. mr. P. Blaisse, directeur afd. Buitenlandse Handel van het ministerie van Econ. zaken een lezing houden over het onderwerp „Wat be tekenen Benelux- en Marshall plan voor Nederland ?v AJt. KIESVERENIGING. Op een vergadering van de A.R. Kiesvereniging te Goes werd besloten tot contributie verhoging; in verband met de a.s. verkiezingen werden 20 namen genoemd voor de gros lijst voor candidaten, terwijl de Mijnenveld te Vlissingen. Dure koekjes. Voor de tuchtrechter voor de Prijzen stonden terecht: W. de V.. te Middelburg. Hem was ten laste gelegd Haarlemse meisjes, kleskop- es. allerhande en zoute kra kelingen tegen te hoge prij zen te hebben verkocht. Ver dachte gaf het feit toe. Van de Haarlemse meisjes had hij er maar weinig verkocht, er is heel veel werk aan: ook kletskoppen had hii weinig verkocht: er behoren eigen lijk. hazelnoten in te zitten. Boete: 40. G. P. W., te Middelburg, had Wellingtons, kransjes en biscuitkoeken te duur ver kocht. Verdachte gaf de fei ten toe. Boete: 40. G. K., te Vlissingen, had o.a. kletskopjes, allerhande en crêmehoomtjes te duur te koop aangeboden en verkocht. Boete: 35. A. P. R.. te. Middelburg, was ten laste gelegd zoute Een felle brand heeft in de Paasnacht een der grote opslagloodsen van de veiling- verenging „Overbetuwe te Eist Si de as gelegd. In een juwelierszaak te Tilburg werd een inbraak ont dekt, waarbij voor een waar de van 25.000 gestolen werd. Op 64-jarige leeftijd is overleden de heer J. Polder man, voorzitter van de Ver. van Reders van Vissersvaar tuigen te IJmuiden. Met het s.s. „Talisse" hebben Zaterdag 93 Neder landse emigranten de 50 da gen lange reis naar Australië aanvaard. Minister Qlelen heeft Zaterdag in Den Haag de R.K. nationale tentoonstelling op onderwijsgebied, „School- stad" geopend. Een explosie in een tun nel te Corregidor, in de buurt van Manilla, heeft aan 22 men sen het leven gekost. Het Witte Huis heeft ca tegorisch een bericht, dat een bijeenkomst van president Truman, de Britse premier Attlee en maarschalk Stalin te verwachten zou zijn, tegen gesproken. De Amerikaanse film „Voor wie de doodsklok luidt", naar de roman van Ernest Hemingway, is door de Turkse censuur verboden. krakelingen, spritskoekjes, spritskransjes met gehele of gedeeltelijke inlevering te duur in rekening te hebben gebracht. Boete: 40 COSTUUM. V. M. H. en A. A. H.. bei den te Goes, waren beiden ten laste gelegd een te hoge prijs te hebben berekend voor een drie-delig herencostuum. De tuchtrechter kon deze zaak niet als een zware over treding aanmerken en vol stond met een waarschuwing ad 3. J C. P., te Hoedekensker- ke, welke een stalen steun- piip tegen te hoge prijs gele verd had, ontving eveneens een waarschuwing met kos ten ad 3. W. de W„ te Goes, had in opdracht van C. C. v. O., kleinhandelaar in groenten en fruit, zonder prijsaandui ding, diverse soorten groen ten te koop aangeboden. Boe te: 25. J A. P., te Vlissingen, had eveneens diverse groenten van af een voertuig te koop aangeboden, zonder deze van een prijsaanduiding te heb ben voorzien. Boete eveneens 25. J. L., te Middelburg, bood ook groenten en aardappelen te koop aan zonder prijsaan duiding. Boete: 25. B. M., te Amemuiden, had vanaf zijn motorbakfiets vis, zoals bot en schar te koop aangeboden, zonder prijsaan duiding. Boete: 25 H. J. C., te Wemeldinge, had in de kapsalon geen prijs lijst opgehangen en de door hem berekende tarieven wa ren te hoog. Boete: 10. H. R.. te Rotterdam, had een gebruikt zilveren heren horloge te duur verkocht. Daarbij was een aantal hor loges in beslag genomen. Boe te: 50 De inbeslaggenomen horloges werdén aan ver dachte teruggegeven. J. J. D.. te Goes, had blik ken wriifwas tegen te hoge prijs verkocht Boete: f 15. R. de M.. te Souburg, had allerhande, Haarlemse meis jes. sprits en zoute krakelin gen tegen te hoge prijzen ge leverd. Boete: 45. Te Vlissingen zijn op het bouwterrein aan de Koude- kerkse weg, waar thans de woningen van „Goed Wonen" in.aanbouw zijn, enige land mijnen aangetroffen Het is niet onmogelijk, dat hier nog een volledig mijnenveld aan wezig is. De mijnen werden gevonden tijdens graafwerk zaamheden voor de riolering. Er zijn voorzorgsmaatregelen getroffen, teneinde ongeluk ken te voorkomen. Het ter rein zal deze week zorgvul dig worden afgezocht. Expositie Louis Heymans. Het werk van de Zeeuwse schilder Louis Heymans, die deze week in kunsthandel Sturm te Goes exposeert, geeft blijk van een eigen vi sie en getuigt van een sterk gevoel voor compositie. Het schijnt dat Heymans zich aangetrokken voelt tot het landschap. Zijn beste doeken zijn ongewijfeld in dit genre te vinden. Zo zijn b.v. enkele werken geschilderd aan de Leye, uitmuntend geslaagd, staaltjes van een knappe techniek en beeldend vermo gen. De expositie maakt een prettige, rustige indruk en is een bezoek zeker waard. NAAR CURACAO Zaterdag arriveerde te Vlis singen een detachement mili tairen, dat zich inscheepte op het motorschip „Delft". De militairen waren be stemd voor Curaqao. AANBESTEDING. Het dag. bestuuf van de Polder Walcheren heeft Don derdag aanbesteed het her stellen en afwerken van de zeedijk aan de Oostwatering van die Polder tussen de dijkpalen 14 en 30 met bijko mende werken. Inschrijvers waren: A. Al berts en W. de Wijs, Made 119.450; C. A. van Oord, Werkendam 112.500; L. D. Dekker, Vlissingen 107.200; K. W. Dekker, Veere 105.903; firma J. D. Jan sen, Colijnsplaat 88.400. L. 1. Het maken van wegen en kavelsloten in de Oostwate ring van de Polder Walche ren. Inschrijvers: Nederlandse Bazalt Maatschappij, Zaan dam 84.285; Wgnandts en Cornet, Werkendam 83.448; D. Minshouwer, Zwiindrecht 76.400; Gebr. van Verlaat, Hardingsveld 73.800' San ders, Snepvanger en Vlieger, Rijswijk 73.000; firma J. D.' Jansen, Colijnsplaat 67.700. L. 2. Het maken van wegen en kavelsloten in de Westwate ring van de Polder Walche ren. Inschrijvers: Gebr. van Ver laat, Hardingsveld 78.200; Wijnandts en Cornet, Wer kendam 77.777; firma J. D. Jansen, Colijnsplaat f 72.800; Sanders, Snepvangers en Vlie ger, .Rijswijk 71.000; D. Monshouwer, Zwijndrecht 69.000. LIJK VAN BRESKENSE VISSER AANGESPOELD. Zaterdagmorgen plm. 7 uur is in Breskens aan het Dui- velshoekje het lijk aange spoeld van de 23-jarige Izak v. d. Heuvel, opvarende van het vissersvaartuig BR. I, dat op 4 Jan. jl. aan de Belgische kust. nabij Blankenberge, verging. KADERVERGADERING CHR. NAT. VAKVERBOND. De besturen der vakorgani saties aangesloten bij het Chr. Nat. Vakverbond uit ge heel Zeeland zullen Zaterdag 3 April te Goes in vergade ring bijeen komen. Een be stuurder van het C.N.V. zal o.m. spreken over de nog steeds voortdurende spanning tussen lonen en prijzen, over het jeugdwerk en de soc. econ. scholing, over de pers pectieven inzake de bedrijfs organisatie. Marktberichten. COÖP. VEILINGSVER. „WALCHEREN." 26 Maarft 1948. Groenten Andijvie 5768; Peen II 6—19; Prei 43—56; Uien 26—56; Witlof 27—39; Veldsla 27—24; Koolrapen 5 Stoofsla 34—73; Spina zie 25—52; Rode Kool 10— 25; Savojje kool 15, alles per kg. Glassla I 10—18' id. H 7 —11, beide per stuk. Radfls 1—14 per bos. Scheepvaartberichten Vlissingen, aangekomen: 26 Maart, Tasman v. Antwerpen; Elizabeth v. Antwerpen. Vertrokken: 26 Maart Prin ses Marijke n. Antwerpen; Koningshaven n. Antwerpen; Tasman n. Favorshan; Eliza beth n. Oslo. Gepasseerd n. Antwerpen 26 Maart Aardtjk v. Rotter dam; 27 Maart Amazone v. Bellingham; Escaut v. Am sterdam. Gepasseerd v. Antwerpen: Tiba n. Santos; Grimo n. Mal- mö. In de memorie van ant woord inzake de begroting van het Zuiderzeefonds deelt minister Vos mede. dat in de N.O. Polder eind 1947 reeds ongeveer 29.000 ha. in cultuur waren, zodat in dat jaar in totaal ongeveer 8000 ha. zijn ontgonnen. Thans is dit are aal wederom uitgebreid met ongeveer 1000 ha. Het laat zich aanzien, dat de in dit jaar te ontginnen oppervlak te de aanvankelijk geraamde 500 ha. niet onbelangrijk zal overschrijden, mits het aan tal werkkrachten en de aan voer van machine-onderdelen geen hindernis veroorzaken. Uitgaande van een totale oppervlakte van 48.000 ha. en rekenende op een niet voor landbouwkundige exploitatie bestemde en dus niet te ont ginnen oppervlakte van 4000 ha. (voor dijken, kanalen, wegen en dorpskerken), blij ven er aan het einde van 1948 nog 7000 ha. te ontgin nen -over. Al het mogelijke zal wor den gedaan om in 1948 weer een aantal bedrijven in pacht uit te geven en daarbij de voorgenomen verpachting ook aan de boeren van het eiland Walcheren, zo mogelijk, te verwezenlijken. Mochten on verhoopt geen of niet vol doende definitieve bedrijfsge bouwen gesticht kunnen wor den, dan zal getracht worden een oplossing te vinden met behulp van noodschuren. Toogdag van de C.J.M.V. Op de tweede Paasdag zijn in de Zeeuwse hoofdstad meer dan duizend leden en belang stellenden van de C.J.M.V. bij eengekomen voor een toogdag. Hiertoe waren zowel het Schuttershof als de Concert en Gehoorzaal in gebruik ge nomen In het Schuttershof werd 's morgens de bijeenkomst ge opend met een korte toespraak van ds. A. de Vries, de voor zitter van de Provinciale Com missie Zeeland. Opgevoerd werd - daarna door de afd. waarbij de Chr. mondaccor- Gebroeders Kalkoen". I?e samenkomst in de Con cert- en Gehoorzaal was geheel gewijd aan zang en muziek, waarbij de Chr. Mondaccor- deon- en mandolinevereniging „Apollo" uit Goes en het Herv. Kerkkoor 't Zand mede werking verleenden. Van de meer ernstige nummers kun nen vooral genoemd worden de Paashymne met het motief „Dank, dank nu allen God" en op geheel ander terrein het bekende Nonnenkoor uit Cassanova. De heer J. Kwist gaf een orgelsolo en de heer Amoldus enige pistonsoli. De slotsamenkomst vond plaats in dê Oostkerk. Ds. A. de Vries hield daar een pre- dicatie over Lucas 24 29, de grote gast. Ds. Aalbers, de voorzitter van de Ring Walcheren, sprak over: onze taak en onze kans. Ds. Aalbers wees daarbij vooral op de taak van de Christelijke jongeman in deze tijd; het uitdragen van de blij de boodschap in de zekerheid van het geloof, dat Jezus leeft. De C.J.M.V. moet meer zijn dan een verkapte toneelclub of een gezellig onder onsje. De leden moeten in aanraking ko men met Jezus Christus en zich bewust zijn van de grote kans. Minister Drees naar Zierikzee. Zaterdagmiddag 10 April a.s. zal minister Drees in de Concertzaal te Zierikzee voor het district SchJuwen-Duive- land van de Partij van de Arbeid spreken over het on derwerp: „Het regeringsbe- lid en de Partij van de Ar beid." Bondsdag Jongelings verenigingen op G. G. Maandag werd te Goes de 53e bondsdag van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Jongelingsvereni gingen op Gereformeerde Grondslag gehouden. In de morgenvergadering sprak de heer J. de Smit over „Ver moeide jeugd?". Verder wer den de jaarverslagen uitge bracht en hadden bestuur- verkiezingen plaats. Herkozen werd als voor zitter, de heer J. de Smit, als penningmeester, de heer M. Timmerman te Zierikzee. De heerP. Boon te St. Laurens werd gekozen tot secretaris. Tot secundus lid van het bondsbestuur, dhr. J. J. Te- vel te Middelburg. In de mid dagvergadering sprak de heer J D. Schouten, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal over „De taak van de jeugd". Spr. behandelde de verschillende hedendaagse vraagstukken met betrekking tot het internationale leven. Wij mogen nooit, het woord van Christus vergeten, aldus dhr. Schouen, Hij heeft ge zegd „Mij is gegeven alle macht in Hemel en op aarde'\ Dit dient ons uitgangspunt te zijn ook als anti-Christelijke machten komen opzetten. Tenslotte sprak ds. A. G. v. d. Stoel een opwekkings woord. ONDERSCHEIDINGEN. Bij K.B. is dé gouden me daille toegekend voor 36 dienst jaren van langdurige, eerlijke en trouwe plichtsbetrachting bij de Koh. Marine aan de mi litaire werklieden P. J. Fraan- je en C. F. Vetter, beiden te Middelburg. In de week van 22 t.m. 27 Maart werden te Veere 14.881 kg consumptiegama- len, 10.605 kg. drogeriigama- len en 4485 kg. vis, aange voerd. In 1949 gas uit België? In een memorie bij de ge meentebegroting van Goes wordt t.a.v. de gasvoorzienmg in Zeeland medegedeeld dat de mogelijkheid wordt onder zocht de cokesfabriek te Sluiskil een bepaalde hoeveel heid gas aan België te doen leveren, waarvoor via een bjj Antwerpen aan te leggen ver bindingsleiding naar de Schel- demond, een gelijke hoeveel heid gas aan Nederland wordt geleverd, die dan voor Zee land zou kunnen worden ge bruikt. Men heeft de indruk, dat er redelijke kans bestaat dat op deze wijze in 1949 gas voor Zeeland beschikbaar zal komen. In dat geval zal een vorm van samenwerking tus sen de gasbedrijven van Mid delburg, Vlissingen en Goes moeten worden gevonden. Verder delen B. en W. van Goes de raad o.m. mede dat in verband met de zeer slechte materialenpositie di verse werken onherroepelijk moeten worden uitgesteld. De woningbouw gaat voor. SUBSIDIE Z.V-U. Daar een vijftal culturele verenigingen, w.o. de Z.V.U. een subsidieaanvrage hadden ingediend tot een gezamenlijk bedrag van 4300 en het on mogelijk is het budget on verplicht met een dergelijk hoog bedrag te bezwaren, stellen B. en W. de raad voor, óp alle desbetreffende ver zoekschriften afwijzend te be schikken. WEDEROPBOUW BOERDERIJEN. Het Bureau Wederopbouw Boerderijen heeft deze week opgedragen het bouwen van een landbouwschuur voor de heer J. A. Gaand erse te Nieu- werkerk aan A. Boot en M. J. Padmos te Oosterland; het af bouwen van een landbouw schuur voor de heer J. Maas te Middelburg en A. C. Haeck te Souburg; het bouwen van 10 stalen landbouwhangars op het eiland Walcheren aan de Fa. KI cros en Zn. te Kinder dijk; het maken van betonfun- deringen voor deze hangars aan de fa. A. Otte en Zn. te Nieuwdorp. Middelburg A. J.C.-TENTOON STELLIN G De A.J.C. heeft op tweede Paasdag in de Bogardzaal te Middelburg, een kleine maar aantrekkelijke tentoonstelling gehouden om belangstellenden wat meer op de hoogte te bren- ?en van het werk der socialis- ische jeugdbeweging. Door een groot aantal boek en plaatwerk jes, kaarten en formulieren, foto's en ander materiaal kon men een goede indruk krijgen van wat de A.J.C. biedt aan spel, dans en zang, opvoeding en ontwikke ling tot de hoogtepunten in A.J.C.-leven, behoren de jaar lijkse kampen in Vierhouten, dat vorig jaar Internationaal was ingericht als namaak-re- publiekje. Vanzelfsprekend wa ren er over Vierhouten veel gegevens te bekijken. De belangstelling voor de expositie, die 's morgens door mr. P. C. de Jonge werd ge opend, was alleszins bevredi gend. UITVOERING EXCELSIOR. Het is jammer dat de ac- coustiek in het Schuttershof te Middelburg veel te wensen overlaat. Daardoy kwamen de prestaties van de muziekver eniging Excelsior, die Zater dagavond een uitvoering gaf, minder tot hun recht. Het pro gramma omvatte zes nummers, waarvan de fantasie uit Faust, hoewel overbekend, het meest in de smaak viel. Na de pauze voerde de to neelvereniging „Onder Ons" te Oostkapelle een blijspel op ge titeld „Amoren bananen", een variatie op ,,Amor en de mosterd". De Oostkappelena- ren slaagden erin de zaal drie bedrijven lang uitstekend te amuseren en ontvingen na af loop eeg gul applaus. Kerknieuws HOOFD-LEGER- PREDIKANT. Met ingang van 1 April is ds. J. C. Koningsberger door de legercommandant eervol ontheven van zgn functie als hoofd-legerpredikant, terwijl met ingang van diezelfde da tum als zijn opvolger benoemd is ds. S. van der Line. Tot plaatsvervangend hoofdleger- predikant is benoemd ds. A. H. Hellemans. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Soest (inw. predikant Sanatorium Zonnegloren) Ds. L. J. C. Vis- beek te Vlissingen. Beroepen te Groede F. C. Willekes te Rijswijk. Hartelijke vriendschap Het bezoek van de Zwit serse sportvereniging „See- bach" aan Goes is een groot succes geworden, pussen de Zwitserse sportlui en hun gastheren van de V.V. „Goes" zijn in deze dagen nau we vriendschapsbanden geslo ten. Tevoren had het gezelschap reeds een bezoek aan België en Frankrijk gebracht, doch allen hadden slechts één roep over de hartelijke ontvangst en het verblijf in Nederland. Nadat zoals gemeld, Vrijdag middag een uitstapje naar Wal cheren was gemaakt, ging men Zaterdagmorgen per autobus naar Yerseke. Burgemeester Willemsen ont ving de Zwitserse vrienden daar op het gemeentehuis en gaf hen een uiteenzetting over de oester- en kreeftencultuur. Natuurlijk werden ook de oes terputten e.d. bezocht en opge togen keerde het gezelschap tegen half twaalf te Goes terug. ONTVANGST OP HET GOESE STADHUIS. Op het stadhuis werden de gasten daarop in de raadszaal officieel ontvangen door het gemeentebestuur. Burgemees ter ten Kate heeft hier, in bij zijn van de wethouders Buys en van Melje en de gemeente secretaris, de heer van Balle- goyen de Jong, de Zwitsers hartelijk welkom geheten in Goes. Namens het gezelschap dankte een der bestuursleden van „Goes", de heer Nordlohne, voor deze ontvangst, terwijl de voorzitter van „Seebach" met enkele woorden de burgemees ter een boekwerk als herinne ring aanbood. Ook de voorzit ter van de K.N.V.B., de heer Karei Lotsy, dankte voor de ontvangst en maakte van de gelegenheid gebruik bij het ge meentebestuur belangstelling voor de sport te vragen in het belang van de losgeslagen jeugd. Tot slot van dit gezellige, ongedwongen samenzijn ver gastten de Zwitsers met twee accordeonisten het gemeente bestuur op enkele vrolijke Zwitserse volksliedj'es. B\j het verlaten van het ge zelschap bracht een geluids wagen de beide volksliederen ten gehore. Het hoogtepunt van het be zoek vormden de wedstrijden van Zaterdagmiddag. SUCCES VOOR „DE TOKKELAARS". De mandoline ver. „De Tok kelaars" te Middelburg (dir. M. P. Ventevogel) nam de 2e Paasdag deel aan- het mando lineconcours te Den Haag, uit geschreven door de Bond van Mandolineverenigingen in Ne derland. Aan dit concours na men 25 verenigingen deel. „De Tokkelaars" kwamen uit in de 2e afdeling. Voor het behalen van een eerste prijs waren no dig 260 punten. „De Tokke laars" gingen met 278 punten en een eerst prgs huiswaarts. Veere VEERE'S VOETBALCLUB HERLEEFT. De voetbalclub te Veere, welke enige jaren op non-ac tief heeft gestaan wegens ge brek aan spelers, is gereorga niseerd. a Enige oud-leden hebben het initiatief daartoe genomen. Een voorlopig bestuur en een elftalcommissie is gekozen. De club zal voorlopig deelne men aan de zomeravondcom petitie. Burgemeester jhr. I. F de BeerPoortugael zegde de vereniging alle mogelijke steun toe. Tot voorzitter wérd benoemd dr. M. v. d. Sluijs, tot secr. F. Minneboo en tot penningmeester L. Potters. Aaglekerke SIMULTAAN DAMWEDSTRIJD. Woensdag werd in de can- tine van het wederopbouw- kamp te Aagtekerke een si- multaanwedstrijd georgani seerd. Door 19 spelers, zowel le den van de plaatselijke dam club als arbeiders uit het kamp, werd hieraan deelgeno men. Gespeeld werd tegen de heer W. Heidra uit 's-Graven- hage. De heer Heidra verloor zeven partijen, won er vier en maakte aan acht borden re mise. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: L. J. GeerseLo- rier, d.; K. Meulmeester Broerse, z.; A. M. v. d. Slikke Werve, z.; B. Bottede Bruin, d.; B. S. Coppejans de Visser, z.; M. Cornelisse de Vissgr, d.; A. J. BervoetS Poppe, d.; F. BoogaardCor nelisse, z.; W. AdriaanseMa rijs, d.; M. Biemensle Due, d.; M. BecksGeuze, d.; M. H. de Graauwde Vos, d.; L. M. van GilsMarjjs, z.; P. C. Willeboordsevan As, z.; L. M. KosterScheele, z. Overleden: C. den Holland der. 2 dagen; G. Olthoff, 25 j., C. H. G. Steijn, 88 j., wedn. v. M. A. Rutgersson; P. Marijs, 80 j., geh. met C. Jongepier; G. B. Ch. Labout, 73 j.: C. Hack, 84 j., geh. met J. A. Franke. Ondertrouwd: I. J. Neufegli- se, 20 j. en A. B. Schuilwerve, 17 j.; J- Fr. Meeuse, 24 j. en J. Bolier, 23 j.; A. Pouwelse, 22 j. en S. M. de Jonge, 21 j.; A. A. Th. Mol, 23 j. en C. So- nius, 24 j.; J. M. W. van Bel- zen, 25 j. en S. C. van Oor schot, 26 j. Getrouwd: C. Stange, 25 j. en B. Agterdenbos, 24 j.; J. M. Kleijn, 24 j. en F. M. Wille boordse, 22 j.; L. Faase, 35 j. en A. Kambier, 27 j.. Door het plaatselijk co mité van Simavi te Yerseke werd een collecte gehouden, welke een bedrag van 479.99 opbracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2