Uit deRussische zone ontsnapt NIEUWS UIT ZEELAND Nederlandse familie vluchtte uit Berlijn Tram verdwijnt uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Min. mr. P. J. Witteman komt naar Zeeland. WALCHEREN Zird-Beveian?! In Yerseke werk gevonden Zondag 14 Maart tegen het Invallen van de duisternis trok langs de door de Russen bezette puinhopen van Ber- iyn een van alles berooide Nederlandse familie man, vrouw em 8 kinderen van 12, 9 en 1 f2 jaar Door honger gedreven hadden zij slechts één doel: Uit Duitsland weg, naar Nederland! Daar werk zoeken en een nieuw bestaan gaan opbouwen. Zy haddeu geluk, de Russische wachtposten merkten hen niet op. Eenmaal In de Engelse zóne gekomen, ging alles van een leien dakje. AJ liftend bereikten zy de Nederland se grens by Oldenzaal, vandaar kwamen zy tot Nijmegen waar het opgespaarde Nederlandse geld nog juist voldoen de bleek om in Zeeland te komen. De man, die van de wederopbouw had gehoord, hoopte als metselaar hier werk te vinden. In Yerseke ls hem dit gelukt; ztfn gezin is tydeiyk ondergebracht in het kinder tehuis, waar de vrouw huishoudeiyk werk verricht. SOMBER VERHAAL. In een arbeidersbarak trof fen wy Qcrard Geurts aan, die ons, op zijn krib gezeten, een relaas van zijn bele venissen geeft, heel sober, hetgeen het verhaal zeker aan geloofwaardigheid doet NIEUWE BONNEN Geldig van 28 Maart tot en met 10 April. BONKAARTEN KA, KB, KC 804. Melk: 271 Melk 4 liter, 273 Melk 7 liter. Vlees: 276 Vlees 100 gram, 277 Vlees 300 gram. Boter enz.: 278 Boter 500 gr. boter of margarine of 400 gram vet, 279 boter 250 gram boter, margarine of 2P0 gram vet. Koffie en thee: 290 Algemeen 125 gram koffie, 291 Alge meen 50 gram thee. Kaas: 292 Algemeen 200 gram of 250 gram korstloze kaas. Brood: 296 Algemeen 200 gram 298 Algemeen 1600 gram, 285 Reserve 800 gram, 288 Reserve 400 gram (al les geldig tot en met 3 April a.s.) 294 Algemeen 400 gram brood of 1 rant soen puddingpoeder, ver micelli enz. Pindakaas: 283 Reserve 1 pot pindakaas (vóór-inleve ring). BONKAARTEN KD, KE 804. Melk: 773 Melk 12 liter. Vlees: 776. 777 Vlees 100 gr. Boter: 778 en 779 Boter 250 gram boter, margarine of 200 gram vet. Kaas: 702 Algemeen 100 gr. of 125 gram korstloze kaas. Brood: 796 Algemeen 200 gr., 798 Algemeen 400 gram, 785 Reserve 400 gram (al les geldig tot en met 3 April). 794 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen pud dingpoeder, vermicelli etc. BON KAARTEN ZA. ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MP, MG, MH 804 (tyjz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook B. Op de bonnen komt de letter B voor met de aan duiding van het artikel en de hoeveelheid. Deze bonnen zyn 14 dagen geldig. De bonnen voor boter en die voor margarine zijn geldig voor boter, margarine of vet. De bon voor pindakaas, die zich alleen bevindt aan de kaarten der leeftijdsgroep van 14 tot 21 jaar, moet uiterlijk 3 April by de winkelier z(jn in geleverd. winnen. (Er zyn de laatste tijd meer personen met ster ke verhalen over ontsnappin gen komen opdissen, die ach teraf volkomen uit de duim waren gezogen!) Geurts vertelt ons dan: „Ik ben in Duisburg uit Holland se ouders geboren. Tot 1943 woonde ik daar ook. Wij wer den er tweemaal weggebom bardeerd en toen ik naar Ber lijn moest gaan werken als metselaar en mijn gezin moest evacueren, liet ik het ook daar heen kopien. Daar verloor ik opnieuw mijn huis en tot voor tien dagen leef den we toen in een schuur tje en sliepen op stroo. Te metselen viel er niet meer ik moest mijn kost verdie nen met puinruimen. Ik ver diende daarmee 55 tot 60 Mark, doch daarvan konden we niet rondkomen. Bonnen voor levensmiddelen kregen we genoeg, doch er was niet op te krijgen. Een enkele maal wanneer een bak ker brood had, stonden er honderden mensen in de rij. Voor de rest waren de win kels leeg en dicht. Wanneer ik een broodje „zwart" wilde kopen, kostte me dat 200 Mark. Het beetje meubilair dat wo hadden overgehou den moesten we dus ruilen voor eten. Totdatwe niets meer hadden. Voor de Kerstdagen zouden we 1 ons vet op de bon krijgen, doch toen we vertrokken hadden we het nog niet. Er bleef ons niet anders over, dan zien weg te komen. Naar Holland, waar ik hoop te werk en eten voor myn gezin te vinden. Ik kocht zo- vee' mogelijk Nederlands geld: een kwartje voor een Mark en zo kon ik veertig gulden bij elkaar krijgen. HET LUKTE. Maandenlang liepen wij al met het plan rond, doch het Is moeilyk om uit de Russi sche bezettingszóne weg te komen. Nauwkeurig ging ik de mogeiykhedcn na' en cin- delyk hebben we het Zondag voor een week geprobeerd Zouden we gesnapt worden, dan kondert ze ons alleen maar terug sturen. Het luk- (Ingezonden mededeling) St, Jacobsstraai 25, Vlisslngen Vanaf f 9.45 tot f34. in diverse kleuren. (Iingezonden mededeling) KEUZE-BON No. 294 Alg. - 794 Alg. NEEMT HIEROP VOOR DE FEESTDAGEN HET BESTE Irma Custard. Nieuws in een Notedop Te Washington is na een operatie overleden prof. mr. dr. G. W. J. Bruins, executi ve director voor Nederland en Zuid-Afrika van- het Monetai re Fonds en de Internationale Bank voor Herstel en Ontwik keling. Nederland is uitgenodigd tot deelneming aan net der de Tsjecho-Slowaakse film festival dat van 17 Juli tot 1 Augustus in Praag zal wor den gehouden. De heer W. R. Plantz, lid van de Staten van Cura cao is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nas sau. By een landbouwer in de buurt van Lochem werd dezer dagen een kalf gebo ren met acht poten. Het dier stierf kort na de geboorte. De Bulgaarse premier Dlmitrof, heeft verklaard te hopen, dat spoedig een Bul gaarse regeringsdelegatie naar Praag zou vertrekken om een verdrag van vriend schap, wederzijdse bystand en samenwerking met Tsjecho- Slowakije te sluiten. De Turkse autoriteiten hebben het voornemen na de oorlog opgeheven maatregelen tegen luchtaanvallen in de gebieden van Istanboe] en de Bosporus weer in te voeren. Ook de Poolse socialisti sche party heeft (geiyk de Hong. en de Tsjecho-Slowaak se sociaal democratische par tijen) besloten uit het interna tionale comité voor de soci alistische conferente te tre den. (Ingezonden mededeling) te en zo kwamen we in de Engelse zóne van Beriyn. Toen we onze papieren, als geboortebewijzen e.d. toonden onze paspoorten waren ons door de Russen afgenomen was alles by de Engelsen goed. Af en toe kregen de kinderen een stuk brood of een pakje chocola, iets wat zy in geen maanden meer geproefd hadden. Met liften Kwamen wij in Olden zaal. Vandaar, gingen we lo pend en liftend naar Nyme gen, vandaar we de trein naar Zeerand konden nemen'. Tot zover het relaas over de reis. DE TOESTAND IN DE RUSSISCHE ZóNE. Wy vroegen Geurts ook naar de toestand in de Rus sische zóne: „Och meneer, ik wil eerlijk weten dat ik vroe ger veel voor het communis me voelde, maar nu heb ik er niets' dan afschuw voor. Zelf ben ik Katholiek en miin kinderen bezochten de Kath school. Deze scholen worden echter geleidelijk gesloten en de kinderen moeten naar de communistische scholen. Ver zet men zich hiertegen, dan worden de kinderen wegge voerd. De kerken daarentegen zijn open. Er is een geregelde vlucht naar het Westen en van de andere kant proberen com munisten weer in de Russi sche zóne te komen. Voor hen is het daar niet slecht. Men hoort er weinig van anders denkenden omdat men bang is om te spreken." „Maar nu ben ik hier zo besluit Geurts ik heb werk als metselav. verdien goed en misschien krijg ik in Mid delburg woongelegenheid en wat meubelen, die ik dan in gedeelten mag afbetalen. En we hebben nu weer te eten; dat is een voornaam ding!" New Yorkse arbeiders niet tegen Wallace. De raad voor New York van een der twee grote Amerikaanse vakverenigings verbonden, het „Congress of Industrial Organisations", heeft een voorstel van de rechts-gcoriënteerde C.I.O.- leiding verworpen om géén steun te verlenen aan Walla ce en aan de oppositie tegen het plan Marshall. De raad vertegenwoordigt zeshon derdduizend leden. Vervoerders van bouwmaterialen staken. Een reeds wekenlang voort durend conflict tussen de steenzetters en de plaatselij ke bedrijfsgroep bouwvakken der E.V.C. enerzijds en het bestuur van de vereniging van handelaren in bouwmate rialen anderzyds heeft geleid tot een algemeene staking on der de vervoerders van bouw materialen en steenzetters te Amsterdam. Ruim 100 arbei ders, hebben het werk neer- elegd, zodat de werkzaamhe- en aan bouwobjècten aan ernstige vertraging onderhe vig worden, indien de sta king niet spoedig wordt op geheven. De fraude op de Rijksverkeersinspectie te Arnhem. De Arnhemse rechtbank be handelde Dinsdag de zaak te gen 3 ambtenaren van de Rijksverkeersinspectie te Arn hem, die bij de geruchtmaken de arrestaties enkele maanden geleden als hoofdschuldigen werden gearresteerd. Er wer den hen frauduleuze handelin gen ten laste gelegd. De officier van justitie eiste tegen ieder een jaar gevange nisstraf met aftrek. Bijeenkomst van Amerikaanse, Engelse en Franse ministers. In Washington deelde men mede dat de mogelijkheid be staat van een by'eenkomst van de ministers van buiten landse zaken van Frankrijk, Groot-Britannië en de Ver. Staten binnen nog onbepaal de tijd. Meelstaking in Amsterdam eindelijk ten einde. Na precies 7 maanden zal Donderdag a.s. de staking by de meelfabriek „Holland" te Amsterdam ten einde zijn. Aan deze afsluiting van het conflict, dat geruime tyd dc broodvoorziening van de hoofdstad heeft bedreigd, is een intensieve actie van de betrokken partyen vooraf ge gaan. Textielpunten gevraagd. De Ned. Moderne Midden standsbond heeft de minister van economische zaken tele- frafisch met de meeste aan- rang verzocht nog vóór de Paasdagen textielpunten be schikbaar te stellen, zo mo gelijk 40. De behoefte in de gezinnen is groot en de de tailbevoorrading voldoende, Politiemannen vermoord bij Buitenzorg. Maandagavond werden op de Bataviase weg te Buiten zorg. door manschappen van de militaire politie de lijken aangetroffen van twee leden der civiele politie. Het' on derzoek wees uit, dat dere mannen waren gedood door automatische wapenen, die op korte afstand waren afge vuurd ZU waren op patrouil le in de omgeving. Aangeno men wordt, dat zii ziin opge wacht door met een tommy- gun gewapende lieden cn dat het de bedoeling is geweest hen van hun wapens te be roven. De jApanse vakverenl gingsbond heeft medegedeeld, dat aanstaande Donderdag meer dan 1.300.000 werkers'n serie verspreide stakingen In het gehele land zullen begin- Alleen Breskens Biervliel Pyramide blijft. In aansluiting op vroegere berichten Inzake het verawij- nen van de tram voor 't pas sagiersvervoer uit Zeeuwsch- Vlaanderen, kunnen wij thans melden, dat door de Z.V.T.M. en de S.B.M. aan de minister van Verkeer en Waterstaat is voorgesteld in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen voor 't passagiersvervoer de trams aoor oussen te vervangen met uitzondering slechts van het traject Breskens^—Biervliet Pyramide. Zijn wij wel Ingelicht, dan is ae minister voornemens dit voorstel te aanvaarden. De heer ir. J. F. Denie, (iirecteur van de Z.V.T.M. en sedert enige tijd waarnemend- directeur van de S.B.M., is in de laatste commissarissen- vergadering van deze maat schappij tot directeur be noemd. Naar wü vernemen zal de minister van binnenlandse zaken, mr dr. P. J. Witteman half. April een bezoek bren gen aan Zeeland ten einde nadere besprekingen te voe ren over de bijzondere pro blemen van de provincie. De iuiste datum van het bezoek is nog niet bepaa'd. maar wel staat vast, dat het verbluf van de minister in Zeeland enige dagen z^l duren. Duitse mijn van ruim een ton te Vl'ssingen aangetroffen. BIJ DE PONTON VAN DE PROV. STOOMBOOTDIENST i By het aanbrengen van een nieuwe damwand bij de pon ton van do Prov. Stoomboot diensten te Vlissingen werd Maandagmiddag een Duitse myn-ontdekt van ruim 1000 kg. Deze myn was destijds door de Duitsers neergelegd om een gedeelte van de haven op te blazen. De andere mijnen, die bij de havens werden gedepo neerd, kwamen wel tot ont ploffing. Waarschijnlijk heeft de explosie van deze projec tielen, de mijn by de ponton enigszins verschoven, waar door deze niet tot ontploffing' kwam. Het gevaarlijke voor werp is door de Kon. Marine gedemonteerd. De berging van de „Algarve". De berging van de „Algar- ge", die zoal3 gemeld by Krui- ningen op het strand is gezet, is thans verzekerd. Men is nu bezig de lading, voornamelijk bestaande uit spoorrails enz. over te brengen, terwijl de lek ken provisorisch worden ge stopt. Met dit laatste is nog wel enige tijd gemoeid. Zodra de „Algarve" weer zover is dat ze drijvende kan blijven, zal ze naar een werf worderi gesleept. Brug Rijksweg Oostburg Aardenburg wordt hersteld. Reeds 3>& jaar vormt de vernielde brug over de rijks weg Oostburg— Aardenburg 'n levensgevaarlijk obstakel. Naar w(j van bevoegde zijde vernemen, is het herstel van deze brug thans door de Prov. Waterstaat aanbesteed en ge gund, met de voorwaarde dat het herstel nog dit seizoen ge reed moet zyn. Telepaath zoekt f 40.000. Een bekend telepaath heeft Maandag op het Spoorweg postkantoor te Utrecht een onderzoek ingesteld in verband met de verdwijning van de aangetekende brief met 40.000,welke door de Centrale Raiffeisenbank naar Yerseke was verzonden. De te lepaath werkte geblinddoekt eri trok dientengevolge sterk de -aandacht van het publiek. Tot dusver heeft zijn onder zoek echter nog geen resultaat opgeleverd. Het staat overigens nog geenszins vast, dat de brief op het Spoorwegpostkan toor is verdwenen. Veer Zijpe Anna Jacobapolder. NIEUWE PONTONS EN BRUGGEN IN GEBRUIK. Woensdagmiddag 2 uur wordt de nieuwe walverbin- ding van het veer ZijpeAnna Jacobapolder officieel in ge bruik genomen. Zoals men weet zyn langs beide aanleg plaatsen nieuwe pontons ge legd, die vla opklapbruggen verbinding geven met de veer boot, terwyi deze pontons weer door nieuwe laadbruggen verbonden z(jn met de vaste wal. Do vernieuwing van het veer Zype—Anna Jacpbapol- der ls daarmee voltooid. VER. TOT BEVORDERING VAN DE OESTERCULTUUR. In de jongste vergadering van de Vereniging tot bevorde ring van de Oestercultuur heeft mr. M. Vlaming medege deeld als voorzitter van de Vebo te zullen aftreden. In dit verband sprak hij een kort af- I scheidswoord. Herverkavellngsgebled op Walcheren vastgesteld. De minister van landbouw, vlssery en voedselvoorziening heeft vastgesteld het blok, be doeld In artikel 1 van de her- verkavelingswet Walcheren. Dit houdt een iuiste defini ëring in van de gebieden, waar op de herverkavelingswet van Walcheren betrekking heeft (de geïnundeerde gebieden). De grenzen zyn aangegeven op een kaart, die by de Ned. •Staatscourant van Dinsdag is gevoegd. TURNDAG TE GOES. Dezer dagen werd te Goes een bespreking gehouden van bij het Ned. Chr. Gymn. Ver bond aangesloten verenigingen. Uit Walcheren, Zeeuwsch Vlaanderen en Zuid-Beveland zullen op a.s. 2e Pinksterdag turners naar Goes komen om te demonstreren. Des morgens vinden wedstryden plaats op het sportterrein, waarna 's middags een raarswedstrijd door de stad wordt gehouden, waarbij „Excelsior" medewer king verleent. Vervolgens wordt naar het sportterrein gemarcheerd waar behalve op treden van de verenigingen af zonderlijk, ook verschillende nummers samen zullen wor den gegeven. DAMWEDSTRIJD LUIK—ZEELAND. Het Zeeuwse tiental, dat met Pasen te Luik zal spelen om de „Maas-Scheldebeker", is als volgt samengesteld: 1. J. Sinke, Goes; 2. L. An derson, Goes; 3. W. Lente, Middelburg; 4. J. Blom, Yer seke; 5. M. F. de Jonge; 6. J. L. Strooband Jr.; 7. W. Boo gaard; 8. J. Strooband Sr., Middelburg; 9. A. W. Kaat, Kapelle en 10 H. M. Slabbe- koom, Goes. Voor deze jaarlijkse wed- stryd blijkt zowel in Neder land als in België veel belang stelling te bestaan. De samen stelling van het Luikse tiental is nog niet bekend, doch vast stakt, dat de vier sterkste clubs uit het district Luik hun sterkste spelers zullen afvaar digen, zodat het voor de Zeeu wen niet gemakkelijk zal zijn voor de derde maal beslag te leggen op de wisselbeker. Engelse voetballers naar Walcheren. Gelijk wij reeds hebben be richt zal de Engelse voetbal club Hitchintown tijdens de Paasdagen een bezoek aan Zeeland brengen. De gasten komen op Goede Vrijdag in Oostende aan, waar zij door vertegenwoordigers van de Vlissingse Sport-Contactcom- missie zullen worden be groet. Per autobus gaat de reis dan naar Vlissingen, waar de Engelsen by nun gastheren en -vrouwen „af geleverd" zullen worden. Zaterdagmiddag wordt in Vlissingen een wedstryd ge speeld tegen „De Zeeuwen", nadat 's morgens een geza menlijke wandeling door de stad zal zijn gemaakt. Voor Zondag staat een tocht over Walcheren op het program ma, terwijl Maandagmiddag (2e Paasdag) tegen „Middel burg" wordt gespeeld op het terrein aan de Nadorstweg. Dinsdag biedt het Vlissing se gemeentebestuur de gasten een eenvoudige maaltijd aan in „Concordia", terwijl er 's avonds een gezellige avond is in hetzelfde gebouw. Woensdag reizen de Engel- gasten wéér via Ooistende naar Engeland. \/lissinaQn GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. De gemeenteraad van Vlis singen is bijeengeroepen voor een vergadering op Donderdag 25 Maart a.s. Aan de orde komen o m. de volgende punten: voorlopige vaststelling van de rekening 1945 Waterleidingbedrijf, Grondbedrijf, Gem. Reinigings-. dienst, Vleeskeuringsdienst, Badbedrijf, Woningbedrijf, Vis- mijnbedrijf en Fonds straten en wegen, idem van de gemeente rekening 1945, huur van vroon- gronden onder Koudekerke en Biggekerke, verkoop van bouw grond aan Goed Wonen tot een bedrag van 200.002,50, aan schaffing van kantoormachines tot een bedrag van 18.500 en het verlenen van een crediet ad 218.050 voor herstel van de kademuur aan de Westzijde van de Voorhaven. ^idd^lburo ONTSPANNINGSAVOND MILITAIREN. Worden in de regel ontspan ningsavonden georganiseerd voor militairen Vrijdagavond werd in het Schuttershof te Middelburg een program ma verzorgd dóór de militai ren. in dit geval leerlingen van de C.O.A.K. Dat programma was een voudig maar aantrekkelijk, wat conference, enkele mu zieknummers en aardige goo chel trucjes. De militairen en burgers in de zaal stelden het gebodene zeer op prijs en vonden hun tolk in de commandant van de C.A O.K.. kapitein van Es en de heer J. Kerkmeyer, wnd. voorzitter van het comi té tot behoud van het garni zoen. BON VOOR BANKETBAKKER. Tegen de banketbakker M. H. de V. te Middelburg is proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding van de Ar beidswet. De V. liet namelijk zijn personeel 's nachts wer ken. Wlieuw- en St. Joosland OUDERAVOND. Vrijdagavond hield de school voor Cly. lager onderwijs te Nieuw- en St. Joosland een Ouderavond, waarvoor grote belangstelling bestond. Vooraf werd het werk der leerlingen bezichtigd waarna de voorzit ter, de heer A. de Jager, een herdenkingsrede uitsprak, daar het 20 jaar was geleden dat deze school officieel In ge bruik werd genomen. We mogen, aldus spr., dank baar zyn dat God dit werk in deze 20 jaar zo bijzonder heeft gezegend. Er is nog steeds vooruitgang te bespeuren ge zien de grote toeloop van nieu we leerlingen. Hierna leverden de onderwij zers nog een bijdrage, afge wisseld door tractatie. Mede waren aanwezig de Burge meester van Nieuwland en Ds. Veldhuizen uit Arnemuiden. Laatstgenoemde sprak nog 'n slotwoord en besloot deze ge slaagde avond met dankgebed. Oostkapelle LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP. Zaterdagavond hield de Land bouw Jongeren Gemeenschap, uitgaande -van de afd. Oost kapelle en Serooskerke, een propaganda-avond in het ver enigingsgebouw, onder voorzit terschap van de heer C. Kluyf- hout. Na het zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus, hield de heer J. Cevaal een .in leiding over „Kiest Kokers" der L.J.G. Verder werd de avond door gebracht met voordrachten, samenspraken, hersengymnas tiek en declamatie. Id de pauze werd een verlo ting gehouden ten bate van de bestrijding der onkosten van deze avond. De heer van LIere sloot m°t een woord van dank. Veere SCHUTTERSGILDE „ST. SEBASTÏAAN."' Zaterdagavond werd in de Campveerse Toren te Veere, door het boogschuttersgilde ,,St. Sebast1arm'f tc Middel burg de slotbijeenkomst van het seizoen 19471948 gehou den. O.a. word gememoreerd het 45-jarig lidmaatschap van de Deken jhr. P. J. Boo- gaert te Oostkapelle. BAZAR „VEERE'S GENOEGEN". Vrijdag- en Zaterdagavond werd te Veere, ten bate van de muziekvereniging „Veere's Ge noegen", voor het bouwen van een nieuwe muziektent, een ba zar gehouden. Talrijke fraaie prijzen werden beschikbaar gesteld. Er werd een loterij ge houden, waarvan de hoofdprijs een herenrijwiel was. Burge meester, jhr. I. F. den Beer— Poortugaal verrichtte Vrydag avond de opening. Serooskerke NED BIJBELGENOOT SCHAP. De ln 1936 opgerichte afde ling „Serooskerke" van het Nederl. Bybelgenootschap ls kortgeleden gesplitst in drie af delingen, te weten: /Seroos kerke" (omvattende de dorpen Serooskerke, Vrouwenpolder en Gapinge), „Grijpskerke" en „Sint Laurens". In het bestuur van laatstge noemde afdeling namen zitting: Ü3. C. Boon, voorz.; W. Da- vidse, secretaris; S. Francke, penningm.; K. Otte, bibliothe caris; Ds. H. J. J. Keijzer, al- gem. adjunct De afd. telt mo menteel 12 leden en 163 begun stigers. In October zal een „Bijbeldag" worden gehouden. JUBILEUM GOESE DAMCLUB. Onder grote belangstelling heeft de Goese damclub G. D.C. Zaterdagavond in „De Landbouw" te Goes haar 5e lustrum herdacht. Na de feestrede van de heer L. Anderson, voorzitter van G.D.C. werd tof ere-voorzitter benoemd de heer F. P. de Hertog en tot ere-leden de heren L. Dekker en J. Crucq. De secretaris van de Ned. Dambond, de heer W. H. Lie ve, uit Dordrecht, sprak de jubilerende vereniging toe en bood een plaqette aan. De heer H. M. Slabbekoorn uit Goes sprak als voorzitter van de Zeeuwse Dambond. Verschillende sprekers voer den daarna het. woord. Na dit officiële gedeelte werd de avond verder gevuld met muziek, zang, conference en een gongwedstrijd waar aan door 54 personen werd deelgenomen. De eerste prijs winnaars waren: Eregroep F P. de Hertog. (Goes), diverse groepen: L. Anderson, E. Ek- kelenkamp. M. J. Jeremiasse J. van Zweden en W. de Her der. allen Goes: A. Braamse Nieuwdorp: L. Goedbloed Vlissingen on M. J. Pluiimers, Souburg. Commissie voor de N.O -Polder. In de laatst gehouden ver gadering van de Herverkave lingscommissie Walcheren werd besloten tot instelling van een speciale commissie, die de voorwaarden van plaat sing der Walcherense boeren in de N.O.-Polder zal onder zoeken en daartoe besprekin gen zal voeren met de betrok ken autoriteiten. In deze commissie hebben zitting voor het bureau uitvoe ring de heren: W. A. v. 'd. Werff, hoofd Bureau Ruilver kaveling, ir. P. C. D. Toxopeus, inspecteur Landbouwherstel en Ir. A. G. Wiersma, ir. van de Polder Walcheren. Voorts de heer <3. Zwagerman, rijkszui- velconsulent voor Zeeland als deskundige en de heren A. Ge- schiere, P. Ovaa, A. W. Cevaal, die de landbouwende bevolking vertegenwoordigen. Wij vernemen, dat deze com missie in de eerste helft van April de N.O.-Polder zal bezoeken ten einde een begin te maken met de werkzaam heden. Jaarvergadering Zeeuwse Dambond. Zaterdag werd te Goes een jaarvergadering gehouden van de Zeeuwse Dambond. Uit het openingwoord van de voorzit ter bleek, dat In Zeelang de be langstelling voor de damsport groeit en dat de Zeeuwse dam mers zeer actief zyn. By de bond zijn thans 18 verenigingen met ongeveer 300 leden "aangesloten. De aftredende bestuursleden M. F. de Jonge en L. Goed bloed werden herkozen. Besloten werd ó.a. de propa ganda, die de clubs op Schou- wen-Duiveland. en Tholen ma ken, te stimuleren. Tot afgevaardigde naar de jaarvergadering van de Neder landse Dambond werd de heer Lr Goedbloed uit Vlissingen aangewezen. Nadat de uitgebreide agenda op vlotte wijze was afgewerkt bracht de vergadering, bij mon- de van het bestuurslid de heer Goedbloed hulde aan de bonds voorzitter, de heer H. M. Slab bekoorn uit Goes, die als zo danig 10 jaren in functie was, en onder wiens uitstekende leiding de Zeeuwse Dambond tot bloei gekomen is. Studenten in Sluis gearriveerd. Maandagmiddag arriveerde in Sluis de eerste groep van 50 studenten van alle univer siteiten in ons land, om Dins dagmorgen te beginnen met de beplanting van de wallen. Zoals bekend zullen de stu denten als cadeau aan H.M. de Koningin, ter ere van Haar 50-jartg regeringsjubileum, de wallen van Sluis tot een fraai plantsoen bewerken. Dit werlc wordt, onder leiding van de Ned. Heide Maatschappy, ge heel door de studenten zelf verricht, waarna het de bedoe ling is dat te zyner tijd H.M. de Koningin naar Sluis zal ko men, om dit geschenk aan de zorg van het gemeentebestuur over te dragen. Het eerste contingent studen ten werd Maandagmiddag door burgemeester Aernoudts op het gemeentehuis ontvangen en begroet, waarna zij bij de bur gerij van Sluis werden onder gebracht. Deze groep zal één week biyven, waarna de vol gende week een tweede groep volgt en tenslotte een derde groep. De burgèry van Sluis verleent deze studenten geheel .gratis gastvrijheid. Reclasseringsraad in oprichting. In Middelburg zal 'binnen kort een .reclasseringsraad worden gevormd, welke waar schijnlijk zal bestaan uit 7 le den, t.w. een vertegenwoordi ger van de rechterlyke macht als voorzittec, een bezoldigd secretaris en vertegenwoordi gers van het Nederlands Ge nootschap tot Reclassering, de Prot, Chr. en R.R. reclas- serings-organisaties en het Le ger des Heils. Deze raad zal verzoeken van de rechtbank ontvangen om reclasseringsrapporten te la ten samenstellen door een van de daartoe bevoegde instellin gen, die voor het betretfende feval in aanmerking komt. evens .zal men adviezen over gedetineerden verstrekken aan de gevangenis-directeuren. Wanneer gedetineerden na- meiyk twee derde deel van bun straf achter de rug hebotn en tevens 9 maanden hebben ge zeten, kunnen zij in aanmer king komen voor voorwaarde lijke invrijheidstelling. Nadat de raad advies heeft uitgebracht neemt het depar tement hierin beslissing. VOLKSHUISVESTING EN WEDEROPBOUW. By de Provinciale Dienst voor de volkshuisvesfue en wederopbouw in Zeelar.d <s de adj. inspecteur .de heer b'. de Graaf bevorderd tot ingenieur. BENOEMING. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Maart 1948 benoemd tot technisch ambtenaar by het Provinciaal Gasbedrijf Zeeland de heer A. van Duuren te Gouda, Kerknieuws GEREF. KERKEN (ART. 31 K.O.). Bedankt voor Middelburg H. J. de Vries, die het beroep naar Eindhoven heeft aangc- men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2