PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geen kans voor oppositie in Tsjecho-Slowakije BILT Vrijage om Italië De bestuursraad van Berlijn Nieuw Walcheren" deed uitstekend werk Ook Twente's industrie komt personeel tekort. HOE LANG NOG? Zware ontploffing te Haifa Wettige maatregelen tegen communistische wethouders? De herziening van onze Grondwet Socialisten en het plan-Marshall 191e Jaargang - No. 70 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa- F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit olad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 23 Maart 1948 AÜUrmElYi&möFlUJS. 25 CL per week: i 3,20 per kwartaal; franco oer pos» t 3,45 oer kwartaal Losse nummers 5 ct ADVBRTbNTlEPtUJS: 12 cl per mm., minimum p advertentie I 2. Giro nr 339300 PZC. Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr 58-6u, tel 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29 tel 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr 55. tel 247a (b g g 2228) - Oostburg Gratamastr 3. el 102 Terneuzen Brouwehjstr 2 Zierlkzee Nwe Bogerdsti C 160. tel 2« Het Wereldgebeuren Attenties van Moskou en Washington. Marshall heeft de beste papieren. 18 April, de grote datum voor Italië nadert. Dan im mers zal het kiezerscorps moeten beslissen welke partij het aan de macht zal helpen, het pro Russische Volksfront van Togliatti en Nenni of de Katholieke partij van de Gas- peri. het verzamelbekken van al wat pro-Amerikaans is. Het zal er in grote lijnen om gaan of Italië een „volksde mocratie" wordt volgens Oos ters of een Marshall-land vol gens Westers model. Dat is de reden waarom men zowel in Moskou als in Washington niets nalaat om invloed uit te oefenen op de kiezers. Er is zelfs een ware vrijage begon nen om de gunst van het Italiaanse volk, waarbij beide machten om het hardst als de grote vrienden van Italië poseren. De eerste attenties kwamen van Stalin. Enkele weken ge leden zei hij met een royaal gebaar: „Houdt ze maar", daarbij doelende op de stuk of wat oorlogsschepen, die Rusland volgens de vredesbe- palingen waren toegewezen. De communistische bladen verzuimden niet, met grote koppen hiervan melding te maken. Enkele dagen later gaf Moskou te kennen, dat het er veel voor voelde de voormalige Italiaanse kolo niën maar weer aan Italië te rug te geven. De communis ten juichten en lieten aan stonds een aantal plakkaten drukken waarop dit nieuwe gebaar van vriendschap in beeld werd gebracht. In Washington werden deze Russische avances eer met 'n ironisch dan met een jaloers glimlachje gevolgd. In stilte werd 'n tegenoffensief voor bereid, waarbij vergeleken de hofmakerij van Stalin een onbeduidende flirt moest ge lijken. Donderdag zei Marshall kort en goed, dat de Italianen op geen dollarcent aan hulp verlening meer behoefdep te rekenen als zij in meerder heid communistisch zouden stemmen. Daar Italië de dol larhulp zo mogelijk nog har der nodig heeft dan de andere landen, was dat een waar schuwing, die niet misver staan kon worden. Natuur lijk bleef het niet bij dit bar se dreigement. Marshall had nog wel andere pijlen op zijn boog Zaterdag kwam plotse ling het voorstel Triëst weer aan Italië terug te geven en dat heeft op de bevolking meer indruk gemaakt dan al le attenties van Stalin teza- De industriële bedrijvig heid in Twente is gedurende 1947 sterk toegenomen, zo wordt opgemerkt in het jaar verslag over 1947 van het ge westelijk Arbeidsbureau te Enschedé. De werkloosheid is vrijwel nihil en vele bedrij ven kunnen nog meer perso neel plaatsen. Dit is o.a. het geval met de textielindustrie, welke, indien zij het peil van 1940 weer wil bereiken, zeker nog de beschikking zal moe ten hebben over 5000 arbei ders en arbeidsters, extra. De metaalindustrie werd nog gehandicapt door gebrek aan materialen. De orderposi- zeer goed te noemen. Ook in de textielindustrie kan een aanmerkelijke voor uitgang worden geconsta teerd, al is de vooroorlogse productie nog lang niet be reikt. De zevende faculteit van de Amsterdamse universiteit. MOTIE VAN DE SENAAT. De Senaat van de Amster damse Universiteit, heeft een motie aangenomen, waarin bij B. en W. wordt aangedrongen het nodige te verrichten, op dat publicatie kan plaats vin den van de motieven, die de kroon aanleiding gaven de be noeming van 3 hoogleraren aan de Te faculteit niet te bekrachtigen. Onmiddellijke hulp voor Oostenrijk, Frankrijk en Italië. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft Maan dag, na een bespreking van nog geen half uur ,bij accla matie een voorstel aangeno men tot een onmiddellijkè schenking van 55millioen dollar aan Oostenrijk, Frank rijk en Italië, in afwachting van de goedkeuring van de hulpverlening op lange ter mijn. men. En er is nog meer op komst. Washington heeft toe gezegd het voorstel om Eri- threa en Somaliland weer on der Italiaans beheer te stel len te zullen steunen. Het overweegt om Griekenland te verzoeken af te zien van zijn herstelbetalingseisen aan Ita lië gn het zal een nieuwe po ging doén, Italië toe te laten als lid van de Ver. Naties. Het lijdt geen twijfel of de Amerikanen hebben de beste papieren om op 13 April het ja-woord te krijgen. Zij kunnen heel wat meer bieden dan- hun Russische ri valen, wier politieke charmés sinds de gebeurtenissen in Praag niet zo groot meer zijn. Vandaag beslissing over Engels mandaat in Palestina. Herbert Morrison, voorzit ter van het Engelse Lager huis, heeft verklaard,dat .de regering de wet, waarbij zij de bevoegdheid krijgt het En gelse mandaat in Palestina te beëindigen, vandaag in het Lagerhuis er door hoopt te krijgen, ongeacht het feit. dat de Ver. Staten hun steun aan he verdelingsplan hebben onttrokken. Volgens Morrison heeft.het Amerikaanse besluit prac- tisch geen invloed op dé toe stand. Churchill verzocht om uitvoerige bespreking van „deze verontrustende kwes tie". De Franse nationale ver gadering heeft Zaterdag beslo ten tot 20 Aprilop reces te gaan. Als practisch orgaan afgeschreven, Onrustige stemming. (Van de correspondent van het A. N. P.) Berlyn. Hoewel het zeer duidelijk geacht wordt, dat de. geallieerde bestuursraad definitief als practisch wer kend orgaan kan worden af geschreven, is men ook in hoge geallieerde kringen nog in twijfel over de directe ge volgen, die de demonstratieve aftocht der Russen zou heb bend De jure bestaat de vierzij dige controle waartoe in Jal- <ta besloten werci onvermin derd voort. De bestuursraad is welis waar het hoogste, doch in elk geval niet het enige orgaan van het controle-apparaat. Ook wanneer de bevelhebbers het niet -jneer wenselijk zou den achten bijeen te komen louter 'voor het- horèn van eikaars beschuldigingen, dan nog zouden de lagere organen voorlopig kunnen doorwerken. Na het instellen der zelfstan dige besturen voor West- en Oost-Duitsland zullen de vier zijdige bureaux als het ware eöïi langzame natuurlijke dood kunnen sterven. Alleen in 't gezamenlijk bestuur der stad Berlijn zullen zij zonder de hier geldende status quo ge weld aan te doen niet gemist kunnen worden. Het is daar om, dat bij de beoordeling van de. Russische stap minder aan de bij voorbaat afge schreven allied control autho rity wordt gedacht dan wel aan de vraag of de Russen inderdaad op korte termijn streven naar een vertrek der Westelijkegeallieerden uit Berlijn. De ernst van het Russische gevaar én de wijze, waarop het officiële Sovjet-nieuws bureau Zondag tégen de Wes- VROUWEN TEGEN VROUWEN. Mede in verband met' veelvuldig voorkomende marktdiefstallen heeft de politie van Nijmegen vrouwelijk politieperso neel aangesteld, dat o. m. de taak heeft op openbare markten een oog in het zeil te hou den.* Vrouwen, onder wie ook huismoeders die nog nooit met de poli tie in aanraking waren geweest, zijn m ver schillende gevallen op heterdaad betrapt bij 't wederrechtelijk wegne men van textielgoede- ren, zoals wol, linnen, kousen en soortgelijke artikelen. Enkele van déze vrouwen werden door dé Arnhemse rechtbank veroordeeld tot de hoogste straffen, die voor dergelijke ver grijpen bestaan. Mijnstaking in Amerika. Zondag te middernacht is in alle Amerikaanse havens de verscheping van vetkolen naar het buitenland stilge legd als gevolg van de mijn staking. De spoorwegen hebben het kolenverbruik voor passa- gierstreinen met 25 procent verminderd. Als de staking voortduurt, vreest men, dat de pogingen om Europa te helpen ernstig zullen worden belemmerd. Voorts wordt medegedeeld, dat talrijke industriële bedrij ven, die kolen als brandstof gebruiken, het productieten1. - po hebben verlaagd. telijke bevelhebbers is te vel de getrokken, hebben, opnieuw een hoogst onrustigé stem ming te voorschijn geroepen. In Westelijke geallieerde kringen daarentegen heeft men de niet onverwachte de monstratie zeer rustig opge nomen en men neemt aan, dat de Russen in Berlijn voorlopig zeker niet 'verder zullen gaan dan te streven naar een scherpe scheiding tussen de sectoren. Generaal Clay heeft naar aanleiding -van de jongste ge beurtenissen te Berlijn ver klaard, dat pas oVer enige da gen gezegd kan worden, wat de eigenlijke betekenis is, van hét terugtrekken *der Sowjet- Russen uit de geallieerde be stuursraad. Clay is van oor deel, dat het voor de wereld geschiedenis niet veel zal uit maken, of de Sowjet-Russen hun medewerking aan 'de geal lieerde bestuursraad blijven ontzeggen, „daar deze raad in het afgelopen jaar te Berlijn niets heeft tot stand, ge bracht". Volgens hoge Amerikaanse functionarissen zijn er sterke aanwijzingen, dat de geallieer de kommandantura, spoedig opgeheven zal worden. Zij ver wachten, dat de Sowjet-Russen een bijzondere bijeenkomst van de vier geallieerde bevelheb bers van Berlijn zullen beleg gen, waarin zij zullen bekend maken, dat het viermogendhe- den-bestuur van Berlijn geëin digd is. Toch plantengroei op Mars De» Russische astro noom Tichof heeft nieu we waarnemingen ge daan inzake de planeet Mars. Tichöf is daarbij tot de conclusie geko men dat er inderdaad sprake ,.is; van vegetatie op deze planeet en wel in het'gebied der pool streken. De poolstreken op Mars zijn rijk aan wa ter en er groeien vele planten. De tempera tuur op de planeetzou gemiddeld 20 graden celsius zijn. Tichof is thans bezig een botanische kaart van'Mars te ontwerpen. JOODSE REPRESSAILLE In het dicht bevolkte Arabi sche kwartier in het Oostelijke deel van Haifa heeft zich Maandagmiddag een zware ontploffing voorgedaan, tenge volge waarvan een geheel wo ningblok ingestort is en vele gebouwen beschadigd zijn. Men vreest, dat ,er vele doden en gewonden zyn. De explosie,' die in het havengedeelte plaats vond, was verschillende kilo meters in de omtrek voelbaar. Voglens het politierapport zouden Joden in legeruniform twee vrachtauto's, voorafge gaan door een jeep, in een Arabische straat gereden heb ben en na de auto's tot stil stand tehebben gebracht in de jeep ontkomen zijn. Woe dende Arabieren overvielen na de ontploffing Britse pantser wagens en trachtten wapens te rovgn. Men is van mening, dat deze daad eenrepresaille is op het bombarderen van de Joodse havenwijk, 34 uur eer der. Vier Britse officieren van de luchtlandingstroepen, die tegen de tijd van de ontplof fing in een jeep in de buurt rondred.en, zijn door de Arabi sche politie gearresteerd om ondervraagd te worden, Rritsê officieren hebben het gebied naar hen afgezocht. De brandweer is de na de ontploffing- uitgebroken brand spoedig meester geworden. Geen gifgas in Griekenland? De Griekse ambassade te Parijs heeft de juistheid ont kent van het door radio „vrij- Griekenland" omgeroepen bericht, dat Griekse rege ringstroepen in 'de strijd te gen de guerilla in West-Ma- cedonië van gifgas gebruik hebben gemaakt. ff' BOOMPLANTDAG WERD EEN SUCCES. Hei jaarverslag 1947. Het jaar 1947 is voor de Stichting Nieuw Walche ren een jaar geweest waarop zij met veel vol doening kan terugzien. In dit jaar immers werden door de Stichting tastbare resultaten bereikt. Dank zij Nieuw Walcheren heeft het eiland, dat voor de be vrijding van ons vader land, zulke grote offers moest brengen, het begin van een nieuwe beplan ting. gekregen. Dit is een feit van grote be tekenis, waarom Walcheren door andere geïnundeerde ge bieden wordt benijd. Een feit, dat bij de bevolking van Walcheren in dankbare her innering zal blijven, al zal men eerst over enkele jaren kunnen zien, wat deze her beplanting betekent. WAARDERING. In brede kring heeft het werk der Stichting in binnen - en buitenland waardering mogen ondervinden. In beide Kamers der Staten Generaal werd het werk der stichting herhaaldelijk genoemd. H. K. H. Prinses Juliana, de Engel se minister-president Attlee, minister-president dr. Beel, spraken op de boomplantdag in waarderende bewoordin gen over het werk der Stich ting. Van overal kwamen giften binnen, van H. M. de Koningin, de Britse Marine, het Hoste comité, de V.B.N. A„ de Belgische Touringclub en de Kamer van Koophandel te Antwerpen. DE FINANCIËN. Het stichtingskapitaal be droeg op 31 Dec. 1947 2102.08. Het bomenfonds be droeg op 31 December 1947 190.088.01 Hierin zijn niet geadministreerd de ontvan gen giften in natura aan bo men etc. Een bedrag van 18.531, werd bijeenge bracht door- de Ned. Jeugd Bomen Actie, 12.000, bijeen gebracht door het Hostecomi- té in België, zal worden ge bruikt voor de beplanting rond het dijkgat bij Vccrc. De 4 Novemberdag leverde een vrij aanzienlijk batig sal do op. DE BOOMPLANTDAG. De boomplantdag had, dank zij de zeer zorgvuldige voor bereiding, waarbij steun werd ondervonden van alle lande lijke, provinciale en gemeen telijke autoriteiten, waarop een beroep werd "gedaan, een zeer vlot verloop. Na een kerkdienst te Vlissingen waarin geestelijke leiders van protestanten zowel als katho lieken het woord voerden, werd het Bellamyparlc her- beplant. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar West- kapelle, ten slotte naar Mid delburg. Op de Markt werd hier door honderden padvin ders en padvindsters een de- clamatorium met vlaggen pa rade uitgevoerd. De beplan ting zelve geschiedde overal door de jeugd. De dag werd besloten met een vuurwerk te Middelburg. De belang stelling was over het gehele eiland overweldigend. UITSTEL. Het was de bedoeling ge weest om met de herbeplan ting een begin te maken in! het voorjaar en gedurende de laatste maanden van 1946 en de eerste maanden van 1947 was alle arbeid er dan ook op gericht om in bet be gin van April de eerste bo men de grond te doen ingaan. Een abnormaal strenge er. tevens abnormaal droge win ter maakte zulks echter on mogelijk. Op grond van dec-- De regering "bereidt thans Wettige maatregelen voor, teneinde de communisten ver vallen te kunnen verklaren van de wethouderszetèls in de gemeentebesturen en van liet lidmaatschap van Gedeputeer de Staten. aldus meldt „Trouw". De a.s. verkiezingen'' zullen namelijk geen invloed Rebben op dé samenstelling van de gemeentebesturen en de colle ges van- Gedeputeerde Staten, waardoor men verplicht zou zijn communisten in de colle ges van B. en W. en Ged. St. te handhaven. MOTIE IN AMSTERDAM SE GEMEENTERAAD. De voorzitters van alle frac ties in de Amsterdamse ge meenteraad, behalve die der C.P.N., zullen in de zitting van Woensdag een motie indienen waarin de beide communisti sche wethouders worden ver zocht hun zetels ter beschik king te stellen, omdat zo zal in de motie tot uitdruk king worden gebracht zij gekozen zijn in het vertrou wen, dat zij als democraten zouden handelen, welk ver trouwen nu niet meer aanwe zig is. Een boerderij te Winsu- mermeeden ging in de afgelo- 5>en nacht in vlammen op. 3 5 toeien kwamen in het vuur om. VERKLARING VAN GOTTWALD. Ouo ministers gearresteerd. Het hoofd van het Praagse bureau van Associated Press, heeft een onderhoud gehad met de Tsjécho-Slowaakse premier. Gottwald. Deze ver klaarde dat de algemene ver kiezingen zullen plaats heb ben op het bij de wet bepaal de tijdstip en volgens de vast gestelde regels. Zij zullen de overwinning van het volk en de nederlaag der reactie be vestigen. Op ile vraag, lioe hij dacht over een mogelijke stcrlcc op positie tegen het regerings programma, antwoordde Gott wald, dat „oppositionele ele menten geen kans hebben te zegevieren over de sympa thieën van bet volk". DE PUBLICATIES HET ENGELS. IN De laatste vraag betrof de beperking van de import van publicaties in bet Engels. Gottwald antwoordde: „Er bestaat een tijdelijke'beperking- van de invoer van die publi caties, die de laatste tijd de grofste beledigendste verdicht sels over Tsjecho-Slowakije bevatten. Wij doen dit niet uit vrees voor hun invloed, maar wij achten het immoreel mee Deze week een wetsontwerp naar de Raad van State. Naar het A.N.P. verneemt heeft cle grondwetscommissie haar rapport thans aan H. M. de Koningin aangeboden. Verwacht kan worden, dat de regering in de loop van de ze week naar de Raad van State om advies zal zendqn een wetsontwerp tot het in overweging nemen van een voorstel tot verandering in de Grondwet ten einde. een. nieuwe rechtsorde voor de in artikel 1 der Grondwet geboomde grondgebieden te kunnen voorbereiden enwestlgen, alsme de strekkende tot invoering van liet-Instituut van staats secretarissen. m fli De opperbevelhebber van het Arabische verzet 'in Palesti na, Fawsi Bey Kaukji, met zijn staf. kundige adviezen werd toen besloten om de herbeplanting in het najaar te doen geschic- den. Achteraf behoeft Nieuw Walcheren van dit uitstel geen spijt te hebben. Immers: thans werd de mogelijkheid geopend om de voorbereiding grondiger te doen geschieden. Er werden internationale contacten opgenomen, de be langstelling in binnen- en bui tenland nam, mede als resul taat van een goede propagan dacampagne, zienderogen toe. Een ontzaglijke hoeveelheid werk moest worden verricht, maar met opoffering vaak van eigen belangen, heeft het bestuur en hebben de in het leven geroepen plaatselijke comité's te Middelburg, Vlis singen en Westkapeile zich van hun taak gekweten. ANDERE INITIATIEVEN. Uit, het jaarverslag dér Stichting, waaraan wij een en ander ontlenen, blijkt dat niet alleen aan de herbeplan- ting aandacht werd besteed. Mede aan haar initiatief is het te danken, dat in de eer ste plaats Middelburg zijn C. O.A.K Iferug kreeg, de school ter opleiding van administra tief kader, dat ten tweede de vooruitzichten voor terugkeer der marine naar Vlissingen gunstig mogen worden ge noemd. De Stichting Nieuw Wal cheren beijverde zich verder voor de stichting van Jeugd herbergen op Walcheren, zij nam zeer actief deel aan de 'actie tot terugkeer van ae Stoomvaart Mij. Zeeland naar Vlissingen, omtrent welke te rugkeer verheugende toezeg gingen van dé regering wei den ontvangen, zij drong aan op betere spoorwegverbindin gen, vestigde de aandacht op de nood der Waleherse boe ren, streed voor versnelling van het tempo van de weder opbouw. kortom ontplooide haar werkzaamheid op ieder terrein, dat zich daartoe leen de.. Wie kennis neemt van het jaarverslag der Stichting, moet tot de conclusie komen dat het werk van Nieuw Wal cheren voor. het getroffen eiland van zeer groot belang is geweest. Het. jaar 1947 is een jaar geworden, waarop het bestuur met voldoening kan terugzien. Ongetwijfeld zullen de goede resultaten voor de Stichting een aanspo ring zijn om door te gaan op j de ingeslagen weg. i te werken aan cle verbreiding van leugens, die tegen onze natie gericht zijn". VERKLARING VAN NOS EK. De Tsjécho-Slowaakse mi nister van binnenlandse za ken. Nosek, heeft een uiteen zetting gegeven over dc ach tergronden der Februari-gc- beurténisaën. Onder het voor wendsel. zo zij hij, van een actie tegen acht overgeplaat ste- politie-ambtenaren begon men een actie tegen cle gehele nationale veiligheid. Daarbij had de reactie gerekend op ondersteuning van cle sociaal democraten. De toenmalige minister van voedselvoorzie ning, Majer, had beloofd, dat ook dc 'sociaal-democratische ministers zouden aftreden. Er werden, aldus Nosek, wapens verzameld om de putsch te doen slagen. Men had niet al leen op politieke hulp uit het Westen gerekend, maar zelfs op onmiddellijke interventie. DE VERKIEZING. Bij dc komende verkiezingen zouden, vervolgde Nosek, wor- deil uitgesloten :il degenen, die met de, Duitsers gecollabo reerd hebben, alsmede dege nen, die in strijd met het be lang van de republiek en de volksdemocratie hadden ge handeld. Nosek geloofde niet aan oorlog, want, zo zei hij, de oorlogshitsers begrijpen, dat aanranding van Tsjecho-Slo wakije gelijk zou staan met aanranding van het gehele „gigantische massief" van W est-Tsjecho-Slowakije tot Wladiwostok en van de Oost zee tot de Adriatische Zee. ARRESTATIES. Mgr. Sramek. de' voormali ge Tsjecho-Slowaakse vice- premier en mgr. Hala, cle voormalige' minister van pos terijen, zijn Zondag gearres teerd -toen zij poogden zonder toestemming per vliegtuig Tsjecho-Slowakije te verlaten, Volgens radio-Praag, waren Sramek en Hala in het bezit van een grote söm aan Tsje cho-Slowaakse en buitenland - se valuta. Volgens de medede ling hadden de twee ex-mlViis- 'ters cle beschikking gekregen over het vliegtuig, met de hulp van diplomatieke ambte naren van een „zekere vreemde mogendheid". Haags congres wordt geboycoi. Nam- verluidt zijn de afge vaardigden op de Int. Soc. Conferentie over het plan- Marshall te Selsdon (bij Lon don) het eens. dat de deur moet worden op en gelaten voor het deelnemen van Oost-Eurooese landen aan hot Europees herstel-programma. Dc volgende resoluties we den aangenomen: lo aan huk» volgens hot plan-Marshall mogen geen politieke ver plichtingen worden verbon den; 2o het Spanje van Fran co moet-men uitsluiten. Éénstemmig werd beslo ten het Congres voor een Verenigd Europa, dat in Mei in Den Haag gehouden zal worden, te boycotten. Op het tegen-congres van Socialistische partijen op, 25 April te Parijs zal de te voe ren' politiek worden bepaald en het streven van de socialis tische partijen naar een ver enigd Europa worden ge coördineerd. Mevrouw Roosevelt logeert op Soestdijk. Naar wij vetnmen zal mevr. Eleonore Roosevelt gedurende haar verblijf van 2 a 3 dagen in ons land, in dc tweede helft van April, in het paleis Soestdijk logeren. Melk en boter in België vrij. Met ingang van 1 Mei a.s. zal dc melk' en de boter in Bel gië vrij van distributie zijn. De prijs van geïmporteerde boter zal van dat tijdstip af van fr.. 95 tot fr. 80 worden verlaagd. Met ingang van 1 April zal dc prijs voor bevroren vlees van 70 fr. tot 65 fr. worden teruggebracht. D£ VOORSPEL DROOG. In de loop van de dag stij gende temperatuur en toene mende bewolking, doch vrij wel overal droog. In het Noorden meest matige, in het. Zuiden meest zwakke wind uit richtingen tussen Noord - West en West.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1