PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sokolovsky de vergadering uitgelopen BILT TRIEST WEER BIJ ITALIË Domburg's Raadhuis wordt hersteld en uitgebreid Grote brand te Amsterdam Felle strijd om het eerste Kivietsei Splitsing onder Europese socialisten. NIET MEER TEXTIEL. Moskou bemoeilijkt K.L.M.-dienst. 91e Jaargang - No. 69 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg, Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Clirlstelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 22 Maart '48 aBON N Liivir-iN i SPKUS26 ct per week: 3.20 per kwartaal; franco per post f 3.45 Der kwartaal Losse nummers 5 cL ADVERTENTIEPRIJS: 12 Ct per mm., minimum p advertentie 1 2. Giro nr 359300 PZC. Middelburg. Bureaux gevestigd te VlisslngenWalstr 58-6o. tel 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaal 29 tel 2077 en 2924 - Goes; L Vorststr 55. tel 247a (b gg 2223) - Oostburg Gratamastr 3. 'el 102 Terneuzen Brouwertlstr 2 Zierikzee. Nwe Bogerdstr C 160 tel 26. Het Wereldgebeuren DRAMATrSCHE ZITTING DER GEALLIEERDE BESTUURSRAAD. Scherpe woordenwisselingen Na een dramatische zitting dlo urenlang duurde en rijk was aan scherpe woordenwis selingen is de bom in de ge allieerde bestuursraad te Ber- 1 ijlt eigenlijk gebarsten. Toen de verhitte discussies pp een dood punt waren beland ver liet de Iiele Sow jet-delegatie met maarschalk Sokolovsky, de militaire bevelhebber voor op, de andere afgevaardigden, de stenografen en tolken ach ter hem, demonstratief de zat*!. Men neemt aan, dat de Russen hiermee to kennen heb ben gegeven, dat de taak van het bestuursorgaan als hoogste contröle-orgaan voor Duitsland beëindigd is. De zitting was bijeengeroe pen op speciaal verzoek van maarschalk Sokoloksky, die 'n memorandum ter tafel bracht vol beschuldigingen aan het adres der Westelijke machten over hun politiek in West- Duitsland. De Eritse generaal Robert son, die mede sprak namens zijn collega's, de. Amerikaanse generaal Clay en de Fransman' generaal König, noemdo dit memorandum een propaganda middel en weigerde er over te spreken. Na een scherpe discussie trok Sokolovsky daarop het memorandum in en gooide het over eert andere boeg. In een lange verklaring betichtte hij de andere delegaties ervan de resultaten van de Londense besprekingen over West Duits land geheim te houden en eiste van zijn collega's dat zij zou den zeggen welke instructies zij van hun regering hadden ontvangen. Generaal Robertson kaatste de bal terug en eiste op zijn beurt inlichtingen over de be doeling van sommige Russische maatregelen, zoals de instel ling van een economische com missie en ,,'n soort volksverga dering". Toen de Rus zei, dat de be tekenis daarvan niet zo groot was, antwoordde Robertson, dat dit leek op moord op een eigen kind. Marshall over zijn Palestina-politlek. Marshall, de Amerikaanse minister van buitenlandse za ken, heeft te Los Angeles 'verklaard, dat hij zelf de pre sident had aanbevolen het plan tot verdeling van Pa lestina te laten varen, daar deze politiek het verstandig ste scmeen. Marshall zeide, dat de Ver. Naties voor het vooruitzicht zjjn gesteld, dat geen regering in staat is orde en veiligheid in het heilige land te hand haven, wanneer Engeland op 15 Mei zijn mandaat heeft neergelegd. Bespreking met de andere leden van de raad hebben het duidelijk gemaakt, dat de Veiligheidsraad geen resolu tie zal aanvaarden om het plan ten uitvoer te leggen", aldus Marshall. Bossche tabakshandelaar knoeide er lustig op los. TIENDUIZENDEN RANT SOENEN ZWART VERKOCHT. Door rechercheurs van de C.D.E.C. is, naar aanleiding van een door de contróle-sec- tie geconstateerd tekort in de bonnenvoorraad een onderzoek ingesteld bij de Kerftabakfa- brikant w. te 's-Hërtogen- bosch. Hierbij bleek ,dat W. nogal gemakkelijk met hem toegewezen tabak was omge sprongen. Gedurende een kort tijdsbe stek had hu kans gezien om minstens 60.000 rantsoenen tabak bpiten de distributiere geling om te verkopen. Daar naast had hij in strijd met de bepalingen de hem toegewe zen tabak voor representatie ve doeleinden eveneens ver-, kocht. Toen de rechercheurs de boekhouding van W. aan een onderzoek onderwierpen, kwam het vast te staan, dat cr naast zjjn normale ook nog een bijzondere kas bestond met het doel de belastingen te ontduiken. Deze laatstbe doelde kas geniet op het ogenblik de volle belangstel ling van de belasting-recrer- che. 2700 rantsoenen tabak, die voor verzending gereed ston den, zijn inbeslaggenomen. W. is in verzekerde bewa ring gesteld. Overigens, voegde hu er aan toe, vrezen wij Uw volksraad niet. Sokolovsky meende tenslot te, dat uit de weigering van de drie andere gouverneurs af te leiden was, dat zij de bestuurs raad als van geen belang meer beschouwen en verliet de ver gadering. De openlijke breuk, die de Sowjets op die manier hebben geforceerd, heeft sterk de aan dacht getrokken. Men wjjst er op, dat juist de laatste weken de dagbladen in de Sowjet- .sector het onderwerp van een eventuele aftocht van het Wes ten uit Berlijn weer hebben op genomen. Een dezer bladen noemde de Westelijke bezetters „gasten bij de gratie van de Russische lankmoedigheid", 't Is evenwel onwaarschijnlijk dat het Westen zich uit Ber lijn zal laten verdrijven. Italianen verlieten de vergadering. Op de internationale Socia listische conferentie te Lon den is het tot een breuk ge komen tussen de „linkse" en de „rechtse" socialisten. Zaterdagavond is de bij eenkomst van twee dagen van de internationale socia listische commissie, opgericht door de socialistische confe rentie te Antwerpen van vo rig jaar, beëindigd. Er werd een resolutie aanvaard waar in werd verklaard dat de hui dige leiding van de Tsjecho- Slowaakse socialistische par tij niet meer beschouwd Kan worden als vertegenwoordig ster van het socialisme. De delegatie van de Itali aanse meerderheids-socialis ten van Nenni verliet daarop do vergadering uit protest te gen deze resolutie, waarin te vens oo~k een „laatste beroep" werd gedaan op de Italiaanse en Poolse socialisten „trouw t£ blijven aan het socialisme en hun vrijheid van handelen ■te herwinnen nu er nog tijd voor is". Tornado's in de Ver. Staten. Negen staten van Texas tot New-York hebben de laatste dagen te lijden van tornado's, die de Ver. Staten teisteren. Zaterdag was het aantal do den tot 52 gestegen, terwijl meer dan 300 personen werden gewond. Zaterdagavond laat werd het viegveld Tinker bijOklahoma City getroffen, waarbij ten minste 68 vliegtuigen werden vernietigd. Men schat de op het vliegveld aangerichte scha de op 5 millioejn dollar. Meer melk voor volwassenen. 5 i.p.v. 4 liter. De ruimere melkproductie maakt het mogelijk het 14- daagse melkrantsoen voor vol wassenen, houders van A- kaarten, van 4 liter op 5' liter te brengen en wel met ingang van 24 April a.s. Het ministe rie van landbouw, visserij en voedselvoorziening voegt wan deze mededeling toe, dat, zo als ook uit do onderhavige maatregel blijkt, het voors hands niet in de bedoeling ligt de melkdistrlbutie op te hef fen. Smokkelaars aangehouden. De Bergen op Zoomse politie hield, onder verdenking van smokkelarij, een viertal Rot terdammers aan. Bij fouillering kwamen niet minder dan 700 vulpenhouders voor de dag. De smokkelwaar werd in beslag genomen en nadat procesver baal was opgemaakt, werden de Rotterdammers weer in vrijheid gesteld. De eerste ooievaar. Na het eerste kievits ei wordt thans melding gemaakt van deeerste ooievaar! Brabant telt nog verschillende nes ten en omstreeks half Maart zijn talrijke waarnemers in de weer om in de lucht of in de polders de eerste ooie vaar te observeren. La ge Zwaluwe schijnt dit jaar de primeur te heb ben. Op het oude nest is Vadertje Langbeen j.l. Vrijdag 19 Maart, op dezelfde dag als vorig iaar. neergestreken. Het wachten is nu nog op de verdere lenteboden. .J PRINSES JULIANA IN ZWITSERLAND. Zaterdag is Prinses Ju liana met de twee jongste prinsesjes van vliegveld Soes- terberg per vliegtuig naar. Zwitserland vertrokken. VERRASSEND VOORSTEL VAN DE WESTELIJKE MOGENDHEDEN. Vreugde onder de Italianen. Do V.S., Engeland en Frank- rijk hebben de Sowjet-Unle en Italië voorgesteld, dat het vrije gebied van Triest aan Italië wordt teruggegeven. In een te Washington uitge geven communiqué van de V.S., Engeland en Frankrijk wordt gezegd, dat de bespreking in de Veiligheidsraad heeft aan getoond, dat overeenstemming over de verkiezing van een gou verneur voor Triest onmogelijk is. Er zijn bewijzen te over, aldus het communiqué, dat de Joegoslavische zóne van Triëst feitelijk bij Joego-Slavië is in gelijfd door handelingen, die niet de wens van de mogend heden respecteren om het ge bied een onafhankelijke en de mocratische status te verlenen. Terugkeer van het gebied onder Italiaanse souvereiniteit is aanvaard als de beste oplos sing tre voldoening aan de de mocratische aspiraties van het volk en voor het herstel van vrede en orde in het gebied. Het voorstel is aan de am bassades van de Sowjet-Unie Shinwell acht oorlog ondenkbaar. Emanuel Shinwell. de Britse minister, van oorlog en voor zitter van de Labourpartij, heeft op een bijeenkomst te Windsor bij Londen verklaard, dat hij oorlog met oe Sowjet- Unie ondenkbaar achtte. Hij voegde er echter aan toe, dat hij een duidelijke verklaring door de leiders van de Sowjet- Unie zou toejuichen. IN WELKE RICHTING BOUWEN? Restauratie kost 20.000. In iedere gemeente, groot of klein, neemt het gemeentehuis een bijzondere plaats in: de bevolkingsgroepen laten er door middel van hun verte genwoordigers, de raadsleden, hun stem klinken, de eerste burger zetelt er met zijn wet houders, men kan er altijd aan de poort kloppen om adviezen in te winnen, inlichtingen te bekomen en klachten te spuien en zowel bij de vreugde van het huweltjk of een geboorte als by de smart van een sterfgeval richten de bewoners hun schre den naar het huis der vroed schap. Het spreekt dan ook vanzelf, dat iedere gemeente er altijd naar gestreefd heeft 'n zo fraai mogelijk raadhuis te be zitten: het is immers het ei gendom van alle inwoners? Wanneer men in binnen- of buitenland reist en men slaat zijn Baedecker op, tien tegen één. dat het plaatselijk gemeen tehuis met een sterretje ge merkt aangegeven staat als een van de objecten, die door de tourist onder geen beding mogen worden overgeslagen. Vreemdelingen, die Domb.urg bezoeken, plegen zich meer voor de zee en het strand dan voor de plaatselijke monumen ten te interesseren en het raadhuisje van deze badplaats was niet het pompeuze of ver fijnde wonder van bouwkunst, dat in zovele steden en dorpen bewonderende touristen naar zijn schone gevel lokt. Toch kon men er nimmer langs ko men, zonder er even de blik op te slaan;1 er ging iets vriende lijk en uitnodigends van uit en boy en al, het had cachet. DEZE ZOMER IN GEBRUIK. Toen de oorlog over Dom burg woedde werd het gebouw ernstig beschadigd, zodat uit gebreid herstel een gebiedende eis was. Bovendien kwam al spoedig vast te staan, dat de tand des trjds van het aardige torentje en de vloer niet veel had heel gelaten en dat hier in dringend voorzien moest worden. Het gemeentebestuur, dat inmiddels in een villa el ders in het dorp een onderko men had gevonden, belastte de architect P. H. N. Briët met het ontwerp van een plan voor herstel in de oude trant èn voor uitbreiding, want men had veel behoefte aan meer ruimte. In overleg met Monumenten zorg werd besloten het bestaan de raadhuis in de oude staat te restaureren. De kleine ruit jes in de vensters keren ech ter niet terug, daar de super visor daartegen bezwaren koes tert. De Westelijke gevel, die van nieuwe steen was opge trokken, zal thans beter aan sluiten, omdat men deze steen door Zeeuwse bouwstenen ver en Italië te Washington ge zonden en zal ter goedkeuring aan de Veiligheidsraad worden voorgelegd. ALS EEN BOM, De verklaring der Westerse mogendheden is te Triëst in geslagen als een bom. Volgens rgdio Milaan hing Zaterdagavond overal in Triest dé Italiaanse vlag uit en de straten waren vol mensen, die Italiaanse vaderlandse liedoren zongen. Radio Moskou heeft het voorstel een poging genoemd ,o,m het vredesverdrag met Italië achter de rug van de Sowjet-Unie om te herzien". Togliatti schrijft in de „Uni- ta". dat het voorstel „niet al* leen een speculeren op de ver kiezingen' 'is „maar tevens 'n grove poging om Italië binnen een atmosfeer van oorlog te trekken door te speculeren op Italiaanse gevoelens". DE HERWAARDERING PUNTENWAARDE TEXTIELGOEDEREN. „Uit gesprekken en uit me dedelingen Ln de pers, schU'nt door velen de conclusie te wor den getrokken, wat een breed opgezette poging om tot her waardering van de punten- waarde van textielgoederen te komen op het ogenblik aan de orde zou zijn. aldus deelt de Bedrijfsgroep Kleding Indus trie te Amsterdam mede. Volgens inlichtingen zou op grond hiervan de aankoop door particulieren en de herbevoor rading door de handel stagna tie ondervinden. Hoezeer het toe te juichen zou zijn, wanneer binnen af zienbare tijd de consumptie van textielgoederen zou kun nen worden opgevoerd, is. het noodzakelijk de ondergrond van deze geruchten tot hun juiste proportie terug te bren gen. Wanneer op het ogenblik van een herwaardering van de puntenwaarde van textielgoe deren wordt gèsproken, zo zegt de Bedrijfsgroep, heeft dit uitsluitend betrekking op het aanpassen van de punten waarde van een aantal produc ten aan het stofverbruik. De deviezenpositie van ons land schijnt van dien aard te zijn, dat er vooralsnog voor de regering geen aanleiding kan bestaan een gunstige wijziging te brengen in het door haar gevoerde textielbeleid. Zelfs wanneer het aantal punten, dat per hoofd van de bevolking beschikbaar wordt gesteld, incidenteel zou kun nen worden verruimd, valt niet te venvachten, dat bepaalde artikelen van distributie zou den worden vrijgesteld - of in puntenwaarde, zouden worden verlaagd. TEXTIELDIEFSTAL IN BERGEN OP ZOOM. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd, ingebroken in de kleermakerij van de firma Geluk aan het Bolwerk Zuid te Bergen op Zoom. Niettegen staande de inbrekers door de vrouw des huizes in hun werk werden gestoord, bleken toch enkele coupons stof, alsmede eer "L-.JSifcZ'T&jfUrn ver" dwt bedrag dieven en Door uitsnijdiL.. glas in lood raam]Bnrgytfkzy zich toegang werjB^^Hrschaffen. De Niwinat heeft in België 100.000 fr- opge bracht. In Antwerpin alleen werd 67.000 francs ingezameld. Het raadhuis van Domburg ln de steigers. vangt. Het torentje wordt voor zover nodig vernieuwt; het ligt in de bedoeling er weer een klokje in te hangen, dat op de halve uren de tijd zal kleppen. Op de hoek van het Eerceel is een monumentale anglantaarn gedacht, niet zo zeer om licht te verspreiden dan wel om het effect van het geheel te verhogen. De kosten van de herbouw worden geschat op ongeveer 20.000. Hiervan komt 6473 ten laste van Wederopbouw, tenvijl Rukskunstbescherming voor 3327 bijdraagt. Zodra de restauratie gereed is. zal men hot pand betrekkon. Waarschijnlijk zal dat in Mei of Juni van dit jaar het geval zijn. In de villa, die o.ni. als nood- raadhuis dienst doet, blijven voorlopig nog politie, belastin gen en Heidemi), gevestigd. UITBREIDING IN OOSTSTRAAT? De uitbreiding van het ge meentehuis heeft nogal wat voeten in de aarde. De archi tect heeft een plan ontworpen, dat uitbreiding langs de Noordstraat beoogt, hetgeen echter het bezwaar heeft, dat dan een winkelpand moet ver dwijnen. Er wordt ook gespro ken op uitbreiding langs de Ooststraat, waardoor de voor malige Geref. pastorie (thans lunchroom) naast het bestaan de raadhuis zou moéten wor den gesloopt. Dc Geref. ge meente is geneigd mede te werken, mits zij op een rede lijke wijze elders (gedacht is bij de kerk) een nieuwe pas torie kan bouwen. De gemeen te zou deze oplossing zeer toe juichen, omdat men dan goed koper uit is dan met de uit voering van het eerste plan. De beslissing in deze zal waarschijnlük niet lang op zich laten wachten, daar alle par tijen op spoed aandringen. Hoe het ook zij, vast staat., in ieder geval, dat Domburg een mo derne en ruime secretarie rjjk zal worden, aangepast aan de eisen van deze tijd en van de aesthetici. Duizenden liters olie en verf verbrand. Waterkanon redde St. Nicolaaskerk. Zaterdagavond om kwaft over tien is brand uitgebro ken in de verfmalerii van de firma Vettewinkel aan de Prins Hendrikkade te Am sterdam. welk pand 'onmid dellijk grenst aan de St. Ni colaaskerk. De brand liet zich vrij ernstig aanzien, temeer daar grote hoeveelheden verf en lak in de verfmalerii wa ren opgeslagen. De vlammen lekten links en rechts uit het gebouw. Reeds bij de aanvang van de brand deden zich eni ge kleine ontploffingen voor. De Amsterdamse brandweer was met groot materiaal uit gerukt en wist de kerk voor de vlammen te vrijwaren. Zelfs het waterkanon deed dienst. Duizenden liters lijnolie, verf. lak en chemicaliën wa ren in vlammen opgegaan, toen tegen kwart voor twaalf de toren van de Sint Nico laaskerk weer zichtbaar werd Vluchten naar Berlijn geweigerd. De ontwikkeling van de K.L.M.-vluchten op Berlijn is naar wij vernemen ver bene den de'verwachtingen geble ven. die bij de opening van de wekelijkse dienst gesteld zijn. Niet alleen zijn de bespre kingen der K.L.M. met de Russische luchtvaartmaat schappij „Aeroflot" over een eventuele aansluiting van de geprojecteerde dienst Amster dam—Berlijn op Berlijn-- Moskou van Russische zijde afgebroken, doch ook de dienst op Berlijn is door de onregelmatigheid, waarmede het Russische militaire be stuur zijn vergunningen ver strekt, in zo sterke mate ge handicapt. dat zij nog slechts weinig kansenop ontwikke ling over heeft. De laatste vluchten op Ber lijn zijn begin Maart ter ge legenheid van de Leipziger Messe gemaakt. De seüèrt be gin Maart door de K.L.M. aangevraagde vluchten zijn niet. toegestaan. Niettemin worden de pogingen, om tot een min of meer regelmatige verbinding te komen, nog voortgezet. Houdt Nederland Russen vast DE „TROED" BEWEERT HET. Het Sowjet-vakbondsblad „Troed" beschuldigt Neder land van tegenwerking bH de repatriëring van Sowjet-bur- fers. Het beschuldigt de Ne- eriandse Mennnonieten van propaganda in een speciaal „kamp voor ontheemden, waarin mensen, die zich ver van hun vaderland bevinden, worden bijeengedreven als op slavenmarkten uit de oude t\jd, ten einde naar Canada, Brazilië, Uruguay en andere landen te worden gezonden". Telkens als repatriëring van Sowjet-burgers ter spra ke komt, aldus „Troed", ver zekeren de Nederlandse auto riteiten. dat zij alles doen, wat in hun vermogen ligt. „Maar het blijft bij woorden, woorden en nog eens woor den". uit de afnemende rookwol ken. die anderhalf uur lang een groot deel van deze oude Amsterdamse kerk aan het gezicht hadden onttrokken. Tegeri die tijd was 't leger brandweermannen, dat van alle kanten der stad met lad derwagens, motorspuiten, per sonenwagens en gereedschap wagens naar het door het vuur, bedreigde punt was ge sneld. de brand vrüwel mees ter. Voor het echter zover was, hadden brandweerlieden, ge assisteerd door ijlings te hulp geroepen padvinders en per soneel van de verffabriek. ve le vaten benzine en andere gevaarlijke vloeistoffen uit de- brandende magazijnen weten te slepen, waardoor het ge vaar voor explosies, die zich kort na het uitbreken van de brand hadden voorgedaan, tot het uittrste werd beperkt. Op een paar onbelangrijke knal len na bleven die dan ook verder uit. Het grootste aandeel in de strijd had zonder twijfel het waterkanon van de drijven de motorspuit Jan van der Heyden, die vanuit de Oude Zijds Kolk opereerde en ont zaglijke hoeveelheden water in de grootste vuurhaard, die de kelder van de fabriek bin nen enkele ogenblikken in een woestenij had herscha pen, spoot. De oorzaak van de brand is niet bekend. Broeiing wordt mogelijk geacht. De schade wordt door verzeke ring gedekt. De belendende percelen, waaronder de on middellijk aan de verffabriek grenzende Sint Nicolaaskerk, hebben geen schade opgelo pen. Zij werden gedurende de blussingswerkzaamheden voortdurend natgehouden. Door het snelle optreden dei- brandweer is de kerk aan een groot gevaar ontsnapt. Tweede Kamer op Paasreces. NIET VOOR TWEEDE WEEK APRIL WEER BIJEEN. üe Tweede Kamer is Vrij dag voor onbepaalde tijd uil- een gegaan. Zij heeft on 't ogenblik geen werk omhan den en het kan wel een week of drie duren voor zij weer in 't openbaar bijeenkomt. De duur van .haar Paasre ces zal afhangen van de tijd stippen van indiening der tc verwachten twee belangrijke- wetsontwerpen, namelijk dat tot bekrachtiging van 't Vijf- landenverdrag en het wets ontwerp. dat de grondwets herziening moet voorberei den. Zodra een dezer ontwerpen de Kamer bereikt, is een be sluit van de centrale afdeling nodig om tot een afdelings- onderzoek te komen. Dan hangt af van de uitgebreid heid der discussies of hét voorlopig verslag en daarna het antwoord der regering spoedig kunnen verschijnen' i Wat het Westelijke pact be treft, is er weliswaar slechts van een zijde oppositie, maar desniettemin is het mogelijk, dat een tamelijk uitgebreid verslag zal nodig blijken. Alles bijeengenomen is het- niet waarschijnlijk, dat de Tweede Kamer- weder in 't openbaar zal vergaderen voor de tweede week van April. Zij kwamen tegelijk uit 7 plaatsen. Fel was dit jaar de strijd om het eerste Kievitsei De radio en het A.N.P. lie ten het vinden in Varsseveld, maar Friesland glimlachte er om, want in Giekerk had men al uren eerder het eerste kie vitsei gevonden. Die glimlach verflauwde toen het A.N.P. meldde, dat dc 12-jarige A. Nerjmeijer uit Tubbergen het eerste kievits ei nog weer eerder aan H. M. de Koningin had gezonden en rpet een bedankbriefje in zijn zak liep Friesland dacht zich gesla gen, maar het troostte zich met het verhaal van Lien- den's burgemeester, die op 19 Maart aan de secretaris van H. M. telefoneerde, dat het eerste ei in de Betuwe ge vonden was. Dc jeugdige vin der liet het ei een dagje in het nest liggen, om nog op een tweede ei te wachten. De volgende dag was het eerste ei gevlogen en geen tweede gelegd. De burge meester moest opbellen, dat Lienden het er lelijk by had laten zitten. Overigens kon ook hij zich troosten, want er arriveerde Vrijdag een ware stroom van kievitseieren btf H. M. de Ko ningin. Zjj kwamen tegelijk uit niet minder dan 7 plaat sen tc weten: Wisch. Lichten voorde, Gorssel, Castricum. Winterswijk, Markelo en Gie kerk! Volgens Amerikaanse technici produceren de Ver. Staten thans 400 atoombom men per jaar. DE VOORSPEL T: IETS LAGERE TEMPERATUUR. Geldig tot Maandagavond. Aanvankelijk nog een krach tige Zuid-Westelijke wind, la ter winddraailng naar West of Noord-West met enige regen en een kleine daling van tem pera tur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1