Kappie en het Olifanten-kerkhof MEN AETHER UIT DE PROVINCIE Walcheren. r NOURY NOURY ROOD BLAUW BAND BAND Offciële publicaties Mysterie De Lichibron Middelburg JAARVERGADERING CHR. METAALBEWERKERS Dinsdagavond hield de af deling Middelburg van de Chr. Metaalbewerkersbond haar 31e jaarvergadering, on der voorzitterschap van de heer P. Meliefste. Na de ge bruikelijke opening wees de ze er in zijn openingswoord op. dat men aan deze verga dering geen feestelijk tintje wilde geven in verband met de tijdsomstandigheden. Het districtsbestuurslid de heer L. de Waal, sprak ver volgens over *het onderwerp „Waar ^gaan wij heen?". Hij herinnerde aan het commu nistische gevaar, aan de taaie van de kerk, die sociale rechtvaardigheid moet predi ken en aan de noodzaak voor de werker om principieel ge organiseerd te zijn. Het hoofdbestuurslid, de heer B. Roolvink, hield eveneens een rede, waarin hij ondermeer zeide, dat. zolang grote on dernemingen winsten maken, waarmede zij geen raad we ten. de prijspolitiek van de regering niet- deugt. Deze winsten dienen aangewend te worden voor sociale- en reservedoeleinden. Tenslotte ging spr. in op de medezeg genschap van de arbeiders in de bedrijven. De avond werd opgeluisterd door zang van het contact- evangelisatiekoor en toneel spel door éen zusterorganisa tie. De aftredende penning meester de heer L. Schets werd gehuldigd en ontving van leden en bestuur een rooktafel. Hem werd dank gebracht voor het vele werk, dat hii in zijn 20-jarige loop baan als bestuurslid heeft verricht. DUIVENSPORT. Voor het examen keurmees ter van postduiven, dat te Roo sendaal werd afgenomen, slaag de heer R. Dirven, lid van de Postduivenvereniging De Telegraaf te Middelburg. C.F.A. VERTOONDE „GULLIVERS REIZEN" De Chr. Filmactie te Mid delburg nam bij wijze van af wisseling eens een getekende hoofdfilm „Gulliver's Rei zen". op het programma. Dit sprookje voor grote mensen van Swift is door Max Flei scher aangepast voor het wit te doek; hij maakte» er een charmante fantasie van, ge groepeerd rondom de zotte strijd van twee koningen over een bruilofstlied. Hoewel Fleischer nimmer het pe*l van Walt Disney's „Sneeuwwitje", „Pinocchiö" en „Bambi" be nadert, zijn zijn caricaturale lilliputters kostelijk gevon- VOETBAL NED. B-ELFTAL ZWALUWEN 3—0. Het Nederlands B-elftal speelde Woensdagmiddag voor 10.000 toeschouwers met het oog op het komende drie- hoekstournooi in Londen een oefenwedstrijd tegen de Zwa luwen. De' einduitslag luidde 3—0. (Inaezonden mededeling) "N HOEST HOEST SIROOP SIROOP Bij Bij griep hardnekkige en na hoest en kouvottën bronchitis !*- «emaofcf door NOURY du s betrouwbaar. (Ingezonden mededeling) n Staalbaard zegt betAls mijn baard gaat prikken, scheer ik me gauw even extra-glad met Philips„PHlLlSHAVEV En Uw bandelaar zal bet U bewijzen, hoesnel en goed het gaat, wanneer u even een demonstratiè vraagt met 1 PH/USHAVE 8 STAALBAARD Ook UW baard vliegt eraf! den en is het 'tekenwerk in kleuren af. Het enige, waarte gen men bezwaren kan laten gelden, zijn de figuren van de prins, de prinses en Gulliver zelf, die men geïrriteerd gade slaat, omdat zij te veel doen denken aan een banketbak kersétalage in Sint Nicolaas- tiid. De film bevat talrijke melodieuze en grappige liedjes. Vlissingen „zet een stoel in 't JEUGDGEBOUW". De Gereformeerde Jeugdor ganisaties te Vlissingen heb ben een actie op touw gezet om de vernielde inventaris van hun Jeugdlokalen weer aan te vullen onder het motto „zet een stoel in 't Jeugdgebouw". Bij de bevrijding ging een groot deel van het meubilair verloren en hetgeen nog over gebleven was ging enige maan den later door brand verloren. Nu de gebouwen weer zover opgebouwd en gerestaureerd zjjn, dat binnen een afzienba- ttfd de lokalen in gebruik kunnen worden genomen heeft de jeugd het initiatief genomen gelden in te zamelen om nieuw meubilair aan te schaffen. Naast een landelijke actie wordt een bazar georganiseerd, waarvoor de datum is vastge steld op 30 "en 31 Maart en 1 April a.s. Vrouwenpolder gemeenteraad. De gemeenteraad te Vrou wenpolder hoopt a.s. Dinsdag openbare zitting bijeen te komen, des avonds om 7.30 u. v.v.v. De V.V.V. te Vrouwenpolder kwam in jaarvergadering bij een, onder voorzitterschap van de heer J. A. But. Herkozen werden de heren J. A. But als voorzitter en A. T. den Boer als secretaris. Besloten werd tot opruiming van de ijzeren obstakels aan het strand en de prikkeldraad versperringen in de duinen. Een paar ing|zetenen namen het initiatief tot het plaatsen van een consumptie- en een fruittent tijdens het seizoen. Het ledental is in 1948 toe genomen. Grijpskerke Wijziging politie verordening. Dinsdagmorgen vergaderde «de raad van Grijpskerke vol- taling onder voorzitterschap van Burgemeester Bouwman. Op een verzoek van het be stuur der Bijzondere School om voorschot op de gemeente lijke vergoeding voor het dienstjaar 1948 werd gunstig beschikt, en bedoeld voorschot vastgesteld op 2000. Vervolgens werd besloten in voorkomende gevallen een bij drage per leerling te verlenen aan het Christelijk Lyceum te Goes. Een voorstèl tot wijziging der politieverordening waarbij het verboden is zich anders dan door middel van de ge meentelijke vuilnisophaaldienst te ontdoen van huisvuil enz., lokte 'n breedvoerige bespre king uit. De heer Vlieger ver klaarde zich hiertegen, terwijl de heer Schoe een dergelijke lepallng te ingrijpend v Dc heren A. Francke vond. en J. Francke vroegen of 't geen aanbeveling verdiende voorlo pig deze zaak vrtf te laten, terwijl nog altijd een dergelijke maatregel kan worden getrof fen. De heer Ton bepleitte 'n be paling op te nemen waardoor aan B. en W. machtiging wordt verleend om bij financi eel onvermogen de nodige ont heffing te verlenen. Nadat het oorspronkelijke voorstel van Burgemeester en Wethouders met 3 tegen 4 stemmen was verworpen werd met 6 tegen 1 stem bedoelde wijziging in de politieverordening aangenomen met inachtneming van het door de heer Ton voorgestelde. Vervolgens verstrekte de voorzitter een overzicht om trent de zaak van het Bouw en Woningtoezicht. Ten slotte verscheen de heer Alsma ter vergadering, archi tect te Serooskerke, om nade re toelichting te geven op een door hem ontworpen bouwplan betreffende de verbouw der openbare school annex woning tot een behoorlijk vergaderlo kaal. St. Laurens COÖP. BOERENLEENBANK. Onder leiding van de heer J. W. vap 't Hof hield de Coöp. Boerenleenbank te Sint Laur rens Dinsdag een algemene le denvergadering. Uit het verslag van de kas sier de heer S. Simonse bleek dat de Bank zich nog steeds uitbreidt. De rekening werd vastge steld met een eindcijfer van 10.639.970.12 en de balans met 'n totaal van 1.963.346.90. De winst bedroeg na af- en bijschrgvingen 3294.33, waar door de gewone reserve stijgt tot 40.863.11. Het aftredende bestuurslid de heer L. J. Lorier en de heer A. W. Zandee als aftredend lid van de Raad van Toezicht, werden herkozen. Ritthem ORGEL GERESTAUREERD. Zondag werd het orgel der Ned. Herv. kerk te Ritthem weer in gebruik genomen. Tengevolge van de inundatie had het beduidende schade geleden, zodat een grondige restaurantie nodig was. De dispositie luidt thans: Pres tant 8', Holpijp 8', Viola di Gamba 8', Octaaf 4', Fluit 4' Woudfluit 2'. Sesquialter 2 sterk. Ped. Subbas 16' Kop pel-Pedaal-Manuaal en vaste combinatie-trede. Tet orgel is gebouwd volgens het mecha nisch sleeplade-systeem. Nieuw- en St. Joosland VOLKSONDERWIJS. De Vereniging „Volkson derwijs", afdeling Nieuw- en St. Joosland, hield op Dins dagavond 16 Maart een druk bezochte propaganda-feest- avond in café „De Rode Leeuw" van de heer' Vos. Na dat de voorzitter, de heer A. M v. Zweden, de vergadering had geopend, werd door het gezelschap ,,'t Overschotje" uit Middelburg een vlot ca baret-programma afgewerkt, dat zeer in de smaak viel. In de pauze sprak het hoofd der o.L school, de heer A. A. van Damme, een kort propagan- dawoord. 10 nieuwe leden konden worden ingeschreven. Na afloop bleef men enige tijd in gezellig samenzijn bijeen. SCHENKINGSACTE BOMME VAN DE BROECKEFONDS. Kaarten on- en minvermogenden generale repetitie Ver. v. Instrumentale muziek. ,B. en W. van Middelburg, gelet op art. 4 der schen kingsakte van het Bomme van de Broeckefonds, bren gen ter openbare kennis, dat op 22 Maart 1948, des v.m. van 912 uur ter gemeente secretarie (afd. bevolking) kaarten verkrijgbaar zijn voor min- en onvermogènden k f 0.10 voor de generale re petitie van de Vereniging voor Instrumentale Muziek op 23 Maart a.s., des avonds 8 uur in de Concert- en Ge hoorzaal. KRING VLISSINGEN. WIJZIGING INLEVERING DETAILLISTEN. De Distributiedienst kring Vlissingen maakt bekend, dat in verband met sluiting van het kantoor op Goede Vrijdag, 26 Maart, en Tweede Paasdag, 29 Maart, onderstaande wij zigingen zijn aangebracht in de inleveringsdagen voor de taillisten; Week 22 t.m. 27 Maart: Maandagmorgen van 812 uur: alle detaillisten, die ge woonlijk op Maandag inleve ren. Maandagmiddag van 24 uur: alle bakkers en melk handelaren, die gewoonlijk op Vrijdag inleveren. Zaterdag van 912 uur: produfcenten en textielhande laren, die gewoonlijk op Vrij dag inleveren. Week 30 Maart t.m. 3 April Dinsdag van 9—12 uur: al le slagers. Vrijdag van 912 uur: brandstoffenhandelaren: van 24 uur: alle detaillisten, die gewoonlijk op Maandag inle veren. Zaterdag: van 9—12 uur: 44. De twee grote negers pakten de arme jammerende Keizer beet, lichtten hem op en hielden hem boven de pot, waaronder de houtstapel knetterend vlamde. „Help, help!" gilde Keizer Na poleon Sneeuwwit, „ikke wil niet! Help! Maar net op het moment, dat de negers hem los wilden laten, stond het grote olifantsbeeld op en begon te praten! „Wraak en gerechtigheid zullen U ten deel vallen, wanneer gn niet met zeer grote spoed de edele Keizer verlost uit Uwe vermaledijde greep!" De stem klonk hol en gebiedend en het gevolg was, dat de twee negers de Keizer uit hun handen lieten val len, waardoor hij op de grond terecht kwam, en dat ze zelf als hazen weg liepen. De andere negers, die zich ook nog in het gebouw bevonden, renden ook weg, schreeuwend van angst. Het beeld stootte nog grommende, dreigende geluiden uit totcfat er niet één neger meer in* het gebouw over was. DISTRIBUTIEDIENST KRABBENDIJKE. Detaillisten van Rilland- Bath moeten, inplaats van op Maart, hun consumenten bonnen inleveren op 22 Maart van 2 tot 4 uur. De zitting van de reizend ambt. te Yerseke is'verzet van 26 Maart op 25 Maart. Na-uitreiking bijzondere arbeid. Degenen, die tussen 8 en 12 Maart de toeslag voor Bij zondere arbeid niet hebben afgehaald, of nadien een aan vraag indienden, moeten de toeslag voor de 4e en 5e pe riode 1948 afhalen op 25 Maart van 912 en 24 uur te Krabbendijke. producenten en textielhande laren, die gewoonlijk op Vrij dag inleveren. Alle niet genoemde detail listen moeten op de normale dagen en tijden inleveren. 's-HEER ARENDSKERKE. Uitreiking bonitaarten en schoenenbonnen. Van 22 Maart t/m 8 Mei a.s. zullen de volgende be scheiden wórden uitgereikt: 1. bonkaarten voedingsmid delen voor de 6e en 7e pe riode (inleveren de inwisse lingsbon van de bonkaart 804); 2. brandstoffenkaart TA 806 voor gezinnen (inleveren aanvraagformulier MD 323-17 plus restant oude brandstof fenkaart TA 707, waaraan bon „Res. 2"); 3. toeslagkaarten MD 806/ 807 voor a.s. en jonge moe ders (overleggen CM- of CA- kaart) 4. schoenenbonnen, naar keuze, aan personen wier TD- nutnmer op 7 eindigt (over- te^en inlegvel, waaraan bon 5. schoenenbonnen, niet naar keuze aan kinderen, die ingevolge de „kinderregeling" in de loop van 1947 in - het bezit hadden moeten worden festeld van een schoenenbon, och deze om de een of an dere reden niet hebben ont vangen. Dit betreft dus de kinderen, die geboren zijn in de jaren 1932 t/m 1946 of wel in de maanden Jan. of Febr. 1947 (overleggen inleg vel met bon 604) 6. schoenenbonnen, niet naar keuze, aan kinderen, die zijn geboren in Jan., Febr. of Maart van één der jaren 1932 t/m 1946 en in Maart, April of Mei 1947 (overleggen in legvel met bon 606 eraan). In alle gevallen moet de TD worden overgelegd. Ver der is bij elk punt tussen haakjes aangegeven, welke bescheiden bovendien moeten worden ingeleverd. Betrokkenen worden ver zocht hun bescheiden af te halen op het uur, dat op de achterzijde der lopende bon kaart van het gezinshoofd is j vermeld. Marktberichten. VEILING KAPELLEB1EZELINGE. 17 Maart 1948. Jonathan 0.521.30; Zure Bellefleur 0.070.55; Coxs Orange Pippin 0.52; Bram- lei j Seedling 0.17; Goudrei- nette 0.18—0.75; Hollands Zoet 0.40: Zoete Ermgaard 0.41; Golden Delucious 0.220.94; Kleiperen 0.25; Saint Remij 0.530.54; Gie- ser Wildeman 0.5259; Spi nazie 0.51; Snijsla f 1.33; Witlof 0.26—0.36; Savojje kool 0.12; Rode kooL 0.28; Breekpeen f 0.18; Uien 0.01 —0.38; Sjalotten 0.11—0.29: Prei 0.38; Bevelanders 0.09; Poofaardappelen (Eer stelingen) 0.20. alles per kg. Radijs 0.15. per bos. Ongeldige textielbonnen. De rantsoenbonnen voor textiel, voorzien van de letter en cijfers „C 82" welke tot 31 October i947 werden uit gereikt, zijn na 10 April a.s. niet meer geldig. De rant soenbonnen voor textiel met de opdruk „D 82" blijven tot nader order geldig. Gunstig jaar voor de Twentsche Bank. Als laatste van de vier grote banken is hfet verslag over 1947 verschenen van de Twentsche Bank N.V. te Am sterdam. De directie noemt de financiële uitkomsten be vredigend en zegt, dat het bedrijf in het teken van over belasting bleef staan. 7% procent (v.j. 6 pet.) dividend kan worden uitgekeerd, en wel 5 pet. naar keuze in con tanten of aandelen en 2% pet. in contanten. De goede resultaten over 1947 komen tot uitdrukking in 'n stijging der brutowinst met ruim 3.500.000 tot 23.945.137 en 'der nettowinst met circa 2.000.000 tot 5.505.318. Te genover de hogere winsten staan sterk gestegen lasten. Welke distributiebescheiden bewaard moeten worden. Op veelvuldig verzoek deelt het Centraal Distributiekan toor mede. welke distributie bescheiden thans in gebruik zijn dan wel binnenkort in gebruik genomen zullen wor den. Onderstaande bescheiden dienen dus zorgvuldig be waard te worden: le de tweede distributie- stamkaart; 2e het inlegvel G 605; 3e de bonkaart K.L.O. of P 804 en K.L.O of P 806; 4e de tabaks- en/of ver- snaperingenkaart QA, qb en QC 802: 5e de textielkaarten VA 705 en VA 804; 6e de brandstoffenkaarten TA en TB 707 en TA en TB 806; 7e de inlegvellen voor a.s. moeders CM 703, CA 802 en CB 808; 8e de toeslagkaarten M 804 en Z 804, en M 806 en Z 806. Van alle andere kaarten, 'welke men nog in bezit mocht hebben, zullen geen bonnen meer worden aange wezen. Post voor K.N.I.L.-militairen. In het belang van betrok kenen wordt er» de aandacht op gevestigd, dat Jer bevor dering van 'n vlot# en juiste postverwerking alle post stukken, bestemd voor de mi litairen van het Kon. Ned. Ind. Leger, op de adreszij de van de aanwijzing „K.N.I.L." dienen te worden voorzien. Amsterdamse beurs 17 Maart 18 Maart NJ. Hand. B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Fokker V Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mjj. Nederland 1933 Idem 1947 Idem 1937 Dollar lening 130 129% 165% 166 183% 186 220% 222 380 324% 326 188 353% 356 182% 186% 223 222 194 196% 256% 254% 217% 219% 100 100 98% 93% 98% 98% 104% 104% Besloten is de datum van inschrijving en storting op de aandelen emissie Philips met 14 dagen te verlengen, waar door automatisch de notering der claims tot en met 8 April wordt voortgezet. Deze mede deling bleef ter beurze niet zonder uitwerking. Het aanbod in claims nam de laatste da gen n.l. zienderogen toe en vond moeilijk plaatsing, zodat de prijs tot 558 gulden terug liep, hetgeen het laagste peil is geweest. Nu de mogelijkheid is geopend om het aanbod minder geforceerd in de korte tijd tot 23 Maart te verwer ken en uitstel is verkregen tot 8 April, deed zich een ontspan ning voor en kwam de prijs van de claims In herstel. In de eerste tape werd gedaan op 578 tot 584, waarna de prijs ikfen. verder opliep tot 594 guki HET FEUILLETON Tjeerd Adema van de Prinsengracht „Natuurlijk, komt U maar achter ons aan. Ik denk, dat we een etage hoger moeten zoeken." „Ik stè.1 veur om dat dan maer daedelijk te doen," zei de heer Van Heerde. Meneer Dupois deed een deur open. „Kijk,'', zei hij, „daar hebben we de badka mer. En wie zitten daar? Wel, wel, onze gastheer en mijnheer Beekman. Heeft U samen een douche genomen of is een van U misschien...?" „Neen, neen. we leven ge lukkig allebei," zei de kaas handelaar glimlachend. „Is het al bekend, heren, wie de onge lukkige...?" „We zijn op zoek, meneer Beekman. „Komt U maar ach ter ons aan. Waar komt deze deur op uit?" „De zoldertrap," zei de heer des huizes. „Wflt U misschien naar boven? „Er zal niets anders op zit ten," antwoordde de heer Du pois. „Zolang we het lijk niet hebben kunnen we niets begin nen." „Moeten we mee?" vroeg de heer Bassing. „Och neen, dat is niet nodig. Blijft U maar een ogenblik hier.' We moeten ons maar evenovertuigen." Door de heer Van Heerde gevolgd, liep meneer Dupois de trap op, deed de deuren van vier dienstbodenkamertjes open zonder iets bijzonders te ontdekken en liet vervolgens zijn licht op een grote zolder achter koffers en kisten spe len, „Niets," constateerde h(j. „In een van de koffers mis schien?" opperde de heer Van Heerde. „Neen, neen, dat mag niet. Ik geloof, dat we hier wel uit gekeken zijn. We zullen waar schijnlijk naar het pakhuis moeten." „Maar die gil klonk net of ze van boven uit het huis kwam," zei de heer Van Heer de. „Och, die grote oude huizen •.hebben zoveel echo's, dat je de juiste plaats van het geluid nooit met zekerheidf kunt aan geven." Door zijn collega gevolgd, daalde meneer Dupois de trap af en het op het.portaal wach tende gezelschap volgde hen naar de gelijkvloerse verdie ping. „Wilt U nog in het souster- rain kijken?" vroeg de gast heer. „Wat is daer?" informeerde de heer Van Heerde. „Alleen de keuken, de bij' keuken en een kamertje voor het personeel." „Och neen," zei meneer Du pois, „b\j het personeel zal na tuurlijk niemand 'n wijkplaats gezocht hebben. Hoe komen we in uw pakhuis, meneer De Wit?" „Volgt U mij maar," zei de gastheer. In het voor hem uitschijnen de licht van de zaklantaarns ging hij het gezelschap voor. Achter in het huis, door een dwarsgang en over een klein stenen trapje kwamen ze plot seling in een grote ruimte waar talrijke balen, kisten en kratten waren opgeslagen. „Een ideale plaats voor een moord," zei de apotheker goedkeurend. „Zou Uwerkelijk denken, dat hier ergens het lijk...?" vroeg mevrouw Jaarsma, zich aan zijn arm vastklampend. „Argens zal 't toch moeten zijn," antwoordde de heer Van Heerde rondkijkend. „Licht eens naar boven," adviseerde mevrouw Visser. Meneer Dupois belichtte de zware balken en dwarsbalken, welke het dak schraagden! „Heeft U daar wat ge hoord?" vroeg hH nieuwsgie- rig. „Mevrouw dacht, dat de moordenaar zich daar mis schien uit wroeging had opge hangen," legde de apotheker glimlachend uit. De heer Van Heerde deed een vergeefse poging om een zware met ijzer beslagen deur open te maken. „De wijnkelder," zei de gast heer. „Maar de deur ia geslo- ten. Het is niet mogelijk, dat hier iemand... trouwens, het ls er verschrikkelijk stoffig en vuil. Ik weet zeker, dat nie mand lust zou gevoelen om daar de laatste adem uit te blazen." „Dan kunnen we ons de moeite van het onderzoek sparen", zei meneer Dupois. „Och, kijk, wie hebben we daar?" „De hemel zij dank, dat U ons komt verlossen!" riep de doktersvrouw, haastig vair ach ter een stapel zakken te voor schijn komend. Het is hier zo vreselijk griezelig." „Inderdaed," zei de heer Van Baerle. „Komt U ook maer te voorschijn, mijnheer. Wie is U? Ach, mijnheer De Vries. Zijn er hier nog meer verdoolden „We mogen niets zegden," zei mevrouw Van Bremen, maar "haar ogen dwaalden naar een donkere hoek, waar talrij ke kisten op elkaar gestapeld waren. De heer Dupois liep er heen en bracht triomfantelijk me vrouw Van den Brink' en ma demoiselle Dupont te voor schijn. „Ziezo, ten op." „Dat wil zeggen," zei méneer i Bassing sarcastisch, „U heeft nog niets van het lijk gevon - den." „Ja, het lijk!" riep mevrouw Jaarsma, „waar is het lijk?" 1 „Staat dit pakhuis nog met andere ruimten in verbinding? vrqeg de heer Dupois. „Laat 'mij maar weer voor gaan," zei de gastheer. Aan het hoofd van de kleine stoet lieg hij haar een opening j in de muur waar een nauw i wenteltrapje naar een donkere j kelder voerde. „Denkt allen alstublieft om I uw hoofden!" waarschuwde hij. „Het is hier erg laag. Zo dadelijk komen we..." Eén zenuwachtig lachje klonk uit het diepe duister. „Kijk, kijk!" riep do heei Van Heerde tevreden, „we nae- deren waerachtlg de plaste van de meurd!" (Wordt vervolgd.) Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Schiphol v. Antwerpen, Capel- la v. Antwerpen. Gepasseerd n. Antwenien: Gezina v. Londen, Wissckerk v. Genua, Doggersbank v. Huil, Soemba v. Tynemouth. Gepasseerd v. Antwerpen: Sambre n. Rotterdam. Schepen van en naar Indonesië. Van Batavia: Grote Beer, passeerde 17 Maart Cape Ra ce; Willem Ruys, 18 Maart van Colombo; Johan de Witt, pas seerde 18 Maart Algiers; Ta- blnta, passeerde 18 Maart Bougie. Naar Batavia: Rem pang, 17 Maart te Port Said; Kedoe, passeerde 17 Maart Kaap Bon; Ternak, 16 Maart te Batavia; Johan van Oldenbarnevelt, 17 Maart van Amsterdam. UIT DE ZATERDAG. Jan Ode speelt Neder landse pianomuziek. Beide sonatine van Pijper en Ar cana Musae Dona v. Escher (H. H 19). De harpiste Rosa Spier speelt met het Radio Philh. orkest (H. II 17.15). De bewonderaars van Benjamino Gigli mogen wfl feliciteren, vandaag wordt deze zanger 58 jaar. Hij zingt om 11.45 over H. I. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Ochtendconcert; 10.15 Kamermuziek van Mozart en Beethoven; 11 De Zonnebloem; 11.45 Benjamino Gigli zingt; 12.03 Licht orgelspel d. Willy Francois; 13 Ned. Strfldkr.; 14.20 Engelse les voor begin nelingen; 15.15 Debutantencon cert uit de Agnietenkapel van 't Centraal Museum te Utrecht; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17 De Wigwam; 18 Paul Robeson zingt melo dieën van Gershwin en Elling ton; 18.30 Ned. Strtfdkr.; 19.50 Banden die binden; 20 Nieuws; 20.30 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Greeve; 21 Ne gen heit- de klok; 23 Nieuws; 23.2524 Avondconcert. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Koorzang; 10.20 Radio feuilleton; 12 Lunchconcert; 13 Nieuws; 14 Het Nederland se lied o.l.v. Renske Nieweg; 14.15 Staf muziekcorps o.l.v. Joh. Pinkse; 16.45 Actualitei ten op kunstgebied; 17.15 Volksconcert; 18 Nieuws; 18.30 Om en riaby de twintig; 19 Nederlandse pianomuzlok; 20 Nieuws; 22 De vrouw in de mist, hoorspel; 23 Nieuws. zei hij, „we schie- Plaats daar een schemerlampI De juiste schemerlamp, op de juiste plaats, voorzien van de juiste Philips lamp... met dat gezclligheidsrccept verrichten wij wonderen voor u! Roiterdamsche kade 30-31-33 MIDDELBURG ZON EN MAAN. 20 Maart. Zon: op 6.44, onder 18.58. Maan: op 12.10, onder 5.00. 20 Maart Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER U. -f NAP a. +NAP LAAG WATER 9.14 1.3 9.39 1.59 9.58 1.76 10.15 1.16 22.00 1.28 22.28 1.50 22.48 1.65 23.04 1.01 -NAP 2.30 1.58 3.04 1.70 3.29 1.86 3.26 1.34 u. —NAP 15.23 1.49 1.57 1.68 16.24 1.84 16.10 1.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3