Vele Tsjechen huilen met de wolven in het bos ti Kappie en het Olifanten-kerkhof sanatoceh AETHER SPORT EN WEDSTRIJDEN WALCHEREN Het „verraad" van München nog niet vergeten. PRAAG, Maart. De situatie in Tsjecho-Slowakye schijnt zich parallel te ont wikkelen met de toestand in Duitsland nadat Hitier in '83 aan de macht gekomen was. Hoewel de oppositiepartijen nog be staan, is er in feité slechts één party en dat is de communisti sche. Immers, niemand wenst te geloven, dat de holle licha men bestuurd door ledepoppen thans nog de politieke stro mingen in Tsjecho-Slowakye vertegenwoordigen. En over niet al te lange tyd zullen deze partijen ook wel geheel ophonden te bestaan, want ongetwijfeld zal de communistische party dan een stuk in omvang toegenomen zyn. Het is geen biuffery van de partijleiding als zy verwacht dat men binnenkort twee millioen leden zal hebben. VREES VOOR NIEUW DUITS GEVAAR, v Is het volk dan plotseling zo doordrongen van het heil van het communisme? Nee, zeker niet: het is slechts meehuilen met de wolven in het hos. Ieder die de positie, die hij in het maatschappelijk leven had, wenst te behouden, doet er „verstandiger" aan lid te wor den van de partij. De gelegen heid daartoe staat ruimschoots open. Zoals ik schreef heeft iedere werkef op zijn bureau of werkbank een inschrijffor mulier gevonden. En het lid maatschap van de partij is niet alleen gunstig om een po sitie te handhaven, men kan er ook een betere positie door verwerven. Gisteren sprak ik de portier van een hotel waar ik lange tijd woonde. Vroeger had deze man beslist geen communistische neigingen ver toond. Nu is hij chef van het uiteraard genationaliseerde hotel geworden en met een listige glimlach verzekerde hij mij, dat de omwenteling heus nog niet zo gek was. Ach, ei genlijk is er niets nieuws onder de zon. Het is alleen jammer, dat zoiets moest gebeuren in een land, dat altijd als een bol- Het wetsontwerp materiële oorlogsschade. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid-Hol land heeft naar aanleiding van het ingediende ontwerp van wet op de materiële oorlogs schaden een adres gezonden aan de leden van de Tweede Kamer, waarin o.a. wordt ge zegd dat de feitelijke gege vens, waarop het wetsontwerp berust# uit de memorie vain toelichting onvoldoende blij ken, zodat deze in dit opzicht noodzakelijk moeten worden aangevuld. Nog geen uitspraken tegen Twentse textielfabrikanten. De economische politierech ter te Almelo heeft de aan vankelijk op Maandag be paalde uitspraak in de zaak tegen de Twentse textielfa brikanten Gebr. van Heek en G. W. Wisselink, aangehou den. Op 8 Maart was tegen dezen resp. f 8000 boete plus 4 weken voorwaardelijke hechtenis en 3000 plu? 3 weken voorwaardelijke hech tenis geëist wegens overtre ding van loonvoorschriften. j De economische politierechter achtte hef onderzoek niét volledig. Dit zal nu worden voortgezet op 22 Maart, (Ingezonden mededeling) (Ingezonden medeoclins En dan nog dat" slechte slapen! Gij kent datl Dagen van hangerigheid; futloos en loom; alles zien van de donke- xz kant. En als dan ook nog 's nachts de slaap niet komen wil, nog méér zwarigheid en zorgen in het verschiet. Dat is allemaal een gevolg van verslapte zenuwen. Neem regelmatig wat Sanatogen en reeds na korten tijd blijken U de heilzame gevolgen aan lichaam en geest Het tenvwxtvktnd 'osditl werk der democratie werd be schouwd. Intussen blijft men hier goe de betrekkingen met het Wes ten op prijs stellen. Tekenend is bijvoorbeeld het verzoek van de minister van informatie ons correspondenten tijdens een persconferentie in het begin van de week gedaan. Kopecky vroeg onfe namelijk toch alsje blieft een beetje begrip voor de ontwikkeling der zaken te tonen. Dat klonk wel wat an ders dan de verzekering enige dagen eerder gedaan, dat er maatregelen tegen ons zouden worden genomen, als er geen eind kwam aan de „hetze" in de Westelijke pers. Goede be trekkingen met het Westen hebben natuurlijk ,vooral hun materiële betekenis voor Tsje cho-Slowakije, dat er econo misch nu niet zo bijster gun stig voor staat. Het zou bij voorbeeld niet erg prettig zyn als Tsjecho-Slowakije zoals dezer dagen een Engels blad verwachtte uitgesloten werd van de lening van de we reldbank. HET WESTEN GAAT NIET VRIJ UIT, Al lang hebben velen ge vreesd, dat een dergelijke ont wikkeling in Tsjecho-Slowa kije zou volgen. Aan de andere kantvraagt men zich af hoe de politieke verhoudingen in dit land dan eigenlijk lagen. Welnu, de toestand was hier wel min of meer rijp voor deze ontwikkeling. Inderdaad was de communistische partij hier de grootste partij. Men moet niet vergeten, dat Rusland veel aantrekking heeft gekre gen. In de eerste plaats voelt men zich heden ten dage nog steeds teleurgesteld door het „verraad" van Frankrijk Engeland in de dagen van München. In de tweede plaats verwierf Rusland zich een niet te onderschatten populariteit doordat het rode leger de be vrijding bracht en tenslotte voelt men zich militair en eco nomisch afhankelijk van Rus land, dat volgens de mening van velen het enige land is, dat de veiligheid van de staat kan garanderen. Men moet bijvoor beeld niet vergeten, dat men in Duitsland nog altijd een groot gevaar ziet. En inderdaad kan men er zeker van zijn, dat drie millioen Sudeten-Duitsers popelen om Bohemen weer bin nen te trekken. De economi sche hulp aan Duitsland en het feit, dat de drie belanghebben de Slavische landen geen toe gang hebben gekregen tot de conferentie over Duitsland, heeft de zaak er niet beter op gemaakt. Het Westen gaat niet geheel vrij uit. DE KOUS IS AF. De kous is af: de huidige toestand is definitief. Rest slechts de vraag, wat de po sitie van de niet meer jonge president Benesj zal worden. De man, die Masaryk steunde bij de schepping van de Taje- cho-Slowaakse republiek heet te ernstig ziek, later is dat weer tegen gesproken, maar nog altijd heeft hij zijn aange kondigde rede niet gehouden en niemand verwacht eigenlijk nog, dat Benesj spreken zal. De stemmen der democratie zullen hier niet meer klinken. In het najaar de verkie zingen zijn uitgesteld wegens het Sokolfeest zal het volk zich een nieuw parlement kie zen. Aan de uitslag der ver kiezingen hoeft men niet te twijfelen. Bezorgdheid is nu gerezen over het toekomstige lot van Finland en Oostenrijk. Wat het laatste land betreft schijnt er voorhands nog niet veel reden om aan te nemen, dat ook daar het communisme zal ze gevieren. De Oostenrijkse staatssecretaris, Ferdinand Graf, gaf dezer dagen onver bloemd zijn mening over het communisme te kennen: .^Communisme en Fascisme verschillen in ldeur, de smaak is gelijkelijk bitter. Wij zul len ons tegen het communisme verzetten met een fanatisme, dat gelijk is aan het hunne." Maar wie weet? K.N.V.B., afd. Zeeland. ZATERDAG 13 MAART. Ie Klasse. Arnemuiden I-Yer- seke Hl 61;; Rilland Bath I— Colijn8pl,. Boys I 3—2. 2e Klasse A. Nieuwdorp H Nieuwland I 42. 2e Klasse B. Colynspl. Boys n—Rilland Bath H 3—3; Kloe- tinge HWolfaartsdijk H 4 1; Wemeldinge HCortgene H 21; Hans. Boys Hl's-H. H.K. I 1—7. Juniores Groep I. Patrijzen Krabbendijke 01; Goes Yerseke 12. Groep H. Mid delburg IDe Zeeuwen 31; Middelburg HVlissingen 2 I. Groep EH. Middelburg I De Zeeuwen I 11; Vlissingen ISluis 20; Vlissingen H RCS 05. Groep IV. Goes Zeeuwen 3H 50; Noorman nenMiddelburg 21; Zee- landiaDe Zeeuwen II 15; R.C.S.—Vlissingen Hl 1—3. Groep V. VogelwaardeSteen 50Rap enburgHontenisse 16; Hontenisse HGraauw 40. Groep VI. Terneuzen Koewacht 20. ZONDAG 14 MAART. Res. Ie Klasse A. Zeelandia IIBprgh H, Burgh II n.o. gek. Res. Ie Klasse B. Sluiskil U OostburgH 33; Corn Boys II—Steen II 1—0. 3e Klasse A. E.M.M. in Middelburg IV 20; Patrijzen III—Zeelandia IH 0—2. VOETBAL E.M.M.R.S.V. (2—1). Na de fraaie 31 zege op Meto wist E.M.M. Zondag 'n 21 overwinning op R.S.V. te boeken. E.M.M. heeft zich nu definitief in veiligheid ge steld. De Vlissingers hebben het in deze competitie niet makkelijk gehad, want het Brabantse vierde klasse-spel staat op een hoger peil dan het Zeeuwse. E.M.M. heeft zich echter, na een schuchter begin, goed geweerd en de Vlissingers kunnen zich nu gaan voorbereiden op de vol gende competitie. ATHLETIEK ZEEUWEN NAAR AMERS FOORT EN CAPELLE. Tweede Paasdag organiseert' de Amersfoortse athletiekver- eniging A.A.V. de Nederlandse Veldloop kampioenschappen voor de A-, B-, C- en D-klasse (5000 m.) en junioren (2500 m.). Aan deze kampioenschap pen zullen ook enige Zeeuwse athleten deelnemen, onder wie K. Fliers (Marathon), T. Vre- ke en H. F. Becks (E.M.M.), L. Mlllenaar (de Zeeuwen) en W. Rootsaert (de Gazelle). De atletiekvereniging Ca- pelle (België) organiseert op dezelfde dag veldlopen te Ca- pelle over 6000 m. senioren en 3500 m. junioren. Hiervoor hebben ingeschreven Parel en Witte (Marathon) en Balie- geer (de Gazelle). SCHAKEN MATCH v. d. ENDE— QUAKKELAAR. Vrijdag en Zaterdag 12 en 13 Maart werd de beslissings match van 2 partijen gespeeld tussen de heren v. d. Ende en Dobbelaar, die beiden in de de mi-finale met 4 punten uit 6 partijen boven aan kwamen. De heer v. d. Ende won beide partijen van de heer Dobbe laar en is daarmee de winnaar van de demi-finale. Zo spoe dig mogelijk zal nu de match v. d. Ende contra Quakkelaar (de andere winnaar van de de mi-finale) plaats vinden met als inzet de titel van persoon lijk kampioen van Zeeland. BOKSEN GEEL DE ROODE WINT VAN HARRY BOS. Na een moeizame en weinig fraaie party behaalde de Ne derlandse weltergewichtkam- pioen Giel de Roode (Scheve- ningen) in het Concertgebouw té Amsterdam een puntenzege op de Amsterdammer Harry Bos. De Hagenaar Theo Wolters (Bantamkampioen) won van zijn stadgenoot Henk de Bruin, die in de 7de ronde opgaf. TENNIS JOOP DE MOS NATIONAAL KAMPIOEN OEFEN- MEESTERS. De Haagse oefen meester Joop de Mos heeft: by de over dekte tenniskampioenschap pen voor oefenmeesters in het R.A.I.-gebouvv te Amsterdam de nationale titel bemachtigd. Hij toonde zich in de finale een klasse sterker dan Henk Hem mes, die niet bijzonder in vorm was, en sloeg zyn stadgenoot ondanks opmerkelijk veel dou ble faults in drie straight sets. HOCKEY WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN IN NEDERLAND VOOR DAMES. Het tournooi om iiet we reldkampioenschap hockey voor dames, wordt dit jaar in Nederland gespeeld. 42. Keizer Napoleon Sneeuwwit stond met trillende knieën tegen de muur en twëe grote negers met speren. bewaakten hem. „Niet my prik met die steekdingetjes niet" jammerde hfl, „ikke niks nie doen niks „Jy houden jouw mond!" brulde éénder negers. „Jy een boze geestspookie zyn! Jij in een potje gekookt worden jij offer voor die grote olifant!" „Ikke in potje gekookt!" riep Keizer Sneeuwwit. „Help! Ikke willen niet! Ikke geen geest-spookie nietikke klein arm keizertje Maar tot zijn schrik zag hij ineens dat er al een paar negers bezig wa ren een houtstapel te maken en daar boven een grote pot te hangen. Daar na stak één van hen het hout aan, en er sloegen grote, gele vlammen uit Keizer Sneeuwwit kon geen woord meer uitbrengen. Zyn ogen puilden van angst uit zyn hoofd en hy hijg de naar adem. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Mira v. Antwerpen. Gepasseerd n. Antwerpen: Sambre v. Le Havre. Gepasseerd v. Antwerpen: Hebenobel n. Southampton, Viking n. R'dam, Saba n. Lon donderry, Quo Vadis n. Shore- ham, Leuvehaven n. Shore- ham. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Kamerlingh Onnes, pass. 16 Maart Gi braltar; Willem Ruys, 15 Maart van Singapore. Naar Indonesië: Rempang, fiass. 15 Maart Messina; Slo- erdijk, 15 Maart ten anker by Palembang. Naar Indonesië: Weltevre den, 16 Maart te Port Said. Het verbod van J. M. Op de vraag van het Twee de Kamerlid Joekes of het de ministers van overzeese ge biedsdelen en van oorlog be kend is dat op last van de mi litaire autoriteiten te Batavia de verspreiding van het week blad „J.M. De Stem van Nederland" onder de Neder landse militairen is gestaakt, hebben deze minister bevesti gend geantwoord. Toen begin Februari jl. be kend werd, dat de legercom mandant ter zake een verbod zou hebben uitgevaardigd, heeft de minister van O.G. aan stonds aan de Indische rege ring inlichtingen gevraagd no pens de motieven, welke daar toe aanleiding hebben gege ven. Die inlichtingen zyn tot zyn spyt nog niet ontvangen, weshalve op bespoediging Is aangedrongen. Op de vraag of de ministers deze maatregel te passen ach ten in het kader van de moge lijkheid tot het verstrekken van voorlichting, welke een eis is van democratie, te meer nu ook onze Ned. militairen in Indonesië aan de verkiezingen van dit jaar zullen deelnemen en indien deze vraag ont kennend wordt beantwoord of de ministers dan bereid zou den zijn deze maatregel op de kortst mogelyke termyn onge daan te doen maken, zullen de ministers terugkonden, nadat de even bedoelde informaties zullen zyn verkregen. De aanbieding van Amerikaanse effecten. Ingezetenen, die op 13 Maart 19'48 eigenaar waren van de Zaterdag door de Nederlandse Bank aangewezen dollarwaar den, dienen de verplichting tot het aanbieden en in eigendom overdragen aan de Ned. Bank na te komen, door deze effec ten vóór 1 April 1948 door be middeling van een inleverings kantoor aan de Ned. Bank te verkopen. Ingezetenen, die na 13 Maart 1948 eigenaar worden van deze effecten of die na ge noemde datum opheffing ver krijgen van de buitenlandse blokkademaatregelen, dienen deze effecten 14 dagen hierna door bemiddeling van een in leveringskantoor aan de Ned. Bank te verkopen. De Ned. Bank zal na afloop van de gestelde termyn aan de inleveringskantoren opdragen de namen te verstrekken der eigenaren, die aan de verplich ting tot verkoop niet mochten hebben voldaan. De verkooppryzen zullen worden vastgesteld op basis van het gemiddelde der koer sen te New-York vande 10 beursdagen, voorafgaande aan 13 Maart 1948. Publicatie de zer prijzen zal zo spoedig mo gelijk geschieden. LEZERS SCHRIJVEN MOEILIJKHEDEN MET VERENIGINGSGEBOUW. De heer W. P. Beye, voor zitter van de muziekvereni ging „Excelsior" te Kloetin ge, schrijft ons, dat. zyn ver eniging jaarlijks een uitvoe ring geeft voor 350 dona teurs in het verenigingsge bouw. Dit jaar zal het ech ter niet mogelijk zijn, omdat de Kerkvoogay der Ned. Herv. Kerk het verenigingsgebouw niet meer beschikbaar wil stellen voor deze uitvoering. Een andere lokaliteit is niet te vinden. De heer Beve wyst er op. dat er te Kloetinge behoefte bestaat aan een neu traal verenigingsgebouw, dat toeganlceiyk is voor elke ver eniging. wij hebben aan ds. P. A. Elderenbosch te Kloetinge inlichtingen gevraagd over deze kwestie. Hij onderschrijft het verlangen naar een goed verènigingsgebouw. Wat de weigering van de Kerkvoog- dy betxeit merkt hij op, dat voor de muziekvereniging 'n avond voldoende geweest zou zijn, maar dat zy drie avon den de beschikking over het gebouw vroeg, dat reeds avond aan avond bezet is, Ook had het gebruik, dat 't vorig jaar door de muziek vereniging gemaakt is van 't gebouw, niet de instemming van de kerkvoogdij. De Jeugdraad, aie het ge bouw beheert, is bereid alle medewerking te verlenen voor culturele belangen, maar het is niet mogeiyk telkens weer het werk van de vere nigingen stop te zetten voor verzoeken van anderen. Vlissingen CIHt. MILITAIR TEHUIS. De Chr. militaire tehuizen nemen in het leven van de Nederlandse soldaten een gro te plaats in. De inrichting van deze tehuizen heeft ten gevolge van de oorlog zwaar feleden. De gebouwen wer en gevorderd, de inventaris beschadigd. Vlissingen heeft zijn mili tair tehuis opengesteld voor de arbeiders m de weder-op- bouwkampen. Grote financiële offers zijn gebracht om het beschadigde gebouw en het vernielde interieur op te knappen. Een dezer dagen werd door „Pro Rege" een collecte ge houden ten bate van de in standhouding der tehuizen, die te Vlissingen 1041,03 opbracht. O.- en W.-Souburg RODE KRUIS-FILM. Vrydagavond werd in de Geref. Kerk te Souburg de Rode Kruisfilm „De Witte Engel" vertoond. Dr. Bloos sprak een ope ningswoord. waarna twee hoofdbestuursleden van het Ned. Rode Kruis het woord voerden. Zij wekten de tal- ryke aanwezigen op tot daad werkelijke hulp. PROPAGANDA-AVOND O. H. U.-JONGH*EN. Zaterdagavond gaf de Chr. Hist. Jongerengroep uit Vlis singen een propaganda-avond te Souburg die door de heer H. Boogaard, voorz. van de afd. Souburg, werd geopend. In zyn openingswoord sprak deze de wens uit, dat vele jongeren zich bij de afd. Souburg zullen aansluiten. Ook de heer Deij sprak 'n kort propaganda-woord. Ver der werd het toneelstuk „Storm-eiland" opgevoerd. UITVOERING „UITSPANNING DOOR INSPANNING". Een dezer 'dagen gaf de zangvereniging „Uitspanning door Inspanning" te Souburg haar jaarlijkse uitvoering voor een stampvolle zaal bij de heer Verbeem. Een openingswoord werd gespro ken door de heer Meijer, voorzitter der vereniging, die meedeelde dat volgend jaar het 60-jarig bestaan gevierd zal worden. Daarna begon men met een keurig liederen- programma, waar de heer Vleugels, dirigent der vereni ging, alle eer mee inlegde, vooral zij vermeld „Bruids vaart in Hardanger" en „Za lig alleen Heer", uitgevoerd door een dubbel kwar.tet. Ook de meer vrolijke liederen als „Molenaarsdochterken" en „Vlaamse kermis"- getuigden van ernstige studie. De ver eniging beschikt pver zeer goede bassen eh tenoren. Na de afwerking van het zang programma werd nogeen blijspel in 3 bedrijven opge voerd „Een schoonmoeder uit duizend". DE T.B.C.-BESTRIJDING. Van de gelegenheid om „doorgelicht" te worden in de Rode Kruis-auto's die enige weken te Souburg hebben gestaan, hebben ruim 2700 in woners gebruik gemaakt. Hierbij zijn de schoolkinderen niet inbegrepen. Over de re sultaten van dit onderzoek is nog niets bekend. Biggekerke ORANJEVERENIGING. Donderdagavond kwam de Oranjevereniging te Bigge kerke bijeen. Medegedeeld werd, dat ds. Witteveen ge vraagd zal worden op 4 Mei a.s. een rouwdienst te leiden ter herdenking van de geval lenen. Een der aanwezigen vroeg hiervoor niet alleen ds. Wit teveen te vragen, doch ook de Gereformeerde predikant te Meliskerke en er aldus een interkerkelijke dienst van te maken. Namens het bestuur wérd toegezegd, dat men zich hierover nader zal beraden. Verder deelde het bestuur mede, dat vermoedelijk op 30 April 1948 een toneelavond zou worden gegeven door het clubje van de heer van der Heijde. Zo mogelijk zal ge tracht worden om hiervoor de cantine van hef Wederop- bouwlcamp te krygen. Het regeringsjubileum van H.M. de Koningin zal gevierd wor den op 3! Augustus 1948, met in de voormiddag feestelijk heden voor de jeugd en daar aan verbonden tractatie. Men zal trachten in de namiddag een optocht van verenigingen en particulieren te organise ren. Na afloop stoeltjes rijden te paard en in de avond volksspelen. De vergadering kon met dit programma ac- coord gaan. Arnemuiden OUDERAVOND. Vrijdag hield de Openbare Lagere School te Arnemuiden een Ouderavond, onder leiding van de heer Bliek. Deze open de de avond met een kort .welkomstwoord. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. De kas bleek aan het einde van diet jaar nog 107,43 te bevatten. Het hoofd der school, de heer van Maelsaelte, sprak hierna uitvoerig over het' schoolleven. De heer Gerritse sprak over het onderwerp; Kinderen in en buiten de school. Daarna werden enkele aandelen in kosten van de film-projector der school uit geloot. Verschillende aandeel houders schonken de uitgelote aandelen weer terug aan de oudercommissie, -die onder dank werden aanvaard. De heer Leenhouts, Inspecteur van het Lager Onderwijs in de In spectie Middelburg, sprak een kort woord. Ten slotte werden nog eni ge films vertoond en door en kele kinderen der school wer den enige voordrachten ten beste gegeven. De voorzitter dankte alle sprekers. Oostkapelle TORENKLOK ZAL MET PASEN NIET LUIDEN. Donderdagavond kwam de raad van Oostkapelle byeen. Op voorstel van burgemeester en wethouders werden herzie ningen vastgesteld in de leges verordening, verordening tot heffing van besmettelijke ziek- tegelden, terwyl de verorde ning tot heffing van rioolbe lasting wederom werd vastge steld. De instructie van de ge meente-ontvanger werd her zien en het maximaal bedrag van kasgeld bepaald op 5000.Vastgesteld werden enkele wijzigingen van de be grotingen voor 1946 en 1947. Een verzoek van de vereniging voor christelijk Middelbaar en Hoger Onderwys om subsidie werd met 4 tegen 2 stemmen afgewezen. Een bydrage inge volge artikel 103 der L.O. wet werd bepaald op 1914, Een verzoek van de vereniging voor vreemdelingen verkeer „Mooi Oostkapelle" en van Be- örijfshorecaf betreffend 't be sluit tot sluiting van de café's op de Zondagen werd aangehou den tot de volgende -vergade ring. Mededeling werd gedaan dat de aflevering van de to renklok vóór Pasen nog niet zeker is. Getracht zal worden om een spoedige aflevering te verkrijgen. Nieuw- en St. Joosland FILMAVOND. Zaterdagavond werd in café „De Vos" te Nieuw- en St. Joosland een filmvoorstelling gehouden door de afdeling ost- en West-SouburgRit- them-Nieuw- en St. Joosland" van het -Ned. Rode Kruis. Na opening; door de heer Walraven te Souburg sprak de heer Wolters, inspecteur van 't Ned. Rode Kruis, over het werk, dat het Rode Kruis ver richt, waarna een film over 't werk van het Rode Kruis in Indië werd vertoond. Daarna volgde als hoofdfilm „De Wit te Engel". De zaal was geheel gevuld. Amsterdamse beurs 15 Maart 16 Maart N.I. Hand. B. 127 127% Ned. Hand. Mij. l'67% 165% A.K.U. 186% 184% Calvé 127 Ned. Ford 388 388 Unilever 328% 325 Fokker V 192 Kon. Petr. 358% 357%' Amst. Rubb. 185% 183% H.A. Lijn 224% 223 Scheepv. U. 196% 1£)4 H.V.A. 257% 254 Deli Mij. 215 215% Nederland 1938 100 100 Idem 1947 98% 98% Iedm 1937 98% 98% Dollar lening 98% 104% In het algemeen aspect van de fondsenmarkt kwam he den practisch geen verande ring. Niéuwe feiten met merkbare invloed dedèn zich niet voor en evenals gisteren eiste de handel ih aandelen en claims der Philips fabrie ken weer zoveel belangstel ling voor zich op, dat de ove rige afdelingen een zeer ver laten'aanblik toonden, zodat de beurs weer vrij eenzijdig georiënteerd was. Wederom bleek het aanbod iets in de meerderheid te zijn, waardoor het téoerspeil afbrokkelde en hier en daar zelfs vrij gevoe lige verliezen geleden wer den, aangezien na de lagere opening de koersen in de daarop volgende tapes nog verder terugliepen. UIT DE DONDERDAG. „Dat kunt U in het och tendblad lezen". Onder deze titel wordt vandaag over Hilversum H een detective hoorspel gegeven. Deze „adembenemende" luisterspel len zijn nog steeds zeer pu- pulair. De violist Jo Juda speelt met het Radio Phll- harmonisch orkest het con cert voor viool en orkest in D gr. t. van Paganlni. Ver der wordt in dit programma o.a. uitgevoerd de 5e Sym phonic van Dvorak (uit de- nieuwe wereld). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Ochtendconcert; 10 Lill Kraus, piano; 11 De Zonne bloem; 12.03 Het orkest v._ Klaas v. Beeck; 13 Nieuws; 13.25 Victor Swillens, hobo en Cor van Boven, piano; 14 En semble Donauklanken o.l.v. Fred Hausdörfer; 15.30 Cyclus Nederlandse Strijkkwartetten; 16.45 Marinus Voorberg speelt werken van Frédéric Chopin; 17.30 Kamerorkest o.l.v. Andró Rieu; 18.30 Ned. Strydkr.; 20 Nieuws; Studio Steravond; 21.30 Familie-competitie; 22 Met band en plaat voor U pa raat; 22.30 Nieuws; 23 Een zangreis door de Weense zang spelen. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.35 Argentina en Andres Segovia; 11 Orgelconcert; 12 B.B.C. Theaterorkest; 13 Nieuws; 13.15 Het Metropole orkest o.l. v. Dolf v. d. Linden; 14.20 Cal ve t-kwartet; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Tussen vier en vijf; 17 Kaleidoscoop door R. Feenstra; 18 Nieuws: 18.30 The Romancers o.l.v. Gerard v. Krevelen; 19.15 Patricia Rossborough, piano; 20 Nieuws 20.15 Het Radio Philh. orkest oj.v. Albert v. Kaalte, m.m.v. Jo Juda, viool; 21.20 Een jour- nalistleke-criminele geheim- zlnige gebeurtenis door James Sanderson, bewerkt door Theo Frenkel; 22.20 Pierre Palla, orgel; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 18 Maart. Zon: op 6.48, onder 18.49. Maan: op 9.59, onder 2.57 E.K. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER U. -f-NAP u. +NAJP 6:32 1.62 6.57 1.83 7.26 1.96 7.46 L27 19.05 1.46 19.35 1.68 19.58 1.82 20.17. 1.17 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 0.21 1.64 0.56 1.84 1.28 1.99 1.11 1.40 12.51 1.72 13.25 1.92 13.56 2.07 13.42 1.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3