PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het vliegveld Haamstede West-Duitsland moet naar Parijs komen BILT Chaos in Palestina onvermijdelijk Parijs, centrum van de Marshall-landen TRUUS HOUDT WOORD. Schoenen blijven voorlopig op de bon. Be'angrijke verklaring van President Truman verwacht IQle Jaargang - No. 65 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. DrukKery Fa F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit nlad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 17 Maart '48 abuimnl.-vix.js lüpüus tb cl week: 3.20 per kwartaal, franco per post l 3.45 oer kwartaal/ Losse nummer* 5 ct ADVKRTLNTIBPBUS: 12 Ct per mm., minimum p advertentie 1 2. Giro nr 352300 PZC. Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr 58-6o. tel 10 en 51 - Middelburg: Londense Haal 29 tel 2077 en 2924 - Goes. L Vorststr 55. tel 247a (b.gg 2228» - Oostburg Gratamastr 3. el 102 Terneuzen Brouwerijstr 2 - Zlertkzee Nwe Bogerdstr C 1B0 tel 28. Het Wereldgebeuren KOMT OOK SPANJE AAN BOD Duitsers aan de Conferentietafel. Er is sinds de eerste con ferentie over het plan-Mars hall in September vorig jaar veel gebeurd in Europa. De politiek van het Kremlin bleek onverzoenlijker dan ooit en leidde tot de' oprichting van de Kominform, de com munistische coups in Roeme nië en Tsjecho Slowakije en de volkomen splitsing van Duitsland. De neiging onder de niet- communistische landen van Europa om ten nauwste econo misch en politiek samen te werken is er door gegroeid. Men beseft, dat het plan- Marshall gfeen vette kluif is, waarvan leder een zo groot mogelijk deel moet zien te pak ken te krjjgen, maar een hulp verlening, waarvan men geza menlijk moet profiteren. Op de tweede Parijse confe rentie, die Maandag is begon nen, zal naar wegen worden ge zocht dit te bereiken. Een van de voornaamste agenda-pun ten is de oprichting van per manente organisaties van de Marshall-landen met een eigen secretariaat en secretaris-ge- neraab De Fransen willen dit secretariaat zelfs de bevoegd heid geven om voor te schrij ven, hoe de hulp verdeeld en besteed moet worden. Een ander punt van bespre king zal zijn of Franco-Spanje opgenomen kan worden in het plan-Marshall. Er gaan steeds meer stemmen op, die menen, dat het nu tijd wordt om het met het Spaanse fascisme op een accoordje te gooien en het verweer daartegen verzwakt. Waarschijnlijk zullen ook de Duitsers mogen deelnemen aan de besprekingen, althans mo gen meeluisteren. Dat zou dan de eerste keer zyn na de oor log dat zij aan een conferentie tafel worden toegelaten. Het is aannemelijk, dat niet uitsluitend over het plan- Marshall zal worden gesproken. Er zijn in Parijs liefst dertien ministers van buitenlandse za ken bijeen. De gelegenheid is dus gunstig om buiten de con ferentie om in privë-discussies de Westerse Unie ter sprake te brengen, als een mogelijke po litieke overkoepeling van de Marshall-landen. In Amerika worden de be sprekingen natuurlijk met aan dacht gevolgd. De boodschap van Truman vanavond zal uit moeten wijzen, in hoeverre de Ver. Staten van plan zijn de economische hulp vergezeld te doen gaan van militaire ga ranties. Verkiezingen in Juli. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, de ver kiezingen voor de Tweede Kamer op Woensdag 7 Juli a. s. te doen geschieden. Bevin en Bidault in gesprek over het plan Marshall. Geen Russisch voorstel aan Noorwegen. De Noorse minister-presi dent heeft de geruchten, vol gens welke de Sovjet-Unie aan Noorwegen een verdrag van wederzijdse bijstand en vriendschap, gelyk aan het aan Finland voorgestelde, zou hebben aangeboden, „puur verzinsel" genoemd. Het Noorse verbond van zeelieden heeft vier commu nistische leden wegens „scha delijke activiteit" geroyeerd, terwyl het bestuur van de vakverenigingen te Oslo alle communistische leden van die vakverenigingen van het lidmaatschap vervallen ver klaard heeft. Brief van Papanek naar Veiligheidsraad. De brief van Papanek, Tsjecho-Slowaakse vertegen woordiger bij de V. N. die dezer dagen door Praag als zodanig werd ontslagen waarin de nieuwe TsjeCho- Slowaakse regering wera ver oordeeld, zal door de secre taris-generaal aan de leden van de Veiligheidsraad ter kennis worden gebracht. Dit besluit is genomen op ver zoek van de ambassadeur van Chili, die de klacht van Pa panek heeft overgenomen. België en Engeland sloten overeenkomst. De Britse minister van fi nanciën heeft medegedeeld, dat tussen België en Engeland volledige overeenstemming is bereikt over handels- en beta lingsregelingen voor de perio de van 1 Januari 1948 tót 30 Juni 1949. De betalingen tussen het sterling-gebied en het Belgi sche monetaire gebied zullen, zo spoedig mogelijk in even wicht gebracht worden, ten einde aldus verder goudverlies voor Engeland te voorkomen. 40 Japanse militairen ter dood veroordeeld. Het Amerikaanse militaire tribunaal te Yokohama heeft 40 Japanse militairen, die schuldig bevonden zijn aan het in 1945 op zeef wrede wij ze vermoorden van 3 Ameri kaanse vliegeniers, die ge dwongen waren op het eiland Okinawa te landen, ter dood veroordeeld. Dit is het zwaarste vonnis, dat door de tribunalen in het Verre Oos ten tot nog toe is uitgespro ken. Surinaamse delegatie vertrekt op 25 Maart. Naar wij vernemen zal de Surinaamse delegatie op 25 Maart per K.L.M. naar Para maribo terugkeren. De moge lijkheid bestaat, dat de voor zitter, dr. Buiskool, nog enige tijd in Nederland zal blijven. Soldatenmoeder vliegt naar Indonesië. Truus van Geneygen, de soldatenmoeder van 5-11-R.I. heeft medegedeeld, dat zij a.s. Zondag per vliegtuig naar Indië zal vertrekken, waar ze zoals ze reeds be loofde haar jongens zal op wachten, om dan al haar toe wijding en werkkracht weer aan het 5e bataljon te kunneri geven. Ook haar verloofde zal zij dan spoedig terugzien. Hy zal zich n.L binnen enkele weken inschepen om in Indië te gaan dienen. Truus begrijpt niet waarom er zoveel over haar gespro ken en geschreven werd. „Ik ben toch maar een gewoon boerenmeiske", zegt ze. Actie In Zweden tegen het Communisme. Op 1 April zullen de bestu ren van de Zweedse sociaal democratische partij en van het vakverbond een campag ne van 25 dagen tegen het communisme beginnen. Anti-communistische vlug schriften zullen in grote ge tale worden uitgegeven en sprekers zullen het gehele land bereizen om in plaatse lijke partij afdelingen en ar beidersverenigingen 't woord te voeren. Door de gebeurtenissen in Tsjechoslowakije en de Sow- jet-Russische druk op Fin land is het anti-communisme in Zweden sterk toegenomen. De communistische partij in Zweden heeft veler ergems gewekt door in haar kran ten en radiouitzendingen haar volledige goedkeuring aan de in het buitenland on dernomen communistische ac ties te hechten. Het Zweedse liberale blad „Dagens Nyheter" is een campagne begonnen voor Zwedens toetreding tot het „plan-Bevin", en dë Westelij ke unie, doch vele andere kranten zijn van mening, dat een dergelijke stap te Sow- jet-Unie zou kunnen provoce ren. Amerikaanse vleesverpakkers in staking. Ongeveer 100.000 Ameri kaanse vleesverpakkers zijn te Chicago in staking gegaan ondahks een verzoek van pre sident Truman om aan het werk te blijven. Zij eisen ho ger loon. De belangrijkste vleesverpakkingsondememin- gen zijn betrokken bij deze staking, die de vleesvoor ziening van de-V. S. zal hal veren. Bendeleidster. De 50-jarige Henriet- te Rougie, hoewel bed legerig wegens verlam ming van beide benen, leidde van uit haar zie kenkamer te Parys een uitgebreide dievenbende. In haar huis vond de politie kostbaarheden ter waarde van milli- oenen francs. Verklaring van Dr. L. J. M. Beei. DE VIJFLANDEJ.'- CONFERENTIE. Verwacht wordt, dat minis ter Dr. L. J. M. Beei, Woens dagmiddag in de Tweede Ka mer een verklaring zal afleg gen over de overeenkomst der vijf Westelijke mogendheden. Nederlandse oorlogsschuld. In een Brits witboek wordt over de overeenkomst tot af wikkeling van de vorderingen en schulden uit oorlogstijd, die Vrijdag jl. door de Nederlandse minister van financiën, prof. P. Lieftinck, en do Britse mi nister van financiën, Sir Staf ford Cripps, werd ondertekend, medegedeeld, dat Nederland aan Engeland 45 millioen pond sterling zal betalen. (Van onze Haagse redacteur) Nu de schoenfabrikanten on langs weer op opheffing van do schoenendistributie hebben aangedrongen, heeft men op het ministerie van Economi sche Zaken deze vraag ander maal grondig onder ogen ge zien. Uit de aanwijzing van een nieuwe bon, die de vorgie week plaats vond, is wel vol doende gebleken, dat de minis ter zijn destijds aan de Twee de Kamer medegedeelde stand punt gehandhaafd heeft. De productie moge voor het ogenblik voldoende ztfn om aan de vraag te voldoen, op lange termijn bestaat die ze kerheid nog geenszins. Daar voor is zowel het deviezen- als het grondstoffenprobleem nog te moeilijk. Het aankopen van bovenleer, dat vooral uit Argentinië betrokken moet worden, is in de eerste plaats een kwestie van dollars. Wan neer straks, dank zij de ge hoopte aanvaarding van het Marshall-plan, onze dollarnood wat zal kunnen worden gele nigd, zal de opheffing van de distributie stellig opnieuw aan de orde worden gesteld, maar op korte termijn laat zich daarover niets met zekerheid profeteren. Overigens blijft het streven der regering er bij voortdu ring op gericht, geen enkele distributiemaatregel langer te laten gelden dan strikt nood zakelijk moet worden geacht. TWEEDE RAPPORT VAN DE PALESTINA- COMMISSSIE DER V.N. Engeland wil niet meewerken. De commissie voor Palesti na van de Veiligheidsraad heeft te Lake Success haar twteede rapport gepubliceerd, dat gebaseerd is op de bevin dingen van de vooruitgezon den groep van de commissie, die zich thans te Jeruzalem bevindt. In het rapport wordt er de n-a'druk op gelegd, dat, tenzij rust en orde worden hersteld, het niet mogelyk zal zijn het besluit van de Algemene Ver gadering uit te voeren. De NIEUWE COMMUNISTEN. Gedurende de eerste week van minister-president Gott- wald's ledenwerfactie zijn 190.138 personen tot de Com munistische Partij in Tsjecho slowakije toegetreden, aldus meldt hët communistische blad „Rude Pravo". Men wacht op de Stichting van een N.V. Kan in drie maanden gereed zijn. Het gaat met de Zeeuw se vliegvelden niet naar wens. Vele instanties heb ben zieh al over dio velden beraden en er is aan dos siers en archiefstukken geen gebrek. „Het aantal instanties is te groot", zegtr de burgemeester van Haamstede, jlir. R. J. H. Q. Röell, met iets van wee moed in zijn stem, als wy hem naar het vliegveld vra gen, dat de trots van Haamstede Is geweest. Wy zyn er voor op audiën tie geweest bij de minister president. We weten, dat de K.L.M. wil vliegen en we hebben nu de medewerking van de vele instanties, verze kert hij ons. Dan toont hy een fraaie luchtfoto van Westelijk Schou wen, waarop het vliegveld gemakkelijk te herkennen is. DE PLANNEN. Het veld heeft nu een op pervlak van 600 bij 600 me ter, maar het is onbruikbaar gemaakt. Circa 100 man zul len drie maanden nodig heb ben om het nieuwe veld in orde te maken, dat heel wat groter zal worden. Dat nieuwe veld zal drie startbanen krijgen namelijk een van 1280 meter, een van 900 meter en een van 750 meter. Er ziin ruime aanvliegstro- ken ontworpen. Dank zij de gunstige waterafvoer van het terrein zal geep verharding nodig zijn. Het veld is dus betrekke lijk eenvoudig in orde te ma ken. Uiteraard zal enige aan dacht aan de grasmat be steed moeten worden, maar er is géén reden om aan te nemen, dat het met die mat niet spoedig in orde zou zjjn. Het zou mogelyk zijn .it jaar het vliegveld al in ge bruik te nemen voor sport vliegers, die hier vroeger graag geziene gasten wa ren, zegt jhr. Röell, maar dan moet er direct aange pakt worden. Dat direct aanpakken is onmogelijk, want er dienen voor de Zeeuwse vliegvelden nog bepaalde maatregelen ge nomen te worden, die moeten uitgaan van het provincaal bestuur. Het is namelijk zo, dat de vliegvelden in Nederland on dergebracht worden in Naam loze vennootschappen. Voor Zeeland zullen drie van deze N.V.'s opgericht worden: een voor Schouwen. een voor Walcheren en een voor Zeeuwsch Vlaanderen. Het rijk neemt voor 60 deel in het kapitaal van de ze N.V.'s en de resterende 40 wordt ondergebracht bij ?rovincie, bij enkele gemeen- en en bij andere belangheb bende instanties. Het wachten is nu voor Zeeland op de goedkeuring van de Provinciale Staten voor de uitwerking van deze N.V.-plannen. IIET SCIIEMA. Voor de oprichting van^ de N.V. Vliegveld Haamstede is liet schema in grote trekken gereed. Men weet waar men finan cieel aan toe is. De grond- maatschappij Haamstede wil de gronden leveren. De K.L. M. zal het station uitbreiden en dat dan in de N.V. inbren gen en ook met enkele ande re gemeentebesturen van Schouwen is overeenstemming te bereiken. Men zou eigenlijk niets lie ver doen dan nu maar direct beginnen met het terrein in orde te maken en de 9 K.M. sloten, die er dwars doorheen gegraven zyn zo snel moge lyk verwijderen. De rijkswaterstaat, die dat en al het overige werk zal uitvoeren, heeft de situatie reeds volledig opgenomen. Het schijnt dus dat straks de Provinciale Staten niet voor een moeilijke beslissing zullen staan, althans niet wat het vliegveld Haamstede be treft. SCHIPHOL. Vanzelfsprekend zyn er nog gevoelige kantjes aan deze vliegveldkwestie. Een van de voornaamste is wel deze, dat de K.L.M. als er volgend jaar weer een lijn dienst wordt gevlogen, dat alleen kan doen van Schiphol uit. Haamstede is niet georiën teerd op Schiphol. Slet is ge oriënteerd op Rotterdam en op Walcheren. Wy zijn, aldus burge meester Röell, niet gepor teerd voor het plan Bur gerveen van de heer Ples- man. Wy moeten voor Haamstede contact hebben raet het vliegveld Schie- veen dicht by Rotterdam en we moeten weer een lucht- verbïnding met Walcheren iiebben. Zonder landingen op die êlaatsen is de levensvatbaar- eid van de lyn naar Haam stede niet groot. Wat ons be treft kan Burgerveen er wel komen, als men dan maar niet vergeet ook Rotterdam zyn eigen vliegveld te geven. Dat zijn echter kwesties, die later komen, besluit jhr. Röell dit onderhoud. Voorlo pig is het meest urgente, dat de Provincie Zeeland het ini tiatief neemt tot oprichting van de N.V. Luchtvaartter rein Haamstede, dan kunnen wn aan het werk en dan zal, ook wanneer er dit jaar nog geen sportvliegers en lijn- vliegtuigen komen, in elk ge val het volgend jaar Haam stede weer worden opgeno men in het Nederlandse lucht verkeer als eerste vliegveld in Zeeland. SCHEPEN VOOR ITALIë. Truman heeft last gegeven tot het overdragen van 29 koopvaardijschepen, waaron der 15 Liberty-schepen, aan Italië als een geste van Ame rikaanse goodwill. commissie is daarom tot de „on vermijdelijke conclusie" geko men, dat, wanneer het Britse mandaat eindigt, het Heilige Land waarschijnlijk ernstig zal hebben te lyden van admini stratieve chaos, wydverbreide strijd en bloedvergieten. De besprekingen met de mandaatmogendheid hebben bevestigd, dat deze voorne mens is het bestuur van Pa lestina tot het einde van het mandaat geheel in eigen han den te houden, aldus het rap port. Terwijl de commissie al dus verhinderd is vóór 15 Mei enige verantwoordelijkheid voor het bestuur te dragen, zal het op die datum de volle dige verantwoordelijkheid moe ten overnemen. Over de instel ling van een Joodse en Arabi sche voorlopige raad per 1 April, zoals in het verdelings plan werd voorzien, zegt het rapport, dat de positie van de mandaatmogendheid de instel ling op die datum van deze organen uitsluit Engelands weigering om voor het einde van het man daat de organisatie van mili tie toe te laten, noemt de commissie „onbevredigend" en zij bevestigt haar eerder ge maakte gevolgtrekking, dat een internationale legermacht nodig is. In het rapport wordt ten slotte verklaard, dat de onder handelingen met de mandaat mogendheid en het Joods bu reau worden voortgezet. Westelijke zones aparte economische delen. Vijf resoluties aangenomen op Marshall-conferentie. De afgevaardigden van de 16 landen, dio aan de Confe rentie vah Parys deelnemen, zijn het er over eens gewor den, dat de Westeiyke zones van Duitsland op de conferen tie vertegenwoordigd dienen te zyn. Bevin, de Britse minister van buitenlandse zaken, die een uit zes punten bestaand voorstel, waarin deze uitnodiging is ver vat, indiende, zeide, dat aan gezien de economische eenheid van Duitsland niet tot stand was gekomen, men de Weste lijke zönes uiteraard als aparte economische delen moest be schouwen. De tweede plenaire zitting van de conferentie duurde een uur. De rapporten van de tech nische commissies werden in snel tempo afgehandeld, waar na Bevm verklaarde: „Wij gaan naar onze landen terug om energiek aan het werk te gaan. De oorlog tegen de ar moede zal gewonnen worden." RICHTLIJNEN VOOR DE WERK-GROEP. DC conferentie heeft even eens de volgende richtlijnen voor een „werk-groep", be staande uit vertegenwoordigers van alle deelnemende landen, goedgekeurd. Deze werkgroep zal terstond worden samenge steld en belast worden met het opstellen van: 1) Een ontwerp ter voorleg ging aan de volgende bijeen komst van de commissie van samenwerking betreffende de doelstellingen, de functionne- ring en de organisatie van de permanente organisatie; 2) een ontwerp voor een Speurhond ontmaskerde bonnenzwendelaar. Een speurhond van de Haagse politie bewees, dat een vulpen, die een arrestant trachtte te „verliezen", eigen dom van deze gevangene was, cn daarmee stond te vens vast, dat deze man bezit ter was van 1288 tabaks- kaarten, 482 gemengde kaar ten, 2354 strookjes met drie tabaksbonnen en 3,000 losse bonnen voor allerlei artikelen, tezamen voor een „zwarte" waarde van 50.000. Met de vulpen waren aantekeningen geschreven op enveloppen, waarin deze bonnen waren opgeborgen. Reeds jarenlang loerde de Haagse politie op Koos, die, ondanks vele huiszoekingen, de recherche buiten zijn bon- nenzwendel kon houden. Toen de recherche eens rondneusde in het huis van Koos, vond .zn in een der ka mers een Pool en drie Russin nen, die bij een gitaar aan het „swingen" waren, maar geen bonnen. In een voorkamer vond men wèl een oude man te bed, die met zwakke stem waarschuwde, dat hij „open tuberculose" had. De besmet telijkheid hiervan bleek echter te zitten in een grote dames tas, die uit het bed werd op gediept en het genoemde for tuin aan bonnen bevatte. Koos, die thans in de cel zit, pleit zyn vrouw en al zijn relaties vrij van enige schuld. President Truman zal vanavond voor een verenig de vergadering van het Congres een zeer belangrijke, verklaring afleggen over de buitenlandse politiek van de Ver. Staten. Men verwacht, dat hij het Congres een „paraat- Jieids-programma" zal voorleggen, gericht tegen een verder opdringen van de Sowjet-Unie. Daaraan is een reeks van geheime conferenties tussen leidende personen voorafgegaan. In Washington vergelijkt men de toestand met die na de val van Frankrijk in 1940, toen president Roosevelt de noodtoestand afkon digde en eveneens een „paraatheids-programma" voorstelde. Chauffeur durfde niet te stoppen. De Dordtse politierechter heeft de Schiedamse chauf feur-J. C. B., die, toen ambte naren van de C.C.D. hem door middel van een rood stoplicht hadden beduid te stoppen, was doorgereden, schuldig verklaard zonder op legging van straf. De politie rechter was van mening, dal -Ie man wel degelijk had moe ten stoppen, doch hij voelde iets voor het verweer van de verdachte, die vertelde, dat hij niet gedurfd had. Duitse verstekelingen. Met het Panamese s.s. „Vic toria" kwamen vyf versteke lingen te Rotterdam aan. Het bleken Duitse krijgsgevange nen te zyn, die in Fiume kans hadden gezien aan boord te komen. De rivierpo litie heeft hen ingerekend en overgegeven an de Engelse militaire politie. Het provinciaal bestuur van Utrecht jieeft twee poppen in Spakenburger klederdracht doen vervaardigen, die als ge schenk worden aangeboden aan het „Netherlands Museum" in Holland (Michigan). multilaterale overeenkomst (naar men verwacht ls dit een overeenkomst inzake Je begin selen van een toekomstige eco nomische samenwerking). Tenslotte zal de werkgroep de volgende zitting van de commissie van economische samenwerking moeten voorbe reiden. Er zal geen ruchtbaar heid aan haar arbeid worden gegeven. VIJF RESOLUTIES. De conferentie heeft ln het geheel vyf resoluties aangeno men betrekking hebbende op de volgende onderwerpen: 1) een rapport aan de rege ring der V.S.; 2) het rapport van de tech nische commissies; 3) de toelating van West- Duitsland J 4) de oprichting van een permanente organisatie; 5) de publicatie van ver schillende rapporten. Al deze resoluties werdén eenparig aanvaard. Grieken land en Turkije maakten enig voorbehoud t.a.v. de rapporten van de technische commissies, waarvan aantekening werd gemaakt. Verschillende ministers van buitenlandse zaken hadden het woord in deze zitting. De ver tegenwoordiger van Spanje drong er op aan, dat Spanje in het West-Europese blok wordt opgenomen. EERST DE KERN VAN 'T WESTEN. Baron van Boetzelaer van Oosterhout, de Ned. minister van buitenlandse zaken, heeft te Parijs verklaard, dat de West-Europese Unie hecht ont wikkeld dient te zijn alvorens andere landen erin toegelaten kunnen worden. „Wy moeten eerst de kern van het Westen vormen. Niet de ondertekening van het vyfmogendhedenver- drag zelf is belangrijk, doch het voortdurend contact, dat, naar ik hoop, zal volgen." Neher terug uit Indonesië. Dinsdagmiddag is pér 'K.L. M. de heer Neher, gedelegeer de van het opperbestuur in Indonesië, op Schiphol aanger "komen. Hy is onmiddellijk naai den Haag vertrokken. Besprekingen te Batavia worden hervat. Deze week nog zullen de besprekingen tussen de Ne derlandse en de Republikeinse delegaties een aanvang nemen aan de hand van een agenda, waaromtrent in het Steering comité voorbesprekingen zijn gevoerd. De Commissie voor Goede Diensten heeft in de afgelopen weken regelmatig bijeenkom sten gehouden. Ook de sub commissies zullen deze week bijeenkomen. Mijnwerkersstaking ln V.S. breidt zich uit. Nog 55.000 mijnwerkers in West-Pensylvania hebben zich aangesloten bij de reeds 210.000 in staking gegane ar beiders van de vetkoolmljnen. Een gevaarlijk krantenartikel De Bizonale economische raad heeft mej grote meer derheid besloten de commu nistische gedelegeerde Max Reimann gedurende twee maanden te schorsen, daar hy de leden van de raad ln een krantenartikel „verraders van hun land" genoemd had. Opnieuw ongeregeldheden aan de Goudkust. Te Koemassie aan de Goud kust hebben zich opnieuw ongeregeldheden voorgedaan. Opstandigen versperden de wegen en de politie opende verschillende malen het vuur. Enkele gewonden z$jn achter af in het ziekenhuis overle den. Verscheidene Europea nen en Afrikanen zijn ge wond. Deze week weer een stukje zeep. (Van onze Haagse redacteur) In de bonneniyst van de?e week zal een bon voor 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep worden opge nomen. Kinderen van dc I> en E-groep ontvangen een dubbe- le noeveelheid. DE VOORSPELT: ENKELE BUITJES. Geldig tot Woensdagavond. Wisselend bewolkt met en kele verspreide buitjes. Mati ge tot krachtige wind tussen West en Noord-West. Vooral des nachtc kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1